תשאלו את ארטי

מה יש לכם שם בליברפול, ככה להוציא בנאדם מהחרא המוכר והנוח?

ART

 

העניין הוא כזה: הרגלים ישנים נדבקים והופכים להיות חלק מהאישיות שלך. ככה אתה מופיע בציבור, ככה מדברים עליך וככה גם אתה מנקז כל מחשבה ותובנה דרך הפריזמה של ההרגלים הישנים.

אומרים גם שהרגלים ישנים לא מפנים את מקומם לאחרים בקלות, אבל דווקא כאן אני מטיל ספק. קל מאוד להתרגל למשהו חדש, ומי שמתקשה, דבק בעקרונות האתמול רק מטעמי נוחות.

דוגמא: תראו כמה מהר התרגלנו לחיות במדינה שתוך קצת פחות משבעה עשורים הפכה להיות ספקית של כל מה שרצינו להעיף מעלינו כשהגענו לכאן. מסובך הא? יהיה קל יותר אם נפריד בין מה שאנחנו חושבים שאנחנו, לבין מה שאנחנו מוכיחים מידי יום שאנחנו לא.

*

אבל עזבו את המדינה, כי העניין היותר רציני הוא לא רק להשתחרר מהרגלים ישנים, אלא גם להסתגל לחיות על פי החדשים.

למה אני מתכוון: תראו, מאז מהפכות הטלביזיה והאינטרנט והנגישות למידע, ליברפול הרגילה אותי לדפוסי מחשבה והתנהגות תואמים למצבה בטבלת ההישגים. כשהקבוצה שלך מגמגמת כמעט שני עשורים ואתה רואה את זה בשידור חי, אתה מתרגל לחיות על פי סטנדרטים אחרים משהורגלת, ובמילה אחרת, אתה מתרגל להיות חלק מכישלון.

שאלתי פעם את הפסיכולוג שלי מה זה אומר עלי.

מה, הוא שאל.

זה שאני אוהד ליברפול.

אה, הוא משך זמן, זה הרגל, שום דבר משמעותי.

סליחה, אמרתי לו, אבל בשביל מה שאני משלם לך אתה יכול להתאמץ קצת יותר.

אתה צודק, הוא אמר, התרגלתי.

*

 אבל ככל שאני חושב על זה, השתחררות מהרגלים ישנים זה לא עניין עקרוני וקשה במיוחד. תשמעו שיר ותפזמו אותו עד שתשמעו אחר וכך הלאה. הבעיה היא להתחיל לחיות על פי הרגלים חדשים. כלומר, להתחיל לחשוב על עצמך במונחים אחרים, להתחיל להבין איך עובד מגנון לא מוכר ולהתאים את עצמך, להתחיל לסגל לעצמך קודים חדשים.

וזה לא איזה פיין טיונינג, זה אשכרה טיפול שורש.

מה שליברפול עושה לי השנה זה די מעשה מגונה בכפייה. זה ניסיון לכפות עלי תובנות חדשות שמחייבות התייחסות שונה מזו שהורגלתי אליה כבר שנים. אני לא אומר שאני לא נהנה, אבל מישהו היה צריך להזהיר אותי, לא?

*

אני נוהג לצפות במשחקי ליברפול באופן קבוע, וכשאני חושב על זה, בעשרים שנה האחרונות זה היה כמו עצרת יום הזיכרון. מבואס למפרע אני תוחב את עכוזי לכורסא אבל לא מרשה לעצמי להישען אחורה בנוחות כי אני יודע שמשהו עומד להפר את שלוותי. זו יכולה להיות מסירה גאונית אחורה שמגיעה לחלוץ היריב, זו יכולה היות השתהות מיותרת שנרשמת כעוד החמצה, זה מחזה אימים של הגנה נרפית, קישור כושל והתקפה כושלאימאשלה.

אז בסדר, הייתה עונה של כמה גביעים, היה איסטנבול, הייתה עונת 2009, כאילו, היו פיקים קצרים שנתנו סיבה לחייך חיוך קצר מועד, לא משהו שמשנה הרגלים. תמיד אחרי ניצחון חוץ מופתי על יריב עיקש הגיעה נפילה בדמות הפסד ביתי לאיזו נמושה. אחרי הברקה התקפית במשחק אחד, מגיע ההמשחק האחר בו אתה רואה את חלוציך מסדרים שדרוג רציני לחוזהו של השוער היריב, ואת הבלם שאתמול ריאל מדריד רצתה לרכוש ממך, נכנע לחלוץ שרגע השיא בקריירה שלו יהיה גול נגד ליברפול מול הקופ.

