רצים ללא גבולות (שושנה בן-דוד)

שושנה בן-דוד כותבת על יוזמת "רצים ללא גבולות".

שושנה בן-דוד היא תלמידת כיתה יב' בירושלים.  ה"מעורבות החברתית" הנפוצה, בעידן הפייסבוק, היא מעורבות באמצעות כפתור ה – share.  ברשת החברתית לכולם יש דעות לגבי מה ש"צריך" לעשות, כלומר לגבי מה שאחרים צריכים לעשות.  ותמיד אפשר לבקר ולקטר על המצב.

מה שהרשים אותי כל כך בפנייה של שושנה הוא שנערה מחליטה לעשות מעשה ולנסות.  לא לצעוק סיסמאות לגבי מה שצריך להיות, אלא להתחיל מהסביבה המקומית שלה – העיר שלה, התחביב שלה, הספורט, הדברים שהיא נהנית לעשות.  למצוא משמעות ואת הדרך שלה להשפיע ולבטא את מה שהיא מרגישה.  אך להתחיל מהמעגל הקרוב אליה, לייצר חברויות.  להזמין ולשתף.  לרוץ…

יותר משמדובר באיזה פרוייקט חברתי גדול, זה סיפור על ספורט. להבנתי, זה נסיון ליצור מסגרת מקצועית וחברתית שתרחיב את מעגל ההשתתפות, שתוביל נערות ונערים לחוויות ולהישגים. ביחד.

אני חושב שהיוזמה מאד יפה.  בהצלחה!

***

וזה מה ששלחה אליי שושנה:

 

קיץ 2014 היה סוער במיוחד עבור כולנו. האלימות וגיזענות בין ערבים ויהודים גברה, והיה אפשר לחתוך את המתח בסכין.  כרצים ותושבי ירושלים הרגשנו שחייבים לעשות משהו, חייבים לשנות את המציאות בעיר הבירה שלנו.

לי, שושנה בן-דוד, תלמידת כיתה יב׳ בירושלים, הפריע מאוד גם שנערות בתיכון לא עוסקות מספיק בספורט, בייחוד לעומת נערים. החלטתי להכות שתי ציפורים במכה אחת ולהקים קבוצת ריצה לנערות ערביות ויהודיות שירוצו פעם בשבוע עם מאמנת מקצועית ופעם בשבועיים יתווסף לאימון דיאלוג עם מנחת דיאלוגים על נושאים שונים. התחלתי לעבוד ולפעול, ובדרכי פגשתי את ישראל הס, שרצה להקים גם הוא קבוצת ריצה מקצועית, רק לנערים, ערבים ויהודים, גם בשל המציאות בין שני העמים בירושלים, והחלטנו לאחד כוחות . גייסנו בני נוער, משתתפים משני הצדדים, ומאמנים ועבדנו יחד על הפרויקט.

הדרך הייתה לא פשוטה, אנשים אמרו לנו שזה לא הזמן, שאין סיכוי שזה יצליח עם כל המתח באוויר עכשיו, אבל אנחנו אמרנו דווקא עכשיו! דווקא עכשיו כשהיחסים מתוחים צריך לדאוג שהם לא יתדרדרו עוד יותר , ויותר מזה, צריך לדאוג שהם ישתפרו, ושהעתיד של הדורות הבאים בירושלים יראה אחרת . החלטנו ליצור את החיבור בין שני העמים במקום שבו אין מחיצות פוליטיות ותקשורתיות, המקום שבו כולם שווים והרקע של כל אחד כבר לא משנה, הריצה. חשוב לנו גם שהנערים והנערות ילמדו דרך הדיאלוגים והקשרים הבין אישיים, שבתקווה יווצרו ביניהם, לא רק לשמוע אלא באמת להקשיב, להביע דעה מבוססת ולהכיר בשונה ואף במנוגד, גם אם הם לא מסכימים איתו . דרך הריצה שהוא ספורט הישגי, הנערים יעבדו יחד למען מטרות משותפות, יממשו את הפוטנציאל והרצון שיש בהם להצליח בריצה,  ויגיעו יחד להישגים מרחיקי לכת, הן מהבחינה הספורטיבית והן מהבחינה הבין אישית.  כדי להגשים את החלום הזה אנחנו צריכים את עזרתכם על ידי תמיכה בפרויקט והפצתו , על מנת שנוכל לאפשר לנערים להגיע להישגים ולהצלחה יחד!

לדף של הפרוייקט

 

רצים ללא גבולות

 

 

 

 

 

 

 

מחשבות אחרי אליפות אוסטרליה - אלעד בר איתן
כולנו מטומטמים

5 Comments

D! פה 8 בפברואר 2015

יפה!!!

אלכס דוקורסקי 8 בפברואר 2015

רעיון נהדר! הרבה הצלחה.

אודי 8 בפברואר 2015

בהצלחה.
נשמע כמו דרך מצוינת לקדם מטרה חשובה.

אלעד 9 בפברואר 2015

חבר'ה, תגובות יפות זה נחמד אבל צריך כסף. אני שמתי 200 ש"ח.

יאללה לתרום!

אלון 9 בפברואר 2015

יפה מאד
חבל שכמות התגובות כאן קטנה

Comments closed