חמוץ מתוק. בעיקר חמוץ (ליברפול וה-31 באוגוסט)

ככל פולני טוב, שמסוגל ליהנות רק אם הוא גם סובל קצת, לקחתי את חלון ההעברות האחרון למחוזות מיותרים לחלוטין. בניגוד להחלטה אסטרטגית בת שנים, שלא לחטט ולא להניח לשמועות לטרוד את מנוחתי, רצתי לכל פיסת נייר מודפסת, לכל מקור מידע ברשת ולכל חבר שיכול היה להוסיף על מבוכתי.

מאז הלך עומר בני הבכור לכיתה א', לפני עשרים שנה, הפך ה-31 באוגוסט ליום שמח במיוחד, יום העצמאות האמיתי שלי.

נכון שבקיבוץ החופשים מסודרים טוב יותר מאשר בקהילות עירוניות, אבל גם להורה קיבוצניק יש גבולות. נו כמה פעמים כבר אפשר לעשות סיבוב עם טרקטור בשדות ולקחת את הילד לרפת שהעגל ילקק לו את כף היד? והכלור בבריכה? והיום ההפוך? ואבא בוא נעשה מדורה…

השנה סיים עפרי הבן הצעיר י"ב, והתאריך הזה אמור היה להפוך להיות עוד סתם יום על הלוח, זיכרון רחוק כמו האחד במאי, ואיכשהו דווקא השנה הייתי מתוח כפי שלא הייתי זמן רב.

*

אולי בגלל ציפיות, ריאליות או לא, שהתפתחו אצלי מאז קיבל קני דלגליש פיקוד על ליברפול, מצאתי עצמי שלשום הולך וממלמל לעצמי ופוכר אצבעותיי בעצבנות.

לא הייתי אמור להיות עצבני ומתוח. הרי כבר עם החתמתם המצוינת של סבסטיאן קואטס ושל אנריקה לפניו לשתי העמדות הבעייתיות ביותר שלנו, בלם ומגן שמאלי – הקישור וההתקפה התחזקו מאוד עם תוספת אלה שהגיעו במחצית העונה הקודמת ובתחילת העונה הנוכחית – נוצרו סיכויים טובים מאוד שליברפול תיראה ותתנהג אחרת, ומי יודע, אולי נחייך בתום העונה.

אבל ככל פולני טוב, שמסוגל ליהנות רק אם הוא גם סובל קצת, לקחתי את חלון ההעברות האחרון למחוזות מיותרים לחלוטין. בניגוד להחלטה אסטרטגית בת שנים, שלא לחטט ולא להניח לשמועות לטרוד את מנוחתי, רצתי לכל פיסת נייר מודפסת, לכל מקור מידע ברשת ולכל חבר שיכול היה להוסיף על מבוכתי.

מחלק מהשמועות התעלמתי, אבל שלוש מהן לא נתנו לי מנוח. העובדה ששתים אכן התרחשו בסופו של דבר, לא מוסיפה לי בריאות.

עוד חולצה לאוסף

אני בהחלט מרוצה שיוסי בניון לא חזר לליברפול. בקטע המקצועי אין לנו צורך בו כיום. באותה עמדה שהוא משחק יש לנו שחקנים טובים ממנו, צעירים ממנו ובריאים ממנו, ועל הספסל מחכה להזדמנות חוזרת שחקן בגילו (31), שגם הוא לא משחק כבר שנה בשל פציעה, שיכולתו המקצועית גבוהה יותר, שלא לדבר על מעמדו במועדון.

זה רק בקטע המקצועי. מלבד כל אלה, יש גם את הקטע שדורפן בטח יכנה 'רגשנות מלאבסית'. אני קורא לזה רומנטיקה. אני לא מאמין בעתיד יחסים המבוססים על " התלהבתי, עזבתי, אבל שם התאכזבתי, הבנתי – ועכשיו אני כאן בעיקר כי קיבלתי בעיטה בישבן". לא תודה. רצית תארים, רצית לשחק במגרש של הגדולים, הגעת למועדון מפואר, שילמו לך יותר, נפלא. שלום שלום וכל טוב.

