למה רפא, למה

רפא בניטז לא השתגע במובן הקליני של המילה. אבל הוא השתגע פוליטית.

 

 

 

רפא בניטז לא השתגע במובן הקליני של המילה. אבל הוא השתגע פוליטית. צריך לומר שהתגובה שלו להתנהגות האוהדים של צ'לסי מובנת. אני לא מכיר הרבה שהיו יכולים  להתאפק לנוכח הזובור שהוא עובר בצ'לסי מיומו הראשון במועדון.

מצד שני, זה לא משהו מקובל באנגליה. גם אם יש נסיבות מקלות, אתה לא מתפוצץ ככה על אוהדים והנהלה. זה לא מקובל גם מכאלה שכבר לא במועדון אחרי שפוטרו או עזבו מרצונם. פשוט לא עושים דבר כזה. ככל הנראה יעלה לו בפיטורין, לא צעד שאפילו הוא יופתע ממנו. אבל בהחלט מעורר כמה תהיות.

*

בניטז, לאחר שעזב את אינטר מילאנו, בילה חופשה כפויה של כמעט שנתיים ביציע הכבוד של אנפילד. בראיון שנתן הוא סיפר שליברפול זה הבית שלו ואמר שבתו הקטנה כבר מדברת כמו קאראגר. אזכור שמו והעובדה שתרם סכום כסף גדול מאוד לקרן נפגעי אסון הילסבורו, גררה מחזה מרגש בטקס הזיכרון. בניטז מייבב ביציע ואלפים קוראים בשמו.

דביק או לא, תעשו בעצמכם את הקישור. מה שבטוח, אוהבים אותו וזוכרים לו חסדי נעורים. אפילו דגל שלו מתנוסס בקופ. לא יודע אם אי פעם יתגשם חלומו לחזור ולאמן את ליברפול, בטוח שהרבה כבוד יש לו שם.

*

לצ'לסי הוא הגיע בעיתו מחורבן כמחליפו של רוברטו די מטאו, מאמן מצליח מאוד במונחי כבוד של  אוליגרכים. דה מטאו שמונה להחליף את אנדרה וילאש בואש שאכזב, אימן את צ'לסי כשמונה חודשים, במהלכם הוא ניהל ארבעים ושניים משחקים, ניצח עשרים וארבעה, הפסיד תשעה ולקח נקודה בתשעה.

הוא אמנם לא לקח אליפות באנגליה, אבל הביא לאברמוביץ' את הצעצוע הנחשק ביותר מבחינתו שאותו לא קיבל אפילו ממוריניו, סקולארי ואנצ'לוטי, כולם מאמנים מעוטרים מאוד: אליפות אירופה. כתוספת הוא הביא גם את הגביע האנגלי. זה לא עזר לו והוא פוטר. ואז בא בניטז.

*

מעמדו של רפא בליברפול לא קנה לו אף זכות בצ'לסי. גם לא הישגים שלו כמאמן בספרד ובאנגליה. יהיה נכון גם לומר שהקהל לא פונה נגדו אלא משתמש בו כדי לנגח את הבעלים שמשחקי הכס שלו המאיסו אותו על הקהל.

בלית ברירה, הרי אין בנמצא כל אפשרות של אוהדי ספורט להשפיע בגזרת הבעלים, הם פונים נגד בניטז. החלק שלו בעניין נעוץ בהישגיו הדלים על הדשא, ההפך הגמור מקודמו.

בניטז מאמן כדורגל במקצועו וכאף אחד אינו אוהב לשבת בבית. כשנקרתה בפניו הזדמנות לחזור ולאמן, ואומרים שמשלמים שם לא רע בצ'לסי, הוא חזר. עד כאן ברור. מה שלא ברור, למה הוא לא הכין שיעורי בית.

*

בניטז קיבל סגל נוצץ ונוצץ זו לא מילה רעה בהכרח. הוא קיבל אמנם את טורס שלא מזכיר בשיט את טורס שהיה לו בליברפול, אבל קיבל את רמירז בשיאו, הזארד, מאטה, דמבה בה, טרי, אשלי קול ולמפארד. מה בער לו להתחיל שינויי אורך ורוחב עוד לפני המשחק הראשון? למה היה צריך משחקי כוח על למפארד וטרי, הוא לא למד כלום מהניסיון של קלינגר?

הגעת לאלופת אירופה המכהנת, מחזיקת הגביע האנגלי, יש לרשותך סגל עם שחקנים בינלאומיים עם רקורד מוכח. למה להזיז? למה לא להתחיל את העונה ולייצב תוך כדי תנועה?

רפא בניטז מקצוען אמיתי. הוא מאמן מצוין ששולט היטב בכל פרמטר של המשחק. הוא טקטיקן מצוין שיודע להכין קבוצה למשחקים ואפילו אם נתעלם מאותו לילה מטורף באיסטנבול 2005 (אוי, אני כל כך נהנה לכתוב את זה), הוא בהחלט עשה מליברפול קבוצה מפחידה.

*

מה שגרם לו לאבד את הג'וב בליברפול, ואני יודע שיש שיחלקו עלי, הוא אופיו הבעייתי. הצורך שלו לשלוט בשחקנים, בתקשורת, בבעלים. כך זה היה כשאיבד את אמון השחקנים בליברפול, כך כשנכנס בצמד הליצנים שביעלו (ובעלו) את המועדון וכך היה שהחליט לצאת נגד פרגוסון ללא כל סיבה שבוע לפני משחק נגדו.

פתאום, מוח הכדורגל המבריק מתעסק בשטויות מיותרות. הוא מעיף שחקנים שסר חינם בעיניו גם ללא הצדקה מקצועית (אלונזו ובניון בליברפול, למפארד בצ'לסי), הוא רב עם כוכבים – וצריך לזכור שכוכב של קבוצה זה לא מעמד שולי אצל אוהדים, עושה ניסיונות הזויים בהרכבים, יוצא בהצהרות לא חכמות.

בקיצור, מתרוצץ כמו שועל שזנבו עולה באש בשדה קוצים באוגוסט. אז מה הפלא שהוא גומר משחקים עם יציעים ריקים, עם שלטים בגנותו, עם קהל מבזה? מעניין למה הוא עשה את זה.

והשאלה הגדולה מכולם, מה ירגיש כשהמלאבסי יגיע להחליף אותו?

