הפועל "סטלמך" פתח תקוה

קוצר ראות, טיפשות ותאוות בצע הפכו את הפועל פתח תקווה ועברה המפואר לעוד ערך בויקיפדיה. זה לא טרמינלי. אפשר לשנות. צריך סבלנות ואורך רוח ואולי בעוד כמה שנים, אפשר שוב יהיה לבנות סגל שירוץ טוב, משהו שיזכיר את העבר.

   

כל העולם ואשתו התעסקו בתחילת השבוע בדאגלס דה סילבה.   

די בצדק. מדובר באחד השחקנים היותר טובים  ששיחקו כאן. בשתי הקבוצות הישראליות בהן שיחק, הפועל כפר סבא והפועל תל אביב, הפך דה סילבה לשחקן מרכזי. עם הפועל תל אביב הוא גם זכה בדאבל ועשה אחלה טור באירופה. שאפו.   

בימים האחרונים נודע כי דה סילבה נמכר לרד בול זלצבורג האוסטרית. הדעות באשר למעבר חלוקות. יש כאלה הסבורים שדה סילבה התקדם כלכלית אך לא מקצועית. יש הסבורים אחרת. כך או כך, האוסטרים ישלמו עבורו להפועל 2.6 מיליון יורו. מתוכם, על פי מה שהתפרסם, יקבל אלי טביב כעשרים אחוזים. עסקה לא רעה עבור הפועל, השחקן ובעל הבית.   

עסקה טובה. דה סילבה.

    

אף אחד לא מדבר על דודו ביטון.   

די בצדק. מדובר בשחקן צעיר שגדל בנס טוברוק, עבר דרך מכבי חיפה ומכבי תל אביב בלי להותיר רושם עז במיוחד, הפועל רעננה, ובשנה האחרונה הוא משחק בהפועל פתח תקווה. אה, הוא גם המבקיע המצטיין של הקבוצה. כמעט היחיד. 12 שערים. נכון לעכשיו הוא המבקיע הפורה בליגה.  

אתמול נודע כי בעוד שבועיים יימכר ככל הנראה ביטון לשרלרואה הבלגית תמורת סכום לא ידוע. אני מנחש שמדובר בסכום נמוך משמעותית מזה שתקבל הפועל תל אביב עבור דה סילבה. אבל אני יודע כי עיקר הסכום ישולשל לכיסו אל אריק אייזקוביץ', יו"ר/נשיא/בעלים/סוכן נס טוברוק. הפועל פתח תקווה תקבל חמישה (5!) אחוזים בלבד. עסקה מחורבנת לפתח תקווה, עסקה נפלאה לאייזקוביץ'.   

הפועל תל אביב ללא דה סילבה תמשיך להיות קונטנדרית לכל תואר אפשרי בכדורגל הישראלי. הסגל שלה רחב, הספסל שלה עמוק, המאמן שלה מעולה. הקבוצה נראית טוב, משחקת טוב. היא תתגבר. מהר מאוד נשמע על איזה נער צעיר או בלם זר שיירש את מקומו, ועם גוטמן על ההגה העתיד נראה ורוד.   

הפועל פתח תקווה ללא ביטון תמשיך להיות מועמדת רצינית ביותר לנשירה לליגה השנייה. גם איתו היא כזו, אבל בכל זאת עומד לרשותה שחקן בפורמה רצינית וברמה אחרת, שיכול, אולי, לעשות הבדל.

מי יחליף אותו? אלוהים יודע. אור פישביין וארמון בן נעים, בוגרי מחלקת הנוער המפוארת לשעבר, מועמדים. אין לי מושג מה יצמח מהם, אף אחד שם לא סופר אותם כבר כמה שנים. אבל דבר אחד בטוח. אין להם זמן דשא, אין להם ביטחון, אין להם ניסיון, ובקבוצה במצבה של הפועל פתח תקונ זה עניין קריטי. טעות אחת והקהל על הגדרות, היו"ר חוצב להבות, ששון ושמחה.   

עסקה רעה. ביטון.

לא מדובר כאן בהפתעה או בחוסר ידיעה. לא נפלה פצצה. הנהלת המועדון ידעה שיש לביטון סעיף שחרור לאירופה. גם אבו חצירא, בעונה טובה שלו, ניצל סעיף כזה וברח מהר ככל שהתאפשר. אז למה לכל הרוחות והשדים לא קיבלו בוגרי מחלקת הנוער את ההזדמנות מלכתחילה? למה היה צריך להשביח שחקן עבור אדם פרטי, ואפילו יתחלק ברווחים עם אחרים, שלמה שרף למשל? הפועל פתח תקוה כיום נדמית לזה שאכל דגים באושים, ספג מכות וגורש מהעיר. אין כסף, אין תועלת, אין סיכוי לעתיד.   

