עשרים

אין דבר כזה להיות אוהד של מועדון כדורגל מבלי לאהוב את המשחק.

7557404764_6d7fe7e5ef

 

 

אין דבר כזה להיות אוהד של מועדון כדורגל מבלי לאהוב את המשחק ולכן מי שאוהד כדורגל צריך לדעת להעריך דברים יפים שמתחוללים בו גם אם אינם מתרחשים במסגרת המועדון אותו הוא אוהד.

תקראו שוב ותראו שזה לא ממש מסובך להבין ואם אתם עדיין מתקשים, אז אולי אתם לא ממש אוהבים כדורגל.

כי אם אתה רק אוהד של מועדון ולא ממש אכפת לך מהמשחק אין ג'נרל, אז חזות הכול נשקפת אליך דרך פריזמה קטנטנה שמעוצבת על פי המבנה הפסיכולוגי הפרטי שלך שלפעמים מורכב מדברים שאין להם ולכדורגל שום דבר משותף. זה כמו להיות אוהד של ועד עובדים. יותר גרוע, זה כמו להיות רני רהב שאוהב את הטייקונים יותר מאשר את שאר בני מינו שעל חשבונם הטייקונים חיים.

*

אבל אם אתה באמת אוהב את המשחק, אתה צריך לדעת לקום ולומר בפה מלא את מה שמבעת אותך בסיוטי לילה: מנצ'סטר יונייטד אלופה בפעם העשרים וכל הכבוד לה, ולהרגיש טוב עם זה.

למה? כי מנצ'סטר יונייטד עושה כבוד לכדורגל שאני אוהב.

כי מנצ'סטר יונייטד היא מופת למצוינות שהייתי רוצה שתהיה תשתית מכוננת גם בקבוצה האהובה שלי, ליברפול.

כי בעשרים מתוך מאה וארבע השנים האחרונות מנצ'סטר יונייטד זכתה באליפות, משהו כמו חמישית מאה. לא טרוויאלי.

כי את האליפויות שלה היא לקחה גם בשנים של ליגה תחרותית קשה מאוד וגם בשנים של ליגה פחות מאיימת מבלי לאבד גובה תוך התאמה למציאות.

כי היא זוכה באליפויות בעבודה קשה, תוך שהיא מפתחת שחקנים, לא רוכשת אותם אחרי שכבר כבשו כל פסגה אפשרית.

כי סיר אלכס פרגוסון חשוב לכדורגל יותר מכל מאמן חי אחר לא רק בגלל תרומתו להתפתחות המשחק אל גם בגלל ערכים חשובים לא פחות, כמו נאמנות. תשאלו את רוי קין.

*

לפעמים אני חושב שלמועדון גדול כזה מגיעים אוהדים גדולים יותר, אבל הם כבר תפוסים בליברפול. לא נורא.

ברכות.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

תובנות מאליפות צהובה
מסקנות ראשונות מהאליפות של מכבי תל אביב

46 Comments

יואב לוי 23 באפריל 2013

ענק!

חיימון 23 באפריל 2013

בני על הכיפק אתה!! עדיין יש לך הרבה במה להתגאות – http://www.sportingintelligence.com/2013/04/22/manchester-united-win-20th-english-title-to-close-220402/

יואב מקטמון 23 באפריל 2013

תודה בני.
לא יכול להסכים יותר.
מתחת לכל האיבה הגדולה, מסתתרת הערכה הדדית עצומה. אני מבטיח לך שאוהדי יונייטד אמיתיים זוכרים בחשש, בקנאה ובהערכה את שאנקלי, פייזלי, פייגן ודאלגליש.
לילה טוב.

באבא ימים 23 באפריל 2013

יפה מאוד

ארנון 23 באפריל 2013

מצטרף, כאוהד מתוסכל של ארסנל.
הדבר הרע היחיד שאפשר להגיד על היונייטד, הוא שהם גרמו לכזה תסכול אצל כל כך הרבה אוהדים של קבוצות אחרות.
יאללה, מספיק, שינוחו קצת.

