תנו לנו כחלון

פרשת הכדור המרכזי, אללה יוסתור איזה שם דפוק, יוצרת חלון הזדמנויות נפלא. עכשיו, כשהפוקוס על הכדורגל, ומהר מהר לפני איזה פיגוע, משט או ספטמבר חו"ח יסיטו את תשומת הלב, צריכה הממשלה, היא ולא אחרת, לקחת אחריות על המצב ולעשות מעשה.

נו, מה יהיה עם הפועל פתח תקווה?

שאלה מצוינת. אילו הייתי מקבל שקל עבור כל פעם ששאלה זו מופנית כלפי, הייתי איש עשיר. למרבה הצער, לא רק שמצב החשבון שלי אינו משתפר, אני גם לא יודע את התשובה. באמת שאין לי מושג מה קורה שם.

גם התקשורת, למרות הנפח הרב שהיא מקדישה לפרשה, אינה יודעת בדיוק מה מתרחש בחדרי החקירות. איש אינו יודע מה המשטרה יודעת, איש אינו יודע מי אמר מה, ונגד מי קיימים חשדות שעשויים להתבסס עד כדי כתב אישום אם בכלל.

השימוש שלי ב"עשויים" ולא ב"עלולים", בהחלט יכול להעיד על כך שבעל עניין הנני. מכיוון שלא קיימת אלטרנטיבה רצינית לטיפול לריקבון שפשה בקבוצתי האהובה בגזרת הבעלות והניהול, אני בהחלט שבע רצון מהמתרחש ותקוותיי רבות. אם אין לי כל דרך אחרת להיפטר מהספחות שנדבקו אליה, שתבוא המשטרה ואולי היא תושיע.

הפועל פ"ת, על פי הצהרות פקידי ההתאחדות, קרובה מאוד לירידה לליגה השנייה. מנהליה מתקשים לגייס את הסכומים הנדרשים לתפעולה, חלק מהשחקנים עדיין לא חתומים על חוזים, גילי לנדאו נשמע פחות זחוח מתמיד והטוקבקיסטים חוגגים. אגב, פרט לשלושת אוהדי מכבי פ"ת, לא ברור לי איזו סיבה יש לאוהדים של מכבי והפועל חיפה לשנוא כל כך את הפועל פ"ת, אולי יודעים שם משהו שאני לא.

כך או כך, אני לא מאמין שזה יקרה, מכמה סיבות. ראשית, מרבית הקבוצות בארץ טרם הגישו תקציבים לאישור הבקרה, למרות הדד ליין הקרוב, ואין כל סיבה שהפועל פ"ת לא תזכה לאותה ארכה שיזכו שאר הקבוצות. שנית, לא עושה רושם שמצבה של בית"ר ירושלים טוב יותר. שלישית, הפועל פ"ת תתארגן בסופו של דבר. למרות השמחה לאיד, יש מי שירצו לקחת חלק בשיקום של מועדון, שכל פשעו מתמצה בחוסר היכולת להילחם בוירוסים שתוקפים אותו כבר למעלה מעשר שנים.

*

אז ממה אני כל כך מרוצה? תאמינו או לא, אבל לראות את תומר סיני וגל חצור באזיקים, לא עושה לי שום דבר. אין לי עניין בהם. נכון שנעים לראות את השינוי הקיצוני שחל אצל הפרחח החצוף ששלח עיתונאי ללקק חור של תחת,  לבין היצור ששחה קומתו תחת נטל שרשראות הפלדה ואימת המצב על פרצופו, אבל זה באמת לא העניין. גם לא אם יימצא אשם בהטיית תוצאות משחקים וייכלא לזמן רב. כי סיני, עכשיו כבר כולם יודעים, הוא רק טרמפיסט על מציאות שלא הוא ממציאה ומולידה. הנקודה היא שאם לא ינוקו האורוות אחת ולתמיד, אז סיני ילך ויבוא אחר בצלמו ודמותו.

אז למה בכל זאת מלא ליבי רון? כי פרשת הכדור המרכזי, אללה יוסתור איזה שם דפוק, יוצרת חלון הזדמנויות נפלא. עכשיו, כשהפוקוס על הכדורגל, ומהר מהר לפני איזה פיגוע, משט או ספטמבר חו"ח יסיטו את תשומת הלב, צריכה הממשלה, היא ולא אחרת, לקחת אחריות על המצב ולעשות מעשה. עכשיו זה הזמן לאיזה כחלון, שייקח את העניינים לידיים ויוציא את ידם הארוכה של השמירים והסיניים מהכדורגל שלנו.

