בין פירלו לקיפרניק

במקום בו נמצאים פירלו וקיפרניק לא תמצאו את ג'רארד.

בליברפול מתעסקים עכשיו בשמועות על מי שיגיע או לא בינואר. מדברים כאילו ומדובר בכלה נחשקת באופן מיוחד שחתנים פוטנציאליים מקרקרים סביבה.

עיסוק תמוה, אם תשאלו אותי. מיותר לגמרי. כי לא חשוב באמת מי ישחק בליברפול, חשוב מי מבין מה זה אומר לשחק בליברפול.

*

מה יכול לגרום לשחקן טוב לרצות לבוא לליברפול. ההיסטוריה? הקופ? ה YNWA בהתחלת וסוף כל משחק?

שלושת אלה זכו כבר למעמד של סמלים מחייבים בליברפול, אבל סמלים כאלה לא חיים בזכות עצמם. סמלים חייבים להיות מגובים באירועים נמשכים המצדיקים את הפיכתם לכאלה.

היסטוריה ניזונה ממה שקורה בהווה ואם בהווה לא קורה כלום, אז ההיסטוריה ממשיכה להתבחבש עם מה שכבר אין לו חשיבות מעשית. היסטוריה שהולכת ומתרחקת, דינה להישכח.

*

ובליברפול, לא קורה כלום.

הקופ הוא מקום המכיל אוהדים שנדונים שנה אחר שנה למפחי נפש ואכזבה. אלה מהם שזוכרים את ההיסטוריה הולכים ומתמעטים, ואלה שלא יודעים, לא יבינו בקרוב מי מצויר על הדגלים שהם מניפים ועל מה מדבר השיר ההוא בכלל.

אפשר לדבר עד מחר על קבוצה דורסת, לא מוותרת ולא נכנעת בקלות שפעם הפחידה את כל אירופה. אבל כשרואים את הרפיסות וחוסר האונים שמאפיינים כיום את הקבוצה, מבינים שזה רק עניין של זמן עד שגם יפסיקו לשיר שם, בקופ.

*

באופן אישי אני חווה עדנה. סולם ההעדפות שלי, שבימים (שלא) כתיקונם יכול לשמש תמריץ למעשה נואש, מאבד את הערך המוסף האבדני שלו. פתאום, ליד הפועל פתח תקווה וליברפול המייאשות, מפציעות יובנטוס והפורטי ניינרס' כשכיות חמדה מרוממות נפש.

פתאום, אחרי שנים של דכדוך, קשיש בן שלושים וחמש סוחב את יובנטוס לאליפות שנייה מאז הקלציופולי וילד בן עשרים וחמש עושה את מה שלא ראו במפרץ מאז סטיב יאנג, כך שאני בהחלט יכול להרגיש בר מזל. אם בשישי הפועל פתח תקווה מפסידה ובשבת ליברפול מבזה את עצמה, אז פירלו במוצאי שבת וקייפרניק ביום ראשון יחזירו לי את הצבע ללחיים.

*

פירלו וקייפרניק עומדים על שני קצות ציר הזמן של קריירה בספורט מקצועני. פירלו עומד לפני סיום וקייפרניק רק מתחיל להיכנס לתודעה. פירלו הגיע עם מוטיבציה שרק אחד שגירשו אותו מהבית יכול לפתח, קייפרניק הגיע רק כשכבר לא הייתה ברירה.

אנשי מקצוע היו אומרים שמדובר באנשים שיש להם צורך להוכיח שמי מכר ומי שלא בחר, טעה. כך או כך, המחויבות שלהם למורשת של המקום אליו הגיעו, מושלמת.

ועוד משהו: שניהם, כל אחד בגילו ובסיטואציה הייחודית שלו, מייסדים שושלות.

איפה הם ואיפה ג'רארד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כמה קרוב הסוף של מוריניו בריאל?
אין קשר לאליפות - אחרי (ולפני) מכבי חיפה

25 Comments

משה 17 בדצמבר 2012

מאחר ויש לנו כמה אהבות משותפת(ניינרס, ליברפול, אשתי וחמי אוהדי הפועל פ"ת שרופים, אין לי סימפטיה ליובנטוס), אני חייב להגיד שאני הרבה יותר אופטימי ממך בהקשר של ליברפול. אומנם בשבת ההפסד היה נורא ומתסכל אבל אני חושב שיש לנו קצה חוט להתחיל את תהליך הבנייה(הצעירים ורודג'רס). לגבי הפועל פ"ת אין לי שום דבר מעודד להגיד לך…

dtnsgl 18 בדצמבר 2012

לרגע חשבתי שאשתך היא אהבה משותפת שלכם :-)
מסכים לגבי ליברפול.
אני רואה המון נגיעות של רודג׳רס שמתחילות לחלחל. עכשיו חסר האמונה, הקילר אינסטינקט ועוד שני שחקנים

