יוליוס קלופ

"צבא של עכברים בפיקוד אריה יכול לעשות יותר מצבא של אריות בפיקוד עכבר".

ekup

ראשית, לפני שניגש לענייני הדראפט – יש לנו בדה באזר לא פחות משישה בלוגים חדשים ועוד כמה צפויים.

פאק דה אן אף אל – אלו בחירות הדראפט שלנו!

נחשון שוחט – בעיקר על ריצה – וחלקכם יכירו אותו ממועדון ארוחת הבוקר.

אייל סגל על שחמט. הספורט היחיד בו ישראל באמת באמת טובה.

עמית זילברבוש שמביא לפה את הבלוג שלו – שיימס ברשת. זה שיימס – לא שיימלס!

רועי סיני עם סיפורים סוציולוגים מרתקים מיציעי הכדורגל של גרמניה ואירופה. מי מכם אולי הכירו את הבלוג הקודם שלו – פוטבולגרפיה.

אלון רייכמן – שבעיקר עוסק בכדורסל אבל לא רק.

ושחר דמרי על ענף הMMA המזעזע!

וצפויים עוד בקרוב.

***

רבות מדובר על השפעת מאמנים על ביצועי קבוצותיהם. הדעות חלוקות בין הענקת בלעדיות מוחלטת, לבין אפשר גם בלעדיו.

אני מאמין גדול בהשפעת המאמנים על הקבוצות, אבל מבין גם שלא תמיד אפשר להוציא מים מסלע. דוגמא מהבית: עם הסגל הנוכחי של ליברפול, או הפועל פתח תקווה אם תרצו, גם פפ לא יחולל קסמים מעבר למה שיש, וזה יספיק למקום שמיני ועוד עונה בליגה לאומית, בהתאמה.

אני חייב לסייג את הפסקה הקודמת: תייגתי דווקא את פפ כדוגמא לאמן במקצועו, עוד בטרם הוכיח עצמו במועדון אחר כי אני חושב שיש לו את מה שצריך כדי להצליח בכל מקום. אך התיאוריה הטוענת כי ייתכן שעם מסי וגו'  בכושר של תחילת  העונה,  גם מחפוד היה עושה קסמים, חיה ובועטת. כך אמרו גם על אברם.

*

מה שכן, מידי פעם צצה לה הוכחה חד משמעית שבכל זאת נולד הבן זונה שיכול לפרוץ כל מגבלה, במיוחד כאלה שנוגעות ברוח.

אני לא חושב שאפשר לקחת שחקן מוגבל טכנית וללמד אותו לעשות דברים שעומדים בניגוד ליכולותיו הפיזיות. זאת אומרת, נניח ותביאו לי את מאמן הקפיצה הגדול בהיסטוריה, עדיין אפשר יהיה לדחף רק דף נייר אחר מתחת לסוליותיי בעת קפיצה. אין מה לעשות, אפשר לשפר את מה שיש, אבל לא לברוא את מה שאין.

זה לא שאפשר להביא את הסוס לשוקת אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות, זה אפשר להביא את הסוס לשוקת, אבל עדיין הוא יישאר סוס. צמא, ישתה. לא צמא, לא ישתה.

ונשאלת השאלה איך ייתכן שקבוצה מוכה מוראלית, שאינה מועמדת לאף תואר משמעותי בגרמניה העונה, מביסה ללא תנאי את הקבוצה המושלמת של המאמן המיוחד עם השחקן הגדול והתקציב הבלתי מוגבל, דווקא כשהם נמצאים בתקופה טובה מאוד.

לא רק הסגל של מדריד והמאמן שדי בהם כדי להטות את ההימורים טרם המשחק לטובת ריאל. פער משמעותי נוסף מתקיים בין השתיים: ריאל מדריד הגיעה למשחק כקבוצה העשירה בתבל שיכולה לרכוש כל שחקן שעולה על רוחה וכשהיא קרובה להוסיף עוד אליפות אירופה לשיא שהיא מחזיקה בו, כשנגדה התייצבה בורוסיה דורטמונד שרק שלשום מכרה את כוכבה הצעיר ליריבה מושבעת גרגרנית שאינה יודעת שובע, ואפילו אתמול, ביום המשחק, מתבשרים אוהדיה שגם הכוכב השני הולך, ועוד ליריבה של אותו יום.

*

ובכל זאת, דורטמונד מפרקת את ריאל, לבנדובסקי הוא האיש של המשחק ולמוריניו מרוחה על הפרצוף הבעה של תשיגו לי עכשיו את מי שהחליט שמשחק כדורגל לא יכול להסתיים הרבה לפני הדקה התשעים כשברור שכאן מתרגשת קטסטרופה.

הניצחון של דורטמונד, למרות שער חובה, מרשים הרבה יותר מזה של באיירן על ברצלונה, בעיקר בגלל כושרן של היריבות. ברצלונה כיום חלשה משמעותית מזו שפתחה את העונה וריאל דווקא הולכת בכיוון ההפוך. הניצחון של דורטמונד על ריאל הושג במשחק מאוזן יותר בכל הנוגע למשמעות של תחרות שבה לשתי המתמודדות יש מטרות ואמצעים להשיג אותן. במינכן זה היה חד צדדי באופן מכמיר וקורע לב. כמו ילד שמתעלל בחתול חסר ישע.

וכך, יום אחרי שנודעה עזיבתו של גצה וביום בו נודע כי לבנדובסקי גם הוא לא ישחק בצהוב שחור בעונה הבאה, דווקא ביום הזה, כשברקע נשמעים זעם האוהדים וקנטרנות כלי התקשורת וברור שבורוסיה דורטמונד נחלשת באופן משמעותי לקראת העונה הבאה, קלופ אוסף את חדר ההלבשה החבוט שלו ויוצא למלחמה שתוצאותיה, עוד יילמדו בבתי ספר למצוינות.

יש רגעים די נדירים בהם מישהו מבין מישהו כל כך טוב, עד שהוא יכול לתאם את פעולותיו באופן מדויק עם שאיפותיו של האחר. זה קורה מידי פעם בזוגיות, אבל יש תנאי סף: אמון מלא, הבנת המשמעויות במלואן ויכולת לתרגם לעשייה. אולי גם תחושת נחיתות שמגייסת כוחות אדירים.

