ראש בראש

 

 

 

לואיס סוארז ורובין ואן פרסי ייפגשו רק בעוד יותר משבוע אבל אני מתכוון להיכנס לתרדמת לקראת המשחק ההוא שבא בעיתוי מפחיד לאוהד ליברפול.

המשחק הזה, כך מניסיוני, הוא מסוג הדברים שעדיף בעת הזאת לא לעסוק בהם יותר מידי. נכון שההבדל בין נפילה מגובה שני מטר לנפילה גובה מעשרים מטר הוא רק בסאונד ("בום איי" או "איי בום"), אבל בכל זאת, כפרגמטיסט ממאיר, כדאי שאשאיר לעצמי קצת צל לחסות בו.

*

אני חושב שאני יודע מי תהיה אלופת אנגליה בתום העונה הנוכחית  אך אמנע מלהצהיר על כך משתי סיבות. האחת, כי אני לא אוהב לבזבז נבואות על דברים שממילא יובררו סופית  תוך שבועיים שלושה, והשנייה, כי בכל זאת, צלם בהיכל. אבל בכל זאת אומר בזהירות כי עושה רושם, לאור הנסיבות, שזו תהיה מנצ'סטר יונייטד.

למנצ'סטר יונייטד, להלן ומכאן "ההיא", דווקא אין את סגל השחקנים החזק ביותר בכדורגל האנגלי כיום. גם אוהדים מושבעים שלה – אלה שמבינים כמובן, לא כאלה שכותבים בצהוב –  יסכימו איתי שגם במערך שלה חורים לרוב.

זו אינה הקבוצה ההיא הדורסת של רונאלדו, עם השוער הטוב בעולם לזמנו, עם ההגנה הטובה בליגה, יש אומרים בעולם, הקישור הרהוט וההתקפה המפלצתית. זו קבוצה שיש בה לא מעט עמדות המאוישות על ידי שחקנים שכבר אינם נוצצים כבעבר, ובכל זאת, זו הקבוצה היחידה באנגליה שהתפקוד שלה כקבוצה, מושלם. אוקסימורוני ככל שיישמע, המשפט הזה מגדיר לדעתי במדויק את הפער הנוכחי בין היכולת של ההיא לעומת קבוצות אחרות בליגה.

*

אין לי מושג מה אומר פרגוסון לשחקנים שלו בחדר ההלבשה, אבל האסטרטגיה שלו נראית פשוטה להחריד: בתום תשעים הדקות אני רוצה עוד שלוש נקודות.

והם מבינים את זה וכל כולם, החל משריקת הפתיחה ועד לתום המשחק, עובדים רק בשביל זה. ובגלל זה אפשר לראות אותם משחקים התקפה עד שריקת הסיום. הם לא נרדמים, לא משחקים אחורה ולא מבזבזים זמן.

כל כך פשוט, לעזאזל.

*

ליברפול קבוצה טובה פחות במידה משמעותית מההיא. הסגל שלה אפרורי, משולבים בו הרבה צעירים שעוד לא מצליחים להטביע חותם, כמה שחקנים בינוניים ולואיס סוארז אחד. ג'רארד שחקן מצוין, חשוב מאוד במערך של ליברפול, רחוק משיאו ובוודאי שאינו יכול להיקרא וורלד קלאס. אבל לואיס סוארז הוא בהחלט כזה.

אי אפשר לומר שעל לואיס סוארז ליברפול תקום או תיפול. היא נופלת גם במשחקים שבהם הוא מצטיין. אבל הוא לא רק המבקיע והמבשל מספר אחד, הוא גם השחקן היחיד בקבוצה שמתנהג על המגרש כמו שצריך להתנהג שחקן כדורגל. הוא מחפש ניצחון ומשקיע בשביל זה.

סוארז נמצא בכושר שיא כיום. אך מעבר לכך, אותם גינונים שהופכים אותו למאוס בעיני רבים, פרט לתסכול העמוק על כך שהוא לא משחק עבור הקבוצה שלהם כמובן, הם בדיוק הדברים שאני לא מצליח לזהות אצל שחקנים אחרים בליברפול. התשוקה לנצח. הרעב שלא נגמר, או אם תרצו, לא באנו לדפוק כרטיס וללכת הביתה.