*

השתיים המוכשרות והמקסימות האלה, חוה כהן וטליה פרי,  התארחו אצלי הלילה בתכנית. The Aprons קוראים להן.  שימו לב בבקשה שבכל מה שלא קשור לפוליטיקה ולספורט, קורים כאן דברים מופלאים:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יומן אליפות (ורק אליפות!) צהוב-כחול (20)
חידון מספר 332. מנג'רים בתחילת הדרך

74 Comments

B. Goren 1 במרץ 2013

בני, הן מצאו חן בעייני, חוה וטליה.

בני תבורי 1 במרץ 2013

אוי בנצל'ה, אתה רק שמעת אותן…נפלאות.

איציק 1 במרץ 2013

בני,
באמירה "הוא אמנם לא לקח אליפות באנגליה, אבל הביא לאברמוביץ' את הצעצוע הנחשק ביותר מבחינתו שאותו לא קיבל אפילו ממוריניו, סקולארי ואנצ'לוטי, כולם מאמנים מעוטרים מאוד" חסר לי מאוד שם אחד :-) נכון שהזכרת אותו בסוף כמחליף אך לא בתור "מאמנים מעוטרים". זה לא יפה ולא הוגן. מנה את האליפויות שיש לו בליגה השישית בטבעה באירופה, ותראה שזה לא מעט.
בניטז אולי מאמן מצוין ואיש טוב, אך הוא שרוט, ולפעמים יותר ממוריניו. מוריניו בדרך-כלל שרוט כדי לתת גב לשחקניו ולמועדון. השחקנים "מתאבדים" בשביל הגב שהוא נותן להם. בניטז חי על נפצים שהוא מפזר בין שחקניו. הכניסה בלמפארט עוד לפני שהעביר אימון בצ'לסי היתה מבישה, מיותרת וגרמה לו להפסד רב של נקודות זכות. הוא גם די אוכל את הקובע כי למפארט נותן לו לא מעט נקודות.
אם הוא ימשיך בקו זה נגד האוהדים, בסופו של דבר או שהוא יפותר או שיאלץ להביא שחקנים צ'צ'נים לקבוצה :-) בטוב זה לא יגמר בכול מיקרה. אולי הוא פשוט מנסה לשבור שיא ולהיות המפוטר המהיר ביותר אצל אברמוביץ'.
אם אברם ימונה במקומו, זה יבהיר למה הוא דחה הצעה שהיתה לו בארץ. לדעתי זו תהייה טעות מצידו של אברם. ברגע שהוא יקח את התפקיד, איך יוכל להיות מועמד לקבוצות אחרות בהם יתפנה תפקיד המאמן או לפחות יתערער? ואברם, כשהוא לא מועמד הוא לא אברם.
לסיכום, עם כל הצרות של בניטז וצ'לסי, הרבה יותר מדאיג אותי מצבה של ליברפול. אולי התחיל שם תהליך הבראה, אך אחרי מחלה קשה אין הבראה מלאה, ויש סיכוי שתמיד ישארו תופעות לואי.

MG 1 במרץ 2013

איציק – גאוני. ממש. וואו. מהתגובות היותר מרשימות שקראתי באתר (בשיא הרצינות). איך לא חשבתי על זה עד עכשיו?
תכליתו של אברם הוא תמיד להיות מועמד לאימון.
ברגע שהוא מאמן משהו בסדר העולמי משתבש.
כפי שתכליתו של המשיח לנצח נצחים שהוא יבוא וכל משיח שבסופו של דבר בא הוא משיח שקר, כך תכליתו של אברם להיות מועמד.

איציק 1 במרץ 2013

חשבתי שתתלהב מהעובדה שאני מגיב כל-כך מוקדם ועוד בשישי :-)
לדעתי זה הרבה יותר מרשים.

גורדיטו 1 במרץ 2013

מסכים עם כל מילה של MG :)

MG 1 במרץ 2013

"מה שגרם לו לאבד את הג'וב…, ואני יודע שיש שיחלקו עלי, הוא אופיו הבעייתי. הצורך שלו לשלוט בשחקנים, בתקשורת, בבעלים. כך זה היה כשאיבד את אמון השחקנים."
בני, חשבתי שהפסקנו עם פוסטים על מכבי חיפה…

איציק 1 במרץ 2013

ועל זה נאמר "הוציאו דברים מהקשרם" ;)

בני תבורי 1 במרץ 2013

MG,
אז אתה חולק עלי?

MG 1 במרץ 2013

שמע, זה יפה שניסחת משפט שמסכם בצורה מצוינת למה רפא ורובן נכשלו. זו גם הסיבה ששניהם יכולים להצליח בגדול עונה הבאה, אם רק יסכימו לאמן במקום שיאפשר להם את המגלומניה בה הם לוקים, כפי שהוכיחו בעבר.

איציק 1 במרץ 2013

יש פה סתירה פנימית. בהנחה שהמשפט של בני נכון, זה אומר שהמקומות היחידים שיסכימו לקבל אותם יהיו קטנים מידי עבורם ולכן הם לא ילכו לשם. מתקבל מזה תסביך מרקס (לא קארל, האחים) "אינני רוצה להיות חבר במועדון אשר יסכים לקבל אותי כחבר." מישהו יהיה חייב להתפשר.

בני תבורי 1 במרץ 2013

MG,
עטר שונה מבניטס במידה מסוימת, הוא לא שבר קוד התנהגות ולא התלכלך על אף אחד. בניטס איבד את זה לגמרי. לעטר ישכחו את הכישלון בחיפה כמו ששכחו לקטש את הכישלון במכביסל והוא ימצא עבודה בלי בעיות. לבניטס אני חושש שיזכרו את ההתפרצות וזה די יחסל את סיכוייו.

MG 1 במרץ 2013

נכון, אבל אם הוא ירצה תפקיד בקבוצה גדולה הוא יצטרך לחרוג ממנהגיו הקיימים.
עוד לפני תחילת העונה, תומר חרוב כתב שעטר לא יצליח במכבי חיפה, לא כיוון שהוא לא מאמן מספיק טוב, אלא שבניגוד לנתניה, במכבי הוא לא יכול להחליט על כל בעלי התפקידים, מדיניות ומה יהיה כתוב על החולצה.

