אל תתערב

הפורטי ניינרס מגשימים את הקלישאה וחיים ממשחק למשחק. כל ניצחון מביא אותם למשחק הבא בתחושה שהנה הפעם זה הולך להיגמר ובואו נהנה רק עוד קצת. זה לא נגמר.

חשבתי אולי אני צריך לקחת חלק בויכוח לגבי הניינרס. לא שיש לי משהו אינטליגנטי לומר בנדון, אבל הי, יש מכות…

הלכתי אצל המשפחה לשאול אם כדאי.

אל תתערב, היא אמרה לי. אתה לא יודע איך תצא מזה. אל תכנס באמצע, זה לא יגמר טוב.

יש לה מבט שנוצק בשלושים ומשהו שנים של ביחד שהיא שומרת במיוחד לאירועים כאלה. היא לא משתמשת בו סתם. הפעם, היא כן.

שאלתי את הבכור. הוא נחשב למעשי במשפחה. למה לך, אתה בכלל יודע לאן אתה מכניס את עצמך? הוא שואל, ומיד עונה: הרי ההונגרי הוא איש מסתורין שאתה לא יודע עליו כלום. יש לך מושג איך הוא מגיב כשמרגיזים אותו? אתה רוצה לגמור בדנובה? וההוא ממזרח גרמניה, לא ברור לך שהחומוס הוא רק דאחקה? יש להם ויכוח, לא לך.

*

השני הוא האנטביסט של המשפחה. הוא לא יכנס ללחץ. נפלת על הראש? הוא אומר, הרי ביבי הוא האישיות השנייה המאובטחת ביותר בעולם המערבי, שמעת אותו אומר פעם משהו ואפילו קטן על משפחות הפשע והקרטלים?

השלישי עושה קונג פו חצי מהחיים שלו. רגוע  הוא באמת יודע לגשת נכון לבעיות. הצחקת אותי, הוא אומר, איך בכלל נהיית אבא שלי עם כל כך קצת שכל. זה רק נראה לך שהם רבים. שכחת שיש להם אינטרס משותף בעסק באיזו עיר מחורבנת באנגליה? אתה לא מבין שריב ריב אבל כשמדובר בביזנס גם אחמדיניג'אד והאחים עופר אחוקים?

הלכתי אצל הזקן החכם. מאז הפולסא דנורא הוא לא פוחד מכלום. זו לא השאלה, הוא אמר, אתה בטוח שאתה מספיק מבין בזה כדי להיכנס באמצע?

*

לא. לגמרי לא. אני לא מבין ולא באמת יודע להסביר מה הולך שם, אבל הניינרס נראים מצוין העונה. בגלל שאני לא מבין, אני מניח שזה קורה בגלל שיש להם את המאמן שצריך לעשות עצמות ב NFL, בגלל שאלכס סמית נבחר ראשון בדראפט ורק עכשיו אמרו לו שזו טעות, בגלל שהם כבר מזמן הפכו לבדיחה ובגלל שיש להם ביצים שרק למי שחטף כל כך הרבה בעיטות בישבן יכול לגדל.

הניינרס מגשימים את הקלישאה וחיים ממשחק למשחק. כל ניצחון מביא אותם למשחק הבא בתחושה שהנה הפעם זה הולך להיגמר ובואו נהנה רק עוד קצת. זה לא נגמר. הניינרס שיחקו כבר חמישה עשר משחקים, פגשו כבר (כמעט) את כל הקבוצות שהיו אמורות לקצוץ אותם, ובכל זאת זה קרה רק שלוש פעמים. ההימורים נגדם, גם הפרשנויות. ועכשיו הם גם עוד סיבה למלחמה בין ברלין לבודפשט. אה, מדברים גם על הקרח אצל הפקרס.

אז אני בחוץ. חסרות לי צרות?