*

ופתאום, בלי אזהרה, מבלי שאפילו שם אחד מאלה שפיארו את הפנטזיות הכי ורודות באמת  הגיע, עם אותו סגל בינוני – למעט כמובן סוארז וסטארידג' שאת הגישה שלהם הבנו כבר בעונה הקודמת, ליברפול מספקת רגעי קסם ברצף שערורייתי.

זה משחק יפה במלוא מובן המילה. זה משחק יעיל באופן רצחני. זה כדורגל נכון ונבון. זה לא רק ליברפול שמבקיעה המון כי יש לה שני קוסמים בהתקפה, זה גם ליברפול שמבקיעה יותר משהיא סופגת. נגמרו החגיגות של הקטנות שקפצו לבקר, נתנו גול אחד וניפצו את תקוותינו עוד במחצית ראשונה.

את מה שאני מתקשה להאמין כשאני רואה בטלוויזיה בזמן אמת, אני מבין אחר כך בסטטיסטיקות. לא באלה שמסבכות את החיים, אלא את אלה שניתן להבין בקלות, כמו למשל שלסקרטל, הבלם שהתבאסתי שלא מכרו לפני תחילת העונה, יש יותר שערים מטורס, או שראחים סטרלינג, זה שרק לפני שישה חודשים רציתי לשלוח להשאלה, הפך להיות תאונה העומדת להתרחש עבור מרבית ההגנות הליגה. ואחר כך אני עוד מתפלא שהנדרסון נמצא בעת ובעונה אחת בשלושה מקומות שונים על המגרש.

*

הצפייה במשחקים של ליברפול העונה, הפכה מחוויה עוכרת שלווה וטורדנית, לתענוג צרוף. כמובן שאני מתחיל כל משחק בתחושת האימה הזוחלת עם חוסר אמון והבעת הקוקר ספאנייל השמוט שמתקפל בפינה לפני עוד בעיטה בתחת, בכל זאת הרגלים. אבל פתאום אני מבין שאנחנו לא כאן כדי להפסיד. גם שער חובה לא מאט את הקצב ועושה רושם שבניגוד לעבר, כשליברפול הייתה נותנת יותר מידי כבוד ליריבות, המשחק של היום הוא חתיכת הצהרת כוונות מדקה ראשונה ועד לסיום המשחק.

ואני שואל: האם היום בגילי המתקדם אני צריך טלטלות כאלה שמאתגרות את שפיותי? האם יש הצדקה לניהול מאבק איתנים בשינוי תפיסה והרגלים? ככה להוציא בנאדם מהחרא המוכר והנוח?

והתשובה היא כן. חד משמעית. עשרים שנה להתרפק על זיכרונות זה משעמם. עשרים שנה שפסגת השאיפות שלך היא לקוות שההם ימעדו ולא ישברו את שיא האליפויות זה מופע לוזריות שאין כדוגמתו. בניגוד לאוהדי קבוצות אחרות אין לי את היכולת לנחש איך תסתיים העונה אבל אם להיות כנים, אחרי עשרים שנות מדבר העונה הזאת כבר כיום היא לא פחות מפלא. לא פלא במובן של נס כי ניסים לא מתרחשים אלא אם עובדים בשבילם ורוג'רס עובד, בעל הבית עובד, ג'רארד עובד וההבדלים ניכרים.

*

ותשאלו: מה הסיכויים של ליברפול לזכות באליפות?

ועל כך אני עונה: מה הסיכויים של מתופף להקת רוק לצאת חי מהריסות מטוס שהתרסק רק כדי לחטוף כמה דקות אחר כך כדור שאט גאן בחזה ולבלות אחר כך שנה בישיבת מרכז הרב בירושלים?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

השוערים יכריעו
וילה. הקהל אמר את דברו

87 Comments

נתן 28 במרץ 2014

דה באזר יא חבורת ניג`סים,הבנו שראיתם משחק השבוע ביום חמישי בשנות השמונים ,חבורת חנונים תתקדמו מה עם טורני ר מכללות 'NBA'יורוליג,כדורגל אחר,גרמתם לי פשוט לשנוא את ליברפול , האמת תמשיכו אחרי מכבי בחמישי יש ליברפול בשבת כל הפסד יחמם את הלב.

