חכו עם הים (עמית פרוסנר)

עמית פרוסנר מתעקש לא לאבד תקווה.

 

חכו קצת עם הים

1. ולפעמים, ילדה בת שלוש וחצי מסכמת חצי עונה במשפט אחד. זה היה אי שם באוקטובר נגד סטוק,והגדולה כבר חזרה מהגן, וראתה אותי יושב ורואה את המשחק,אחרי שהיא שאלה אותי "אבא,איפה לואיס" ואחרי ה"תן לו,תן לו,"המתבקשים, הסתובבה אלי ושאלה אותי בתמיהה: "אבא ,למה הם לא נותנים לו"?.

2. אבל בואו נחזור קצת אחורה לתחילת העונה ולביזאריות של חלון ההעברות הראשון. רוג'רס הגיע עם קונספציית משחק חדשה, 4-3-3 מסירות ותנועה,שונה מאוד מהשיטה של דלגליש. תוך כמה שבועות כל השחקנים ההתקפיים של ליברפול עזבו,וממי שנשאר –קארול וסוארז-היה די ברור שלקארול אין מקום בשיטה שדורשת מסירות קצרות, תנועה וחילופי מקום.

בינתיים הגיע מסוואנסי ג'ו אלן, כקשר שמכיר את השיטה של רוג'רס, ובתור הפיסח האיטלקי התורן שרומא דוחפת לליברפול במחיר מופקע שגורם לכל היבשת לגחך הגיע בוריני, על תקן של חלוץ צעיר ומבטיח, גם שאהין הגיע בהשאלה אחרי שלא ממש שיחק בעונה שעברה.

3. יומיים לפני תוך חלון ההעברות רוג'רס קיבל הבטחה שיגיע עוד חלוץ ומייד השאיל את קארול לווסטהאם, מה הייתה רבה ההפתעה ,שההנהלה של ליברפול לא הצליחה להביא אף חלוץ אחר ולמעשה ליברפול נשארה לחצי עונה עד ינואר עם חלוץ אחד בכיר בסגל. למעשה ההתנהלות של הנהלת ליברפול הייתה כל כך פתטית שמייד התחילו לצוץ שמועות ברשת שהכל סוג של ספין מתחוכם כדי להוריד מרוג'רס את הלחץ ובאמת, מה כבר אפשר לצפות מקבוצת פרמייר ליג שנשאר לה חלוץ אחד נורמאלי?

4. ואכן בחצי הראשון של העונה המשחק של ליברפול היה בסגנון של "מסור, לך לשטח מת ,ואחרי עשר פעמים תעיף ללואיס ובואו נתפלל". כשזה עבד-כי סוארז הוא בכל זאת שחקן כדורגל אדיר-ליברפול הבקיעה. ברוב הזמן יריבות שלחו מול סוארז שלושה שחקנים, וככה זה נראה.

5. אין לי כוונה לבקר את רוג'רס. אין ספק שהוא לוקה מאוד בניהול המשחק, אבל דבר אחד אי אפשר להגיד עליו, שהוא לא לומד. מהרגע הראשון, הוא נתקע עם סגל שבו יש חלוץ אחד, ג'רארד עדיין בלי כושר מהעונה שעברה בה כמעט לא שיחק, ודאונינג והנדרסון כמעט גמורים מעונה ראשונה איומה ונוראה. לאט לאט הוא שיקם שחקנים ולא היסס לתת לשחקני נוער ולשחקנים צעירים לשחק, אם כי התוצאות היו בדיוק בהתאם.

6. כנראה שמישהו קיבל ניעור שם למעלה, כי כשהגיע החלון השני בינואר ליברפול רכשה ממש בתחילתו חלוץ, סטארידג' שהתברר בינתיים כרכש מצוין. מאינטר הגיע קאוטיניו, שמשמש בתפקיד שאותו מילאו לפניו גרסיה ובניון,ובמידה פחותה גם מקסי, של שחקן התקפי שיודע גם לשחק מאחורי החלוץ ומהווה איום לשער. וכאן מגיע לרוג'רס קרדיט גדול, הוא זנח את הרעיון של לשחק 4-3-3 בכל מחיר, והוא כבר עבר לשיטות שיותר מתאימות לסגל הקיים, בינתיים הוא גם החזיר לכושר סביר את דאונינג שמשחק בחודשים האחרונים בכלל לא רע, והחזיר ממש לחיים את הנדרסון שלאט לאט מתחיל להזכיר למה הוא הקפטן של הנבחרת הצעירה. את השיפור ביכולת של סטיבי אני לא ממש זוקף לזכותו, בכל זאת ג'רארד לא ממש צריך מאמן ,הוא היה צריך בעיקר זמן.

7. בינתיים, הרבה יותר נעים לצפות בליברפול  משחקת, המשחק זורם יותר, יש הרבה יותר שערים –לשני הכיוונים- מהצד השני, מצב הרוח נע בצורה קיצונית בין מאניה לדפרסיה. שבוע אחד הפסד מרגיז, שבוע אחד חמישייה  עם עשרים בעיטות לשער, ושבוע אחד תיקו חוץ עם טעות נוראה בהגנה .בכל מקרה , לליגת האלופות לא נגיע העונה, ואני בספק אם נצליח להשתחל אפילו למקום החמישי או לשישי, וככה למעשה אנחנו מגיעים למשחק הגדול האחרון שנשאר העונה.