*   

לפני כשני עשורים בערך, כשהפועל פתח תקווה הייתה עדיין סיבה לגאווה, הפוליטרוקים מכרו את נכסיה הנדל"ניים והאנושיים לכל המרבה במחיר, ואלה מצידם שנו והמשיכו להרבות את נכסיהם הפרטיים על חשבון המועדון. מבעד לתסכול האופף אפשר היה לזהות מחשבה כלכלית מאחורי המהלכים. ארבעה מבוגרי מחלקת הנוער של הפועל פתח תקוה – תמוז, שבחון, קנדה ובאדיר – משחקים היום באדום של הפועל תל אביב.   

אבל היום יבש המעיין. הקבוצה מועמדת בטוחה לירידה. הקבוצה נאבקת כבר שנים נגד ירידה או בעד עלייה. עכשיו הגיוני לנהל חוות השבחה עבור מישהו אחר? עכשיו משחקים בהרכב שחקנים שבאים לפחות מעונה על חשבון אלה שגדלו אצלנו? ומה אני כאוהד צריך לעשות עכשיו, לייחל שביטון ישבור רגל? שאייזקוביץ' יחלה בטיפוס? שדני לוי ייפול ממרומי אחד הבניינים שהוא בונה? שטויות במיץ. אני לא באמת רוצה שאחד מאלה יקרה, ועם המזל שלי כולם יכולים לישון בשקט בלילה.   

העבר.

אבל אפילו מהמקום שאני נמצא בו כיום ביחס לקבוצת נעורי, אני לא מאבד תקווה. אני  מקווה, אבל ממש מקווה, שהפועל פתח תקוה תרד ליגה ואחריה עוד ליגה ואולי עוד אחת. ואז, כשידמה שכלו כל הקיצין, משהו יתעורר וההמון ייאסף ומהמקום הכי נמוך שאפשר תקום איזה הפועל "סטלמך" פתח תקווה. קבוצה שקשורה לקהילה ולא לרודפי בצע. קבוצה שתנוהל בידי אוהדים. קבוצת כדורגל של האוהדים, לא של אנשי עסקים "שבאים מאהבה". קבוצה שהיא חלק ממחזור הדם של העיר, כזו שאפשר להזדהות איתה.   

משהו צנוע. בלי הרבה רעש וצלצולים. לא עם מאיר שמיר ובטח לא עם דני לוי. עם תלבושת שחמט בכחול-לבן, עם האיש והפטיש על החזה, עם הקהל מהשכונות ומהקיבוצים. עם דרבי עירוני נגד מחנה יהודה, עם שחקנים שנולדו בבילינסון או השרון, נערים שלמדו בברנר, עמל או אחד העם. כאלה שלא צריך להסביר להם היכן הפלאפל הטוב בעיר ולא שחובבי ציון הוא רחוב ולא להקת רוק.   

*   

אני לא מדבר על המצאה שתשנה את פני האנושות. אני לא מדמיין משהו שלא עשו כבר במקומות אחרים. צריך רק להביט בקצת קנאה והמון הערכה לירושלים, שם הפועל "קטמון", ליפו עם מכבי "קביליו", לתל אביב עם הפועל "אוסישקין", שמריצות את הניסיון הזה בשבילנו.   

קוצר ראות, טיפשות ותאוות בצע הפכו את הפועל פתח תקווה ועברה המפואר לעוד ערך בויקיפדיה. זה לא טרמינלי. אפשר לשנות. צריך סבלנות ואורך רוח ואולי בעוד כמה שנים, אפשר שוב יהיה לבנות סגל שירוץ טוב. משהו שיזכיר את העבר.   

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

סיכום שנה 1: תכנית השנה - ריאדה אל-חמיסה
ונשמרתם לנפשותיכם

37 Comments

גיא זהר 21 בדצמבר 2010

אמן ואמן. כואב הלב לראות למה הפך המועדון המפואר הזה. אני בטוח שגם היום יוזמה רצינית תצליח להעיף את בעל הבית שלכם ונציגו עם הפה הנקי. השאלה אם יש קופצים מקרב האוהדים להתארגנות כזו. אצלנו (ב"ש) הניסיון נכשל באופן טוטלי ואז באה הדירקטורית והכל נראה אותו הדבר.

