יובנטוס: פופ איטלקי, אנדראה פירלו ולואיס ואן חאל

יחד עם אדריאנו צ'לנטאנו ואיוה זניקי, נזרעו זרעי החיבה ונהייתי קצת איטליופיל. מכיוון שחולה כדורגל הרי יחפש להאכיל את הדודא שלו גם על אי בודד ומכיוון ששלוש אליפויות בסיקסטי'ס בהחלט ריכזו את תשומת ליבי, נהייתי אוהד יובה.

יובנטוס, הגברת הזקנה מטורינו, היא אהבה גדולה שלי. לא הראשונה –  שנייה רק לחוקית הראשונה, הנערצת והאהובה, ליברפול. אפילו יותר מבארסה.

הגם שאינני יכול לציין סיבה ייחודית משמעותית לבחירה הזאת, אני חושב שההתחלה הייתה אי שם בשנות השישים. 

*

אותם הלכי רוח שהתגלמו בבסיס ההחלטה לאסור את ביקור הביטלס בפלשתינה – א"י באותם ימים, השפיעו גם על בחירות עורכי תכניות המוסיקה ברדיו ואחר כך גם בטלביזיה בישראל. בלוז ורוק היו די מחוץ לרשימות השידור, למוסיקה המזרחית היה את ג'ו עמר הענק כמעט לבד ובמוסיקה הפופולארית  שלטו הלהקות הצבאיות. פופ חו"ל היה נדיר וכמעט איסור מדאורייתא . אותי גרשו מהנוער העובד בגלל תקליט של אלביס וג'ינס משופשף. אחר כך גם ניפצתי מנורות בקן עם רובה אוויר, אבל זה היה רק בגלל שהמדריך עשה לי מסדר בזיון.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הבי בי סי, רדיו מונטה קרלו, רדיו רמאללה ורדיו אירופה החופשית, למי שהייתה אנטנה לגלים קצרים, סיפקו את השאיפות הגלובליות שלנו. כלומר, של מי שהתעניין. אחר כך כשהזרם הפך לשיטפון, קמו לנו אמיצים כשמירה אימבר ומנחם גרניט והכניסו את הפופ האירופאי לסלון שלנו. אז, את המוסיקה ששמעו ברדיו גם רקדו במסיבות, הביקוש היה רב ואיטליה הייתה אחת הספקיות הגדולות של פופ איכותי.

ואלה (חלק) שמות: איוה זאניקי, נדה, אדריאנו צ'לנטאנו, ניקולה די בארי, פאוסטו לאלי, ג'יליולה צ'יקוונטי, פפינו די קאפרי, מריסה סאניה, ג'יאני מורנדי. גלגלו את השמות על הלשון, דמיינו מבטא איטלקי חושני (דברו עם לוינטל), חשבו על קצב מטורף, זמרות יפהפיות, הפקות ענק. רוקנ'רול בייבי!

 הנה עוד דוגמא:

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אז כנראה ששם נזרעו זרעי החיבה ונהייתי קצת איטליופיל. מכיוון שחולה כדורגל הרי יחפש להאכיל את הדודא  שלו גם על אי בודד ומכיוון ששלוש אליפויות בסיקסטי'ס בהחלט ריכזו את תשומת ליבי, נהייתי אוהד יובה.

למען הסר ספק, הייתי כולי נגדם בגמר הארור בהייזל ובחצי של – 2005, אבל פרט למפגשים נגד החוקית, אני מנהל שתי פרשיות אהבה במקביל.

ג'ון "Il Gigante Buono" צ'ארלס, אומר סיבורי , דינו זוף, פלאטיני עוד לפני שנהיה חבר של לוזון, טארדלי, מיכאל לאודרופ, באג'יו, זידאן, נדבד והכי הכי הנסיך דל פיירו, תראו כמה סיבות לגאווה.

וכדרך אוהד בעל מרכיב אינפנטילי משמעותי באישיותו, כל שחקן הוא אח שלי. יש לי כינוי חיבה בשבילו, אני מכיר את אשתו ומתעניין במצבו הבריאותי. אני בדרך כלל גם אוהד שלו בנבחרתו הלאומית. אני שמח שהוא טוב ומתעצבן כשאומרים עליו שהוא לא. המעורבות שלי בחייו טוטאלית. כמובן שאני עוקב בדאגה אחרי המתרחש בקבוצה, רואה משחקים בטלביזיה ומתבאס רצח.

