גלן, תבוא לפה

"אילוף החמור" - ציור של אדוארד ז'אבלה מ 1868.
"אילוף החמור" – ציור של אדוארד ז'אבלה מ 1868.

 

גלן ידידי, ברכות לך על אליפות נהדרת של מנצ'סטר סיטי. הקבוצה היחידה שיכולה לזכות באליפות מבלי להוציא ממני, כאוהד ליברפול שבור לב, אפילו גרם של מרירות ותסכול.

ואני אסביר: באליפות זוכה קבוצה שמסיימת את העונה עם מספר נקודות גבוה יותר משל יריבותיה. סימפל אז דט. לא סופרים סימפטיה, לא מחשבים תארי משנה כמו מלך שערים ושחקן עונה, לא מייחסים חשיבות מופרזת לעובדה שאחד מגדולי השחקנים אי פעם עוד לא זכה מעולם בתואר אליפות, לא סופרים את השחקן המשתפר, לא את תגלית העונה ולא את המועמד הראוי למאמן העונה שאחראי ישירות לקסם.

אתם יודעים מה? אפילו לא מתייחסים לשינוי הדרמטי שהתחולל אצל השחקן שלא רק שבר כל שיא אפשרי במהלך העונה ונחשב בצדק לאחד משלושת הטובים בעולם. פשוט סופרים נקודות. ומשנסתיימה הספירה, נמצא כי לזכות מנצ'סטר סיטי שתי נקודות יותר מאשר לליברפול ובשל כך היא אלופה מצוינת וראויה.

אה, יש להם תקציב גדול יותר? שטויות במיץ. לא התקציב הביא להם אליפות, כי אם כן, איך נוכל להסביר את העובדה המפתיעה שעד למחזור השלושים ושישה, דווקא ליברפול "הענייה" הייתה קרובה יותר לתואר?

מה שקרה כאן הוא דבר פשוט מאוד: אחרי שהפסידה לליברפול, ידעה מנצ'סטר סיטי לאסוף את עצמה ולחזור לסדרת ניצחונות עד הסוף. ליברפול, לעומת זאת, באכבר מאני טיים, אחרי ניצחון על היריבה הכי רצינית, הפסידה לצ'לסי ושמטה שתי נקודות חשובות אצל קריסטל פאלאס. תעשו את החשבון לבד.

כשקבוצה לוקחת אליפות בצורה מרשימה של כך, אפילו שבדרך מנפצת את תקוותי ושאיפותיי, אין לי אלא לברך מכל הלב.

*

עכשיו אני צריך להתמודד עם רגשות אכזבה ותסכול וזה לא פשוט. למה, תשאלו בצדק, עוד לא התרגלת?

האמת, זו בדיוק הבעיה. התרגלתי. עשרים ומשהו שנים של בינוניות, עם פיקים פה ושם, קבעו רוטינה שעל פיה אני יכול לנחש כמעט בוודאות מתי בדיוק אני מפסיק את המנוי לצ'רלטון. ופתאום אני מתבקש לשנות שוב את הרגליי.

עם אותם סוסים, אבל עם עגלון אחר, הכרכרה החבוטה מצמחת כנפיים ועפה גבוה. פתאום ליברפול משחקת מרבית העונה את הכדורגל היפה ביותר בליגה. רצף ניצחונות, חלקם בתוצאות גבוהות מאוד תוך שבירה של מוסכמות (שנים ללא ניצחון בוויט הארט ליין), שיאים קבוצתיים ואישיים שנשברים בזה אחר זה, קצב צבירת נקודות מצוין, עמידה באתגרים ובלחצים לאורך רוב העונה.

פתאום ליברפול מועמדת עד למחזור האחרון של העונה, למרות סיכוי קלוש מאוד. לא פשוט.

אוהדי ליברפול צריכים להתמודד עכשיו עם גל של שמחה לאיד טבעי ומובן שייצר המון רעש. זו סיבה נהדרת לא לעסוק בסיכומים. שמחה לאיד מתוארת בספרות כפן השלילי בשמחה. יש בה מן הקנאה וצרות העין שרוחש אדם לזולתו בגין מה שיש לו.

