בעידן צ'לסי

פעם זה היה רק מפחיד. כיום זה סתם לא כוחות.

לפני המשחק הייתי חותם על התוצאה אבל אף אחד לא שאל אותי…

אם הייתי אוהד צ'לסי הייתי מרגיש רע הרבה יותר. פחדתי מתבוסה וריסוק אבל יצאנו בתיקו נגד קבוצה טובה מאיתנו בכל עמדה, לא כולל סוארז. לא כוחות, אבל גם לא נפלנו מהם. ליברפול לא יכולה לסמן מטרות מלבד להמשיך בדרך של רוג'רס ולקוות לשיפור הסגל בינואר. אה, ושאלוהים תשמור ותנצור את סוארז. בעצם, שתשלח אש ותשרוף כל אחד מטעם ריאל, בארסה, סיטי, יונייטד, פ.ס.ז', מילאן ובית"ר יהופיץ שרק יתקרב אליו ונאמר אמן.

*************************************************************

את זה כתבתי לפני:

ליברפול מגיעה ללונדון למשחק נגד צ'לסי.

בימים כתיקונם זה משחק מפחיד במיוחד. בימים אלה זה לא, מהסיבה הפשוטה שכל משחק של ליברפול מפחיד. מבלי להכנס לפרטים אפשר להמחיש את זה טוב יותר בדרך הבאה: לב של אוהד יונייטד עובד קל יותר כשהקבוצה שלו בפיגור, מאשר לב של אוהד ליברפול כשהקבוצה שלו ביתרון.

לקחתי על עצמי כמה פעמים לנסות לנחש תוצאות של משחקים של ליברפול נגד קבוצות גדולות כולל צ'לסי. כיום אני אפילו לא מעז. את זה אפשר לעשות כשיש בסיס ראוי לטיעונים ואני לא רואה כזה. זה לא מבטיח צרות, אבל לא מעודד תקווה.

ליברפול כיום חיה ונושמת בזכותו של סוארז שחי ונושם בזכות התדמית שלו. אם השופטים יתמקדו במה שקורה על המגרש במקום במוניטין שלו, יש סיכוי שמשהו טוב יבוא מכיוונו.

רוג'רס, בצדק רב, נתן מקום בהרכב לשלושה צעירים, וויסדום, סטרלינג וסוסו שמבטיחים בשלב הזה כשרון גולמי  והמון רצון טוב. זה בהחלט טוב, אבל לא בטוח שמספיק. שלבי הצעיר מחליף ראשון שזה טוב, אבל בוסר.

השוער הראשון של ליברפול שהיה עד לא מזמן אחד הטובים בעולם, לא משחק בגין פציעה, וגם לפניה, הסתבר כי הוא כבר לא אחד הטובים בתפקידו. המחליף ג'ונס הוא שוער טוב אבל חסר ניסיון.

על ההגנה של ליברפול אפשר לבסס מדד למאניה-דיפרסיה. יש פעולות הרואיות לצד יותר מידי שגיאות של טירונים.

אין חלוץ.

מצד שני, סוף השבוע שלי התחיל טוב. מכביסל ניצחו בשיניים, דורפן נרדם ולא הספיק לקרוא להחרים לי את התכנית, הפועל פ"ת ניצחו ויובה חזרה לעצמה. עכשיו יש לי את צ'לסי על הראש ואת הניינרס לפנות בוקר. מה הסיכוי לסו"ש מושלם?

*

ניל יאנג יחגוג הלילה יום הולדת שישים ושבע. הנה חיבור בינו לליברפול, אולי זה יעזור:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

צ'יצ'ריטו - חלוץ על
עונת המלפפונים 2 - אריק זאבי, האיש והספין?

66 Comments

איציק 11 בנובמבר 2012

כאוהד ליברפול, זה המשחק שאני הכי פחות מפחד, אני מוכן להפסד, ואפילו רב שערים. הפדיחה, זה לקבל בראש מסוונסי, וגם זה לא בשמים. עצוב מאוד, ולכן עם ליברפול בשנים האחרונות אני במוד אופסימיסט: מצפה לגרוע מכול ומקווה לטוב ביותר. מחוסן מכול הכיוונים. אין בררה, צריך לעשות התאמות בחיים. אולי מכבי תנצח בדרבי… בכדורסל לכשיהיה.

childish 11 בנובמבר 2012

בתור אוהד מכבי חיפה ליברפול ואיגלס נראה לי שיש סיכוי גבוהה יותר לסוף שבוע ספורטיבי מחורבן יותר מסוף שבוע מושלם לקבוצות שלך (למען האמת רוב סופי השבוע בעונה הזאת היו די מחורבנים)

בוזו 11 בנובמבר 2012

תתנחם, אני אותו דבר כמוך, ליברפול ואיגלס, רק שבמקום מכבי חיפה…הפועל כפר סבא.

