רב-שיח בלונדון

רב-שיח דמיוני בין רצי המרתון הטובים בעולם. ביום ראשון הוא יהיה ממשי.

 

 

“In terms of the field, I just definitely want to thank Dave Bedford for making an easy race for me, because it would be nice to just go out there and not think about anything, to just think about time,”

(מו פארה, מקסים, מפגין חוש הומור במסיבת העיתונאים)

***

london calling

רב-שיח שמעולם לא התקיים (לנוכח הצניעות של הרצים האלה, אפילו לא קרוב):

"שלום.  אני וילסון קיפסאנג קיפרוטיץ' (או פשוט קיפסאנג), ואני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  בספטמבר האחרון בברלין רצתי 42.195 ק"מ ב – 2:03:23ש' – מהר יותר מכל אדם אחר.  שיפרתי ב – 15 שניות את שיא העולם.  בשני הקילומטרים האחרונים יכולתם לראות שגם נשאר לי יותר.  שיא עולם הוא שיא עולם.  קשה לחלוק.  אז תגידו, אי אפשר לשפוט לפי ריצה אחת, נכון?  4 פעמים(!) רצתי מהר מ – 2:05 (מהר מהריצה של בקלה בשבוע שעבר, למי ששכח).  יותר פעמים מכל אדם אחר.  הזמן הממוצע שלי לארבע הריצות האלה הוא 2:04:11.  תוסיפו את החמישית והממוצע עדיין 2:04:57 – כמובן נצחונות כולם.  אה, לונדון, כן.  לפני שנתיים ניצחתי כאן, רק 4 שניות לאט משיא המסלול – 2:04:44.  יש שאלות?  אז כן, נכון, סיימתי שלישי בלבד במרתון האולימפי, והפסדתי כאן בלונדון בשנה שעברה.  נכון, אף אחד לא מושלם.  טעויות פייסינג קשות.  בשני המקרים התלהבתי ורצתי ספליט מהיר מדי ל – 5 ק"מ בשלב מוקדם.  אבל למדתי והפנמתי היטב את הלקחים, כפי שראיתם בברלין.  I nailed it.

Wire to wire, חברים, אני הרץ הטוב ביותר בעולם.  ואני תמיד שמח להזדמנות להראות את זה שוב."

"שלום, אני ג'פרי מוטאי, ואני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  קיפסאנג, האח שלי, קצת מבלבל אתכם.  אני מבין אותו.  זה נכון, רשמית הוא שיאן העולם.  הוא גם מתמחה במסלולים סופר-מהירים כשהכל נוח והולך חלק.  אבל הוא שכח שאת המרתון המהיר ביותר אי פעם רצתי אני.  2:03:02ש' בבוסטון לפני שלוש שנים.  כשעוד לא חלמו לראות את הספרות 2:03 על השעון.  ובוסטון, כידוע לכם, תמיד נחשב למסלול איטי, ממש לא מהקלים.  אז היו דיבורים על רוח גב, על ירידה נטו.  הגיע נובמבר, רצתי 2:05:05ש' בניו יורק.  בניו יורק!  שתי התוצאות האלו מהירות במעל 2:30דק' משיאי המסלול הקודמים.  אחר כך בהחלטה תמוהה החליטו שלא אסע לאולימפיאדה (חבל, כל כך חבל), אז במקום זה רצתי בברלין 2:04:15ש' – תוצאת השנה ל – 2012.  ובשנה שעברה שוב ניצחתי בצורה משכנעת במרתון ניו יורק הקשה.  אף אחד לא ניצח אותי, כשאני בריא, בשלוש השנים האחרונות. וכשאני מחליט להעביר הילוך – Finis!  אני חושב שהגיע הזמן לבדוק את הדברים ראש בראש.  ונעשה את זה, כרגיל, בחצי השני".

