רק נניח…

זהו לא הפרק הראשון ביומן האליפות של אנגליה במונדיאל אבל זו יכולה להיות הקדמה לסיפור שאם יתרחש, הוא הולך להיות הפרק הראשון ביומן האליפות של אנגליה.

Flag_of_England.svg

 

זהו לא הפרק הראשון ביומן האליפות של אנגליה במונדיאל אבל זו יכולה להיות הקדמה לסיפור שאם יתרחש, הוא הולך להיות הפרק הראשון ביומן האליפות של אנגליה.

את הזכייה היחידה שלה באליפות העולם קיבלה אנגליה על בסיס טכנולוגיה מחורבנת שלא הצליחה להבהיר עד היום באופן סופי אם הכדור של הרסט עבר או לא את קו השער. אני לא ממליץ לכם להיכנס לויכוח כאן, כי מספר המשוכנעים שהם הם אשר זכו לראות את אותה זווית צילום מנצחת ומוכיחה שכך או כך, גדול ופתטי יותר ממספר אלה שנכחו על סיפון האלטלנה ברגע טביעתה, ונותרו בחיים כדי לספר על כך בליל ה 17 במאי 1977.

חשוב לציין את זה, כדי להבהיר את מידת האמון שאני רוחש ליכולותיהם של מאמנה ושחקניה של הנבחרת האהודה עלי לעמוד במשימה ולחזור הביתה עם אחד הגביעים המכוערים בתולדות העידן שבו מוצאים בני האדם את סיפוקם מסובלימציה של מוות בזירה.

*

פערי האיכות בין החוליה האחורית לקדמית של אנגליה בלתי נתפסים. אילו יתמזל מזלה של התקפת אנגליה לשחק בכל משחקיה בטורניר נגד הגנות כדוגמת זו שמשחקת מאחוריה, היא חוזרת הביתה עם גביע.

ג'ו הארט, השוער הבכיר של אנגליה, שוער בינוני פלוס ואפילו לא אחת מחמש הסיבות העיקריות  לאליפות של סיטי. לייטון ביינס – תותח. החברים שלו פיל ג'גיילקה וגארי קאהיל בסדר. אני חייב לדבר על גלן ג'ונסון? באמת חייב? אז שואה. בימ"ח יש חלקי חילוף להגנה בדמות לוק שואו – שבכל רגע שעובר מבלי שאני שומע שרוג'רס שם עליו יד בא לי להרוג  מישהו, את פלאנגן שהוכיח שללמוד הוא מוכן ולעבוד הוא יודע ואת פיל ג'ונס וסמולינג. מאף אחד מהם לא תבוא גאולה.

ההתקפה האנגלית היא סיפור אחר לגמרי . ביום שכולם כשירים, עומדים לרשותו של הינשוף שלושה שחקנים שכל אחד מהם נושא פוטנציאל משיחי. ווין רוני הוא קוסם. אחד השחקנים הטובים בעולם. חכם, חזק, מוסר מצוין, מסיים מצוין ברגל ובראש וגם הגיע הזמן שיגיע כבר לנבחרת. דניאל סטארידג', שיש לו מהירות, כוח ויכולות טיפול פנטסטיות בכדור, ואופי של ילד שאף אחד לא אוהב ובגלל זה הוא אוהב לעשות לבד ודווקא. לא רק לבד, אלא גם הפוך ממה שחושבים. הוא בדיוק האיש הנכון לבעוט מאותה נקודה ומאותם מרחקים שבהם כולם יחשבו שהוא היה חייב למסור ולהפך. אלה מכם שמשוכנעים שאת כל שעריו בליגה השנה הוא קיבל מסוארז על מגש של כסף, מוטב שתפנו כמה שניות לטובת הקליפ המצורף (בישול מופתי מהשנייה ה – 30 ושער ענק בדקה 2):

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לראחים סטרלינג, מלבד שליטה לטינית מצוינת בכדור ומהירות של קרן אור, יש גם חוצפה, פרחיות וחוסר הבנה טקטית ברמה כזאת, שרק הן יכולות להסביר את מה שהוא מסוגל  לעולל להגנות כדוגמת זו שתשחק מאחוריו ואף טובות ממנה בהרבה. אי אפשר ללמוד להתגונן מפניו, ואת הפעם האחת שמוריניו כן הצליח, אפשר להסתיר בעזרת עשרות פעמים אחרות שמגינים סבלו מבחילות וסחרחורת אחרי תשעים דקות במחיצתו.