זה מה שלדעתי קרה אצל דורטמונד. כי מה כבר קלופ יכול היה לספר להם על רונאלדו ומוריניו שלא ידעו. איך כבר אפשר לדרבן חבורת שחקנים להתנתק באופן מוחלט מרעשים חיצוניים ולהתמקד באופן מוחלט רק בתשעים הדקות הקרובות.

*

יוליוס קיסר אמר פעם משהו שיכול להגדיר נהדר את המשחק של שלשום: "צבא של עכברים עליהם מפקד אריה, יכול לעשות יותר מצבא של אריות עליו מפקד עכבר".

בקרוב הסרט.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

תנו לנשום
חידון מספר 340. כדורגל גרמני

92 Comments

גילי פלג 26 באפריל 2013

אני מתקשה להאמין שיש מי שחושב ברצינות שאפשר בלי מאמן, או שהשפעתו על המשחק שולית. זה נכון שכל כך הרבה מרכיבים שונים נזרקים לקלחת הזו שקשה לבודד ולקבוע השפעה של גורם אחד, ולעיתים קורים בספורט דברים שקשה לנו להסביר. אולם לאורך זמן הדברים מתבהרים ובהחלט ניתן לראות מגמות משכנעות וברורות, וזאת מבלי להיתלות אפילו באילנות כבירים כמו סיר אלכס אלא אפילו בקטנים ממנו בהרבה. זו הסיבה שאני מאמין גדול מאד בסבלנות בכל תחומי הספורט- אתה מאמין במאמן, הבאת אותו, תן לו עכשיו מספר שנים לרוץ. מאמן עם חבל על הצוואר דינו נחרץ. בעיני זה נאיבי לחשוב שכישרון מנהל את עצמו, זה אולי יפה וטוב לשכונה עם חברים, לא למשחקי מקצוענים. יורגן קלופ נראה לי עשוי מחומרים של אלופים

משה 26 באפריל 2013

למישהו קוראים יואב בורוביץ'.

איציק 26 באפריל 2013

משה,
אני חולק על דעתו של בורוביץ' ודוקא בגלל זה (בלי טיפה של ציניות), היתי מצפה ממנו שיעלה תגובה לפוסט זה התומכת בעמדתו. אני חושב שזה יכול להיות מעניין ונכון. עם בורוביץ' דבק בעמדתו יהיה מעניין לראות היכן הפגמים שהוא מוצא בטענות של בני.

גל דגון 26 באפריל 2013

בורוביץ' כותב מהבטן, לא מהראש. זו גדולתו וזו חולשתו. טיעוני-נגד מסודרים ומנומקים זה לאנשים אחרים.

אריק 26 באפריל 2013

רגע, רגע. אני מסכים עם מה שכתבת. אבל זה ממש לא רק קלופ. לפני המשחק הסתכלתי על ההרכבים וגיליתי דבר מענייו: לדורטמונד – מגינים טובים יותר, לדורטמונד – בלמים טובים יותר. הקישור שלה לא פחות טוב והחלוץ שלה הרבה יותר טוב. החסרון היחיד הוא בעמדת הרונאלדו.
הדבר מדהים נוסף – הם התרגלו שנתיים לנצח – ראיתי את לבנדובסקי לועס ויורק את באיירן בגמר הגביע לפני שנה – זה היה דומה. (ומאז יעיד פה קורא נאמן שלך – אני חושב שיונייטד הביאו את החלוץ הלא נכון).
קלופ הוא אדיר והשתיל מנטליות מנצחת בקבוצה שלא היתה כזאת לפני שבא. אבל יש לדורטמונד מערך סקאוטינג. שאם אני ריאל אני רוכש אותו, לא את גצה ולא את רויס ואפילו לא את לבנדובסקי.

בני תבורי 26 באפריל 2013

אריק,
אני קונה את הניסוח שלך לגמרי.

עירן 26 באפריל 2013

דווקא הדבר השני קצת יותר נכון בעיניי.
אני לא בטוח שאלונסו, חדירה ואוזיל (לא הבנתי למה דה מריה לא שיחק) פחות טובים מיריביהם באמצע. אם נוסיף למשוואה הזו את המצב שנראה קטסטרופלי על פניו (וריאל כבר הוכיחה יכולתה בעבר למנף אותו לנצחונות גדולים), בו מצד אחד היה ספק פנדל שלא נשרק לטובתם ובעבר השני המלס בישל שער לריאל על סף ההפסקה, נקבל מסקנה שההופעה אחרי ההפסקה היתה יותר תוצאה של הגורם השני – המנטליות המנצחת שלהם.
לגבי מערך הסקאוטינג שלהם – אותך לבורוביץ…

אריק 26 באפריל 2013

הם לא פחות טובים הם בערך שווים ועלו פי חמש, החלוצים עלו פי עשרה והם פחות טובים וההגנה זה כבר ממש בדיחה, הומלס סובוטיץ והפולני הגיעו כמעט חינם ושמלצר שחקן בית והם פשוט יותר טובים.

matipool 26 באפריל 2013

ככל הידוע לי , לדי מריה נולדה בת יום או יומיים לפני המשחק ומוריניו חשש שתהיה לו "בעיה מנטאלית" . אולי אם היה נולד לו בן , לא היה חשש לבעיה מנטאלית ..

ליאור 27 באפריל 2013

לאריק,
אני יכול להגיד לך אולי 10 קבוצות שיותר טובות מבארסה בכל עמדה חוץ מעמדת המסי ועדיין בארסה הגיעה לחצי הגמר.
אולי העמדה שחשבנו (או לפחות אני) שריאל עולה על דורטמונד (וכנראה על כל קבוצה) זו עמדת המאמן. ראינו כמה זה משנה כשמכבי עפה בסוויפ. אני לא אומר שעמדת המאמן לא שווה כלום, אבל זה נראה כאילו עמדת המאמן היא 90% פסיכולוגיה. מנהלים מקצועיים שמבינים בכדורגל בטוח יש מספיק (במיוחד במעודונים כל כך גדולים).