רוצה לומר, עכשיו ישמחו לאידנו כי אין לנו אליפות. אבל מחר, כשהתחושות הקשות יקהו, תחזור לנו היכולת להבין את מה שיש לנו: קבוצה מופלאה עם בסיס מצוין להמשך התייצבות ושיפור, עם מנג'ר נפלא שיהיה בעונות הבאות רק חכם ומנוסה יותר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

והאוסקר הולך ל...
חברים. מה יהיה?

42 Comments

מנחם 11 במאי 2014

תודה

אסף שלום 11 במאי 2014

חייב לציין מאז ההפסד לצלסי משהו כבוי בי. אני הוגה בהפסד הזה יומם ולילה. להבדיל מהכמעט אליפות ב 2008 זה היה אצלנו בידיים. איך לעזאזל שמטנו את זה? אוף.

red sox 11 במאי 2014

אני מכיר רק גלן אחד וכותרת הפוסט צריכה להיות "גלן, תלך מפה!".

גלן 11 במאי 2014

לייק

בני תבורי 12 במאי 2014

הוא כבר חטף ממני מספיק….

מאשקה 11 במאי 2014

בני, אף אחד לא הבטיח לך דאבל השנה :)
תתנחם בעליה של הפועל פ"ת לליגת לוזון העל

בני תבורי 12 במאי 2014

לא פשוט מאשקה, לא פשוט…

אסף THE KOP 11 במאי 2014

יופי של עונה.
תענוג של קבוצה.

חזרנו.

http://www.youtube.com/watch?v=yNOXOpDccRg

רובי פאולר 11 במאי 2014

חשבתי שזה טור נאצה לפועלו של גלן ג׳ונסון :-)))

ערן 11 במאי 2014

גם אני. פרויד היה חוגג כאן…

סימנטוב 12 במאי 2014

:)

גלן 11 במאי 2014

בני לא אכחד, שמחתי בהחלט ואפילו צפיתי היום במשחק עם אוהדת טרנמיר רוברס מה שהבטיח שמחה כפולה בנפילת ליברפול. אפילו פתחתי ג'ים בים מסדרה ייחודית. ואחרי הכל אין כזה ניצוץ. ולא יהיה.
וכן זה קצת סגירת מעגל האליפות הזאת.
הסברתי את עצמי לא פעם פה, המון שנים שוטטתי גם בליגה השנייה ואפילו השלישית וייחלתי לרגע כזה של אליפות. ככה זה אחרי שב 77 קרעתם לי ת'לב. אתה לא יכול להשקיע מעצמך בלי אמונה שאולי פעם , לא יותר , זמנך יגיע.
זה לא מהפה ליד -מנצסטר סיטי זה מועדון לאליפות בדור, 100 שנה הוא היה כזה ומועדון כזה לא צריך לשנות.

אבל לי נשבר ברגע שהבנתי שלא רק שזה לא יקרה אלא אפילו אין תקווה שזה יהיה קרוב. שיש ארבע או שלוש גדולות וכמו שדורפן כתב לי בתגובה פעם וכל השאר יסתפקו בגביע הליגה אולי יגלו עניין מעלליו של שון רייט פיליפס בצלסי….
אלא אם….אללה מתערב ומפיל עלייך חביות נפט. ואם הוא היה מפיל את זה בווייט הארט ליין או וילה פארק אז מה?
לכן כל עניין הכסף שמעלים אותו כעת על סיטי לא נראה לי מגוחך, הוא אולי אפילו נכון אבל הוא בא ממקום עמוק של צביעות שבעיקר אך לא רק נקבע על ידי אותן ארבעת הגדולות של העשור הקודם (וליברפול עד בוא השייחים היתה אחד מקודקודיו).
אני חושב על האוהדים של וילה ואברטון טוטנהם ולידס בני גילי , יודע שזה אשמתם ואשמתנו ועוד דברים שלא באחריותנו כמו בוסמן והלב פשוט נחמץ, מצטער.