לריקי למברט יש כמה תכונות שיכולות להפוך אותו ליעיל כשיעלה מהספסל, ועל דני וולבק דורפן כתב פעם ש…אה…הוא בטח כתב משהו. לא זוכר.

*

לאנגליה יש גם קישור. באופן רשמי זו החוליה המקשרת בין ההגנה להתקפה ובאופן מעשי היא קצת יותר טובה מההגנה והרבה פחות טובה מההתקפה. יחד עם זאת, יש לה פוטנציאל.

סטיבן ג'רארד הוא לא האיש שיביא למלכה את הגביע. הוא גם לא האיש שינצח בשבילה משחקים. מה שכן, הוא שחקן חשוב במערך של הודג'סון ונכון לימים אלה, אין מישהו טוב ממנו בעמדת קשר התקפי. הוא יכול לעזור עם המון שכל, ניסיון, מנהיגות, תחושת אחריות, רצינות ומסירות פנטסטיות. אני לא בונה על טילים מרחוק, לא בונה על בעיטות עונשין קטלניות, אבל אם צריך פנדל בתחום הזמן החוקי, אז הוא האיש הנכון ואולי פה ושם עוד שער.

מי שנדמה לי, ייכנס לנעליו של ג'רארד ויהיה אולי אפילו טוב ממנו, הוא ג'ק ווילשר. הוא צעיר עדיין וחוסן גופני אינו הצד החזק שלו, אבל בכל מה שקשור למשחק יש לו הכול והרבה מהכול. שחקן ענק!

לידם ישחק מן הסתם ג'ורדן הנדרסון, השחקן שעשה קפיצה גבוהה מאוד בליברפול השנה. משחקן עם קוף של עשרים מיליון פאונד על הגב ותרומה שולית, הוא הפך לשחקן חשוב כל כך, עד שאני אומר באופן הכי מטאפורי שאפשר: הנדו הוא המסמר הקטן שבגללו (ריצוי עונש הרחקה משני המשחקים הכי חשובים של העונה), ליברפול לא אלופה. הוא חזק מאוד, מתקל-על, מהיר מאוד, יודע למסור – יש לו כמה בישולים מרשימים והוא יהפוך לשחקן מושלם מיד כשילמד להבקיע. בינתיים הוא מסתפק בלהביא תועלת רבה בכל מקום על המגרש, או כפי שנאמר: שבעים אחוזים מכדור הארץ מכוסים על ידי מים והשאר על ידי הנדרסון.

פרנק לאמפרד לא זקוק להמלצות שלי, לאדם לאלנה הייתה עונה מצוינת, מילנר מחליף מצוין, אוקסלייד-צ'מברליין שחקן מצוין ורוס ברקלי.

*

אנגליה הוגרלה לבית שבו כל תוצאה אפשרית. אם היא רוצה להגיע לשרוד ולעבור שלב, אנגליה חייבת לא לפשל נגד אף אחת מאחיותיה לבית. נגד קוסטה ריקה זה אפשרי אבל מסוכן. למה אפשרי? כי קוסטה ריקה. למה מסוכן?  כי אין נבחרת מתאימה יותר מאנגליה כדי להפוך במשחק אחד את קוסטה ריקה לסינדרלה ואת עצמה לבדיחה.

נגד איטליה, אפשרי אבל מסוכן מאוד. למה אפשרי? כי גם איטליה לא מאוד מאוזנת אף היא במערכים שלה. ההגנה של איטליה מצוינת – מרבית שחקניה לקחו יחד אליפות עם יובנטוס ובקישור יש לה גאון, אבל בהתקפה יש לה ילד מופרע ובלתי צפוי שבלית ברירה יקבל את הדקות של רוסי ועוד כמה פנטזיסטים שלא יגיעו מחמת פציעות.

למפגש עם אורוגוואי, יהיה טעם של פיקנטי. בכל זאת, מפגש של חמישה שחקנים שיצא להם להתחבק רבות העונה במדי ליברפול. גם כן אפשרי, אבל מסוכן מאוד מאוד. למה אפשרי? כי אני לא רואה את סוארז נושך את ג'רארד. למה מסוכן? כי לואיס סוארז, פרננדו מוסלרה, דייגו גודין, מרטין קאסרס, אדיסון קבאני ואולי גם פורלאן.

