לזרוק את הגלגל

 

סיפרו פעם על עגלון שעבד קשה והתעשר מאוד.

מכר את הפרידות והעגלה, רכש ארמון גדול ויפה והזמין חברים לראות לאן הגיע.

כשאחד האורחים נכנס לשירותים, ראה שם את גלגל העגלה הישן לצד אסלת הפורצלן וברזי הזהב. בשביל מה אתה צריך את זה, תהה. הרגל, אמר העגלון.

אז כן, חברי ובני משפחתי אוהדי מנצ'סטר יונייטד, גם אתם מחזיקים לידכם גלגל עגלה ישן מכורח ההרגל וללא כל צורך. כך עולה מן הדיון המעמיק במשחק הליגה האחרון שלכם נגד צ'לסי. מרביתכם מתקשים להפנים את מעמדכם הלא כל כך חדש כעגלון שהתעשר או כאוהדי אחד משלושת מועדוני הכדורגל הגדולים בעולם.

*

העובדה ששניים מהמועדונים הללו חולקים בניהם שליטה בארץ אחת, רק מעצימה את ההישג שלכם. אין לכם מתחרים, גם אם הסיטי הם אלופת אנגליה וצ'לסי אלופת אירופה. אתם נמצאים הכי גבוה בכל רשימה אפשרית.

הנה, תנו לי לחזור על העובדות שכולכם מכירים: יש לכם תשע עשרה אליפויות אנגליה – ואת זה על הראש של הנמסיס כשאתם שוברים את השיא שלו, שלוש אליפויות אירופה, אחד עשר גביעי FA, ארבעה גביעי ליגה, גביע מחזיקות אחד, אליפות העולם לקבוצות, גביע בין יבשתי אחד, סופרקאפ אירופי אחד ותשעה עשר מגני קהילה. אם אני לא שוכח, אין סיבה שאתם תשכחו.

עובד אצלכם מורה הכדורגל הגדול במאה העשרים שזה בערך הגדול בהיסטוריה! הלמוט שן, ריינוס מיכלס ואייל לחמן יכולים לעבוד אצלו. גם מוריניו. האליפויות והתארים הם תוצאה מסתברת של הלכי הרוח שהנחיל במועדון ואתוס היצירתיות שבנה לאורך כמעט שלושה עשורים.

פרגוסון הביא לכם שתיים עשרה אליפויות באנגליה ושתיים באירופה והוא עוד לא הולך הביתה למרות הניחושים. בזמן הזה ליברפול החליפה..שבעה… אה..שמו…רגע…לא חשוב…מאמנים, ולא יותר מידי יצא מזה.

האצטדיון שלכם מכיל יותר מקומות מאנפילד, ונדמה לי שגם מוכרים בעולם יותר חולצות שלכם משל ליברפול.

*

אבל מה, לכם זה לא מספיק. אתם לא מוכנים שיגידו עליכם שום דבר שאמרו על ליברפול למשל, כשהם נגעו בשמים, וזה היה נורא מזמן, אני יודע. אתם לא תתנו לאף אחד לקלקל לכם את התדמית של הילד הקטן שסתם אומרים עליו דברים רעים. אתם רוצים להיות המועדון הכי גדול בעולם, הכי נקי, הכי טהור ולא מוכנים לשלם את מחיר התהילה.

אין לכם בעיה עם שופט שטועה לטובתכם. יש לכם בעיה עם אלה שמזדעקים על כך. מבחינתכם זה בסדר שטורס קיבל צהוב שני הזוי ומופרך כי כבר במחצית ראשונה הוא היה צריך לקבל אדום ושיגיד תודה. גם הגול של צ'יצ'ריטו בסדר, כי גם דרוגבה היה בנבדל עוד בגדוד העבודה. כל טעות לטובתכם היא מבחינתכם סגירת חשבון עם העבר. מגיע לנו.