"שלום, אני צגאיי קבדה, ואני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  נפגשנו כאן הרי לפני שנה.  כאן, לא בשום מקום אחר.  כולם יודעים שלונדון זה המקום.  היתה לנו אותה השיחה.  לכל אחד היה התור שלו לדבר, וגם התור שלו לנסות לברוח.  בסוף, כשכולם נכתשו בקצב המהיר, מי נשאר?  קבדה הקטן.  אפשר לנפנף בלי סוף בזמנים מהירים, כשהכל מתחבר.  אבל כדי להיות הטוב ביותר בעולם צריך להיות עקבי.  לנצח, או להתברג בשלישיה הראשונה, פעם אחר פעם.  לא במקרה מכירים בתואר אלוף המרתון מייג'ורס, שזה אני!  השאלה היא מי הכי טוב לאורך זמן.  מאז שנת 2008, יש לי 13(!) פעמים פודיום במרתונים גדולים (לונדון, שיקגו, ניו יורק, פוקואוקה, מרתון אולימפי, אליפות עולם), ששה מהם נצחונות flat out.  והיי, גם לי יש תוצאה של 2:04, למרות שתמיד עניינה אותי התחרות לפני השעון.  כך גם הפעם, ואני אדע לנצל את הטעויות של כל מי שקופצים מעל לפופיק.  Bad things happen when you get greedy". בסוף, כרגיל, ב – mall, תראו שם את קבדה הקטן".

"שלום, אני סטפן קיפרוטיץ', ואני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  האמת, לא מבין למה צריך בכלל לקיים את השיחה הזו.  לא מבין איך שוחט ההזוי הזה שם אותי רביעי בסדר דוברים. רביעי!  WTF?  ישנה הרי דרך המלך להסדיר את הסוגיה הזו!  בשביל זה המציאו את המשחקים האולימפיים, לא?  מאפשרים לכל מדינה לבחור את הרצים הטובים ביותר שלה ומתחרים על כל הקופה.  שיאן עולם או לא שיאן עולם, ראיתם איך נפטרתי שם מווילסון, אח שלי, כמו הרגל רע.  תהילה גדולה לאוגנדה.  שמו כוכבית, אמרו שזה לא מספיק.  אז חזרתי שנה לאחר מכן למוסקבה, למה שנקרא "אליפות העולם".  יש כאן מוטיב חוזר לא?  זה נגמר באותה צורה. סטפן קיפרוטיץ', בשבילכם, הוא גם האלוף האולימפי וגם אלוף העולם. לא מספיק?  רק זמנים מעניינים אתכם? נו באמת!  זה העניין?  יאללה, אפסו שעונים.  לונדון?  שיהיה לונדון…  Bring it!"

שלום, אני עמנואל מוטאי, ואני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  שמעו, אני אנדר-רייטד.  אף פעם לא סופרים אותי בדיונים האלה.  נכון, יותר מדי פעמים סיימתי שני (כמו במירוץ הזה בשנה שעברה) או שלישי, אבל יש לי להגיד שני דברים:  1.  של מי שיא המסלול בלונדון, במרתון הגדול והחשוב מכולם?  מי רץ כאן 2:04:40, כשכל הגדולים נשרו?  נכון, אני.  2.  ראיתם את ה – 2:03:52ש' שלי בשיקגו באוקטובר?  אתם רשאים לראות בזה הצהרת כוונות.  עכשיו בואו נעשה מזה 3:  שיא מסלול חדש, כאן, שלי.  ואז דברו איתי שוב".

שלום, אני מו פארה, ולא, אני לא רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  אבל אני העתיד, בדיון שמתנהל על העבר.  לאף אחד מהדוברים כאן לפניי אין התוצאות שלי ב – 1,500, 5,000, 10,000.  בעיקר, לאף אחד מהם אין 2 מדליות זהב אולימפיות ועוד 3 באליפויות עולם.  נכון, המעבר מהמסלול למרתון לא פשוט.  נכון, יש גם שכר לימוד (הפסדים לבקלה ולג'פרי מוטאי בחצי מרתון).  אבל בסוף ישנה שאלה בסיסית של איכותיות של רץ, שעליה בונים את האימונים.  אני מוכן".