יריב ס. 23 באפריל 2013

אהבתי מאד.
וכאוהד ליברפול יש לי הרבה הערכה לקבוצה הזאת ואין לי שנאה (בכלל כהשקפת עולם) אלא יריבות ספורטיבית נטו שבלעדיה הכדורגל לא שווה כלום.
וכבר כתבתי היום לפני, אבל ברגע זה אני חושב על אבא שלי שאהד את היונייטד ובטוח מחייך בסיפוק שם למעלה ואני מחייך פה לכבודו :)

יוסי מזרחי 23 באפריל 2013

בני.
כל הכבוד למי שיש בו הרבה כבוד.

גילעד 23 באפריל 2013

בתור אוהד מילאן ולפיכך שונא נועז של הקבוצה שלך וגם של האדומים, יש פה מימד של חילול קודש בלקרוא ליונייטד "אחים של".
מבין את הנקודה ובכל זאת לעולם לא אוכל לפרגן ליריבות שאני באמת שונא. כי גם כשמגיע, להרגיש שמישהו מכבה לך סיגריה בעין גם אם עשית את כל התשתית בשביל שיכבה לך אותה שם – זה לא כיף.

מברוכ לכל האלופות השנואות עליי ברחבי היבשת. מאחל לכולן לרדת ליגה בעונה הבאה.

בני תבורי 23 באפריל 2013

גילעד,
הקבוצה שלי הם האדומים, אלה שזכו באליפות העשרים הם וורודים…

יואב 23 באפריל 2013

בני,
נפלא. קלאסי.
תודה (סמיילי של מחיאות כפיים).

ברמן 23 באפריל 2013

בני, כל פעם מחדש אתה הורס לי את התדמית של אוהדי ליברפול. סחטיין.

נחשון שוחט 23 באפריל 2013

אחלה פוסט. ב- 1985 הייתי בכיתה ז' ולמנצ'סטר יונייטד היה הרכב חלומות: רובסון, סטראכן, וויטסייד, יוז, אולסן, סטייפלטון ועוד. הם פתחו את הליגה בהילוך חמישי עם 10 נצחונות רצופים, ואז לאט לאט התפרקו (לא צריך להזכיר לכם מי לקחו אליפות באותה עונה, אליפות לפני אחרונה). אותה עונה השלימה רצף של 20 שנה בלי אליפות (רצף שעוד יימשך 6 שנים נוספות). אחח, פעם היה רומנטי כל כך להיות אוהד של היונייטד. בשנת 1992 הגיע המעבר לפרמייר-ליג, ומאז 13 אליפויות מתוך 21 הלכו לאולד טראפורד. הדבר היפה הוא שאיכשהו המעבר מאנדרדוג לקונגלומורט עדיין שימר משהו מהאופי של "הפיראטים" (או שזה רק אני?). ככה לפחות היה כשדובר באוסף שחקני בית כמו גיגס וסקולס, עם חיזוק של bad guy כמו קאנטונה. בשנים האחרונות אני כבר לא כל כך בטוח שהאלמנט המבדיל הזה נותר, האלמנט הרגשי, המעט חצוף וחתרני. האימפריה הוקמה מחדש והתבצרה. מודל ההצלחה המקצועי נותר (כמופת). הרומנטיקה פחות. מן הסתם גם האוהדים בינתיים התבגרו (והחדשים גדלו מלכתחילה לאהוד דבר אחר). כל זמן שהתחרות היא נגד מנצ'סטר סיטי וצ'לסי- יתרון הרומנטיקה נותר אצל היונייטד. אבל תקומה של ליברפול? זה כבר יכול להיות סיפור חדש ומרענן. (זהו הניסיון שלי לפרספקטיבה על המשחק "אין ג'נרל").