מה יש לי לחפש כאן בגשם…

אני לא מרוצה מהחזרה של בלאמי, שחקן שבשנים האחרונות לא הותיר חותמת באף מקום פרט לפרצוף של קאוט וגם זה עם דרייבר. באף מועדון לא האריכו את החוזה איתו מעבר לשנה, אף מאמן לא נתן בו אמון, בחדר ההלבשה לא אהבו אותו. בקיצור, לא ברורה לי איזו תועלת עשויה לצמוח מנוכחותו. מוזר בלשון המעטה.

*

אבל במיוחד אני לא מרוצה מהמכירה של מיירלש. שחקן חכם, מתוחכם, יצירתי ומגוון שכמותו – אין לנו כרגע בסגל. כלומר יש, אבל הוא פצוע לעוד הרבה זמן. אם יכולתי להבין את המכירה של טורס, שדי זייף מקצועית ולמרות זאת העשיר את קופת המועדון בחמישים מליון פאונד, אני לא מצליח לראות את ההיגיון מאחורי מכירה של שחקן בן 28, בשיא יכולתו המקצועית, שהחזיק מצוין את ליברפול במהלך העונה שעברה. אפילו השנה, בכמה דקות בהן שיחק, הראה שמקומו בהרכב מוצדק וחשוב.

שיהיה ברור: ג'רארד ומיירלש הם היחידים בתפקידם בסגל שלנו, והיחידים השווים באיכות משחקם, אם כי לג'רארד יש עוד כמה ערכים מוספים. רק ג'רארד ומיירלש יכולים להחליף זה את זה בתפקידם מבלי לפגום באיכות המשחק, שלא לדבר על לשחק יחד.

חששתי מעזיבה של מיירלש, וקיוויתי שאם נאלץ להיפרד, זה יהיה לקבוצה במקום אחר באירופה, אולי באינטר ולא בפרמייר ליג. בסוף הוא בצ'לסי. לא רק הלך, אלא גם לקבוצה המאיימת על כל תואר אפשרי בממלכה. המבוכה שלי גדלה עוד יותר כשאני רואה שאף שחקן ראוי בתפקידו, לא הגיע. וג'רארד כבר אמרנו…

VINI VIDI הלכתי...

יש לי תחושה חמצמצה מאיך שהחלון נסגר עבור ליברפול. זה כמו לראות בית שנבנה בשכל ובטעם טוב ופתאום צצה איזו מרפסת עקומה או סתם משהו לא קשור. לאוהד יש פריווילגיה להתעצבן מכל מה שלא תואם את תחושותיו. הרי אין לי באמת מושג מה היו השיקולים בבסיסה של כל החלטה. נראה לי נכון לוותר על בניון, נראה לי מיותר להביא את בלאמי ונראה לי לא חכם לוותר על מיירלש, ואני אזכור ואזכיר זאת בכל פעם שהעניינים לא יסתדרו על פי הציפיות שלי.

מצד שני, אני לא יכול לקבל את מנהיגותו של דלגליש רק בעירבון מוגבל. אני רוצה להניח שגם אם לא שיתף אותי בהחלטותיו, יש בהן הגיון מקצועי, כלכלי ומבט מפוכח לעתיד. כך או כך, ליברפול של השנה נראית בינתיים לא רע, נקווה להמשך מוצלח. ואם לא, תמיד יש את ינואר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

"דה באזר" גם בפייסבוק

האישה של הראש של הממשלה של ישראל (עדכון ברוח טובה)
רדו קצת מנבחרת הכדורסל

22 Comments

D! במולדת 2 בספטמבר 2011

בני, ההרגשה אצלי דומה מאד. רק יותר אכזבה מחמיצות בעיקר כי נראה לי שהרצון של מיירלש להיות על המגרש לא נראה בחלק הקצר של העונה בו הועדפו על פניו שחקנים שהם (לפחות כרגע) נחותים ממנו.
אין לנו מושג מה הן הסיבות ועד הביוגרפיה של קני כנראה גם לא נדע אבל יש בזה רק ק(ח)מצוץ של נחמה.
נחמה תהיה אירופה בסוף השנה. ולהא הליגה הזו שכל הישראליות מבלות בה.

