זה הכל כסף

כסף כסף כסף

jkui

 

הנה חלמתי חלון…

פחות או יותר. נפלא איך כל התודעה שלנו מצטמקת בחודשי הקיץ למשהו בגודל של חלון. חלון ההעברות.

כשאין מה לראות בטלביזיה, אה פדרר? ואין מתח לקראת גמר כלשהו, אלא אם כן אנחנו ממש סופרים את גמר הקונפדרציות, אז כל מה שנשאר להזריק לנו את המנה, הוא חלון ההעברות.

בחלון, כמו בחלון, הכול אפשרי. וכך עולה כי רוני ישחק בעונה הבאה ביונייטד/מדריד/פסג', סוארז במדריד/ברצלונה/סיטי/צ'לסי, בייל במדריד/יונייטד, לבנדובסקי בדורטמונד/באיירן/צ'לסי, ריינה בליברפול/ארסנל/ברצלונה ואלה רק השמות הידועים.

בגזרת הפחות ידועים זה לא עובד אחרת. אולי קצת פחות רעש.

*

אוהדי הקבוצות משחקים את המשחק עד הסוף. הם משלבים יצרים ותקוות, עפים מכל בדל ידיעה חדשה ומתרסקים מזו שבאה שניות אחריה. יש שחקנים שעשו קריירה רק מלהיות בכותרות בחלון העברות.

גישת האוהדים מעוותת גם בכל הנוגע לחשיבות שהם מקנים לידיעות, משל היו אלה תוצאות של משחק שנקבעו על הדשא. למשל, ברור לאוהדי ליברפול שסוארז כבר מחפש דירה בסלמנקה רק מפני שהוא אמר שהוא רוצה לריאל מדריד אפילו שזו טרם צייצה בעניינו. לעומתם, משוכנעים אוהדי טוטנהאם שבייל הוא זה שיוציא בעונה הבאה את השחקנים מהמנהרה בוויט הארט ליין רק בגלל שטוטנהאם דפקה עליו תג מחיר מפחיד, כאילו שזה מה שיעצור את מדריד אם ירצו.

*

אז הנה חדשות מסעירות: זה הכל כסף. רק כסף. מאחורי ההצהרות קורעות הלב על התקשורת שרודפת אותי ואני רוצה תארים, לא עומד כלום פרט לרצון, לא מגונה בעיני, להרוויח עוד כסף. העולם שלנו הוא עולם חומרני ומכיוון שכך אף שחקן בעולם לא ישחק איפה שישלמו לו פחות, או לא ישלמו לו יותר. עוד פעם: אף שחקן בעולם לא יסכים לקצץ בשכרו לטובת אידיאל בדמות ליגת אלופות או אירופאית או אליפות מקומית. בצדק, יש לומר. קריירה קצרה יו נואו.

במקביל, לא תהיה בעיה לשחקן לעבור לשחק הכי רחוק שאפשר אם יקבל יותר כסף וסמואל אטו לא לבד בעניין הזה. גם זה, דרך אגב, לא מגונה בעיני. מה שמצחיק הם ניסיונות האוהדים להקנות לכל התהליכים המתרחשים בעונת הכלום חשיבות יתר. בסופו של דבר, זה רק כסף.

אני ממליץ לאוהדים בכלל ולחבריי אוהדי ליברפול בפרט, תהיו הגיוניים. אני מבטיח לכם שאם הנרי יחליט להניח לפני סוארז הצעה כספית משופרת, יסתבר פתאום שדווקא אפשר להתמודד עם תקשורת עוינת, ואם טוטנהאם תעשה דבר דומה לבייל, אז מדריד תישאר יעד מעניין לחופשה. כנ"ל רוני.

*

ועוד קצת חלון: מסתבר ששחקן קבוצת נערים מאחת מהקבוצות בשרון, יחד עם אחיו וחבר שלו, תקפו באלימות קשה את בעלי הקבוצה בה הוא משחק לאחר שזה דרש מהשחקן, שרצה לעזוב את הקבוצה, מאה אלף ₪ עבור כרטיסו.

מצד אחד אני נגד אלימות. באמת נגד ואני מקווה שהטיפול בהם יהיה מהיר וכואב. מצד שני, אני לא מבין את העניין הזה, שחקן בגיל נערים צריך לשלם כופר נפש בסכום כזה? איך לעזאזל זה עובד?

כרטיס שחקן הוא מושג נהוג בשימוש, אך בפועל אין דבר כזה. זהו שם מקובל להגדרת הבעלות על הזכויות הכלכליות של השחקן. שחקן בגיל נערים צריך היות איפשהו בין חמש עשרה לשבע עשרה. אלו זכויות כלכליות יכולות להיות לשחקן בגיל הזה כשרק סכום של מאה אלף שקלים יוכל לפדות אותו? העבדות לא נסתיימה כבר? מה כבר הושקע בילד ששווה סכום של מאה אלף שקל?

*

אוף טופיק:

אני תוהה אם אחרי שפדרר, נדאל ושראפובה עפו מווימבלדון די סמוך לקו ההתחלה, האם לא הגיע הזמן להתנצל בפני שחר פאר שקיבלה כאן מעמד של אויבת הציבור בעקבות כישלונות מקצועיים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

חלטורה במכבי חיפה
האמת

86 Comments

זורק מילה 28 ביוני 2013

הכיוון שלך נכון בני,כסף מניע את העולם,אבל לא צריך להכליל.יש מספיק דוגמאות של כדורגלנים שויתרו על (הרבה) כסף בשביל להישאר בקבוצה כלשהי למרות שיכלו להרוויח הרבה הרבה יותר דולר/יורו/פאונד במקום אחר,במדינה אחרת,בקבוצה אחרת.מסי לדוגמה יכל להרוויח הרבה יותר אם היה הולך לכסף של סיטי או פ.ס.ז',והוא ממש לא הדוגמה היחידה.

ומצטער לאכזב אותך כאוהד ליברפול,אבל סוארז לא יבחר ולא ירצה להישאר בליברפול גם אם יקבל שם את אותו השכר שמדריד מציעה לו,או כל קבוצה אחרת ברמתה.הקריירה שלו,כמו של כל כדורגלן היא קצרה,קצרה מאוד.חוץ מכסף,שהוא פקטור חשוב בהחלט, יש גם עניין של קבוצה תחרותית שמתחרה על כל התארים,ומה לעשות שליברפול כבר הרבה זמן לא קבוצה כזו.ריאל כן,זה ההבדל.

בני תבורי 28 ביוני 2013

זורק,
תן לי להפתיע אותך: אני מאוד מאוד מקווה שאף אחד בליברפול לא חושב ברצינות על צעד של שבירת הקופה כדי להשאיר את סוארז. ליברפול צריכה להיפרד ממנו בכל הכבוד הראוי לשחקן ענק ששיחק תקופה קצרה ויפה, שאיבד את הרצון לשחק בה. סוארז נתן המון לליברפול, אבל נזקיו רבים מידי. פרידה ממנו היא אינטרס עליון של המועדון.

יוסי מזרחי 28 ביוני 2013

בני.
כאוהד יונייטד, אני מאוד מקוה שמנהלי הענינים באנפילד, חסרים את הגיון הברזל, קר הרוח שבדבריך.