*

נ.ב – ראיתם את האוהדים של הפועל פתח תקווה בשבת? ברצינות, אתם מבינים שמדובר בקהל של קבוצה מתה? קבוצה שסיכוייה להישאר בליגה טובים כמו הסיכוי של סוארז לצאת זכאי בערעור? אוהדים של קבוצה שיש לה עבר מפואר, עתיד מעורפל והרבה חרא באמצע? ראיתם איזו עוצמה?  השלוש נקודות מחיפה הן רק בונוס.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

סיכום המחזור ה-17 בליגת העל
אלקס זאנארדי מכוון לזהב בלונדון (מפורמולה-1 לאופני יד)

31 Comments

שי 26 בדצמבר 2011

"איך בכלל נהיית אבא שלי עם כל כך קצת שכל." יציאת השנה..

ירון ב. 26 בדצמבר 2011

פ"ת נשארת ליגה. זכור מה אני אומר לך.

סימנטוב 27 בדצמבר 2011

באמת התרגשתי מהנצחון מהקהל (לא להאמין איזה כרזה! נעלם לו היציע).

עופר פרוסנר 27 בדצמבר 2011

היי, אני נותן כבוד למי שמגיע, וכמו שכתבתי אצלי, אני אגיד שוב – אני מעדיף שהפועל פת תישאר בליגה, כי יש לה קהל, וקהל טוב (עם המון הומור עצמי אגב).

ובקשר לניינרס, עזוב, תישען אחורה ותיהנה.

עפר ויקסלבאום 27 בדצמבר 2011

חיוך גדול על הבוקר

יוני 27 בדצמבר 2011

הקבוצה פצועה בינוני עד קשה, לא מתה. המועדון עדיין מפואר. בדרבי הכמות תעלה על מה שהיה בשבת.

באיזה שער אתה, בני?

בני תבורי 27 בדצמבר 2011

יוני,
עדיין לא עשיתי היכרות עם האצטדיון, באורווה ישבתי ב – 1…
בכל מקרה, מכיוון שהפועל מארחים, אשב איפשהו במערבי.

הופמן 27 בדצמבר 2011

גרמת לי לחייך בפוסט על ספורט שאני לא מבין בו יותר מדי, אז תודה.

בני תבורי 27 בדצמבר 2011

הופ,
הגעתי ב 82, לשנה לצפון אמריקה מבלי לדעת כלום על פוטבול. נהניתי מהבאז מסביב ועדיין לא הבנתי יותר מידי עד שנפלתי לידיים של מישהו שזיהה את הריקנות והתנדב למלא את החסר…

הופמן 27 בדצמבר 2011

:)
נשאר לי רק להגיע לצפון אמריקה אם כך

שי 27 בדצמבר 2011

בני כרגיל אין כמוך!!

Amir A 27 בדצמבר 2011

יצאתי לחשב קצת סטטיסטיקה שתסביר לך למה הניינרס בעצם קבוצה תפלה ולמה אין לה סיכוי לקחת את הסופרבול. בתור קבוצת ייחוס בחרתי כמובן בקבוצה המקומית, זו שמונהגת על ידי ההוא שנמשח לגבורה, זה שהולך לישון בכל לילה כשלצידו אחת הנשים היפות בעולם ולראשו תספורת ש.., נו,… שויין. ההוא שאם הייתי תופס אותו במיטה עם אישתי הייתי מוחא כפיים ושואל בענווה אם לא איכפת לו שאני אשאר לצפות.

אז לשתי הקבוצות יש את אותו המאזן (12-3) כשלאחת יש הגנת ברזל (אולי הטובה בליגה) ולשניה יש את הוד מלכותו על המגרש, את הרסיבר הטוב במשחק ואת לוציפר על הקווים.

ההוכחה הראשונה שמצביעה על עליונות הבחורים מהצפון היתה אמורה להיות ממוצע הנצחונות הגבוה יותר של הקבוצות אשר ניגפו לרגלינו לעומת ממוצע הניצחונות האומלל של אלו שאתם דחפתם להם כל מיני חומרים משנות השישים ואשר הפריעו להם להתרכז בזמן המשחק. וגזר הדין? 428. לאלו שהפסידו לאילי הצפון לעומת 450. לאלו שהפסידו לקבוצה שהגיעה מאותה העיר כמו בארי בונדס, הרמאי ההוא מהבייסבול שמחזיק בשיא האישי החשוב ביותר בספורט האמריקאי תוך כדי גניבת דעת. לא הצליח.