יויו 26 באפריל 2013

עד לפני 5 שנים נבחרת ספרד נחשבה לאחר הנבחרות הלוזריות בעולם.
הם התחילו לזלול תארים בערך במקביל לעלייתה המטאורית של ברצלונה (ומאוחר יותר ריאל מדריד, שלא לקחה תארים אבל מגיעה לחצי הגמר ונחשבת כל שנה בין שלושת הקבוצות הטובות בעולם).
מעניין יהיה לראות אם העובדה (הכמעט מוגמרת) שתהיה אלופת אירופה גרמנית, והעובדה שאותה אלופת אירופה (לא משנה אם זאת תהיה באיירן או דורטמונד) משופעת בשחקנים גרמנים, תתן את הביטחון גם לנבחרת הגרמנית בשיטת המשחק ההתקפית שהנחיל קלינסמן, ונראה אותם שולטים בכדורגל העולמי והאירופי מבחינת תארים.

בני תבורי 26 באפריל 2013

יויו,
אם אני מאמן נבחרת אחרת בעולם, אני מתחיל להתארגן ולחפש תשובות לגרמנים כבר עכשיו.

ליאור 27 באפריל 2013

בני,
עד עכשיו גרמניה לא הייתה תמיד מועמדת מובליה לזכות בטורניר בו השתתפה? גמר יורו (2008); חצי גמר מונדיאל עם שער קטן-גדול שמזכיר למה לגרמניה יש תמדית לוזרית-משהו; חצי גמר יורו (2012) כמו שחבר שלי (גרמני) אומר "פתאום באלוטלי נזכר שהוא יודע לבעוט" – מתייחס כמובן לשער שבו באלוטלי בעט מקצה הרחבה לחיבורים של נוייר. היא עדיין מועמדת לזכות במונדיאל בברזיל (ואמרתי את זה גם בסוף היורו).

בני תבורי 27 באפריל 2013

יש צדק במה שאתה אומר ליאור.

matipool 26 באפריל 2013

בעשור האחרון , ריאל נחשבת אחת משלוש הגדולות בכל שנה רק מאז מוריניו ורונאלדו .
שכחת את השליטה של האנגליות במשך כמה שנים רצופות ? את ה-4:0 של ליברפול על ריאל באנפילד ? את אינטר , מילאן , באיירן וכו' ?

רועי 26 באפריל 2013

אתה כזה אנגלי ממורמר טיפוסי. מי דיבר על עשור הוא דיבר על העליה המטאורית של נבחרת ספרד וברצלונה ב5 השנים האחרונות וגם ריאל בעקבות מוריניו. הוא התכוון לכך שמסתמן שדבר דומה קורה אצל הגרמניות כרגע עם גמר(כנראה) כל גרמני וקבוצות שמשחקות באופן חזק ושובה עין. עכשיו אתה בטח תכתוב לי על הגמר כל אנגלי שהיה רק מספר שבועות לפני אותו יורו בה חלה העליה המטאורית של הכדורגל הספרדי(צ'לסי אמנם משחקת בפרמיירליג אבל הדבר האנגלי היחיד שהיה בה זה למפארד וטרי שהחטיא את הפנדל, ומנצ'סטר היתה הקבוצה של רונאלדו).

איציק 26 באפריל 2013

פוסט נכון, וכמה הערות בכול מיני כיונים:
1. המאמן לא פועל בחלל ריק, בבית"ר היו אוכלים את קלופ בלי מלח, אולי בגלל זה, ורק בגלל זה, הוא בדורטמונד ולא בבית"ר. רוצה לומר, חובה סביבה תומכת. זה לא אומר ללא בקרה, אבל תומכת וסבלנית.
2. משני משחקי חצי הגמר (אני כדורגל מעדיף לראות מתקצירים אך שני המשחקים האלו הושיבו אותי מהתחלה ועד הסוף) נראה לי שהליגה הגרמנית מתפקדת בקצבים הרבה יותר גבוהים. קצבים אליהם הספרדיות לא מורגלות ולכן קרסו. כלומר ההבדל נבע לא רק מהכנה למשחק כי אם מהבדלי הרגלים, כאשר הליגה מהווה הכנה. סעיף זה הוא ניחוש, כיוון שאני כמעט ולא צופה בשתי הליגות ומהמעט שראיתי זה באמת נראה כך.
3. ההבדל בין שתי הקבוצות היה 4-0 ולא 4-1 כפי שמראה התוצאה. כל חמשת השערים הובקעו מטעויות בהגנה אך יש הבדל מהותי. הטעות הגרמנית היא כמו החלקה על בננה, נפלתי אך הסיכוי שיקרה שוב נמוך מאוד. זה לא לחץ, לא יכולת פיזית או טכנית כי אם נפילה של רגע. הטעויות של מדריד היו מבניות של חוסר הבנת משחק, חוסר תאום, נחיתות פיזית. אלו דברים שאי שפשר לפתור באמירה קורה פעם ב… אלו טעויות מיבניות שצריך לעבוד עליהם זמן רב. כאן בא היתרון של קלןפ על מוריניו. מוריניו לא הכין את שחקניו להתמודד עם הבעיות שהציבה ההתקפה של דורטמוד (אולי גם לא יכל בגלל סגנון המשחק בספרד), לעומתו, קלופ הכין מצוין את חנכיו להתמודד עם רונאלדו ושאר חבריו להתקפה.
4. אני לא בא לומר שפתאום מוריניו הפך למאמן גרוע, אך הפעם או שהוא לו צפה את מה שעומד לקרות, או שצפה ולא הצליח להכין כראוי, או שצפה, ניסה להכין, אך לא היו לו מספיק אמצעים להצליח במשימה.
5. דו קרב גרמני על אדמת אנגליה, אחלה.

בני תבורי 26 באפריל 2013

איציק,
נכון מאוד ומכאן ההערכה שלי לקלופ. צריך רק לקוות שדו קרב גרמני על אדמת אנגליה לא ייגמר כמו הדו קרב האיטלקי שם…

רומן 26 באפריל 2013

אם אתה רואה כדורגל רק בקצירים, אז למה לעזאזל אתה מגיב פה?

איציק 26 באפריל 2013

ככה בא לי, לא טוב לך תסבול.