*

אצל ההיא משחקים שני וורלד קלאס. רוני, גם לו היו תקופות טובות יותר, אבל הוא עדיין שחקן שמשפיע על המשחק באופן ברור. גם במשחק מחורבן אתה לא יכול להיות שאנן לגביו. השני, רובין ואן פרסי, אולי בתקופה הטובה ביותר בקריירה שלו. יש גם את וידיץ, אגב, שיכול לחזור לשם כבר העונה וצ'יצ'יריטו, חלוץ אדיר שיכול להביא תועלת גם כשהוא משמש מחליף.

ואן פרסי כל כך חד, שזה כואב. הוא שולט היטב בכל ז'אנר בעיטה ידוע והטכניקה שלו עילאית. נדמה לי שהוא משחק משוחרר יותר אצל ההיא מאשר אצל הקודמת שלו, אבל אין לי שום הסבר אינטליגנטי לזה. תוסיפו לזה את היכולות הנהדרות שלו נגד ליברפול בכל מפגש בשנים האחרונות, תקבלו סיוט.

*

אני לא רואה במשחק הזה תיקו משתי סיבות. ליברפול לא יודעת לשחק על תיקו וההיא לא מקבלת תיקו כתוצאה אפשרית. ליברפול מתקשה לשמור על יתרון או לחזור מפיגור, אצל ההיא הוכח ביותר מהזדמנות אחת שממש לא משנה שהיריב מוביל והזמן כמעט נגמר. מה שבשביל כל העולם היא השמנה ששרה, בשביל ההיא זה ילד מקסיקני.

במשחק הזה קבוצה אחת תיקח את כל הקופה. ואן פרסי או סוארז, אחד מהם, ינצח את המשחק. המצוינות של כל אחד ואחד מהם מתקזזת עם זו של השני. אבל להולנדי יש יתרון אחד מוכח, הקבוצה שסביבו.

ליברפול הצליחה אמנם לחבר שני ניצחונות יפים עם שישה שערים, ארבעה מהם של סוארז. אבל בניגוד לואן פרסי, ולמרות יכולת השיא שלו, אין לסוארז כל יתרון ברור. להיפך. אי אפשר לדעת איזה תרומה ייתן סטארידג', אם ישחק בכלל. אי אפשר להניח בוודאות שהאסיסט הגאוני מארבעים מטר שג'רארד הניח לסוארז על הרגל, הולך להיות גורם קבוע במשחק שלו ואי אפשר להניח שלוקאס מבין שפאול על השש עשרה שלנו, זו בעיטת עונשין של ואן פרסי.

מצד שני, שיט הפנס.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מחשבות צהובות על ערב משוגע
געגועים לג'רמי פארגו (ועוד) / אלון רייכמן

21 Comments

שלו 4 בינואר 2013

יש לי תחושה אחרי ששמעתי את אלכס מדבר מדי פעם, שהשחקנים שלו לא ממש מבינים אותו.
כשהוא אומר "תשאירו משהו לאחרים" הם מבינים "עוד אליפות לאדומים"…
הפחד ממייבש השיער, ההיסטוריה, ולהיות חלק כנראה עושים את העבודה.

אבל אתה מכיר את זה, עד לפני עשרים שנה, אתם הייתם כאלה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 4 בינואר 2013

אני חושב שהסיבה העיקרית שניתן לדבר על תחרות במשחק הזה נעוצה בחזרה לכושר של לוקאס שהופך את האנרגיות המפלצתיות של סוארז לרלוונטיות ושוות נקודות. לעזאזל אפילו דואנינג נראה כמעט כמו שחקן כשלוקאס בקישור לצידו.. רוג׳רס רמז ש״שוחח ארוכות עם סוארז״ על ההגעה של סטארידג על מנת שהוא ישנה תפקיד למעט אחורי/שמאלי יותר – פור דה גרייטר גוד… אז לוקאס מייצב את הקישור וסטארידג מצטרף לסוארז למעלה – זה נראה מבטיח!! וכן, אני לגמרי מנחס