אהד 28 ביוני 2013

אני די בטוח שמסי לכל הפחות הוא בין חמשת המשתכרים הגבוהים בעולם הכדורגל. באמת הוא הקריב רבות כאשר בחר לשחק בקבוצה שמעריצה אותו, גידלה אותו, משלמת לו הון עתק וזוכה בתארים לרוב. אפשר היה לחשוב על דוגמאות טובות יותר כמו טוטי, סולדאדו, ג'רארד.
בעקרון אתה צודק בני, אבל הבעיה מתחילה לא בכסף (שברור שהוא קריטי), אלא בניתוק הקהילה מהקבוצה. במקום לטפח שחקני בית מעדיפים להביא עוד שחקן בינוני במקום וככה שחקנים עוברים ממקום למקום בלי שיהיה להם מספיק זמן להיקשר למישהו. תוסיף לזה את העובדה שרוב השחקנים הם סתומים המנוהלים על ידי סוכנים תאבי בצע ותקבל שחקנים שעוברים מקבוצה לקבוצה כמו נעליים (תרתי משמע).
ושחר פאר היא בחורה עם אופי מסריח. אפשר היה לראות את זה במשחק מול שראפובה או חזניוק. באמת כל הכבוד לה שהגיעה למקום גבוה בדירוג לפני כמה שנים, אבל אותי זה לא מעניין. אותו הכנ"ל לגבי דודי סלע.

מנחם לס 28 ביוני 2013

מסי, עם 42 מיליון דולאר לשנה, הוא האתלט המשתכר מס' 2 בעולם אחרי פקאו הפיליפיני

לי-שי 7 ביולי 2013

מה? מסי במקום העשירי.

http://www.forbes.com/athletes/list/

אדם בן דוד 28 ביוני 2013

אולי כדאי להזכיר גם את לברון שאמנם עיצבן הרבה אנשים עם "ההחלטה" אבל בתכלס ויתר על חוזה מקסימום. אתה צודק לגבי הנערים= אני עדיין זוכר את הטורים המעולים +++ של דן רומן (למה לעזזאל הוא לא כותב יותר) בנושא. ולגבי שחר פאר- את הביקורות היא לא מקבלת כי היא בירידה מקצועית (אני לא זוכר יחס כזה לאף טנסיאית או ספורטאי בכלל בשלהי הקריירה שלו) אלא בגלל ההתנהגות המעוררת אנטגוניזים שלה. וחכה חכה כשחזניוק תעקוף אותה בדירוג איזה גלוטינג יהיה פה.

MOBY 28 ביוני 2013

אם תפשפש בארכיון תמצא מה קרה כששחר פסחה ועברה את אנה סמשנובה.
אני לא רואה יותר מדי ביקורות על שחר. אלה כתבות מפרגנות זה רק משבר קטן מחליפים מאמן ו…
בכל מקרה אם יש מתחת לראדאר ביקורות חריפות זה לא לגופו של הטניסאית אלה כי התקשורת הפכה לאוכלת נבלות במקרה הרע, ולשיטת הדפוק וזר.. במקרה היותר רע.

אדם בן דוד 28 ביוני 2013

אני חושב שאין ספורטאי ישראלי עם יחס כל כך שלילי של הצלחהאנטגוניזים בארץ. אין ספורטאי ישראלי שהגיע כל כך גבוה בדירוג העולמי ומעורר כזה יחס. אולי זה ההופעות הנרפות במדים הלאומיים, אולי זה האקט הדוחה לחזניוק- אבל אני מתקשה לזכור מישהו שכל כך נהנו לראות אותו מתדרדר.

עמרי 28 ביוני 2013

אני לא מסכים שפרידה מסוארס היא אינטרס עליון של הקבוצה , כן הוא מקבל הרחקות ועושה נזק תדמיתי אבל אני מוכן "להתעלם" מהתדמית הפגועה של ליברפול אם הוא ייתן עוד עונה כמו שנה שעברה .
להגיד שאני אהיה שבור אני לא אהיה שבור כי זה צעד מסתמן . אבל כרגע אני לא רואה אותנו מספיק אטרקטיביים בלעדיו, לא חושב שבכסף שנקבל עליו נעשה עסקאות חכמות .

אבל אנחנו כבר רגילים לזה לא ?

בני תבורי 28 ביוני 2013

עמרי,
לא אטרקטיבית זו מילת המפתח. ליברפול חסרה את האפיל שמושך שחקנים בגלל הבינוניות ששורה שם זמן רב מידי. אבל זה לא רק סוסארז, זו גישה, זו דרך – שאני מאמין שרוג'רס הולך בה – של לבנות מחדש את הזהות של הקבוצה. התרומה של סוארז נהדרת, אבל בסיכון גדול. זה לא רק ששחקן יכול להיפצע, זה גם שחקן לא צפוי שמרחיק את עצמו מהמגרש בטיפשות גמורה, לא לומד כלום וממשיך להתנהג כמו קוזאק נגזל.

עמרי 28 ביוני 2013

טיפש גדול אין ספק חבל שאין כרגע שחקן בשוק שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו או יותר נכון , שחקן מוכח כמו סוארז שיהיה מוכן למעבר .
אבל אם אתה צודק בתיאוריה שלך פה הכסף יעשה את שלו…..

באבא ימים 29 ביוני 2013

גם אם אתה לא מאמין שבכסף שנקבל עליו נעשה עסקאות חכמות אין טעם להשאיר אותו. אם לרוג'רס אין עין לשחקנים ליברפול ממילא לא תתקדם לשום מקום אז בכל מקרה אין טעם להחזיק אותו. קבוצת מרכז טבלה ניתן להיות גם בלעדיו.

עמרי 29 ביוני 2013

לדעתי עם סטאריג' קוטיניו סוארז גרארד וקולו טורה יתנו עונה בלי פציעות(לסטאריג' יש נטיה להיפצע) וימשיכו את המגמה משנה שעברה ביחד עם התקפה יצירתית והגנה יציבה יש צאנס ל4 ראשונות , עם מיניולה ייתן עונה יציבה ( ואני יוצא מנקודת הנחה שריינה יעזוב אם לא יהיה מעניין לראות מה יקר ) בכל מקרה בלי סוארז ועם חלוץ חדש שצריך להתרגל לקבוצה ולליגה אני לא רואה את זה .
בואו נקווה שהחדשים שרוג'רס הביא יהיו כמו קוטיניו ולא כמו אלן( שנהיה לראש ולא לזנב קצת…)

משה 28 ביוני 2013

אני חושב שכשל לוגי בתיאוריה שלך מוכיחות הליגות הרוסית והאוקריאנית. להבנתי יש שם יותר כסף מרוב קבוצות מערב אירופה אך עדיין השמות הגדולים שמשחקים שם הם ברזילאים מדרג שני או שלישי כזה או אחר(שאצלם גם בדר"כ הגבול בין שחקן טוב לשחקן בעל טכניקה עילאית אף פעם לא ברור) או שחקנים בשלהי הקריירה שלהם(רוברטו קרלוס, אטו וכו'). אם הכל היה כסף אני מעריך שהיינו חוזים בנהירה גדולה הרבה יותר של כוכבי על לשם.

רועי מ 28 ביוני 2013

בקשר לשחר פאר לא, לא חושב שהגזמנו, זאת ההתנהלות שלה מול התקשורת ואנחנו הקהל. היא טעתה כאשר יצאה נגד כול העולם, כאשר הייתה ביקורת מקצועית גם שלנו הצופים, אנחנו רואים התנהלות בכל זאת.