רועי 28 במרץ 2014

ממתי ערסים מורשים ל כנס?

cookie-monster 28 במרץ 2014

מתי תבינו שזו בלוגיה ולא אתר חדשות? כל אחד כותב על מה שמתחשק לו ואם זו ליברפול אז זו ליברפול ואם זה בייסבול או NBA או סיפור בדיוני או חפירה היסטורית מלפני85 שנה או על שיר שמישהו ברדיו. מה שבא בא. לא מתאים תעבור לבלוג הבא.

בני תבורי 28 במרץ 2014

מה, ברצינות קראת את כל הפוסטים על ליברפול?

ערן 29 במרץ 2014

הרבה שונאים את ליברפול, ממרסיסייד דרך מנצסטר ועד לונדון.
והיו לה הרבה יותר אויבים בשנות השמונים.
הצטרף שונא חדש? נחיה עם זה.

רועי 28 במרץ 2014

מעשה מגונה בכפייה.
.אהבתי.

הכן כן קל להתרגל לדברים טובים.
למעשה כבר במחזורים הראשונים ראו את השינוי.
משחקים שלא שיחקנו טוב אבל ניצחנו הראו על השינוי.
בנובמבר כבר האמנתי שיש סיכוי.
גם שני ההפסדים בסיום הסיבוב לא הרפו את תקוותי, הרי שיחקנו בחוץ נגד המובילות.
בעיקרון אם ננצח כת הכול והשכנים "העצובים" מקצה הלא נכון של סטנלי פארק יעשו את העבודה אני באמת לא יודע מה אני עושה.

B. Goren 28 במרץ 2014

תענוג לקרוא בני. שבת שלום.

נתן 28 במרץ 2014

רועי מי שקיבל אוברדוז מלקרוא על ליברפול באתר ורוצה לרטון על כך הוא ערס בעיניך .

איציק 28 במרץ 2014

נתן,
שאלה בלי שמץ של ציניות. למה המשכת לקרוא? למה לא לסגור את הפוסט ולעבור לאחר כשיעלה? אני עושה זאת לעיתים קרובות. לא מעניין, רווי מהנושא, אין לי חשק, כל סיבה שהי, לא בא לי, סוגר.
למשל האתר מלא בכותבים אדומים, ואין כמעט אף כתב צהוב, ואני צהוב חלקית, אז מה… אז אני סובל בשקט, מתאפק, אך כשיש משהו מעניין קורא ולפעמים מגיב.
לפי תשובתך גם לך יש אוברגוז, אבל מבני… אתה לא אוהב את הנושא, אבל לא יכול להתנתק ממה שהוא כותב… זו המחמאה הכי גדולה שהוא יכול לקבל… אנשים מכורים לכתיבה שלו ללא קשר על מה הוא כותב.

ירוק 28 במרץ 2014

איציק – מסכים.

עם זאת… מלא באדומים ואין צהובים?? אני מבין שהפכת את גיל, טלב"י, לפעמים שדמי, לאדומים :) וגם רייכמן לדעתי.

אלא אם אתה מחשיב את ליברפול/מנצ'סטר בתור "אדומים"…

בקיצור, אם כבר – חסר כאן ירוקים!

(לשם ההבהרה – הכל ברוח טובה, אין לי ולו תלונה אחת על האתר המעולה הזה)

אדם 29 במרץ 2014

ואם ברגשי נחיתות עסקינן, האדום היחידי שעדיין כותב כאן לא בעל משבצת קבועה. לווינטל נעלם כמו הירוק שלכם, פרוסנר.

זורק מילה 28 במרץ 2014

נהדר בני נהדר.

באבא ימים 28 במרץ 2014

אין לי מושג על מה אתה מדבר. הלך הרוח שלי במהלך משחקי ליברפול לא השתנה מאז 1977. אני מפסיק לסבול כאשר קורה המוקדם מבין שני האירועים הבאים: (א) אנחנו מובילים 3-0* או (ב) ניצחנו**.

**אלא אם זה קורה כמו במשחק נגד ארסנל כשיש להם משחק שלם לחזור מ 3-0. אזה הייתי צריך את ה4 – 0 כדי להרגע.

**"ניצחנו" כולל גם הפסד שהוא ניצחון כמו ההפסד 1-0 לברצלונה בשמינית הגמר של ליגת האלופות שהעלה אותנו לשלב הבא בזכות הפרש שערים או ההפסד 1- 0 לארסנל במשחק האחרון של עונת 89 שהבטיח לנו את האליפות.