הממשלה, דרך נציגיה המוסמכים – מיניסטריון הספורט והעומדת בראשו, צריכה לגרום לכך שהמצב המאפשר לכל חנטריש עם כסף ואגו, לקחת בעלות על קבוצת כדורגל ולעשות בה מעשים מגונים בכפייה, יעלם ממפת האפשרויות.

הממשלה צריכה להוציא לפועל, דרך הכנסת, מערכת חוקים שתשלול מראש כל אפשרות שעבריין מורשע או מי שהוגש נגדו כתב אישום או מי שחיבתו להימורים ידועה, או מי שלא יוכל להוכיח יכולת כלכלית שעליה תהיה מבוססת תכנית כלכלית רב שנתית לפיתוח הקבוצה, ושלא יוכל להתחייב מראש על מספר שנים קבוע בה ישמש כבעלים ויערוב למצבה הכלכלי של הקבוצה, ושיהיה מחויב אך ורק לטובתה של הקבוצה שהוא בעליה ולא לקבוצה אחרת – לא יוכל לשמש כבעלים של קבוצה.

נדמה לי שקוראים לזה רגולציה, ובכל מקרה, אוריאל דסקל מסביר את זה הרבה הרבה יותר טוב. לקרוא ולהפנים. איזה יופי זה יכול היה להיות אם בראש מיניסטריון הספורט היה עומד השר כחלון, או אפילו גלעד ארדן – השניים שיחידים בממשלה שבאמת עסוקים במנדט שהונח לפתחם.

*

טובים וגדולים ממני אמרו כבר מזמן שהכדורגל הישראלי נגוע בשחיתות. זה לא חדש. עכשיו כולם נזכרים שרבינוביץ' אמר, ושטרסנוב ידע, ומליניאק הזהיר. רק מה, כדרכה של החברה הישראלית דרך נציגיה, לא נהוג להכות בברזל בעודו חם. אנחנו אוהבים להילחם את המלחמות של אתמול. מה פתאום להתעסק עם מה שקורה עכשיו? למה לא לחכות קצת? למה לא לדחות את הטיפול עד שהבעיה תהיה סבוכה ומסועפת? שלום עם השכנים כבר יש לנו? חמאס כבר הכיר בנו? אז מה בוער עכשיו לנקות את הכדורגל?

אז זהו, שבוער, מאוד בוער, וככל שנקדים להפנים את הצורך בחריש עמוק, ייטב לכולנו. אני לא פוחד מתוצאות של תהליך כזה גם אם המשמעות היא השבתת הענף לזמן בלתי מוגבל. התירוץ שהחיים צריכים להמשך, אינו נכון למקרה הזה. טובת הכדורגל מחייבת היערכות נכונה גם אם זה ייקח קצת זמן. יכול להיות שנדלג על דור של שחקנים מוכשרים, יכול להיות שנצטרך להמשיך לאונן על מונדיאל 70' עוד כמה שנים, לא נורא. המצב הנוכחי רע יותר.

אבל אם תסתיים הפרשה הזאת מבלי שתחולל רעידת אדמה של ממש, אם לא תישלל האפשרות להשתלט על קבוצה מבלי שיהיו בידיך הנתונים הראויים לכך (כדוגמת החדשה ההזויה של השבוע: אייל גולן, זה שחיבתו ונטייתו להסתבך ידועה בדיוק כיכולתו המוסיקלית המופלאה, מעוניין להיות בעלים של בית"ר. ויותר חדש –  פרשת הכרטיס של שכטר), נעמוד מחר ומחרתיים באותו מקום ולא נדע למה זה מגיע לנו.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

 

  

 

יש לי קביטה הכי טובה
שלוש טעויות בלתי מחוייבות בשלוש מערכות

31 Comments

B. Goren 1 ביולי 2011

בני, הנאיביות מעולם לא היתה בין מאפיינך, נכון?

בני תבורי 1 ביולי 2011

בנצל'ה,
קצת רומנטיקה לארוחת בוקר (:
ובנימה רצינית יותר: כדי להגשים את הרעיון שלי ידרש הרבה יותר מפוסט בדה באזר, אבל לא מדובר כאן במכשול בלתי עביר למרות הקשיים בדרך. הצורך בנקיון בכדורגל מצדיק כל שיטת עבודה וחומרי ניקוי נדרשים.

B. Goren 1 ביולי 2011

צודק.