שלו 21 בדצמבר 2010

מה שמדהים אותי שבניתם תשתית לכל כך הרבה קבוצות אלופות בעשרים ומשהו שנים האחרונות, רק שאף אחת לא לבשה את המדים של הפועל פ"ת.
עכשיו גם טיפש היה מבין שיש פוטנציאל,
אז למה לא פשוט לגדל קבוצה על תוצרת מקומית?
מבלי לדעת יש לי תחושה שיש משהו שגובל בפלילים,
מישהו עושה המון כסף מאי הצלחת הקבוצה.

יוני 21 בדצמבר 2010

שלו, אני לא חושב שמישהו עושה המון כסף בצורה ישירה מהפועל פ"ת כיום. אולי הקבוצה בפלוס של כמה מאות אלפי ש"ח בשנה והם הולכים לכיס של הבעלים. זה התסריט הכי מדהים שאני יכול לחשוב עליו. מזה לא מתעשרים.

ממה מתעשרים? נדל"ן זו דרך טובה. אני חושב שנותרו לקבוצה שלי עוד כמה נכסים ועליהם בונים כל מיני אנשים טובים. אגב, הקבוצה לא קיבלה כסף בצורה ישירה מעסקת הנדל"ן של האיצטדיון. לפחות לא לפי מה שפורסם. אשמח להתבדות.

בני, אני חושש שבכדורגל קשה יותר להתקדם ולעלות לליגות העליונות מאשר בכדורסל, כי חובה לטפח מחלקת נוער וצריך קאדר רחב יותר. אין מקבילה להפועל אוסישקין. לפחות עדיין אין. בנימה אישית, התנתקתי מהקבוצה. כן, אני רואה תקצירים. אני שמח לרגע או שניים כשיש תוצאה טובה. אבל זה לא משפיע עליי, על מצב הרוח במהלך השבוע, אני לא חושב מתי אצא מהבית למשחק בנתניה כבר בחמישי בערב. אתה חושב שקבוצת אוהדים תחזיר אוהדים כמוני ליציע? אני באמת לא יודע.

יואב מבאר שבע 21 בדצמבר 2010

שלו, גיא זהר וכמובן בני.

המצב ידוע, והוא אף יותר קשה ומדכא מהמתואר.

לגבי אוהדים שרוצים לשנות ולתת מזמנם ומרצם למען הקבוצה, אז יש כאלה.
להלן, אגודת הפועל פ"ת, או איגוד האוהדים.
http://www.hpt.org.il/

אחת הבעיות המרכזיות היא איך אתה מפנה מהכיסא את חבר הליצנים ועושי דברם של היושבים מאחורי הקלעים?
איזה אינטרס יש להם לעזוב את המועדון?

ציינתם את עזיבת שבחון, תמוז, קנדה וכו'. ואיפה הכסף שנכנס לקבוצה ממכירתם? וממכירת שמעון אבו חצירה? ראיתם איזה רכש משמעותי לקבוצה בשנים האחרונות? התקציב רק ירד למינימום ההכרחי מבחינת תקנון ההתאחדות.

אלא אם כן באמת הקבוצה תידרדר 2-3 ליגות. ואז א תהיה הרבה משמעות בלנהל אותה, או מספיק קופונים לקחת הביתה.

ואפשר ללכת עוד אחורה ולשאול על קופל, מנור חסןואחרים, אבל זה כבר ממש מדכא.

הרי יש אנשים שגוזרים קופון. וסיפור דודו ביטון הוא באמת רק דוגמא אקטואלית.

יכול להיות שתצוץ שעת כושר לכניסה מסיבית יותר של אוהדים להנהלת הקבוצה.
במידה וזה קורה, אסור יהיה לפספס אותה.

והדבר אמור גם להיות למסר ולפקיחת עיניים לאוהדים שונים ומשונים מכל קבוצות הליגה.
כל אוהד שבקבוצתו קורים דברים שהוא לא מבין עדיף יהיה אם יפקח את עיניו וינסה להבין למה הקבוצה לא מתקדמת קדימה.

פתיחה מבאסת ליום, אבל נהיה חזקים ונקווה לימים טובים יותר.

תומר חרוב 21 בדצמבר 2010

עצוב נורא, הכי עצוב זה שלא מדובר בהפתעה. אני מבין מאוד לליבם של אוהדי הפועל פתח תקווה, נקווה שאולי מעבר לאצטדיון חדש ישנה משהו.

