האיקסים של השבוע

יום מותו של האיש במסכת הברזל ב 19 בנובמבר 1703, היה צריך להיות היום האחרון בהיסטוריה בה מוחזק אדם בכלא בחזקת לא קיים.

 

שני איקסים העסיקו אותנו השבוע ויש לי מה לומר בנדון. ברשותכם, אתחיל עם האיקס שלא מהווה סכנה לביטחון המדינה.

*

עשרים וארבעה באפריל 2009, ליברפול בברנבאו נגד ריאל מדריד, שמינית גמר ליגת האלופות, משחק ראשון.

התקפת ליברפול כוללת את אלברטו ריירה, דירק קאוט ופרננדו טורס. ג'רארד בכלל לא בהרכב. מולם עומדת ההגנה של ריאל, אלופת ספרד המכהנת, עם קאסיאס, ראמוס, קנאברו, פפה והיינצה.

הלאה. ההתקפה של ריאל עם ראול, אריאן רובן, היגואין ומרסלו/גוטי, נגד ההגנה של ליברפול עם ריינה, ארבלואה, קראגר, סקארטל ואאורליו.

בניגוד לכל תחזית מוקדמת ובנחיתות איכותית של חוליות הגנה מול התקפה ולהפך, של ליברפול לטובת ריאל, יוסי בניון נוגח שער ניצחון. הפתעה גמורה. ליברפול ממשיכה רק עוד שלב אחד בליגת האלופות ומסיימת במקום השני בליגה האנגלית.

*

שלשום, באותה מסגרת, באותו מעמד ובאותו מקום, אירחה ריאל את יונייטד. ריאל עם הגנה שכוללת את לופס, וראן, ראמוס, קואנטראו וארבלואה נגד ההתקפה של יונייטד עם ואן פרסי, וולבק,  רוני וקגאווה/גיגס. לאור היכולת של ריאל בליגה הספרדית, מיסמאצ' ברור לטובת יונייטד.

ההתקפה של ריאל עם השחקן השני הטוב בעולם, אוזיל, היגואין ובנזמה,  נגד דה חאה, רפאל, פרדיננד, ג'ונס ואברה. מכיוון שריאל לא דורסת את הליגה שלה ולא נמצאת אפילו במקום השני, ולעומתה יונייטד כמעט לא מפסידה עם ההגנה הזאת ומוליכה בבטחה את הליגה האנגלית החזקה לעין שיעור מהספרדית, אז אפשר לומר שגם כאן יכולנו לחזות בסוג של מיסמאצ'ונצ'יק לטובת יונייטד. בסוף נגמר תיקו שכולו ניצחון ליונייטד.

*

ואני שואל: אם ליברפול ב 2009, אז לא יונייטד היום? תגידו לי, ממה בדיוק חששתם, חברי אוהדי יונייטד? הרי לקרוא ולשמוע אתכם לפני המשחק זה היה כמו לשמוע חולה סופני שמקווה שייסוריו יהיו קצרים ככל האפשר. אני בהחלט יכול להבין כבוד ליריבה, זהירות וצניעות מתחייבות, חשש מכישלון, מדיניות של קאונטר נאחס. אבל מה יכול היה להעניק לריאל יתרון מוקדם עליכם, הבית? העובדה שמוריניו חושב שהוא תואם פרגוסון? והוא לא, אם תשאלו אותי.

אני לא נוהג להתנבא בפומבי ולכן רשמתי לפני עוד לפני המשחק, 1:0 ליונייטד, בכל זאת אני לא סובל  אותם. ברגע של חולשה ואבדן האמונה ולצרכי כסת"ח בלבד, רשמתי בצד גם 1:1.

לא העליתי לפייסבוק, לא שיתפתי בכך גם את חלק מחברי הטובים ביותר שהינם אוהדי יונייטד, כן כן, גם אני לא מושלם, ונמנעתי מלחשוף ברבים את פסק דיני. אבל ביני לביני, לא היה לי כל ספק שבתום המשחק יונייטד תחייך.

*

האיקס הזה בברנבאו הוא המשחק הלפני האחרון של ריאל בליגת האלופות השנה. באולד טראפורד הם יפסידו למרות שרונאלדו מכיר את הדשא ומוריניו יודע איפה פרגי מחזיק את היין המחורבן. אין לריאל כל יתרון על יונייטד, לא בסגל, לא בסך הכול של האחד עשר על המגרש בכל רגע נתון, לא בעמדת המאמן, לא ברוח, לא בתנופה, לא בכושר הנוכחי ולא בערך החיובי והראוי  של המשחק, כפי שאני מקדש אותו. יש מקרים לפיהם יש מגיע בכדורגל, וזה בדיוק אחד מהם.

אה, ואתם צודקים, ריאל בהחלט שכבה על השער של דה חאה מחצית שלמה. גם ההתקפה של ליברפול שכבה על השער של ווסט ברומיץ' משחק שלם ואידך זיל גמור.

*

האיקס השני מטריד אותי הרבה יותר.

ביטחון הוא משאב הכרחי לקיומה של חברה. כל חברה. ההבדלים נעוצים ברמת ההזדקקות לקיום ומעורבות מנגנון ביטחוני בחייה. החברה בישראל נזקקת לביטחון ברמה הגבוהה ביותר לצערי – זה לא עניין טקטי – זה קיום פיזי או היכחדות. משום כך, היא נדרשת להקצות משאבים אדירים לקיום מנגנון ביטחוני יעיל. יש לזה מחיר כמובן, אבל הצורך, בלתי נמנע לפחות בהווה.

הצורך של מערכות ביטחון לפעול בנחרצות לטובת המטרה עליה הם מופקדים, נהיר לי לחלוטין. אני מבין גם צעדים הגובלים באלימות ובמובן זה גם שלילת חירותו של אדם לתקופות מוקצבות על פי החוק. יש גם הגיון רב במניעת מידע מהציבור הלא מוסמך והשארתו חסוי לתקופות ארוכות מאוד, שוב, אך ורק על פי חוק.

*

צריך לראות את זה משני היבטים: בהיבט הערכי צריך היה יום מותו של האיש במסכת הברזל בכלא הבסטיליה בתשעה עשר בנובמבר 1703, להיחקק בתודעתו של המין האנושי  כפעם האחרונה בהיסטוריה בה מוחזק אדם בכלא כשזהותו מוסתרת ונמחקת לעד וכשדבר קיומו ידוע רק למספר יודעי חן, שפעולותיהם והמניעים שמאחוריהם, אינם עומדים למבחן ביקורת ציבורי כלשהו.

לא רק משום שקשה יותר להסתיר מידע מהציבור, אלא מכיוון שהחברה האנושית עשתה כברת דרך ארוכה ומלאת חתחתים, עד שהגיעה לשלב בו הצורך בכיבוד זכויות האדם נקבע ונחתם כנורמה מחייבת ולא  כפרי הזיה אופנתית, או מנת חלקם של מאמינים שוטים.

לעניין זה אין זה משנה אם מדוברבאחיו של לואי הארבעה עשר שממנו חשש, או גנרל פחדן שנמלט משדה הקרב והפקיר את חייליו, ולתוך משוואה זו אני מוסיף גם סוכן מוסד שעל פי פרסומים זרים, בגד.

זהותו של אדם היא קניינו כחלק מעסקת היוולדו וקיומו כאדם על פני האדמה. זהותו של אדם אסור שתהיה ניתנת למחיקה בחייו ובמותו ואינה עוברת לסוחר באף תנאי. זהותו של אדם היא הקוד הגנטי שלו, מכלול תכונותיו המולדות – גשמיות ורוחניות – ערכיו, אמונותיו, דחפיו   ויצריו הבלתי נשלטים. רק אם נאמין בכך נוכל להבין למה צריך לקדש את החיים ולזכור את ההולכים.

בהיבט המעשי, ניתן להבין את הנחיצות במניעת המידע מהציבור הלא מוסמך בצורך לא לחשוף שיטות פעולה וגורמים שותפים בעולם נסתר ובמלחמה שנעשית בחושך. אפשר גם להבין את ההיגיון באיסור פרסום הפרטים הנוגעים בצורך להגן על שיטות פעולה ומקורות מידע. פרסום שכזה יכול להסב נזק שתיקונו, אם בכלל אפשרי, יארך אל מעבר לנקודה בה הסכנה לקיום החברה, הופכת ממשית.