שער בנבדל ופנדל לא מוצדק, הם חלק מהמשחק ואי אפשר לבוא אליכם בטענות כשאתם עפים ביציע. אבל זה לא מספק אתכם, אתם גם רוצים שלא ידברו על זה. למה? כי גם ליברפול ויובנטוס וברצלונה וריאל מדריד…

ונכון, אתם צודקים. גם ליברפול, נורא מזמן, הייתה במעמד דומה. יובנטוס חוזרת לשם ושתי הספרדיות תמיד היו ותמיד יהיו כי הם לבד. כי ככה זה עובד, טעויות נוטות בדרך כלל לטובת החזק ממילא.

למה? יש לזה הרבה סיבות, ואף אחת מהן, ויובנטוס היא כלל חריג מאוד, אינה קשורה למעשים לא חוקיים או קונספירציה. מי שאומר שפרגוסון משחד שופטים, מדבר שטויות שנובעות מבעיות פסיכולוגיות קשות. הטעויות הולכות לטובת החזק. ככה זה בחיים, כי יש בנו, בכולנו, נטייה לדבוק בצד החזק בעיקר בגלל יצר ההישרדות שלנו. אנחנו לא מחפשים צרות וגם השופטים לא.

*

בואו נסתכל על עצמינו ביומיום. איזה רכב עקף אותנו בפראות וחתך לפנינו. מבחינתנו מדובר בעבירה שמחייבת עונש חמור, לא? אז אנחנו חותכים בפראות גם ומתקרבים ומשווים מהירות ואז בוחנים את הסיטואציה לעומקה.

אם מדובר בנהגת, הלך עליה. נפתח עליה ג'ורה. אם מדובר באיזה חנאן לא מזיק, כנ"ל. אבל אם יושב שם ערס עם שערות על השיניים, אנחנו בולעים את העלבון וממשיכים הלאה. אגב, אנחנו אף פעם לא מודים שהפחד שלנו פועל לטובתנו, אנחנו משכנעים את עצמינו שכנראה טעינו והוא דווקא לא נסע כל כך מהר. תיזכרו באותם מקרים כשנהג של רכב אחר מסמן שהוא רוצה להדחק לפניכם. אני בטוח שהיונדאי גץ יקבל בראש וב.מ.וו X5 יקבל כבוד.

בשיחות סלון אנחנו גיבורים על כל העולם. אין עוולה שלא נטפל בה בנחרצות וכשאנחנו שומעים ממישהו שנכנע לחזק ממנו, אנחנו פולטים המיית בוז. אבל כמה פעמים באמת נגשנו לבריון שנכנס לתור מהצד וביקשנו שיחזור למקומו? כמה פעמים התערבנו לטובת מישהו במצוקה כשלא מדובר במי שהחליק על קליפת בננה או רצה לחצות את הכביש? כמה פעמים הסתכלנו לצד השני בדיוק כשמישהו דחף או השפיל חלש ממנו?

*

זה לא בגלל שאנחנו רעים. זה בגלל שאנחנו רוצים לחזור הביתה בשלום, כי שיחות סלון בלעדינו לא שוות כלום. קוראים לזה הערכת סיכונים. מה שעובר לשופט בראש, אינו שונה בעקרון. הוא לא צריך להיות אוהד יונייטד ותיאוריות קונספירציה לא שוות את הנייר שעליהן הן רשומות. הוא מניח אינסטינקטיבית שהתוצאה המתקבלת תהיה נוחה למרבית הציבור, למרות הרעש. ברוב המקרים זו לא החלטה שהוא מביא מהבית, אבל במרבית הפעמים זו הישרדות בסיסית.

מילא היציע שקופץ עלי, חושב השופט לעצמו, מילא הכותרות בחלק מהמקומונים מחר, מילא הקפטן שיגיד שאני בושה למקצוע, אבל אני צריך משבר ביחסים עם סין או מלזיה? עם איזה ישראלי שיכעס? איזה סקאוזר ממורמר?