LSN 21 בדצמבר 2010

כמה דברים,
א. זה הפועל "מסדה" פתח-תקוה.
ב. בשביל למנוע בלבול, זהו סמל האגודה אותו עונדות קבוצות הכדוריד והכדורסל של האגודה החדשה: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/3/32/Hpt_bc.jpg
http://hpt.co.il/images/special/Stelmach01.jpg
ב. shop.fc-hpt.co.il – לכל מי שעדיין לא הצטרף לעמותת האוהדים.
ד. מחר באולם סטלמך בפתח-תקוה משחק עונה, קבוצת הכדורסל המתחדשת ומובילת הטבלה הבלתי מנוצחת משחקת נגד עצמה סירקין שבמקום השני. ציבור האוהדים מוזמן לבוא, לרכוש מנויי תרומה ולתמוך בקבוצה : http://www.ibba.one.co.il/IBA/Leagues.aspx?l=14
ה. נשמח לכל עזרה וסיוע בפעילות האגודה. מבלי להשתחצן,יש לנו תחושה שאנחנו יודעים מה צריך לעשות, זה פשוט נופל על מעט מידי כתפיים.
ו. יאללה הפועל!!! http://www.youtube.com/watch?v=Wm6_4BVjz7U

martzianno 21 בדצמבר 2010

אוי בני, בני…
גם הפועל פ"ת, גם ליברפול.
תהיה חזק!!!

בני תבורי 21 בדצמבר 2010

והפורטי ניינרס, ומונטריאול קניידינס?

סימנטוב 21 בדצמבר 2010

מה יש להגיד עצוב. כמו יוני גם אני התנתקתי ריגשית.
אולי עם כל העצב עדיף לעשות קבוצות עירוניות (מ.ס.) כך שתהיה נציגות הולמת לערים other than ת"א ירושלים וחיפה.

בני תבורי 21 בדצמבר 2010

סימנטוב ויוני,
אין ב DNA שלי אפשרות להתנתק. גם אם אני מחליט, זה מחזיק מעמד בדיוק שעתיים. LSN בתגובתו מפנה לפעילות מדהימה שנעשית על ידי אוהדים, אני מודע לה ותומך בה בכל ליבי, אבל לבושתי לא שותף לעשייה ולא בגלל שאני לא מסכים או לא חושב שזה נכון. אולי אהיה.

יוני 21 בדצמבר 2010

בני, אולי אנחנו מגדירים אחרת "להתנתק"…
הקבוצה יקרה לי, אך איני עושה דבר מחמת מיאוס וחוסר תקווה. LSN הוא בחור מוכשר שעושה מאמצים ראוים להערכה. לדעתי, יהיה קשה להרים קבוצה ששייכת לאוהדים לרמה תחרותית, גם אם זו תהיה חוייה אדירה לנו האוהדים. אני לא חושב שקבוצה בליגה נמוכה תוכל לשמר את המסורת. מצד שני, לך תחליף את ההנהלה. אם לא יימצא חמור על סוס לבן, נראה לי שיש פה מבוי סתום.

LSN 21 בדצמבר 2010

הקבוצה הרשמית בפייסבוק של עמותת אוהדי הפועל פתח-תקוה – מייסדי אגודת הפועל פתח-תקוה החדשה:
http://WWW.FACEBOOK.COM/HPT1926

אנונימוס 21 בדצמבר 2010

אמן ואמן. ואני חושש שבני צודק – בשביל שהדבר הזה יקום חייבים לרדת ליגה. אפילו שתיים.
צריך שיקרה משבר קיומי, כזה שיבהיר כל להאוהדים עד האחרון שבהם שאו שהוא נרתם למען ההקמה מחדש, או שאין קבוצה.
אז, ורק אז, יש סיכוי לפרוייקט שכזה.
והלוואי שהפועל פתח תקווה תהיה הראשונה מבין הקבוצות ה"גדולות" שבה זה יקום ויצליח.

קובי 21 בדצמבר 2010

מה שמחליא אותי בכל הסיפור הזה, הוא השתיקה הרועמת של התקשורת. בין אם מדובר בבורות, אינטרסים או מסיבה הפשוטה שהפועל פ"ת הפכה ליצור כלאיים שלא מעניין אף אחד.
רון קופמן צורח וצווח בכל פעם שהנושא עולה לדיון בתכנית "יציע העיתונות" ש"כל הליצנים האלו" (דני לוי ושות')צריכים לשים את המפתחות ולהתחנן למאיר שמיר שיחזור. משפט כזה מוכיח שלבן אדם פשוט אין מושג מה קורה.