שלו 1 במרץ 2013

בניטז מייצג זן של מאמנים, שבטבע היה נקרא "אוכלי נבלות",
הוא נמצא במעמד (מעמד שהוא רואה את עצמו…) שלא יכול להרשות לעצמו לקחת "סתם" קבוצה. אז הוא אוכל שאריות, כל עוד אלו שאריות של אלופת אירופה.
זה התחיל באינטר שהבחירה בה הייתה יותר ממוזרה מבחינה מקצועית.
קבוצה זקנה, עייפה, לפני חילוף דורות. הרבה מעבר לשיא.
בצ'לסי זה ממש להיות אברם.
הכל בשביל כסף ופרסום.
כמו כל דוגמנית שבגיל 17 אומרת שלא תופיע בערום, בגיל 35 תוך כדי אכילת נבלות היא מקבלת כל הצעה שתשאיר אותה התודעה.
הזמן של בניטז עבר.
כשקבוצה לוקחת אותו זה רמז של הבעלים לאוהדים, עכשיו הורסים.
אח"כ נבנה מחדש.
ובניטז משתף עם זה פעולה כמו חיים רמון שמקבל תפקידים כדי לסיים תהליכי פירוק, לעשות את העבודה השחורה שאף אחד לא רוצה לעשות.

אריק 1 במרץ 2013

זה נכון אבל היה לו צ'אנס עם סגל נפלא שכל מאמן היה מאושר ממנו, להצליח, אחרי חמישה נצחונות רצופים כולם היו מאחוריו, הבעיה שהוא מאמן מיושן שלא השכיל לשכלל את משחקו מאז תחלית שנות האלפיים, זה הספיק לפוקס אחד באלופות (גם די מתאו זכה באלופות, וגם שטופמולר ודשאן הביאו קבוצה לגמר, שזה מה שבניטז עשה מינוס המזל) ולמקום שני -שלישי בעידן שלפני השייחים, והיום זה לא מספיק לכלום. פשוט מדובר כיום במנג'ר בינוני ובאדם בלתי נסבל ששחקנים לא סובלים.

בני תבורי 1 במרץ 2013

אריק,
בניטז גם זכה באלופות ובהזדמנות אחרת גם הביא קבוצה לגמר אחרי שריסק את ריאל במדריד ודרס עוד כמה קבוצות בדרך. את האליפות באנגליה הוא הפסיד לקבוצה אותה ניצח פעמיים באותה עונה, כולל תבוסה ביתית מהדהדת. אז לא מדובר כאן ביד המקרה ולא בפוקס. אני לא משוכנע שמדובר במנג'ר בינוני, אבל בהחלט באדם קשה ששם לעצמו רגל באופן די קבוע.

אריק 1 במרץ 2013

אלו היו שני נצחונות בודדים בליגה על הקבוצה ההיא בכל תקופתו, מי שרוצה להתעקש ולזכור את זה ולשכוח שלפני זה דיברו על זה שחמש שנים הוא לא ניצח אותה, מוזמן. הפוקס היה באלופות, מול צ'לסי עם שער רוח הרפאים ומול מילאן שנרדמה ל20 דקות ובמאה האחרות זה היה פער כמעט מעליב בין הקבוצות. דווקא המסע השני לגמר היה יותר מרשים ובודאי שתי האליפויות עם ולנסיה, אבל זה היה מזמן.

באבא ימים 1 במרץ 2013

לא רוח ולא רפאים. ובכל מקרה אם זה לא היה שער אז זה היה פנדל ואדום לצ'ך. מעבר לזה – פוקסים לא מסבירים את ההגעה לגמר האלופות, יובנטוס באותה עונה ואת ההגעה לגמר, חצי הגמר ורבע הגמר ב – 2007 2009.

אני אבל מסכים לקביעה – בניטס מאמן מספיק טוב להביא קבוצה למקום שני שלישי בעידן שלפני השייחים. כמה מאמנים כאלה כבר יש? תחשוב שוב על המשפט הזה ותגיד לי אם זו ההגדרה שלך למאמן בינוני.

אריק 1 במרץ 2013

באבא, הוא מאמן טוב, טקטיקן מבריק אפילו, אבל האופי הלעומתי הדווקני שלו פוגע בו, והופך אותו לבינוני פלוס, העקשנות שלו הופכת אותו למיושן. הוא ניהל את התקופה שלו באינטר ובצ'לסי בצורה הגרועה ביותר האפשרית. גם את ליברפול הוא עזב אחרי שגירש את ארבלואה, אלונסו ומסצ'רנו והוריד את המועדון בעונה האחרונה לשפל כמעט חסר תקדים. מאז נאום האימים שלו, נאום ה-FACTS הוא בדרך למטה ואני לא חושב שזה יעצר.

dtnsgl 1 במרץ 2013

איך אלופת אירופה נמצאת הרבה מעבר לשיא?!

שלו 1 במרץ 2013

צ'לסי ואינטר אלופות אירופה היו פחות טובות ממה שהן היו בעונות קודמות.
מוריניו הצליח לסחוט את הלימון של אינטר עד גמר ליגת האלופות, את האליפות הוא כמעט הפסיד. עם ליגה מאוד נוחה שניתן להסתדר איתה.
באומנות הוא שילב בין היכולות של השחקנים שלו, לכמות המשחקים, לגיל שלהם.
דה מטאו הצליח אותו דבר (למרות שבמקרה שלו הליגה לא הייתה רלוונטית.
שניהם הצליחו לנווט את הקבוצה למאמצים חד פעמיים (בדמות משחקי הגביע של האלופות), מוריניו הצליח גם לצלוח את הליגה (בעיקר תודות לשני משחקים של לאציו נגד אינטר בו לאציו נתנו לאינטר את האליפות, ושל רומא נגד סמפדוריה בו רומא הפסידה בבית בשלומיאליות שלא לומר נחנקה…)
צריך סיבה טובה לקחת קבוצה אחרי פסגות כאלה.
גם באינטר ולדעתי גם בצ'לסי לקחו אותו כשעיר לעזאזל.
כדי שאפשר יהיה לצאת מהפלונטר של ההמשכיות שנגדעת (רצף האליפויות של אינטר, או החלפת המאמנים בצ'לסי באמצע העונה).

אריק 1 במרץ 2013

בני איך שלא הופכים את זה, כולם יודעים מתי התחילה הנפילה של בניטז. הייתי מביא כאן איזה ציטוט מהסנדק אבל מוקדם בבוקר ואני לא מצליח להיזכר, אבל מאז אותו יום הקררירה שלה במדרון חלקלק. FACT!!