זה בא בעסקת חבילה עם להיות אוהד של מועדון ענק וידוע. להיות מועדון ענק זו תהילה שמביאה אהדה שיוצרת אתוס שמחולל הכנסות שמאפשרות להישאר בפסגה לאורך זמן. יחד עם זה מגיעות טינה וקנאה וצרות עין ותסכול וצריך ללמוד לחיות עם זה.

*

כאוהד ליברפול אני יודע שהקבוצה שלי לא צריכה לקבל כבוד. היא צריכה להרוויח אותו מחדש בעבודה קשה. כל ניצחון מוסיף ניקוד. כשאתה מי שהיה, אתה מקבל יחס בהתאם. כשאתה צל חיוור של מה שהיית פעם, אתה לא יכול לתהות למה אותה עבירה זוכה לפרשנות אחרת כשמדובר ביריב גדול ולמה לא נורא לפסול לך שער ולמה קל יותר לשרוק נגדך.

אני כבר הסתגלתי למיקומי החדש וגם יש לי גלגל עגלה ישן להשתין עליו. עכשיו הגיע הזמן שגם אתם תעשו כבר את המהפך. עברו מספיק שנים כדי שתבינו שאתם לא קוריוז חד פעמי ולא סקנד בסט. אתם פאקינג לגאסי, שאני לפחות, לא רואה את הקצה שלה למרות הגורמים הכלכליים שיוצקים תכנים חדשים למונח חזירות ומעוותים את המשמעות של ספורט.

הגיע הזמן שתתחילו להיות סלחנים כלפי ממורמרים כמוני ופחות צדקניים. זה חלק ממחיר התהילה, תיהנו ממנה כל עוד אתם שם. כשמישהו מתקומם נגד פנדל לטובתכם זה מוצדק בדיוק כמו לתת לכם את הפנדל.

במילים אחרות, תניחו כבר לגלגל הישן ותשתינו באסלה המוזהבת. מגיע לכם. תתרגלו ותיהנו.

אני בינתיים אמשיך לאונן על השיא המופלא של שמונה זכיות בגביע הליגה שגם השנה לא יישבר…

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

על מה הם מתלוננים ?
כריסטיאנו רונאלדו רוצה שינוי תדמית

39 Comments

Asaf the Kop 2 בנובמבר 2012

"כי גם דרוגבה היה בנבדל עוד בגדוד העבודה"… הרגת אותי בני, הרגת אותי !

צחקתי כל-כך בקול עד שהערתי את אשתי בשש בבוקר…

שלו 2 בנובמבר 2012

הכל זה איזונים ובלמים.
טוב לו לאדם שיהיו לו קבוצות אהודות מכל הסוגים,
על כל אחת שטבע העולם שהיא אלופה,
אחת שאין סיכוי שתסתובב בכלל באזור הזה.
קבוצה עם עבר מפואר ללא הווה ועתיד.
קבוצה אחת שנמצאת ליד, אבל רק ליד.
מכניס קצת פרופורציות לחיים.

ואז, על כל פעם שאחת גונבת משחק על טעות שיפוט,
האחרת מפסידה אליפות.

האיזון בין הפעמים שאתה נדפק לנהנה הוא החשוב.

מצאתי לאחרונה שלמרות מה שאומרים הניצחון הוא לא הדבר היחיד החשוב ובטח לא הכי חשוב.
הדרך, התקופה בין סוף אוגוסט למאי, חוסר הוודאות אם גם הפעם נקבל יותר אכזבות משמחות זה מה שמשאיר אותנו בעסק.

כל דבר אחר היה הופך אותנו להוא מקבוצת הכדורסל.

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

שלו,
הקבוצות שלי הרגילו אותי לתקופת המתנה קצרה שמסתיימת בינואר…לא בטוח שזה כואב פחות.