זורק מילה 28 במרץ 2014

המשפט האחרון שלך הוא בכדי לבדוק מי קורא אותך עד הסוף?:)

באבא ימים 28 במרץ 2014

בדיוק!

בני תבורי 28 במרץ 2014

באבא,
אנחנו יותר קרובים משנדמה לך.

D! בארץ הקודש 29 במרץ 2014

אני לא בטוח שאני מפסיק לסבול גם כשהמשחק נגמר אבל העונה אני לפחות חווה בין 3 ל-6 הפסקות מהפאניקה בכל משחק

שחר ד. 28 במרץ 2014

כבר התחלתי לחשוש שלא יהיה טור השבוע.

אני מקווה בשבילך שלא יקרה לך מה שקרה לי בעונת הסופרבול של הברס – תקווה שנבנתה לאורך כל העונה, אמונה שהנה יצאנו מהלוזריות והפעם זה קורה, אבל אז חזר שיברון הלב…

Matipool 28 במרץ 2014

כל מילה , בני .
אחד לאחד מה שחשבתי על סטרלינג וסקרטל לפני תחילת העונה .
אותה תחושה בתחילת המשחקים , אותו שינוי בחשיבה .
מה שקורה לי בזמן האחרון פשוט מטורף . כל הזמן חושב עליה , מדמיין תסריטים , עושה חישובים , משתדל להיות אדם יותר טוב ( מי יודע – אולי זה יעזור .. ) .
המשחק נגד טוטנהאם הוא מאד טריקי . אסור בכלל לחשוב על מה שקרה במשחק בסיבוב הקודם . ניצחון במשחק הזה ואני באמת באמת אתחיל להאמין .

DeVito 28 במרץ 2014

אל חשש ,זה באנקר.

ניינר 29 במרץ 2014

חוששים מטוטנהאם? הצחקתם אותי. כמו שנכתב מעלי זה פאקינג באנקר עבורכם

יואב לוי 28 במרץ 2014

נפלא בני! כל כך מדוייק, רק שבניגוד לפעם כשהשבת הייתה מתקרבת, והגוף היה מתכווץ עם כל שעה שעוברת. כמו נידון למוות שמחכה לתלייה מחדש, הפעם אני לא יכול לחכות.. כמו פגישת אוהבים, איזה כיף זה!

אסף THE KOP 28 במרץ 2014

לראות את ליברפול השנה זה כיף ! כיף ! כיף !
את היעד – לשחק בליגת האלופות ליברפול ככל הנראה כבר השיגה.
אליפות תהיה בונוס.

וברוח הכיף – אני רוצה להקדיש את השיר הזה לשחקן עם ה-touch הכי מדהים שלנו. גלן ג'ונסון.

http://www.youtube.com/watch?v=xat1GVnl8-k

bb 29 במרץ 2014

והפזמון מתייחס למה יקרה בין סיטי לארסנל…

bb 29 במרץ 2014

למה שיקרה כמובן (אני מתמלא בזעם מטעויות כאלו).

ירוק 28 במרץ 2014

נהדר בני. מקווה מאד שליברפול תצליח לעשות את זה.

נתן 28 במרץ 2014

איציק אתה צודק ,בדרך כלל אני ממשיך הלאה וזה לא קשור לבני תבורי שאת כתיבתו אני מאוד אוהב פשוט הרגשתי צורך לאמר, חברה הלו ספורט זה לא רק הפועל מכבי וליברפול קצת פרופורציות במושאי הסיקור.

בני תבורי 28 במרץ 2014

נתן,
דה באזר, בניגוד לאתרי ספורט אחרים, הוא אתר של בלוגים אישיים שחלקם היה קיים ברשת עוד לפני שהתאגדנו תחת השם דה באזר, בניגוד לאתרי ספורט אחרים שהם למעשה עיתון אינטרנטי. אין לנו מערכת ששולחת כתבים לסקר אירועי ספורט ועושה סידור עבודה. כל בלוגר כותב על מה שנראה לו וכל גולש קורא את מה שנראה לו. כך או כך, הגאווה הגדולה שלנו היא על איכות תגובות הגולשים ועל רמת ותרבות הדיון שהתפתחו כאן ללא קשר לנושא הפוסט.