אלי 1 במרץ 2013

באותה עונה ממוצע הנקודות למשחק של ליברפול היה גבוה אחרי הנאום מאשר הממוצע לפני הנאום. FACT!
הסיבה שליברפול בסוף סיימה רק במקום השני זה בגלל שלמנצסטר היו 2 או משחקים חסרים, ובנוסף לא הפסיקו לנצח מגולים מטורפים. השיא היה הניצחון של אסטון וילה בתוספת זמן משער של מקדה (מי?). לולא הגול הזה ליברפול היתה אלופה.

רועי מ 1 במרץ 2013

הצמד בנות ממש טובות.

ניינר 1 במרץ 2013

הפוסט לא היה צריך להיות על המלצר הספרדי שהוא טיפוס משעמם כמו הכדורגל שלו, אלא על ידידך מאם המושבות שהוא, מה לעשות, גאון. עצם העובדה שהוא שוב מועמד לחזור לצ'לסי מראה שהוא לא רק שרלטן אלא גם מקיאווליסט ממולח ומתוחכם. ספר לנו בני איך מהמושבה המנומנמת שלכם צמח הפלא העולמי הזה.

matipool 1 במרץ 2013

ועל זה כבר כתב בעבר שדמי פוסט גאוני – אברם אברם אברם אברם .

ניינר 1 במרץ 2013

ואללה צודק. הפוסט הגאוני ההוא אחד הגדולים בתולדות דה באזר. ואם כבר מדברים על אברם, זה מה שכתב לי הארוי לואיס, יו"ר אוהדי צ'לסי בישראל, אחרי שאמרתי לו שעכשיו בטוח ספרס תסיים לפני צ'לסי:
I was thinking the fat Spanish waiter couldn't serve me a good meal I could get the old waiter who had made feel sick before. Please call a doctor I'm really depressed cause I also think Rottingham will finish above us.

אסף THE KOP 1 במרץ 2013

מהתגובה הזאת אני למד שאם יש משהו יותר עצוב מהקדנציה של בניטז בצ'לסי, אלה הם האוהדים הישראלים של צ'לסי.

התגובה הזאת מעידה בעיקר על מר הארווי לואיס.

אסף THE KOP 1 במרץ 2013

אם יש משהו יותר מביך מהעונה של בניטז בצ'לסי, זאת התגובה של יו"ר חוג אוהדי "הצעצוע של אברמוביץ" בישראל.

התגובה הדוחה שציטטת, מעידה בעיקר על מי ומהו מר הארוי לואיס.

בני תבורי 1 במרץ 2013

ניינר,
על פלאפל גוזל וציונה שמעת?

ניינר 2 במרץ 2013

ואללה לא. למה?

בני תבורי 2 במרץ 2013

כי זה הסוד של המושבה המנומנמת… :)

ניינר 2 במרץ 2013

אז למה זה עבד רק על אברם? זה המקסימום שיש למושבה / ציונה וגוזל להציע?

matipool 1 במרץ 2013

דווקא בפוליטיקה אני די מרוצה ממה שאני רואה בשבועות האחרונים .
קמו שני אנשים צעירים יחסית בגילם הפיזי וטירונים פוליטיים ואשכרה עומדים ומתעקשים על הדרך שלהם ועל העקרונות שלהם ולא מוכנים להסתנוור מהבטחות על כסאות ולהיות טרף קל לאוכלי הנבלות המקצועיים שמסתובבים במסדרונות הפוליטיקה .
אני חושב שלא מעט אנשים מרוצים מההתנהלות של לפיד ובנט ( במיוחד מלפיד כי לבנט יש קהל מצביעים שבחלקו לא מרוצה כל כך מההתנהלות שלו ) .
אם הולכים לבחירות מחר – לפיד יזכה ב-25 מנדטים ולולא החיבור של ביברמן , היה הופך למפלגה הגדולה ביותר .

רפא היה מאמן טקטיקן מצוין בליברפול וידע להכין את הקבוצה נהדר למשחקי נוק אאוט באירופה . לא סתם הוא הגיע בחמש השנים הראשונות שלו לזכייה , גמר , חצי גמר , רבע ושמינית כשבחלק מהמקרים ליברפול הייתה נחותה משמעותית מבחינת איכות השחקנים .
הנפילות שלו היו בשוטף . בעיה קשה של יחסי אנוש . מין אהוד ברק כזה שקשה לו לחבק , ללטף , לתת צ'אפחה קטנה כשצריך .
צריך לציין גם שבחלק מהשנים שלו בליברפול הוא פעל תחת בעיות תקציביות לא פשוטות ובעלים בעיתיים . לפעמים סכום של 2 מיליון פאונד מנע הבאת שחקנים כמו דני אלבס בשיאו לפני שעבר לברצלונה . מצד שני , היו גם כמה רכישות הזויות כמו אקווילאני הפצוע כתחליף לאלונסו , גלן ג'ונסון ב-17 מיליון ומכירת ארבלואה ב-4 מיליון בלבד ועוד ועוד .
אין ספק שהוא עדיין דמות אהובה מאד בליברפול . העובדה שנשאר לגור שם ולא חזר למדריד הדהימה אותי .

משה 1 במרץ 2013

בניגוד לאהדה שלנו את אותה קבוצה האמירות הפוליטיות שלך כאן ממש רחוקות מכל מחשבה שיש לי בנושא. אני נחרד לראות שבמחיר סיסמא נבובה כמו "שיוויון בנטל" אנשים אינטיליגנטים הולכים שולל אחרי המאחז עיניים הזה. האם הצבעת לפיד כדי לעצור את תהליך השלום ? להפעיל את המתווה הגאוני של בנט לפיתרון הבעיה(סיפוח 70% מהשטח ? האם לפיד תחת הסיסמא הזו מתכוון לטפל במס החברות שטבע לא משלמת ? בנוני מוזס שולחו וחבר מרעיו שמתייחסים למדינה כשלהם ? האם כשיוסל ואברמל מישיבת שקר כלשהו ילכו לצבא זה יסדר לך את החיים ? זה ישפר את חשבון הבנק שלך ? את היכולת שלך לקנות דירה ? לחסוך לילדים שלך ?
הסיטואציה הנוכחית נראית לי כמו מצב ששני תלמידים מתעללים במורה(גרועה כשלעצמה) וכל הכיתה נהנית מהטריקים שלהם וצוחקת כי "הם יוצאים גברים". בסוף זה בעיקר ילדותי וחסר אחריות כלפי כל שאר הכיתה.
מצבי כמעמד ביניים מעולם לא היה גרוע יותר, אני גם רחוק 4 שנים מבחירות וגם מי שמתיימר לייצג אותי הוא מאחז עיניים ונבוב בדיוק כמו זה שעומד מולו.