שלו 2 בנובמבר 2012

חוץ מיובה…

yaron 2 בנובמבר 2012

שלו,
כ"כ נכון שעשית לי חשק לרשום את כל הקבוצות שלי :-)
לפי סדר כרונולוגי משנת 77:
מכבי ת"א בכדורגל
מכבי ת"א בכדורסל (התגרשנו מזמן… גירושין מכוערים)
נבחרת ברזיל בכדורגל
נבחרת ישראל בכדורגל
דטרויט פיסטונס (גירושין יפים, אנחנו בקשר טוב)
ניו יורק ניקס
ניו יורק ג'איינטס

שלו 2 בנובמבר 2012

הרשימה מאתגרת אותי, אז ככה:
לפי סדר היסטורי –
מכבי ת"א 79'
מנצ'סטר יונייטד 82'
ברזיל 82'
רומא 84'

matipool 2 בנובמבר 2012

גם אותי :
הפועל כפ"ס – 74' ( הקשר התרופף בעשור האחרון . היום זה רק שלום שלום ).
ליברפול – 74' .
מכבי ת"א כדורסל – 77' ( גירושין מכוערים בתחילת הניינטיז ).
ברזיל – 82' ( אח"כ התגרשנו . לא חלב לא בשר ).
בוסטון סלטיקס – 83' .
הפועל חולון כדורסל – 83' .
אנגליה – 86' .
מייקל ג'ורדן .

עמרי 2 בנובמבר 2012

נראנ לי שגם מיכאל באלאק צריך אחת. הוא נשפט בספרד על נהיגה במהירות מטורפת. הוא ביקש מבשופט להקל בעונשו. למה? כי הוא מובטל.
מילא היה אומר פנסיונר…
בני, אני לא יודע אם להסכים איתך, ייתכן שכמו שרונן טוען אם ליברפול תיכנס אותו מספר פעמים שיונייטד נכנסת לרחבה נקבל אותו מספר פנדלים, זה נראה לי תיאור הגיוני.

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

עמרי,
אני קורא להחרים את התירוצים של רונן.

עמרי 2 בנובמבר 2012

מוסכם. הבעיה שלי זה שחצי מהדיונים בפורומים של ליברפול כולל הדוגמא הנוכחית מהפוסט הזה – הם על יונייטד. הם לא מעניינים אותי. צריך ללמוד מהם. כל פעם שאנחנו מגיעים קרוב אנחנו נופלים למטה יותר

גל 2 בנובמבר 2012

ליברפול לא תקבל פנדל יותר בחיים, כי השופטים סימנו לנצח את סוארז ויותר לא יתנו לו כלום אף פעם, גם אם ליברםול תהיה כל המשחק ברחבה, ואת האמת שברמה מסוימת הוא די הביא את זה על עצמו למרות שיש הגזמה מטורפת באי השריקות לטובתו

MG 2 בנובמבר 2012

בני שלום,
אני באמת לא מבין למה יוניטד יותר גדולים מבאיירן, אבל שוין…

כנראה שיש סיבה למערך ניהול הסיכונים שלנו, אבל הוא לאו דווקא מה שאתה חושב.
אתמול חתך אותי ערס עם שערות עד הגרון בצורה מאד מסוכת. בעצירה פתחתי עליו חבל על הזמן (דווקא על אישה או חנון אין סיכוי שהייתי פותח). אם היית יודע איזו שטיפה חטפתי מאשתי…כבר העדפתי מכות עם הערס!

ועוד משהו קטן שאי רוצה לשטף אותם – בזמן הקלדת תגובה זו אני נמצא במקום עם חולה שמצויד ב"רפואי". מקנאים?

אה, והספר של דורפן וזנדר – 20 ש"ח בעודים בסטימצקי.

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

אפילו ליברפול מוכרת יותר חולצות מבאיירן.
20 ש"ח? אני הפראייר היחידי ששילמתי 80…

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

…ובקשר לרפואי, אם יש סיבה מוצדקת לכך שיש לו, אז אני לא מקנא ושיחלים מהר. אם אין, אז אני לא מבין למה יש לו.