נתן 28 במרץ 2014

לחלוטין לא היה בכוונתי לפגוע,אבל חאלאס מליברפול

אסף THE KOP 28 במרץ 2014

חלילה.
שלא ייגמר לעולם.

cookie-monster 28 במרץ 2014

במושאי הסיקור ? מה שאתה לא קולט זה שאף אחד לא בא 'לסקר' כאן שום דבר חוץ ממה שמתחשק לו. זה שחלק מהבלוגרים הם שמות שמוכרים לך מהעיתונות הכתובה (ואולי לא רק הם) לא רלוונטי לנושאי הכתיבה. זה בית שונה לגמרי.
לא מתאים לך – לך. פשוט לך. בלי כוונה לפגוע.

cookie-monster 28 במרץ 2014

ואגב האירוניה הכי גדולה שאחד היתרונות של עיתונות כתובה – מכל סוג אבל במיוחד באינטרנט – זה שאתה יכול לבחור מה איפה ומתי לקרוא. אתה לא צריך לחכות משועמם תוך דיבורים על ספורט שלא מענין אותך, עד שהאייטם שאתה מחכה לשמוע עליו ישודר במהדורה. אתה שולט.
רק שבמקרה שלך יש לך חוצפה לבוא בדרישות לבלוגרים אישיים על נושאים שמתחשק לך לקרוא (או לא לקרוא) עליהם. זה פשוט עלוב.
פשוט עבור הלאה. העכבר בידיים שלך.
קליק!

נתן 28 במרץ 2014

בסדר ,בסדר, אלך . תהנו ותמשיכו לכתוב 10 פעמים ביום על ליברפול תעשו חיים

נתן 28 במרץ 2014

ותשובות כמו אף אחד לא חייב לך כלום, הינן קצת ילדותיות ,אני יודע שלא חייבים לי. אני הגבתי כאחד שמאוד אוהב לקרוא באתר והיה נראה לי קצת מוגזם הנושא הליברפולי .אבל אף אחד לא חייב לי כלום זה ברור ואני מציין זאת שוב כדי שלא תגיד לי זאת שוב.

זורק מילה 28 במרץ 2014

פשוט תקרא ותגיב לפוסטים שכן מעניינים אותך, ואם אין כאלה בכלל באתר אז לא נותר לך אלא לחפש ספק תוכן אחר.

cookie-monster 28 במרץ 2014

תשובות ניתנות לך ברוח הטענה שאתה בא לטעון.
יש פה בלוגים שרצים שנים על גבי שנים. חדר הנעליים. אלפסי.
ואין לי מושג אפילו כמה שנים תופעת דורפן נמצא בבוקמרקס שלי.
אז יפה שאתם החדשים מגיעים לפה ואנחנו תמיד שמחים שמגיבים חדשים נכנסים לדיונים. אבל מגיבים כמוך שבאים בדרישות ובאים לריב בכל הכנות ללכת להגיב בוואן יותר מתאים להם.
חאלס.

באבא ימים 29 במרץ 2014

אגב – האם אתה אותו נתן מפה? כי אם כן הטיימינג שלך מופלא –

http://www.liverpool-il.com/bootroom/2009/03/14/%D7%A2%D7%95%D7%93-%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%91%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94/#comments

איציק 28 במרץ 2014

חברה, קצת הגזמנו, רדו מנתן. ישב לו על הלב, הגיב… עבר… בסופו של דבר הוא גם רשאי לומר שהיה רוצה קצת פחות ליברפול וקצת יותר מדברים אחרים, כמו שלירוק חסר קצת משהו GREEN…

ירוק 28 במרץ 2014

זה בסדר, במצב הנוכחי עדיף שלא ידברו עלינו…

אריק 29 במרץ 2014

מה זה מה הסיכויים? אנחנו באפריל עוד רגע ואתם נקודה ממקום ראשון וצריכים לארח את שתי היריבות בבית. סיכוי מצויין!!

באבא ימים 29 במרץ 2014

כדי שניקח אליפות צריך שיקרו הדברים הבאים:

1. ננצח בכל המשחקים שלנו
2. סיטי תפסיד לנו ותסיים בתיקו לפחות בעוד משחק אחד.

לא אומר שאין סיכוי אבל הוא לא מצויין.