עודד 3 במרץ 2013

משה- מקריאת תגובתך, תגובות ומאמרים רבים של אנשי שמאל נראה לי שהתבלבלתי – אני חשבתי שהליכוד ביתנו שבין חברי סיעות הליכוד וישראל ביתנו נמצאים אנשים כליברמן, יריב לוין, משה פייגלין וציפי חוטובלי (ואני מתאר לעצמי ששכחתי כמה) הפסיד בבחירות ואילו העבודה ניצחה. לכן, הדבר היחיד העומד בין ממשלה שתקדם תהליך שלום ודו שיח מדיני הוא יאיר לפיד ויש עתיד.
קראתי לעומק את המצע של יש עתיד ולעניות דעתי כ- 90% מכל מי שאינו חרדי/ערבי במדינה (כולל מצביעי הבית היהודי והליכוד) יהיה מוכן לחתום על מה שכתוב שם. רוב הדברים כל כך הגיוניים שפשוט עצוב והזוי שלא עשו אותם עד עכשיו.
אני לא אומר שהם יצליחו לבצע את זה כי נסתרות הן דרכי הפוליטיקה אבל לפחות ברור לי מאד על איזה בסיס הבית היהודי ויש עתיד מתחברים, מה שלא ברור לי זה למה הליכוד מתנגד.

משה 3 במרץ 2013

גם אני קראתי את המצע של יש עתיד, בנאלי כמו כל טור של לפיד.
גם אם אקבל את תיוגי כ"איש שמאל", מה שלא בטוח נכון, איך אדון לפיד מצהיר על מחוייבות למו"מ עם הפלשתינאים ובו בעת התאום שלו מתנה את הצטרפותו לקואליציה בביטול ההבטחות של נתניהו ללבני ? איזה "מו"מ" הוא מתכונן לבצע עם סטרוק ופייגלין, מו"מ על פינוי ברצון ?
חוץ מזה, התיוג של אנשי הימין את לפיד כשלהם מראה את הזמניות של המפלגה שלו. עופר שלח כבר שמע על כך שהוא ימני ? רות קלדרון ? יעל גרמן ?

עודד 4 במרץ 2013

ברור שיש עתיד לא ימניים, אבל בהינתן קואליציה בהנהגת נתניהו (ובר מרעיו שציינתי קודם) הם לא יכולים לכפות קו מתון יותר. הם בוחרים לממש לכל הפחות את המצע החברתי-כלכלי שלהם שבעיקר על בסיסו הם נכנסו לכנסת.
לדעתי זה סביר אם לא למעלה מכך.
אני לא הצבעתי להם אבל רבים מחברי כן ועד כה הם די מרוצים מהקו שלפיד מתווה כך שלא נראה לי שהוא נפגע פוליטית מכך.

משה 1 במרץ 2013

ולגבי אוכלי הנבלות של הפוליטיקה הישראלית : את לפיד מייצג במו"מ אורי שני ואת בנט מייצג אייל גבאי, אפשר להירגע עם פוזת ניקיון הכפיים והפוליטיקה החדשה…

בני תבורי 1 במרץ 2013

משה,
חושב כמוך. ההצבעה עבור לפיד הייתה הפתק הלבן החדש שלא יוביל לשום מקום. זה לא מתסכל אותי כמו הידיעה שכל כך הרבה מאות אלפים הלכו שולל אחרי סיסמאות נבובות ואני לא רואה שום סיבה שזה לא הולך לקרות שוב בבחירות הבאות והפעם עם איזה כוכב אחר.

matipool 1 במרץ 2013

לא הכל מסתכם ב"שוויון בנטל" . הדגל העיקרי הוא שנמאס למעמד הביניים להחזיק על כתפיו כל כך הרבה סקטורים אחרים והוא למעשה הפך בפעם הראשונה לסקטור שמתכוון לדאוג הפעם לעצמו . מה כל כך רע בזה ? לא כל החוכמה נמצאת במרצ ובטח לא אצל גב' לבני ( שאם הייתי מצביע לה , הייתי מקיא אחרי המהלך שהיא עשתה ) .
למה אתם חושבים שכולם הלכו שולל אחרי ססמאות נבובות ? למה אתם לא נותנים צ'אנס למישהו חדש עם כוונות טובות ואנשים שאשכרה באו לעבוד ולנסות לשנות ( אותו דבר אני מרגיש גם לגבי איציק שמולי למשל ) ?
היה לנו כל כך טוב עם אלו שהיו עד עכשיו ?
ברור לי שאי אפשר לשנות ולהצליח בכל , בטח בסוג הפוליטיקה ושיטת הבחירות הקיימת , אבל לפחות פעם ראשונה יש לי תקווה מאז רצח רבין .

gיא 2 במרץ 2013

בוא נאמר כך – יום יומיים אחרי הבחירות כל מי שהצביע לפיד הסתובב עם מבט בעיניים של "אמרנו לכם".
אני מקווה ומתפלל עבור כולנו שבעד שנה שניים כל מי שלא הצביע לפיד לא יסתובב עם אותו המבט בעיניים.

איציק 1 במרץ 2013

בני,
כמצביע "יש עתיד" מתוך אילוץ ותיקווה, אומר לך כך.
1. לא הצבעתי לפיד כי אם ל"יש עתיד." אני מכיר חלק מהאנשים ומכבד אותם מאוד. אני מכיר לפחות חלק מהמצא וחושב שיש בו הרבה טוב. אני לא בטוח שזה ישים אבל יש לפחות כיוונים חוביים.
2. הבחירה ב"יש עתיד" הוא אילוץ כיוון שלא מצאתי שום מפלגה ותיקה שנתנה לי תיקווה, כולן המעיסוי את עצמן או אני לא מאמין בדרכן.
וכמו שכתבתי בפוסטים אחרי הבחירות: בחירות אחרי בחירות אני אצביע למפלגות ללא עבר וללא "תקווה" להבנתכם, כל עוד לא תקום מפלגה ותיקה שתואמת את השקפת עולמי ותוכיח לי שהיא מסוגלת לעשות משהו בכיוון היובי ובניקיון כפים. עד אז, שאף אחד לא יבוא ולא יספר לי כמה הפתק שלי הוא לבן, הוא לא, הוא מחאה בממסד הישן, המאופש, והמסריח, ואני מנסה משהו חדש. אולי אכשל, אך לפחות אומר, ניסיתי לשנות, נכשלתי, אנסה שוב בפעם הבאה ואקווה לטוב יותר.

dtnsgl 1 במרץ 2013

בני, הקהל של צ׳לסי בהחלט פנה נגד רפא באופן אישי – במיוחד על בסיס האמירה של רפא שהם אוהדי פלסטיק על שם דגלוני הפלסטיק עם המשבצות שחיכו להם על הכסאות ביציעם של הגשר לפני משחקים גדולים

אסף THE KOP 1 במרץ 2013

מי זאת צ'לסי ?
צעצוע של אוליגרך.