Yavor 26 באפריל 2013

good answer

סימנטוב 26 באפריל 2013

נקודה שנייה כל כך נכונה…

ליאור 27 באפריל 2013

איציק,
אמצעים. פפה היה נראה כמו שחקן ספסל ליד לבאנדובסקי ו-ואראן, הכישרון הענק…נלחץ מהמעמד? אם הייתי רואה שוב את משחקי הקלאסיקו שלו ואת המשחק מול דורטמונד, לא הייתי מהמר על כך שזה אותו שחקן, וזה לא היה

אלון רייכמן 26 באפריל 2013

מסכים לגמרי לגבי קלופ. הוא מאמן נהדר, פסיכולוג מצוין, ועושה עבודה גדולה בדורטמונד.
אבל למרות פער 20 הנקודות בינה לבין באיירן בליגה, אי אפשר לגמד את דורטמונד. זו קבוצה עם סגל אדיר, עם מערך מקצועי מהרמה הכי גבוהה שיש (שלמד עם השנים מבאיירן והפיק לקחים), סקאוטינג מדוייק וכמה שחקנים שהם הרבה יותר טובים ממחירם בשוק כרגע.
מצד שני, שניים או שלושה מהשערים של דורטמונד מול ריאל היו גבוליים מבחינת החוקיות שלהם.
בכל אופן, יש להם מאמן מהטופ 5 באירופה לטעמי.

??? 26 באפריל 2013

"מצד שני, שניים או שלושה מהשערים של דורטמונד מול ריאל היו גבוליים מבחינת החוקיות שלהם."
?
מה ראית בשער הראשון? בשלישי? בשני אין נבדל, ורק על הפנדל אפשר להתווכח.

matipool 26 באפריל 2013

בני – יפה ונכון .
יחד עם זאת ואחרי כל מה שנכתב – לא שולל לחלוטין אפשרות של ריאל לחזור מהקבר . לשער החוץ שהיא השיגה יש משקל .

ניתאי 26 באפריל 2013

יש כאן הנחה סמוייה שריאל יותר טובה מדורטמונד, הרי אם זה היה הפוך זו בכלל לא הייתה שאלה.

matipool 26 באפריל 2013

אתה צודק .
המשחקים של דורטמונד נגד מלאגה ברבע גמר , די תרמו להנחה הזו .

ליאור 27 באפריל 2013

אני לא מסכים שאם התוצאה הייתה הפוכה לא הייתה הנחה בכל, אבל אני כן מסכים שאם יש מישהו שצריך להוכיח לעולם עוד דבר אחרון – זה מוריניו. אין לו זמן יותר טוב לנסות להוכיח את זה מאשר יום שלישי.

סתם אחד 26 באפריל 2013

יוליוס קלופ. זה אומר הכל. הוא עשה בית ספר למוריניו, וזו כבר הפעם השלישית. גם בבית המוות דורטמונד היתה דומיננטית מול ריאל, ניצחה אותה וסיימה בתיקו (שגם בו היה לריאל הרבה מזל שהיא הצליחה להשוות).

לגבי מוריניו, הוא יודע להצליח רק כשהוא בא להתגונן והוא פחות פייבוריט. ראו את הזכייה שלו עם אינטר (שני בונקרים אדירים נגד בארסה ובאיירן), פורטו שהיתה קבוצה קטנה ואפילו עם ריאל
הוא בא להתגונן (נגד בארסה לפני שנתיים ושנה שעברה נגד באיירן
הוא כמעט הצליח).

דורטמונד וקלופ זה כבר סיפור אחר ולכן כל שנותר לי לומר על מוריניו זה:
http://up367.siz.co.il/up3/zkjo1yjtawuy.gif

אביאל 26 באפריל 2013

סתם אחד – תעשה חיפוש של הסטטיסטיקה בגוגל של הגמר בין אינטר לבאיירן או שפשוט תראה שידור חוזר שלו, על איזה בונקר אתה מדבר ? באיירן החזיקה יותר כדור בחצי המגרש שלה ויותר מזה כלום, אינטר היתה הרבה יותר דומיננטית וניצחה בצדק.

בחצי הגמר בשנה שעברה היה משחק שווה כוחות בין ריאל לבאיירן, לא בונקר ולא נעליים.

אם ריאל היתה רוצה לעשות בונקר מול דורטמונד לא היה נגמר 4-1.

שלו 26 באפריל 2013

בפעם ה 1,121,347 אינטר – בארסה לא היה בונקר.
היה מפגש ראשון של תצוגת תכלית התקפתית של אינטר,
ומשחק שמרביתו אינטר שיחקה עם שחקן פחות משחק הגנה מפואר.
אני לא אוהד אינטר, ולא אוהב את מוריניו, אבל בכל מקום שיופיע הטיעון אינטר בארסה ובונקר, אני אכתוב את זה.
ובגמר ? אינטר הייתה הקבוצה היחידה על המגרש.

סתם אחד 26 באפריל 2013

לגבי הגמר בין אינטר לבאיירן, אינטר הייתה הקבוצה היחידה על המגרש??? הסטטיסטיקה של המשחק מראה על 68% מול 32% שליטה בכדור לטובת באיירן. הבעיטות לשער היו 21 של באיירן מול 11 של אינטר שרובן היו במתפרצות.

http://en.wikipedia.org/wiki/2010_UEFA_Champions_League_Final

אינטר שיחקה בונקר מפואר מול בארסה במשחק הגומלין, סמואל אטו מוסר ד"ש מעמדת המגן הימני. מוריניו לא מתבנקר עאלק, על מה אתם מדברים?

מול באיירן בשנה שעברה זה לא היה בונקר, אבל מוריניו ניסה להתגונן יותר מאשר לתקוף, הוא עשה חילוף הגנתי והלך אחורה בערך
בדקה 60 כי הוא הסתפק בתיקו ואז שילם את המחיר.

דווקא מול דורטמונד הוא לא בא בגישה הגנתית וזה לא הצליח לו, מה שרק מוכיח את הטענה שלי – כשהוא בא להתגונן הוא מצליח אבל
כשצריך באמת לתקוף ולהיות דומיננטי הוא נכשל.

תני 26 באפריל 2013

1.גם בארסה החזיקה בכדור הרבה יותר מבאיירן ביום שלישי.
2.דווקא השנה ריאל ממש לא התבנקרה נגד בארסה ובל זאת הייתה דומיננטית וניצחה.