8. גם סטארידג' וגם קאוטיניו לא יכולים לשחק באירופה, ובנוסף לפציעה חסרת המזל הנוכחית של בוריני שסיימה לו את העונה, לליברפול שוב אין ממש איום למעלה חוץ מסוארז, אבל במגרש שראה כבר את ניל מלור מבקיע שערים חשובים זה לא ממש משנה. נכון שליברפול רואה עדיין את עצמה כמועדון גדול ומוביל, אבל בינתיים בואו נסתפק בלעלות שלב בליגה האירופית.

9. לעוף מחר מאירופה, לא רק יהיה סיום העונה, אלא גם יגביר עוד יותר את חרושת השמועות על עזיבת סוארז, שלמרות שהצהיר שהוא רוצה להישאר, גווארדיולה כבר הודיע שהוא רוצה אותו בבאיירן, וכידוע לגווארדיולה יש דיבור לא רע בכלל עם הסוכן של סוארז(עוד גווארדיולה…)

ליברפול לא יכולה להרשות לעצמה לאבד את סוארז, משום שבניגוד לפעמים קודמות בהם עזב שחקן וורלד קלאס ואפשר היה להביא מישהו במקומו, הפעם אין שום סיכוי שזה יקרה.אפשר יהיה אולי בקיץ להביא שחקן ליד לואיס, אבל לא במקומו.

אז קדימה, לעבור מחר את זניט,אם לא בשביל הגביע, אז לפחות בשביל שעונה הבאה יהיה עדיין שחקן על באנפילד…

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יומן אליפות צהוב-כחול (19): המכביזם חזר?
בית ספר טקטי-פסיכולוגי

58 Comments

אריאל גרייזס 20 בפברואר 2013

אני מוכן לוותר על כל רכש בקיץ הקרוב, מצידי שלא יביאו אף שחקן – רק שישאירו את סווארז.
שחקנים בינוניים יש לעשרות (תשאלו את ארסנל), שחקני על יש בודדים. כשאתה משיג אחד, אתה מחזיק אותו בכל הכוח.
אין שום סיבה לליברפול למכור את סווארז – יש לו חוזה ארוך טווח במועדון, וגם אם הוא רוצה לעבור, זה לא אומר שצריך לתת לו. גם רונאלדו נשאר במנצ'סטר ופברגאס בארסנל כשהם רצו לעבור (גם אם זה קרה בסופו של דבר).
אני חושב שאחרי עונת השפשוף הזאת, שנה הבאה אפשר לעשות דברים גדולים. ואז גם לא תהיה לסווארז סיבה לרצות לעזוב

amitpros 20 בפברואר 2013

מסכים לחלוטין.

אופיר 21 בפברואר 2013

אני אתך, אריאל.
חשוב להראות לוונגרים של העולם שהרפיסות לא הכרחית.

בלינדר 20 בפברואר 2013

סעמק, באמת למה לא נותנים לו?

גיל שלי 20 בפברואר 2013

אתם טובים בלמצוא שחקני על בישראל, אין פה משהו שמוצא חן בעיניכם?

בני תבורי 20 בפברואר 2013

גיל,
בביתו של התלוי לא מזכירים את החבל…

amitpros 20 בפברואר 2013

הלוואי והיה,הייתי שמח שיבוא.אבל אין.

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

גיל. בזהירות ובעדינות. אתה יודע מאיזו מין עונה אני סובל.

בני תבורי 20 בפברואר 2013

דבר אחד בטוח: אם הוא עוזב, אתגעגע אליו מאוד, בניגוד לדחליל של אברמוביץ' והסחבה של פרגי.

אריק 21 בפברואר 2013

זאת לא הסחבה של פרגי, מישהו מצא אותה ליד הפח ובגלל שלא היה זמן לללכת לסופר באותו יום הניחו אותה בשביל לנגב את הרגליים ליומיים, עד שיימצא הזמן לסופר. לא נרשמה בעלות.

בני תבורי 21 בפברואר 2013

מקבל, כל עוד יש הסכמה שמדובר בסחבה.

dvirtop 20 בפברואר 2013

ראיתי פרוסנר וים, כבר חשבתי שזו קריאה לאוהדי מכבי חיפה…

משה 20 בפברואר 2013

לאחר שראיתי אתמול את באיירן ההחתמה של גווארדיולה נראית לי מיותרת(אלא אם באמת לא ניתן לשכנע את היינקס להישאר) ודרישות הרכש שלו משוללות זכות בסיסית. הם קבוצה מעולה גם בלי להוציא מיליונים על סוארז, למה הוא צריך אותו ? אני בתור הנס שואל את עצמי אם זה לא מקרה זלאטן ב'.
אני מאחל לנו שהם יזכו ב-CL ויוותרו על הרצון, אחרת יהיה לנו קשה להשאיר אותו.
בני, לגבי הדחליל הבנתי אבל הסחבה של פרגי זה אואן ?
לגבי הליגה האירופית, מקווה שיהיה משחק היסטורי, אני בעיני רוחי ראיתי את קרא מניף ופורש.

בני תבורי 20 בפברואר 2013

אלא מי?

LS7 20 בפברואר 2013

לא מאמין שסוארז יעזוב , כמו שאמר אריאל , הוא קשור בחוזה ארוך טווח ואנחנו לא חייבים לשחרר אותו.

מכירה שלו וכמו שאמרת , הנזק יהיה בלתי הפיך.
כבר שנים אנחנו לא יכולים להביא שחקן וורלד קלאס וכשהבאנו את סוארז הוא היה בדיוק לפני שהפך לכזה , איפה נמצא עוד אחד כזה? (בטח עם מערך הסקאוטינג המצוין שלנו… -_-)

אני אישית אאבד כל אמון בהנהלה ובקבוצה הזאת , אם סוארז יימכר העונה.
הם מדברים על להחזיר אותנו לטופ , מכירה של סוארז תוריד אותנו כמה מדרגות , תיהיה לזה השפעה הרסנית לקבוצה.