אביאל 1 במרץ 2013

בני – בדיוק כמו dtnsgl אמר, אוהדי צ'לסי לא קיבלו את בניטז מהיום הראשון בשל כמה אמירות שלו שפגעו הישר בוריד של כל אוהד צ'לסי.
נמשיך בזה שהוא הגיע לקבוצה כאשר הפער מיונייטד עומד על ארבע נקודות, היום הוא עומד על 19 נקודות, הוא כבר במקום הרביעי, מרחק של שתי נקודות מארסנל (בעונה מזעזעת) ואפשרות ריאלית של אובדן המקום בליגת האלופות בשנה הבאה (דבר שלא בא בחשבון במועדון כמו צ'לסי).

בנוגע ללאמפרד וטרי, שהוא הגיע שניהם היו פצועים, הוא דיבר הרבה בהתחלה שהוא מחכה לחזרה שלהם, ללאמפרד הוא נתן את הבמה וזה הוכיח את עצמו בנצחונות גדולים על אברטון וסטוק בחוץ כאשר לאמפרד הוא השחקן המצטיין בשניהם. אבל מצד שני, דווקא את אותה טקטיקה מפורסמת הוא לא הוכיח בצ'לסי. המשחק האחרון מול הסיטי בוא צ'לסי בעטה פעם אחת למסגרת מוכיחה את זה. חילופים הזויים (מגן במגן, בזמן שהקבוצה מפגרת מול קבוצת תחתית), פעמיים צ'לסי הובילה 2-0 פעמיים השוו בדקות הסיום (מול קבוצות תחתית) בעיקר בגלל חילופים ומערכים מעט הזויים.

בקיצור, כמו באינטר, זה נראה כמו כשלון צורב.

בני תבורי 1 במרץ 2013

אביאל,
אכן כישלון צורב למועדון כמו צ'לסי. ועדיין, אני תוהה מה בער לבניטס לצאת כנגד כולם בצורה כל כך חסרת אחריות ורגישות. בניטז גרם נזק בלתי הפיך לסיכוייו לא רק להמשיך בצ'לסי, אלא גם לקבל עבודה באנגליה. אפילו גרנט שהחליף את מוריניו הנערץ ידע לקיים עם האוהדים וההנהלה מערכת יחסים מכובדת וראויה שתעמוד לזכותו אם הכותרות אכן נכונות.

אביאל 1 במרץ 2013

בני – אני מניח שזה הלחץ הכללי שיש למאמנים בצ'לסי, בנוסף לשנאת האוהדים שלא מפסיקה, בנוסף לתוצאות הגרועות, הכל הביא לכך שזה פשוט התפרץ, אולי ככה יפטרו אותו ויגמרו את הסיפור מהר או מצד שני אולי אפילו יעריכו אותו באיזושהי צורה של ניסיון לעשות משהו קיצוני שאולי דווקא ישפיע, הוא גם דיי איים על האוהדים שאם הם ימשיכו ככה צ'לסי תגמור בליגה האירופית ולא בליגת האלופות.

אלי 1 במרץ 2013

להזכירך, צ'לסי סיימה שנה שעברה במקום החמישי שלא אמור היה להספיק אפילו למוקדמות ליגת האלופות.
ובניטז לא היה המאמן שלהם.

אביאל 1 במרץ 2013

אלי – מקום שישי, אבל בכל מקרה זאת היתה העונה הגרועה ביותר מאז שאברמוביץ' הגיע בליגה, עם מאמן די הזוי (שלמרבה הפלא דווקא מצליח בטוטנהאם) ולא סיפק בכלל את הסחורה, להזכירך צ'לסי של העונה פתחה עם שבעה נצחונות ועוד תיקו. מאז שבניטז בא משהו לא בריא קורה במועדון, הפסדים מביכים לקבוצות תחתית, קאמבקים של רדינג במגרש הביתי (מגרש שבתקופת מוריניו ועד סקולארי, עם גרנט באמצע לא הפסידה משחק בית), בעיות עם השחקנים והאוהדים מהיום הראשון.

ובכלל, הכל הולך לטעות המרכזית והיא פיטורי די-מתאו, אולי הוא אשם בכך שצ'לסי לא עברה את שלב הבתים אבל הוא הצליח להוציא בליגה הרבה יותר מהסגל, לעומת בניטז.

אלי 1 במרץ 2013

די מתיאו היה כישלון. אחוז צבירת הנקודות שלו היה נמוך משל AVB, בנוסף סיים במקום השישי, כאשר קיבל את הקבוצה במקום החמישי.
צ'לסי שיחקה כדורגל מגעיל ודפנסיבי ולא רק נגד ברצלונה אלא נגד קבוצות תחתית באנגליה.
הוא זכה בליגת האלופות די במזל.
בהחלט צריך מזל בחיים אבל אתה לא יכול לבנות קריירה מזה.