סתם אחד 27 באפריל 2013

1. תבדוק את נתוני הבעיטות לשער של בארסה מול באיירן ושל באיירן מול אינטר.
2. ריאל שיחקה השנה עם בארסה פעמיים בליגה. בפעם הראשונה בקאמפ נואו הם התגוננו ושיחקו על מתפרצות. המשחק השני
היה בתקופת המשבר של בארסה בפברואר שבו היא הפסידה וספגה כמעט בכל משחק. המשחק בליגה לא היה חשוב בגלל הפער הדו סיפרתי של בארסה
בטבלה, ובנוסף לכך שתי הקבוצות שיחקו בהרכבים חסרים כי הם שמרו
כוחות לשמינית גמר האלופות. המשחק הזה ממש לא היה מדד.

זה לא מקרי שמוריניו שהיה 3 שנים בצ'לסי ועכשיו שנה שלישית בריאל, לא מצליח להגיע לגמר. כשהוא בא פייבוריט הוא לא מצליח.
הוא הצליח לזכות רק כשהוא בא קטן והתגונן.

איציק 26 באפריל 2013

יש לי שאלה, האם לבאירן או דוראמונד יש פנימיות כמו לבארסה, או איאקס? האם הם מגדלים כח שלהם, או זה נובע מסקאוטינג מעולה כבר מגילאים יחסית צעירים?

מתן גילור 26 באפריל 2013

בסטיאן שוונשטייגר, הולגר באדשטובר, תומאס מולר, טוני קרוס, פיליפ לאהם.
כל אלה עברו במחלקת הנוער של באיירן מינכן (מי יותר מוקדם ומי פחות) והם שחקני הקבוצה הבוגרת כיום.
השאלה היא מתי מבחינתך עובר הגבול בין "תוצר של האקדמיה" לבין "סקאוטינג". בד"כ זה שילוב של שני הדברים.

איציק 26 באפריל 2013

אני מודע שיש גם סקאוטינג לקבוצות הצעירות, אך בשאלתי כיוונתי להשוואה בין שחקנים שעולים מהנוער (ללא קשר איך הגיעו לנוער) לבין אלו שנחתו ישירות לבוגרים ממקומות אחרים.

פליקס מאגאת' 26 באפריל 2013

מאז ואן חאל באיירן משתפים בכל עונה שחקן או שניים מהנוער.
שחקנים בסגל של באיירן העונה שהגיעו ממחלקת הנוער:
לאם, שווינשטייגר, קרוס, באדשטובר, מולר, אלאבה, קונטנטו (חבל שהוא לא מקבל מספיק הזדמנויות)וגם אמרה קאן ופייר אמיל הויברג שהם שני שחקנים מאוד צעירים שיעשו את הפריצה שלהם בעונות הקרובות (תלוי בפפ). אפשר להזכיר גם את המגן בן ה19 מיצ'ל וויזר שמושאל כרגע לקייזרסלאוטרן.

תומר חרוב 26 באפריל 2013

דבר ראשון, כדי להבין כמה מרשים ההישג של קלופ צריך לזכור שלפני שלוש שנים דורטמונד זכתה באליפות שהשחקנים המובילים שלה היו נורי שאהין, קגאווה ולוקאס באריוס. היום שלושתם לא ממש רלוונטים לדורטמונד ובכל זאת היא על סף העפלה לגמר.
דבר שני, אחד ההסברים ליכולת מול ריאל זו הביתיות. זו הקבוצה עם הבית המפחיד ביותר בצ'מפיונס ליג, אפילו יותר מגלאטסראיי וסלטיק.

ניינר 26 באפריל 2013

קלופ מאמן ענק ולא רק בגלל ההשגים והכדורגל המרהיב של דורטמונד אלא גם בשל יכולתו לטפח שחקנים. לבנדובסקי למשל היה סוג של אורן ניסים כשהגיע וקלופ הוא זה שהפך אותו לחלוץ האימתני שכל אירופה רודפת אחריו. ראינו מה שווה שאהין בלי קלופ, וגם קאגאווה לא הרשים במיוחד. קלופ הוא מאמן מושלם מכל האספקטים ובנוסף לכך, אישיות אדירה. ניצחון על ביירן בגמר יהיה מתוק בצורה שאי אפשר לתאר.

איציק 26 באפריל 2013

האם אתה אומר שהכשרון של אורן ניסים ולבנדובסקי דומים וההבדל רק בקלופ? אם כן, עשית כבוד גדול לניסים.

ניינר 26 באפריל 2013

לגמרי איציק. תראה משחקים של הפולני מהעונה הראשונה בגרמניה ולא תאמין שהגולם המגושם הזה הוא אותו שחקן שפירק את ריאל

מתן גילור 26 באפריל 2013

אי אפשר לבדר על קלופ מבלי להזכיר את ההופעה הנהדרת שלו ביציע העיתונות אתמול.

ניינר 26 באפריל 2013

הרשימה אותי העברית השוטפת שלו והעובדה שהוא מכיר את בוני

matipool 26 באפריל 2013

די מדהים אותי שאתם עדיין צופים בתכנית הזו .
כשמדובר בשניכם ועל סמך ההיסטוריה שלכם בדה באזר , זו מחמאה גדולה לתכנית ( למרות שאני לא מכיר אתכם אישית כמובן ) .

מתן גילור 26 באפריל 2013

הואיל ולא צפית בה, אתה לא מבין על מה מדובר.
במקרה פתחתי את הטלויזיה שיום לפני כובתה על חדשות הספורט, ולכן הערוץ היה 56.
בדיוק היה אייטם על לוינטל והם צחקו על זה שהוא דומה לקלופ.
כמו שאומרים (ובאגלית זה נשמע יותר טוב) – זה מצחיק כי זה נכון.

matipool 26 באפריל 2013

לא ידעתי שלוינטל שם .
תודה על העדכון .

ניינר 26 באפריל 2013

רק מזפזפ ולפעמים נתקע על אייטם מעניין (כמו אתמול), אבל מסכים איתך בגדול-זו תכנית שלא שווה צפייה

שלו 26 באפריל 2013

איכשהו גם אני נתקלתי באיטם הזה הסתקרנתי לרגע, ובסופו המשכתי לזפזפ.
היה כדאי אולי להתריע…

ג'וני 26 באפריל 2013

תמיד אותן קבוצות מאותן מדינות גרמניה ספרד אנגליה איטליה

מסתבר שהכדורגל מעניין רק 4-5 מדינות באירופה אז מה כל הטרראם סביב הענף המשעמם הזה. 2 חצאי הגמר היו חד צדדים ולא מעניינים.
ללא תקשורת יחצ'נית למשחק פשוט כמו כדורגל אין זכות קיום.