כאמור לא מתרגש ממה שרשום בחלון העברות, כל עוד אין עסקה היא לא קיימת בשבילי.

לא צריך לשדרג לסוארז שום חוזה רק קיבל שדרוג אם הוא רוצה לעוזב שייצא במסיבת עיתונאים ויודיע בריש גלי.

ובקשר לקריירה קצרה לא עובד עלי. עולם העובדה עובר למצב שגיל 45 זה כבר מבוגר, אצלנו המשכורות לא מבטיחות לנו את סיום החודש לפעמים. ככה שליבי רק לקבוצה ולא דווקא לשחקנים.

עוד אופיר אחד 28 ביוני 2013

דווקא בעידן שבו זה הכל כסף, אפשר לשמוח בשביל שחקן העבר שלכם, מקסי רודריגז. לפני שנה הוא וויתר על כסף בליברפול ובאירופה בשביל לחזור לקבוצתו האהודה, ניואל'ס אולד בויס, ולהציל אותה מירידה. העונה הוא לקח איתה אליפות. יש גם שחקנים כאלה. חבל שהם כל כך מעטים.

מקסי תמיד היה אחד השחקנים האהובים עליי, לא סופרסטאר אבל כזה שעושה את השחקנים שלידו טובים יותר. חבל שאתם בליברפול לא זכיתם ליהנות ממנו בשיאו, הוא לא חזר לעצמו אחרי הפציעה באתלטיקו.

בקשר לכרטיסי שחקן נוער, לא מזמן ברצלונה הפסידה במשפט שלה נגד ראול באנה (Baena). בגיל 13 היא החתימה את הוריו על חוזה בשבילו לעשר שנים, עם סעיף שחרור של 3.5 מיליון יורו (הוא קיבל בתמורה 190 יורו לחודש). בגיל 18 הוא העז להפר את החוזה ולעבור לאספניול. ברצלונה תבעה אותו. במשפט הראשון נקבע שברסה תקבל חצי מיליון יורו, בערעור נקבע שהיא תקבל 3.5 מיליון והוצאות משפט, ורק בערכאה העליונה השופט טען שמוגזם להחתים ילדים בני 13 על חוזים כאלה.

אסף THE KOP 28 ביוני 2013

זה בגלל שברצלונה לא החתימה את השופט.

בערעור, הכסף של ברצלונה יעזור.

איציק 28 ביוני 2013

בני, אגע בשתי נקודות:
1. בני נוער שרוצים לעבור לקבוצה אחרת – מצד אחד אני מבין אותך ומזדהה עם תענטך. מצד שני, תאר לך שבגיל 16 מסי היה מחליט לעבור לריאל. האם זה היה נראה לך הגיוני שברצלונה לא תתמרמר, ובטח שלא תבקש תמירה (אולי גדולה אפילו ממאה אלף דולר)… כלומר צריך להיות איזה קשר בין כישרון, והשקעה בכישרון לבין התמורה לה זכאית הקבוצה. אולי בארץ ההשקעה בגילאים הצעירים מצחיקה אבל במדינות כדורגל יש השקעה קצת יותר גדולה והם זכאים לשיפוי. צריך שיהיה גןף אשר יהיה מוסמך לקבוע את הסכום (אם בכלל) על העברת צעירים מעל גיל 16 נניח, וחינם מיתחת לגיל זה.
2. שחר פאר הביאה את היחס על עצמה. היא יצרה רעש סביבה, התגובות שלה יצרו אנטגוניזם. תזכר, זה לא תמיד היה ככה. היו זמנים שהיתה אליה אמפטיה גם כשהיתה לה ירידה ביכולת. כלומר זה לא רק הרמה כי אם גם הדרך. חוץ מזה אצל פדרר, נדל, שארפובה אני מניח זו מעידה חד פעמית כאשר אצל פאר זה תהליך התדרדרות מפואר.

בני תבורי 28 ביוני 2013

איציק,
מה וכמה לדעתך השקיע בעלים של "מועדון כדורגל בשרון" בשחקן נערים?

איציק 28 ביוני 2013

בדיוק בגלל זה נתתי תגובה כללית. בדיוק בגלל זה צריך גוף על שיומר לבעלים של המועדון הדגול מ"מועדון רמת השרון" שלא י… את השכל.

בני תבורי 28 ביוני 2013

יש חוק ברור שבו מנוסחים גם כללים למעמד שחקן בגיל נערים. מישהו צריך לאכוף את החוק הזה. בלי להיות בקי בפרטים, אין לי ספק שהנער לא טלית שכולה תכלת, הוא מן הסתם קיבל תגמולים לא חוקיים מהבעלים ועל כך הבעלים דורש את הפיצוי.

איציק 28 ביוני 2013

בני, באמת, לי אתה עונה. ראה מתחתי, יש לך תגובה של ג'וני :-)
מעבר לכך, אני לא יודע אם אתה צודק, אבל אם כן, יש פה סיפור חמור, אבל כנראה לא יוצא מין הכלל וגם עם זה צריך לעשות משהו.

ג'וני 28 ביוני 2013

הכסף הגדול הוריד את ענף הכדורגל לזנות.
כמעט ולא שומעים על שחקנים איכותיים חדשים בדור הזה ולכן מסי ורונאלדו ממשיכים לקבל את הכותרות הגדולות למרות שגם הם נכשלו במונדיאל ובצ'מפיונס ליג .

שחר פאר מקבלת את היחס שמגיע לה
מי שמחליפה כל שני וחמישי מאמן לא יכולה לחיות חיים ספורטיבים מקצועניים והתוצאת בהתאם .
היא כבר כמה שנים שלא מספקת את הסחורה ובכל זאת זאת התקשורת מפמפמת אותה ללא שום סיבה.
אפילו הקולגות שלה לנבחרת לא סובלים את הסוציומטית הזאת שחושבת שהמש זורחת לה מהתחת.
המזל של שחר פאר זה שהטניס לא נחשב לספורט פופולרי ולכן היא תמיד בכותרות כי אין תחרות בענף הזניח הזה שפופולרי רק בעולם התקשורת והיחצ'נות.

זיק 28 ביוני 2013

מה הקשר בין איכות השחקנים היום לכמות הכסף?
הכסף אולי משפיע על נאמנות למועדון או מעבר לקבוצות פחות תחרותיות, אבל לבטח לא על איכות השחקנים.
אם כבר הכסף הגדול משפיע לחיוב על איכות השחקנים, דרך תשתיות מאמנים מתקנים וכו'.
ובקשר לשורה על מסי ורונאלדו… נו בחיאת…

דון נאפולי 28 ביוני 2013

אני מניח שבניגוד לכדורגל, לכדורסל הכסף עושה רק טוב, נכון?

Martzianno 28 ביוני 2013

עונת המלפפונים זה הפנטזי-ליג האמיתי, בבחינת זה שכולם חיים בפנטזיה.
ככה זה כשאי-אפשר ללכת לים כי יש מדוזות ובטלוויזיה יש רק טניס.
מה לעשות – גם ״עיתונאי״ הספורט צריכים לחיות.

חוצמזה: אחלה סרט לשבת אצלי בבלוג. כולם מוזמנים – שבת שלום!