משה 1 במרץ 2013

גם כאוהד ליברפול מעולם לא הייתי מחסידי בניטז, בעיקר לא התחברתי אליו ברמה האישית. לדעתי הוא פשוט הרס במחיר הגאווה העצמית שלו והשחצנות את הקבוצה שבנה בעמל רב וגם די קבר אותה לכמה שנים קדימה. המכירה של אלונסו, ההסתמכות על לוקאס והרכש היקר של ג'ונסון ואקווילאני הפצוע היו מהצעדים הפחות הגיוניים שנעשו בקבוצה(ולצערנו הגיע הקיץ הקודם של דלגליש שקבר את הקבוצה סופית).
עם זאת, לא רציתי לראות בכשלונו אבל הבחירות הגרועות לאחר ליברפול הביאו אותי לחשוב שהוא באובדן דרך מוחלט. אינטר שאחרי מוריניו הייתה קבוצה בירידה שנסחטה לחלוטין וקבלת צ'לסי לחצי עונה הייתה בכלל צעד הזוי.
הבעיה שבניטז שחצן מדי בשביל לבנות את עצמו מחדש. אני בטוח שהוא יכול בקלות לקבל קבוצות דרג שני בכל ליגה באירופה(סטייל ולנסיה, סיביליה, רומא וכד') אבל הוא עדיין רואה את עצמו כמקביל לגדולים באמת כשהשוק לא ממש חושב כמותו. מה שטוב לפלגריני או הקטור קופר יכל להיות טוב גם לו.
אני גם בטוח שאני לא רוצה אותו בליברפול שוב, לפי ההתנהלות שלו הוא לא למד כלום בתהליך.

kirma der faux 1 במרץ 2013

משה, הסכמתי מאוד עם התגובה הפוליטית, אבל אני לא מסכים לגבי התקופה של רפא בליברפול.
הקבוצה בתקופתו היתה בשיפור מתמיד כל עוד הוזרם לה קצת כסף. כולם לועגים לרכש שלו, אבל הוא הצליח לבנות קבוצה עם שלד של ריינה-קרא-אגר-מסצ'רנו-אלונסו-ג'רארד-טורס. אמנם בצד שמאל הוא לא הצליח למצוא שחקנים מספיק טובים, ומחליף או שותף סביר לטורס כבר אי אפשר היה לקנות, אבל זו היתה קבוצה מהטופ האירופי, שגם היה תענוג לצפות בה לרוב (דפקו רביעיות ליונייטד, ריאל, צ'לסי וארסנל). הקבוצה הזו נבנתה כשכמעט תמיד הוא צריך למכור כדי לקנות. ברגע שהאמריקאים יבשו את הקבוצה הוא היה צריך להמר על שחקנים פצועים או בעייתיים, ולא יכל להמשיך עם הרוטציה הרחבה שאמנם היתה מעצבנת, אבל שמרה על ג'רארד וטורס בריאים.
גם העזיבה של אלונסו (שהפך לשחקן הענק שהוא עד היום תחת אימונו של בניטז) לא היתה ביוזמתו. עד כמה שאני זוכר אלונסו אמר שאחרי שהוא כמעט נמכר ליובנטוס שנה לפני הוא החליט למצוא אתגרים חדשים, וכשהוא קיבל הצעה ממדריד הוא הגיש בקשת העברה.

בניטז לא מאמן מושלם, וכנראה לא נחמד במיוחד, אבל אני חושב שמה שבאמת פוגע בו בצ'לסי זו ההזדהות העמוקה שלו עם ליברפול. כמו בחור שעדין מאוהב באקסית הוא פשוט לא מסוגל להצליח עם מישהי אחרת. בגלל זה חבל לי עליו, ואני מקוה שהוא יצליח לבנות את עצמו מחדש בעונה הבאה.

בני תבורי 1 במרץ 2013

kirma der faux,
העלית נקודה נכונה ומעניינת שלא חשבתי עליה, כנראה שבניטס באמת מגיע עם תו זיהוי עם ליברפול שמקשה עליו להתקבל במקומות אחרים באנגליה. כדי להוכיח את זה, הוא יצטרך לקבל ג'וב נוסף באנגליה, ואני לא רואה את זה קורה.

kirma der faux 1 במרץ 2013

יש בפורום של LFCreds דיון על קבלת הפנים לרפא במידה והוא עדיין יאמן את צ'לסי כשהם יגיעו לאנפילד
http://www.lfcreds.com/reds/index.php/topic,44502.0.html
ההתלבטות היא לא האם לשיר לו שירי עידוד, אלא מתי וכמה.
אם זה אכן יקרה צפוי לנו מחזה אבסורדי בו אוהדי יריבה מעודדים את המנג'ר בעוד אוהדי הקבוצה מגדפים אותו.
http://www.youtube.com/watch?v=FCUeBICTgL0

לגבי גרנט, מכיון שהדרישה המרכזית מהמנג'ר הבא של צ'לסי הוא לא להיות מפוטר עד סוף העונה, הרקורד המדהים של מקום אחרון בפרמייר ליג שנתיים ברצף בלי להיות מפוטר עד סוף העונה הופך אותו למועמד המושלם לתפקיד.

matipool 1 במרץ 2013

אלונסו עזב לא בגלל אתגר חדש אלא בגלל היחסים שלו עם בניטז שהיו בשפל מאז שרפא רצה להביא את בארי במקומו ( והאמת שנכון לאותה תקופה , זה היה די מוצדק משום שאלונסו היה בעונה גרועה ובארי היה מצוין באסטון וילה ) . למעשה מתוך 4 עונות אצלנו , אלונסו היה טוב מאד בעונה הראשונה , בינוני בשנייה , חלש בשלישית ומעולה ברביעית .

kirma der faux 1 במרץ 2013

matipool, יכול להיות שאתה צודק, מעולם לא הייתי טוב בידע מחדר ההלבשה, וזה נשמע לי הסבר הגיוני. כך או כך זאת היתה החלטת קריירה פרופר של השחקן, והחלטה לגיטימית לגמרי גם אם כואבת מבחינתנו.
בשבילי המכירה של אלונסו בסופו של דבר (בלי קשר לסיבותיה) בעיקר סימנה את נקודת המעבר שלנו מקבוצה בעלת יומרות לטופ אירופאי לקבוצה במאבק הישרדות.