יואב בורוביץ' 11 בנובמבר 2012

בני, איך אוהד ליברפול יכול גם לאהוד יובה? איך הרגשת באותו לילה מקולל שהשתיים נפגשו בהייזל? שמחת על הניצחון של יובה? היית עצוב על ההפסד של ליברפול אבל גם קצת שמח על ניצחון יובה? מבחינתי אותו לילה היה אחד הגרועים בחיי כאוהד ספורט- ולא בגלל האסון ביציעים. אז עוד לא הבנתי מה בכלל מה קרה ביציעים. אבל אנחנו הפסדנו אליפות אירופה לקבוצה ששנאתי אותה כבר לפני (כי היא התמודדה איתנו על התואר הבלתי רשמי- הקבוצה הטובה בעולם) ובעיקר לאחר שהיא ניצחה אותנו. ההפסד ההוא של ליברפול היה רגע של realization, רגע של הבנה כואבת עד מאוד כי ליברפול היא אולי לא הקבוצה הכי טובה ודומיננטית בעולם. במובן מסוים מאותו רגע החיים שלי כאוהד ליברפול כבר לא היו אותו דבר. למרות שאחרי הייזל הגיעה התקופה הנפלאה של בארנס-בירדסלי-אולדריג' ודאלגליש המנג'ר. ועדיין, ההפסד ההוא בלילה המקולל ליובה לא יימחה מבחינתי לעולם. והשנאה שלי ליובה לעד תהיה עזה כמוות.

איציק 11 בנובמבר 2012

בורו, אתה צודק, אבל אני אוהד ליברפול ומילאן, אז תחשוב מה היה לי ב-2005. ובכול זאת, כיוון שאני יותר ליברפול השמחה היתה גדולה. כמו שיש שתי רעות וצריך לבחור את הרעה פחות, כך לפעמים יש שתי טוהו וצריך לבחור טובה יותר.
לא הכל קל בחיים.

בני תבורי 11 בנובמבר 2012

בורו,
ממש פשוט. ליברפול במקום הראשון ללא כל תנאי וללא מתחרות. ייחלתי להפסד של יובה באותו לילה כמו שאני מייחל להפסד שלה בכל מפגש אחר עם ליברפול וכמו שאני מייחל לניצחון שלה בכל משחק אחר. שנאה לא מניעה אותי ולא משהו שאני צורך על בסיס קבוע.

matipool 11 בנובמבר 2012

בורו – אתה זוכר שיובנטוס ניצחה מפנדל שלא היה ולא נברא ושלא ממש היה טעם למשחק ? אני זוכר שכן היו דיווחים ראשוניים במהלך המשחק שהחל באיחור די גדול .
אני זוכר שפעם קראתי ראיון עם איאן ראש על אותו לילה והוא אמר שהם לא הבינו למה מקיימים את המשחק ואף אחד לא באמת חשב על כדורגל .

יואב בורוביץ' 11 בנובמבר 2012

אני זוכר עד היום בבעתה את הפנדל של פלטיני (שחקן שמאוד אהבתי והערכתי כשעלצמו אבל בנבחרת צרפת ולא ביובנטוס) לאחר ההכלשה על בונייק (עוד שחקן שסגדתי לו, כמובן מחוץ להקשר של יובה אלא רק בנבחרת פולין). לעולם לא אשכח את הלילה הארור ההוא. אמא שלי הרשתה לי לראות את המשחק. אבל הוא נדחה עד אין קץ. הייתי מתוח ועצבני וכועס בזמן שנאלצתי לצפות בתוכנית שמילאה את מקום המשחק- הקלטות של WE ARE THE WORLD.
הבנתי שקורה משהו מאוד לא טוב בהייזל אבל לא ממש ידעתי מה וזה גם לא עניין אותי כשלעצמו (הייתי אז בן עשר)- גם בגלל שהייתה מעט מאוד אינפורמציה מהימנה בזמן אמת ובעיקר בגלל שנאלצתי לחכות ולחכות ולחכות (ולהתעייף) ובעיקר לריב עם אמא שלי כמעט כל הלילה כדי שבכל זאת תאפשר לי לראות את המשחק. רק בגלל שזו הייתה ליברפול, הקבוצה שאהבתי יותר מכל דבר אחר בחיים, ורק בגלל התעקשותי (ואולי גם קצת בכי) אפשרה לי אמי, כנגד הרגלה, לאפשר לי לצפות. בסוף, אחרי יותר משעתיים של תסכול, שהיו נדמים לי כעשרים שעות, הגיע המשחק- ואני זוכר שהוא היה ממש גרוע. ושהפסדנו בסופו. ועוד מפנדל שכנראה לא היה ולא נברא.
אין ספק שזה היה אחד מאירועי הספורט הכי כואבים שזכורים לי בחיי, ואז לא היה לכך שום קשר להרוגי האסון. ונזכרתי כעת בדבר נוסף- לאחר אותו משחק מקולל הורחקנו מאירופה, המפעל שהיה היהלום שבכתר מבחינת הקבוצה ומבחינתי האוהד בן העשר, לתקופה של חמש שנים (או משהו כזה, מי סופר).
ליברפול כבר לא חזרה להיות מה שהיתה. ואני נשאר עם זכרון מר. שגם 27 שנים לאחריו עדיין נותר מגעיל.
מבחינתי יובנטוס לעד תהיה חלק מזה ואחראית לזה. למרות שהאוהדים של הקבוצה שאהדתי גרמו לאסון.