דוגמא נוספת:
אתמול בתכנית הספורט ברדיו ת"א דני ענבר העלה את אפי צפריר לשידור. אפי צפריר אכן נשאל שאלות נוקבות בדבר החוזה של ביטון בהפועל פ"ת, אבל גם כשהיה ברור שצפריר מסתבך עם עצמו, מגמגמם דברים לא ברורים ולבסוף אף נפלט לו שידיו של המועדון כבולות בנושא הזה, דני ענבר חלילה לא שאל, לא תחקר, למה בדיוק צפריר מתכוון.

האנשים שם למעלה בתקשורת יודעים את מהות החוזה של הפועל פ"ת עם טוברוק? האם הם מודעים שכיום יש יותר שחקני נוער יוצאי טוברוק מאשר שחקני מחלקת הנוער של הפועל פ"ת בסגל של הקבוצה הבוגרת?

ולמה אף אחד לא שואל מי זה תומר סיני ומניין פתאום צמח אוהד חדש לקבוצה? מישהו בדק את העבר שלו? את העסקים שלו? כמובן שלא, מה שלא מונע מאף אחד בתקשורת להציג אותו כאחד "הבעלים". אני די משוכנע שסכומי הכסף שאני "השקעתי" בקבוצה בשל האהדה המטופשת הזאת שהביאה לי בעיקר אכזבות, גבוהים עשרות מונים ממה שרוב הליצנים (סליחה, הבעלים) משקיעים, אם בכלל הם עושים כן.

קובי 21 בדצמבר 2010

דבר נוסף שחשוב לציין,
סאגת מגרשי האימון של מחלקת הנוער באזור ספורטק סירקין צריכה להיבדק ע"י מבקר המדינה. כן, עד כדי כך.
מה שעיריית פ"ת עשתה שם זה לבזבז מיליוני שקלים על בנייה של מתקן אימונים מתוך ידיעה שהוא נבנה על המסלול העתידי של כביש עוקף 40. המתחם עומד כבר שנתיים בלי אישורים. פקחים שנשלחו לאיזור במהלך תקופת ההקמה של המתחם וחילקו דו"חות לא שכנעו את העירייה כנראה.
תרבות ה"סמוך" ו"יהיה בסדר" שיחקה פה אחלה תפקיד.

את משחק הבית בשבת האחרונה אירחה קבוצת נערים ב' של הפועל פ"ת ביישוב קדימה. קבוצת הנוער מארחת באריאל כבר שבוע שני ברציפות.
קבוצת הנערים מארחת ביהוד.

בני תבורי 21 בדצמבר 2010

קובי,
דיברת מליבי. אתה כל כך צודק.
צריך לומר שלפני כשנתיים פרסם אייל יצחקי במעריב תחקיר מקיף ומעמיק אודות הפועל פ"ת בעידן שמיר. הוא היחיד עד כה למיטב ידיעתי.
רון קופמן צודק רק בכך שחבורת דני לוי צריכה ללכת, אבל אין לו מושג מינימלי על מהות הקשרים עם שמיר, ולא נראה לי שיהיה פתוח לשמוע.

מאור 21 בדצמבר 2010

טור טוב מאוד. הלוואי ומה שכתבת אכן יקרה. גם אני מרגיש שבשנה וחצי האחרונות פשוט התנתקתי רגשית ועניינית מהקבוצה. איני יכול לשאת את דני לוי ושאר שליחיו של "אתם יודעים מי" ואת הנזק שהם עושים לקבוצה שאהבתי לאהוב, גם בזמנים קשים.
מה שיש עכשיו זה לא "זמנים קשים" זה מוות קליני. קבוצת הכדורגל הבוגרת פשוט הפכה ליצור לא רלבנטי אשר לא ראוי כלל להתייחסות רצינית.
שום דבר שקורה או יקרה שם תחת ניהולם של הליצנים האינטרסנטים הללו לא משנה בכלל. אני גם כבר מתחיל לחשובשקבוצת אוהדים היא הפתרון הטוב ביותר. אולי לא מקצועית, ומי יודע כמה שנים ייקח להפועל פ"ת להיות שוב בליגת העל, אבל לפחות יהיה לנו שוב משהו שאפשר להקשר אליו ולהזדהות איתו. כרגע, זה פשוט מוקצה. אני לא מסוגל אפילו לדמיין את עצמי טורח להגיע לאיזשהו מגרש בארץ ולחזות בחבורת האפסים הזו (בעלים ושחקנים כאחד, אם כי לא כולם אבל הבעלים בעיקר) "מייצגת" אותי.
תקופה בהחלט עצובה לכל מי שהשם "הפועל פ"ת" עושה לו משהו