אריאל 1 ביולי 2011

זהו, שהתערבות ממשלתית, ולו הקטנה ביותר, היא עילה לפיפ"א להחרים את אותה מדינה ולהדיח אותה מהארגון. אישית, זה לא מזיז לי אם ישראל לא תתמודד על עליה למונדיאל ואליפות אירופה במשך כמה שנים – זה לא שאנחנו עושים שם חיל (גם לעוף בשלב הבתים של ליגת האלופות זה לא כזה גליק, לטעמי), אבל אין מצב שמישהו פה יאפשר כזה דבר.
זה בדיוק המנגנון שמאפשר לאנשים הכי חדלי אישים לעמוד בראש ההתאחדות הזאת. רק שנבין עד כמה הארגון הזה רקוב – זה המקום היחיד בעולם לדעתי שבו אנשים אשכרה רוצים שיהיה מינוי פוליטי..

בני תבורי 1 ביולי 2011

אריאל,
תחשוב חיובי: חרם כזה הוא הדבר האחרון שפיפ"א צריכה, כי הוא יכול להיות הדבר הראשון שירסק אותה. האנשים שם אמנים בהישרדות. אתה רואה אותם יוצאים נגד מדינה שנלחמת בשחיתות בתחום שהם מופקדים עליו? ונניח שכן, זו בדיוק הנקודה בה יתפצל העולם לאלה שפוחדים מהבלאטרים ולאלה שישמחו לדחוף להם אצבע לעין. ההתפצלות הזאת תוליד שני גושים שיתנהלו במקביל על פי ערכים ונורמות שונות. יהיה כיף.

אריאל 1 ביולי 2011

הם כבר עשו את זה השנה. כאילו שמישהו בעולם יתרגש ממשהו שקורה במדינה נידחת כמו ישראל. ביום שבו אנגליה או ספרד תפרוש מאופ"א יהיה אפשר לדבר

יוני 1 ביולי 2011

בני, כתבתי אצלך או אצל עמית שהפתרון הוא עונה אחת בלי כדורגל. לא יקרה כלום. ואם הנבחרת תושעה מתחרות אירופאית בגלל שהממשלה השתלטה על ההתאחדות או מעורבת מדיי, סבבה.

אם בסופו של דבר נסנן את הבעלים, ועל הדרך את החוליגנים, אפשר גם 3 שנים.

בני תבורי 1 ביולי 2011

יוני,
בדיוק כך.

MOBY 1 ביולי 2011

להתחיל את הכדורגל מבראשית?
ללא מרכזים? ללא בעלים פרטיים? שחקנים שעובדים בעבודה שניה?
האם זה אפשרי?
למיטב הבנתי זו הצעתך.
אני לא שונא את הפועל פ"ת (אם כבר זה הפוך, הרי קיבלנו חצי קבוצה מכם? לא?) פשוט גם לנו נמאס לשמוע על העסקנים שמנהלים לכם את הקבוצה. והצליחו להפוך גינה יפה לחצר האחורית של הכדורגל.

בני תבורי 1 ביולי 2011

MOBY,
ממש לא, רק תקנות שעושות סדר ומגדירות את הרשות והיכולת להיות בעלים של קבוצה. מכאן ואילך, כרגיל.

נינו 1 ביולי 2011

לא שונאים את הקבוצה או את האוהדים חו"ח, אלא את דני לוי, תומר סיני וגל חצור (ולמתקדמים – מאיר שמיר).
גם נגד השחקנים הסימפטיים של אשקלון אין לי כלום, אבל לפרוספר הגיע לרדת ליגה ביג-טיים, וכרגע גם תומר שם.
עצוב לי לחשוב על האוהדים של הקבוצות האלה, שהבעלים שלהם גורמים לגומא ושות' להיראות שפויים

תומר חרוב 1 ביולי 2011

אם גלעד ארדן היה שר הספורט הוא היה אוסר על פיצוח גרעינים ביציעים, אוסר על עמידה ומכריח אותנו לבוא בצבעים ניטרליים כדי לא לעורר קונפליקטים בין אוהדים.
לגבי כל השאר, זה הכי קל לבוא ולהגיד "בואו נסגור ת'כדורגל" אבל אין בזה שום טעם, את הרגולציות אפשר לעשות כבר עכשיו. דבר ראשון להילחם בכסף השחור שמתגלגל בקבוצות, הקבוצות שסרחו צריכות לרדת ליגה(אם הורידו את יובה אז אפשר גם פה), אנשים צריכים ללכת לכלא, צריך לבנות מנהלת ליגה ולהשאיר להתאחדות את הנבחרת ואת ליגה א', למקצע את השופטים ולטפל ברמה הלאומי בבעיית ההימורים. יש קבוצות שפועלות באופן חוקי וגם נכון, הן גם מצליחות בצורה הזו ולא רק שאין סיבה להעניש אותן, הן צריכות להיות המודל לחיקוי של השאר.