*

בתוך הבינוניות הנוראה שיובה מדשדשת בתוכה בשנים האחרונות, הקאלצ'יופולי והירידה לליגה השנייה, עידן מאמנים כמו ליפי וקאפלו שמגיע לקיצו עם רניירי, גם העונה הנוכחית שנפתחה עם המון ציפיות, ולמרות ניצחונות יפים על לאציו ורומא, מספקת רגעים קשים לעיכול כמו הפסדים לבארי ופאלרמו ותיקו עם צ'זנה פור כרייסט סייק. פתאום, בלי הודעה מוקדמת, מגיעה שמועה מרעננת ומשמחת. אנדריאה פירלו מגיע לעיר. מרוסונרי לביאנקונרי. כמו שצריך. תאכל את הלב, רצון.

 

גם באזורה הוא מלך - פירלו

אנדריאה פירלו הוא שחקן שאני מאוד אוהב. הוא לא נוצץ ולא יוצאים לו ברקים מהסטופקס. המשחק שלו קצת גמלוני, אבל עם אינטליגנציית משחק נדירה הוא החלק שמחבר את כל הקבוצה שסביבו. קשר הגנתי שהוא גם פליימייקר מחונן עם מסירות עומק הכי מדויקות שאפשר לקבל ממישהו בתפקידו. מגוון הטעיות ייחודיות שדי מייתרות כל ניסיון להוציא ממנו את הכדור, בעיטות עונשין אדירות וכמויות בלתי נגמרות של מנהיגות. פסים של אינייסטה עם גליצ'ים של גאטוסו בלי לכלוך.

אנדריאה פירלו הוא השחקן שיובה זקוקה לו כיום. האיש באמצע שיודע מה לעשות עם הכדור. הוא לא רק ימסור טוב ויבעט עונשין טוב ומידי פעם יתרום שער חשוב, הוא גם יגרום ליריבות לחשוב שמה שידעו עד היום על יובה עם המרכז העילג (אקווילאני ומלו, אני שואל אתכם), כבר לא רלוונטי. פירלו ייתן לאמצע של יובה אלמנטים שחסרים לה מאז שנדבד פרש – קשיחות, ראיית משחק ומנהיגות. אני מדמיין את פירלו מוצא את קראסיץ' 8 – 10 פעמים במשחק בדיוק כשבינו לבין השער אין כלום. אני מפנטז על עבירות שיביאו את פירלו לבעיטות עונשין מטווחים של 18 – 25 מטרים משער היריב.

לפירלו יש על החזה שתי סקודטו, גביע איטלקי אחד, שתי אליפויות אירופה, סופר קאפ איטלקי, סופר קאפ אירופאי ואליפות עולם עם איטליה. כששחקן כמו פירלו מסיים חוזה במילאן ולא מקבל הארכה, זה חשוד. כששחקן כמו פירלו מגיע ליובה זה נשמע פנטסטי, אבל גם מעורר תהיות.  מה הם יודעים שם שביובה לא. מישהו קונה חתול בשק? אני מקווה שלא. אני מקווה שביובה יודעים מה הם עושים. באופן אישי, אני לא יכול לחכות למשחק הראשון בעונה הבאה.

נכון שהוא כבר לא ילד, נכון שגופו ידע פציעות לא קלות ויתכן שגם המוטיבציה אינה כשהייתה. אבל ברמת ההתרגשות הילדותית, זה כמו לראות את גראהם נאש ודיוויד קרוסבי בהופעה. זקנים זקנים, אבל מישהו יכול על ההרמוניות שלהם גם כיום? גם זה, דרך אגב, עומד לקרות. 8 באוקטובר, רויאל אלברט הול, לונדון. יש עוד כרטיסים.