matipool 11 בנובמבר 2012

נדמה לי שהורחקנו לשש שנים ( שאר הקבוצות האנגליות לחמש שנים . אוהדי אברטון טוענים עד היום שדפקנו להם את אליפות אירופה ) והקבוצה כבר לא חזרה להיות מה שהייתה למרות עוד מס' שנים של שליטה באנגליה עד לאסון הילסבורו .
סביר להניח שהייתה לנו ברזומה עוד אליפות אירופאית אחת או שתיים לפחות לולא אותו ערב ארור בהייזל ( ב-8 השנים שלפני הייזל , קבוצות אנגליות זכו 7 פעמים באליפות אירופה כשליברפול זכתה 4 פעמים מהן ).
גם אני זוכר את אותן שעות של ציפייה , תסכול והמתנה שהמשחק יתחיל ( יום למחרת יום הולדת 17 שלי ) ומאוחר יותר את הדיווחים והשמועות . המשחק היה בלי שום ערך ספורטיבי והיה ראוי לבטלו .

פנדלוביץ' 12 בנובמבר 2012

גם אני חושב שמי שאוהד, באמת, את יובנטוס לא יכול לאהוד ליברפול.
מישהו שבאמת אוהד את יובנטוס מתחבר להיסטוריה שלה, וארוע כמו הייזל הוא בלתי נסלח.
רק אוהדים "חוצנים" כמונו, ממדינה זרה, יכולים להחליק דבר כזה ולאהוד, כביכול, את שתי הקבוצות.
את יובנטוס שנאתי קשות עוד מ 78 והרבה יותר מ 82. יובנטוס הייתה איטליה, ואיטליה הייתה היריבה המרה של הולנד 78 וברזיל 82.

Amir A 11 בנובמבר 2012

בגיל ההתבגרות, בזכות קשרים חברתיים כלשהם, קיבלתי פוסטר של ליברפול שהיה חתום על ידי השחקנים של אותה העונה. הרשימה כללה שמות כמו גרובלאר וקלמנס השוערים, אלן קנדי, פיל תומפסון, פיל ניל, אבי כהן ואלן האנסן בהגנה, טרי מקדרמוט, גרהאם סונס ורוני ווילן בקישור וכמובן דלגליש ואיאן ראש בהתקפה.

לא קצת מדכא לעקוב אחרי ליברפול היום?

בני תבורי 11 בנובמבר 2012

קצת. מתרגלים.

matipool 11 בנובמבר 2012

איזה שמות , איזו נוסטלגיה .
דרך אגב – גרובלאר וקלמנס היו שוערים ביחד באותה עונה ? משום מה , היה זכור לי שגרובלאר החליף את קלמנס שעזב את המועדון .

גורביץ' 11 בנובמבר 2012

ממש לא מדכא, תענוג לעקוב אחרי ליברפול. תענוג לראות את הרוח החדשה של ברנדון רוג'רס (למרות שזה עדיין לא מגובה בתוצאות), תענוג לראות את המרכז שדה נשלט על ידי ליברפול בראשות ג'ו אלן המלך כמו בימים של מסצ'רנו את צ'אבי אלונסו את ג'רארד (למרות שג'רארד באמת בירידה תלולה), תענוג לראות את השחקן הכי מלהיב בעולם (מבחינתי) – סוארז, שגם כשהוא מחמיץ הוא עדיין מגיע להרבה מצבים במשחק.
ולבסוף תענוג לראות את הצעירים משתלבים – סטרלינג, ג'ונג'ו, סוסו, ואינשאללה שיעיפו מהקבוצה כבר את דאונינג הנגר והילדה הבלונדינית אנדרסון.
ברגע שיגיע חלוץ שני ברמה, שיכול לשים 15 גולים בעונה (למה שיחררו את קארול?), אנחנו רצים לאליפות.