ניינר 1 ביולי 2011

אני כל כך אדיש לסיפור הזה…כן יסגרו את הליגה, לא יסגרו את הליגה, יחקרו, לא יחקרו, יעמידו לדין, לא יעמידו לדין…אי דונט גיב א פאק. גם אם מחר יעלימו את כל הכדורגל הישראלי אני לא ארגיש בחסרונו.

איציק אלפסי 1 ביולי 2011

ולמה זה כל-כך דחוף לך להודיע לנו את זה?!

ניינר 1 ביולי 2011

איציק אני מתפלא על התגובה האידיוטית שלך.חשבתי לתומי שזה מקום שכל אחד יכול להביע את דעתו. אם דעתי לא נראית לך אתה יכול לקפוץ לי. כנראה שאתה חושב שבתור כותב פוסטים מותר לך לתפוס תחת על קוראים.גם אם הפוסט שלך יעלם, לא ארגיש בחסרונו.

רן 1 ביולי 2011

אירוני קצת שהתגובה הזו, של אדם שמתעב/מזלזל/שונא את הכדורגל הישראלי כל כך דומה בסגנון שלה לסגנון של האדונים הנכבדים תומר חצור או גל סיני (או להיפך?).

איציק, דיר בלאק שהבלוג שלך ייעלם, כן? אני ועוד איך ארגיש בחסרונו.

בני תבורי 1 ביולי 2011

הי חברים,
אנחנו באותה סירה וצריך לעבוד יחד. הרעים הם אלה שחמסו לנו את הכדורגל, הא?

אבירם 2 ביולי 2011

התגובה שלך לאלפסי מצחיקה, אבל מה שלא מפריע לך לא יוביל אף אחד לשום מקום.
בטח גם זה לא מזיז לך וגם אני יכול לקפוץ לך. סבבה.

אבירם 2 ביולי 2011

פניתי ל"ניינר" כמובן.

אלקו 1 ביולי 2011

בני, אופטימיות היא תכונה נהדרת ואין ספק שמה שאתה מציע אפשרי וגם לא מסובך כל-כך.
הבעיה היא שגם לנו יש זיכרון קצר.
הרי לפחות פעם בשנתיים מתפוצצת איזו פרשה בספורט הישראלי והתקשורת חוגגת והנה כולם מצפים לניקוי אורוות אמיתי שיצעיד את הענף קדימה וכו'
ותמיד זה נגמר בכלום ושום דבר, התקשורת עוברת לעניין החם הבא כמו צהובון בריטי עלוב והעסקנים מכסים אחד על ישבנו של השני
ורק אוהבי הספורט האמיתיים נשארים שוב עם מפח הנפש ועם אותם התחלואים
תמשיך להאמין אם אתה עוד מסוגל, אני כבר עייפתי
שבת שלום

אלקו 1 ביולי 2011

ועוד משהו, ברמה הרעיונית זה נכון שהממשלה תתערב בעניינים האלה אפילו אם פיפ"א תתרגז קצת, אבל לי אישית יש בעיה לתת לממשלה הספציפית הזאת להתערב בכדורגל כיוון שההתערבות האחרונה שלה נתנה לכל שוטר מתוסכל את הזכות לשפוך לי את הבירה כאילו הייתי ילד פוחז בן 14 שגנב בקבוק מהארון של אבא שלו, חוק מזעזע לדעתי שהשקה את האספלט מסביב לבלומפילד בליטרים רבים מאלכוהול שלי

בני תבורי 1 ביולי 2011

אלקו,
נגעת בנקודה נכונה. התקשורת צריכה להיות גורם מדרבן לצעדי הבראה, לא להסתפק בלספר לנו מה קורה.

S&M 1 ביולי 2011

זו הזדמנות פז לבצע הפיכה ולתפוס את השלטון, כדי לבצע לאחר מכן מהפכה גם בהתאחדות. קבוצות הכדורגל צריכות לצאת מהבעלות הפרטית שהרסה את הציבוריות של הכדורגל בישראל, ולעבור לבעלות ציבורית ישירה של האוהדים. בדיוק כמו שמנוהלת הפועל אוסישקין (ולהבדיל, ריאל מדריד, ברצלונה וכד'), ככה צריכה להיות מנוהלת הפועל פתח תקוה.