*

בקיצור, אם זה לא הפרק הראשון ביומן האליפות של אנגליה, אז זה ביומן האליפות של אורוגוואי. או הולנד, או כל אחד אחר, כי צריך לעשות הכול שברזיל לא תזכה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

להסתכל עליה ולקנא
ספרס 1

71 Comments

עמרי 6 ביוני 2014

לפי הבנתי , ג'רארד יבצע תפקיד דומה למה שהוא מבצע בליברפול.
זאת אומרת קשר אחורי יותר מאשר התקפי…
יאללה אנגליה

היסטוריון של ספורט 6 ביוני 2014

כמוך מאד בעניין ברזיל ( אך שמרן כמוני מצרף לברזיל את גרמניה השנואה ).

עמי 6 ביוני 2014

אפשר כבר להפסיק לשנוא את גרמניה בבקשה?
נבחרת נהדרת, שחקנים מצוינים, ואנטיתזה לקטנאצ׳יו שהורס את המשחק.
הכל – כולל גרמניה – כדי שברזיל לא תזכה. אפילו ארגנטינה

משה 6 ביוני 2014

השנאה לגרמניה מעולם לא היתה קשורה לכדורגל שלהם. אתה יכול לבחור להפסיק, אחרים לא רוצים או לא יכולים.

בני תבורי 6 ביוני 2014

אני מעדיף שברזיל לא תזכה משום סדרי העדיפויות המעוותים של הממשלה שם. יש להם עשרות מיליונים שחיים כמו חולדות והמון כסף לשפוך על אירוע יח"צני.

אהד 6 ביוני 2014

זה לא כל כך הגיוני בני. הם ממילא כבר הוציאו את הכסף על האירוע במקום על עניי המדינה. לא עדיף שלפחות האומללים ישמחו מאיזה גביע?

בני תבורי 6 ביוני 2014

גם זו דרך להסתכל על זה, אבל אני שמרן. אני חושב שאנשים צריכים לחיות בכבוד ולא בכוכים עם ביוב זורם ברחובות. מאותה סיבה אהיה נגד נבחרת פלשתין כשהמונדיאל יהיה בעזה.

פו 6 ביוני 2014

+1
רק לא ברזיל

משה 6 ביוני 2014

מסכים לגבי ברזיל, אני לא אוהב מה שנהיה מהם.
כמה תוספות :
1. אני לא חושב שהחוליה האחורית פחות טובה משל ליברפול ותראה לאן כמעט הגענו.
2. אני חושב שווילשר הולך להיות שחקן שולי באליפות הזו, הוא חוזר מפציעה ארוכה ונראה לא טוב במשחקי ההכנה. נראה לי שלאלנה ובארקלי (לטעמי שחקן טוב מווילשר אחרי עונת פריצה נפלאה) יילקחו בחשבון לפניו.
3. הודג׳סון משתמש בסטרלינג כמשנה משחק מהספסל, נראה לי שוולבק יפתח.
4. ג׳רארד משחק את אותו תפקיד כמו בליברפול, קשר אחורי.
5. אני לא חושב שללאמפרד יהיה תפקיד משמעותי באליפות הזו. אני חושב שהודג׳סון היה משאיר אותו בבית אבל לוותר עליו אחרי טרי וקול היה יותר מדי.
6.המשפט על הנדרסון נכנס לפנתיאון, ענק.
7. אנגלים נהיינו, אנחנו באמת מאמינים שהם מסוגלים לעבור שלב ?

בני תבורי 6 ביוני 2014

משה,
להעדיף את וולבק על סטרלינג זו טעות בהבנת המשחק. מצד שני, לסטרלינג יש בדיוק את האופי המתאים להיכנס כחילוף ולהשתלב מצוין.

משה 6 ביוני 2014

דבר עם הודג׳סון, שנינו יודעים שגם להעדיף את ג׳ונסון על פלאנו זה חוסר הבנה בסיסי, במשחקי ההכנה סטרלינג עלה מהספסל.

באבא ימים 6 ביוני 2014

"להעדיף את וולבק על סטרלינג זו טעות בהבנת המשחק."

אני מזכיר – למאמן קוראים רוי הודג׳סון.

אביעד 7 ביוני 2014

זה גם עניין של תיאום. אם המשחק ההתקפי הולך להתבסס על שחקני ליברפול (כלומר ג'רארד, הנדרסון וסטארידג' בהרכב) אז סטרלינג חייב לפתוח. אם וויין רוני הולך להיות מאחורי החלוץ ורק שחקן אחד או שניים מליברפול בהרכב, אז וולבק עדיף.