בני תבורי 28 ביוני 2013

מרצי,
האינטרו של הסרט ג א ו נ י ! מאוחר יותר אשלים את הצפייה.

אריק 28 ביוני 2013

השעמום הורג את המחשבה. אני לא כל כך יודע מה קורה בקבוצות אחרות זה לא מעניין אותי. (אני יודע שקפטן נשגב, מנהיג חדר הלבשה ומודל לחיקוי מקבוצה בצפון אנגליה מקווה שיונייטד ימעדו, אלה הם תיקוותיו לעונה הקרובה. אכן, מנהיג נערץ.)
אני יודע שאוהדי יונייטד חושבים שרונאלדו יבוא כי לא מוכרים חולצות מס 7 עם השם ולנסיה בחנות מזכרות אחת בדרום בייג'ין, שטיאגו בא כי הוא צולם: א) אוחז כדור שמישהו כתב עליו מנצ'סטר ב) חתם על חולצה אדומה מקופלת (שכנראה כתוב עליה גם יונייטד) ג) לובש חולצה של יונייטד ומחייך למצלמה… בגיל שלוש בערך.
וגאראי צולם בתמונת לווין, על החוף במאיורקה כשהוא מעיין בברושור של נדל"ן במנצ'סטר רבתי.
אז כנראה שרונאלדו, טיאסגו וגאראי חותמים ביונייטד כי ככה היה בטוויטר של גיאמו באלגו, גראהם האנטר ורפאל הרננדז או… שסתם משעמם להם והם מכורים למשחק שמכר את נשמתו לשטן ובמקום לעקוב אחרי ליגה הם עוקבים אחרי שמועות מטומטמות וחסרות שחר באינטרנט. מי שמבסוט בסוף זה השחקנים עורכי הצהובונים ובעיקר הסוכנים.

שחר פאר זה לא זאת שישבה ביציע וצחקה כשהקהל הישראלי התנהג בשוביניסטיות ובבהמיות מול שארפובה?

אלעד אחד 28 ביוני 2013

ליתר דיוק- עודדה את הקהל והצטרפה אליו באחד המחזות הכי דוחים של חוסר כבוד שיצא לי לראות. כ"כ שמחתי ששרפובה כיסחה לה את הצורה.

יוסי מזרחי 28 ביוני 2013

אריק,
הקפטן ההוא צריך לנסות ולסגור את הפער.
הוא מבין כנראה, שהוא וסביבתו לא יתקדמו,ולכן הוא מנסה לקרב אותנו אליו.
קצת רחמים לפני שבת, לא מגיע לו ???

אריק 28 ביוני 2013

אני שמח שהוא שם כי הוא אחת הסיבות שמונעות מהם להתקדם. זה בטוח

בני תבורי 28 ביוני 2013

אריק,
לא סגרנו את זה בחומוס?

אריק 28 ביוני 2013

בני העובדה שהוא שוב עוסק ביונייטד מדאיגה אותי. באותו משחק מול צ'לסי התאבסתי לא על האליפות שאבדה (הגיע לצ'לסי אחרי נצחון כפול ואני בא בתלונות רק לקבוצה שלי) אלא על כך שבתמימותי האמנתי שבליברפול זה אחרת. קפטן אמור לענות על שאלה כזאת ב"אני בליברפול, אנחנו מועדון גדול ומה שקורה ביונייטד לא מעניין אותי" קפטן לא מבשל גול לקבוצה שממול באנפילד כדי שליונייטד יהיו 20 ולא 21 אליפויות. קפטן עושה הכל כדי לשמר את הגאוה של מועדון כמו ליברפול, אחרת הוא מזיק.

בני תבורי 28 ביוני 2013

אריק,
זה הציטוט המדוייק:
Steven Gerrard says that other teams will be waiting to see if Manchester United 'wobble'
לאן לקחת את זה? מה יש במשפט הזה שלא מתאר במדויק מציאות לפיה כל יריבי יונייטד מחכים למעידה שלה? לא הגיוני שזה מה שירגישו וזה מה שיאמר? כשהקפטן של יונייטד לקח יד שהושלכה מהיציע ונשך אותה בחגיגות האליפות שלכם זה היה מפגן של טעם טוב.

משה 29 ביוני 2013

או כשהמנג'ר האגדי כמעט נושך שופט כדי שירחיק ילד בן 20 לאחר גליץ' שהבלם שלו עשה ממנו הצגת השנה באירופה.

אסף THE KOP 29 ביוני 2013

אריק,

אתה אשכרה מאמין בשטויות שאתה כותב ?

אלכס 2 ביולי 2013

שאראפובה ???
בהמיות ושובינסטיות לשאראפובה זו הבעיה שלך ?
אם יש טניסאית (חוץ מפאר) שמצדיקה יחס כזה, זו שאראפובה !
אני באמת לא אוהב את שחר ואת השטויות שהיא ממשיכה לעשות, ואני גם לא מעריך הרבה אלמנטים בהתנהגות הקהל בארץ, אבל מה שקרה במשחק ההוא, ממש ממש לא הפריע לי, בטח לא כשמדובר בשאראפובה.
זה שפאר המשיכה להפסיד בלי הכרה, וההתנהגות שלה יצאה כנמוכה ולוזרית, אבל זה כבר סיפור אחר.

matipool 28 ביוני 2013

בני – נראה לי שאם סטיבי היה עובר ב-2005 לצ'לסי , הוא היה מרוויח הרבה יותר כסף ממה שהרוויח בליברפול . מצד שני – עם איומים מהמאפיה המקומית לא מתעסקים גם אם זה אומר להרוויח פחות .. (-:

אני לא חושב שזה רק כסף . בטח לא אצל כולם ובטח לא כל הזמן . לאפשרות להשיג תארים , מדינה אטרקטיבית , מזג אוויר וכו' גם יש משקל , בטח אחרי כמה שנים של עשיית כסף גדול .

אני די אוהב את התקופה הזו של חלון ההעברות . מתח , דרמות , תקוות , ציפיות , אכזבות ( אם אפשר בהזדמנות זו לסגור את הסיפור עם מחטריאן זה יהיה נחמד ) . מה רע ?
חוץ מזה , באמת אין מה לראות טלוויזיה ( כמנוי של הוט , שמעתי שהגיעו עכשיו 2 סדרות טובות ל-VOD . "התיקון" ו "מד דוגס" ) .

שחר פאר – כבר כתבו לפני . יש משהו מעורר אנטיגוניזם בהתנהלות שלה ללא שום קשר לצד המקצועי . לא רואה את הקשר לנדאל / פדרר / שראפובה .

אסף THE KOP 28 ביוני 2013

חוץ מאוהדי יונייטד, מי עוד מאמין לאגדות על איומים מהמאפיה ?

יוסי מזרחי 28 ביוני 2013

אני אוהד יונייטד, ואני מאמין שהוא לא עזב משיקולים של אהבת הקבוצה.
תמים אבל נכון.
לדעתי.

בני תבורי 28 ביוני 2013

matipool,
לא מתעסק באגדות אורבניות שאוהדי יוניטד אוהבים, אבל "התיקון" היא אחת הסדרות המבריקות שראיתי לאחרונה! זו בדיוק הסדרה שאילו הייתה בריטית, הייתי אומר שברור שהיא בריטית כי האמריקאים בחיים לא יוכלו לעשות משהו כל כך איכותי. סיפור נפלא, תסריט מעולה, משחק טוב. המיטב של סאנדנס. את מאד דוג אתחיל לראות הערב.