יריב ס. 2 בספטמבר 2011

מיירלש שיחק מעט מתחילת העונה פשוט כי חזר מפציעה ולא היה שותף לאימונים והמשחקים בטרום עונה. בצ'לסי חיזרו אחריו בשבועות האחרונים והוא בחר לעזוב.
אני כן חושב שנוכל להסתדר ובכלל לא רע בלעדיו, לי חסרה החתמה של קשר אחורי גרזן. בתפקיד הזה יש רק את לוקאס שאמנם משתפר משנה לשנה אבל זה בהחלט לא מספיק.

דב 2 בספטמבר 2011

הוא עזב כי הבעלים הקודמים של ליברפול החתימו אותו על חוזה מצחיק במונחי פרמייר ליג, כ-30K בשבוע והבטיחו לו שדרוג משמעותי בשכר בעונה השנייה, בינתיים הגיעו בעלים חדשים ומאמן חדש כנראה לפי הוראת האחרון סירבו לשלם לו שכר שתואם יותר אתר כישוריו והוא החליט לעזוב,
בקיצור ולעניין אם הוא היה בתוכניות של דלגליש הוא היה מקבל העלאת שכר משמעותית שהייתה משאירה אותו באנפילד.

matipool 2 בספטמבר 2011

בני – מיירלאש הוא השחקן שלגביו יש הכי הרבה חילוקי דעות באתרי האוהדים . יש את אלו שמצדדים בו וחושבים שהוא חיוני ביותר ( בטח על רקע פציעת ג'רארד ) ויש את אלו ( דווקא ח'ברה שמבינים כדורגל ) שמכנים אותו "מלך הבינוניות" וטוענים שהוא התבלט על רקע הבינוניות והחולשה של עונה שעברה . אני אישית חושב שכן היה צריך להשאיר אותו ושהוא יכול להוסיף הרבה גם כמחליף .
מיירלאש הבין לדעתי שהוא לא יראה הרבה מגרש העונה . ג'רארד , אדם ולוקאס ( שיפור מדהים של הבחור . הוא היה ענק נגד בולטון ) תמיד יהיו לפניו בהרכב במרכז המגרש וכנראה שגם הנדרסון כשהוא לא ישחק בצדדים .
אני חושב שבמהלך חלון ההעברות הייתה כוונה למכור אחד מבין מיירלאש ואקווילאני וברגע שאקווילאני הושאל , חשבתי שמיירלאש יישאר סופית .
כנראה שהוא לא היה מספיק חשוב לדלגליש , הוא הגיש בקשת העברה והמחיר היה למעלה מסביר .
לגבי בלאמי – אני מאמין שאתה טועה . קודם כל – הוא היה השחקן הכי טוב של סיטי לפני שנתיים ולאור כל ההחתמות הגדולות שלהם הוא עזב לקארדיף כשחצי ליגה רצתה אותו מתוך בחירה אישית .
הוא מביא לנו גיבוי מצוין לחלוצים ויכול לשחק גם באגפים . הוא מהיר , חוצפן ו"רע" במובן החיובי . אני חושב שיכול להיות לו שיתוף פעולה מוצלח מאד אם סוארז .

בני תבורי 2 בספטמבר 2011

matipool,
ג'רארד בריא וכשיר יעזור לי להירגע מעסקת מיירלש. השאלה היא לא מתי זה יקרה אלא אם זה יקרה בכלל.

אריאל 2 בספטמבר 2011

בהחלט חמוץ. וחבל, כי ההחתמה של קוטאס היא החתמה מצוינת

בני תבורי 2 בספטמבר 2011

אריאל,
קואטס שבה את ליבי בקופה אמריקה אבל אני זוכר ששם הוא שיחק נגד התקפות רכות יותר מאשר בפרמייר ליג. אם יצליח, זו החתמה פנטסטית, אולי המוצלחת באנגליה בחלון האחרון. לפני שקופצים עלי אוהדי יונייטד ומזכירים לי את אשלי יאנג, אני אומר שיאנג המעולה יסתום ביונייטד חור קטן בהרבה מהחור שקואטס יסתום בליברפול, אם יהיו שניהם טובים.

אריגיא 2 בספטמבר 2011

בני, מסכים עם כל שלוש הנקודות שלך.