אני בא מקטמון 21 בדצמבר 2010

אני כל כך מכיר מקרוב את מצבך ואת התחושות האלה שליוו גם אותי המון שנים עד אשר החל המהלך של קטמון שהחזיר לי ולעוד אלפים את השמחה והאהבה לקבוצה שלנו.
צאו לדרך המרתקת, בליגות הנמוכות יש יופי בלתי ניתן להסבר וסוג של רומנטיקה שלא רואים כבר בליגות ה"מקצועניות"

שלמה עצמוני 21 בדצמבר 2010

טור ענק, בני.
אנחנו לא יכולים לחזור לתקופת המרכזים, כיום כל ענפי הספורט כולל הג'ודו מתוחזקים ונשלטים על ידי בעלי ההון, הרוכשים לעצמם צעצוע ואנחנו חלק מאותו הצעצוע, שאין לנו שליטה בבצועיו.

בעיניין דודו ביטון… זאת כבר התעללות בגופה !!!
סיבוב אחד ודאי ? לא יכולים לתת לו לסגור עונה ?!?!?
אין למישהו כאן בושה ?
מי אנחנו, מה אנחנו ?

זה נכון שביטון הגיע ללא השקעה של אגורה אחת של ההנהלה הקיימת, אבל גם מ"החינם" הזה מרוויח מישהו… מישהו שיש לו מניות החזקה בטוברוק ומרוויח קצת יותר מ5% על כל עיסקה של שחקן שעבר דרך טוברוק להפועל פ"ת …

קובי 21 בדצמבר 2010

אהלן שלמה,
"הצעצוע" הזה הוא שלנו ולא של אף בעל הון, בטח עד שיוכח שהוזרמו פה סכומי כסף מטורפים להחזקתו. בינתיים הפועל פ"ת בקושי מצליחה לגרד את תקציב המינימום ומביאה זרים ב- 50 אלף דולר.

יש סיבה טובה לכך שבעלי ההון האמיתיים במדינה הזו לא מעזים להיכנס למיטה החולה של הכדורגל הישראלי בעוד אנחנו מקבלים אנשי עסקים סוג ז' שאתמול ניהלו חנות כל-בו והיום הם "פילנתרופים שמשקיעים מזמנם ומכספם".

מיכה אדניה 21 בדצמבר 2010

בני,

Welcome to the club, my brother

אני זוכר את השיחת הארוכות שלנו בנוגע למצב הקבוצה. על רוב הדברים הסכמנו ועל חלקם הקטן פחות. אבל תמיד חלקנו את הכאב.

היום, נופלים המון אסימונים ואני רוצה לקוות שהגוזרים למניהם יישארו בקרוב לבד עם הפגר.

חבל רק שהאוהדים לא יודעים/רוצים לשמור על המועדון וחלקם אף משתפים פעולה תחת מעטפת זהב של "עשייה".

ועדיין, אני מקווה מאד שהם לא יצליחו להחזיק עוד הרבה זמן את הפגר במצב של הנשמה מלאכותית.

בבוא הום, כשכל הגוזרים יתפזרו, אני מקווה שיהיו מספיק אנשים טובים, חפים מכל אינטרס, אשר יהיו מוכנים לממש את החזון שלך ושלי.

ברבר 21 בדצמבר 2010

אני מבין על איזה יופי דיבר חברי הקטמוני. עיזים על הדשא של המגרש באל-הוזייל, אבנים שחטפנו בקריית גת וברהט, תיקו הרואי בארגז חול בבית שמש, ערסים על הגדרות ביבנה…תאמינו לי, עדיף מעוד משחק משמים וחסר סיכוי מול איצטדיון ריק. יאללה סטלמך, קומו ועשו את מה שעשינו בקטמון ותעזבו את כל הנוכלים והקומבינטורים שהשתלטו לכם על המועדון עם פגר ריק מתוכן. אתם הקבוצה, לא קבלני העפר ומנהלי הסופרים שהיום קנו אתכם ומחר ימצאו צעצוע אחר, ורק אתם יכולים להציל אותה.