בקשר לברנדן רוג'רס , יש לי כמה דעות עליו:
1) הוא מנג'ר טוב , מעולה ביחסי אנוש , מנחיל דרך משחק התקפית שאני אישית מאוד אוהב (ועוד עושה את זה בקבוצה מהאפורות בליגה).
לא קשה לראות את ההבדל בינו לבין קני , אם אצל קני הגענו ל – 47 במהלך כל העונה , עכשיו אנחנו עומדים על 49 שערים כשנשאר 12 מחזורים לסיום.
2) יש איתו בעיתיות ברכש , מצד אחד קוטיניו , שאהין ובוריני – שלושה שחקנים שהייתה באמת חשיבה מחוץ לקופסא כשהבאנו אותם.
הראשון ברזילאי עם כדורגל משובח (בתור אחד שראה אותו באינטר ואספניול , כישרון שהתבזבז שם וכבר הספיק לכבוש אצלנו).
השני היה הקשר האחורי הכי טוב בבונדס ליגה לפני שנתיים , הגיע אלינו ושיחק בלי חשק (זה היה מאוד בולט).
השלישי איטלקי שנחשב לחלוץ מבטיח באיטליה , נתן 10 שערים ברומא ב – 20 משחקים אבל אצלנו נותן עונה זוועתית ומלאת פציעות. (הגיע במחיר מופרז)

הצד השני הוא סטארידג' ואלן.
בוריני , סטארידג' ואלן הם שחקנים שכבר התאמנו אצלו , וזה בדיוק הבעיה , הוא מפחד להביא שחקנים שהוא לא מכיר , סטארידג' עד עכשיו מסתגל יופי לקבוצה , מוריד מאוד את הלחץ מסוארז.
האחרון עלה לנו 15M פאונד , אבל כל מה שהוא עושה זה למסור אחורה ולצדדים , בתוספת של הגנה גרועה.
אין ספק שהרכש הזה רע , ועכשיו מדאיג אותי שהחלו שמועות חזקות על אשלי וויליאמס , עוד בלם מסוונזי ששיחק תחתיו.
קשה לי לראות איך הוא ישפר אותנו.

בתחום הזה רוג'רס צריך להשתפר , ואני מאמין שהוא ישתפר.

3) ההגנה – חייבת בנייה מחודשת , פשוט כך.
ג'ונסון וסקרטל כבר שנים מפסידים לנו נקודות (והרבה פעמים הן גם קריטיות.).
הגיע הזמן להביא בלם חדש במקום סקרטל , אנחנו יודעים בדיוק מה הרמה שלו , איתו לא נגיע לטופ 4.

ג'ונסון גרוע בהגנה , הוא לא מגן פשוט , וכשהוא תופס יום רע בהתקפה אז זה כאילו אנחנו בעשרה שחקנים , ככה זה מרגיש לי.
אני מחכה שקלי יחלים מהפציעה ואיכשהו יתפוס לו את המקום , ואם לא אז פשוט להביא מגן חדש.

אין לי בעיה לקבל לפה את וויליאמס , אבל בתנאי שהוא יגיע כגיבוי , כי חייבים להביא בלם פותח ברמה גבוהה.

4) הכנה למשחקים – אין ספק שזה אחת המגרעות הכי גדולות של רוג'רס.
זה נראה כאילו הדבר לא קיים אצלו , לכל משחק אנחנו באים באותה גישה , אותה טקטיקה.
גם אם איכשהו נגיע לליגת האלופות , מה נעשה מול הקבוצות הגדולות?
אתמול כשראיתי ארסנל – באיירן חשבתי איך אנחנו היינו נראים מול באיירן במקומם.
באיירן עשו לארסנל לחץ מטורף על כל המגרש , לארסנל לא הייתה תשובה לזה (וסגנון המשחק שלהם דומה לשלנו) , גם אנחנו היינו מושפלים כך אם היינו בסיטואציה הזאת , במיוחד שאנחנו ידועים בחוסר האופי שלנו.

לסיכום יש עוד הרבה עבודה , אין ספק שכשמאמן עובר מקבוצה קטנה לאמן קבוצה גדולה הוא צריך ללמוד , השנה הזאת הייתה שנת הלימוד השלו , אני מאמין שבעונה הבאה כן נתמודד על הטופ 4 והראנו מספיק פעמים שאנחנו ראויים למקום הזה.

רועי מ 20 בפברואר 2013

לא מקובל עלי שחקנים שהפסדיו נקודות. סקרטל מצויין.
אם אתה רוצה דיון על זה אין בעי בא נפרק כל דקה ודקה במשחק. ונפרק כל פריים ופריים 8ונבדוק אם שחקני הקישור סגרו נכון בחלק הקידמי לפני השערים? האם הם מסרו ולא איבדו כדורים. ועוד ועוד. האם החלוצים הבקיעו כאשר היו צריכים להבקיע? הם איבדו הרבה נקודות. וגם זה שעשו טעות וספגנו שר שהסדנו בו אז הפסדנו רק נקודה ולא שלוש. ושוב גם סקטל עשה טעת בדקה ה 20 למה החלוצים לא הבקיעו ב 7 דקות הנותרות?

LS7 20 בפברואר 2013

אוי נו באמת. אנחנו מדברים על ההגנה , אין קשר לחלוצים – הם בעיה אחרת בכלל.
כן , סקרטל עלה לנו בהרבה נק׳ , גם אגר עלה לנו בהרבה , אבל אגר בעונה רעה מבחינתו (למרות שהוא כמעט לא נפצע).
זה שההגנה לא עלתה לנו בהפסדים (והיא כן) זה הופך את זה לפחות נורא? אז הפסדנו 2 נקודות במקום 3 , זה גם הרבה , והשנה זה קרה כ״כ הרבה פעמים במשחקים הכי קריטיים שלנו (ארסנל וסיטי למשל).