איציק 26 באפריל 2013

ג'וני, משום מה אני תמיד מתלבט מה לקרוא, אותך או את ש. עגנון. תמיד אתה זוכה, בכבוד.

ג'וני 26 באפריל 2013

בשביל זה אני פה כדי שאתה תקרא ותגיב לתגובות שלי.

רועי 26 באפריל 2013

ג'וני, הצרפתים חולים על כדורגל כמו גם הפורטוגזים, ההולנדים, הבלגים, הסקוטים הרוסים ועוד הרבה מדינות אחרות. שלא לדבר על דרום אמריקה שם הכדורגל הוא כמו דת ואני בטוח שגם מדינות אחרות ממזרח וצפון אירופה אוהבות כדורגל לפחות כמו הישראלים. המקום היחידי שם הכדורגל הוא לא הספורט הכי אהוב הוא ארה"ב כי יש להם "כדורגל" אחר, אולי גם אוסטרליה עם הראגבי והפוטבול אוסטרלי שלהם.
עכשיו, אני לא יודע למה אני מגיב לך הרי שברור שלא תשתכנע מדעתי אבל חלאס להיות עאוור. אני מאמין שאם תפסיק לבזבז את הזמן שלך בלכתוב דברים לא נכונים ולנסות לעצבן או לשכנע אנשים אחרים בהעדפות שלך אז יהיה לך יותר זמן ופחות שונאים. יומטוב

שלו 26 באפריל 2013

זה 4-5 מדינות יותר ממה שמעניין כדורסל ואו דורון ג׳מצ׳י.

ג'וני 26 באפריל 2013

הכדורסל הוא ענף הספורט אולי הכי פופולרי בסין ובארה"ב שביחד הם מעצמות הספורט הגדולות בעולם שמונות אוכלוסיה של יותר מ2 מיליארד

אלה רק 2 מדינות שנחשבות למעצמות הספורט הגדולות ביותר שמתעניינות בכדורסל יותר מכל המדינות ביחד שמתעניינות בכדורגל.

מתי 26 באפריל 2013

הנה גם אני יכול לחרטט:
קריקט זה הענף הכי גדול בהודו ובכל מזרח אסיה שביחד זה רוב העולם אז עובדה שאני צודק ובכלל הודו זה רק מדינה אחת אז תחשבו מה הולך באירופה שגם מתעניינים בזה יותר מבכדורגל שהוא ענף קטן חוץ מב2-3 מדינות שגם הן עלובות בספורט בכללי מה אנגליה כבר עשתה בספורט חוץ מנצחונות ברוגבי על נבחרות פח.

ירוק 26 באפריל 2013

אתה צודק ג'וני. כדורגל הוא לא פופולרי באירופה בדיוק כמו שכדורסל הוא הספורט הכי פופולרי בארה"ב (אנשי הפוטבול, בייסבול, ואפילו פוטבול מכללות מצחקקים להם בשקט).

ירושלמי 26 באפריל 2013

והכדורסל האירופאי יותר טוב?
אם מועדוני הכדורגל של ריאל ובארסה לא שמים 10 מיליון יורו כל פתיחת עונה ונותנים למועדוני הכדורסל שתי הקבוצות מתפרקות.

אולי רק בגלל זה שווה שיהיה כדורגל בספרד?

משה 27 באפריל 2013

ג'וני זה בן האדם העקבי ביותר המגיב פה עם האג'נדה ההזויה והמטופשת ביותר:
בדמיונו ההזוי, הכדורסל ענף מעניין, פופולרי שסוחף אחריו את כל אירופה.
מיליוני אירופים צופים במשחקי היורוליג בשקיקה ומתפעמים מכל רגע.
האולמות לא ריקים, ועיתוני הספורט מדווחים עליו בעמוד הראשון, ולא בעמוד ה-27.
ואז… החלום נגמר, ג'וני שלנו מתעורר שטוף זיעה קרה וצופה במציאות הקשה:
איכשהו, אף אחד לא מתעניין בכדורסל שלו, והכדורגל… (סליחה ג'וני על האמת) כולם כותבים עליו ומתעניינים בו.
אז למה לא לשרבט ב"דה באזר" שוב את השטויות הרגילות?

ליאור 27 באפריל 2013

תודה משה. העלת חיוך על פני המבואסות ביום שכזה

אחד 26 באפריל 2013

אני לא חושב שמדובר במשבר כזה גדול…אז שני שחקנים חשובים עוזבים אותם, זה לא סוף העולם.
ובאיירן לא יריבה מושבעת של דורטמונד כמו שמתארים את זה, זה לא שיש שנאה בין הקבוצות כמו ריאל מדריד – ברצלונה.

אם כבר, איך שיופ היינקס הרים את באיירן מהשמשבר של שנה שעברה היה הרבה יותר מרשים (ואם הם יזכו בגמר על חשבון הקבוצה שהרסה אותם זה בכלל יהיה מושלם)

ליאור 27 באפריל 2013

אלו לא סתם שני שחקנים. גצה, שבלעדיו זה כמו יונייטד בלי רוני ולבאנדובסקי, שבלעדיו זה כמו יוניטד בלי ואן פרסי.
הא. לפני המשחק של באיירן מול בארסה הרבה אמרו שיונייטד היא הקבוצה הרביעית הטובה באירופה ולא דורטמונד. תוציא את השחקנים הנ"ל ודורטמונד יותר טובים (לפחות על הנייר, אני אף פעם לא יגיד שהקבוצה של הסר היא אנדר-דוג לקבוצה אחרת).

אחד 26 באפריל 2013

ולא הייתי אומר שריאל קבוצה מושלמת – צריך לזכור שהם כמעט הודחו על ידי יונייטד האפורה.
וגם בליגה הספרדית החלשה הם די מדשדשים

אופיר 26 באפריל 2013

אתם ח י י ב י ם לקרוא את הראיון הזה עם קלופ:

http://bundesligafanatic.com/interview-translation-jurgen-klopp-i-dont-just-want-to-win-i-want-to-feel/

הראיון הוא מחודש פברואר, אחרי הניצחון של דורטמונד על ריאל בשלב הבתים.