אריק 6 ביוני 2014

קבוצה די מחורבנת. אם יעברו סיבוב זה רק כי איטליה אפילו יותר. על הנייר רק ספרד וגרמניה יכולות לנצח את ברזיל ואני בכלל לא בטוח שכך יקרה. ווילשייר? יורש של גרארד? וואהו זה אופטימי…

bb 6 ביוני 2014

הסגל האיטלקי עולה על האנגלי בכמה רמות (על הנייר, כן?).

בני תבורי 6 ביוני 2014

bb,
אצל איטליה זה הפוך מאנגליה. שוער וחוליית הגנה טובים לאין שיעור מזו של אנגליה, קישור עם פירלו והתקפה שמרבית כוכביה נשארו בבית בשל פציעות. בלוטלי שחקן מצוין שיכול לתרום ולהרוס באותה מידה ככל שהפקק שלו לא יישב במקומו הראוי.

בני תבורי 6 ביוני 2014

לא מסכים אתי לגבי ווילשייר? אם הוא כשיר פיזית הוא הולך תוך שנה שנתיים להיות הצעצוע האנגלי הבא שהרוסוגארכים והאולינפטים יריבו עליו.

אריק 6 ביוני 2014

ווילשייר כבר הרבה מעבר לשיא…

Matipool 6 ביוני 2014

אם כבר אז ראמזי . אם הוא יפסיק להיפצע כל כך הרבה וקשה , הוא היורש האמיתי של סטיבי ( וכן – אני יודע שהוא וולשי ) .

עמי 6 ביוני 2014

הנדרסון מצוין בליברפול אבל אם הוא ב-11 של אנגליה סימן שזו נבחרת בינונ

עמי 6 ביוני 2014

בינונית מאוד.

גור אילני 6 ביוני 2014

יופי של פוסט, צחקתי בקול!

אסף THE KOP 6 ביוני 2014

כאוהד ארגנטינה וליברפול, אין לי אלא לאחל לאנגליה להתחפף מהמונדיאל כמה שיותר מוקדם.
רצוי שתודח עוד לפני משחקה השלישי בבית המוקדם.

http://www.youtube.com/watch?v=kkjAxQ9sq4U

בני תבורי 6 ביוני 2014

אסי,
כפי שאני מנחש, אנחנו נריב בארגנטינה – אורוגוואי בגמר. אנגליה לא יהיו שם.

D! 6 ביוני 2014

אני מעדיף גם את אורוגאווי בבית מוקדם
מצידי שקוסטה ריקה ואיטליה ייפגשו בגמר.

אדם 6 ביוני 2014

נותנים פה במה לנבחרות כמו הולנד, בלגיה, אנגליה, חוף השנהב. חביבות ולא יותר שיש סיכוי לא רע שחצי מהן לא עוברות את שלב הבתים.
אז מה עם יומן אליפות למי שבאמת מגיע לה, קרואטיה?

בני תבורי 6 ביוני 2014

נו אדם, באמת נו, מה עם יומן אליפות של קרואטיה? כתוב אחא, הפרסום עלי.

שלו 6 ביוני 2014

הייתי כותב יומן אליפות איטליה לו הייתי מאמין שיש סיכוי שיתגשם, לו רק היו רומאים בסגל, תיקון רומניסטים.
במקום זה קיבלנו שישה שחקני יובה (עדיין סביר),
שלושה שחקני מילאן (?????)
שלושה שחקני טורינו (שלושה!)
שלושה שחקני פארמה (קאסנו כן וטוטי לא?)
שלושה כוכבי פאריס סן ז'רמה…
אחד מפיורנטינה, לאציו נאפולי וגנואה…

כן יש דה רוסי אחד, אבל פשוט אי אפשר להתעלם ממנו, פשוט הקשר האחורי הכי טוב בעולם.
כן יבואו אלו שיגידו, בלה בלה בלה.
בסדר, בין החמישה הטובים בעולם.
איפה פלורנצי? איפה דסטרו? כמה חלוצים כאלה מסתובבים בסגל שניתן לוותר אליהם בכזאת קלות?
ואם קסאנו מחובר למחשיר חמצן אחרי 30 דקות לא עדיף כבר טוטי?
גם אלוף עולם, גם עשר דרגות מעל, וגם הבלגן שיעשה קטן מזה של קאסנו.
אקווילאני בסגל שיא האירוניה.