טל המנצ'סטרי 23 באפריל 2013

לוטון טאון בתיקו 1 דפקו לנו את האפשרות לשבור את השיא של טוטנהאם, שיא של ניצחונות רצופים מתחילת העונה. אני חושב שזה היה במחזור ה 12 שבו לראשונה באותה עונה לא ניצחנו.
סגל קצר וגם באיכות שלו מול ליברפול הגדולה וכשמכת הפציעות תפסה יותר מדי שחקני מפתח בתוך העונה ולא היה לנו סיכוי לרוץ עד הסוף.
אחד הפספוסים הכי גדולים של המועדון והכי כואבים שחוויתי כילד, אבל זו היתה קבוצה מרגשת בראשות קפטן מארבל האחד והיחיד.
שנה לאחר מכן זו כבר היתה נפילה חופשית, וויטסייד ומגראת' לא הפסיקו לשתות, אטקינסון איבד את המגע ובנובמבר 86 הגיע איזה סקוטי, כל השאר היסטוריה.
לא משנה הגודל של המועדון בימים אלה, לי זה תמיד מרגיש כמו משפחה אחת קטנה עם המון רגעים רומנטיים. הרגע שוולבק, שחקן תוצרת בית ויליד מנצ'סטר שיצא לי לראות אותו כובש לא מעט גם במשחקי הריסרב 2 מטר ממני ורק לפני 4 שנים, כובש בברנבאו של ריאל מדריד כשכל העולם צופה במשחק והכסף הגדול שולט בו, אלו הרגעים שאתה מרגיש את הקסם הרומנטי משפחתי הזה.

מיכה 23 באפריל 2013

למה תיאורים כל כך מורכבים ומסובכים אם אפשר לכתוב פרגוסון?

אלון רייכמן 23 באפריל 2013

תפוסים בליברפול זה חזק… :-)
אני עוד רוצה להאמין שהימים של ליברפול שמתמודדת על האליפות יגיעו שוב בקרוב. כל כך מגיע לאוהדים שלה.

איציק 23 באפריל 2013

בני,
פוסט יפה ונכון. ועכשיו לשאלה:
האם אותו דבר תומר לאוהדי הכדורסל בארץ אשר לא אוהדים את מכבי תל-אביב? הרי גם מה שמכבי עשתה לא הולך ברגל (וזה לא בגלל שהיא הורסת את הליגה)?
סליחה על הקנטרנות ביום שימשי זה.
מברוק לאוהדי מנצ'סטר אשר אינם האוהדים של הסיטי.

בני תבורי 23 באפריל 2013

איציק,
לא כל כך הבנתי את השאלה…

איציק 23 באפריל 2013

כאוהד ליברפול אתה מאוד מפרגן ליוניטד (זה משותף לשנינו). אתה מפרגן לא רק לאליפות זו כי אם לעשיה רבת השנים. כלומר, הם עשו משהו נכון אם אלו ההישגים שלהם לאורך השנים. האליפות הזו היא לא ביפני עצמה (כמו האליפות של קירית-שמונה לפני שנה כדוגמא) כי אם חלק מתהליך נכון של עשיה בקבוצה.
כמעט את אותו הדבר ניתן לומר על מכבי תל-אביב בכדורסל בנוף הישראלי. האם אתה מצפה לאותו פירגון שיש לנו, אוהדי ליברפול, כלפי היוניטד, גם מאוהדי הפועל תל-אביב או הפועל ירושלים בכדורסל, כלפי מכבי. אם לא, למה לא? אם כן, האם אתה לא נאיבי בציפיה זו?

אדם 23 באפריל 2013

הבדל מינורי, יונייטד לא רמסה אף אחד בדרך.

בני תבורי 23 באפריל 2013

איציק,
פרגון זה עניין של החלטה שנובעת מתרבות שבחרתי להיות חלק ממנה ולכן אני מפרגן גם ליריבים. בישראל הכללים אחרים…אני אוהד מכביסל, מבין את התיעוב של אחרים ולא מצפה לפרגון. אשמח אם יגיע.

איציק 23 באפריל 2013

לא יודע מה נכון יותר :-) או :-(, אבל אני יתך בנושא זה.

אדם 23 באפריל 2013

הנקודה היא שהדעות חלוקות על האם מכבי עושה את זה טוב. או ליתר דיוק, על האופן בו היא עושה את מה שהיא עשתה ועושה.
ועל מנת לסבר את האוזן, רוב האנשים מפרגנים (באופן כזה או אחר) למושבה הספרדית ולשחר (למרות שלו יש קווי דמיון לא קטנים למכביסל).

צור שפי 23 באפריל 2013

יפה מאוד. מרגש אפילו.