אריק 29 במרץ 2014

באבא, כולן יאבדו עוד נקודות דווקא איפה שלא נצפה. ככה זה. סיטי יכולה לאבד נקודות נגד ארסנל למשל בקלות. עדיין אתם חזק איו דה מיקס וגורלכם (כמעט)בידכם… מצבכם טוב, ואתם בכושר הטוב ביותר. לדעתי, סיכוי טוב אם תעמדו בלחץ שמפה והלאה יגבר כל שבוע, והשחקנים והמנג'ר מעולם לא היו שם, זאת נקודדת התורפה אבל רוגרס בנתיים מתמודד יפה.

אריק 29 במרץ 2014

TOLD YOU SO!! VOL.1

בני תבורי 29 במרץ 2014

יש פיות וטרי הוא אח.

אריק 29 במרץ 2014

Here is NO.2

סימנטוב 29 במרץ 2014

אני מקווה שמשבר הזהות שלך יעבור מאחר ותסכול עוזר ביצירתיות ואני לא מוכן שרמת הכתיבה שלך תרד, ויש כמובן את העניין הקטן הזה שבחרת באדום הלא נכון.
תענוג כרגיל, תודה.

ניינר 29 במרץ 2014

שמע, הבחור הזה שאתה מדבר עליו היה סרג'נט במארינס אז מה זה בשבילו תאונת מטוס, כדור בחזה או ישיבת הרב?
אני אשאל אחרת-מה הסיכוי שסרג'נט במארינס יהפוך למתופף של הגדולה בלהקות הדרום (לצד האולמנים כמובן)?

בני תבורי 29 במרץ 2014

בחיי, תהפוכות החיים…אגב, חבר טוב שלי ועיתונאי מצוין בשם אשר קשר עשה כתבה גדולה מאוד על ארטי והשהות שלו במרכז, רק שאני לא מצליח לאתר אותה ברשת ולהעלות קישור לכאן…

ניינר 29 במרץ 2014

עכשיו הדלקת אותי! אתה חייב למצוא את זה!!!
בכלל כל מה שקרה עם סקינירד זה לא יאומן ולא תמיד במובן החיובי

בני תבורי 29 במרץ 2014

אני כותב לאשר עכשיו!

ניינר 29 במרץ 2014

מעבר להיות דה באזר אתר נפלא, גם השירות כאן יוצא דופן :)

אסף THE KOP 29 במרץ 2014

בני,

נדמה לי ששלחת אותה אלי פעם.
אם יש צורך, אדע למצוא אותה לדעתי.

בני תבורי 29 במרץ 2014

תודה אסי, יש לי בעיה להעלות את הכתבה של אשר קשר לכאן כלינק. אני מעביר אליך אותה במייל כפי שאשר שלח לי, ותראה אולי יש לך איזה רעיון.

אסף THE KOP 29 במרץ 2014

אני מציע להעביר במייל לניינר.
אני לא יודע איך להעלות ללינק, אבל הוא יוכל לקרוא כמונו.

משיח 29 במרץ 2014

נתן אל טיפול רוחך, הם חופרים על ליברפול השנה כמו חבורת זקנות שקיצצו להם בביטוח לאומי

ניינר 29 במרץ 2014

לפחוט טלמד לאייט לפני שאטה משמיץ

איציק 29 במרץ 2014

ניינר,
זה לא יפה ולא קשור, טעויות איות יכולות ליפול במקרה או בגלל חוסר ידע. אין לזה שום קשר לדעה או יכולת לחשוב ולהיות בעל דעה עצמאית גם אם אתה לא אוהב אותה. התגובה שלך מעליבה וממש לא לעיניין. אתה רוצה, תענה בחריפות, בציניות, איך שבא לך, אבל להעליב לא לעיניין זה ממש לא לעיניין…

ניינר 29 במרץ 2014

איציק-מקבל. נתן-מתנצל

ארז (דא יונג) 29 במרץ 2014

"תראו כמה מהר התרגלנו לחיות במדינה שתוך קצת פחות משבעה עשורים הפכה להיות ספקית של כל מה שרצינו להעיף מעלינו כשהגענו לכאן" – גאוני.

בני תבורי 29 במרץ 2014

:)

נתן 29 במרץ 2014

באבא בימים אני לא נתן מפה וגם לא משם אני קורא דה באזר כבר 4-5 שנים ומאוד מעריך את פועלו ,אני מגיב אולי פעם בשנה. ואחרי התגובה האחרונה שלי על ליברפול היה סמוך ובטוח שלהבא אזהר פן אחצה את הגבול ואומר דבר אסור על פי חוקת דה באזר שמא יזרקוני לקרוא באתרים אחרים שאינם נשגבים כדה באזר. סליחה סליחה סליחה.