אתה יודע מה מעצבן אותי? שאוהדים מגנים על סקרטל ומתעלמים מכל הפעמים שהוא דפק לנו משחקים (ואני לא מאשים רק אותו כי גם ג׳ונסון , אנריקה ואגר עלו לנו במשחקים) ואז כשהוא יטעה ירדו עליו ויתעצבנו , אני לא מוכן לזה.
צריך להקריב אחד מהבלמים וברור שעדיף להקריב את סקרטל הלא-יציב , ולא את אגר שאצלו זו תקופה רעה שבאה פעם בהרבה זמן.

עוד דבר , אגר דיי מנהיג , סקרטל ממש לא , סקרטל נאבד בלי אגר וראינו את זה המון פעמים.

אני לא מוכן לפתוח את העונה הבאה עם אותה הגנה , ההגנה שלנו רעה מאוד , תחשוב כמה משחקים היינו מנצחים אם היינו עם הגנה יציבה.

amitpros 20 בפברואר 2013

ls7
השתדלתי לא להיכנס לנושא הבעיות,כי יש המון..אבל אני מסכים איתך בנושא סקרטל וגם כמובן בנושא ג'ונסון.

כרגע,רוג'רס פתר את הבעייה בזה שדאונינג משחק על הצד שלו,ועוזר לו כל הזמן בהגנה,והקשר ההתקפי יותר משחק בצד השני.
בנושא סקרטל,אני מקווה שבעונה הבאה יגיע בלם להרכב,וסקרטל ירד להיות הבלם השלישי

משה 20 בפברואר 2013

היינו צריכים למכור את סקרטל לסיטי כשהם רצו אותו בקיץ, כך היינו מתזקים ומחלישים אותם. בשיאו הוא בלם בינוני.
לג'ונסון יש תרומה התקפית אדירה. זה נכון שיש לו לא מעט חורים, בעיקר כמגן שמאלי אבל אני ממש לא חושב שהוא הבעיה שלנו.

רפי 21 בפברואר 2013

משה, יש טעות בידך.
מנצ'סטר סיטי היו מעוניינים בקיץ בדניאל אגר.
אי שם ב-2010 היו ליחשושים על כך שיובנטוס רוצה את סקרטל, אבל לא מעבר.
למגינים יש חלק מאוד חשוב במערך ההגנתי ופה ג'ונסון נופל בגדול (וזה לא שאני לא מעריך את התרומה שלו להתקפה) כשגם אנריקה באגף ימין לא יכול להחשב כעילוי מההיבט ההגנתי וכנראה שגם לא מההיבט ההתקפי, שחקן נחמד וזהו

LOVERPOOL 21 בפברואר 2013

לא רעיון חכם פשוט לנסות לשנות את העמדה של ג'ונסון היצירתי-התקפית לקיצוני ולהוריד את דאונינג – שחקן אנמי אמנם אבל לא עושה טעויות קריטיות – לעמדת המגן?

סתם מחשבה, אשמח לתגובות

בני תבורי 21 בפברואר 2013

רעיון חכם, אבל היה צריך להתחיל לעבוד עליו בפגרה לפני העונה, עכשיו נראה לחוץ קצת.

אריק 21 בפברואר 2013

אני לא רוצה לתת לכם תשובות כי אין לי שום עניין שמשהו יסייע לכם, אבל עצה ממני בכל זאת: דאונינג – שורה Z, ג'ונסון – שורה Z, כיסא ליד, הכי רחוק מכר הדשא.

matipool 21 בפברואר 2013

מסכים לגבי הנאמר כאן על סקרטל וג'ונסון .
אם ג'ונסון משחק – אז רק כווינגר . מוזר שהוא הבחירה הראשונה גם בנבחרת .

דורביץ' 20 בפברואר 2013

אני מכבד אותך מאוד ונהנתי לקרוא את מה שכתבת, אבל ברגע שדחפת משפט צהובונים קלאסי כמו "גווארדיולה כבר הודיע שהוא רוצה אותו בבאיירן" קצת ירד לי מהכתבה הזו.

אין לי ספק שהוא רוצה אותו, כפי שכל מאמן שעיניו בראשו רוצה גאון כדורגל בקבוצה שלו. אבל השטויות האלה של הצהובונים, מגוחך… יום אחד כולם היו בשוק מוחלט כשבאיירן הודיעו שסגרו עם גווארדיולה, ולמחרת כולם ידעו לפרסם על תקציב רכש של 280 מיליון יורו (אהא) וקבאני וסוארז בראש רשימת המטרות. אני בספק שפפ עצמו כבר יודע את מי הוא רוצה להביא, והוא בטח לא יודיע את זה בתקשורת.

אסף THE KOP 20 בפברואר 2013

אני מת על סוארז, אבל לא צריכים להשאיר בכח שחקן שירצה אולי לעזוב.
זה הכל שאלה של כסף ואפשר לשתות לבאיירן את הצורה אם הם ירצו אותו (ובאותה הזדמנות להשחיל את ריינה לברצלונה).

גורביץ' 20 בפברואר 2013

אהבתי, להשחיל את ריינה לברצלונה…

matipool 21 בפברואר 2013

גם רונאלדו רצה לעזוב לריאל .
פרגי התעקש , הוא נשאר ונתן עונה ענקית לפני שעזב .

אוהד 20 בפברואר 2013

סטרלינג סבבה לא?

