מה שהיה היה

על מה שייזכרו מהסופרבול

 

אפשר לומר, לאחר בחינה מדוקדקת של הפרטים, שגם בבודפשט הפורטי ניינר הפסידו.

על אף הכנות קפדניות והתארגנות מוקדמת, גם כאן נראו הבחורים מהמפרץ במהלך המחצית הראשונה כמו מרבית הפוליטיקאים שהתמודדו בבחירות האחרונות: חסרי תכנית מוגדרת, מזגזגים בין שאננות וזחיחות, משוללי חזון, חסרי כיוון וישע.

לו ארגון הפורטי ניינרס היה מבוסס על מצוינות, היו כל אותם שחקנים שעמדו נבוכים ואובדי דרך מטעמו במהלך המחצית הראשונה של המשחק בעיר שחוברה לה יחדיו רק אחרי שלושים וחמש דקות של חושך, מפוטרים מיידית עם קלון וללא פיצויים.

מתחילת המשחק ועד להחזרת הפאנט של ג'קובי ג'ונס כולל, נראו החברים באדום כמי שאליהם התייחס נשיא מאוריציוס בנאומו המפורסם כשאמר: אנחנו על סף התהום אך נחושים לצעוד קדימה.

מה שהתחולל על הדשא באותו פרק זמן, הביא אותי לחשוב שהנה השיא שנקבע במעמד זהה לפני עשרים ושלוש שנים באותו סופרדום, עומד להתרסק לרסיסים, אך כשהפעם, מי שהכתיב אז את הכללים, הוא זה שייזכר לדיראון עולם כמי שקבע סטנדרטים חדשים של עליבות.

אני לא יודע איך עובד מכניזם נפשי של אנטילופה שמחליטה פתאום להסתובב ולנסות לנעוץ את הקרן בביצים של הלביאה שכבר מחשבת את גודל המנות לילדים – לא שללביאה יש ביצים אבל לא מצאתי דוגמא טובה יותר –  אבל זה ככל הנראה מה שקרה אתמול לקיפרניק והחברים. המשחק עבר לידיים שלהם באופן מוחלט ואני לא ממליץ בעת הזו לספור ולהתמקח על שגיאות שיפוט.

טוב, בסוף הלביאה ניצחה אבל זה לא היה חייב להסתיים כך. אני לא חושב שאפשר להגיע כיום לשבעה אצל האנטילופה ולנחם רק בהסתמך על כך שבכל זאת היא נלחמה בגבורה עד הדרייב האחרון. גבורה זה אוברייטד כשבסוף ריי לואיס רוקד. אבל את מה שייזכר יותר מהסופרבול הזה, זה לא שבולטימור לקחו את הלומבארדי, אלא את זה שהפורטי ניינרס שמטו אותו ואת ייסודה של שושלת חדשה במפרץ.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

שלג דאשתקד
גם זה סיכום סופרבול

22 Comments

משה 4 בפברואר 2013

לא הבנתי את המשפט האחרון, אתה חושב שההפסד יהווה מכשול ליצירת שושלת ?

בני תבורי 4 בפברואר 2013

לא, תשמור אלוהים, להיפך.

גיל שלי 4 בפברואר 2013

לא מסכים שהניינרס נתנו, הרייבנס בהחלט לקחו. ההגנה נתנה גול ליין סטנד ( לעומת הגנת הניינרס שברד זון לא הפגינה התנגדות). פלאקו היה מצוין כמו בולדין. הם עמדו בכבוד במומנטום של הניינרס. בקיצור עשו כל מה שאלופים צריכים לעשות. קפרניק היה מעולה אבל בסוף היום הוא היה צריך להצליח להכנס לאנדזון עם ארבע דקות על השעון. זה עדין ההבדל בין הגדולים ביותר לטובים מאוד

RAVENSֱֱ 4 בפברואר 2013

זה ההבדל בינו לבין
MANNINGS
BREES
ROGERS
BRADY
אבל אני עדיין רואה אותו (קפרניק) וגם ראסל ווילסון מגיעים לרמות של הבחורים למעלה תוך כמה שנים !

באבא ימים 4 בפברואר 2013

אני מקווה למישהו יש רישום על מקום המצאו של ריי לואיס בכל דקה במשך הלילה שלאחר המשחק.