כוכב עליון 18 בדצמבר 2012

אני יותר חששתי שחמו היא אהבה משותפת. מילא שאשתו תהיה גואל רצון של עולם הנשים, אבל מי יכול להכריז על חם כאהבה בכלל…ואין לי דעה לגבי ליברפול, רק שמח שלא היו פוסטים בשנות ה 80, לא רוצה לחשוב איך הייתי מתמודד עם משפט אחרון שבו במקום ג'רארד, בראיין רובסון…

מאיר 17 בדצמבר 2012

לבני
לא לגמרי מסכים איתך בעניין ג'רארד
נכון בשנתיים האחרונות הוא בנסיגה אבל עד לפני כן הוא החזיק את ליברפול מעל המים שלא תטבע !
פעם זה גביע אירופה ופעם זה הגביע האנגלי ופעם סתם ניצחון מוראלי חשוב על מנ.יונייטד…….
עכשיו הוא בירידה וצריך יורש דחוף הוא נמצא על הספסל וקוראים לו jesus fernandez saez סוסו בשבילך…..הוא יחד עם סטרלינג רובינסון קלי קואטס ושלבי יובילו את האדומים לחוף מבטחים
ולגבי קולין כמו שרשמתי לך בבוקר , נהנה לאכול את הכובע……בתיאבון !

בני תבורי 17 בדצמבר 2012

מאיר,
איסטנבול נגמר כבר…

MG 17 בדצמבר 2012

בני, מחילה.
יום אחרי הפוסט הקודם נזכרתי בסיפור לגי טשולנט ואני רוצה לשתף – ברשותך.
*
יהודיה מחלם יורדת בשבת בבוקר למחסן לבדוק את הטשולנט על הפלטה. טעות נופל לה גוש גבינה לתוך התבשיל.
שמה פעמיה לבית הכנסת ושואלת לעצת הרב: "מה אעשה? אין למשפחה מה לאכול."
"אין דבר" משבי הרב. "זה בטל בשישים. אתם רשאים לאכול."

לאחר חודש נפגשים שוב בבית הכנסת.
נגשת האשה על הרב ואומרת: "תודה רבה לך כבוד הרב. מאז לימדת אותי את בטל בשישים הטשולנט הרבה יותר טעים."

בני תבורי 17 בדצמבר 2012

אין על חלם… :)

חיימון 17 בדצמבר 2012

ביקשתי ממך חברות בפייסבוק רק כדי לשתף את הסיפור. מצחיק! במיוחד למסורתיים מבינינו

MG 17 בדצמבר 2012

בכיף.
אישרתי אותך.

ניינר 17 בדצמבר 2012

בני אנא אל תנחס ואל תתחיל לדבר לי פה על שושלת

אורי 17 בדצמבר 2012

פירלו בן 33, לא חובה להדביק לו עוד שנתיים.
ועדיין, הקשר הכי טוב מאז זידאן.

גל 17 בדצמבר 2012

אם היית כזה אוהד יובה אולי היית יודע שפירלו בן 33 ולא קשיש בן 35 כמו שכתבת, ככה זה שרוקדים על כל החתונות.

ליאור 17 בדצמבר 2012

וואו אם לא הייתה כותב ליברפול ו-YNWA וג'רארד (אולי יש עוד) הייתי מנחש שזה על ארסנל. נכון שזה לא בדיוק המקרה של ארסנל, אבל הרעיון הכללי מזכיר מאוד את ארסנל (שתגיע למצב של ליברפול בקרוב אם לא תעשה משהו מהר!)

ברמן 18 בדצמבר 2012

בתור אחד שמקבל פריחה מכל מה שקשור לפטריוטס, רציתי להודות לאומת הניינרס באשר היא על המשחק אתמול. אמנם חוויתי רבע וקצת של הרגשה חלולה בבטן, מלווה בקללות על הגנת ה- prevent של סן פרנסיסקו, אבל זה היה שווה רק כדי לראות את הפרצוף החמוץ של בליצ'יק כשדיבר לכתבים לאחר המשחק.
אם כבר מדברים על prevent defense, היונק הכי פחדן על פני כדור הארץ הוא מאמן ב-NFL.