*

צדק, על פי חוק בישראל, חייב להיראות ולא רק להיעשות. כלומר, משפטו של פושע  ותוצאותיו, צריכים שיהיו חלק מהליך פומבי וגלוי. כבוד האדם, יחד עם זאת, דורש חיסיון במקרים בהם הנזק בפרסום עלול לעלות על התועלת שבפומביות, ומשום כך נותרים הליכים משפטיים הנוגעים לקטינים, עבירות מין ועבירות על בטחון המדינה, חסויים.

על פי הגיון זה ניתן גם להבין שלא כל הליך חקירתי ומשפטי במקרה של פגיעה בביטחון המדינה, יכולים להיערך תחת שמש מאירה וחושפת. אבל לא ניתן להבין ולא ניתן לקבל, אם חפצי חיים אנחנו, העלמת זהותו ועובדת קיומו של אדם. זה ההבדל בין חיים בחברה תקינה, לחברה של דקסטרים המתנהלים על פי קוד מוסרי פרטי שלהם.

*

מיסטר איקס/זיגייר/אלון היה אדם חי ונושם וזהותו לא הייתה מוטלת בספק. מעשיו, אם עבר על החוק, בהחלט ראויים לשפיטה ולענישה. מחיקת זהותו אינה עונש מקובל, לא מידתי, אינה מופיעה בשום קודקס חוקי או קונסטיטוציוני ואינה מקובלת כסנקציה באף אחת מן החברות האנושיות שישראל מתנאה בהשתייכותה אליהן.

לא הייתה שום סיבה שאיקס יוחזק במשך כשנה בתא סגור, כשרק מספר אנשים יודעים על קיומו ועל סיבת העלמתו מעל פני האדמה, קל וחומר, כשאין אף גורם היכול לערער על שיקול דעתם והחלטותיהם לגביו. אין לדעת כמה זמן היה נמשכת הסתרת עובדת קיומו וכליאתו מהציבור, אילולא היה שם קץ לחייו, ואין לדעת מה עוד היה עולה בגורלו הנתון באופן בלעדי בידיהם של בעלי תפקיד בטחוני.

זה אסור מכל היבט חוקי ואנושי. אי אפשר שמישהו יעלם מעל פני האדמה בפקודת פקיד ממונה, ללא הליך שיפוטי תקין וללא דיווח למשפחתו. להחזיק אדם בכלא ללא משפט ומבלי שמישהו ידע על גורלו זו סנקציה אכזרית ומתועבת, שאינה משרתת מאום מלבד כוח להשחית המסור בידיהם של מעטים.

*

פרשת כליאתו ונסיבות מותו של האיקס הזה, לכל עת האיקס שלה, יישארו נעלמים לא רק מעיני הציבור. גם מערכות החוק והצדק לא יידעו לעולם מי אחראי לביצוען של כל כך הרבה עבירות בנוגע לכבוד האדם וחירותו, בחסות צרכים ביטחוניים.

אם לא יוקם מנגנון ביקורת ציבורי ואם לא יושמו הגבלים משמעותיים על יכולתם של פקידים להחזיק אדם בתנאי בידוד קיצוניים ללא כל הליך משפטי חוקי ואפילו חסוי, ואל נא תבלבלו הליך משפטי הוגן עם צו איסור פרסום בחתימת שופט, אנחנו חיים בסכנה שיום אחד מישהו ירחיב את גבולות המעטפת, הכוללת, לשיטתו, את מעגל הסיכונים לביטחון המדינה, מבלי שתהיה לנו בכלל אפשרות לדעת אם קמנו בבוקר כאזרחים חופשיים וישרי דרך, או פורעי חוק. כי אז, להסתכל על עצמינו במראה מבלי לחוש אימה, תהיה הצרה הכי קטנה שלנו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

סופר ליגה תעקור את הכדורגל מהלב / אמיר ברמן
להתחיל הכול מהתחלה

92 Comments

אליהו 15 בפברואר 2013

כל מילה בסלע

אלטמן 15 בפברואר 2013

בני,
בתיאוריה, מסכים איתך לגבי האיקס השני. אני ניזון מעיתונים בארץ ובחו'ל, וקראתי שהברנש נפגש עם עורך דין, בחלק טענו שהוא נפגש עם המשפחה ודבר מעצרו היה ידוע לרשויות המשפט בארץ.
אין לי מושג מה מהדברים האלו נכון. אני לא משוכנע שלך יש גם כן.
כנראה שכל הנושא הזה יישאר במחשכים להרבה זמן ככה שייתן לכולנו את הזמן לפתח תיאוריות כאלו ואחרות.
כמי שקורא את זה מחוץ לארץ, אני לא יכול להתפלא על זה שדבר ראשון מאשימים את השלטונות בהתנהגות פסולה ולוחצים על השלטונות להוכיח אחרת. מי אמר שהשלטונות לא פעלו לפי הספר? למה השלטונות הן בגדר החשוד המיידי?
כמו שאמרתי, אני מסכים לגמרי שאדם לא צריך להיענש על ידי שלילת זהותו והזכויות הבסיסיות ביותר שלו. אבל אם הדיווח שהוא הסכים להזדהות בשם בדוי, האם לדעתך זה משנה את התמונה?
ואם עורך דינו מספר שנפגש איתו יום לפני שהוכרז על מותו, אז הקביעה שגורלו היה נתון בידי הממסד הבטחוני אינה במקומה לא?
ודבר אחרון, שוב מפרסומים בעיתון, המידע על מותו הגיע מהדלפה מה שהיה יכול לקרות שעה אחרי שהוא נכנס למעצר.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

אלטמן,
גם אני ניזון מהתקשורת בדיוק כמוך, רק שאני מבין שגם התקשורת ניזונה ממה שמאכילים אותה. הנה עוד כותרת לעיונך:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/436/866.html?hp=1&cat=875&loc=1

גיא אלטמן 15 בפברואר 2013

שוב, מסכים איתך.
ולכן אני חוזר לשאלה המקורית שלי – אם לא אתה, אני והתקשורת יודעים באמת מה קרה, מדוע הנחת היסוד היא שזה לא התנהל כמו שצריך?
ואגב, לגבי ההתאבדות – התא מצולם כל הזמן מלבד השירותים..
וכמו שכתב היום אורי אליצור – הוא לא נעלם למשפחתו ולעורך דינו הסיפור נעלם לעיתונאים וזה משהו שקשה להם לספוג

MOBY 15 בפברואר 2013

בני אבל לפי המידע שמפורסם.
1. משפחתו ומדינתו ידעה על הנושא.
2. הוא קיבל ביקור מעורך דינו כך שהיה גם הליך משפטי נגדו. ומעצר מנהלי הוא עדיין חוקי.
3. פתאום מערכת המשפט לא צודקת ולא צריך לעמוד בשפיטתה?
נציגת הציבור שלך ששלחת אותה לכנסת ולמזלי לאחר התלבטויות אני לא. ביצעה פה מעשה שאני יכול להבין את טיבי חנין וזועבי. חבירה של גלאון לרשימה הזו אינה יום מזהיר למרץ או לשלטון החוק במדינה.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

Moby'
הליך משפטי הוא משפט על פי ההגדרות: תביעה מול הגנה ושופט בלתי תלוי. כמו בכדורגל. הוצאת צו איסור פרסום זה הליך פרוצדוראלי שאין לו כל קשר לחומר הראיות אלא למידע מודיעיני בלבד, לעיני השופט בלבד, שנכתב על ידי צד אחד בלבד ואין לחשוד ולבא כוחו כל אפשרות לדעת מה בכלל כתוב שם. רע הכרחי לצערי.

MOBY 15 בפברואר 2013

בני
ערבבת סעיפים אז אנסה לחדד.
אסיר מקבל ביקור של עורך דינו זה הליך משפטי הוא נמצא במעצר מנהלי (גם זה כשר היום בארצנו) ומתכוונים להעמידו לדין (כנראה, לעולם כבר לא יוכח) גם זה למיטב ידיעתי חוקי. גם הקטע של העלמתו לא היה (סעיף אחד) כי המשפחה והמדינה בה יש לו אזרחות מודעת לסיפור. MOBY, הארץ או ישראל היום אינם רלוונטים לסיפור הזה.
וסעיף שלוש בחרת להתעלם, היה צו מישהו החליט לנצל את החסינות שלו (גם זה בסדר אם אתה מודע להשלכות של מעשה כזה). מרצ והעומדת בראשה קפצו על המציאה כלימור לבנת על הפודיום (האצטלה מחייבת).
עכשיו יש לראש ממשלה או כל גורם מדיני/צבאי אחר שרוצה לעשות תדרוך כזה או אחר זכות ציבורית מלאה לא לזמן את נציגי המפלגה הזו. יש מעשים שלא עושים. יש מעשים שעושים בפגישות ב-4 עיניים.
אם בן גביר או זאת עם הדגל היו עושים את זה. הדיון היה עובר מהסיפור (שבאמת רק מי שלא מכיר את המדינה שלנו לא יכול לבנות תרחיש שיתאים ב-70% למקרה)לאיך שוב שלטון החוק נדרס,בוזה נרמס ע"י נבחרינו.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

Moby,
אתה טועה. מערכת המשפט לא הייתה מעורבת בחקירה, בחקירת הנסיבות ובהחלטה שיפוטית כלשהי. כל חלקה הוא הוצאת צו איסור פרסום בידי שופטת על סמך ראיות לכאורה. זו פרוצדורה מקובלת, אבל אל תבלבל את זה עם הליך משפטי.
בנוסף, לא רק שאתה מייחס לי אמירה שלא נאמרה על ידי, ההפך הוא הנכון. אני מחייב מעורבות של מערכת המשפט האזרחית בפרשה שנוהלה כולה מתחילתה ועד סופה המר על ידי מערכת הביטחון.