אביאל 4 בפברואר 2013

בני – עם כל הכבוד לניינרס, הם לא הובילו פעם אחת כל המשחק, בלי הפסקת החשמל אני בספק אם הקאמבק היה קיים בצורה כל כך דומיננטית. לכן לדעתי לפחות העורבים לקחו את הגביע בכוחות עצמם.

בני תבורי 4 בפברואר 2013

אביאל,
אי אפשר לדעת איך השפיעה הפסקת החשמל ועל מי. הניינרס אכן לא הובילו אפילו פעם אחת והעורבים ניצחו הכי בצדק שאפשר. אבל הקאמבק של הניינרס היה מרשים ויעיל מאוד, הם גרמו לעורבים להיראות המחצית השנייה כפי שהעורבים גרמו להם להיראות בראשונה. העובדה שאנחנו מדברים על ניצחון של העורבים מקורה בטעות בשיקול דעת של הארבו וקיפרניק בדרייב אחרון. הצלחה שלהם שם ופלאקו היה מוגדר כלוזר הגדול בהיסטוריה של הסופרבולים. זה לא קרה לצערי ואני בהחלט אומר בקול רם וצלול: הרייבנס אלופים ראויים כי הם ניצחו במשחק מצוין את הקבוצה השנייה הטובה בליגה.

גל דגון 4 בפברואר 2013

פלאקו היה מוגדר כלוזר הגדול בהיסטוריה של הסופרבולים? כנראה. ע"י אידיוטים.

פלאקו נתן משחק אדיר. הוא לא אחראי לפאמבל של רייס או לספשל טימס.

אגב, פעמיים הרייבנס הגיעו למצבים של דאון רביעי קצר עמוק בתוך השטח של הניינרס. הגיע הזמן שבליגה יבינו שכל סטטיסטיקה אפשרית אומרת ללכת על זה.

בני תבורי 5 בפברואר 2013

גל,
בוא נסכם שאנחנו קוראים היטב את התגובות, מבינים ואז מגיבים. כתבתי שאילו הדרייב האחרון של הניינרס היה מצליח והם היו עולים ליתרון בתוך השתי דקות האחרונות, פלאקו היה עלול להיזכר כלוזר הגדול בתולדות הסופרבול. מכיוון שלא כך קרה, הוא המנצח הגדול ואין עוררין על כך.

urlacher 5 בפברואר 2013

לא חושב שהוא היה מוגדר הלוזר הגדול בתולדות הסופרבול. קודם כל כי ישנו בחור בשם ג'ים קלי.
הסיבה הנוספת היא שהוא לא מסר לחטיפה, לא עשה טעויות שעלו לקבוצתו באיבודים, מסר ל 3 TD ועשה מהלכים ענקיים כמו המסירה הפסיכית לבולדין.
קפרניק נתן מחצית שנייה טובה ואולי אפילו מצוינת אבל פלאקו נתן משחק שלם טוב. כנ"ל לגבי 2 הקבוצות. הניינרס לא העלימו את הרייבנס אלא הפעילו מכבש מוצלח להפליא למשך 4 וחצי דקות.
הטעות היחידה של הרייבנס הייתה שהם לא הובילו ביותר עד להפסקת חשמל כי הם היו ראויים לזה.
כשמשחקים "מה אם" אפשר למצוא תשובות להכל

יואב בורוביץ' 4 בפברואר 2013

בני- נדיר לייסד כיום שושלות. תראה את ההיסטוריה של הליגה בשני העשורים האחרונים. הפטריוטס אמנם זכו בשלושה סופרבולים בתוך ארבע שנים (למרות שכל הזכויות היו סופר צמודות בהתקפות האחרונות) וגם הם לא זכו כבר שמונה שנים בלומבארדי למרות שהם המשיכו להריץ קבוצה אולטרה-איכותית. אבל מאז 2005 לא יודע אם אפשר לקרוא לה שושלת? ומה זו שושלת של ארבע עונות? וחוץ מהפטריוטרס אין אף קבוצה שבכלל מתקרבת להיקרא שושלת, אז הייתי מאוד נזהר עם המילה הזאת. השושלת האחרונה שהייתה היא הניינרס של האייטיז, לאחר הסטילרס של הסבנטיז. הקאובויס של הניינטיז הייתה קבוצה מעולה שבמעולות (טובה גם מהפטריוטס של שנות האלפיים) אך ספק אם ניתן לכנות אותה שושלת כי היא הייתה דומיננטית לתקופה קצרה מאוד.
אז אנא, בלי שושלות. צריך לשאוף להיות קבוצה איכותית לתקופת זמן ארוכה- כמו הרייבנס של 12 השנים האחרונות, והפטריוטס של ה-11 שנים האחרונות, והפאקרס של שנות ה-90 והאלפיים, והסטילרס של שנות ה-2000, ואפילו הקולטס של שנות האלפיים.
אחלה קבוצות, אבל לא שושלות. כי הן פשוט אינן יכולות להתקיים יותר.