ניינר 23 באפריל 2013

גם בשם אהדי טוטנהאם, מברוק על אליפות ראוייה (ותודה על כך שלא צ'לסי ולא ארסנל זכו בתואר).

אריק 23 באפריל 2013

אתה במקרה יודע איפה יהיה הכי זול לקנות כרטיס למשחק מול פולהאם?

חיימון 23 באפריל 2013

באתר שלהם – תירשם עם שם משתמש וסיסמא וברגע שהכרטיסים יוצאים למכירה כללית קפוץ על ההזדמנות. אחד הקלים להשגה. אחד האיצדטיונים הנעימים בממלכה. פשוט כיף

אריק 23 באפריל 2013

תודה. הכוונה היתה למשחק נגד סאות'מהמפטון. באתר נראה שהכל מלא… הייתכן?

אריק 23 באפריל 2013

בני, יפה מאוד. יונייטד היא מופת בזה אין ספק. רק תסביר לי איך הופכים מנער שאהב את האנדרדוג הכושל לאדם שאוהב קונגלומט מטורף שגורף אליפויות כמו שהשמש זורחת? אתה מבין, בעצם התהפכו לנו הקבוצות. אוהדי יונייטד בני גילי, מבוגרים יותר ואפילו צעירים יותר נפלו ברשתה של קבוצה שהיתה בעצם כמו ארסנל או ליברפול (בעיקר, חייבים להודות)היום. אוהדי ליברפול בני גילי ומבוגרים יותר הם בבסיסם אוהדי הצלחות. בהתחלה זה היה נהדר, גם בהמשך בעצם, אבל לצערי בשנים האחרונות החדווה קצת נעלמה, וזה שקבוצות אחרות משקיעות/מבזבזות יותר לצערי לא עוזר במאומה. לנצח את צ'לסי וסיטי זה פחות כיף!! בקיצור, יאללה, תתאפסו על עצמכם שם בקופ.

בני תבורי 23 באפריל 2013

אריק,
אתה יודע איך זה עובד, בהתחלה הכל זקוף ומתוח, אחר כך מופיע פתאום איזה קמט קטן, שערה לבנה…אבל בבסיס זה לא משתנה.

אריק 23 באפריל 2013

תן לי לקחת אליפות במשחק האחרון כשהיריבה היא ליברפול וילד בן 15 יפרוץ ממני החוצה.

בני תבורי 23 באפריל 2013

:)

MCMANAMAN 23 באפריל 2013

מצוין
בכל זאת אני לא יכול לומר שאני לא שונא את יונייטד. אני יודע ששונא זו מילה חזקה אז אני אוריד את זה ל"שנאה ספורטיבית" אבל עדיין שנאה
כאשר מסתכלים על שנות הפרמיירליג בלבד ההרגשה היא שיונייטד הפכה לסוג של מכבי ת"א בכדורסל – הייתה הבלחה של ונגר(פיני ועונת הדובדנים), אחרי זה גם מוריניו הפציע(דורסמן על תקן אברמוביץ') ולסיום מנצ'יני(שחקן שהפך למאמן) הצעיר גנב אליפות(עודד קטש מישהו?)
אפילו אפשר להגיד שהיריבה הגדולה והאדומה משכבר הימים הפכה בעיקר לקוריוז.
כן זה לא יושב פרפקט אבל יש דימיון. מה שכן זה מפחיד לחשוב שיונייטד עושה את זה באחת הליגות החזקות בעולם אם לא הכי חזקה…
לסיכום אני חושב שהאיש שהכי שנוא עליי ביונייטד הוא כמובן גם האיש שאחראי לתקופה הזאת וזה שבצדק כתבת שהוא "חשוב לכדורגל יותר מכל מאמן חי אחר". כמה אני שונא אותו…(ספורטיבית)

כוכב עליון 23 באפריל 2013

העולם הדמיוני הזה יוכל לקבל צורה כשלהפועל ירושלים ונגיד הפועל אילת יהיו משאבים אינסופיים להביא מי שהם רוצים. כשמכבי לא תקח 3 שנים ברצף (אמן..), עם הפער שמכבי פתחה על שאר הליגה גם אם שמעון מזרחי יפרוש עדיין אין שום סיכוי שמשהו יקרה פה, כשפרגוסון להבדיל יפרוש, בוא נפסיק את זה כאן כי יום חג היום ולא בא לי לדכא את עצמי