[הערת הבלוג:  באופן ריאלי, מו פארה לא יאיים על הנצחון, ואני חושב שגם הוא מבין זאת.  הצלחה לנצח את מרתון לונדון כמה חודשים בלבד אחרי 3:28(!) ל – 1,500 (פארה מדורג שישי בכל הזמנים למרחק, והוא בעל איכויות של רץ בינוניות, זה גם בסיס הטקטיקה שלו ב – 5 וב – 10) – תהיה חסרת תקדים ופנומנלית.  פארה התקשה בריצות חצי המרתון ובניו יורק האחרון סיים ממש במצב של התעלפות.  גם הוא וגם מאמנו אלברטו סלאזאר הנמיכו צפיות.  הם מדברים על שבירת השיא הבריטי של סטיב ג'ונס – 2:07:12 (כלומר – 2:05 – 2:06).  יותר מכך, בזמן שהקצב למובילים יוכתב ל – 61:45דק' לחצי המרחק, פארה ביקש הובלת קצב ל – 62:15, באופן שמעיד על רצון לרוץ את "הריצה שלו".  יהיה לא קל לפארה, גם לממש אתגר כזה.  לקריאה נוספת, מלטסראן – 5 סיבות מדוע  מו פארה לא ינצח את מרתון לונדון]

שלום, אני אספה צגאיי מקונן, והיי, אני רק בן 18!  אני לא אגיד לכם שאני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם, עדיין.  אבל רצתי לפני שלושה חודשים, במרתון הראשון שלי, 2:04:32ש' בדובאי.  מה שנקרא – "גברסלאסי על המכה הראשונה".  אתם בטוחים שאתם רגועים?

שלום, אני איילה אבשרו, ואם סופרים תוצאות ממרתון דובאי, יש לי 9 שניות על מקונן, עם שלושה אחרונים על 8:31.  ואני לא בדיוק זקן.

שלום, אני היילה גברסלאסי, ואני רץ המרתון הטוב ביותר בעולם.  נכון, יש כבר מהירים ממני, ובכל זאת… קצת כבוד.  הבנתי שלחברה' יש כאן ויכוח אז אמרתי להם – "יאללה, בואו ניקח אתכם 30 קילומטר וניתן לכם לעשות סדר ביניכם משם".  איזה כיף חיים.

היילה, האיש והקלאסה, אין כמוך –

רב-השיח הזה לא באמת התקיים.  אבל הוא יתקיים ביום ראשון הקרוב, החל מהשעה 12:00 שעון ישראל.  לא בדיבורים, אלא ברגליים – ומי שמפסיד את המירוץ הזה פראייר.

למי עוד כדאי לשים לב:  

סטנלי ביווט – עד לפני שבוע שיאן מרתון פריס עם 2:05:12 – אי אפשר היה לכלול אותו ברב שיח באופן אמיתי, אך הוא עשוי לקנות את מקומו בדיון הבא.

פייסה לילסה – 2:04:32

סמואל צגאיי (אריתריאה) – סיים לפני שבועיים במקום השני באליפות העולם בחצי מרתון (קרוב מדי?)

אברהים ג'יילאן  סגן אלוף העולם ל – 10,000מ', במרתון בכורה.

מי יחסרו:

ה"רשימה הקצרה" של רצים שיבלטו בחסרונם:

דניס קימטו (2:03:45 בשיקגו האחרון, חברו הטוב של ג'פרי מוטאי)  – יתחרה בבוסטון בעוד שבועיים, ויחד איתו לליסה דסיסה (מנצח דובאי ובוסטון 2013), מוזס מוסופ (2:03:06 בבוסטון 2011).

אליהוד קיפצ'וגה (2:04:05 בברלין בשנה שעברה) – שינסה "לגנוב את ההצגה" ברוטרדם, ממש בזמן שהריצה בלונדון מתנהלת – עוד על כך בפוסט הבא, שיוקדש לרוטרדם).

 

בחזרה לנס ז'לגיריס - יומן לערב הבלתי נשכח
אנחנו מי שאנחנו - יובל לידור

44 Comments

ערן 10 באפריל 2014

לא מבין בתחום זה (חוץ מלהכיר כמה מהשמות הגדולים) אך בהחלט פתחת אצלי תיאבון.
אחלה!

אלכס דוקורסקי 10 באפריל 2014

נהדר!

איציק 10 באפריל 2014

:-)
הלואי וגברסילאסי ימשיך עוד 10,195 מטר ויקח את כל הקופה.

מתן גילור 10 באפריל 2014

יש קופה 2 ק"מ לפני קו הסיום? :)
נחשון, פשוט מעולה!

איציק 10 באפריל 2014

:-)
יש קיצור מרחק מפאת הגיל…

נחשון שוחט 10 באפריל 2014

לא סביר. אבל כמו שההגיון והמציאות לא הפריעו לייחל לאליפות של ג'ורדן עם הוויזארדס… אני אתךֱֱ!