בני תבורי 21 בפברואר 2013

כן ולא. כן כי הוא מוכשר, לא כי הוא שכונה.

matipool 21 בפברואר 2013

לא חושב שהוא יהיה טוב כמו שמנבאים לו .

רבלינו 20 בפברואר 2013

לא הבנתי למה סווארז ירצה להישאר בליברפול?
בגלל הביטלס או הנמל שם?
מה יש לו לחפש עוד בקבוצה הבנונית הזו?

MCMANAMAN 21 בפברואר 2013

המסורת אולי הכי גדולה של מועדון כדורגל בעולם. בוודאות אחד מהחמישה הכי גדולים.
זה הקלף היחיד שתמיד יהיה לליברפול. תמיד.
חוצמזה אין עוד הרבה אבל עדיין יש – מאמן צעיר עם רצון למשחק התקפי מה שיועיל לו אישית, קהל מהטובים שבאירופה, הבנה ברורה שהוא הכוכב הכמעט בלעדי על המגרש(לא יהיה לו בסיטי, צ'לסי, באיירן, ברסה, ריאל ועוד קבוצות עם הרבה כסף וכוכבים) חופש פעולה שכנראה לא יהיה לו באף קבוצה אחרת.

matipool 21 בפברואר 2013

הקבוצה הבינונית הזו הייתה עד לפני 4 עונות חברה כמעט קבועה בליגת האלופות כולל זכייה , גמר , חצי גמר , רבע גמר ושמינית ב- 6 או 7 שנים ( אולי טעיתי קצת ) .
היא גם סיימה שנייה אחרי יונייטד חזקה במיוחד עם כמות נקודות שבד"כ מספיקה לאליפות .
סוארז רואה שמתכוונים לבנות משהו טוב ורק טעויות מזעזעות ברכש של דלגליש עצרו והאריכו את זמן הבנייה .
עכשיו יש לו 2 ברירות – לכבד את החוזה , את המועדון , את העיר והקהל שאוהב ומחבק אותו ולנסות לבנות סביבו קבוצה טובה וחזקה ( באמת שלא צריך הרבה – בלם מעולה , ווינגר מעולה וחלוץ מחליף טוב ) כשהוא הדובדבן בקצפת או ללכת לברצלונה / ריאל / באיירן וכו' ולהיות שם עוד כוכב ( סביר שיזכה שם בתארים אבל זה יהיה בבחינת " ביצע את המוטל עליו " ולא איזה הישג מופלא ) .

מכביסט ותיק 20 בפברואר 2013

מה הקשר בין לעלות שלב באירופה לבין רצון סוארז לשחק באירופה? גם זכיה בליגה האירופאית לא תתן דבר לעונה הבאה. ליברפול צריכה לעשות נס ולהיות בין 4 הראשונות בליגה האנגלית. זה הכל. אבל זה נס כמו שמכבי כדורסל יעלו להצלבה

שרון 21 בפברואר 2013

בתור אוהד ליברפול ותיק הבעיה של ליברפול נעוצה בכל חלקי המגרש, אחרי הפתרון עם סטארידג' אנחנו עדיין בחסרון של שני חלוצים מול יונייטד ואחד מול סיטי וצ'לסי.
בוריני הוא קשרחלוץ כמו קוטיניו כמו סטרלינג בניגוד לקיצוני נטו שהוא דאואנינג שלא קשור לרמה הזאת.
הנדסון יהיה שחקן איכותי עם הניסיון של ג'רארד יש בסיס טוב בחלק הקדמי שאמנם זקוק לעוד חלוץ וקשר מרכזי פיזי(חבל על סניידר)
וכאן מגיעים לבעיה האמיתית: ריינה לא בכושר כבר שנתיים, סקרטל ממש לא וידיץ שקווינו ואגר אובררייטד שמתקשה מול שחקנים פיזיים, אנריקה מגן בינוני אבל בשוק אין מציאות ולא צריך לבזבז על זה כסף, מה שחובה הוא קשר אחורי במקום לוקאס לייבה העגלון.
הצעירים ווסדום, קלי, שלבי והרכש אלן וכמובן סוסו יצטרכו להוכיח בהזדמנויות שהם מקבלים שהם ברמה כדאי להישאר בסגל
אני מקווה שהכסף שיושקע בקיץ יצרף כוכב בקישור האחורי (אלונסו ומסצ'ראנו חסרים מאד…) ושלושה בינונים אין ברירה צריכים להיות ריאליים.
כמו כן אסור, אסור, אסור לתת לסוארס לעזוב לא משנה איזו הצעה
תהיה על השולחן
ולא משנה כל המשפטים על שחקן לא מרוצה וכו'
YNWA

אסף כלשהו 21 בפברואר 2013

אין לי מה לחדש, אני מסכים בפה מלא עם מרבית התגובות כאן- במיוחד אלו שדיברו על הגנה חלשה (ג'ונסון ששווה גול נגדנו בכל משחק נגד קבוצה גדולה ושקרטל שיהיה יופי טופי בתור בלם מחליף), וכמובן על היהלום האורוגוואי.
אני חייב לציין שסוארס נמצא אצלי כרגע בטופ 3 שחקנים האהובים עלי בכל הזמנים (לצד פאולר וסטיבי, קצת מעל מקמנמאן, ברגר וקראגר), ועד כמה שאני אבין אם הוא יעזוב, דווקא נראה לישהוא יישאר לפחות עוד עונה. החיבור בינו לבינינו מעולה והוא יודע את זה.