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

הדבר פורסם כבר! הם לא חשפו את זה.
גם אם יחזרו על שקר אלף פעמים זה לא יהפוך את זה לאמת.
התחקיר באוסטרליה פורסם יום קודם, והדיעה פוסמה בוואלה והארץ בבוקר. זהבה גלאון טיבי וחנין לא חשפו כלום חוץ מאת האיוולת של הממשלה שלך

MOBY 15 בפברואר 2013

שלנו
אתה מצדיק את שמך.
אני לא יכול להגיב על הארץ כי אני לא יודע.
אבל זה שעורך הארץ יסע ב-180 קמ"ש לא הופך את זה לחוקי.
הם הפרו ביודעין צו בית משפט וידעו זאת.
קראתי שוב ושוב את התגובה שלי בשום מקום לא דיברתי על חשיפה אז איזה שקר ואיזה אלף?
ובאסטרליה נוסעים בצד שמאל מה הקשר בין אבטיח ותפוז.

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

להגיד שמישהו חשף משהו כשהדבר היה קודם על הפייסבוק של חצי המדינה, וחמש שעות קודם היה באינטרנט באתרים הישראלים, זה גובל בשקר

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

"וסעיף שלוש בחרת להתעלם, היה צו מישהו החליט לנצל את החסינות שלו (גם זה בסדר אם אתה מודע להשלכות של מעשה כזה)" – למה התכוונת אם לחשיפה?

MOBY 16 בפברואר 2013

צו איסור פירסום שהוצא במדינת ישראל הוא בהחלט לא תקף באוסטרליה. כמו שלנהוג בצד ימין לא תקף שם. יש צו זה היה ידוע אנשים צפצפו.
מה לא ברור?
אתה רוצה להיות סין? אין שליטה על האינטרנט ורוב המדינה (להפתעתך לדעתי לא מחוברת 24/7) ללא מעשיהם של מפירי הצו לא הייתי שומע את מקהלת הצבא מפזמת ומפזרת כי יש צו ואסור ל.. והשאילתה של. הח"כ ההוא והזה.
אז או שיש חוק או שאין חוק את "אבל ההוא התחיל" לא כדאי ליישם במדינה.

MG 15 בפברואר 2013

אני מצטרף לכל מה שמובי כתב ואוסיף מעט.
אם אנחנו לא יכולים לסמוך על הרשות השופטת, ובראשה בית המשפט העליון, אזי שאנחנו בצרה הרבה יותר גדולה מאדם אחד שנעשה לו עוול (שהיא צרה גדולה בפני עצמה).
אם אנחנו אכן סומכים על בית המשפט העליון (ולהבנתי המקרה נדון גם שם), אזי שמותר לנו להלין, ברם אנו צריכים לקבל את הכרעותיו.

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2013

אני חושב שזאת טעות לדבר על "העלמה" של בן אדם כי זה משחק ישר לידיים של אנשים שיגידו (כמו שאתה כבר קורא פה בתגובות) שהוא לא הועלם ושהמשפחה שלו ידעה והיה לו עורך דין.
מה שצריך לדון בו זו הקלות שבה מוצא בארץ צו איסור פרסום גורף (וכן, אפשר לתקוף את מערכת המשפט, היא לא נקיה מטעויות) והדרך שבה עיתונים בישראל קופצים לדום ברגע שראש הממשלה מדבר איתם.
צריך גם לדון בשאלת הצורך בקיומו של צנזור בעידן האינטרנט (כמו שאפילו הצנזורית הראשית אמרה השבוע) ובתפקיד שצריך להיות לו.
ובכל המקומות האלו המדינה כשלה שוב ושוב.
ועוד משהו קטן – האסיר X הוא רק אחד מעשרות. בבתי הכלא בארץ יושבים עשרות אסירים בלי כתב אישום נגדם ובלי שהם מענינים מישהו. כמובן, הם פלסטינאים, אז לאף אחד לא אכפת.
ולגבי היונייטד – אם האוהדים שלה לא ישמרו את גישת האנדרדוג, הם יודעים שהם יהיו מכבי תל אביב כדורסל. אין אף אוהד שאוהב להרגיש שהוא פייבוריט מוחלט, אז זאת הדרך שלהם לעשות את זה. תפנימו, אוהדי יונייטד, זה מה שאתם

בני תבורי 15 בפברואר 2013

אריאל,
לגבי יונייטד, נכון מאוד. להיות גם אלוף וגם סקנד בסט זו הדרך הנכונה להיות נפלא בעיני עצמך.
באשר לפרשת האסיר X, טקטית אולי לא כדאי לדבר על היעלמותו מהסיבות שציינת בצדק, אבל מה לעשות שההעלמה מטרידה אותי הרבה יותר ממגיבים שלא מוכנים להטיל ספק בכלום, קל וחומר לא בכותרות מהסוג של "בכיר במשרד המשפטים אמר שלא לציטוט…".
מעצרים מנהלתיים נהוגים בישראל על פי תקנות ההגנה לשעת חירום שהותקנו ב 1945 על ידי הבריטים כנגד אלה שמשתמשים בהם עכשיו בלי מגבלות. הגדר אירוניה.

גיל 15 בפברואר 2013

הגזמתם עם האנדרדוג. הרי כל המומחים האובייקטיבים חשבו שלריאל יש יתרון לפני המשחק אז פתאום זה אמור היה להיות טיול קליל של היונייטד? אכן ההתקפה שלה חזקה אבל ההגנה שלהם מחפירה ורק לאחרונה התייצבה ולכן היה מאוד ממה לחשוש. באנגליה הם באמת לא אנדרדוג לשום קבוצה.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

גיל,
מומחה אובייקטיבי??? הסבר בבקשה

גיל 15 בפברואר 2013

הכוונה לא לאוהד של אף אחד מהקבוצות.

רועי 15 בפברואר 2013

בני, אתה מתעלם מהיתרון המובהק שיש לריאל במרכז השדה, אותו יתרון שבגללו היא כמעט ולא עברה את החצי במחצית השניה.
אלונסו-חדירה-אוזיל מול ג'ונס-קאריק-קגאווה/רוני? מיסמאצ' ברור לריאל. עזוב את זה שהשלישיה הזאת בניצוחה של מוריניו מונעת מבארסה לשחק את המשחק שלה מול ריאל כבר שנתיים, היא מורכבת משלושה קשרים שהם חלק גדול מאוד מחוליית הקישור של שתי הנבחרות הטובות בעולם שמתבססות בעיקר על הקישור שלהן.
לא שאני מזלזל בקישור המצוין של קאריק-ג'ונס-רוני, אבל הוא לא ברמה של הקישור של ריאל. ובקרב של התקפת ריאל על הגנת יונייטד אני חושב שיש פה שוויון יחסי בגלל רונאלדו שמשום מה לא התייחסת אליו מספיק.
עם כמה שאני רוצה שיונייטד ינצחו בגומלין, אני לא בטוח שזה יקרה- ההימור שלי הוא על 2-2 או 2-1 לריאל, רונאלדו וחדירה.

רועי 16 בפברואר 2013

מיסמאצ' ברור לטובת ריאל, כמובן.

גיל 15 בפברואר 2013

בהתחלה חשבתי שאתה עומד לכתוב על המיקסים של השבוע אבל טעיתי.

בכל מקרה, אותי מעניין כמה אסירים כמוהו ישבו או עדיין יושבים בכלא הישראלי ואנחנו לא יודעים עליהם. במקרה הזה המזל היה שהייתה לו אזרחות כפולה ואוסטרליה עשתה תחקיר בנושא. אבל מה אם היא לא הייתה עושה?