יואב בורוביץ' 4 בפברואר 2013

ושכחתי להוסיף את הג'איינטס של ה-4-5 השנים האחרונות- עוד קבוצה מעולה שלא הייתי קורא לה שושלת.

בני תבורי 4 בפברואר 2013

בורו,
אלת היה קטנוני, תן לי ארבע שנים של אליפות ואתן לך שושלת.

BrooklyN 4 בפברואר 2013

בני, כל מה שהרייבנס עשו זה לקפוא לרבע כמו שהניינרס עשו בניו-אינגלנד אבל אי אפשר להגיד שהניינרס נתנו משהו, הרייבנס לקחו די בקלות.
בורוביץ׳ – כאוהד ג׳יאנטס אני מוחה על ההערה האחרונה שלך (בכאב). שתי אליפויות הן לא מדד לאיכות אלא ליעילות והרבה מזל בזמן הנכון. קשה לי לקבל חוסר יציבות כ״כ עקבי אצל קבוצה מעולה ולכן הם לא.

בני תבורי 4 בפברואר 2013

Brooklyn,
אני לא מחפש תירוצים, העורבים אלופים ראויים שהיו רחוקים מרחק פאשלה ניינרית אחת מלהיות הלוזרים הגדולים בתולדות הסופרבול. ספר לי מה אתה חשבת אחרי החזרת הפאנט של ג'ונס ומה חשבת עשר דקות אחר כך.

שלו 4 בפברואר 2013

בני, קצת אוף טופיק,
גילו היום שהיו חוסר סדרים בניהול הפועל פ"ת, בעונות קודמות.
גילו לציבור שהיו הלבנות הון דרך הקבוצה ושהבעלים רוקנו את קופת המועדון…
יש אפילו לא מעט עצורים כולל יובל נעים…
טחנות הצדק טוחנות לאט, אבל טוחנות.

בני תבורי 4 בפברואר 2013

כן, ידענו וחיכינו לזה.

יוני (המקורי, מפעם) 5 בפברואר 2013

בלי הרשעה בבית משפט ה"גילוי" הזה לא שווה יותר מדיי. הרי השחיתות ידועה שנים. אישית, התנתקתי רגשית מהמועדון בגלל העבריינים, וחזרתי עכשיו עם הילד.

נראה אם יצליחו לתפוס כאלה בקבוצות אחרות.

אפריים 5 בפברואר 2013

אם המכתב למעלה אמיתי ולא מפוברק זה אדיר ובעיקר מרגש.
הסיכוי שילד אמריקאי ישחק באמת בקבוצה המקצוענית שהוא רוצה די אפסי…

בני תבורי 5 בפברואר 2013

אפריים,
קבל מדורפן: אמיתי לגמרי!

אפריים 6 בפברואר 2013

לך תדע, יכול להיות שבעוד שבוע נשמע שלקפרניק לא היה נעים להודות אבל המכתב פוברק על-ידי מעריץ אלמוני (דורפן?).
כבר היינו שם לפני שלושה שבועות…

razman 6 בפברואר 2013

אוי בני לא מתאים למצביע מרצ חמדנות שכזו.
לפני שנה הפסידו בגמר החטיבה השנה בסופרבול שנה הבאה..?
קצת אמונה לא תזיק אזרח מענית שכמותך ואני לא סובל את הניינרס.
לניינרס יש היום בסיס טוב על הקווים בהגנה ובהתקפה אם ילמדו מהמעידה וישמרו על הסגל פחות או
יותר יש פוטנציאל לשושלת ובנוסף קיפרניק הוא הדבר הבא כל הליגה לא יודעת איך לאכול אותוץ
ומפה אני מבין למה אתה אולי חושב שהניינרס יותר הפסידו מאשר הרייבנס ניצחו.
מי שראה מה שהוא עשה לגרין ביי מבין את הפוטנציאל כמו בכדוררגל הוא צריך לקרוע עוד כמה זוגות נעליים. אתלט כמו ניוטון ומוסר יותר טוב מוילסון הוא יכול להיות 'ניו מנינג '

Comments closed