אני בא מקטמון 21 בדצמבר 2010

מי יודע מה עוד מחכה לנו ביום שישי בשעריים…
ועדיין עדיפות אלף עיזים באל הוזיל וסופות חול בדיונה בתל שבע על ויקטור יונה/דני לוי/משפחת סאסי ושאר טיפוסים.

LSN 21 בדצמבר 2010

שלמה,

כל ענפי הספורט וקבוצות הספורט בישראל מוחזקים ע"י עסקנים חסרי מעוף ונטולי השכלה והכשרה במקרה הטוב-ומושחתים, פושעים וגנבים במקרה הרע, שחושבים שהם יכולים לקחת את הכספים שלנו מההתאחדות, הטוטו והרשות המקומית ולעשות עם הקבוצה שלנו מה שהם רוצים. זה סידור שכבר לא ממש מתאים לנו. מי שמחפש להתנהל כטפיל ושרק ירעיפו עליו כספים, שילך לפתוח כולל ולא קבוצת כדורגל. ניהול זה מקצוע, פיתוח משאבים זה מקצוע, שנור זה לא מקצוע.

למזלנו, לקח לנו מספיק זמן בשביל שנהיה מספיק בטוחים בעצמנו ביכולות שלנו בשביל שלא נתעסק לא בשמיר, לא בדני לוי ולא באף אחד אחר. לא מעוניינים לנהל נגדם מסע נקם. רוצים לבנות אגודה. רוצים לבנות את הפועל פתח-תקוה.

תבוא מחר לכדורסל. יהיה כיף.

מנחם לס 22 בדצמבר 2010

אני זוכר את הפועל של אז כל כך טוב: סטלמך…קופמן…חברי הטוב ג'רי חלדי (בת גלימי, אם כי מקרית אליהו)…האחים רצבי…וכל השאר. המשחק שבוודאי קיצר לי שנת חיים היה באיצטדיון רמת גן, גמר גביע נגד מכבי ת"א עם שייע גלזר, סטודינסקי, מרימוביץ', ישראלי, טוריקה, חליבנר, השוער בנדורי, וכל האחרים. אז, בימים ההם, הייתי מכביסט שרוף, לא משנה הקבוצה. מכבי הובילה 3-0…הפועל פ"ת צימצמה ואז הישוותה ל-3-3. לא יכולתי להסתכל יותר מרוב עצבים וירדתי מאחורי הגבעה עליה ישבנו. מכבי ניצחה 3-4.

LSN 22 בדצמבר 2010

אגב, מי שמסייע לנו רבות בהקמת פעילות קבוצת הכדורסל של הפועל פתח-תקוה זה אלי קושניר, מוותיקי האגודה ההיסטורית.

עמית 22 בדצמבר 2010

לא לגמרי מדויק – מכבי הובילה 0:4 עד לדקה ה-80, ואז הפועל צימקה ל-4:3 תוך חמש דקות (והשוער של מכבי הציל נגיחה של קופמן בדקה ה-90):
http://hpt.co.il/?ShowGame=1702

ויכסלפיש 22 בדצמבר 2010

הבעיה היא שבליגה עם הפועל ר"ג וסכנין הפועל פ"ת תתקשה לרדת, אולי בפליאוף נגד רעננה. אני קצת מכיר את ההתנהלות ויש שם מספיק חומר בשביל יאח"ה.

שמעתי על יוזמה של דור ליאונד להכניס נציג אוהדים להנהלה, יצא מזה משהו?

בני תבורי 22 בדצמבר 2010

ככל הידוע לי היוזמה הזו צלחה בעונה שעברה, אין לי מושג מה קורה השנה.

שושו השועל 22 בדצמבר 2010

אין מנוס. חייבים לגדל ביצים ולצאת לדרך הזו
איך עושים את זה לעזאזל?

LSN 22 בדצמבר 2010

איזו דרך ?

פראליה 22 בדצמבר 2010

תשמע, זה שאתה שואב אופטימיות במצבכם זה מעורר הערכה.
לדעתי אם תשמרו על מועדון נקי (ויחסית למועדון שהשתרבבו אליו טיפוסים דוחים כמו אתה יודע מי, אתם עושים את זה בהצלחה יחסית) יש לכם תקווה. כדורגל, במיוחד בארץ, זה עניין די מחזורי.
(ולגבי סילבה שהשתרבב לעניין כאן, "אחד השחקנים הטובים ששיחקו כאן" נראה כמו הגזמה פראית).