מספר ציטוטים:
(*)"ידענו שהם (מדריד) יחפשו את רונאלדו בכל הזדמנות. התכנית היתה להוציא את צ'אבי אלונסו מהמשחק, אחרת יהיה בלתי אפשרי להתגונן מפניהם. התפקיד של גצה היה לכסות אותו. ידענו שאם הבלמים שלנו (שמלצר ופישצ'ק) יהיו בתנועה מתמדת, היתרון ביחס לכריסטיאנו יהיה לצידנו. אם אלונסו מכוסה, פפה נמצא עם הכדור רוב הזמן, וזה הבדל גדול".

(*)"הדבר הזה עם הפנים – אני לא יודע למה זה קורה… גם כשאני רואה תינוק אני חושק שיניים, זה נורא והילד מתחיל לבכות, ואז אני חייב לעזוב… לפעמים הפנים שלי מפחידות אותי, אבל למזלי אני מכיר אותן 45 שנה. זה קורה לי גם כשאני חובט פורהנד במשחק טניס."

(*)"אנחנו מתנהלים בתקציב של 60-65 מיליון יורו, אפילו לטוטנהאם יש תקציב גדול בהרבה. אבל אנחנו אחד מ-6 מועדונים באירופה (בליגות הבכירות) שמסוגלים לזכות בתארים, אז השחקנים יודעים שהם יכולים להרוויח הרבה יותר כסף במקום אחר, אבל כאן יש להם הזדמנות לעשות היסטוריה. בבארסה הם ייזכו בתואר אחרי תואר אחרי תואר, אבל הם היו אלופים גם לפני 10 שנים."

(*)"המועדונים בגרמניה אולצו להקים מרכזי מצויינות – מדריכים, מאמני נוער טובים יותר, תנאים טובים יותר – כתנאי להתמודדות בשתי הליגות הבכירות. כיום צעירים כשרוניים מתגלים בלי הפסקה. הדברים השתנו ללא היכר, עד שכיום אין בנבחרת שחקן אחד עם משחק ראש ראוי לשמו".

ליאור 27 באפריל 2013

מעניין אם מוריניו ראה את הציטוט הראשון שלך.

אהד 26 באפריל 2013

קלופ הוא מאמן גדול ובוריניו – אוברייטד. את גצה אפשר יהיה להחליף בקלות(קגאווה ושאהין היו הרבה יותר משמעותיים ממנו) אבל לבנדובסקי הוא באמת יוצא דופן..
הפוסט אדיר וניינר – אני חותם על כל מילה. הגדולה האמיתית של מאמן היא לקחת שחקן בינוני ולהפוך אותו לאדיר. למרות זאת, עדיין לא מצאתי מאמן שעושה את זה, אבל מטפטף לאותו שחקן שזה לא בגלל היכולת שלו אלא בגלל כישורי האימון.

ליאור 27 באפריל 2013

אני חושב שהתבלבלת בשחקנים. לבנדובסקי הוא חלוץ 9 קלאסי ויש הרבה כאלה ברמה שלו. גצה הוא מה שאני אוהב לקרוא לו 'חלוץ אחורי' – שזה בעצם השחקן שמאחורי החלוץ כשהוא בד"כ קשר קדמי, סקורר לא רע (מספר דו-ספרתי נמוך כמו 13) ומוביל כדור טוב. אני לא יכול לחשוב על יותר מדי חלוצים אחוריים אחרים, רוני ואולי גם מולר (אבל הוא לא בדיוק באותו תפקיד, יותר אותו מיקום) הם בערך היחידים שאני מצליח לחשוב עליהם שזה התפקיד שהם משחקים בו כל העונה.

ירון 26 באפריל 2013

אני קצת מופתע מכל הטורים שיוצאים לאחרונה – אני מבין שגרמניה רמסה את ספרד, אבל בינתיים זו אנומליה. כולה שני משחקי כדורגל. במשחק נתון הכל יכול לקרות – מנצ'סטר סיטי יכולה להביא שישייה ליונייטד וקרית ארבע יכולה להביא רביעייה למכבי חיפה. אני מניח שעכשיו צריך לקחת את באיירן ברצינות (כאילו לפני זה היא לא הייתה מגיעה לחצי הגמר/גמר כמעט כל שנה).
אני עדיין לא השתכנעתי במגמה. צריך לראות מה קורה לאורך זמן.

לגבי מאמנים – אני מסכים. מאמן יכול למקסם יכולות ולהכניס מוטיבציה. לא מעבר. במיוחד בכדורגל. מוריניו עושה את זה, פפ עושה את זה ופרגוסון הוא אומן. אבל תן לגרנט את צ'לסי והוא שווה החלקה אחת מגביע אירופה לאלופות. תן לו את פומפי עם הפחתת נקודות והוא יורד ליגה. תן לאלישע לוי את מכבי חיפה והוא לוקח אליפויות. תן לו את הפועל באר שבע והוא נאבק נגד הירידה. אבל אני מסכים שהדבר החשוב למאמן זה יציבות ושבמקום שלא נותן את השקט והיציבות – כמעט בלתי אפשרי להצליח. אני חושב שזו הגדולה של מכבי תל אביב כדורגל השנה – היא ניטרלה לחצים בעזרת מערכת שתומכת.

אורן 26 באפריל 2013

נהדר.קלופ מתאים לדורטמונד כמו כפפה ליד.התגובות שלו למעבר של גצה ,ואולי לבנדובסקי,בעצם עשו את העבודה.הוא ידע להרגיע את המערכת.הוא באמת מאמין שהקבוצה מעל הכל.וכשראש הקבוצה מתנהג ככה,הקהל מתייצב מאחוריו.

Yavor 26 באפריל 2013

ראיתי הרבה השוואות בין באיירן למכבי תל אביב, במיוחד בהתנהלות של להחתים כל כישרון מקומי ו"לייבש" את התחרות בליגה.
אז מתי תקום ה"דורטמונד" של הכדורסל הישראלי?

איציק 26 באפריל 2013

יש, אבל כדי למנוע אליהום מצד אלו שאציין וגם מצד אלו שלא, לא אציין אף אחת.
נ.ב.: בכדורגל זו מכבי חיפה, לא? :-)

ג'וני 26 באפריל 2013

הפועל י"ם היא הדורטמונד
קבוצות נחמדות אך לא יציבות

ירושלמי 26 באפריל 2013

ובכמה אליפויות זכתה הפועל בהשוואה לדורטמונד?