עזיז לייט 11 בנובמבר 2012

שחררו את קארול כי רוג'רס לא צריך עמוד שיקח כדורים עם הגובה שלו.
הוא משחק על הקרקע ולכן גמדים מהירים עם דריבל כמו סוסו/סטרלינג/סוארז מתאימים לו יותר.

matipool 11 בנובמבר 2012

תיאום ציפיות כאמור .
אני מנמיך את להבת התקווה ומקווה להכי טוב שאפשר .
ברור לי שסטרלינג וסוסו בני ה-17 / 18 לא יכולים להשתוות לכוכבי צ'לסי . ג'רארד כבר מזמן לא אותו שחקן ענק שהוא היה , שאהין עדיין לא טוב ואין לנו הרבה חוץ מסוארז שצריך חלוץ לידו .
מצד שני – ווב שופט והאינטרס של יונייטד הוא לעצור את צ'לסי..

בני תבורי 11 בנובמבר 2012

ווב? אוי ואבוי, הוא עוד יוכיח היום שהוא אוהד צ'לסי…

dtnsgl 11 בנובמבר 2012

מסתבר שווב שפט אותנו פעמיים מול צ'לסי (2008 ו-2010) ובפעמיים האלה נצחנו.

שלו 11 בנובמבר 2012

איזה מזל יש ליובה שלוח המשחקים שלהם כזה שאין להם שני משחקים רצופים קשים ועל כל משחק עם פוטינציאל להיות קשה (למשל אינטר) יש אח"כ פסקרה, כדי שלא יהיה סיכוי אפילו לטעות. וכן גם תחילת הליגה וסוף הליגה יש קבוצות קלות, ולמקרה שמשחק בקטניה יסתבך תמיד אפשר לפסול שער בטענת נבדל או לאשר שער בנבדל…
הכל מתוכנן.

אז ככה בשביל האיזון האוהדי, עדיף תמיד שתהיה לך קבוצה מקפחת ומקופחת.

אביאל 11 בנובמבר 2012

שלו – אתה אוהד יונייטד לא ? אז גם אצלך זה מתאזן.

שלו 11 בנובמבר 2012

האיזון הגיע אצלי ברומא,
ממכבי ויונייטד קיבלתי מספיק מהצד הזה של המטבע…

אביאל 11 בנובמבר 2012

בני – גם לי בתור אוהד צ'לסי יש בדיוק את הפחד הזה שאתה מוביל ובסוף חוטף (פעמיים מול שחטאייר השבוע, למרות שזה נגמר בנס ובשבוע שעבר מול סוואנסי).

בכל מקרה, מאז עונת הדאבל של צ'לסי, ליברפול היא הדומיננטית במפגשים האלה ובכלל ליברפול של השנים האחרונות מתעלה מול הגדולות, אמנם הדבר לא תמיד בא לידי ביטוי בתוצאות אלא בשטף המשחק (כמו מול הסיטי השנה לדוגמא).

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

זה המשחקים הכי קלים, באחם קטנים שזה יותר תואם את הציפיות. תחושת הבטן שלי – יהיה מעניין.
סוסו וסטרלינג זה נחמד אבל קבוצה ראשונה, אם רוצים להמשיך איתם צריך להחתים אותם על חוזים של אחרת הם יעשו לנו ארסנל. ג'ו קול מקבל 90,000 פאונד כל שבוע בשביל לספק את ההופעות הכי גרועות במדי ליברפול בעשור האחרון. ודאונינג האיום מקבל 60K. סטרלינג מקבל 2,000 לשבוע. הייתי רוצה לראות כאן מחשבה לטווח ארוך ולתת להם חוזים אטרקטיביים.

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

מצטער על הניסוח… אייפון ברכבת…

משה 11 בנובמבר 2012

שניהם חתמו על חוזים חדשים ארוכי טווח העונה, אני לא מכיר את הסכומים אבל יש בהחלט חשיבה לטווח רחוק(כולל החתמה קריטית של אגר על חוזה חדש).