אריק 28 ביוני 2013

האמריקאים כבר 30 שנה עושים טלביזיה שהבריטים יכולים רק לחלום עליה. ואתה יודע שאני לא אמריקנולוג גדול.

בני תבורי 28 ביוני 2013

דוגמאות אריק בבקשה, דוגמאות!

זורק מילה 28 ביוני 2013

אני לא אריק אבל ככה בשליפה מהירה –

Breaking Bad

The Killing

The Sopranos

The Wire

Dexter

אריק 28 ביוני 2013

דוגמאות טובות חוץ מהקילינג שהיא טובה אמנם אך דנית במקור.
ובקלות אוסיף את:
Mad Men
Louie
Curb
ואפילו
The Shield
Boardwalk Empire
6 Ft Under
ועוד ועוד.
בזמן שבבריטניה מה? מראה שחורה המגוחכת? Shameless הסבירה ו-The Office וזהו בערך.

אז Rectify אכן נחמדה מאוד אבל להגיד עליה בריטית זה עלבון.
בעיניי הטלביזיה האמריקאית היא זירת ההתרחשות הכי מוצלחת ב15 שנה האחרונות. וזה קורה כי הקולנוע שם מחורבן ומופרך, אבל זה עדיין כך. לעומת זאת בביקור האחרון שלי באנגליה רשמתי לעצמי שהטלביזיה ממש ממש התדרדרה.

bb 28 ביוני 2013

וגם Arrested Development

סימנטוב 29 ביוני 2013

מסכים עם זורק מילה ואריק. יותר נכון מדובר על חמש עשרה שנים, המהפכה החלה עם הסופרנוס והעליה של הערוצים בתשלום (שם ההגבלות על הפוליטיקלי קורקט נזרקו לפח)

גיסנו 30 ביוני 2013

יש לי הרגשה שגם סדרות שהיו בריטיות ועברו אמריקניזציה זה עשה להם רק טוב. ע"ע shameless (האמריקאית מעולה) ואם אני לא טועה גם house of cards עם קווין ספייסי האגדי.

בני תבורי 30 ביוני 2013

גיסנו,
נכון מאוד, בהחלט שתי סדרות שהחיקוי טוב מהמקור וראיתי את "ארבעתן"

גיא 28 ביוני 2013

ואם כבר מדובר בטור אופ-טופיק שכזה. מישהו יכול להרים את הכפפה ולכתוב טור על מדוע לעזאזל ישראלים אוהדים קבוצות בחו"ל ?
בחזקת "מה הקשר" ?
כן, אני מבין ישראלי שחי בחו"ל כמה שנים , החל ללכת למשחקים שם ונתפס על קבוצה. אבל חלאס, הרי חזרת לארץ, מה בינך (לא כותב הטור באופן אישי) לבין סן-אנטוניו ספורס למעשה או דיטריוט רד-ווינגס או ניו-אינגלנד פטריטוס ? ? ז"א, ת' יודע בכלל איך להגיע לסן-אנטוניו ? (אתה מודע לכך שזה חור, בכלל ? . מן הסתם קבור כאן אוצר פסיכולוגי (או שלא).
פגשתי כמה וכמה אוהדי ליברפול ישראלים בחיי, ויש כאן חוקיות למרות שהמספר שפגשתי לא עולה על עשרה, הם נמנו על אותו מעמד סוצויאקונומי, ואני לא חושב שיש בכך מקריות (אם אפגוש עוד לא אופתע אם יפלו לאותה פריזמה). ואני עדיין לא מבין למה לעזאזל הם אוהדים את ליברפול ולא את.. לא יודע.. בלקפול או שפילד וונסדיי. מה, אלו הביטלס אשמים ?

אלעד 28 ביוני 2013

מותר לי לאהוד את הפועל באר שבע, נניח, למרות שאני גר בצפון וכבר 20 שנה לא הייתי בבאר שבע? או שאני חייב לאהוד קבוצה שנמצאת ברדיוס 10 ק"מ ממקום מגוריי?
מותר לי לאהוב להקות לועזיות?
להתעניין בהיסטוריה של, נניח, דרום אמריקה? להעריץ את הגיבורים ההיסטוריים שלה?

אין לי תשובה ברורה לשאלה שלך. אני רק יודע שהקבוצות שאני אוהד, התחלתי לאהוד אותן בסדר הכרונולוגי הבא: פילדלפיה סיקסרס, הפועל ת"א סל, הפועל רגל, מנצ'סטר יונייטד. היות והייתי ילד אי אפשר להתווכח עם זה שזו אהדה שבאה מהמקום הטהור ביותר. ועם הקבוצות האלו נשארתי עד היום.

איציק 28 ביוני 2013

הדוגמא הראשונה שלך ממש לא סבירה, אבל אהבתי אותה ;)

יוסי מזרחי 28 ביוני 2013

הסדר בחלק השני, מוזר משהו.

אסף THE KOP 28 ביוני 2013

כי שידרו אותם בטלוויזיה, בערוץ היחיד, זה למה.
מהסיבה הזאת בדיוק, מרבית הערבים בארץ אוהדים כדורגל איטלקי – את יובה או מילאן. הטלוויזיה הירדנית שידרה ליגה איטלקית בזמנו.

גיא 28 ביוני 2013

אך אתה מודע לכך שהקשר שלך לסיקסרס כקבוצה לא קיים כלל, נכון ? איך שאת רואה את פילי, זה לא כמו שאוהד בדרום פילי רואה את פילי, נכון ? אתה לא פותח את היום על פילי צ'יס סטייק, אתה מתחיל עם חומוס, מזרה ומערב.
העובדה שמישהו שגר בירוחם ואוהד את מכבי חיפה היא גם מעט תמוהה. אך כהפרשים במרחק הק"מ בין ירוחם לחיפה ובין ירוחם לטקסס כך גם ההפרש בתמיהה. גם אני 'אהדתי' קבוצות לא קשורות בתור ילדנער, אהדתי הרבה דברים לא קשורים. אך עם הזמן קצת נכנס לי ספק בעניין והתחלתי לחשוב 'מה לעזאזל אני אוהד בכלל' ? ולמה ?

גדלתי באשדוד, ולצורך העניין הקבוצה היחידה שאני מניח שבאמת אהדתי הייתה הפועל אשדוד. בערך כל השאר מאז היו סתם הסחפיויות, אחרי חברים, אחרי מה שאמרו בטלויזיה, או אחרי אישיות של שחקנים. (הנ.ב.א מומחים בכך). זכותך להתעניין בהיסטוריה של חבל התענכ"ים על מאדים, אך חורבנו או בנייתו לא יכניסו אותך לעצבות או לשימחה מרובה, נכון ? למה שתעצב על כך שיונייטד הפסידו או אם פילדלפיה לא הגיעה לפלייאוף ? אין שום קשר ביניכם, זולת זה שטווית עם הזמן, שבנוי,צר לי. על מעט מאוד.
ניתן לומר "אהדתי את ד"ר ג'יי ומאז זה נדבק". אוקיי. סבבה. אבל לטעון אהדה לקבוצה זרה, בצורה של "אהדה שרופה" כמו שכורדי מקטמון אוהד את בית"ר ? כמו שפועל פלדה בלונדון אוהד את ווטסהאם ? חלאס, זה לא רציני ומעט ילדותי. (שזה בערך ההגדה לאהדת ספורט בכלל, אבל עדיין.)