ההוכחה השניה היא ממוצע הנצחונות הגבוה של הקבוצות שהצליחו בפוקס ומזל ויד המקרה לנצח את המכונה המשומנת מהאזור היחידי בארה"ב שראוי למגורי אדם לעומת הממוצע העלוב של אלו שאשכרה שיחקו נגד הארבעים ותשע (מה זה הכינוי הזה לעזאזל) ולא התגלגלו מצחוק על המגרש כשהם זיהו את אלכס סמית' מתחת לסנטר. גזר הדין? 555. לכוחותינו לעומת 578. למתחזים. לא עבד.

מה שמשאיר אותי עם ההוכחה השלישית שלא חשבתי שאאלץ להשתמש בה, אבל כשאין ברירה אז אין ברירה:
.
.
.
.
.

אנחנו מדברים על הניינרס, כן?

בני תבורי 27 בדצמבר 2011

אמיר,
אני עוד לא בשלב החלום על הסופרבול, אבל אצלך אני מזהה אופטימיות…

Amir A 27 בדצמבר 2011

חס וחלילה אופטימיות. אחרי הכל, הסקנדרי של הפטס מורכב ממוכר הנקניקיות מהרמפה השלישית ביציע הימני בג'ילט ומההוא שבדרך כלל מכוון את התנועה במגרש החניה E2. עם הגנה (?) כמו של הפטס אי אפשר גם לקחת את אליפות ליגת המחוז של המפעלים הלא יצרניים.

בני תבורי 27 בדצמבר 2011

:)

ניר 30 בדצמבר 2011

אבל בריידי, ימח שמו, תראה מה הוא עושה לילדים בכל אמריקה!

http://www.youtube.com/watch?v=iy1dXPuI_gE

גלן 27 בדצמבר 2011

יפה בהחלט. אני כבר תשעה שבועות לא מזלזל בניינרס. אין שום סיבה לזלזל בהם. אבל אני עדיין מעדיף לפגוש אותם בפליאוף כולל מול האופצייה גיאנטס/קאובויס כי פליאוף זה משהו אחר או לפחות כך אני רוצה להאמין. מן הסתם ל 4 מ 5 הק״ב הטובים בליגה בסיכוי להפגש איתם. אמת, שניים מהם (סטפורד ומנינג) ניגפו במהלך העונה בדרייבים האחרונים. לגבי הליונס אני אופטימי. היה במשחק ההוא טאצדאון של אלכס סמית שבעיני גם ככה היה בספק גדול וזה פשוט לא יקרה עוד פעם בדקה האחרונה כמו שברק לא מכה פעמיים באותה נקודה. הניינרס יהיו פיבוריטים אבל יום גדול של מגהטרון יספיק כי למרות שניסיתי להמנע מהעליהום הקבוע פה על סמית, זה נכון. הוא גרוע למדי והמכסימום הצפוי ממנו זה לא להזיק. תוכנית המשחק- לפתוח חזק ולתת לניינרס לרדוף. קל להגיד…

ניינר 27 בדצמבר 2011

בני, אל תתערב ובוא נקווה שהחלום יימשך!

גלן 27 בדצמבר 2011

ואם יש משהו שיהיה יתרון שלהם בפריסקו זה הרוח של המפרץ בינואר. זה יתרון יחסי כשהקוטרבאק הוא לא פונקציה קריטית.
אמיר- הגאוה הגדולה של בוסטון מבחינתי הינה אותם מכוניות סירות אמפיביים דמויי ברוז ממלחמת העולם. זה בהחלט יחודי.
ביופי, אוכל, אהבת אדם ואהבת ספורט בריאה ( כמו שראית בסדר חשיבות עולה בחיים) אני מעדיף את שיקגו בכל יום נתון.

Amir A 27 בדצמבר 2011

גלן, קודם כל הרשה לי להפנות אותך לאתר הזה:

http://sanfrancisco.ridetheducks.com/home.aspx

לגבי היופי, אפשר להתווכח. מה שכן, אם אתה מגיע לשיקגו ברכב מדרום אז הדכאון שמשרה אליך כל האזור שמנקז את מסילות הרכבות (היכן שכביש 90 ו-94 מתחברים להם) מאפיל על כל היופי שמגיע אחר כך.