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

לסוסו הוצא חוזה לא יודע אם חתם לסטרלינג לא ויש שמועות על בעיות

dtnsgl 11 בנובמבר 2012

סוסו חתם עד 2016.
סטרלינג כתב בטוויטר שלו מתישהו שהוא יחתום על חוזה כשיגיע לגיל 18

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

יפה סימן טוב לעתיד

MCMANAMAN 11 בנובמבר 2012

קשה לי לכתוב זאת אבל ליברפול תיהפך עוד עשור לקבוצת אמצע טבלה קבועה(כמו היום אבל בלי הציפיות) שחקנים גדולים כבר לא באמת באים אליה. מאמנים גדולים לא באים אליה. קבוצות לא מפחדות מאנפילד והמסורת העצומה של המועדון הנפלא הזה תישאר בהיסטוריה בעוד העתיד ייהפך לאפור והישרדותי. אני כבר רואה את הכותרת ב 2025 – "ליברפול ירדה ליגה!!!" וקשה לי להאמין שהרגע הזה לא יגיע. כאשר אין שום ג'רארד, אואן או דלגליש בעתיד הקרוב והשחקן הכי גדול שקנינו בשנים האחרונות הוא אורוגוואי מאייאקס הציפיות שלי נמוכות הרבה יותר מאשר בכמעט 3 העשורים האחרונים שאני אוהד את הקבוצה. ניצחון על צ'לסי, אם ובדרך פלא יקרה, הוא אך ורק פלסטר על שבר פתוח ומדמם. חבל שדלגליש לא מכר את נשמתו לשטן כמו פרגוסון…

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

לא הבנתי מה רצית שדלגליש יעשה. שוב פרגוסון אשם במצבנו?

MCMANAMAN 11 בנובמבר 2012

כתבתי מה רציתי שדלגליש יעשה…
איפה כתבתי שפרגוסון אשם במצבנו?
אתה רוצה להגיד לי שזה לא זריעת מלח על הפצעים ההצלחה של יונייטד בכל השנים האלה? זה כן. חבל שדלגליש לא עשה את העסקה שפרגוסון עשה עם השטן כי אין לי דרך אחרת להסביר את השליטה, הווינריות וה"תמיכה" שיש ליונייטד ב 20 שנה האחרונות.

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

אני שונא לראות את יונייטד מצליחה. אני שונא לא פחות לקרוא בכל מקום את אוהדי ליברפול מתלוננים על פרגוסון, על השופטים ומה לא. יונייטד לא לוקחת אליפויות בגלל שופטים היא לוקחת אותן בגלל אופי כמו שהם הראו אתמול למשל ובעוד 9 מקרים נוספים רק השנה הזאת בלבד. אני אומר קודם נגיע למצב שבו שריקות כאלו או אחרות של שופטים גוזלות מאיתנו אליפות ואז נתלונן. רק פעם אחת, בעשור האחרון בעידן בניטז, האמנתי שיש סיכוי וגם אז גמרנו במקום השלישי, צריך לחזור לימי אוואנס כדי למצוא מתי היינו במרחק משחק שניים מאליפות. בקיצור אני מעדיף להסתכל פנימה, ולא לחפש שום עסקאות עם שטן כביכול…

matipool 11 בנובמבר 2012

עמרי – מקום שני . נחמת עניים ..

בני תבורי 11 בנובמבר 2012

נכון מאוד עמרי.

MCMANAMAN 11 בנובמבר 2012

לא התלוננתי על פרגוסון. צא מהמקום השיפוטי שלך ותתייחס לעניין. לקחת חצי שורה שכתבתי והפכת אותה למקום שלך לנאום נגד "אוהדי ליברפול שמתלוננים על פרגוסון". מה לעשות שכאשר אין מקום לפרוק בו את התסכול פונים למחוזות בדיוניים? כל הנקודה של מה שכתבתי היא שכרגע אין יותר מדי תקווה לאוהדי ליברפול אחרי שגם 3 הניסיונות האחרונים מאחורי הקווים(הודג'סון, דלגליש גל 2 ורודג'רס) רק מצליחים לאכזב אותנו עוד יותר וכאשר הרכש נהיה יותר ויותר לא איכותי. סוסו וסטרלינג הם עלה תאנה

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

אני לגמרי מבין את איך שאתה מרגיש, אבל הקטע עם פרגוסון תמיד חוזר בדיונים על ליברפול, וזה לגיטימי, אבל הסברתי את תחושתי בעניין. לגבי יתר חלקי התגובה, זה פשוט נראה לי כמו הוצאת קיטור ותו לא. יש לליברפול ארבעה בלמים ברוטציה שהם של טופ 4 . קלי וויסדום יכולים לסגור את צד ימין לתקופה ארוכה, צד שמאל בעייתי אבל יכול להיפטר בחלון ההעברות אחד. יש את סוסו, אלן, שלבי וסוארז בסיס לא רע לקישור (ברור שצירך חיזוק) וסוארז זה סוארז. אנחנו במרחק לא כזה גדול מהצמרת, יש עדיין את עודפי קני שיש להיפטר מהם (קול, דאונינג, הנדרסון) אבל המרחק מהצמרת הוא של מגן שמאלי חלוץ וקשר וזה לא הרבה , אני אומר צמרת, לא אליפות, קודם נגיע לשם אחר כך נראה, מי יודע אולי הכותרת "אחרי עשרים ו… שנה ליברפול שוב אלופה" תבוא לפני הכותרת שציינת.