אגב, כל הנושא של צווי איסור פירסום בעידן האינטרנט הוא מגוחך. כמו גם הריטואלים של עיתונאים שמספרים בשמחה מה קורה אבל מוסיפים לזה "על פי מקורות זרים". אם חס וחלילה ישמיטו את המילים הללו הרבה מאוד ישתנה.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

בני, מס' אי דיוקים:

דבר מעצרו של בן זייגר הובא לידיעת בני משפחתו.
כנ"ל רשות הביון האוסטרלית.
העצור זכה למשפט, בהליך תקין והורשע. מי שייצג אותו היה אביגדור פלדמן, שהוא רחוק מלהיות איש ימין, חבר בשביחה או חלק ממשמרות המהפכה האיראניים. הוא אפילו לא מתנחל.
פרטי המשפט חסויים מטעמי ביטחון.
הוא נכלא תחת שם בדוי, ככל הנראה בהסכמתו המלאה.

הקיצר- כל הקשקשת בעיתונות, ההירתמות של היועץ של ערפאת ושאר "החשודים המיידיים" בפרשה היא עורבא פרח, דמגוגיה שקרית, מסע הפחדה ועוד ניסיון להכניס על הדרך לישראל. אני בספק אם מישהו היה כותב על זה משהו אם לראש הממשלה היו קוראים רבין או שלי.
קצת מצחיק אותי לראות איך ה"יוניות לוי" בטלוויזיה ובעיתון מצוות על הציבור לצקצק בלשון, וכבר מתחילה הצקצקת. זאת הדיקטטורה האמיתית.

הם שם לא יתנו לעובדות לבלבל אותם.רבאק, אחמד טיבי – זה הכי טוב שהם הצליחו לגייס למסע השיסוי ?

גיל 15 בפברואר 2013

מי שמדבר על אי דיוקים, האיש לא הורשע בכלל כי הוא התאבד לפני שהמשפט הסתיים. הציעו לו עיסקת טיעון הוא נטה לדחות אותה אבל הוא לא הורשע ולמעשה הוא חף מפשע בשל כך כי במדינה מתוקנת אדם חף מפשע עד שהוא מורשע.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

וואו, תפסת אותי.
ועדיין, גם אם זה נכון, מה לא תקין בהליך ?
הייתה פה "העלמה" כפי שכל אדם בסיר מפקש אותה ?

תתעסק בעיקר, בן אדם.
האם ישראל היא צפון קוריאה ? ארגנטינה של שנות ה-70 ? המדינות של האחים של טיבי ?

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

מפקש = מפרש

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

בסיר מפקש = סביר מפרש

גיל 15 בפברואר 2013

זה שהמשפחה יודעת זה דבר אחד. עדיין הוא נעלם מרוב הציבור וזה לא תקין.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

מי קבע את זה ?
טיבי ? בשארה ?

חשבת שאולי כל הצעדים שננקטו היו בכדי להגן על המשפחה שלו באוסטרליה מנקמת הערבים (הרי יש שמועה שהוא היה מעורב בחיסול מבחוח) ? אם כולם היו יודעים שאחד, בן זייגר, חיסל רב-מרצחים, המשפחה שלו הייתה נמצאת בסכנה לא ?

הנה, תראה למה כרמו "היוניות לוי" למינהן – עכשיו יש משפחה באוסטרליה בסכנת חיים בגלל שגיל היה "צריך לדעת".

בחייאת זום-זום גיל, אתה חושב שבישראל מבוצעת "העלמה" של אנשים כפי שכולם מבינים את המושג הזה ? אתה חושב שזורקים פה עצורים ממטוסים ללב ים או שמטמינים אותם ביציקות בטון ?

גיל 15 בפברואר 2013

התחלת עם כל מיני קונספירציות? אתה ממציא דברים כי קשה לך עם הביקורת? איזו סכנת חיים יש למישהו בעקבות החשיפה? בכלל, סביר להניח שהפשעים לא כאלו חמורים כמו שניסו לצייר אותם כי הוצאה לו עיסקת טיעון, וכאלו שעברו עבירות חמורות של ריגול לא מציעים.

בכל מקרה, אדם שאף אחד לא יודע על מאסרו חוץ מהמשפחה שלו לא יכול להינות ממשפט צדק. כשדברים נעשים במחשכחים הצדק נעשה למשני.

ולא צריך לזרוק אנשים ממטוס כדי להעלים אותם מהציבור. עובדה שזה מה שקרה פה כמה שלא תכחיש את זה ובמזל הפרשה נחשפה. לך תדע כמה אסירים אחרים לא ידוע על קיומם.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

גיל, לא קונספירציה אלא הגיון פשוט.
לך אין מושג מה היה השיקול לנקיטת הצעד של הענקת שם בדוי, אתה קונה את השטויות שמוכרים לך עיתונאים ופוליטקאים שהמניעים של חלקם ידועים בהחלט, ואני זה שממציא תאוריות קונספרציה. נו שוין.

העובדה שטיבי לא ידע על המשפט היא לא סכנה לדמוקרטיה. ייתכן בהחלט שהיא הצלה לדמוקרטיה.

ולגבי "לך תדע כמה עצורים כאלה יש" – אז (1) גם אם יש, אז מה ? (2) ייתכן ואתה הוא זה שמאמין בתאוריות קונספירציה ?

אני הולך להסתובב עכשיו ביפו (הכבושה), אשמח להתכתב אחרי שאחזור.

גיל 15 בפברואר 2013

אין בזה שום הגיון, לא פשוט ולא מסובך. זה שאתה מנסה לצייר דברים בצורה מסוימת ודמגוגית לא הופכת אותם לנכונים לצערך.

אין לי שום מושג למה העניקו לו שם בדוי וגם לא כתבתי על זה כלום אבל אתה כרגיל מעוות דברים. גם לא התייחסתי בכלל לטיבי אז מה אתה תוקף סתם?

והעובדה שהיה אדם אחד כזה שלא ידענו על קיומו אומרת שלפחות היה אדם אחד כזה ומעלה את השאלה כמה עוד יש. ואם יש אז מה? אני מקווה שלא יעלימו אותך או מישהו קרוב אליך כדי שלא תלמד על בשרך למה זה לא טוב.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

גיל, אין סיכוי שיעלימו אותי מסיבה אחת ויחידה: דברים כאלה לא קורים בישראל. רק בראש שלך ושל טיבי.

גיל 15 בפברואר 2013

עובדה, שזה קרה למרות ההכחשות שלך.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

אני אוהב את חוש ההומור שלך. תמשיך.

גיל 15 בפברואר 2013

ואני ממש מתעב את היכולת שלך לא לענות לעניין ולהשתמש בדמגוגיה אבל תמשיך.

קשקשן בקומקום 16 בפברואר 2013

יאללה קחו חדר

אסף THE KOP 16 בפברואר 2013

(-:

אביאל 16 בפברואר 2013

גיל – עובדי שירותי בטחון, בטח שמדובר בריגול, יודעים טוב מאוד שהם נכנסים לעסק שמוציא אותו ממה שאתה קורא לו הרוב הציבורי בידעתם המלאה.

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 15 בפברואר 2013

מוזר לי כאיש שמאל, אבל הפעם אני לצידו של אסף. ההעלמות היחידה היא מכותרות העיתונים, והיא הכי פחות חשובה פה. כל מכיריו והרשויות הרלבנטיות היו מיודעים. הוא זכה לביקור של אשתו בכלא, וכן לסוללה מכובדת של עורכי דין מהשורה הראשונה. המדינה אף היתה בדרך לחתום איתו על עסקת טיעון, כך שקשה לדבר על עיוות דין (והרי ל"נעלמים" לא מציעים עסקה. הם לא קיימים). יש הרבה סימני שאלה במקרה הזה, אבל הם אמורים להיות מופנים כלפי מע' המשפט בישראל, שהסכימה לקיים משפט סודי- דבר שהוא נגד אושיות המשפט והצדק, ובשוליים אפשר להתרעם על כך שעוד שופטת חתמה על צו איסור פרסום לסוס שמזמן ברח מהאורווה. אבל בקשר להיעלמות- אובר דרמטיזציה של עיתונות שחושבת שהיא מעל החוק, ומשתמשת בצדקנות מעושה to make a point.

גיל 15 בפברואר 2013

כמו שכתבתי, זה שהמכרים הקרובים מיודעים לא הופך את זה לתקין. כהציבור לא מודע אז אין שקיפות. בנוסף, לדעת על מעצרו בלי לדעת את הסיבה לכך לא תורם הרבה. ואני מסכים שסימני השאלה הם נגד מערכת המשפט שצריכה להיות חסם לדברים כאלו.