אריאל רוזנפלד 10 באפריל 2014

יאללה בלגן.

או בעצם עדיף מסודר מסודר, לא כמו בשנה שעברה :)

סקירה מעולה !!

אריאל

אלי 10 באפריל 2014

אהלן נחשון,
אחלה פוסט, כרגיל
האם יש לך מידע לגבי הישראלים שצפויים לרוץ בלונדון ביום ראשון?
אני זוכר שאחרי מרתון טבריה האחרון דובר על כך שזוהר זמירו אולי ירוץ בלונדון הקרוב

נחשון שוחט 10 באפריל 2014

תודה רבה אלי.

לא ידוע לי על רצים ישראלים בולטים שישתתפו בלונדון. לפני שבועיים השתתפו חמשת רצי נבחרת ישראל באליפות העולם בחצי מרתון בקופנהגן – זוהר זימרו, בריהון וובה, דמסו זגייה, יוסף ימהרן, אסרט ממו (תוכל למצוא פוסט שלי על כך). התחרות שימשה הכנה לקראת המרתון באליפות אירופה שתיערך הקיץ בציריך.

יהיו נקודות עניין ישראליות במרתון רוטרדאם דווקא. על כך בפוסט הבא, שיעלה מחר או בשבת.

אביב קולין 10 באפריל 2014

היי נחשון

סקירה מעולה ורעיון מבריק, אין ספק שזה קרב ענקים מסקרן ומותח עם גלריית הרצים הטובה בעולם.אני אישית שם את הקלפים על עמנואל מוטאי, חבל שאין חלוקת סוסים נכונה יותר בין לונדון לרוטרדם, שיא אם יהיה יותר צפוי שם (מנסיון אישי שלי ב 2012).
זו ההזדמנות (ואני מקווה שזה לא ספוילר) לאחל מעל במה זו הרבה הצלחה לרצה יקרה,ריקי סלם שתרוץ את המרתון השני בחייה (אחרי הניצחון בטבריה 2013) ברוטרדם ביום ראשון.

נחשון שוחט 10 באפריל 2014

בהחלט אביב. כולנו עם ריקי!

matipool 10 באפריל 2014

מעולה .
עוררת את יצר הסקרנות שלי . זו תהיה דרך מעולה להעביר את השעות האחרונות לפני המותחן באנפילד .

אורן לביא 10 באפריל 2014

כתיבה מעולה,
יצרת ציפייה גדולה ליום ראשון

גור אילני 10 באפריל 2014

גדול. ממש עשית חשק!

ariG 10 באפריל 2014

איך בכמה שורות (משעשעות) הפכת 2:03 פלוס להרבה יותר מעניינות עבור הרבה אנשים.

אה- שכחת את הטראש טוק של רץ אחד, שהיה הולך בערך כך (למרות שזה לא היה יוצא מפי הרץ הזה):
"2:03:23, 2:03:46… who cares??
30. מרתונים. וסאב 3 גם במרתון ה-30, בירושלים, בגיל 54…"
ואחר ח"ז קול דממה דקה….

רשקס 10 באפריל 2014

מקבץ מדהים של כשרונות על אנושיים, ועוד יותר נוכח האופי הצנוע שמייחד אותם.
פשוט תענוג לקרוא כל מה שאתה כותב.
מחכה כבר לפוסט הבא.
תודה.

itaish 10 באפריל 2014

אהבתי מאוד, נחשון. אני הולך עם ג'מוטאי, ומו 2-3 (אוהב את ההחלטה לפתוח ב"איזי")

נחשון שוחט 10 באפריל 2014

מה אתם אומרים, נעשה את זה מעניין ונפתח גם ניחושים? בטח! איך אפשר שלא?
הניחוש שלי (או משאלת לב):
1. ג'פרי מוטאי 2:03:53 (שיא מסלול)
2. צגאיי קבדה 2:04:36
3. עמנואל מוטאי 2:04:56

קשה מאד להמר נגד קיפסאנג. אני לא מנסה לנחש מה הוא יעשה, אך לא שם אותו בטופ 3. קיפרוטיץ' לדעתי לא ירוץ סאב 2:06. פארה ידעך ל – 2:08. מקונן ואבשרו לא יהיו בתמונה (אני לא סומך על דובאי).

הסוס השחור – סטנלי ביווט.