כמובן שבתור שחקן שלדעתי (הטיפה משוחדת, אני מודה…) הוא מהטופ 5 בעולם כיום, אין שום סיכוי שנוכל להביא מישהו ברמה שלו במקומו ועזיבה שלו תיקח אותנו עוד צעד לכיוון חוסר רלוונטיות.
בקיצור- In luis we trust!

tito 21 בפברואר 2013

יש הרבה דברים שאני מסכים איתם שנאמרו כאן, אבל לא בכולם.
אני מת על סוארז. לדעתי הוא אחד החלוצים הטובים בעולם ובמיוחד אחד המועילים. אבל מה שמפריע לי שהוא חייב לסמוך יותר על השחקנים לקבוצה. במיוחד שעכשיו סטארידג' לצידו. אז נכון שהוא מבקיע בכמויות, אך גם יש לו המון החמצות ואיבודים (למרות הכמות השארים). ואם לקחת את זה סטטיסטית, אם רק בחלק קטן מהמצבים האלו הוא היה נותן איזה פס קטן, טאצ' למישהו מהקבוצה הוא גם היה בין המובילים בבישולים בליגה (כמובן קל להגיד את זה בראייה על המשחק ממצלמה ולא מהמבט של השחקן, אך בשביל זה יש את המאמנים).
סך הכל חסר עומק לקבוצה. במיוחד בחלק ההגנתי.
בנוסף אני חושב שהגיע הזמן להחליף את ריינה. כבר תקופה ארוכה שאני חושב על זה.
קודם כל צריך לא לספוג! ככה מנצחים משחקים! ובזה אנחנו כושלים פעם אחר פעם ובמיוחד מול הקבוצות הקטנות.
סקרטל לדעתי בלם טוב. לא ברמה הכי גבוה אך השילוב עם אגר כן נותן לי הרגשה טובה (יכול להיות שזה רק אני). הבעיה כשאחד מהם לא בכושר או פצוע.
הבעיה של ג'ונסון ואנריקה בחלק ההגנתי היא שהקשרים האחוריים לא מבצעים סגירה כמו שצריך. הם לא מורגשים בהגנה (כמו שמישהו הזכיר את אלונסו ומסצ'רנו).
דאונינג נורא השתפר בזמן האחרון ואני מאוד נהנה לראות אותו משחק, אני חושב שיש לו הרבה פוטנציאל ובאמת שזה תלוי רק בו.
דווקא את סטרלינג שפתח את העונה מצויין הייתי שולח בהשאלה לקבוצה יותר קטנה לצבור נסיון ובעיקר בטחון התקפי שנעלם לו לאט לאט.
ובנוגע לרוג'רס אני חושב שהוא עושה עבודה נהדרת.
זה לא פשוט בשנה הראשונה להצליח כמאמן, בקבוצה גדולה עם סגל כזה במיוחד אחרי שנה נוראית שהייתה לנו.
כן רואים טביעת אצבע של מאמן ואני חושב שנה הבאה הוא יכול להוביל אותנו להשגים!

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

בוקר טוב

לקח לי קצת זמן לעכל, אבל אחרי שעיכלתי פתאום הבנתי – לא, אני ממש לא רוצה שסוארז יישאר. שיילך, ויפה שעה אחת קודם. הוא שחקן אדיר, אין על כך שום ויכוח. אבל אני אוהד ליברפול עוד מסוף שנות השבעים והאיש הזה, הנושך, השורט, המלכלך, המקלל, המתחזה, הגזען – מביך אותי ומעליב מסורת של עשרות שנים. הוא לא הדמות שאני רוצה שיזהו את הקבוצה שלי איתה. הוא לא הכוכב שאני רוצה ששחקני הנוער שלי ירצו להיות כמוהו. הוא לא הסיבה שאני ארצה שילדים יצטרפו למערך שלי. הוא לא. פשוט, חד וחלק – לא.

למכור. עכשיו. לפני ששטות נוספת תפחית את ערכו שוב. מה יהיה בלעדיו? אותו שיט שיש איתו, רק פחות טוב. זה די מדכא, אבל אני אוהד של ליברפול, התרגלתי להסתפק בתקוות.

(לשאר הדברים אין זמן להתייחס, תיאורטית, אם היינו יכולים להביא שחקנים יותר טובים, הייתי מציע לרוג'רס לזרוק שני שליש קבוצה, אבל התחליפים שיבואו לליברפול, בעלות מתקבלת על הדעת ובשכר מתקבל על הדעת, הם לא רבים).

הוולשי הרזה 21 בפברואר 2013

האם סוארז הוא השחקן הכי מלוכלך בעולם? האם הוא באמת גזען?
תראה גם לי יש השגות לגביו, כמו הנפילות המיותרות שלו או העובדה שפעמים רבות הוא מכדרר יותר מדי ואינו מרים את הראש ומוסר לשחקן פנוי, אבל הגדולה שלו היא שיש בו תשוקה לנצח. מלבד ג'רארד אין לנו שחקן בעל אופי כזה. כן, צריך אחד שנושך ושורט ולא רק שחקנים פריכים וכאלה שעושים קולות של שטיח. לפעמים צריכים גם שחקנים "רעים". וגם בשנות השבעים והשמונים לליברפול היו שחקנים "רעים" כמו טומי סמית או גראהם סונס.

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

הכי מלוכלך בעולם? לא. ממש לא. אבל יותר מלוכלך ממה שאני רוצה בקבוצה שלי – ויפה שהבאת את הדוגמה של ג'רארד (וגם קראגר, לשם הדיון) שמראים בדיוק איך אפשר להיות עם תשוקה לנצח בלי להיות מלוכלכים. שחקנים "רעים"? כן, ברור, אבל לא מלוכלכים. בדיוק מאותה סיבה שמחתי לראות את מסצ'ראנו הולך לדרכו.