אריק 15 בפברואר 2013

היועץ מחה על אי-הפרסום והצנזורה להבנתי, על פרסומים שנמצאים ברשת, לא על עצם המקרה, שהוא עצמו על פניו לא נראה חמור במיוחד באיזור הזה של שירותי ביון.

שלו 15 בפברואר 2013

אסף, כרגיל יש לך טיעונים ראויים ואיכותיים.
רק דבר אחד מפריע (לי),
מה הקשר למי ראש-הממשלה?
הדבר היחידי שעומד כנגד ביבי (וגם אני כמו פדרמן, רחוק מלהיות איש ימין, חבר בשביחה או חלק ממשמרות המהפכה האיראניים. וגם אפילו לא מתנחל).
זאת ההיסטריה שייצר מסביב, כל עניין ועידת העורכים.
למדינה הזכות להגן על עצמה, עפ"י מה שפורסם לא התבצעה כל עבירה על חוקי המדינה, הניסיון להסתיר הוא גם ברור ומובן לי, אני לא יודע אם אני מסכים אתו או לא אבל זה לא נראה לא הגיוני.
אבל מרגע שהמידע כבר שוחרר בדרך זו או אחרת, המדינה (קרי רוה"מ) היה אמור להיות עם תגובה שתנהל את האירוע ולא שהאירוע ינהל אותו.
לצערי ביבי קצת חלש בענייני היסטריה לשמיר זה לא היה קורה, גם לא לשרון ורבין.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

יכול להיות.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

אסי,
טעות בידך, האיש לא נשפט ולא נדון. כל מעצרו מנהלתי בחתימת שר הביטחון בלבד. סמכות שיפוטית הייתה רק זו שהוציאה צו פרסום על הפרשה. שנית, עו"ד אביגדור פלדמן לא ייצג אותו בשום שלב, הם נפגשו פעם אחת בלבד כשהאסיר רצה חוות דעת משפטית נוספת. פלדמן אמר שלצורך זה הוא צריך את כל חומר החקירה והגיש בקשה רשמית לקבלת המסמכים. למחרת היום האיש התאבד.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

בני, בשום מקום לא קראתי שהוא נעצר במעצר מנהלי (צעד שגם הוא מותר במסגרת החוק) והוא בטח לא "הועלם".

עופר פרוסנר 17 בפברואר 2013

אסף – מה זה משנה מה קראת? אתה גם ככה לא מאמין למה שכתוב בעיתונים.

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

דרך אגב, למיטב ידיעתי יש עדיין צו איסור פרסום בבקשה. אז היועץ לשעבר של ערפאת והבובה על חוט זהבה יכולים להשתמש בחזינות שלהם לשאול שאלות וזה חוקי וזה בסדר, אבל האם כל הקקפוניה בעיתונות היא חוקית ?
כלומר, האם כל הפרסומים שמלעיטים אותנו היא לא בניגוד לחוק ?
ואם הם בניגוד לחוק, אז איך זה שאף אחד לא מדבר על ה"סכנה לדמוקרטיה" בכך שגורמים כמו העיתונות אינם מצייתים לא ? האם לעיתונאים מותר להשתין על ספר החוקים ?

שלו 15 בפברואר 2013

דבר אחד מטריד יותר מכל,
איך יכול להיות שמדינה מגדירה שמשהו צריך להיות בהשגחה 24 שעות ביממה, והוא מצליח להתאבד?
כמו שאני מבין כל הפרשיה חוץ מנושא ההתאבדות היה בליווי משפטי, כלומר במסגרת החוק.
אני לא יודע מה אומר החוק, ואולי אני גם לא אוהב אותו, אבל לפחות אין כאן דין פנימי כדוגמת קו 300 וכו'.
אבל איך לעזאזל בן אדם תחת השגחה 24 שעות מצליח להתאבד?
וכן, לא אכפת לא לדעת כל עוד הדברים נעשים במסגרת החוק (ושהחוק ראוי).

אסף THE KOP 15 בפברואר 2013

זאת אכן שאלה ראויה ואירוע טעון בדיקה.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

שלו,
כתבתי בתגובה לאריאל ואני חוזר שוב: החוק שעל פיו התנהלו המעצר, ההסתרה והחקירה, הוא קובץ תקנות ההגנה לשעת חירום שנקבע ב 1945 על ידי השלטון הבריטי. מדינת ישראל הכריזה על מצב חירום במדינה מיד ביום הקמתה ולא ביטלה אותו עד היום, מה שמאפשר המשך שימוש באותן תקנות. זה מאפשר למערכת הביטחון חופש פעולה מלא הכולל פגיעה בזכויות אדם וחופש הפרט על סמך חשד בלבד, ללא הליך משפטי מבוקר ובצו פקידותי. זה רע לפעמים הכרחי ולפעמים רע ללא כל סיבה. אני לא בקי בפרטי המקרה רק מבין שתהליך המעצר וההסתרה נמשך הרבה מעבר לידוע במקרים דומים ונסתיים בהתאבדות שלגביה קיימות תהיות רבות שאחת מהן אתה מעלה, איך אסיר מנוטר 24 שעות מצליח להתאבד. בנוסף, מעריב של היום מפרסם את הכתבה הבאה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/436/866.html?hp=1&cat=875&loc=1
עוד תהיות.

אביאל 16 בפברואר 2013

בני – התקנות לשעת חירום הם 300-400 תקנות, אם אתה חושב שכנסת ישראל על חבריה הנוכחיים יכולים לשבת ולקיים דיון רציני במאות חוקים היא עניין כמעט לא מציאותי לצערי.

בני תבורי 16 בפברואר 2013

אביאל,
האבסורד הוא שישראל נכנסה למצב חירום בעת הקמתה ב 48' ומאז לא יצאה ממנו, מה שמאפשר את המשך השימוש בתקנות. בוודאי שיש מקום וצורך לעדכן את התקנות ולהכניס את חלקן לפחות, להגדרות החוק. לא צריך בשביל זה את מאה ועשרים הנבחרים, נוכחותם תידרש רק בהצבעה.

אביאל 16 בפברואר 2013

בני – כן זה ברור, אבל אני חושב שקודם כל תידרש חוקה, שכן הרבה מהחוקים החדשים יצטרכו גם חוקי יסוד ברורים יותר וכאן אנחנו נכנסים לבור עמוק יותר.

סתם אחד 15 בפברואר 2013

אחת הסיבות שהסתירו את זהותו היא הסוכנים שעדיין נמצאים בשטח.
ברגע שמתפרסמת התמונה שלו, כל ארגון ביון שיש לו תמונות שלו יוכל מיד למצוא באותן תמונות את שאר הסוכנים שבאו איתו במגע.
הנזק שנגרם מהחשיפה הזאת הוא עצום, לסוכנים בשטח שצריכים מיד לברוח, לתשתית שנהרסת ולמשימות שכבר לא יוכלו להתבצע או שנחשפו
כתוצאה מכך.
מי שחושב שההסתרה אינה במקום שיחשוב על סוכנים שלא יספיקו לברוח
בגלל כל הסיפור הזה.

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

זה קרה לפני שנתיים וחצי!

סתם אחד 15 בפברואר 2013

אבל הזהות שלו נחשפה עכשיו וכל הסוכנים שאפשר לזהות כי הם מופיעים איתו בתמונות או בוידאו של מצלמות אבטחה, נחשפו בגלל זה ברגע שזהותו פורסמה וזה קרה עכשיו, לא לפני שנתיים וחצי!

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

ברור, וגם אף אחד לא אמר שצריך לחשוף את שמו, בטח לא מיד.מצד שני אני משוכנע שהסיבה שהנושא נשאר חסוי היא לכסות על פאדיחות (בעיקר ההתאבדות, אם היתה כזאת), ולא רק לשם בטחון המדינה.

וההגיון אומר – הרי איך הוא נחשף לפני שנתיים וחצי? על ידי עיתונאי. ועוד אוסטרלי.
אז היו שנתיים וחצי להתכונן ולפרסם מה שאפשר בדרך טיפה יותר מסודרת. מה חשבו בדיוק שיקרה? שזה יישאר בחושך לנצח? כמה סתומים אפשר להיות? מה הם חיים באלף שעבר?

בני תבורי 15 בפברואר 2013

סתם אחד,
כתבתי בפוסט כי אני מבין את הצורך במניעת מידע כדי לא לחשוף שיטות פעולה וסוכנים קיימים, אבל גם לזה צריכים להיות סייגים. אי אפשר להחזיק אדם בבידוד לנצח רק כדי לשמור על מערכות קיימות ואני מציע לך להתחיל לחשוש שכך קרה. זה לא על הירח, זה אצלך בבית.