ובקשר לברזיל, כאילו שאם ברזיל לא תזכה מצב האנשים ישתפר, משל דרום אפריקה.
ברזיל צריכה לא לזכות בגלל סיבה אחת שהנבחרת שלה הפכה להיות בדיחה של סוכנים.
מי שמשחד את המאמן יותר מקבל שחקן בסגל.
והיא תזכה כי זה לא כל כך משנה מי משחק, יש כל כך הרבה כישרון , סקולארי יצליח להוציא ממנו קבוצה אלופה, בתנאי שהאגו לא ינצח…

שלו 6 ביוני 2014

מכשיר = לא מחשיר…

משה אהרון 6 ביוני 2014

כשמסתכלים על החוליה האחורית אין אלא לתהות למה טרי לא הוזמן…

בני תבורי 6 ביוני 2014

הוא בטח זיין מישהי של מישהו…

עזי 6 ביוני 2014

מאוד פשוט, הוא פרש מהנבחרת.

אסף 6 ביוני 2014

כאוהד תמים ולא הכי מצוי,
מה הבעיה עם ברזיל?

בני תבורי 6 ביוני 2014

כתבתי קודם, אני לא חושב שמדינה שלא מסוגלת או לא מנסה לסייע למיליונים מאזרחיה שחיים בזבל, לא צריכה לבזבז מיליארדים על אירוע נהנתני שכולו יחסי ציבור.

חדש בשכונה 6 ביוני 2014

כאוהד אנגליה כבר ממקסיקו 70 (תארו לעצמכם כמה מרורים כבר אכלתי….) אני יכול לומר בוודאות שבגביע העולמי הזה אנגליה לא תזכה. תגידו, מה חדש? עצם ההכרה של המערכת העוטפת את הנבחרת זה כבר טורניר שני שהם מבינים שהם אנדרדוג ואין מה להפסיד. מה עוד חדש? למרות שנורא מקובל ללגלג על הכדורגל האנגלי ולומר שהוא בעט ורוץ, אין בו טכניקה, רק הרמות וכו', הרי כבר כ- 10 שנים מתחוללת מהפכה בכדורגל האנגלי שהם החלו להפנים שיש להם בעיה בהחזקת כדור ולכן מנסים לייצר כדורגלנים עם טכניקה טובה יותר מלמטה. עדיין יש אנדי קרול כזה, אבל הזן הזה ייכחד. ריקי למברט למשל אינו דומה למרות שהוא פיזי, גם קראוץ׳ הוא כדורגלן עם טכניקה.
הדור החדש שמתחיל היום לככב בראשות סטארידג, צמברליין, ווילשייר, סטרלינג, ברקלי, לאלנה, שואו הם העתיד ובהנחה שיצמחו עוד כמותם בשנים הקרובות, אזי אנגליה תגיע לחצאי גמרים ואולי גמרים של אליפויות אירופה. פשוט, אחרי הרבה שנים הכירו בבעיה וכידוע זו תמיד תחילת הדרך לפתרון.
לגבי אליפות זו, אכן צדקת שהפער בין היכולת ההגנתית לזו ההתקפית הוא גדול מאוד. אנגליה לא תוכל להרשות לעצמה הפקרות הגנתית באף משחק ולכן תצטרך להגן עם הרבה שחקנים ולצאת קדימה במהירות עם סטארידג, רוני וסטרלינג. שלושת הקשרים הנוספים צריכים להיות בעלי מודעת הגנתית, גרארד, ווילשייר והנדרסון (שצריך לקבל הוראה שלא להוליך כדור, רק לעבוד בהגנה…). אם יצליחו לנטרל את היריב, הם שווים גול או שניים גם נגד נבחרות טובות.

בני תבורי 6 ביוני 2014

כתבת יפה. בעיה שלא דיברתי עליה היא בעיית המאמן. הודג'סון מנוסה, אבל מאוד "אנגלי" ושמרן בצורת המשחק שהוא מכתיב. כבר היום יש לאנגליה כמה שחקנים "לא אנגלים" כפי שתיארת, השאלה היא איך המאמן ייתן להם להביא את זה לתוך שיטת המשחק שלו.

חדש בשכונה 6 ביוני 2014

אני מאמין בו, דווקא. הוא מזכיר את הסבא הטוב דל בוסקה שלקח כוכבים בריאל מדריד ונתן להם להתבטא והם ״כיבדו״ אותו ביכולתם. אתה בוודאי מודע לכינויו woy …נדמה לי שזה יותר אופנה לרדת עליו בין היתר בגלל חוסר ההצלחה בליברפול, אבל שוכחים שאף אחד לא ממש הצליח שם אחרי שנת תשעים נהוג לא חריג.

בני תבורי 6 ביוני 2014

נכון.