MG 2 בנובמבר 2012

מוצדק גם מוצדק.
התכוונתי מקנאים בי…הלצה גרועה שכנראה לא הועברה כמו שצריך.
בכל מקרה אני לא מעשן…

D! בארץ הקודש 2 בנובמבר 2012

ממש לא היחיד,
אני רק מקווה שהם לפחות קיבלו יותר מ80 שלנו מאשר עכשיו מהעשרים. בעצם, אני מקווה שהם עדיין מקבלים משהו ושהם קיבלו משהו גם מקודם.

MG 2 בנובמבר 2012

עודים=עודפים.
מספיק כתם קטנטן על הכריכה…

ניר 2 בנובמבר 2012

אצלי הפוך, האישה חמת המזג (אבל רק כשבאמת מגיע) צועקת על ערסים בכביש ואני מתפלל בשקט שלא יהיה בלאגן.. (אבל – ליונדאי גץ תמיד אתן להכנס, וה-X5 שישכח מזה)

איציק 2 בנובמבר 2012

בני,
אני חושב שחלק, ואולי רוב, טעויות השופטים אשר לא בתום לב מלא, אם כי הם רוצים להאמין שכן, נובע מחיבור להצלחה ולא מפחד. מאוד קל להתחבר להצלחה, וכשהם נותנים פנדל לא מוצדק, הם אפילו מתחברים ומעצימים אותה. כשנותנים פנדל נגד כישלון, אז דורכים על מישהו שזה IN לדרוך עליו. הוא על הרצפה, קל יותר. רק שופטים כמו קולינה היו די חסינים מדברים כאלו, אבל בשביל זה צריך להיות כמו קולינה. אני חושב שאברהם קליין גם היה מהסוג הזה. אני לא אומר ששאר השופטים מושחטים רק אין להם את החוסן הנפשי, כדי לא לפתח תת מודע מהסוג הזה. אני לא חושב שמשהו באמת עושה זאת מפחד. חוץ מזה, כל המזליסטים אומרים לי שהמזל הולך עם הטובים…
אפשר כבר לקבל את השש שש שאני צריך…

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

מעניין, לא חשבתי על זה. מצד שני, מי זוכר היום את עלי בן נאסר?

Asaf the Kop 2 בנובמבר 2012

אני זוכר. איש יקר ואהוב.

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

:)

הרבי מיעוטו 2 בנובמבר 2012

מסכים איציק, אבל מכיוון אחר: אני חושב שההצלחה גורמת לשופטים לחשוב שלא יכול להיות שהקבוצה המוצלחת הזאת היתה בנבדל (או גרמה לפנדל. או הייתה באופסייד), ונותנים לה את הbenefit of a big team

איציק 3 בנובמבר 2012

ודאי, גם על זה מדובר, ההצלחה מעוורת גם עיני שופטים

גל 2 בנובמבר 2012

מעולה, רק תוסיף בסוף בכוכבית: *כל הכתוב אינו נוגע להווארד ווב, שהוא אוהד מנצ'סטר ובאופן כללי בושה למקצוע

גל 2 בנובמבר 2012

מעולה רק תוסיף בסוף בכוכבית: *הכתוב אני נוגע והווארד ווב, שהוא אוהד מנצ'סטר יונייטד ובאופן כללי בושה למקצוע השיפוט

אביאל 2 בנובמבר 2012

שלו – אתה כל כך צודק, משום מה הגמר של צ'לסי יונייטד באלופות הוא אירוע הרבה יותר משמעותי בחיים שלי כאוהד ספורט, עם ההחלקה של טרי וכו', יותר מאשר הזכייה השנה (למרות שירדו כמה דמעות), אבל דווקא הטראומה של הפסד גדול הופכת את הזכרון לחזק יותר.

ונוסיף לקבוצות –

בית"ר ירושלים
ריאל מדריד
יובנטוס
באיירן מינכן
צ'לסי

בני – כרגיל, טור מעולה !