סימנטוב 12 במאי 2014

יפה! ואל תוותר לעצמך…
ברכות (עד כמה שאתה רוצה אותם)

אריק 12 במאי 2014

הכל נכון חוץ מהאוהדים של לידס. הם אשמים!

cookie-monster 11 במאי 2014

היום סימסתי לידיד בדיוק את זה. שהנה אנחנו נכנסים למחזור החארון כשיש עוד סיכוי – ולו תאורטי – לקחת.
והוא עונה לי – מה… עכשיו את פתאום אופטימית ?
ועניתי לו שזה לא קשור לאופטימיות. זה לאיפה שהגענו. אנחנו לא רגילים.גם ב 2008-09 זה לא קרה. אז איבדנו עוד לפני המחזור האחרון. ובכלל רצנו כל הזמן אחרי ההם. זה שונה הפעם.

YNWA באמת מסכם את הכל.
בסוף מתישהו נזכה לראות את הגולדן סקיי.

D! 11 במאי 2014

בני
תודה גם לך על העונה מופלאה הזו.

ערן 11 במאי 2014

מעולה, בני. וכיף היה ללוות אצלך (ואצל הכותבים האחרים) עונה מדהימה כזאת.

שי 12 במאי 2014

חמש קבוצות בשתי הליגות הגדולות הגיעו למחזורים האחרונים עם סיכוי לאליפות, ורק סיטי לא מעדו. כל אותם חישובים תיאורטיים, שבהם הקבוצות האחרות "עשו את העבודה" וצברו שלוש נקודות פר מחזור, לא היו שווים כלום.
תזכורת יפה לקושי להצליח תחת לחץ, וממש רגע לפני המונדיאל.

רועי 12 במאי 2014

בתקווה שהכוכבים כולם ישארו.
המנחם זה הניסיון שצברו השחקנים הצעירים. אותם שחקנים שאמורים ל יות הבסיס של הקבוצה לשנים הבאות.
אכזבה בטח. אבל עם תקווה לעתיד טוב יותר.

Yavor 12 במאי 2014

לדעתי הגול החשוב ביותר שלהם היה דווקא כזה שלא שמו אליו לב – השיוויון המאוחר נגד סנדרלנד לא מזמן. זה הביא אותם למצב שמספיק להם הפסד שלנו לצ'לסי, וברגע שזה קרה הם כבר היו על הגל ואי אפשר היה לעצור. אני זוכר איך כולנו שמחנו על התיקו ההוא, אבל אצלי לפחות התגנבה התחושה של "אוף, למה הם הצליחו להשוות".
לטעמי זה היה הגול של האליפות (ליברפול לא היתה רצה אחרי הפרש שערים מול קריסטל פאלאס אילולי הגול הזה).

אייל הצפון 12 במאי 2014

בני, רק אוהדי אליפויות או מי שלא התבגר מגיל 8 (אם בכלל יש הבדל), יכולים להביע שמחה לאיד על העונה של ליברפול. עד מרץ עוד היו כאלו שראו את האדומים ממנצ'סטר לוקחים להם את הכרטיס לאירופה.
חוצמזה, מסכן מי שרק סופר את חתיכות הפח או הנייר שעומדות בארון או יושבות בבנק.
ועוד חוצמזה, יש גבול לכמות המקרים שבהם האנדרדוג מנצח, וליברפול אפילו לא היו בחמישייה הראשונה בתחילת העונה, נתנחם בזה ש…
1: סלבי ניצח.
2: התירס הגרמני לא יקח בפורמולה1 השנה.
3: מיאמי לא יקחו אליפות שלישית ברציפות.
4: פתח תקווה (ונתניה), בליגת העל בכדורגל.
5: והכי חשוב, ליברפול לא עשתה הבלחה חד פעמית והיא תהיה שם בשנה הבאה. אף אחד לא יודע איזו מאן יו תהיה, ואנחנו יודעים שהסיטי וצ'לסקי תלויות בכסף של בעלים שהאינטרס שלו הוא פוליטי. ויכול מחר להשתנות. שנה הבאה פעמיים בשבוע.