לגבי מיירלש, כנראה שדלגליש פשוט לא רוצה אותו. או לא מספיק רוצה אותו. לכן, כשהגיעה ההצעה הראשונה היא הייתה בניון (מוערך ב-5 מיליון) ועוד 7, ובסופו של דבר נסגר על 12 מיליון שזה הסכום שליברפול שילמה עליו. ברגע שהוא עצמו הגיש בקשה בכתב לעזוב, זה ברור שהוא יילך. אצל דלגליש לא נשארים בכוח.

בלאמי הגיע בהעברה חופשית ממנצ'סטר סיטי כך שהסיכון הוא קטן, ואני מניח שנוכל לשפוט אותו רק בהמשך. יכול להיות שדלגליש מאמין שהוא יצליח להוציא ממנו הרבה תוך שמירה על התנהלות שפויה ובוגרת שלו. חבל לי על ג'ו קול שבאמת האמנתי שיוכל לחזור לעצמו. יכול להיות שהוא פשוט נפל בתקופה הלא נכונה, או שהוא פשוט גמר את הסוס. לא הייתה מניעה לשחרר שחקן שמרוויח 100 אלף לשבוע ולא נותן שום תפוקה. ליברפול גם משלמת את הרוב מהמשכורת שלו בליל, ויש פרשנים שאומרים שהיא מקווה שזה יספק לה יתרון לקראת הקיץ במאבק על אדן האזרד כשיגיע הזמן שלו לפרוש כנפיים.

בני תבורי 2 בספטמבר 2011

אריגיא,
שמח לראות אותך כאן. המצב אחרי הגעתו של בלאמי הוא שיש לנו שני חלוצים טובים, אחד צעיר ומוכשר שעתידו לפניו והשני קשיש מנוסה שזה בהחלט לא חסרון, אבל שניהם, איך לומר בעדינות, פסיכים לא קטנים. אני מאמין ביכולתו של קני ליצור אצלם מחוייבות נאמנות ותפקוד מלא כשיעלו בהרכב, השאלה שלי היא אם ההתמודדות איתם לא תכניס אותו ללופים של טיפול בבעיות משמעת ממכבידות ומיותרות.

זיזו 2 בספטמבר 2011

השחקן השני הכי טוב שהיה לכם וגם זה רק כי הראשון הוא באמת ווארלד קלאס.

אם זה ויתור של דלגליש זה מאוד מוזר.

אם זאת דרישה של השחקן ללא קשר לחוזה או מעמד אז אין מה לעשות.

בכל מקרה, הפסד עצום.

בני תבורי 2 בספטמבר 2011

הנה לכם גרסה שאני מביא מדו"ח בליצ'ר: ההעדפה הראשונה של אברמוביץ' הייתה לוקה מודריץ והמחיר שצ'לסי הציעה עליו היה 40 מליון פאונד. רדנאפ די נפנף אותם ואז חזרו להעדפה הר5אשונה של בואש, מיירלש. ההצעה הראשונה שלהם שכללה 8 מליון פאונד + בניון, נדחתה על ידי דלגליש. כשמיירלש הגיש בקשת העברה קני ביקש 15 מליון פאונד, סכום גבוה מ-12 המליון שליברפול שילמה עליו, וההצעה התקבלה.
נכון? לא נכון? אין לי מושג. הפעולה של ליברפול מוגדרת שם כהצלחה.

רובי פאולר האמיתית 2 בספטמבר 2011

לא מסכימה ולא מסכימה. העניין די פשוט, מי שלא רוצה להיות אצלינו, צריך להיות מסולק מיידית. ככה זה במועדונים גדולים, לא מחזיקים בכח, דלגליש הבין שמיירלש רוצה ללכת, ויותר לא יכל לראות אותו בעיניים. טוב ככל שהוא, והוא טוב מאוד לדעתי, אנחנו לא מקרה של המועדון ההוא שהחזיק את פאברגאס בכח ולא מזדנבים כמו ספארס ומונדריץ. חוצמיזה אתה מגזים באשר למצבנו בקישור האחורי: צ'ארלי אדם זה קשר חצי חצי (רכישה חסרת תקדים בסכום ששולם עליו) לוקאס פי עשר יותר טוב מהדימוי שלו בבלוג הזה, (לעזעזל, כמה מאמנים לדעתכם יכולים לטעות בעניין שחקן בודד ורק אתם יודעים? גם רפא, גם הודג'סון, גם דונגה, ובעיקר גם דלגליש, כולם מחזיקים ממנו, אז לוינטל מסתלבט עליו, שיסתלבט) ג'רארד גם חצי חצי, וגם הנדרסון סוג של. מצבנו במרכז המגרש מעולם לא היה טוב יותר, לפחות לא בעשרים שנה האחרונות. גם לגבי בלאמי לא מסכימה לחלוטין, האיש טורנדו אמיתי שיכול לשנות משחק כשהוא עולה מהספסל, בעיני הברקת קאסט. עוד מבחן עם ציון מעולה לקני שלנו. פחות מאליפות בעונה הזאת אכזבה קולוסאלית. נפגש במאי.  