משה 2 במרץ 2013

krima,
http://www.guardian.co.uk/football/2010/jul/11/rafa-benitez-yossi-benayoun-liverpool אתה יכול לקרוא שוב את הראיון המפורסם של בניון לאחר העזיבה שלו בדבר היחסים שלו עם רפא שבהם הוא גם מתייחס לעזיבה של אלונסו וריירה. אין ספק שרפא בנה קבוצה מפוארת עם סיכויי אליפות אבל למרות הניסיונות שלו להפיל הכל על הבעלים העזיבה הכי משמעותית לקבוצה הזו נבעה לחלוטין מהיחס שלו לאלונסו ומהניסיון להביא במקומו את בארי. חוץ מזה לגבי טענת המחסור בכסף, האיש שפך על קין, אקווילאני וג'ונסון כ-60 מיליון פאונד…

kirma der faux 2 במרץ 2013

משה, כמו שאמרתי אני לא טוב בסודות מחדר ההלבשה, אבל זכרתי במעורפל את הראיון של אלונסו עצמו, בו הוא מדבר על העזיבה:
http://www.dailymotion.com/video/xj5323#.UTGXUsqEBmg
המילה אתגר חדש נאמרת שם לפחות חמש פעמים, הוא אומר שלא היה לו ריב עם בניטז, אלא יחסים מקצועיים, ובהחלט לא מזכיר אותו כסיבה לעזיבה.
יותר מוקדם בראיון הוא מדבר על הידיעה בקיץ שלפני שעלולים למכור אותו אם תגיע הצעה מתאימה, ומציין זאת כסיבה למה הוא התחיל לחשוב על התחנה הבאה.
http://www.dailymotion.com/video/xj51sm#.UTGZH8qEBmg

צור שפי 1 במרץ 2013

אני מבקש לציין שקיימת אפשרות תיאורטית רחוקה שבניטז לא שמע על קלינגר.
ולפרק המוסיקה בתכניתנו: לא אהבתי את השיר של צמד יעלות החן. הקליפ אכן מופק לעילא אבל סגנון תאומי קוקטו הזה היה, אם בכלל, נכון לשעתו. חוץ מזה בעוונותי יש לי הסתייגות מהטרנד הגובר של ישראלים ששרים באנגלית. לא כל אחד הוא אסף אבידן ואני, פרובינציאלי, שכמותי, מעדיף עדיין להתרגש בעברית.

בני תבורי 1 במרץ 2013

צור,
האפשרות התאורטית היא שבניטז חושב שהוא קלינגר…
לגבי The Aprons, אם תנבור ביו טיוב, ויטוב יותר אם תרכוש את האלבום, תוכל לשים לב לגיוון סגנוני רב יותר משאפשר להגדיר כקוקטו טווינס או מישהו אחר ואין לי שום דבר רע לומר על הטווינס.
זה בסדר שאתה מסתייג מז'אנר השירה באנגלית, זה מאוד לא בסדר שאתה מציין את אסף אבידן כנושא הדגל…

צור שפי 2 במרץ 2013

למה, מה לא בסדר עם אסף אבידן?

בני תבורי 2 במרץ 2013

קודם כל אין משהו לא בסדר וכל הביקורת שלי היא עניין של טעם אישי ותו לא. אני לא אוהב את הקול שלו ולא את סגנון השירה. ג'ניס הייתה רק אחת ו Pavlov's Dogs יש כבר אחד, אז מספיק לטעמי. מה שכן, הוא כותב-על.

פאקו 1 במרץ 2013

הייתי בטוח שמדובר על נדאל לפי הכותרת.

אביעד 1 במרץ 2013

ה"נאום" הנוכחי של בניטז נראה והריח כמו משהו מתוכנו מראש. שלושה וחצי חודשים בקבוצה ועכשיו הוא מוטרד משלטים בגנותו (שנמצאים שם מהיום הראשון)? עכשיו הוא מוטרד מהתואר "זמני"?
צ'לסי מתדרדרת מקצועית וזה מרגיש לי כאילו הוא מנסה להוריד את האשמה מעליו, כדי לשמר את המוניטין שלו. לכל בר דעת היה ברור שהוא בצ'לסי רק עד סוף העונה, בנאום שלו בניטז מנסה ליצור את הרושם כאילו העזיבה הצפויה שלו היא בחירה שלו ושהתוצאות המקצועיות הן לא באשמתו (במקרה כישלון) או הישג כביר (במקרה של הצלחה) בכך שהוא מתלונן על כולם.
מאז אמצע העונה האחרונה שלו באנפילד, בניטז מתנהל כמו אחד שמעוניין יותר מהכל בכסף. כאילו הוא מחפש שיפטרו אותו בשביל הפיצויים.

Z 1 במרץ 2013

הפסקתי לקרוא ב"רמירז בשיאו"

בני תבורי 1 במרץ 2013

למה?

אמנון 2 במרץ 2013

כי רמירז ושיא זה ממש אוקסימורון. כמו לכתוב "ריברי נמצא בשיא יופיו"

Z 3 במרץ 2013

הייתי עייף אז החלטתי להמשיך אח"כ וזו הייתה סוג של סימנייה, נראה לי שתהיתי אם זה נכתב בציניות. אגב לגבי למפרד: זה לא היה יותר דומה למשחקי כח שלו עצמו מול המועדון בהקשר של שכר? היו הרי שמועות של מעבר שלו לכל מני מקומות עוד לפני בניטז.

בני תבורי 3 במרץ 2013

Z,
לא הייתי ציני לגבי רמירז, נדמה לי שהוא בכושר הטוב ביותר מאז הגיע לצ'לסי.

איתמר 2 במרץ 2013

משה, המטאפורה הפוליטית מדוייקת וחדה. אף עיתונאי לא היה מנסח את זה טוב יותר

משה 2 במרץ 2013

תודה.

אמנון 2 במרץ 2013

אני חושב שהיחס לבניטז מראה עד כמה אנחנו מסתכלים בסופו של יום רק על מבחן התוצאה.
השנים שלו בליברפול, היו מהטובות שהמועדון הזה ידע בעשורים האחרונים. אפשר רק לראות לאיזה כלום היא מגיעה מאז שעזב. אז נכון, אליפות הוא לא לקח, אבל בפעם האחרונה שבדקתי בכל שנה יש רק אלופה אחת-אז מה, כל השאר לוזרים?
גם המעברים שלו לאינטר וצ'לסי, על אף שבסופו של דבר נכשלו, היו אמיצים. לא הרבה העיזו להכנס לקלחת של פוסט-מוריניו, אני רק מדמיין איך ריאל תראה ביום שיעזוב. וכנ"ל אצל אברמוביץ'.
בסופו של דבר, אני חושב שבניטז מאוד רוצה לזכות באליפות אנגליה. הוא מבין שזה הישג שחסר לו ברזומה, שהוא חייב את זה לעצמו. חבל שהחודשיים האלו בצ'לסי הרחיקו אותו מהאפשרות הזאת לפחות בכמה שנים טובות.
מקווה לראות אותו מקבל קבוצה עם בעלים שאפתני שיאפשר לו להוביל אותה קדימה.

水着 30 ביולי 2013

Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.

Comments closed