יהיה כיף להיות צודק, ויהיה כיף גם לטעות.

ariG 11 באפריל 2014

חוץ מהliving on the edge,למה אתה מהמר נגד קיפסאנג?
את הסיבות בעד אתה כתבת… רקורד עמוק כך שהשיא לא בא משום מקום, הראה כבר שיהיה קשה לשרוף אותו מוקדם עי פייסינג מהיר, וגם שיש לו חתיכת טנק וסיומת. איפה החולשה/catch?

shohat 11 באפריל 2014

האמת שאין אפילו סיבה אחת. bias אישי בלבד. אולי גם תחושה שאין לרץ מספר אינסופי של הופעות קצה כאלו (אך למוטאי כן?). בקיצור – עלית עליי.

גיא זהר 13 באפריל 2014

לא רע מבחינת הימור גם לגבי הסוס השחרור וגם לגבי התוצאה של פראח. לגבי קיפסנג, כנראה שתחושת הבטן הכזיבה.

בני נוה 10 באפריל 2014

נחשון, מעניין אותי מה משמעות המשפט שלך: "אני לא סומך על דובאי". האם אתה רומז שהכסף יכול לגרום למודד מוסמך מטעם AIMS להחסיר כמה מאות מטרים מהמדידה?

נחשון שוחט 10 באפריל 2014

לא.
דובאי הוא בעיניי חידה.
1) בשלוש השנים האחרונות נקבעו שם תוצאות מהירות באופן חריג. לא על-ידי רץ אחד, אלא סאב 2:05 על-ידי 5-6 רצים לשנה.
2) רובם הגדול רצים שלא היו שייכים לרמה א' לפני כן, צעירים ובלתי-מנוסים. לרבים זה היה מרתון בכורה.
3) רובם הגדול (לליסה דסיסה הוא החריג, אולי גם מרקוס גנטי) לא התקרבו לשחזור הריצה מדובאי על מסלולים אחרים.
4) היילה גברסלאסי הגדול ניסה כמה פעמים לרוץ בדובאי והתוצאה המהירה ביותר שלו היתה 2:05:53. עם כל הכבוד לקפיצת המדרגה במרתון, לרוץ מהר מגברסלאסי בשיאו זה לא טריוויאלי. (בוצעו שינויים מסוימים במסלול מאז השנים בהן גברסלאסי רץ).

זו חידה עבורי. אין לי הסבר הגיוני, ואני לא רוצה לפזר השערות חסרות בסיס. אני "לא סומך על דובאי" – כלומר על תוצאות שהושגו בדובאי – כאינדיקטור מספיק לכניסה לדבוקת רצי-העל במרתון. דרושה ריצה נוספת באותו קליבר כדי לשכנע אותי.

נכוויתי פעם אחת כשמיהרתי להסיק שאיילה אבשרו הוא "הדבר הבא". – מאז הוא רץ פעם אחת 2:06:57 (שלישי בלונדון שנה שעברה) ובשאר הניסיונות נכשל לגמרי.

נחשון שוחט 10 באפריל 2014

הבהרה: גם דסיסה וגנטי לא התקרבו בתוצאה, אך הם רצים מוכחים ברמה עולמית גבוהה. דסיסה ניצח בבוסטון ב – 2:10 בתנאי חום מאד קשים, שזה fair enough. הוא דורג על-ידי ה – IAAF כרץ המרתון מס' 1 בעולם ל – 2013 (לדעתי באופן שגוי ותמוה)

itaish 10 באפריל 2014

הוא סיים שני אחרי קיפרוטיץ' במוסקבה לא?

shohat 11 באפריל 2014

אכן. שכחתי…

סימנטוב 10 באפריל 2014

חבל שאין לי פייבוריט לעבור איתו את המסע הארוך הזה. אוהב ריצות ארוכות ואת הסוף הסוחט שלהן.

itaish 11 באפריל 2014

זה אחלה זמן לבחור אחד

אופיר 11 באפריל 2014

אם אתה יושב על הגדר- קח את קבדה. לא משנה כמה הוא ינצח, תמיד תרגיש שהוא האנדרדוג.