סתם אחד 15 בפברואר 2013

כן, אם הנסיבות מתאימות אז החזקתו בבידוד צריכה היתה להיות לזמן בלתי מוגבל (כל עוד הנסיבות מחייבות).
נניח לדוגמא שבן זיגייר מכר לאירנים ציוד אלקטרוני. ונניח שבציוד שנמכר הוכנסו אביזרים שיוכלו לעקוב אחרי הצנטריפוגות האירניות או לשבש את פעילותן. ונניח שלמוסד נודע כי בן זיגייר נכשל – אולי זימר, אולי נשבר באיזו חקירה, אולי פגע בבטחון המדינה בדרך אחרת כלשהי.
כיצד היו שרותי הביטחון צריכים לנהוג כשמתגלית פרשה כזו? האם להביאו לישראל ולהעמידו לדין פומבי בבית משפט? לאפשר לעולם כולו לדעת במה הוא נאשם? לאפשר לצלמים מכל העולם לחשוף את פרצופו?
ומה היו התוצאות של צורת טיפול כזו ?
האירנים אולי היו בודקים מחדש את הציוד שמכר להם, בודקים את תנועותיו של האיש, מחפשים את האנשים שהיה עמם בקשר ואולי קיבל מהם אינפורמציה.
במילים אחרות: מדובר פה בדיני נפשות. כמה סוכנים אחרים היו נתפסים אולי? כמה אמצעים היו ננקטים על ידי אויבינו באירן ואולי במקומות אחרים כדי לתקן את הנזקים שגרם?
מערכת הביטחון פעלה בדיוק כפי שצריכה היתה לפעול. לאסור את האיש על פי דין ובאישור בית המשפט, ולהשאיר את אויבי ישראל באפלה גמורה שבחסותה מובטח ביטחוננו.
כך פעלו בפרשות בטחוניות בעבר, וכך יש להניח יפעלו בפרשיות כאלה אם יהיו בעתיד.
כל עוד יש פיקוח פנימי (ולא פומבי כמובן) אין לי שום בעיה עם זה.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

סתם אחד,
אני חוזר שוב: החוק הישראלי מאפשר דיונים משפטיים הנוגעים לעבירות על בטחון המדינה בדלתיים סגורות ללא נוכחות התקשורת. זה צעד הכרחי שאמור להספיק כדי לשמור על בטחון שדה. זה לא מה שקרה הפעם ולא היה פיקוח.

קורא 15 בפברואר 2013

בני, אתייחס רק לכדורגל:
התיאוריה שלך קורסת בגלל הנחה אחת "הליגה האנגלית החזקה לאין שעור מהספרדית" – נגמר העשור הקודם של המאה – יש מציאות אחרת. ברשותך לא אכנס לכל העובדות שמראות זאת.
וכאחד שלא אוהד אף אחת מהקבוצות (ההיפך הוא הנכון) – ריאל קבוצת כדורגל הרבה יותר טובה מיונייטד וראו את פערי האיכות במשחק. בגלל ענייני רוח, לב, אופי (ועל החלק הזה של הניתוח אני מסכים איתך), טקטיקה ויכולת לעקוץ – יונייטד בעמדה לא רעה בכלל לקראת המשחק השני.

בני תבורי 15 בפברואר 2013

קורא,
אתה טוען שהתיאוריה שלי קורסת ומיד מבקש את רשותי לא להיכנס לעובדות המוכיחות זאת. רק לי זה נראה מוזר?

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

אולי קורא הוא פוליטיקאי… :-)

קורא 17 בפברואר 2013

ועוד דבר, בני – תסתכל על הטבלאות של הליגה האנגלית והספרדית ותראה את הניקוד במקומות 1-10 כמעט זהה.
יכול להיות שהאנגלית יותר מרגשת אותך (גם אני אוהד ליברפול) וארוזה יותר יפה, אבל יש גם כאלה שהליגה הישראלית הכי מרגשת אותם.

קורא 17 בפברואר 2013

התגובה הזאת הייתה אמורה להיות מתחת הארוכה יותר…

קורא 17 בפברואר 2013

בני, זה פשוט קצת נטחן אבל אם אתה רוצה אפשר:
2 מ-4 לא עוברות את שלב הבתים בליגת האלופות בשנתיים האחרונות (לעומת 4 השנה בספרד), לעומת סוף העשור שהאנגליות שלחו 3 קבוצות לחצי הגמר.
ההפרשים ברמה בין ברסה וריאל לשאר הליגה האנגלית הם גדולים – גם יונייטד שהשנה טובה מבשנתיים הקודמות עדיין נופלת איכותית מריאל (ראית אותם לפני שנה מול בילבאו). גם הקבוצות 4-8 בספרד לא נופלות מהמקבילות באנגליה. תוצאות ליגת אירופה בשנים האחרונות מראות זאת.
ראית את המשחק בין אתלטיקו מדריד לצ'לסי.
לעומת סוף העשור הקודם – יונייטד, ארסנל, ליברפול וצ'לסי פחות איכותיות משהיו באופן די גורף. אולי טוטנהאם ואברטון עלו ברמה.
על סיטי אין מה לדבר לפני שיעלו שלב.
בקיצור, הרושם של הליגה האנגלית כתחרותית (זהות האלופה לרב ידועה) היא בגלל ירידת הרמה בקבוצות הטובות ולא עלייה של קבוצות הדרג השני.
וכן, גם אני הייתי מחלק אחרת את זכויות השידור בספרד.

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

מישהו באמת מאמין שהוא התאבד?
ואם התאבד – שנה וחצי לחקור? בתא שיש בוא 8,000 מצלמות?

וזה האיש שיום קודם התרשם אביגדור פלדמן שהוא רוצה משפט ולא עסקת טיעון וארבעה ימים קודם הבת שלו נולדה. אה – והחוקרים לא הורשו להיכנס לתא שעות אחרי שדווח על המוות. כי גם בתא היו סוכני מוסד שזה סיכן אותם.

תרשמו את מילותי – בסיפור הזה עוד הרבה יתגלה, וראש המוסד ילך הביתה

גיל 15 בפברואר 2013

ראש המוסד לא ילך הביתה כי הוא כבר הלך. כל מה שקרה התרחש תחת ראש המוסד הקודם.

קשקשן בקומקום 15 בפברואר 2013

תודה על התיקון

צור שפי 15 בפברואר 2013

בני, ההשוואה בין 2009 לעכשיו לא מחזיקה מים כי אז לא היה למדריד את רונאלדו שמשדרג אותה ביג טיים. היא היתה צריכה לנצח השבוע ורק היום המטורף של דה-חאה מנע זאת. אני לא משוכנע שהיא תהיה זו שתפרד מהמפעל במשחק הבא, מסכים עם מוריניו שזה חצי-חצי. אגב, הייתי בברנבאו במשחק ההוא שעליו יוכל בניון לספר לנכדיו (וגם אני, לשלי).

צור שפי 15 בפברואר 2013

לגבי ה-X השני אין לי דעה נחרצת מלבד בנקודה שההתאבדות לא היתה צריכה לקרות ומישהו התרשל (בהנחה כמובן שזה לא רצח, לא רוצה לחשוב על אפשרות כזו). סביר להניח גם שמסננת הגיוס למוסד לא היתה במיטבה במקרה שלו אבל אי אפשר תמיד להצליח. ככל שהדברים נראים כרגע מהצד המשפטי העסק נוהל כמו שצריך. כמו שאסף כתב, כאן לא ארגנטינה. לגבי החיסיון, הגירסא שאומרת שזה נועד לשמור עליו ו/או על משפחתו טובה כמו כל גירסא אחרת ככה שאני לא מזדרז לשלול זאת עקרונית.

ארנון 16 בפברואר 2013

אסף, כשכתבת "אתה חושב שזורקים פה עצורים ממטוסים ללב ים", זה היה לפני או אחרי שקראת את רונן ברגמן היום בידיעות?

גיל 16 בפברואר 2013

מה הוא כתב?

אסף THE KOP 16 בפברואר 2013

לא, לא קראתי את מה שנוני מוזס חושב על הפרשה.
אגב, לאיזה ים זורקים את הגופות – אל מימי הים התיכון או שמא אל ים המלח בו הסיכוי רב יותר שהגופות תאכלנה ולא תצופנה חזרה אל החוף חלילה ?