בני תבורי 2 בספטמבר 2011

רובי דארלינג,
כתבתי שהקישור שלנו שודרג מאוד ואני מסכים שכנראה בכל זאת יש משהו בלוקאס אם מאמנים מאמינים בו ושבלאמי שחקן מנוסה שיכול לעזור אם כי אני חושש מהאופי שלו. שחקן כזה יכול לפרק קבוצה אם זה לא מסתדר. לגבי מיירלש, ברור שמי שלא רוצה להיות צריך ללכת, אבל עדיין מדובר בשחקן אדיר. אז על מה אנחנו לא מסכימים?

באבא ימים 5 בספטמבר 2011

כל שנה אני נכנס לדיכאון מחדש כאשר ברור שליברפול לא תזכה באליפות. עם זאת יש הבדל בין להכנס לדיכאון לבין להתאכזב. לצפות שקבוצה תדלג תוך עונה מן המקום השישי אל המקום הראשון נשמע לי הזוי לחלוטין. רק לשם פרספקטיבה – הפעם האחרונה שזה קרה היה בעונת 1988-89 כאשר ארסנל שסיימה עונה קודם לכן במקום השישי זכתה באליפות. יש כאלה שיטענו שאפילו זה לא היה קורה אלמלא הילסבורו. מאז, אני לא חושב שאי פעם קבוצה זכתה בתואר בלא שסיימה עונה קודם לכן במקום השני (לא בדקתי את זה עד הסוף).

אני יכול לומר שזו תהיה הפתעה קולוסאלית אם ליברפול תזכה באליפות. אני אהיה מאוכזב אם ליברפול לא תתברג במקום המוביל לליגת האלופות.

amit pros 2 בספטמבר 2011

רובי ,ידידתי,את קצת מגזימה לגבי האליפות,אל אני מוצא את עצמי מסכים איתך באופן כללי.
רק הבעייה היחידה היא שנראה כאילו ליברפול דחפה את מיראלש החוצה.אם זה בחוזה נמוך שלא הסכימו להעלות לו אותו,למרות סיכום מוקדם,ואם זה בדיווחים כאילו לא ממש רוצים אותו והוא יכול ללכת.חבל,למרות הכל הוא שחקן מצוין,התאקלם בפרמייר ליג ויכול מאוד לעזור ,בעיקר שאנחנו לא ממש יודעים מה המצב של סטיבי לכשיחזור.זה גם נראה קצת כמו הקטנת ציפיות,כי שהמחליפים שלך הם שלבי וספרינג,ברור שאתה לא רץ לאליפות כל כך מהר.
צ'רלי באמת נראה יוצא מהכלל,אבל הוא ולוקאס ביחד משלימים קישור קצת איטי,נקווה שלא תהיה עם זה בעייה בהמשך.
אם כל הכבוד לבניון,לא היה צריך להחזיר אותו,וטוב שלא חזר.יש לנ מספיק שחקנים בעמדות שלו.
דווקא בלאמי הוא סוג של הברקה בעיני.
אנגוג היה חלוץ מרכזי קלאסי וזהו.לא יכול לשחק בצדדים,וחייב עוד חלוץ כדי לעשות משהו.ככזה הוא רביעי בתור אחרי סוארז וקארול,וקויט,רק שהוא לא יכול לשחק ביחד עם קארול,ולא עם קויט.
בלאמי לעומת זאת יכול לשחק ליד שלושתם וגם בצדדים.
בעיני זה עוד שחקן שיכול לעשות שינוי מהספסל,ולהביא טירוף ולחץ על היריב.
לסיכום:הרבה מאוד מתוק,קצת חמוץ……

טל 12 2 בספטמבר 2011

ששחקן עם ראיית משחק טובה עוזב את הקבוצה זה מצער מבחינתי.מענין התגובת לפוסט,הרבה דברים חדשים על כל הסיפור הזה וגם איזכור של המילה אליפות בהקשר של ליברפול(אני לא לבד ) אז תודה על הפוסט ותודה לכולם.