 

בלי תירוצים בלי צ'וקומוקו, עופו לי מהעיניים - ואן חאל

מצד שני, עוד הפתעה. כנראה שגם לואיס ואן חאל מגיע ואת זה אני פחות אוהב. כבר מהשירות הצבאי לא הסתדרתי עם רס"רים. אני לא אוהב מאמנים שהמשמעת שהם דורשים גובלת בפולחן אישיות. אני לא אוהב מאמנים רודפי שררה שהשחקנים פוחדים מהם, גם לא אם הם מעוטרים עם קבלות. אני לא אוהב מאמנים שדורשים ציות עיוור ושהחיוך על פניהם נדיר כמו התלהבות, דמיון ויוזמה אצל פולניה במיטה.

אבל אתם יודעים איך זה אצלי, אפילו דורפן כבר סנט בי בחיבה גלויה: "בני – כרגיל אתה רואה את התמונה הקטנה. את הפרטים ולא את האסטרטגיה."

אולי.

אני יודע שחפרתי, אבל הנה עוד דוגמא קטנה, באמת קטנה מפס הקול של נעורי. תהנו.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

השאלה המרכזית בפלייאוף ה-NBA ב-2011 היא...
תחרות רובינשטיין (היום השני): מחכים לפיצוץ!

26 Comments

B. Goren 13 במאי 2011

בני, גרמת לי להתגעגע לסן רמו ולבובי סולו.

זיזו 13 במאי 2011

כיף לשמוע שאני לא סובל לבד.

אותי יובה קנו ב15 מיליון בעסקת חבילה עם רוברטו בג'יו האלוהי.

האהבה עיוורת ואני הולך לשלם עליה במסעדת יוקרה אחרי התערבות ביום הירידה שעד 2012 אנחנו חוזרים לפסגת הכדורגל האירופי עם גביע אירופה התבררה שלא במפתיע כחלום קלוש אבל אפילו עונת צ'מפיוס להימתח איתה אי אפשר לקבל?

הלוזריות שדבקה בנו מנוגדת לכל רוח המועדון.

הידיעה על פירלו בהחלט הכניסה משב של תקווה.
אתמול פורסם שהנשיא נפגש עם פלורנטינו פרז בקשר לבנזמה עם אופציה להיגוואין ולאס.

היגוואין קדוש בברנבאו ואני לא רואה שום מצב שיגיע אבל לאס נשמע בהחלט הגיוני וזה רכש שאסור לפספס.
הוא ופירלו ביחד… הפה שלי מרייר.
גם בנזמה בהחלט יכול לעזור עם הוא יפתר מהרכרוכיות שלו.

הבעיה בסיפור היא שמוריניו רוצה את קייליני. וטו.

עם ריאל רוצה את קייליני יש שחקן אחד שאני מוכן לקבל תמורתו, היועץ לנשיא!

פורצה יובה!

בני תבורי 13 במאי 2011

זיזו,
בתחילת העונה נראה כאילו אנחנו מכוונים גבוה, אבל בסופו של דבר הכל הלך הפוך. יועץ לנשיא? איבדת אותי כאן…

תומר חרוב 13 במאי 2011

הוא מתכוון לבחור האלמוני הזה
http://www.youtube.com/watch?v=hOC9-sGvsbc

זיזו 13 במאי 2011

איזה תקופה!

הקבוצה שהכי נהנתי ממנה.

מונטרו, די-ליביו… געגועים.

בני תבורי 13 במאי 2011

הסקלרוזה מכה בי…איזה ענק!

צור שפי 13 במאי 2011

אני לא מצליח לראות את הסרטון, הסבר ל"סגן הנשיא" יתקבל בתודה.

צור שפי 13 במאי 2011

סליחה "היועץ לנשיא"

בני תבורי 13 במאי 2011

צור,
מדובר בזידאן שכיום מכהן כיועץ לנשיא או משהו דומה בריאל מדריד. אתה חייב למצוא דרך לראות את הקליפ המצויין.

צור שפי 15 במאי 2011

בני, תומר חרוב, זיזו – תודה, ראיתי את שני הקליפים. שירה בתנועה.