בני תבורי 21 בפברואר 2013

טל,
קבוצה שיש בה שחקנים יפים, תמימים וישרי דרך, שלא נופלים, לא גזענים ולא עושים הצגות,יש רק בעיר שנמצאת חצי שעה צפון מזרחית לליברפול. וזיוני גיסות וסבתות לא נחשבים.

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

הללו, שאני לא אתחיל לנתח את הקבוצה ההיא. לא יצאו שם טוב מהסיפור הזה. אתה יודעף מי שדר בבית של זכוכית וגו.

LS7 21 בפברואר 2013

אתה באמת מאמין שסוארז גזען? בגלל כמה מילים שאמר בלהט המשחק?
אתה חושב שהוא ינשך שחקן פעם נוספת?
בסדר , הוא תיאטרלי בהצגות שלו אבל כבר שני משחקים רצופים הוא משיג לנו פנדלים קריטיים.
לי ממש לא אכפת מה אוהדים של קבוצות אחרות חושבים עליו , כנראה שגם לבאיירן זה לא מזיז.

סתם דוגמא , קאנטונה היה הרבה יותר בעייתי מסוארז , למישהו אכפת מזה היום? זוכרים אותו בתור שחקן ענק ולא בתור הטיפוס שהיה.

אני עומד מאחוריו בכל מצב , השחקן הכי חשוב שלנו ללא ספק , ואני חושב שהתשוקה שלו לנצח לא נופלת משל ג׳רארד ואולי אף עולה עליה.

יש לך גאון כדורגל בקבוצה ואתה חושב שתמצא לו מחליף ראוי?
במצב שאתה מוכר אותו אתה חייב לפגוע בול ברכש שתביא , שחקן מוכח בחיים לא ירצה לנחות פה כך שאתה חייב להביא מישהו עם פוטנציאל ענק ואיכשהו לגרום לו לממש אותו , ואם לא אז הקבוצה תקרוס – כי כולם יודעים שאנחנו תלויים בסוארז.

אם אתה חושב למכור אותו , בוא נראה איזה שחקן אתה חושב שיכול להחליף אותו , אני אשמח לשמוע.

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

אם אתה שואל ברצינות, אני אענה ברצינות – כן, אני משוכנע שסוארז גזען. למעשה, אני חושב שהוא קיבל הרבה פחות ממה שהגיע לו. ולגבי החשיבות שלו לקבוצה – אני חושב שהוא קריטי ואני לא חושב שאפשר להביא מחליף ברמתו – אבל לא אכפת לי. לא רוצה שחקן כזה בקבוצה שאני אוהד. הוא מעליב. שום גאונות לא תשכנע אותי לעודד שחקן כזה. תשוקה לנצח? ראה תשובתי הקודמת – אפשר להפגין אותה בלי להיות גזען, בלי ליפול כמו קלינסמן ובלי לנשוך אף אחד.

מבחינתי, למרות שזו דעת מיעוט, שלום ולא להתראות.

בני תבורי 21 בפברואר 2013

טל,
איפה יש עוד אנשים כמוך?

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

בקופ. מלא.

אופיר 21 בפברואר 2013

טל, אני מבין על מה אתה מדבר. במובן מסוים, זה כאילו יצניחו לי את מוריניו בארסנל, ואפילו במצב הנוכחי אני לא מוכן לכזה דבר.

אבל – וזה אבל גדול – בחורים נחמדים רק לעתים רחוקות מסיימים את הערב במיטה עם מלכת הכיתה. כל מה שסוארז עשה בקריירה שלו – ואין דוגמא מייצגת יותר מהצלת השער ההיא מול גאנה עם היד – מגיע ממקום של תשוקה אדירה לנצח, וכשהמועדון כולו מפסיק כבר להאמין ביכולת שלו לחזור לגדולה, אין דבר יותר חיוני ונכון מאשר לוחם כזה שייתן לכולם את התחושה שזה אפשרי. כשזה מגיע עם רמות הכישרון הפסיכיות של סוארז, אתה צריך לחפש את בית הכנסת הראשון כדי להודות לאלוהים ששלח לך אחד כזה.

האמן לי שהייתי נותן הרבה בשביל שחקן כזה אצלנו בארסנל עכשיו.

LS7 21 בפברואר 2013

קיבל פחות ממה שמגיע לו? אז הוא קרא לו נגרו באמצע משחק , עזוב את זה שהוא משחק בקבוצה עם שחקנים שחורים , אתה חושב שהוא היחיד שמדבר ומקלל באמצע משחק?
אני זוכר כל כך הרבה פעמים של קללות באמצע משחק , אפילו בגמר המונדיאל.
פשוט לתקשורת כיף לחגוג עליו , נראה לך שאברה היה מקבל 8 משחקים בחוץ על דבר כזה? גם ג׳ון טרי לא קיבל כזה עונש על דבר יותר גרוע.

בסדר הוא מתחזה… גם בוסקטס , אז?

שוב אתה חוזר לנושא הנשיכה – אני יכול להבטיח לך שהוא למד את הלקח (גם במקרה עם אברה) ולא יחזור על זה.

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

אני לא יכול לנהל דיון אמיתי עם מי שחושב שזה בסדר וכותב "אז הוא קרא לו נגרו באמצע משחק". העובדה שתביא עשרים דוגמאות לשחקנים מגעילים אחרים לא מקלה עליו, אין כאן לא חצי ולא רבע נחמה, רק משום שמדובר בצרת רבים. גזענות היא דוחה והתחזות היא דוחה ואלימות היא דוחה ואת כולן הייתי שמח אם ליברפול הייתה מוקיעה. מאד הופתעתי שזה לא קרה.