בני תבורי 12 במאי 2014

אייל הצפון,
רעשי משנה אני קורא לזה, מציק, אבל בעל חיי מדף קצרצרים. יעבור.

זה משנה 12 במאי 2014

אני מצטרף לתודות שהובעו כאן קודם. הסיקור של כותבי דה באזר אוהדי ליברפול השונים – גרייזס, תבורי, עמיחי ושותפיו, אלפסי ובורוביץ, ואם שכחתי מישהו אני מתנצל מראש – עשיתם עבדה נהדרת. היה כיף לקרוא והיה במיוחד משמח לראות שישנה זירה לדיונים בעברית מאספקטים שונים שנסובים סביב מועדון אחד בחו"ל.
עבורי, חלק ניכר מההנאה בעונה הזו היה הציפייה לראות מי כתב מה, ומתי זה עולה. שאפו.

בני תבורי 12 במאי 2014

תודה

רובי פאולר 12 במאי 2014

+84

ארז N 12 במאי 2014

+85

טל 12 12 במאי 2014

גם אני מצטרף. הכותבים וגם הדיונים עמצם העצימו את החויה וההנאה שלי במהלך העונה הנהדרת הזו.

סימנטוב 12 במאי 2014

השנה אימצתי את גישת הזן ולהתמקד בדרך ולא במטרה. כפי שפירסינג ציין: צלעות ההר הן המזינות את החיים, ולא פיסגתו. ידה ידה ידה…

קורא 12 במאי 2014

קשה להגיד שהיה אוהד אחד ניטרלי שלא רצה שליברפול תיקח, וחלק מהאהודים של הקבוצות האחרות גם היו בעדה, ובכל זאת, נראה לי שזו הפעם הזו בחמש שנים שליברפול מתמודדת על האליפות והפעם הבאה שזה יקרה לכם תהיה רק עוד כמה שנים טובות.

ארז N 12 במאי 2014

אני נוטה שלא להסכים, זו לא הבלחה ולו בגלל המאמן שעומד על הקווים. זו הצלחה שנובעת משיטה ולא מרכש כזה או אחר. אם הסגל הקיים ישאר מינוס ג'ונסון (חיזוק ראוי לכל הדעות) פלוס 3-2 שחקני הגנה וחיזוק מינימלי לקישור אין סיבה שזה לא יחזור על עצצמו כבר בשנה הבאה. כולל ריצה יפה באירופה.

יוסי מזרחי 12 במאי 2014

אין דבר כזה, אוהד ניטראלי.

בני תבורי 12 במאי 2014

נכון, נשמע אוקסימורון. אולי קורא מתכוון לאוהד קבוצה אחרת שאינה קונטנדרית.

קורא 12 במאי 2014

"אם הסגל הקיים יישאר", בוא נהיה כנים, סוארז לא יהיה בליברפול שנה הבאה.

בני תבורי 12 במאי 2014

קורא,
כדור הבדולח שלי נשבר ולכן אין לי אפשרות לחזות עתידות. להבנתי מדובר כאן בביזנס ולביזנס התנהלות מוזרה מידי פעם. יש מונדיאל וצריך לראות איפה יהיה סוארז מכל היבט, ואחרי המונדיאל, אלוהים גדולה.

אסף THE KOP 12 במאי 2014

יתרה מכך.
בשביל 100 מ' אירו שריאל מציעה, על פי הפרסומים, צריך למכור.
עוד אתמול.

בני תבורי 12 במאי 2014

מסכים אסף.

קורא 13 במאי 2014

השאלה מה עושים בכסף, כמה חלוצים ברמה שלו יש בעולם?

אבל האמת שזה נון אישיו, סוארז ישחק איפה שירצה לשחק כסף או לא כסף. אם הוא מרגיש שבור וירצה להביא אליפות לליברפול, הוא יעשה את זה, אם לא אז לא.