שלו 13 במאי 2011

מספר דברים:
פירלו – פירלו הביא גביע עולמי לאיטליה, הפך לגיבור תרבות וזאת מבלי שנודע בציבור באופן גורף מוצאו.
פירלו משלים את "השילוש הקדוש" האיטלקי, אינטר, מילאן, יובה שכל שחקן שמכבד את עצמו עושה (ציניות גמורה).
ועדיין הוא שחקן ענק שצריך לשמור בצמר-גפן, מוזר למילאן וויתרה עליו בכזאת קלות.
שחקן במעמדו וגילו היה צריך לקבל חוזה עד סוף הקריירה במילאן ללא קשר האם ישחק או לא, אבל זה חלק מהקלאסה של ברלוסקוני (מתווסף לפרידה ממלדיני, ואי מציאת תפקיד עבורו במילאן, לזכותו יאמר שאחרי משחק הפרידה השערוריתי הוא גם לא רצה).

יובה – מסתבר שהעונש על הקאלצ'ופולי למרות כל הויתורים והערעורים היה קשה מאוד ויובה מתקשה מאוד להתאושש גם בגלל בחירות תמוהות מאוד אבל בעיקר אסטרטגיה שגויה בטיפול במשבר.
לצערכם (אוהדי יובה) זה לא נראה טוב (בטח אם מביאים את ואן חאל).
יש שמועות עיקשות שיובה רוצה את מנז מרומא (שזאת בחירה לא רעה) אבל יחד עם ואן חאל זה לא ילך.
אני חושב שזה גם יגמור את דל-פיירו.

אקווילאני – עוד כשעבר לליברפול (בתור אוהד רומא ויונייטד) בירכתי,
אקווילאני שחקן טוב, אפילו יכל להיות טוב מאוד.
הבעיה שלו שהברכיים שלו מרותכות ויותר מפעם אחת.
הוא כמעט לא מצליח לסיים עונה ללא פציעה ארוכה, ובטח לא שחקן שאפשר לבנות סביבו קבוצה.

ואן חאל – אני לא מבין, ממש לא מבין איך יש עדיין קבוצות שמחתימות אותו, ידוע בחוסר הערכה שלו לשחקן הברזילאי וכנראה אלו ביובה כמעשה לוסיו פשוט ישוחררו מעניין מתי יקבל את נפנוף המטפחות הלבנות.

מוסיקה – קליפ של טאזיניו פאררו, מצולם ברומא על גשר פאבריקו שמוביל מהאי טיברינה אל הגטו (ממש מול בית הכנסת הגדול) שמכיל את בית החולים "האחים המיטיבים" (FATEBENEFARTELLI) שהוא נחשב לטובים ברומא וכששאלתי פעם מדוע (עשיתי בו קורס הכנה ללידה, ובכורי היה אמור להיוולד שם, אלמלא החליט לצאת באמצע מחנה חורף בהרים ליד אסקולי פיצ'נו) נעניתי "כי הוא נקי ואין בו חולדות".

http://www.youtube.com/watch?v=_Yn7jjhM_lU

בני תבורי 13 במאי 2011

שלו,
אני באמת תוהה מדוע מילאן ויתרה עליו, אלא אם מתכננים שם מהפכה שלמה. כמו שבואו של פירלו משמח אותי, אני לא יודע איך אסתדר עם ואן חאל. אם וכאשר ינצח, אשמח כמובן. אם לא, תהיה לי אליו פחות סבלנות מאשר אל בניטז…

D! במולדת 13 במאי 2011

ואם כבר איטליה ומוזיקה (ונתחבר לפוסטים הנוכחים של לוינטל) – הנה פסנתרן איטלקי נהדר: EINAUDI. מומלץ – Divenrie.

בני תבורי 13 במאי 2011

D! במולדת,
אינאודי מלחין מצויין על גבול הקיטש, שזו אגב אינה מגרעת בעיני. בפס הקול של This is England משובצים כמה קטעים יפים שלו. אגלה לך סוד קטן, אבל שישאר רק בנינו, השתמשתי בקטע של אינאודי כפס קול למצגת בטקס יום הזכרון לפני שנה…

D! במולדת 14 במאי 2011

לא רציתי להגיד קיטש בעצמי אבל אצלו אני לא מוצא שום מגרעת. הצלילים שהוא מפיק הם קסם. את THIS IS ENGLAND עוד לא שמעתי, ראיתי, אבל בדרך.
ואפרופו, בטרק 6 בDIVENRIE יש קטע שתמיד מזכיר לי משום מה את "אהבת נעורי".