חיימון 4 בינואר 2013

אני חושב שהסיבה העיקרית שניתן לדבר על תחרות במשחק הזה נעוצה בחזרה לכושר של לוקאס שהופך את האנרגיות המפלצתיות של סוארז לרלוונטיות ושוות נקודות. לעזאזל אפילו דואנינג נראה כמעט כמו שחקן כשלוקאס בקישור לצידו.. רוג׳רס רמז ש״שוחח ארוכות עם סוארז״ על ההגעה של סטארידג על מנת שהוא ישנה תפקיד למעט אחורי/שמאלי יותר – פור דה גרייטר גוד… אז לוקאס מייצב את הקישור וסטארידג מצטרף לסוארז למעלה – זה נראה מבטיח!! וכן, אני לגמרי מנחס

אריק 4 בינואר 2013

סופסוף התשובה הליברפולית לוולבק הגיע – סטארידג'!
שניהם עם גול לדקה די דומה להסקי בשלב הזה בקריירה אלא שוולבק הוא הכי פחות אנוכי בליגה (וזה יאמר גם לגנותו) ודניאל הצעיר בטוח שהוא ניימאר ולכן אני לא בטוח שראיתי אותו מוסר פעם בחייו. הפתרון – שני כדורים, אחד לקבוצה ואחד לסטארידג' שיתאמן לבד, כמו אלה שמחכים לתורם בשכונה ובנתיים מכדדרים. הרכש הרע ממשיך, וסוארז יברח המוקדם או במאוחר. וסליחה בני.
הבעיה שהקבוצה העגומה הזאת רואה יונייטד היא לעיתים מנפקת הברקות, כשיא יא קרוב לאליפות אפריקה (מי ייתן וחוף השנהב תגיע הכי רחוק שאפשר) במינוס שבע, המשחק הזה יכול להוות מכשול לבריחה משמעותית.

אשר קשר 4 בינואר 2013

אני מקווה לנס. חוץ מזה מאנספילד יום ראשון.

ניינר 4 בינואר 2013

סוארז שחקן וורלד קלאס ואחד משלושת הטובים בליגה. כואב הלב לראות אותו מתבזבז בליברפול כשברור שהמקום המושלם עבורו הוא בהתקפת הספרס. רק לחשוב על השילוב בינו לבייל עושה לי צמרמורת. איזה הגנה תוכל להתמודד עם שני אלה?

matipool 4 בינואר 2013

כל הסיכויים שבייל יעזוב את טוטנהאם לפני שסוארז יעזוב את ליברפול .
חוץ מזה , הרבה יותר מרגש לחשוב על מעבר של בייל לליברפול ושילוב שלו עם סוארז מול הקופ .

MG 4 בינואר 2013

בני, איך לא כתבת על זה שהשנה ליברפול עם יותר נצחונות מכל 4 הקבוצות שהגיעו לחצי גמר ליגת האלופות ש.ק. גם יחד.

discman 4 בינואר 2013

ניינר ההפך… אני לא מבין מה בייל עושה בטוטנאם
הרי ברור שהנפילה תגיע

ניינר 4 בינואר 2013

אני יודע שלא נזכה להנות ממנו עוד הרבה זמן בוייט הארט ליין. אני סתם מפנטז

גיל מזימבבואה 4 בינואר 2013

לליברפול יש שחקן אחד, סטיבי ג'ררארד. הוא השחקן היחיד בפרמייר ליג שהייתי משקיע בו.
ג'רארד וקאריק בקישור, חלום.

רפאל 4 בינואר 2013

רגע של כנות:
ליברפול זה קבוצת מרכז טבלה שעוד במרכז העניינים בזכות המורשת המפוארת שלה והתקווה היחידה שלה היא שסר אלכס יתבגר ויפרוש לפני שהאוהדים שזוכרים את הימים הגדולים של המועדון יעשו אותו דבר.

el burro 4 בינואר 2013

ומה לגבי הנדרסון? למה לא מתייחסים אליו? הסיבה היחידה שסטיבי חזר להראות איכות זה שיש שוב מספר 14 שנותן לו אפשרות להיות חופשי לעסוק במה שהוא טוב בו. זה העתיד של הקופ. בשבועיים האחרונים הוא כבר הופך להווה שלו.

אסף שלום 4 בינואר 2013

רוני לא יהיה כשיר למשחק. אולי יש עוד תקווה

אסף THE KOP 4 בינואר 2013

יהיה בסדר.