סימנטוב 11 באפריל 2014

רעיון מעולה! העוגה תישאר שלמה

Yg 10 באפריל 2014

קצת הימורים:

קיפסאנג- 2:03:13 כי עם ליינאפ כזה, אין לי ספק שיהיה כאן שיא. והוא האחד..
ג׳פרי מוטאי- 2:03:49
צבאי קבדה- 2:04:25 כי אין לו את המהירות שיש לשניים לפניו. אני אהיה הכי מאושר אם התותח הזה ינצח

פארח לא ישבור את השיא הבריטי, הוא גם לא יסיים.

בנשים דיבבה. כי אף פעם לא הימרתי נגדה, ואין סיבה להתחיל עכשיו

נעם 10 באפריל 2014

נחשון, גם בשנה שעברה היתה בלונדון סוללת תותחים. גם אז הציפיות היו למרתון מהיר, אבל התבדינו והיתה אכזבה. אתה לא חושב שגם השנה הם יפתחו מהר מדי ויתרסקו?

shohat 10 באפריל 2014

זה נכון. האפקט התחרותי לאו דווקא מועיל לריצה מאד מהירה. בשנה שעברה קיפסאנג נתן הזרקה משמעותית של קצב (עקף את הפייסרים) עוד לפני נקודת החצי והקצב היה פשוט מהיר מדי. זו לא היתה הפעם הראשונה שבה השדה הסופר איכותי של לונדון יחסית אכזב. יש לי משום מה הרגשה שהפעם כן תהיה ריצה מהירה מאד. בכל מקרה יהיה דרמטי.

אופיר 10 באפריל 2014

חבל שקימטו לא שם, התחושה שלי היא שבגילו הצעיר הוא כבר רץ המרתון הטוב בעולם, אבסולוטית.

הריצה שלו בשנה שעברה בשיקאגו היא אולי הטובה ביותר בה צפיתי.

shohat 10 באפריל 2014

קימטו בן 30. הוא פשוט התחיל לרוץ בגיל מאד מאוחר (החל להתחרות בתחרויות בי"ל לפני שלוש שנים ורץ מרתון ראשון בברלין 2012). מסכים אתך שהוא יחסר כאן, אך נזכה בזכות זה גם למרתון מאוד מעניין בבוסטון.

אופיר 10 באפריל 2014

וואו! הוא בן 30!!! הייתי בטוח שהוא וונג'ירו reincarnated…

shohat 10 באפריל 2014

תקציר הסיפור המדהים שלו כאן – http://m.news24.com/kenya/Sport/General/Kenyas-marathon-sensation-Kimetto-eyes-domination-20131105
עד 2010 הוא עבד כחקלאי ובעקבות מפגש מקרי עם ג'פרי מוטאי הוזמן להצטרף לקבוצת האימון שלו. הוא התחיל להתחרות מחוץ לקניה רק ב – 2012, ותוך חודשים קבע שיא עולם ל – 25 ק"מ ומרתון בכורה של 2:04:16. הוא בהחלט מסתמן כאחד הרצים בעלי היכולת לאיים על שיא העולם (אך לא בבוסטון).

אופיר 11 באפריל 2014

תודה נחשון, סיפור מדהים. מסביר את הלויאליות של קימטו למוטאי בריצה המפורסמת ההיא בברלין.

אלכס דוקורסקי 11 באפריל 2014

אכן מדהים.

דובי מילר 11 באפריל 2014

נחשון, תודה.
המרתון עוד לא התחיל ואני כבר חסר נשימה, יוצא לרוץ בכדי להירגע…

גל לוי 12 באפריל 2014

כתיבה מצוינת ומרתקת

ארז 12 באפריל 2014

נחשון, מה עם מקאו?

shohat 13 באפריל 2014

מקאו קצת נעלם. ניצח בפרקפורט 2012 ב2:06, בתנאים לא אידיאלים. 2013 רץ משהו כמו 2:14 בלונדון. היו דיווחים שהוא חזר לכושר שיא לקראת ברלין אך נפצע ולא השתתף. לא ראיתי את השם שלו ברשימות רצי העלית למרתונים הקרובים, של האביב. למרבה הצער. היו לו כמה שנים יפות בטופ. לא פשוט להישאר שם לאורך זמן. ז

אורח 13 באפריל 2014

לונדון זה לא מסלול לשיא עולם, אולי יהיה היום שיא מסלול אבל לא יותר מזה.
דווקא מרוטרדם אפשר לצפות לזמן מהיר.

Comments closed