ארנון 16 בפברואר 2013

מפלטו של חסר התשובות – ציניות והומור רע.
ותמשיך לקרוא ולהאמין לישראל היום, מקור ראשון, ישראל שלי ושות'.

אסף THE KOP 16 בפברואר 2013

ד"ש לגורביץ.

Yavor 17 בפברואר 2013

דווקא בים המלח הן יצופו מהר יותר, ואין שם גם דגים שיוכלו לסייע בהעלמת הגופה (בלי לדבר על זה שהים מתייבש ובקרוב כבר ייעלם וכל מה שלמטה יתגלה). אם תחכה שהמלח יעשה את זה צפויות לך שנים רבות של המתנה

אסף THE KOP 17 בפברואר 2013

כבר סמכא בתחום, אני מבין שאתה תומך בזריקת גופות הים התיכון.

ארנון 16 בפברואר 2013

כמה קל להאשים, כרגיל, את זהבה גלאון (ואחמד טיבי ודב חנין. והתקשורת כמובן. בקיצור, כל הסמולנים האלה) בכל מחדל שמתרחש כאן. אני עדין עומל קשות כדי להחליט אם אני מקשיב לראש המוסד ולצנזורית הראשית (שלא מצאו שום דופן בהתנהלותה)או למבקריה כאן למעלה.

אסף THE KOP 16 בפברואר 2013

תאמין לי. גורו-ביץ שלך.

IDO 16 בפברואר 2013

ממליץ לכולם לטרוח לקרוא אנגלית ולקרוא את הסיפור מהצד האוסטרלי
THEAUSTRALIAN(.)COM(.)AU

הפרסומים האוסטרלים הם עיתונות חוקרת במיטבה, בלי ועדת עורכים או צנזור או ידיעות שתולות ויש גם תחרות בריאה בין מערכות העיתונים.

בגדול בזמן המעצר של זייגלר הגיעה המשטרה הפדרלית האוסטרלית לחקור גניבת זהות ופספורטים מזוייפים שישראל ביצעה. זייגלר (וכנראה עוד כמה עולים שהסכימו לעזור למוסד) הועלם על מנת שלא ייחקר על ידי המשטרה הפדרלית.
הוא לחץ לקבל עזרה מהשגרירות האוסטרלית ובכיר עורכי הדין של זכויות האזרח נשלח לשמוע אותו למחרת הוא "כבייכול" התאבד…

מטריד אותי מאד שככה בקלות מדינת ישראל "מעלימה" אנשים, על מנת להעלים פשעים אחרים. מטריד אותי במיוחד כתושב מלבורן, שיום אחד אולי יטפל המוסד לבן שלי בשביל לקבל עזרה קטנה (שינוי שם לקבלת דרכון חדש) והיכולת של מדינת ישראל להשתמש בשפיטת פלוני אלמוני.

אביאל 16 בפברואר 2013

בני – היה הליך משפטי מגובה במסמכים, אפילו אביגדור פלדמן היה עורך הדין שלו ולפי דבריו היה קשר עם ממשלת אוסטרליה וגם עם משפחתו, אז אני לא מבין איך התלונות שלך מתחברות לזה ?

נמשיך הלאה, ישראל כמדינה שזוכה יום ולילה לביקורת בינלאומית פועלת במלוא הרגישות במקרים כאלה, רוב המדינות "המתקדמות" שאתה מציין (טוב אולי חוץ מכמה אירופיות נאיביות שם בצפון) היו מעלימות אותו באיזה אגם ככל הנראה, תראה את המדיניות של האמריקאים באפגניסטן או אפילו של הצרפתים במאלי.

אני משוכנע שאם לא היה מדובר בנושאים קריטיים ברמה של סיכון בני אדם הוא לא היה זוכה ליחס שהוא קיבל, התיאור של פקידים ששולחים אדם לאיזה מעצר והקישור לצרפת שלפני המהפכה היא לא יותר מדמגוגיה, בטח עם חבורת חברי הכנסת שקיבלו טיפ מהיועץ התקשורתי שלהם לפעול ולקבל במה יום לפני תחקיר באוסטרליה, הרי אביר זכויות האדם אחמד טיבי מסתובב לו ברחבי המזרח התיכון ומחבק מנהיגים שכנים שאצלהם העלמות של אזרחים הם עניין בשגרה, אבל זה בטח לא מפריע לך.

ארנון 16 בפברואר 2013

אביאל, אשמח לדעת, לאור העובדה שכל כך הרבה דברים לא מפורסמים ואנחנו לא יודעים עליהם דבר, מאיפה אתה ואסף שואבים את הביטחון ש"ישראל פועלת במלוא הרגישות במקרים כאלה"?

בני תבורי 16 בפברואר 2013

אביאל,
מחלק מהמגיבים אני מצפה לקריאה נכונה של הפוסטים שלי כדי שיוכלו להתעמת איתי תוך כדי הצמדות לעובדות ולא לפרשנות שלהם לדברי.
1. אביגדור פלדמן לא היה מעולם עורך הדין של X. הוא התבקש על ידי X לתת חוות דעת נוספת לזו שקיבל מעורכי דינו. התקיימה בניהם פגישה אחת (1) בלבד ובה הובהר ל X שחוות דעת כזאת תינתן רק לאחר שייפה את כוחו של פלדמן לראות את החומר, הליך שיארך זמן ממושך. X אישר ופלדמן פנה לגורמים המוסמכים בבקשה לראות את החומר. למחרת X התאבד. קייס קלוז.
2. רק אם אתה מועסק באחד מהגופים הביטחוניים בארץ ויש לך ידע ממקור ראשון, אני מוכן לא להתווכח אתך על "הרגישות" שישראל מגלה במקרים כאלה. אם לא, אנא, עשה לעצמך טובה וחדל לחלק ציונים לחומר שאינך בקי בו. אני מבין את הצורך הפסיכולוגי של כולנו להאמין שאנחנו חיים בחברה מתוקנת ואת הקושי לקבל ביקורת. אם אינך יודע בוודאות, אל תהיה פרקליט השטן. מה שעושים הצרפתים והאמריקאים לא שייך לעניין ולא מנחם אותי.
3. הקישור שעשיתי למהפכה הצרפתית היה אזכור למעשה שצריך היה להיצרב לדיראון עולם בתולדות האנושות כמעשה שלא יעשה עוד לעולם. נבזי מצידך לייחס לי כוונה אחרת.
4. אין לך אפילו שמץ של נימוק הגיוני שיסתור את מה שכתבתי ולכן אתה עוסק בי במקום בתוכן דברי. לצורך זה אתה מגייס את תיעובך הפוליטי מחלק מחברי הכנסת ומטיבי. חבל, אבל לא תרמת מאום לדיון.
5. במילים: "…אבל זה בטח לא מפריע לך" סיכמת היטב את איך שאתה רואה אותי. אני מודה לך.

אביאל 16 בפברואר 2013

בני – נתחיל שממש לא התכוונתי לפגוע אישית, נמשיך בזה, שאני הרגשתי כאזרח המדינה שיודע קצת על נושאים כאלה פגוע מאיך שהוצגה המדינה וכוחות הבטחון כאילו אנחנו נמצאים במשטרים אפלים.

1.עצם העובדה שהוא לא היה עורך דין לא משנה, העובדה שעורך דין ברמתו ובמגוון עיסוקיו נפגש עם הבחור מעידה על כך שאין כאן שום פקידות חשוכה או משטר אפל.
2.אני חושב שהתגובות שלי כאן בבלוגים, הם מייצגים את ההפך בנוגע לביקורת על המדינה (יש לי כל כך הרבה ביקורת). אני חושב שהנושא הזה, כמו הרבה נושאים בזמן האחרון הופך לכלי לניגוח פוליטי בחסות שטיפת המוח של התקשורת כאילו כל העולם עוסק בנו ובפרשות שלנו והוא לא. ברור שהשוואה למדינות אחרות היא חשובה, כי היא הבסיס בכלל לדיון, כמו שיש שמשווים את ההתנהגות למדינות חשוכות, אז חשובה ביותר ההשוואה למדינות מודרניות בהקשרים האלו, העולם לצערי הוא לא מגרש הוגן וצריך להבין את זה, אחרת גורלנו יהיה באמת כמו של המשטרים החשוכים, לעיתים ישנם אנשים שצריכים לעשות את המעשים המלוכלכלים גם אם זה לא מתאים לכולם.
3.עדיין קישור כזה בטקסט על המקרה הוא בהחלט קישור, כן לעיתים דמוקרטיות וחברות ליברליות נדרשות להפר את זכויותיו של הפרט כדי להבטיח את היציבות הכללית, כולנו יודעים שבמדינה שלנו עושים את זה לעיתים רחוקות ביותר.
4.אני אשמח להסבר ממך, מדוע אחמד טיבי זוכה כאן להגנתך (בתוך כך שאתה מאשים אותי בתיעוב), מדוע הוא הופך למליץ יושר בכנסת ישראל כאשר הוא נפגש עם רודנים וטרורטיסטים ? מדוע זהבה גלאון הופכת לכזו, כאשר היא רוצה לנהל משא ומתן מול אותם רודנים וטרוריסטים כאשר היא מציירת את ממשלת ישראל ככזו ? עד כמה אפשר לסבול כאן את הצביעות והליברליות החד צדדית הזאת.
5.מקווה שוב שלא נפגעת, יכול להיות שהשתמשתי במילים וביטויים חריפים, אז אני מצטער, הכוונה היתה פשוט לחדד את הדברים.