אני חשוב שהנדרסון שחקן מוכשר.הוא אומנם לא "שחקן חכם, מתוחכם,יצירתי ומגוון" כמו מירלאש,אני מסכים,אבל הוא נראה לי קר רוח,מוסר טוב וקני מאמין בו.

אם סטיבי חוזר טוב הוא יכול לשחק בכל תפקיד שצריך (למעט שוער).אני מקווה שהוא יחליף את לוקס בהרכב,אבל אני לא בטוח אם צריך אותו בעמדה הזו יותר מעמדה אחרת.

עפר ויקסלבאום 2 בספטמבר 2011

בני,
שאפו על הבחירה בשיר הנפלא.
אשר לבחירות של דלגליש:
אני חושב כמוך לגבי בניון .
אני חושב כמוך לגבי מאיירלש. לטעמי, הטוב בשחקני ליברפול בשני המשחקים הראשונים של העונה והגורם לשינוי במשחק מול ארסנל.
לגבי בלאמי, יש לי בעייה עם ערסים. מחוץ ובתוך המגרש.
אבל משהו בי אוהב את בלאמי.
חוץ מקרליטו, הוא היחיד שנלחם ממש , כששיחק בסיטי. הוא מנוע באגף השמאלי והוא מה שקראו ב" שירים ושערים " : שורף שטחים.
מקווה שישתלב וייתן מכפלת כח.

בני תבורי 2 בספטמבר 2011

עפר,
מסכים לגבי בלאמי אבל עדיין תוהה למה לא מכה שורשים בשום מקום.

אסף THE KOP 2 בספטמבר 2011

השמועות אומרות שדלגליש פשוט לא אהב את מירלש.
שחקן טוב, שחקן רע – זה לא משנה. הוא עיצבן את דלגליש ברשתית ועזב את הקבוצה.

next…

טל 12 3 בספטמבר 2011

אולי בגלל התספרת- סוג של קשטן כזה,אבל ברצינות נראה לי שקני אוהב שחקני התקפה שהם קו ההגנה הראשון של הקבוצה ואולי ראול פשוט לא סיפק את הסחורה.מכאן דבר מוביל לדבר..

אם איאן ראש הגדול היה מחלץ כדורים אז כולם צרכים לעשות את זה.

יואב 3 בספטמבר 2011

"פחות מאליפות בעונה הזאת אכזבה קולוסאלית. נפגש במאי".
אני חושב שזה משפט נחפז מידי(שגם לא נותן שום מרחב נשימה לתהליכים שזקוקים לכך),מה עוד שלעוד שלוש קבוצות יש את הלגיטימציה להגיד אותו(ואז זה לא יכול להיות אכזבה קולוסאלית)אבל אני גם לא אובייקטיבי(:

רועי מ 5 בספטמבר 2011

לגבי בלאמי. באתר היום פורסם שסטיבי אמר שהוא לא רצה שבלאמי יעוזב בפעם הקודמת.
מיראלש רצה לעוזב. אל תשכחו שהמאמן שם בלונדון הוא פורטוגלי יש בזה הרבה מעניין שאף אחד לא כתב על זה כאן. ברור שיש שידרוג בשכר ובד"כ הם גם מקבלים אחוזים מהמכירה.
בתור קיבוצניק לקיבוצניק אני גם שמח ש"הילד" מנהבחרת לא חזר לקבוצה.
אני לא מושב שיש סיכוי לאליפות. אבל בהחלט מאמין שנהיה בין 4 הראשוונת ויותר מזה אפילו.
יש כמה דברים חזרתו של קני היא אחת מהן. דבר נוסף העצומה של הילסבורו עם פתיחת המסמכים "הצדק" יראה קצת ואולי זה יוריד גיבנת גדולה שתשחרר את הקבוצה. סגירת מעגל עם קני וחשיפת המסמכים יוביל למאבק לדעתי בעיונה הבאה.

Comments closed