אריק 18 בדצמבר 2012

בני האם הגענו להסכמה בעניין ג'רארד סופסוף?
מעבר לזה שהוא לא כזה גדול כמו שעשיתם ממנו, הוא מחריב חדרי הלבשה בגלל המעמד שלו בקרב האוהדים. כשכבר הייתם קרובים עם המלצר הספרדי השמן הוא פירק את הקבוצה (עם הרבה עזרה מהבעלים).
אבל הוא בדיוק הדמות שאוהדי ליברפול אוהבים הוא הרי בסדר, כי הוא מבקיע מדי פעם ומצליח עם מסירות הוליווד שלו אחת לכמה (בדרך כלל כל משחק רביעי-חמישי) משחקים. הוא הקורבן, לשחקנים הלא טובים שלצידו, למאמנים ולבעלים, זה לעולם לא אשמתו, כמה מתאים לאתוס שמום מה הקופ בחר בו בשנים האחרונות. דשא לא יצמח באנפילד עד שצילו של הקפטן לא יעזוב אותו.
בקיצור אני מאחל לו קריירה ארוכה ומי ייתן וישחק עד שנות הארבעים שלו מצידי שינסה לשבור את השיא של מתיוס

בני תבורי 18 בדצמבר 2012

אריק,
הראייה שלך את ג'רארד מבוססת בדיוק על אותם רגשות שבהם אתה תולה את האחריות לכך שאוהדי ליברפול העלו אותו למעלת אל. אין לך באמת טיעונים רציניים למה הוא לא תורם מבחינה מקצועית ואני מאמין שגם בין אוהדי מנצ'סטר יונייטד תתקשה למצוא כאלה שיתמכו בדעתך עליו ככדורגלן.
גיגס וסקולס רחוקים משיאם ומבוגרים מג'רארד, אבל הם פועלים בארגון מצוין שבו הם יכולים לתרום באופן משמעותי גם כיום, במיוחד לאור השינויים שמתאימים ליכולתם כיום. ג'רארד פועל בארגון לא מסודר שלא מוצא את דרכו. להטיל עליו אחריות למצב הקבוצה זה קל, אבל זה רק חלק מהסיפור. ג'רארד שחקן ענק בכל קנה מידה והטענות שלי כלפיו לא נוגעות לדרך בה הוא מטפל בכדור אלא למנהיגות שתמיד הייתה אצלו וכיום לטעמי נעלמה.
להזכירך, דשא לא היה הצד החזק של אולד טראפורד עד לפני עשרים שנה, וגם לגנן המופלא שצימח אותו שם היו כמה שנות בצורת חשוכות. דשא באנפילד יתחיל לצמוח כששחקנים יתחילו להבין איפה הם חיים ובשביל זה נוכחותו של ג'רארד חשובה מאוד. גם בשביל הפסים ההוליוודיים.
הסיפור על פירוק חדר ההלבשה בתקופת בניטז הוא עוד אגדה אורבנית פרי תסכול של אוהדים עם אישיות של סקנד בסט. אתה לא שם, רד מזה.

אריק 18 בדצמבר 2012

בני, האופי זה מה שאני מדבר עליו. תראה כתבה מעניינת:

http://www.guardian.co.uk/football/blog/2012/apr/10/the-question-steven-gerrard-liverpool

בני תבורי 18 בדצמבר 2012

אריק,
הנה לך כתבה לא פחות מעניינת:

http://debuzzer.sport5.co.il/tavory/archives/2844

דובי מילר 18 בדצמבר 2012

בני

שוחחתי לא מזמן עם אוהד ליברפול ותיק ושנינו הסכמנו שהסגל בשנים האחרונות (היבשות) מלא בשחקנים שבימים אחרים לא היו אפילו בגדר מחשבה לקבוצת המילואים של ליברפול.
זה היה לאחר צפייה בסרט ששודר על אנפילד ב-5 גולד.

הצעירים – חובת ההוכחה עליהם – שלבי וסטרלינג כמו גם סוסו בכיוון הנכון.

בני תבורי 18 בדצמבר 2012

דובי,
אתה צודק לגמרי לגבי הסגל. לסטרלינג עוד אין חוזה וגם יונייטד בתמונה לגביו, שלבי עוד לא מראה סימנים וסוסו לא נכנס אפילו כמחליף בשבועות האחרונים.

בני תבורי 19 בדצמבר 2012

עכשיו אני מבין שסוסו נענש על ציוץ מטומטם בטוויטר.

צור שפי 18 בדצמבר 2012

בני, רגע נודניקי של עברית: האם התכוונת ל"מקרקרים" או אולי ל"מכרכרים"?

בני תבורי 18 בדצמבר 2012

גם וגם…

צור שפי 18 בדצמבר 2012

תיארתי לעצמי.

שרון רז 21 בדצמבר 2012

פירלו זה ארכיטקט, יוצר, אמן, מתכנן, מעצב, כמו זידאן, משהו נדיר, ראיית משחק שלא תיאמן. להעריץ. וכן, המצב בפ"ת (…) עגום…

Comments closed