לתחושתי, בעונה הבאה הוא בריאל מדריד.

השאיפה של ליברפול צריכה להיות בטווח הארוך להיות כל שנה בליגת האלופות, אי שם במקומות 1-4, כשהתחרות שלה בתחום היא מצד היונייטד, ארסנל, צ'לסי והסיטי, ולכן כל שנה אחת מחמשת הקבוצות האלה תהיה בחוץ. לתחושתי המאבק האמיתי שלה הוא תמיד מול ארסנל מרשימת הקבוצות האלה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 12 במאי 2014

אוהדי ליברפול יכולים להתנחם בכך שבמידה ובשנה הבאה גם כן תהיו במירוץ לא יתייחסו אליכם כמו סינדרלה. פחות אוהדים נייטרלים ירצו בהצלחתכם וההנאה תהיה יותר אישית. יותר שלכם. זה נחמד אולי להיות סינדרלה שכולם אוהבים אבל אני די בטוח שזה מוסיף מעט רגשות מעצבנים כאילו מרחמים עלינו. תמשיכו ככה וזה יעלם וההנאה תהיה יותר שלכם.
לא עוד הילד המסכן שכולם רוצים בהצלחתו.

אנונימוס 13 במאי 2014

נו באמת. בגלל שליברפול הייתה במקום הראשון 2 מחזורים לסיום זה אומר שלכסף אין השפעה? ברור שלכסף יש השפעה. למשל כסף יכול לקנות לך ספסל ושחקנים מנוסים שיספיקו לך בדיוק כשמגיעים לישורת האחרונה שצריך בה עצבים ואת האקסטרה משחקנים טריים.
כסף לא מבטיח אליפות ב100%. זה ברור. אבל בחיים שום דבר הוא לא 100%. החיים זה משחק של סיכויים. ואם יש לך כסף אתה מגדיל את הסיכוי שלך לזכות באליפות.
כל המחקרים מראים שלאורך זמן יש קורלציה ישירה וברורה בין גודל תקציב לבין זכיה בתארים. זה לא מקרי ולא נתון לשאלה בכלל.

cookie-monster 13 במאי 2014

האמת לדעתי היינו מנצחים את פאלאס אם לא היינו מפסידים לצ'לסי. אבל לא בצ'לסי הפסדנו את האליפות.

התחברנו יחסית מוקדם לעונה – – אבל עדיין מאוחר מדי. אפילו שהובלנו בכריסמס. זה לא היה במספיק. אפילו שלוח המשחקים היה 'נחמד' אלינו מבחינת משחקי החוץ מול הגדולות בסיבוב הראשון, זה לא היה רק הם.
היינו בספרינט חזק וארוך ועשינו חצי שני ממש נהדר.
9 נקודות איבדנו בחצי השני. 3 תיקו וההפסד לצ'לסי.
בחצי הראשון איבדנו 21 נקודות. 21 .5 הפסדים ו3ו תיקו. היינו בפורמה להישאר בטופ פור אבל לא יותר.
היינו פשוט קבוצה אחרת בסיבוב הראשון. ולא אחת שרצה לאליפות. ומסתבר שכדי לקחת אותה צריך להיות רק עם דבר אחד בראש מהבעיטה הראשונה של העונה.
עבר איזה זמן מאז התחלנו ככה עונה, לא נכון ?

בני תבורי 13 במאי 2014

לגמרי, אני עוד לא מצליח להירגע מהטירוף (במובן החיובי) שהקבוצה החזיקה אותי בו במשך למעלה מחצי עונה. רצף ניצחונות אדיר, ניצחונות בסקור גבוה מאוד על יריבות לצמרת, רלוונטים עד מחזור אחרון, על מה אנחנו מתלוננים לעזאזל?

cookie-monster 14 במאי 2014

עונה פסיכית.
אבל לדעתי הנסיון הזה יעזור מאוד למועדון במחשבה על איך לשבור את שנות הבצורת סוףסוף. ממשיכים לבנות.

Comments closed