איציק 11 בנובמבר 2012

הדרך לנצח משהו שחתם הסכם עם השטן, זה לחתום הסכם עם הבוס של השטן :-)
ראה את ש"ס, איזה שוס…

dtnsgl 11 בנובמבר 2012

"כאשר אין שום ג'רארד, אואן או דלגליש בעתיד הקרוב" – להגיד את זה בשבוע שסטרלינג מקבל זימון לנבחרת לפני גיל 18 זה בעייתי מאוד.
סוארז זה שחקן מספיק גדול כדי להתגאות ברכישה שלו בכל מצב. לצורך העניין יונייטד קנו עכשיו את RVP אבל לפני זה הם לא קנו שום שחקן *בודד* שמגיע לרמה של סוארז

MCMANAMAN 11 בנובמבר 2012

הכוונה היא לשחקן שמשאיר רושם עמוק ויכול לשנות את הקבוצה כמו שאלו עשו. סוסו וסטרלינג עדיין לא שם למרות הרצון הרב של אוהדי ליברפול לחשוב שהם כן.
יונייטד קנו לפני כן את רוני, טבז, ריו פרדיננד, רונאלדו וכל זה כאשר יש להם עדיין בסיס של גיגס, סקולס ועוד. מי היה לנו שקרוב לרמות האלו בעשור האחרון? טורס ומכרנו אותו בלי להביא מישהו שבאמת מילא את החלל. בלי קשר שהרכישות המחזקות של יונייטד הן בכלל משהו שאנחנו צריכים ללמוד עליו.
עצם זה שאתה חושב שסוארז כל כך טוב היא בעיה גדולה אצל אוהדי ליברפול.

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

מסכים. רכישות משלימות כמו ולנסיה והרננדז למשל. גם יונייטד נכשלה עם רכש אבל נדמה לי ששני אלה עלו ביחד קצת יותר מדאונינג…

amitpros 11 בנובמבר 2012

הם יותר טובים.יש להם יותר כשרון.הם בבית.הם קונים מאיתנו.הם יכולים להביא מחר שחקן ב50 מיליון פאונד.
אנחנו מנצחים 2-1

אסף שלום 11 בנובמבר 2012

גמרנו מקום שני והיינו קרובים מאד לאליפות. זה היה ב 2008. נצח

wazza 11 בנובמבר 2012

זה היה ב2008/9 וניצחתם אותנו פעמיים, לא הספיק…

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

צלסי סיימה שניה ב2008 למיטב זכרוני.

משה 11 בנובמבר 2012

במדד כמה אתם שונאים אותם אני חושב ש"הכי הרבה" זו הגדרה מתאימה. הם מלונדון, יש להם המון כסף זר וזהות לא ברורה. חוץ מזה, היו המון משחקים מונומנטלים בל"א בשנים האחרונות בין שתי הקבוצות(מישהו אמר לואיס גרסיה ?). בקיצור, יונייטד היא שנאה היסטורית, צ'לסי היא נובו-שנאה. אי לכך ובהתאם לזאת הלב שלי הולך להתפרק לרסיסים היום ב-20:00, התאוששות מקווה בחלון ההעברות הקרוב.

יריב ס. 11 בנובמבר 2012

מאיפה לקחת את זה? היריבות עם יונייטד היא שנאה מאז ולתמיד.
פרגוסון אמר השבוע שמבחינתו לפרוש זה עם גביע ארופה אחד יותר מלליברפול – זו רמה של יריבות הסטורית.
מול צ'לסי אין שנאה (לפחות לי) – כשאברמוביץ' יעזוב מי יזכור אותם?
אם כבר מול קבוצה לונדונית – חד משמעית ארסנל

תיקו תיקו 11 בנובמבר 2012

בתור אוהד ליברפול, הנמסיס הנצחי הוא ארסנל. יונייטד? לא שמעתי עליהם. לא עוקב.

משה 11 בנובמבר 2012

חולק עליך לחלוטין. למעט המשחק הנורא עם מייקל תומאס וג'ון בארנס, אין לי זכרונות מרים מארסנל, מה עוד שבשנים האחרונות אני אפילו קצת מרחם עליהם(לא שיש לי במה להתגאות). כלפי צ'לסי אין בי אהבה, חמלה או כל רגש נחמד אחר, סולד מהם קשות. לדעתי אם תקרא אתרי אוהדים זרים תגלה שיש כלפי צ'לסי שנאה שעולה אפילו על יונייטד או אברטון.