באבא ימים 29 במרץ 2014

הלב נשבר,

נכנס לו אדם לתומו לאתר (שהוא מכיר חמש שנים) אומר את אשר על ליבו ומשטרת מחשבות אכזרית וערלת לב ״זורקת אותו לקרוא באתרים אחרים״ וחופש הביטוי מה יהא עליו? האם לא הקרבנו מספיק בשביל שדברינו ישמעו ללא חשש? הלא היה זה היינריך היינה שאתר ״במקום שבו זורקים בני אדם לקרוא באתרים אחרים יזרקו בני אדם…לקרוא באתרים אחרים״?

הנה חוקת דה באזר על רגל אחת. מותר לך לכתוב מה שאתה רוצה (בגבולות מקובלים – גזענות אני מניח שתמחק). מה לעשות, אתה לא היחיד שמותר לו לכתוב מה שהוא רוצה. אם מישהו סבור שאתה כותב שטויות מותר לו להגיד לך את זה. כך צריך להתנהל דיון. אף אחד לא ״זרק״ אותך. הגישה שלך לאתר לא נחסמה ואתה עדיין יכול לכתוב מה שאתה רוצה. די עם הרחמים העצמיים.

אגב – גם די עם הצביעות. אתה האחרון שיכול להלין על כך שאומרים לך מה לקרוא ומה לא. אחרי הכל זה היית אתה שהתיימרת להגיד לאנשים על מה לכתוב ועל מה לא.

ערן 29 במרץ 2014

חמסה, חמסה.
(כן, השחלתי כאן התייחסות מתחכמת לסיבוב הראשון נגדם).

יורם 29 במרץ 2014

לא ניתן לתאר טוב יותר את מה שאני מרגיש מתחילת העונה.

ריצ'י מקאו 29 במרץ 2014

בני, 24…

בני תבורי 29 במרץ 2014

נתן,
מהתגובות שלך אני מבין כי אתה חש שנעשה לך עוול. אני לא שופט את רגשותיך, רק סבור שההסבר שלי בתגובה קודמת, היה בו די כדי להפיס את דעתך ולהביא להפסקת הדיון.
מילא, בסך הכל תרבות הדיון נשמרה.
אני אציע כיוון מחשבה נוסף עבורך: תחשוב על דה באזר כעל חנות כלבו שיש לה מבחר גדול של מוצרים ואתה בוחר רק את מה שאתה רוצה. העובדה שעל מדף אחד יש יותר מידי מוצרים מאותו סוג אינה מחייבת אותך. צרוך רק את מה שאתה צריך והתעלם מהשאר.
זכותך כמובן גם לחשוב שאתה היית מסדר את המדפים קצת אחרת ואפילו לא לחסוך את דעתך מהבעלים, אבל משאמרת את אשר על לבך, הדיון נגמר ואין מה לחפור בו יותר…
שבוע טוב.

נתן 29 במרץ 2014

באבאימים האמת שהצדק איתך אני פשוט בחור בלי אייפון בלי פייס בוק ובלי טלויזיה ותתפלא אני בחור צעיר ואפילו בעל עסקי מסעדנות במרכז תא, זה היה מין ניסיון ראשון שלי בחיים לטקבק משהו שיעורר תגובה ,למרות שרוב התגובות היו רהוטות ובנויות היטב משהו בנימה של תגובה באינטרנט יותר אלים מהמציאות וכנראה שלא אחזור על כך. סליחה

זורק מילה 29 במרץ 2014

איתות מצ'לסי….

ארסנל לא מפסידה היום, ואז הכל יהיה תלוי בליברפול, אין תירוצים….

אריק 29 במרץ 2014

בדיוק כתבתי למישהו שאולי כדאי לו להתחיל להשוות מחירי שמפניות…

זורק מילה 29 במרץ 2014

איך צ'לסי הפסידו (ראיתי בארסה)? הם אשכרה עגלות השנה במשחקי חוץ.

בכל מקרה סיטי תשמוט נקודות איפשהו עד סוף העונה חוץ מבאנפילד,כך שנכון להיום הכל תלוי בסיטי אבל הכל תלוי גם בליברפול.

וארסנל לא מפסידה בקלילות משחקי בית.גם בחצי הרכב.את ההימור שלי להיום כבר כתבתי בהודעה הקודמת.