*כל הכתוב מעלה אינו מכוון אישית אליך.

אריק 28 ביוני 2013

כל עניין האהדה הוא אובייקטיבית אדיוטי. עם זאת כשאתה מתחבר לנראטיב של קבוצה מסויימת אתה מתחיל לרצות בהצלחתה. למה אתה מזדהה עם דמויות בסרטים או בסדרות? הרי זה לא אמיתי. אין דמות כזאת, זה שחקן, אז למה אתה מזדהה איתו? ואם אתה מזדהה, האם אתה יכול להזדהות רק עם דמויות מאשדוד? וספרים אתה קורא? רק ישראלים? יש בכלל ספרים עם דמות ראשית מאשדוד?
מה זה בכלל כדורגל? אני לא זוכר למי שייכת האמרה 22 גברים רצים אחרי כדור עור, אבל היא נכונה (חוץ מהעור).
אנשים מחפשים להזדהות עם משהו מסויים והכדורגל מספק את זה. זה לא כל כך מורכב בעצם…
התנאי היחיד וגם הוא לא תקף לכולם – שהספורטאים בקבוצה שאתה אוהד יעשו הכל כדי לנצח (הכל, הכוונה ספורטיבית). זה מוריד את הערסים העצלים בליגת העל, הם שברו את החוזה ולכן הרבה אנשים הפסיקו להתעניין בהם ומתרכזים בקבוצות בחו"ל (שם הערסים לפחות מתאמצים).

בני תבורי 28 ביוני 2013

מסכים לגמרי.

סימנטוב 29 ביוני 2013

מצטרף בהסכמה

אלעד 28 ביוני 2013

אבל תפתח את זה עוד יותר, ותגיע לתמיהה כללית על אהדת ספורט. הנה אנחנו, חבורה של בני המעמד הבינוני קשי-יום, עומדים ביציע וצועקים ומקללים ובוכים ושמחים מפעולות של אנשים שבכלל לא מכירים אותנו. יותר מזה, רוב השחקנים שאנחנו מעודדים, גם אם זו קבוצה של עיר הולדתי, הם לא מהעיר, והם הגיעו הנה לפני שנה, ויעזבו בשנה הבאה.
ואנחנו קופצים כמו מפגרים כי אחד מהאתלטים האלה שלא סופרים אותנו בכלל, מצליח להכניס איזה כדור כתום לתוך טבעת. וכשהכל נגמר אנחנו חוזרים לחיים האפורים שלנו והוא נוסע לנופש בריביירה עם איזו דוגמנית.
אהדת ספורט היא לא דבר רציונלי. כשהסיקסרס עשו את המסע המופלא שלהם ב-2001, אני הייתי כמה פעמים על סף התקף לב. למרות שאלן אייברסון הוא לא סוג של בנאדם שאני אזדהה איתו בשום סיטואציה.
אתה מנסה להראות את זה כאיזה משהו פלצני – לאהוד קבוצות מחו"ל. אבל אם כבר איכפת לי מקבוצת ספורט, למה שיעניין אותי יותר הערס המיליונר מאשדוד, מאשר הערס המולטי-מיליונר מהארלם?

אלעד 28 ביוני 2013

גיא, כבר היה לי פעם רגע של הארה במהלך צפייה במשחק, שלא הבנתי מה בכלל איכפת לי אם הכדור הזה שנזרק לסל במרחק אלפי קילומטרים ממני, ייכנס או לא. אבל התגברתי על זה. אם אתה מתחיל לחשוב על זה יותר מדי אתה תאבד את היכולת לאהוד ואת הכיף בספורט. אם אתה לא חושב על זה יותר מדי, אתה מגיע למצב שאיכפת לך הרבה יותר משחק של פילדלפיה או יונייטד, מאשר משחק של מכבי חיפה.
המקום היחידי שאהדה היא ממש שורשית זה אולי בליגות נמוכות, שהאוהדים זה ממש הקבוצה, והקבוצה מייצגת איזה כפר קטן או קהילה סגורה. יצא לי להתנסות באהדת ספורט כזו עם קבוצת הכדורעף של הקיבוץ שלי (שבינתיים התפרקה). זו באמת האהדה הכי חזקה. אבל גם שם עם רוח התקופה מגיעים ספורטאים ליגיונרים שכל מה שמעניין אותם זה לסיים את המשחק ולאסוף את הצ'ק.

אריק 28 ביוני 2013

אם תחשוב יותר מדי תפסיק להתרגש ממוזיקה (מה זה השטות הזאת לשיר ולנגן?) סרטים ספרים וכו'. כדורגל לא שונה.

אלעד 28 ביוני 2013

נכון מאוד

גיא 28 ביוני 2013

אלעד, זו לא השוואה מדוייקת. אינני פוסל את הספורט ככלל. לכן גם אינני פוסל מוזיקה ככלל או ספרים ככלל.
אני מדבר על אהדה "שרופה" של אוהד מתרבות X ומדינה Y ועיר Z, לקבוצה מ A B ו C. לא "חיבה", לא "זיקה קלה". אלא וואלה, כמו שאומרים בווסטהם:
UP THE IRONS.
אתה באמת רואה סיבה כנה של תושב ..מממ . לא יודע, יבנה נניח, לטוס לליברפול להניף צעיף ולצעוק בגרון ניחר You'll Never walk alooooone.
?

אלעד 28 ביוני 2013

ואם אותו תושב יישב ביציע של יבנה ויעשה אותו דבר זה כן יהיה רציונלי? במסגרת של אהדת הספורט לא צריכים להיות גבולות גיאוגרפיים.

RAMI 28 ביוני 2013

לא מסכים. במונדיאל 94, בגיל 7, אבא שלי הושיב אותי לראות איתו משחק של הולנד נגד לא יודע מי. ראיתי את דניס ברגקאמפ. וזהו. עונה לאחר מכן הוא הגיע לארסנל וגם אני הגעתי איתו לשם. ואז גיליתי את טוני אדאמס, איאן רייט, וינטרברן ושות'.
אני אוהד את ארסנל הרבה יותר מאשר שאני אוהד את מכבי. אין בכלל קרבה לאהדה שלי, וזה למרות שאני גר רבע שעה מת"א, והייתי ב2 משחקים של ארסנל כל החיים, ובשכל מכבי..אלוהים יודע בכמה. פי 50 בערך.
לא ברור לי מה ילדותי בזה שמישהו אוהד קבוצה בחו"ל? אני מכיר אוהד יובנטוס, שחי ונושם את הקבוצה שלו 24/7 ברמה חולה ממש, והוא נשוי+1.
הקשר שנוצר בין אהדה לקבוצה מסוימת, בין אם בארץ או בחו"ל, קורה בגיל צעיר, וזה לא קשור למידת המרחק שלך מהאיצטדיון של הקבוצה הזאת, או מהעיר, או מהמדינה שלה, או מהיבשת שלה.
אתה מנסה לייצר השוואה בין אהדה של אוהד מקומי של אותה קבוצה לבין "אוהד מחו"ל". על איזה פרמטרים בנויה השוואה הזאת? לפי אתה קובע מי אוהד שרוף יותר ומי פחות? ואם אני לוקח יותר קשה הפסד מאשר האוהד שהולך ל38 משחקים בשנה אי שם באנגליה?
אני מסכים איתך שעצם הקרבה ל"מרכז העניינים" של הקבוצה, והיכולת ללוות אותה מקרוב בין אם במשחקים ובין אם באווירה בעיר וכו' יכולה להוסיף למידת האהדה שלך אליה, אבל זה לא סותר, את העובדה שאפשר לאהוד מרחוק.
בעצם, כשחיים פה בארץ, שאין פה ספורט, תרבות ספורט וכנראה שלעולם לא תהיה אז אהדה למשהו מבחוץ היא אפילו יותר טבעית והגיונית.
הרי לא תמצא ילד בן 10 מליברפול שאוהד את בית"ר כי הוא ראה משחק של אלי אוחנה. אין חיה כזאת כי יש לו משהו משלו, ברמת האיכות הכי גבוהה בעולם. לנו כאן, אין כלום.