עמיחי שלו 11 בנובמבר 2012

שמח בני שאתה ממשיך את הגחלת (הכבויה). אני, לצערי איבדתי כוחות, וכמו כן, אפשר לומר שאיבדתי אמונה. אני עדיין אוהב תומך ומופרע בכל לבי, אבל (ואני מנצל במה זו לפנות פה אל כל מי שביקר בבלוג חדר הנעליים, השם יקום דמו?) איבדתי אמונה שליברפול במתכונתה הנוכחית מסוגלת להדביק את הפער מהגדולות. צ'לסי, סיטי ויונייטד זה מעבר לאופק, וזו אמונה שקשה לחיות איתה, אבל כדי להילחם בכסף גדול צריך בעיקר כסף גדול, והאמריקנים אולי בפוסט טראומה מוצדקת ממסע הרכש המופרך של דלגליש, ורוג'רס כמובן שעשה טעויות ברכש בינתיים (בוריני, אסאידי, שחקנים שלא משפיעים על הקבוצה), ומנגד עשה כמה החלטות מקצועיות טובות, אבל יסלחו לי האופטימיסטים, צריך יותר מחלוץ גדול נוסף ליד סוארז כדי להתחיל לחלום שוב.

בני תבורי 11 בנובמבר 2012

עמיחי,
מישהו מתחזה לך כתב בשמך תגובה לא רצינית… :)

טל 12 11 בנובמבר 2012

אחרי שצפיתי אתמול בהפסד של נתניה אני מוכן למשחק של הקבוצה השנייה שלי.ליברפול.

בחלון ההעברות (הקרוב יש לקוות) ליברפול חייבים למוצא חלוץ אחד ברמה גבוהה שישחק ליד סוארז. ובנוסף,צריך כמה חלוצים טובים כמו למשל תומר חמד.

לדעתי, הפתרון הזמני צריך להיות ג'רארד.הוא צריך לשוטט קרוב לרחבה(עם פטור מהגנה).

MCMANAMAN 11 בנובמבר 2012

ליברפול צריכה שחקנים שיודעים לשחק תחת לחץ ואפילו אם יש לה שחקנים עם כשרון ברגליים הצד המנטלי בקבוצה עם כזאת היסטוריה(ולכן גם ציפיות לא ריאליות לרוב) צריך להיות חשוב יותר. ג'יימי קארגר לא היה כל כך כשרוני והרבה פעמים הוא כיפר על המחסור שלו במהירות בעבירות(לפעמים מטומטמות:) אבל הוא היה ווינר בנשמה(למרות שהוא אוהד אברטון בכלל!!) וזו הבעיה הכי גדולה שלנו. שחקנים כשרוניים כגון דאונינג, הנדרסון ואפילו סקרטל ואגר לא מצליחים להיות יציבים ולפעמים קורסים דווקא באנפילד בגלל גודל הציפיות.
צריך להביא ווינרים עם קוהונס. אחחחחח איפה אלונסו ומסצ'רנו…

באבא ימים 11 בנובמבר 2012

לליברפול יש שחקנים עם קוחונס. קוראים להם לואיס סוארס. מעבר לזה אתה לא רואה שום שחקן שמשאיר את הלב שלו על המגרש. צ'לסי היא מומחית בלתפוס קבוצות שמנסות לשחק כדורגל חיובי אבל לא עושות את זה מסםיק טוב ולהעניש אותן. ליברפול מגיעה משחק הזה פגיעה במיוחד.

וג'רארד צריך להיות חילוף של 20 הדקות האחרונות. הוא לא צריך להיות המנהיג של הקבוצה הזו.

דנידנידין 11 בנובמבר 2012

מטריד משהו איך אף אחד לא רץ עם סוארז לחגוג את השער שלו…מלמד משהו על האופי שלו, אפילו הוא הופתע שהוא הסתובב ואף אחד לא עמד שם.

רום 11 בנובמבר 2012

ליברפול תחזור לעצמה…אצלהם זה הכל עניין של מחזוריות כמו בטבע.
חוץ מזה ליברפול לפי מיטב הבנתי והמון כתבות שקראתי על מחלקות הנוער שלהם, משקיעה המון ויש להם נקודת פתיחה טובה כשיכנסו חוקי הפייר-פליי הפיננסי באירופה כולה, לכן מספיק שיעלו 3 שחקנים טובים מהנוער כשהפיירפליי כינס לתוקף+שתי שחקני רכש טובים וליברפול חוזרת לצ'מפיונס ליג…

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

אם חוזה אנריקה יוכל לתת עוד כמה משחקים כאלה בעונה, תהיה עמדה אחת פחות לדאוג לגביה.

אביאל 11 בנובמבר 2012

הוא שיחק כמו שחקן כנף, הרבה בגלל שליברפול שיחקו עם שלושה בלמים.