זרקו לכם כפפה. כל אוהד ישים כסף, 1000-2000 ש"ח, ויקנו את הבעלות. לאחר מכן תסדירו את זה בחלוקת מניות, אסיפות עם, הנהלה נבחרת, ויו"ר/נשיא, שיכול להיות איש עסקים עשיר שישים כסף, אבל יעמוד לבחירה כל כמה שנים.

רק כך לדעתי אפשר להחזיר את העניין של האוהדים בענף המת הזה, ולהבריא את הכדורגל. כי כשדברים נסגרים בהנהלות של איש אחד, אפשר לעשות דברים אפלים. כשהציבור משותף זה יותר קשה. והפועל פתח תקוה היא הקבוצה האידיאלית לנסיון כזה. גם יש לה אוהדים מאורגנים יחסית, וגם היא לא גדולה מדי כך שלא יהיה זעזוע בענף.

עמית 2 ביולי 2011

מי בדיוק זרק לאוהדים כפפה? כרגע המצב הוא שמספרים על חובות של 17 מיליון ש"ח למס הכנסה (מספר שמאד לא מסתדר עם תקציבי המינימום של המינימום שהיו כאן בשנים האחרונות ועם ההכרזות השנתיות על "בעלים" שמשקיעים מיליונים), ואין שום הצעה או פעולה פרקטית למען העברת השליטה לידי האוהדים.

ד"ר א 1 ביולי 2011

אשריך שאתה עוד יודע מה ההבדל בין עשׂוי לעלול.
19 מ-20 כתבים בשׂכר (נו מילא) ברשת כבר לא יודעים.

וחוץ מזה – רגולציא? התערבות ממשלתית? ברית-המועצות אתה רוצה פה?

בני תבורי 1 ביולי 2011

ד"ר א,
רגולציה במקרה הזה, כמו בבעלות על בנקים, תהיה משב רוח רענן. Ordnung muss sein ויפה שעה אחת קודם.

אנונימוס 1 ביולי 2011

הלוואי שהיה פה ברית המועצות, אולי היו שולחים מישהו למרתפים של הק.ג.ב ואז כולם היו מתיישרים.
במציאות הישראלית כולנו יודעים איך תיגמר הרגולציה. יביאו אנשי קש, והעסקנים ימשיכו לעצום עין.
לא יעזור כלום יש רק פתרון אחד – בעלות אוהדים. ברגע שלא פקיד חסר אכפתיות אחראי, אלא כמה מאות או אלפי אוהדים שצריך לתת להם דין וחשבון, אז כבר יהיה הרבה יותר קשה לרמות ולעשות הכל במחשכים.
זה פתרון סופר פשוט, לא צריך להמציא כלום – כל קבוצה בליגת העל צריכה להיות בשליטת עמותה עם 500 חברים לפחות, במודל הגרמני – 50%+קול אחד. אם רוצים להגמיש אפשר להוסיף שהעמותה זכאית להעביר זכויות ניהול ל3-4 שנים (בכפוף לעמידה בתנאי הנ"ל).
זה ממש לא מסובך, ואין שום פתרון אחר. Crowdsourcing לרגולציה אם תרצו, למי שמכיר את המונח

בני תבורי 3 ביולי 2011

אוף טופיק: שיר טייף ונבחרת ספיישל אולימפיקס ישראל זכו במדליית זהב במשחקים באתונה!

שחר 4 ביולי 2011

בני – לקחת את התגובה של נינר למקום לא נכון,היא לא מסמלת זילזול היא מסמלת אדישות/יאוש למצב של חלק גדול מציבור אוהבי הספורט בישראל.
ואני מכליל את עצמי בתוך ציבור זה ,כמי שקרא באדיקות בציעורותו את מדורי הספורט על הכדורגל הישראלי והיום פשוט מדלג עליהם בגלל הגועל.
האם אתה רואה אישיות ציבורית המרימה את הכפפה?פשוט אין.
האם יהיה כמפיין באמצעי התיקשורת או בפייסבוק לטיהור הכדורגל משחיתות אני בספק רב.

בני תבורי 4 ביולי 2011

שחר,
צר לי, אבל טעית. תבדוק שוב ותזכיר לי איפה בדיוק הגבתי לתגובה של ניינר בכלל, וקבעתי שהיא מסמלת זלזול בפרט. כן הגבתי לחילופי הדברים בינו לבין אלפסי, שני אנשים יקרים, בנסיון לכבות את המדורה.
לגבי אישיות ציבורית, אני מסכים איתך, בשביל זה הבעתי את כמיהתי לכחלון שעושה עבודה נהדרת בתחום התקשורת עליו הוא מופקד מול האוליגרכים. מלימור אין לי ציפיות.

Comments closed