אריק 29 במרץ 2014

גם אני חשבתי כך, אבל עכשיו אני חושב שלא כי ההפסד של צלסי יכניס את סיטי לטירוף.

זורק מילה 29 במרץ 2014

אתה שם לב שכל אוהדי ליברפול ירדו לבונקר, ירדו למחתרת, מרוב לחץ.

בני תבורי 29 במרץ 2014

זורק,
לחץ זו לא מילה מתאימה כדי לתאר את המצב שלי עכשיו.

אסף THE KOP 29 במרץ 2014

לחץ ?
המטרות ככל הנראה כבר הושגו.
עכשיו משחקים רק על הבונוס.

וליברפול תנצח מחר.

אבישי (הרמתגני) 29 במרץ 2014

לא הגיוני שסידור הכוכבים יסדר היום גם הפסד של צ'לסי וגם של הסיטי. נצטרך להמתין עוד קצת.. יהיה מתח עד הסוף :/

ניינר 29 במרץ 2014

בני, אסף קבוצה שלא מנצחת בבית את ספרס לא ראוייה לזכות באליפות. כמעט רוצה לאחל לכם בהצלחה. אתם האופציה המועדפת עלי מבין המועמדות

ערן 29 במרץ 2014

סיטי וצ'לסי הוציאו היום נקודה אחת מתוך שש.
לא יכולתי להעלות על דעתי שבת חביבה כזו.

Matipool 29 במרץ 2014

כבר במשחקים היום של צ׳לסי וסיטי היה לי לחץ בחזה וקשיי נשימה . מה יהיה כשהם יגיעו לאנפילד ?
חייב לציין את הקהל של קריסטל פאלאס . מדהים . לא הפסיקו לשיר ולעודד לשנייה .
תודה ענקית לפאלאס וארסנל ( בחיי שלא חשבתי שיש לה סיכוי לחזור ) . רק שנדע לנצל את זה מחר .

זורק מילה 29 במרץ 2014

1 – הבטחתי וקיימתי,ארסנל השנה בבית לא מפסידה גם עם חצי הרכב כמו היום ,אלא אם קוראים לך באיירן או אסטון וילה…

2 – היום זה יום העצמאות של ליברפול ואוהדיה.ליברפול כ-ר-ג-ע היא הקבוצה היחידה באנגליה שתלוייה רק בעצמה = 7 נצחונות ואתם אלופים,לדעתי גם 6 נצחונות ותיקו יספיקו.

3 – לקופ (אסף) –

לדעתי לא הייתם משנת 1990 במיקום כזה ,במחזור כזה,בשלב כזה,שאתם תלויים רק בעצמכם.כן השגתם את המטרה הראשונית,אבל עכשיו לומר שמכאן זה רק בונוס…לא קונה,מצטער.

מנחם 29 במרץ 2014

לא מדויק. ליוורפול היא אחת משתי קבוצות שתלויות בעצמן. השנייה היא כמובן סיטי.

baba yamim (from smartphone) 30 במרץ 2014

For the first time in 24 years-title race pressures. We are playing a better team than the one we ran over last time we met. They are in a good momentum after the s'ton comeback and they have a score to settle. Its not my state of mind I'm worried about.

זה משנה 30 במרץ 2014

טוטנהאם העונה קבוצה בינונית. הייתי בוויט הארט ליין בשבוע שעבר ובחצי שעה הראשונה סאות'המפטון היו נהדרים. מה שלא השתנה מאז או"ב, זה שלטוטנהאם יש נק' שבירה במרכז ההגנה, ובכלל התיאום של שני הבלמים עם מרכז השדה לוקה בחסר.
אין לקחת את הנכתב כאן כאילו אני מקל בהם ראש, אבל חצי שעה ראשונה ממוקדת שלנו וזה ייראה כמו המשחק הקודם. אנחנו קבוצה הרבה יותר תכליתית ומסוכנת.

טל 12 30 במרץ 2014

המתח הורג אותי

cookie-monster 30 במרץ 2014

BR צריך להקצות זמן לפיטרס לדבר קצת איתנו האוהדים.

גם אנחנו צריכים מישהו שירגיע אותנו!

באבא ימים 30 במרץ 2014

+ 400 (דולר לשעה).

באבא ימים 30 במרץ 2014

מצד שני זה יותר זול:

https://www.youtube.com/watch?v=ad4233npPc8

cookie-monster 30 במרץ 2014

נכון :)

Comments closed