בני תבורי 2 בנובמבר 2012

אביאל,
תודה. גם אני חווה באופן חריף יותר צער על הפסד משמחה על ניצחון.

matipool 2 בנובמבר 2012

בני – גם את השיא של 5 הזכיות באליפות אירופה , הם לא יצליחו לשבור השנה .

matipool 2 בנובמבר 2012

נ.ב. – אתה לא מבין כמה אני אסיר תודה על שהזכרת לי בפוסט הקודם את פורנו פור פיירוס ואת "פטס" . אני לא מפסיק מאז לשמוע את השיר בלופ בכל גירסא אפשרית שיש ביוטיוב .

באבא ימים 3 בנובמבר 2012

"I can understand why clubs come away from Anfield choking on their own vomit and biting their tongues knowing they have been done by the referee"

מורה הכדורגל הגדול במאה ה – 20 מראה לפשוטי העם איך צריך להתלונן על שיפוט (אנפילד 1988). תאוריית קונספירציה? שטויות שנובעות מבעיות פסיכולוגיות קשות?

אגב – גדול ככל שפרגוסון לא יהיה, ואין ספק שהוא ענק, אני לא חושב שהוא הגדול בהסטוריה. אני אפילו לא בטוח שהוא הגדול בהסטוריה של מנצ'סטר יונייטד.

שלא לדבר על כך שמאוהד ליברפול זו כפירה. תרשום לעצמך חמש פעמים ynwa לפני עלותך למשכב.

בני תבורי 3 בנובמבר 2012

באבא,
פרגוסון קוטר רציני, זה לא לוקח כלום מגדולתו כמאמן ואני עומד על דעתי. הוא לא קונה שופטים, ומוטב לנו, כאוהבי המשחק, שנאמין בכך כל עוד לא הוכח אחרת. באנגליה לא מצליחים להעמיד נבחרת ראויה, אבל כדורגל מצוין והוגן, לפחות מאז ייסוד הפרמייר ליג, בהחלט כן.
חמש פעמים YNWA זה לא פני המשכב, אז אני צריך לשנן את הוראות הפזיוטרפיסט איך להיזהר על הגב…

Asaf the Kop 3 בנובמבר 2012

בני, לך תדע.

בסוף עוד יגלו שהוא המקבילה הבריטית של לאנס ארמסטרונג…

עמרי 3 בנובמבר 2012

אסף צריך לחפש את הכשלונות בבית ולא לחפש תיאוריות קונספירציה. המחצית הראשונה בגביע הליגה נגד סוואנסי הייתה כל כך מייאשת שאני לא מתכוון להאשים אף אחד אחר. את כל מה שאומרים על יונייטד אמרו על ליברפול 25 שנה אחורה.

Asaf the Kop 3 בנובמבר 2012

עמרי, הומור.

אני אגלה לך סוד: את הכביסה המלוכלכת אני מכבס בבית, אצל עמיחי. לא באתר של דורפן.

עמרי 3 בנובמבר 2012

אני מבין, אני פשוט איבדתי את זה ברביעי. זה לא שליברפול כל כך משפיעה עליי ביום יום אבל ברביעי היא הצליחה לגרום לי תסכול כל כך גדול שאפילו לא נשאר לי כח לצחוק על אוהדי יונייטד. אבל בסדר מקבל את ההערה על הכביסה המלוכלכת.

יעקב נקש 3 בנובמבר 2012

אם הוא כזה דפוק, למה אתה כל הזמן מגיב פה?

שחר 3 בנובמבר 2012

בני! השתגעת שנהפך להיות אוהדי יונייטד אופטימיים.
אני כל שנה משוכנע שהפעם נדשדש במרכז הטבלה,ונראה את סיטי,צלסי והגרוע מכל אותכם קורעים את הליגה,מה לעשות יש טראומות שגם הזמן לא מרפא.
המבחן האמיתי של היונייטד יהיה לאחר עידן פרגיסון,לפי תחזיות של אסטרולוגים זה יוצא בערך בשנת 2025.

בני תבורי 4 בנובמבר 2012

גל,
התגובה שלך נמחקה על ידי בטעות. מתנצל ומבקש ממך לשחזר אותה. תודה.

Comments closed