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

להפך גלן גונסון שיחק כנף וויסדום מגן ימני.

אביאל 11 בנובמבר 2012

נו ואנריקה כנף שמאל שאגר מגבה, לא אמרתי שהוא לא היה מגן, פשוט הוא שיחק הרבה יותר מדי למעלה ביחס למגן.

אביאל 11 בנובמבר 2012

משחק מבאס במיוחד, מאטה, טורס או אוסקר היו צריכים לגמור את זה עם השני. שבוע שני שחוטפים שיווין בדקות האחרונות.

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

אביאל בדקה ה60 כשאמרו לי שסיטי בפיגור, אמרתי שינצחו וגם ציינתי את הכובשים ואת הסדר ושהשני יהיה ב10 דקות האחרונות. גם אתמול אחרי הגול הראשון של האפונה כולם ידעו מה יהיה. אצל צ'לסי זה עדיין לא קיים בקבוצה הנוכחית כשהמשחק נכנס לחצי השעה האחרונה אתה פשוט לא יודע מה יקרה

אביאל 11 בנובמבר 2012

מחשבות דומות חלפו אצלי, גם אתמול עם יונייטד וגם היום עם הסיטי (למרות שהיום עוד היתה לי תקווה כי היה מדובר בטוטנהאם).
מסכים לגבי צ'לסי, אני חושב שבנוגע לזה חסרה המנהיגות הישנה, לאמפרד פצוע, שטרי היה היום על המגרש ראית הגנה אחרת לגמרי של צ'לסי, הוא מייצב את כולם מאחור וגם דרוגבה חסר, בעיקר במנהיגות, אי אפשר עדיין לצפות מרמירז, האזרד, מאטה או אוסקר לעשות את זה אבל הדרך בינתיים מבטיחה.
בסופו של דבר זה מתסכל הרבה יותר מלהפסיד משחק שהיית בו גרוע, איבוד נקודות בדקות האחרונות הוא דבר שנשאר איתך עד ההתחשבנויות האחרונות של סוף העונה.

עמרי פלג 11 בנובמבר 2012

האורד ווב ביום טוב הוא השופט הטוב בעולם, חבל שאין מספיק כאלה

גילעד 11 בנובמבר 2012

כאוהד מילאן, לא ברור לי אם אני יותר מופתע או מוחמא שרשמת את בית הקברות מצפון איטליה ברשימה הזו עם שאר השמות שיש להם כסף ואספירציות כלשהן…

אייל הצפון 12 בנובמבר 2012

ליברפול לא תחזור לעצמה תחת הבעלים הנוכחי.
ובאמת שנמאס לשמוע את האוהדים בארץ מתלוננים על ההרחקה מאירופה ועל מנצ'סטר. ההרחקה מאירופה הסתיימה ב-1991. ליברפול התאוששה מאז. אבל לפי ההתנהלות בשנים האחרונות או שלבעלים אין מושג איך להצליח או שהם לא מעוניינים בהצלחה ספורטיבית. בשנות ה-70 וה-80 ליברפול מכרו שחקנים לקבוצות מובילות באירופה (המבורג שהייתה הטובה בגרמניה, ויובה שהייתה הקבוצה השנייה הכי טובה באירופה, וזו כשליברפול הייתה הקבוצה הכי טובה בפער גדול), גם קיבלו תמורתם יותר מהערך שלהם וגם מכרו אותם כשהיה תחליף מוכן.
כיום, עד שהיה להם את צ'אבי אלונסו ואת מסצ'ראנו (שדרך אגב ביחד הם היו הרבה יותר טובים ממה שכל אחד מהם לחוד), שאיתם, בייחוד בבית, היריבות היו נעצרות 40 מטר מהשער ואז (כמאמר הפתגם) היינו מפרקים אותם 1-0, הם מכרו אותם בלי להביא תחליף ראוי.
גם ליברפול הגדולה של 77-84 התבססה קודם כל על הגנה (פיל ניל, פיל תומפסון אלן האנסן, גריים סונס), שהשתלטה לחלוטין על מרכז השדה ואפשרה לשלב שחקנים יצירתיים בהתקפה. האתוס של ליברפול התבסס על היותה עיר נמל ענייה שמאוכלסת במהגרים מאירלנד, מסקוטלנד ומהיבשת. בגלל זה הקבוצות מלונדון לא עניינו את האוהדים של ליברפול. היריבה הגדולה הייתה תמיד מנצ'סטר (יונייטד כמובן. כדורגל זה משחק של גברים. מי שלבוש בצבעי תכלת, ורוד או צבעי פסטל אחרים שיעבור לקריקט).
הבעייה של ליברפול היא שהיא איבדה את הזהות שלה, ולכן היא לא מעניינת.

Comments closed