בני תבורי 16 בפברואר 2013

אביאל,
חלק גדול מהחברה הישראלית ומהמגיבים בפוסט, מתנהג כיום כמו משפחה קווקזית שרופא בבית חולים מבשר להם שיקירם נפטר. הם משתוללים, מגיבים באלימות ומטילים את האחריות על הרופא. זה כמו לשבור את הראי שמראה לך כמה השמנת או את השליח שמבשר בשורה רעה. מה שקרה הוא שנחשפנו לפרשה עגומה שסופה נוראי. קל מאוד להטיל את האחריות על התקשורת שחשפה אותה.
אני לא שטוף מוח על ידי התקשורת, להפך. אני מטיל ספק בה כמו במערכות אחרות. הטלת ספק היא יסוד קיומי בחיי ואני אפילו לא מרשה לעצמי להניח שכל מה שאני מבטא הוא הנכון. אני גם לא עוסק בהשוואות עם מדינות אחרות, החיים שלי כאן הם מבחירה חופשית לא מהכרח. רק מה, אני נוהג למחות על מה שלא נראה לי ולשאול שאלות נוקבות כשאני לא משוכנע שהדברים נעשים כראוי.
טיבי וגלאון הם חברי כנסת ומתוקף זה הם רשאים להעלות לדיון כל שאלה שיש בה עניין לציבור. אתה חושב שאני נהנה שמפלגות הימין מעלות את נושא הר הבית או שהחרדים מדירים נשים? לא, אבל אני מבין את כללי המשחק ומקבל את זכותם כמו את זכותם של חברי הכנסת בהם אני תומך. זה בסדר מצידך לסלוד מהם כפי שאני סולד מליברמן למשל, אבל לא תשמע אותי קורא לסתום את פיו. לא הרופא אחמד טיבי מטייבה זוכה להגנתי, חבר כנסת אחמד טיבי זוכה להגנתי במסגרת כללי המשחק הדמוקרטיים שאני תומך בהם. פעם אני אוהב את זה ופעם לא, כמו בכדורגל.
להזכירך, רודנים וטרוריסטים מהווים סכנה קיומית לנו ולכן צריך להילחם בהם אבל גם לדבר אתם. חבל רק שזהבה גלאון מוכנה לדבר ולא ביבי למשל. הוא יכול להביא יותר תועלת ממנה. אני גם לא חושב שהאהבה של ליברמן לפוטין מסוכנת פחות לישראל מהדיבורים של גלאון עם חמאס, אבל שוב, במסגרת הכללים אני מבין את הצורך.

לעניין אביגדור פלדמן. הנה ציטוט ממאמר של אורי משגב, שגם הוא אינו יודע יותר ממני וממך, אבל בכל זאת מעלה שאלות נוקבות: "התאריך 15.12.2010. זה היום בו מצא את מותו לוחם המוסד בן זיגייר-אלון בכלא ישראלי, יום אחרי שפגש את עורך הדין אביגדור פלדמן לטובת התייעצות וחוות דעת נוספת. על פי הגרסה הרשמית, הוא התאבד. שלח יד בנפשו בתא מאסר מבודד, מאובטח ומצולם. אלא שחקירת מותו, בידי השופטת דפנה בלטמן-קרדאי, ארכה שנה וחצי. מה חקרה שם כבוד השופטת במשך שנה וחצי?! על פניו מדובר בהליך פשוט. מתחקרים את הסוהרים שטיפלו בו באותו יום ואת האנשים האחרונים שבאו איתו במגע, צופים בחומרים מהמצלמות, מדובבים את מי שמצא אותו, מזמנים לעדות את הפראמדיקים והרופאים שבדקו אותו, ונעזרים בממצאי נתיחה פתולוגית שחייבת הייתה להתקיים במקרה כזה. האם כך בוצע ההליך? האם היו בו חוליות בעייתיות? ומדוע זה ארך שנה וחצי?"
בנוסף,עולה שאלת הפיצויים. ברק רביד מפרסם בהארץ של אתמול כי המדינה שילמה פיצויים בסך מליוני שקלים למשפחתו של X לאחר שהתאבד. פיצויים? לבוגד? על מה ולמה? הרי על פחות מזה מגדירים עבירות שנושאות קלון ושוללים זכותו של אדם לפנסיה.
ולעניין הקישור לסיפור על האיש במסכת הברזל, סליחה, אבל הפרשנות שעשית לעניין אזכורו בפוסט הוא אינטרפרטציה שלך, לשיטתך, להבנתך, לערכים שאתה מאמין בהם. אצלי היא שימשה רק תזכורת כואבת לפרשה העוסקת במחיקת זהותו של אדם על ידי אחרים.

דון נאפולי 17 בפברואר 2013

אתה באמת ממעיט בערכה של ריאל.
ההגנה שלהם לא מושלמת אבל פפה/וראן וראמוס עדיפים על פרדיננד ווידיץ'/ג'ונס.
לגבי ההתקפה אין מה להשוות בכלל.
רוני לא עולה בהרבה על בנזמה, ולריאל יש גם את היגואין.
ואתה לא באמת משווה את ואן פרסי לרונאלדו (עם כל הכבוד שיש לי לואן פרסי).

בני תבורי 17 בפברואר 2013

דון נאפולי,
שמע, הקבוצה שלך באיטליה, אם אני מנחש נכון, יכולה היום לצמצם את ההפרש מיובה לשתי נקודות וזה לבד מספיק מלחיץ אותי גם מבלי שתערער על ההנחות שלי…
אבל ברצינות, יונייטד עם הגנה לא חזקה במיוחד ממשיכה לנצח ולהוביל את הטבלה באנגליה, לטעמי, ליגה חזקה יותר מזו של ספרד. ריאל עם התקפה מטורפת, נמצאת במקום השלישי בספרד ולא בכדי. זה כמובן לא אומר שריאל לא יכולה לנצח באולד טראפורד, אבל אני מנסה להתבסס על מצב קיים.
רוני לא עולה על בנזמה? לא בטוח. היגואין הוא תוספת בהחלט משמעותית ואני לא עושה השוואות בין רונאלדו לואן פרסי. רק שואן פרסי לוקח את הקבוצה שלו לאליפות ורונאלדו לא ממש.

אדם בן דוד 18 בפברואר 2013

קודם כל- גראנט לי באפלו זאת אחת הלהקות הכי טובות אי פעם. פעם חשבתי לפתוח באר והשפלייליסט שלו יהיה רק שירים שלהם. שנית- ריאל וברסה ברחו מזמן לשאר הקבוצות בעולם. העובדה שריאל קנתה את רונאלדו מיונטד מראה את היחס "מכבי-שאר קבוצות הליגה" בינהן. אין שחקן ביונטד שריאל תרצה ולא תוכל לקחת- לעומת זאת, אני מתקשה לראות מצב בו פרגי מסמן שחקן בריאל ומביא אותו למרות שריאל (מקצועית) לא רוצים לשחרר.
ולגבי האסיר X- אני יודע מספיק כדי לא לדעת. ועצם העובדה שחלק מהדברים שאסף כותב נשמעים לי הגיוניים ונכונים גורמת לי אי נוחות רבה- מה השלב הבא? אני אסכים עם בורוביץ?

בני תבורי 18 בפברואר 2013

אדם,
גם אם תפתח שירותים ציבוריים עם גראנט לי בפאלו ברקע, אני שם.
לגבי אסף, הוא בהחלט מגיב רהוט ואינטליגנטי, אבל לא יודע הכל…

matipool 19 בפברואר 2013

לא מכיר את מרבית הפלייליסט של גראנט לי באפלו , אבל לפחות השיר הזה נמצא אצלי גבוה ברשימת האהובים .

Comments closed