ג'וני 26 באפריל 2013

יול"ב קאפ זה לא מספיק? אפשר לחשוב כמה אליפויות יש לדורטמונד.
גם קרל מאלון לא זכה באליפות בN.B.A וזה לא מנע ממנו להיכנס להיכל התהילה של הכדורסלנים הגדולים בכל הזמנים.

מתי 26 באפריל 2013

לדורטמונד יש 8 אליפויות ואליפות אירופה. הפועל ירושלים עם 0 אליפויות ו-2 הופעות (כושלות) ביורוליג. ואני עוד אוהד שלהם.
מילא להיות בור אבל להתגאות בזה?

מנחם לס 26 באפריל 2013

אני מגיב רק על הכתבה ולא על התגובות כי אין לי מושג לאיזה כיוון התגובות הוליכו (כפי שקורה כאן לרוב בדה-באזר, אחרי התגובה העשירית לתגובות הבאות אין ולו דבר אחד עם הפוסט עצמו, דבר שהוא לא NECESSARILY גרוע): היו מאמנים אמריקאים בפוטבול שהשפעתם על המשחק היתה כמעט אבסולוטית. אולי בגלל שפוטבול הוא משחק כזה אמוציונלי שאין לו אח ורע אחר בספורט, ואולי גם בגלל שרובם היו מאמני מכללות שהשפעתם היתה על צעירים בני 18-22 כוודי הייז מאוהיו סטייט, פול ('הדוב') בריאנט מאלבאמה, ונוט רוקני מנוטר דאם, וקצת פחות ג'ו פטרנו מפן סטייט (שאגב, ספר חדש שופך אור שונה לחלוטין על מה שקרה בפן סטייט).
מלבד נוט רוקני את כל השאר ראיתי בפעולה והקשבתי להם במסיבות עתונאים, ואני עצמי הרגשתי את ההערצה הטוטאלית שאפילו לעתונאים היתה כלפיהם. השפעתם הטוטאלית היתה יותר היפנוטית ממעשית על המגרש. הם יצרו בקבוצותיהם חרדת כבוד וקודש, סגידה ממש לכל מוצא פיהם. הגלוריפיקציה שלהם והאפותאוזה גבלו בהאלהה. אני לא מגזים כשאני אומר ששחקנים היו רצים דרך קירות אם זה מה שהמאמנים ביקשו. היה אחד כזה במקצוענים – וינס לומברדי מגרין ביי. אלה מאמנים ששחקניהם עשו הכל כדי לקבל מהם טפיחה על כתף. השפעתם על המשחק היתה רבה בהרבה מכל מאמן כדורגל או כדורסל דאני מכיר, ואולי גם אותם מאמנים בכדורגל ובכדורסל לא היו מצליחים ליצור את אותה אווירת 'טראנס' שהם הצליחו ליצור בפוטבול.

Red Islington 26 באפריל 2013

היה שווה להיכנס אפילו רק בשביל השיר .

לדורטמונד יש שחקנים פשוט מעולים בכל עמדה . לא צריך להיות יורגן קלופ בשביל לעשות מהענבים האלה יין . הוא מאמן מצויין ולכל מאמן יש השפעה מכרעת על כל קבוצה . אבל אסור לשכוח ואני חוזר ואומר – משחקים בקבוצה הזאת שחקנים מהטובים באירופה ומהבחינה הזאת היא לא נופלת מבאיירן , בארסה או ריאל . אין להם תקציב אסטרונומי ואין להם חייזר של פעם בדור דוגמת מסי או כריסטיאנו , אבל יש להם את כל השאר ויש להם מערך סקאוטינג פנטסטי וגם מאמן פחות טוב היה יכול לקחת איתם את הבונדסליגה .

סימנטוב 26 באפריל 2013

מה שחשבתי. ומעבר למערך סקאוטינג יש להם מערכת שידעת לטפח ולהבשיל שחקנים.

צור שפי 26 באפריל 2013

פוסט נפלא אבל אפילו הוא וההשג הפנטסטי שבעקבותיו הוא נכתב לא מצליחים לפוגג אצלי את הזעם על העזיבה של גצה ולבנדובסקי. אני יודע שככה זה מתנהל היום אבל זה פשוט לא רלבנטי מבחינת התחושות שלי. עכשיו רק חסר שקלופ יחליף את מוריניו ובא לציון גואל, או אולי גועל.

צור שפי 26 באפריל 2013

נ.ב. ואיזה פייט אדיר הביצוע הזה נותן למקור. חבל״ז.

אסף THE KOP 27 באפריל 2013

נו טוב, אחרי הכל זאת הלהקה של הבן של.

בני תבורי 27 באפריל 2013

אסי,
לא יותר מידי בנים של המשיכו את המורשת בכזו איכות (להבדיל מהצלחה מסחרית). שון וג'וליאן לנון רחוקים מאוד מהאיכויות של אביהם, כנ"ל ארלו גאטרי ואפילו יורשי בוב מארלי.

צור שפי 27 באפריל 2013

אפילו לא ג'ורדי קרויף…

הגולנצ׳יק 28 באפריל 2013

פוסט מצויין. רק שהציטוט בסוף שייך לנפוליאון (יש לו כמה גרסאות – בחלק מהתרגומים כתוב שאמר צבא של ״כבשים״, בחלק מהן ״עכברים״ או בכלל ״דחלילים״)

בני תבורי 28 באפריל 2013

יש מצב שנפוליאון ציטט את יוליוס קיסר? הרי לא אני המצאתי את הגנבות הספרותיות… :)

אריק 28 באפריל 2013

אכן ליברפול קבוצה של איש אחד, שאם יבעטו אותו קיבינמט כי הוא ממיט קלון על הקופ, אזי הקבוצה תתרסק ותרד ליגה.
קצת יותר אמונה לא תזיק.

בני תבורי 28 באפריל 2013

אריק,
אתה בפוסט הנכון?

אריק 28 באפריל 2013

לא חושב… סתם מחשבה שעברה בראש…

קשקשן בקומקום 28 באפריל 2013

עזוב אותך מכדורגל:

"זה לא שאפשר להביא את הסוס לשוקת אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות, זה אפשר להביא את הסוס לשוקת, אבל עדיין הוא יישאר סוס. צמא, ישתה. לא צמא, לא ישתה".

למסגר ולתלות

בני תבורי 28 באפריל 2013

:)

Comments closed