בני תבורי 4 בינואר 2013

הנה לכם, לא רק אני, גם שברולט מתחממת למשחק:
http://www.youtube.com/watch?v=q8bQXgvuYwU&list=PLCBtJWKd3vCTKaWoRXtA4c8-04uULsn8-&index=1

D! בארץ הקודש 4 בינואר 2013

בני, בקצב שאלן ממצמץ אני מתחיל להבין את ההחמצות שלו במשחק האחרון.

אלכס 6 בינואר 2013

המאליבו שלי צייצה בשמחה למראה הקליפ…תודה בני.

amitpros 5 בינואר 2013

אני דווקא חושב שהשיפור של ליברפול נובע-כמה מפתיע-מהעובדה שסטיבי חזר קצת לעניינים.
יהיה קשה מאוד בראשון הבא,אבל בדיוק כמו לא היינו פחות טובים במפגש הקודם,יש לנו סיכוי לצאת מטראפורד גם הפעם עם משהו.
יחי דני מרפי

SARINA VALENTINA 5 בינואר 2013

יש הבדל בנפילה בין 2 מטר ל 20….
ב 2 מטר אתה פוגע בקרקע בכ 22 קמ"ש, ב 20 אתה פוגע בכ 70.
ב 2 מטר אתה אולי שובר משהו, ב 20 אתה מתרסק.

אוהד ליברפול 5 בינואר 2013

תמיד לפני מפגש מול יונייטד אני לא יכול לחכות בערך שבוע לפני.
כל מפגש תמיד גורם לצמרמורות , התרגשות בלתי פוסקת , תמיד צופה בסרטונים של ליברפול ביוטיוב ומגרה את עצמי.
עכשיו זה כבר שבועיים שאני לא יכול לחכות , לא זוכר מתי בפעם האחרונה חיכיתי כ״כ והתרגשתי ככה לפני משחק מולם וזה נובע מכמה סיבות:

1. תגידו מה שתגידו , כמה שחשבתי (וחשבנו) שהקבוצה הזאת אפורה , מתברר שלא.
אפילו דאונינג מראה דברים שלא חשבנו שיש לו.
ג׳רארד נותן רצף של 5 משחקים אדירים שבכל אחד מהם הוא לפחות הבקיע או בישל ועומד כבר על 4 שערים ו 8 בישולים , אין ספק שהוא גורם חשוב באיך שהקבוצה נראית.

2. ברנדן רוג׳רס – אני מתפלל שישאר כאן לפחות 3 שנים , החזיר לי את ההנאה מהקבוצה הזו , הנחיל פה את סגנון המשחק האהוב עליי (הנעת כדור סטייל בארסה) אחרי שנים ששיחקנו כדורגל הגנתי ואפור.
לדעתי יהיה מאמן ענק בעתיד , לפעמים יש לו החלטות רעות אבל יחסית לעונה ראשונה במועדון גדול הוא עושה דברים שלהרבה מאמנים אין ביצים לעשות. עם הניסיון הוא יכול להתפתח לאחד המאמנים הטובים בעולם.

3. סטארידג׳ – מת לראות אותו בפעולה כבר , אנחנו צריכים מישהו כמוהו במיוחד למשחק מול יונייטד , עוד שחקן שיכול להשפיע על המשחק חוץ מסוארז ולהביא גול בהברקה או מהלך אישי. (סטרלינג חלש פיזית וחסר ניסיון , כנראה שלא יהיה מסוגל לעשות את זה , דאונינג זה דאונינג).

4. אולי הסיבה הכי מושכת – סוארז מול RVP , איזה קרב , ואן פרסי עם 16 שערים , סוארז עם 15 , שני החלוצים הטובים בליגה , פשוט תענוג.

5. הסיכוי האחרון לטופ 4 , ניצחון כאן יהיה 3 רצוף שלנו בליגה , ניצחון ב OT הוא בגדר נס ואם חלום הטופ 4 יימשך אחרי המשחק הזה (כלומר ננצח) , זה יהיה מדהים.
אחרי זה אנחנו נפגשים מול ארסנל בחוץ בקרב ישיר על הטופ 4 והתחרות מבחינתו בליגה עדיין תיהיה רלוונטית. 

Comments closed