איציק 28 ביוני 2013

גיא אומר כך, כשיש תחרות, גם בספורט שאתה לא מבין מי יודע מה עם ספורטאים/קבוצות שאתה לא מכיר, אבל בכול זאת התחלטה לצפות בתחרות,אחרי כמה דקות בהרבה מקרים אתה מתחיל לחוש אהדה לצד כלשהו. זו יכולה להיות התלבושת, אופן המשחק/ריצה/קפיצה, התנהגות (למשל ולאסיץ' אחרי מעבר הרף), או סתם מסיבה לא מוגדרת לך כצופה. זה חלק מחווית הצפיה ובמיוחד מחווית הצפיה הספורטיבית. אם אתה אדיש אז זה לא שווה, ואם אתה לא אדיש אז לפעמים נוצרות העדפות ספונטאניות ואם הן חוזרות על עצמן אתה מתחיל לאהוד את אותה הקבוצה/אותו הספורטאי. אם תחפש הגיון סביר להניח שכבה טלביזה ותימכור אותה.

גיא 28 ביוני 2013

ואני כיביתי את שלי. אני חושב שנשבר לי סופית בזמן שהיה בילד-אפ מטורף למשחק של הפטס, יושב לי בנחת על הספה, שבועיים מדברים על המשחק כבר, בירות יש, פיצוחים – אין (אמריקה, את הגרעינים שמוכרים כאן לא תקחו גם בחינם בארץ). אבל יש מצב רוח. 40 שניות לתוך המשחק "שקטטטט בביייייית" , ו…. פרסומות, 3.5 דקות. אמרתי פאק יו בשלוש שפות ומאז לא צפיתי במשחק. זה לא היה מקרה דרמטי, היה גם בילד אפ (חה חה) לאירוע שלי, כמה שנים שכבר תהיתי על קנקן אהדת הספורט (שלי). מה בין משחקי הפועל אשדוד שהיינו קופצים מעל החומה או מבקשים ממבוגר להכניס אותנו על המינוי שלהם כדי לפצות בקבוצה של 11 גברים מסורים, לבין חבורת הפרימדונות תאבות הבצע שאני בכלל אוהד ? ומה קשור לזה כדורים נגד דיכאון שאני צריך לצפות בפרסום שלהם ? כלום.
כל מה שאלעד RAMI ואיציק אומרים הרי תקף לחלוטין. אך זה עדיין מתמיה בעיניי. אך הנקודה היא שבאמת: הספורט בארץ פח, הרי זה אפילו לא אותו כדורגל, חוץ מהחוקים היבשים. זה טיעון שאין לי אליו תגובה, כן. אז אם כבר אתה אוהד אז אני מניח לאהוד עד הסוף. הוזכרה יובנטוס, עליתי פעם על מונית שירות בארץ והנהג תלה דגל גדול של יובנטוס לארוך השמשה, תהיתי לעצמי אם הוא יודע עבור איזו עיר משחקת יובה, או, האם חושב שהקבוצה היא על שם העיר… שוב, קשה לי עם זה.

אישית, הקטע שלי עם ספורט נשאר ויהיה חזק, פשוט הפסקתי לאהוד כל קבוצה לעומק ,ויותר נהנה מהפן הספורטיבי נטו, ומלא הערכה לספורטאים שעושים דברים מדהימים, וכמו חלק נכבד מתושבי הבלוג כאן, מלא בוז לעלבון שנקרא תרבות הספורט בארץ.
היו לי דגלים של דיוויד רובניסון וכובעים של הספורס שקניתי במיטב כספי ( 65 ש"ח לכובע בשנות התשעים היו הון תופעות, ועוד לנער). אני כן בעד להחזיר את הספורט לאיפה שהוא היה. בעצם, זו האג'נדה הנסתרת שלי. אהדת את הקבוצה שלך מכיוון שהיא ייצגה את האיזור שלך, ומה הוא יותר "אתה" מאשר חבורת הגברים החזקה ביותר שהאיזור שלך יכול לנפק, ועוד בתקופת זמן שכוח הזרוע היה חשוב לפחות ככוח המח. עכשיו ? נו מה, אוהדי הפועל, מכבי מתווכחים אם אניימה הוא יותר צהוב או אדום. חדשות: הוא שחור, והוא אפילו לא בחר בכך. ועוד 8 שנים כשיפרוש, אולי תצטרכו להזכיר לו מה ההבדל בין נחל איילון, לבין איילון דרום.
מישהו פשוט גוזר עלינו ועל הרגשות שלנו קופון. וזה מעצבן.

גיא 28 ביוני 2013

ןאישהו, שלא בכוונת משורר, לתגובות שלי יש קשר ישיר לנושא הבלוג.

kirma der faux 29 ביוני 2013

אני חושב שאהדת ספורט היא נסיון השתייכות לקבוצה בעלת זהות שהיא לכאורה ברורה, ולמעשה חסרת מהות מגובשת אמיתית. עדיין, אני מרגיש הזדהות מיידית עם בן אדם שאוהד את אותן קבוצות כמוני.

עם זאת העיסוק שלי בעיקר בליברפול כיום, שהוא די אובססיבי, הוא בריחה מודעת למדי מעיסוק במציאות היום יומית הישראלית בכלל והאישית שלי בפרט. מעבר לזה הוא ממלא את החור שמתגלה ברגעים שבהם אני לא עוסק בעבודה או במשפחה. חבר אוהד טוטנהאם הגדיר זאת כך: הכדורגל הוא הפייסבוק שלנו.

העיסוק הפסיכי בכדורגל כמו כל פעילות פאסיבית ולא מעוררת מחשבה הוא עוד דרך להדחיק את הריק הגדול, ולא ליפול לדיכאון מצד אחד, או אשכרה לפעול לשינוי המציאות מצד שני.

למה דוקא ליברפול? לא יודע, בתור ילד קיבוצניק לא היתה לי אפשרות ללוקאל פטריוטיות, ובצורה בלתי מודעת נתקעתי עם ליברפול והסלטיקס (בעיקר בגלל אח שלי). יש קסם בקבוצה הזאת שעובד עלי. מספיק רחוק בשביל שלא להיות חלק מהמציאות אני מניח, וגם המצב התמידי של פנטזיה על עתיד טוב יותר מחזיק אותי לאורך זמן, ובניגוד לדעה הרווחת לטעמי הכדורגל למעט חצי עונה תחת הודג'סון תמיד מענג.