LS7 21 בפברואר 2013

התחזות זה חלק מהמשחק , וזה לא ישתנה – דרך אגב הוא לא היחיד בקבוצה שנתפס עושה הצגות , אז למה אתה מפיל הכל עליו?
למרות שברור לי שהוא לא קרא לו נגרו בקטע של גזענות (אלא תוך כדי משחק כדי לעצבן את אברה) הוא למד את הלקח.
מאז הוא שומר על עצמו מלהסתבך במקרים כאלה , ואני בספק אם זה שוב יקרה אחרי כל ה**א שהוא אכל.

כל עוד הוא מראה את השיפור בחלק הזה אני לא יכול להסכים איתך.

טל פרנקל 21 בפברואר 2013

חצי ברצלונה עושה הצגות, זה אומר שצריכים לאהוב את זה? בכל מקרה, אני חושב שזה רק עניין של זמן עד שהוא שוב מפשל בגדול. בוא נסכם ככה, אם הוא שוב מפשל בגדול ומאבד 20 מיליון מהערך שלו, אתה מפצה אותי? :-)

LS7 21 בפברואר 2013

סוכם :)
אם הוא יפשל שוב בגדול אז באמת כבר לא אעמוד לצידו משום שהייתה לו את הזדמנות לתקן.

matipool 21 בפברואר 2013

טל – הגזמת לגמרי עם הקטע של הגזענות .
כבר טחנו את העניין של ה"נגרו" כל כך הרבה מבחינת משמעות המילה באורוגוואי . יש לו חברים גם בנחברת וגם בליברפול שהם שחורים . ברור שהכוונה שלו לא הייתה גזענית .
לא מוותר על התשוקה שלו ועל האיכות שלו גם אם פה ושם הוא צולל ( גם את הנושא הזה הוא שיפר ) .
אפשר לחשוב שכוכבים ושחקנים אחרים לא צוללים ( גם סטיבי הגדול שלנו צלל כמה פעמים בקריירה שלו ) .

amitpros 21 בפברואר 2013

מתי
אני מסכים איתך
אני חושב שהסיפור הגזעני מאוד מאוד הוקצן בנושא סוארז
וצריך לזכור שהוא סובל כל העונה מהחלטות שיפוט נגדו,הוא מקבל בעיטות מרפקים,המון פנדלים שלא נשרקים לטובתו,והשיא כמובן הנסיון של הות להוציא לו כליה מהמקום ללא ניתוח..מה שכמובן זיכה את סוארז בירידות חסרות תקדים מהמאמן של הות

MCMANAMAN 21 בפברואר 2013

אני למדתי לא לפתח תקוות שווא ולכן אני לא רואה מצב שבו אנחנו עולים היום אבל גם אם כן לא נזכה בגביע הקיקיוני הזה וגם אם כןןןן אז זה לא ישפיע באמת על העונה הבאה.
כולם יודעים שכיום רק מי שבליגת האלופות חשוב או כמו שדורפן כתב אתמול – מקום 17 שמציל אותך מירידה חשוב ומקום 4 ומעלה שמבטיח לך ליגת האלופות.
הליגה האירופאית היא לא מה שיביא כסף או יוקרה וימשוך שמות גדולים בחזרה למועדון או ישאיר את סוארס. הלוואי וזה היה המקרה.
אני אישית חושב שהנפילה הגדולה התחילה עם המכירה של אלונסו ונמשכה עם המכירה של מסצ'רנו. שניהם החזיקו את הקישור שלנו ברמה שהשפיעה גם על ההתקפה וגם על ההגנה. אלונסו הוא לפי דעתי הקשר הטוב בעולם ואנחנו מכרנו אותו כאילו הוא סתם עוד קשר. לוקאס לא הצליח להיכנס לנעליים של שניהם ואיתו הקישור נפל. זה מקרין על הבלמים ובסופו של דבר גם על השוער. לרגע התמלאתי תקווה שאקווילני הוא היורש לו חיכינו אבל כמובן שהוא נפצע והכל נגמר.
אנחנו צריכים רק 2 דברים – קשר מרכזי מצוין וחלוץ טוב. הקבוצות הטובות ביותר היום משחקות עם קשרים מרכזיים גאוניים בין אם זה צ'אבי, אלונסו, פירלו או שווינשטייגר. כדי לחזור לשם אנחנו צריכים גם איזה אחד כזה או לחכות שאחד כזה יבשיל מבפנים.

יובנטיני מילדות 21 בפברואר 2013

שמועות אומרות שהוא בכלל מועמד ליובה.. ושבונים עליו שם ביחד עם יורנטה לשנה הבאה.. כאוהד יובה זה חלום בשבילי
כמישהו שמעריך את ליברפול ומעריך את העבר, אני לא מבין למה המועדון הזה תקוע בבינוניות הזו מזה שנים !

יובנטיני לעד 21 בפברואר 2013

אכן להחתים את סוארז זה יהיה חלום עבורינו.
תיהיה לנו פשוט התקפה מפלצתית איתו ועם יורנטה.

אבל מאוד מאוד קשה לי לראות את זה קורה.
ומבחינת ליברפול,אני חושב שהם חייבים לעשות ה-כ-ל כדי להשאיר אותו,כי אם עכשיו הם מדשדשים באמצע טבלה והם צל של המועדון שכולם מכירים,מה יהיה אם סוארז יעזוב…אני לא מאחל את זה לאוהדי ליברפול.כי קשה לי להאמין שמישהו ברמה של סוארז יגיע לליברפול בעידן הזה של הכסף הגדול של ריאל,סיטי,ברסה,באיירן,צ'לסי.

Comments closed