אוכל – שיקגן מתחברת אצלי לאיזו פיצריה זוועתית שהייתה ממוקמת על רחוב הירקון בתל-אביב בשם "שיקגו פיצה פאי פקטורי" או משהו כזה. כשהרעיון הוא בצק בעובי של הצוואר של ריי לואיס עם מעט דברים מעליו. משום מה בשנות ה- 90 הלא עליזות זה נחשב לפסגה קולינרית בישראל ומאז יש לי רתיעה מכל מה שקשור לשיקגו ואוכל.

אהבת אדם – אין לי מה להתווכח כאן. ידוע שהסנובים מהצפון מזרח אוהבים בעיקר את עצמם. לפחות הם בזים לכל האחרים במידה שווה.

אהבת ספורט בריאה? אני לא חושב שיש מקום יותר מרגש מבחינת חווית ספורט בריאה מאשר קונטיקט. בדיוק באמצע הדרך בין בוסטון וניו-יורק, כך שאתה יכול לבחור את מי לאהוד באותו הרגע בהתאם לכיוון הרוח, ולא רק זאת אלא שהבחירה גם מביאה איתה אוטומטית את היכולת ללגלג על הקבוצה מהצד השני.

וחוץ מזה בשיקגו קר מדי.

גלן 27 בדצמבר 2011

רק להסבר אהבת ספורט בריאה – זה מאה שמונים מעלות מאומת הרד סוקס. ….

גלן 27 בדצמבר 2011

יפה שיש ברוזים גם במערב…. אבל אני מעדיף את הצארלס.
אגב אם אתה רוצה חויה מתקנת לפיצה מתל אביב יש את לו מלנטי (המקורי לא הסניפים). תוכל גם להסניף שם עם תמונות של מייקל גורדן סויטנס פייטון וקוצ׳ דיטקה אם כל היופי והלוזריות של הקאבס, עדיין שתי הקבוצות עם העונה המדהימה ביותר בכדורסל ופוטבול באו משיקגו….

גלן 27 בדצמבר 2011

עם כל ה….

גלן 27 בדצמבר 2011

ולגבי הדרך – מילא זה מבאס אותך. קודם יש את גארי אינדיאנה. השיטה הכי טובה זה ברכבת. ואז גם אני מדמיין שאני חלק מהבלתי משוחדים של דה פאלמה ועוד מעט העגלה עם התינוק נופלת במדרגות….,

גלן 27 בדצמבר 2011

ואגב פוקסבורו מבאס יותר מסולדיר פילדס
פנווי מקסים אבל ריגלי יותר
הגארדן המקורי היה משהו וגם החדש נסבל אבל אין לו קסם והפסל של מייקל מנצח. בקיצר 3:0 קל

Amir A 27 בדצמבר 2011

פוקסבורו באמת זוועה. $180 לשני כרטיסים למאנדיי נייט לראות עם הילד את הפטס מנצחים את דנבר לפני כמה שנים. שורה שלישית מהסוף. אם הסתכלנו עם משקפות יכולנו לראות מתחתינו את המטוסים שמנמיכים לקראת נחיתה בלוגאן.

ניינר 27 בדצמבר 2011

שכחת את החמישים דולר לחנייה שנמצאת חצי שעה הליכה מהמגרש?

ניינר 27 בדצמבר 2011

יש מגרש בייסבול יותר קסום מפנוויי?
בוסטון עיר פצצה בעיני אבל כמובן שאין על פריסקו ה-עיר בארה"ב אם לא בעולם כולו

בני תבורי 27 בדצמבר 2011

Hear hear

גלן 28 בדצמבר 2011

ניינר באמת שאין כמו ריגלי. פנווי מקסים , אחרון שאכחיש זאת אבל ריגלי זה ריגלי. ואההה. כן, פריסקו אובר רייטד . איך אומרים הבורא משחק עם האזור ומתלבט כל רעידת אדמה אם לא כדאי להחריב….

רועי מ 30 בדצמבר 2011

אני מקווה שהם יפתיעו הננינרס וילכו עד הסוף. הגיע הזמן מאז יאנג שיקרה משהו מעניין מעוד לבנה מתפוררת באלקטרז הישן.

Comments closed