מאשקה 22 בדצמבר 2010

בילדותי בשנות ה – 50 של המאה הקודמת, הייתה יריבות ספוטיבית בין ילדי הקיבוץ. חלק אהדו את הפועל ת"א וחלק את הפועל פ"ת שהייתה אז אימפריה עם נהרי, ויסקור, קופמן ועוד וסטלמך מעל כולם.
ליבי אז נטה לעבר האדום ולא הכחול, ועד היום הוא אדום.
זכיתי כילדה להיות במשחק המפורסם נגד רוסיה ברמת גן, ואני זוכרת היטב את הנגיחה שלו לשערו של לה יאשין, ואח"כ כלום.
למה ? כילדה קטנה פשוט " נדרסתי " תחת גופם של אוהדים שרקדו, קפצו והשתוללו משמחה. מרגע היסטורי זה אני מעריצה את סטלמך אפילו שהוא כחול.
לימים בשנות ה – 70 של המאה הקודמת למדתי באוניברסיטת ת"א. כיוון שהייתי שחקנית כדורעף בנבחרת ישראל, הופנתי לעבר מחלקת הספורט של האוניברסיטה – להרשם לנבחרת הכדורעף של אס"א ת"א.
יום אחד הגעתי באחת ההפסקות למשרדים בקצה הצפוני של הקמפוס, בתוך מסדרון ארוך עם הרבה חדרים, עייני חיפשו את השלט של מחלקת הספורט.
לאחר דקות ארוכות הגעתי לאגף הספורט, היקשתי על הדלת ונענתי יבוא, אפשר להיכנס, פתחתי את דלת המשרד ואני רואה את נחום סטלמך עומד מולי, ראשו עם שיער שיבה והוא לבוש בחולצת טי ומכנסיים קצרים.
נעמדתי דום ופי נפער מרוב תדהמה, כנראה שגם נראיתי המומה ונבוכה מאוד. סטלמך הושיט לי את ידו ואמר: " שמי נחום" ואני גמגמתי את שמי. " נעים מאוד, כן, מה אני יכול עזור לך ? " אמרתי שבאתי להירשם לכדורעף וקולי רעד מהתרגשות שאני מדברת עם נחום סטלמך.
עד היום אני זוכרת את ההתרגשות שלי שראיתי אותו ככה מקרוב, ושהוא מדבר איתי ( הייתי בת 30 …. ). הוא סיפר לי שכיום הוא עובד חלקית באוניברסיטה במדור הספורט שם. יצא לי להיות איתו בקשר כשנתיים באוניברסיטה, והתרשמתי עמוקות מהצניעות שלו, מהיושר והאמינות שלו, בלי אף טיפת אגו, ומוכן לעזור לכל סטונדט במה שקשור בספורט.
יהי זכרו ברוך.

יוני 23 בדצמבר 2010

מאשקה, כמוך גם אבי זכה לעבור שיעורי ספורט אצל סטלמך בסוף הסבנטיז. עכשיו זה נשמע תלוש מהמציאות ששחקן בסדר גודל כזה יעביר שיעורי ספורט שאצל אבי לא היו מקצועיים אלא חלק מקורס חובה. לימים, כשהלכתי איתו למשחקי הכחולה, ראינו את סטלמך ואבי ביקש שילחץ את ידי. הייתי אולי בן 10. אדם צנוע וחיובי כל כך.

צור שפי 22 בדצמבר 2010

יש אצלנו כל כך הרבה אנשים, בכל תחומי החיים, עם אנרגיות חיוביות באופן יוצא דופן והכל מתנפץ אל החומה של הרשעים, הטיפשים, החמדנים והשילובים ביניהם. מייאש ולמרות הכל מאחל לכם הצלחה.

תבורי 23 בדצמבר 2010

מדוייק צור, אני חווה את זה גם אצלי בקיבוץ בכל הנוגע לתהליכי "מודרנים" כמו הפרטה.

הופ 23 בדצמבר 2010

לאוהד כמוני שקבוצתו התברכה בבעלים יציבים אשר רוצים בטובת המועדון קשה להבין את הכאב של אוהד שקבוצתו נלקחה ממנו.
אין לי אלא להביע תקווה שיימצא מי שירים את הקבוצה שלכם חזרה על הרגליים, ואם אפשר אז גם בלי לרדת שתי ליגות.

Comments closed