MCMANAMAN 23 באפריל 2013

זו הדרך היחידה שאני יכול להחמיא ליונייטד ולכן גם סייגתי שבניגוד למכבי הם עושים את זה בליגה אולי הכי חזקה בעולם…
אני כן חושב שלשימון כבר יש יכולות מיסטיות(כמו גם לפרגוסון) ושאם והוא יעזוב(כמו גם פרגוסון) תהיה התדרדרות כלשהי. אולי לא התרסקות אבל בהחלט התדרדרות. החוזק המנטלי שהשניים האלה משרים על המועדונים שלהם לא יסולא בפז.
הלוואי שיפרשו כבר מחר :)

כוכב עליון 23 באפריל 2013

ההתרסקות של מכבי אם תהיה, תהיה באירופה בלבד, מכיוון שנראה לי מעניין יותר מה יקרה כששמעון יפרוש, בוא נסכם שזה יקרה מחר, ואת מקרה פרגוסון נשמור לעוד, בוא נאמר, 10 שנים?

טל המנצ'סטרי 23 באפריל 2013

בני,

טור מרגש וקולע, תודה.

אסף 23 באפריל 2013

פשוט נפלא

the mighty reds 23 באפריל 2013

שאוהד ליברפול יעריך וישמח בזכיית אליפות של הסקאם ? זה לא פחות מביזוי הקופ , נאיביות והיתממות.

נסה לכתוב את הפוסט הזה בRAWK ואתה מקבל השעייה מהעיר לכל החיים.

החוזק הכלכלי והמקצועי שלהם שגרם לפריחה , היא שהם היו במקום הנכון ובזמן הנכון כשאנחנו הוגלנו מאירופה.

ההיסטוריה באליפויות השתנתה אבל קהל ואוהדים כמו שלנו , לא יהיה לאף קבוצה ברחבי הממלכה (סלטיק הכי קרובים , כי זה בדם).

דוד 23 באפריל 2013

כשלשחקנים שלהם תהיה קצת קלאסה אני אשבח אותם :
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.252.141414.html

יואב בורוביץ' 23 באפריל 2013

באמת מצוין. אין ספק שאוהדי ליברפול לא נהנים במרבית הזמן בעשרים השנים האחרונות. גם מהכשלון שלנו, וגם מהצלחת היונייטד. אבל אנחנו עדיין קבוצה הרבה יותר גדולה עם אוהדים הרבה יותר נפלאים.

סימנטוב 23 באפריל 2013

נהדר בני, כרגיל אתה בוחר דרכך באצילות.

הופמן 23 באפריל 2013

יפה וג'נטלמני, כראוי לפרמייר ליג.

אסף כלשהו 23 באפריל 2013

בתור אוהד ליברפול שהחל לאהוד אותה בתחילת שנות ה- 90 ועוד לא חווה אליפות, בעיני אוהדי יונייטד הם אוהדי ההצלחות, וקשה לי לחשוב על מצב הפוך (אם כי ברור לי שזה מה שהיה עשור לפני)…

בכל מקרה, מנצ'סטר יונייטד זה המועדון השנוא עלי בעולם אחרי מכבי ת"א, וכנראה המוערך על ידי ביותר בעולם (הרבה לפני בית"ר ירושלים שלי…)

מזל"ט על ה- 20, מקווה שאנחנו נתחיל לצמצם את הפער לפני שהוא יגדל ל- 12…

D! בארץ הקודש 23 באפריל 2013

בני.

תבורך

אריק 23 באפריל 2013

בני בצעד ג'נטלמני שבא בתמורה לפוסט הג'נטלמני שלך:
http://www.talksport.co.uk/magazine/features/130423/10-rubbish-man-united-players-more-premier-league-medals-steven-gerrard-196209?p=10
לא יכולתי להתאפק, סורי ;)

בני תבורי 23 באפריל 2013

אריק,
גם בזה הקדימו אותך לפני למעלה מעשר שנים ששלחו לי תמונה של לוק לונגלי עם טבעת ושל סיר צ'ארלס בלי…

Comments closed