הצרה בחלון ההעברות היא שהוא מבליט את חוסר הקוהרנטיות שבמושג 'קבוצה', עם מי אנחנו מזדהים היום, אם כל שחקן או מאמן עלול בכל רגע לעבור לקבוצה אחרת?

ואם כבר אוף טופיק, הבאנר של 'בלינג רינג' שובר שיאים בעצבים שהוא גורם כשאני מנסה לקרוא או לכתוב, יש דרך להפסיק את הדבר הנורא הזה?

משה 30 ביוני 2013

לא חשבתי למצוא אוהד נוסף של הפועל אשדוד כאן.
אין ספק שאף מסי/רונאלדו או אחרים לא יגרום לי את אותה התרגשות שנתן לי המשחק של הפועל אשדוד נגד בית"ר ירושלים בליגה ארצית(3:2 לבית"ר, מוריס ז'אנו החמיץ פנדל בדקה 90) או הדרבים הגדולים של ליגה ארצית ואפילו ליגה א'(זכור במיוחד – הדרבי הראשון בליגה א' עם שער שוויון של חיים אזולאי בדקה 90+) וסביר להניח שלעולם לא אפרוץ לדשא שוב כמו במשחק העליה לליגה ארצית(0:0 נגד הפועל באר יעקב – משחק שלא היה צריך להיות חוקר במודיעין אזרחי כדי לראות שהוא מכור), אבל כאוהד ליברפול אני יכול להגיד לך שביוני ויולי החיים שלי נפלאים. אני נבנה לעונה החדשה, עוקב בשקיקה אחרי ההעברות, בונה לעצמי הרכבים והכל לקראת השבירה המנטלית שאחוש בסוף אוגוסט-תחילת ספטמבר. אני לא תולה דגלים או שלטים אבל יש לי הרבה יותר הזדהות ואהדה לקבוצה הזו מלמ.ס. אשדוד חסרת הזהות והייחוד שלמרות שאני מגדיר עצמי אוהד שלה אני מדיר רגליי מהמגרש מפאת תחושת הגועל שמעורר אצלי הקהל הממורמר או הקבוצה האנמית.

D! בארץ הקודש 28 ביוני 2013

בני – רוב הסיכויים שהשחקן/נער (הוריו למעשה) מימנו את רוב ה"הכשרה" שלו.

אוף טופיק – לא!, מה הקשר?

ומה קורה עם ליברפול?

בני תבורי 28 ביוני 2013

D,
לטעמי שתו לפאר את הדם באופן מוגזם גם אם היא אכן התנהגה בשחצנות כפי שכתבו כאן אחרים. לגבי ליברפול, אני נרגש ושמח מאוד מההחתמה של מניולה, לא מעסיק את עצמי בשמועות על אחרים ומאוד מקווה להיפרד מסוארז.

D! בארץ הקודש 29 ביוני 2013

השחצנות שלה זו בעיה שלה.
יש לנו נטייה לרומם ולהשפיל מהר מאד כך אני חושב. הבעיה היתה בדיסוננס בין ההשגין לבין ההתנהגות ולא בכל מרכיב בנפרד.

אם אתה שמח על מניולה אז שמח גם אני. לא מכיר אותו מספיק טוב. חוץ משמועות כבר היו לנו גם כמה החתמות. אבל הן אלו הן השמועות זה מה משמעט מטריד אותי. זה והמדים הלבנים החדשים המכוערים ממש

משה 30 ביוני 2013

אני מסכים, פאר מוכיחה כמה אנחנו לא יודעים לפרגן ולתמוך ואיזה גל של שמחה לאיד שוטף את כולם בנפילתה, גם אם היו לה התנהגויות לא בוגרות במהלך הקריירה.
לגבי ליברפול :
מיניולה מהווה שינוי מרענן לעייפות שהפגין ריינה בזמן האחרון, הגעה של טורה בחינם להוות גיבוי מהספסל לבלמים היא צעד מבריק בעיני, אלברטו ואספס הם תעלומה, נקווה שיהיו הברקה כמו קוטיניו.
הצעדים הבאים הם המעניינים יותר, האם סוארז יילך ומי יגיע במקומו(מחטריאן ?) ומה יקרה בגיזרת הבלמים. עוד נקודה שההתמודדות איתה תהיה מעניינת היא מה עושים עם הסגל שנותר, גם לגבי מכירה(שלבי ? ריינה ?) וגם לגבי השאלה(סוסו ? פלאנגן ? וויזדום ? קואודי ?).

D! בארץ הקודש 2 ביולי 2013

שאלות טובות משה
מחכה בכליון עיניים לתשובות.

ברק 28 ביוני 2013

ג׳וני אתה אדם כל כך ממורמר שאני באמת מאחל לך רק בריאות. מקווה שתצליח לשרוד את החיים האלה נדמה שלא קל לך בכלל.

כסף: כולם כבר הפנימו את השינוי מלבד לאוהדי הגועל שבטוחים שכל מי שדרך יומיים בוולפסון הוא סמל. פתטיים.

לגבי שחר: נתחיל מזה שזו הספורטאית שעשתה את ההישג הגדול ביותר מאז יעל ארד כשהגיעה לטופ 11, ושתסלח לי קורזיץ והשייט, לא מעניין.
טעתה טעויות קשות, אבל בניגוד לספורטאים אחרים שמממונים מכספי ציבור / בעלים פרטיים / קהל משלם כדי לראות אותם, שחר לא חייבת כלום לאף אחד. זו הקריירה הפרטית שלה ורק היא השקיעה את הממון. היה נוח להפוך אותה למאמי הלאומית שעשתה רבע גמר באוסטרליה. כפולות בעיתונים, הפיכתה לסמל .

צור שפי 29 ביוני 2013

בני יש מצב שתשים כאן את כתובת המייל שלך?

בני תבורי 29 ביוני 2013

tavory@debuzzer.com

עירן 29 ביוני 2013

בני, וואו ….

איזה שיר !!!!!

דגן 1 ביולי 2013

להקה ענקית! וכל שיר שלהם הוא מופת. כאילו נחתו מהסיקסטיז והגיעו ל-2008. כל הכבוד בני. על מה היה הטור?

בני תבורי 1 ביולי 2013

מי יכול לזכור עם שיר כזה… :)

איקו 1 ביולי 2013

בני, מחכה לפוסט שלך על הפועל כפר סבא.
אוהדי כפ"ס נלחמו בכוחות הרשע וניצחו.
יחד עם אליל נעוריהם-אלי יאני, ומשקיע נוסף הם רכשו את הקבוצה.
קורא אותך באדיקות וממתין לפוסט שלך (אוהד הפועל מלאבס צריך להבין את זה יותר מכולם..)

בני תבורי 2 ביולי 2013

איקו,
מבין, מעריך ונותן כבוד!

matipool 2 ביולי 2013

גם אני מרגיש דגדוגי התרגשות .
כילד שגדל על הפועל כפ"ס ואלי יאני היה מאלילי ילדותו אני שמח מאד על "התיקון" .
מקווה מאד שיצליחו לצאת מהבוץ של ליגה א' כמה שיותר מהר .

איקו 4 ביולי 2013

מתיפול- תודה רבה.
מעריך שהשנה נעשה צעד ראשון ליציאה מהמחשכים

Comments closed