(הוא שימש לי פסקול להרבה רגעים בחיים. באיזה קטע השתמשת?)

לוינטל 15 במאי 2011

LIKE

דודו פ. 13 במאי 2011

כאוהד יובה קשה לי להיות אופטימי כמוך מההחתמה של פירלו. אני רוצה לראות הצערה של הקבוצה ולא להביא עוד אחד מעל גיל 30 ששיאו הרבה מאחוריו. אז נכון, הוא יוכל פה ושם לתרום מסירות גאוניות או בעיטת עונשין נהדרת, אם לא יהיה פצוע, אך הוא לא יוכל לסחוב עונה שלמה כשחקן משמעותי. לא זה הכיוון שאני רוצה לראות מיובה ובטח לא את ואן-חאל על הקוים. רק ליפי או קאפלו יכולים להחזיר אותנו לטופ.

בני תבורי 13 במאי 2011

דודו,
אופטימיות אינה בהכרח תשקיף נכון של המציאות ומבוססת על רגש בלבד. אני אוהב שחקנים כמו פירלו ומכאן הניסוח הנלהב שלי.

תומר חרוב 13 במאי 2011

גם אני אוהד יובה, אם כי בשנים האחרונות אני פחות עוקב, יש לי מספיק צרות בבית.
פירלו זה באמת חדשות מעולות, מדברים על הגיל שלו אבל הוא בסך הכול בן 32, באיטליה יש שחקנים בגיל כזה שנכנסים להסגר קטין.
אני חייב להודות שקשה לי עם יובה, קשה לי לחזור ולהיות אוהד כמו פעם אחרי מה שקרה עם הקלצ'יופולי ולא מעניין אותי שעוד קבוצות עשו זאת וזו הייתה נורמה, קשה לי שאליפויות שהתרגשתי מהן נסגרו בשיחות טלפון. אבל כולם יודעים שהעתיד של יובה לא נמצא במאמן או בפירלו, העתיד של יובה נמצא באיצטדיון שהיא בונה, האיטלקייה הראשונה שהבינה את העניין הזה שלא ניתן לשחק באצטדיון שלא ידידותי לקהל שלה ולא מייצר הכנסות למועדון.
לגבי ואן חאל, דווקא יכול להיות לא רע. באיטליה יש כבוד למאמנים עם ידע ולואן חאל לא חסר ידע. הייתי מעדיף שיחזירו את דשאן אבל זה מה יש.

אבא של אלאניס 13 במאי 2011

דשאן זה חלוםץ טעות קשה הייתה להיפרד ממנו , היינו יכולים להגיע כבר רחוק…
שמוג'י יחזור כבר הביתה, נמאס לחכות….

בני תבורי 13 במאי 2011

תומר,
פרשה כמו קאלצ'יופולי יכולה לחרב אהדה לקבוצה לעד. כך הרגשתי אז. יחד עם זאת אני מרגיש שבמועדון, מלבד העונשים מהרשויות, נעשה נקיון די רציני ואני מקווה שהניהול והמבנה של הדירקטוריון החדש ימנעו מעשים כאלה בעתיד. חוץ מזה, אפשר להפסיק לאהוד קבוצה שבה שחקנים בכירים כמו דל פיירו, בופון ונדבד נשארים גם בליגה שנייה ולוקחים חלק פעיל בבנייה שלה מחדש?

תומר חרוב 13 במאי 2011

אתה צודק לגמרי, מה שהחזיק אותי היה ההישארות של הכוכבים, צריך לציין גם את טרזגה (שהיה ונותר אחד מהאהובים עלי).

Asaf the Kop 14 במאי 2011

My favorite italian song of this decade

http://www.youtube.com/watch?v=-BOnvJxdxSQ

red sox 14 במאי 2011

לייק, ולו בגלל ההמנעות המבורכת משימוש באות ע' בשמות לטיניים (אומר סיבורי ולא עומר כנהוג בארץ).

לוינטל 15 במאי 2011

נהדר, בני.
מוסיקה וספורט זה החיים

Comments closed