Matipool 6 ביוני 2014

סטיבי ישחק מאחורה כמו בליברפול , כנראה כשהנדרסון לצידו ( אולי ווילשר ) .
יכול להיות שהאדום המטומטם שספג סטרלינג חיסל את הסיכוי שלו לעלות בהרכב ( הוא מורחק ממשחק המבחן האחרון מחר ) .
לא להאמין שג׳ונסון הוא המגן הימני היחיד בסגל ( פלאנגן הוא גיבוי למקרה פציעה וכנראה לא ייסע לברזיל . סמולינג וג׳ונס הם רק גיבוי לא מספיק טוב ) . פאק – ניסו את מילנר כמגן ימני מול אקוודור !
יש לי דווקא הרגשה טובה לגבי אנגליה בתנאי שהודג׳סון יבחר שחקנים לפי כושר ויכולת נוכחית ולא לפי שמות .
הרכב של : הארט , ביינס , קאהיל , ג׳גיילקה , ג׳ונסון ( אין ברירה ) , סטיבי , הנדרסון , לאלנה / בארקלי , סטרלינג , רוני וסטארידג׳ יכול לעשות דברים יפים . יש גם ספסל טוב בקישור הקדמי ולמברט יכול להפתיע לטובה .
מניח שהודג׳סון יהיה זהיר מול איטליה ונראה את מילנר או וולבק או את שניהם בהרכב ע״ח סטרלינג / בארקלי .
השאלה הגדולה היא כמובן אם עוברים את שלב הבתים . לגיטימי לגמרי שאנגליה לא תעבור כשהיא מול איטליה ואורוגוואי אבל אם היא כן תעבור – התחושה שלי היא שזה לא ייגמר בשמינית הגמר .

תומאס 6 ביוני 2014

פורטוגל ברבע?

חדש בשכונה 6 ביוני 2014

ופנדלים שהפעם יהיו לכיוון הנכון-גרארד, רוני, למפארד, ביינס ולמברט…..

Matipool 6 ביוני 2014

לא חושב שפורטוגל תגיע לרבע ..
יש לה בית לא קל והיא לא כזו נבחרת טובה . גם לא ברור מה קורה עם רונאלדו ופפה שכמעט בטוח לא ישחקו במשחק הראשון ואם כן , אז ללא אימונים והכנה ראויה .

צור שפי 6 ביוני 2014

בני האם היתה לך אותה ביקורת על שלטונות דרום אפריקה בגלל אירוח המונדיאל הקודם? הרי גם שם יש המון עוני. אם התשובה היא חיובית אתה עקבי וזה בסדר. כמו שכתבתי במקום אחר אני לא אוהב את ברזיל, לא בגלל הכסף שהממשלה שפכה, אלא כי מאז שעמדתי על דעתי, אי שם בראשית הסיקסטיז, הם תמיד היו סוג של דיפולט למונדיאלים וזכיה שלהם היתה הדבר הכי טבעי ולכן הכי משעמם. מבחינתי המונדיאל הזה הוא "רק לא ברזיל" כשזכיה של אנדרדוג כמו אורוגוואי או בלגיה תשמח אותי במיוחד אבל גם עם כל השאר למעט המארחת אחיה בשלום.

בני תבורי 6 ביוני 2014

צור,
בהחלט כן. גם בדרא"פ לא הייתה כל סיבה למסיבה. אני חושב שטורנירים כאלה צריכים להיערך רק במדינות שבהן הפערים אינם כאלה.

D! 7 ביוני 2014

בני, בגדול אני מסכים איתך מאד
אני רק חושש שיש מעט מדי מדינות כאלו
ורובן מרוכזות באותם האזורים

אביאל 6 ביוני 2014

בני – מה רע בקהייל ? אתה מגדיר בלם שנתן עונה גדולה ממנו באנגליה ? או באירופה בכלל ? אולי רק גודין.

אביאל 6 ביוני 2014

מגדיר – מכיר

Matipool 6 ביוני 2014

אכן בלם מעולה אבל ההרגשה היא שחלק מזה קשור לשיתוף הפעולה עם טרי .
נקווה לטוב .

בני תבורי 6 ביוני 2014

אביאל,
ממש לא. לא נסחפתי בסופרלטיבים אבל בהחלט בלם מצוין.

ק. 7 ביוני 2014

גודין, מירנדה, טיאגו סילבה, ראמוס.
גם קהייל נתן עונה מעולה.

gil - zimbabwe 6 ביוני 2014

Gerard is the best player and the most important player in England, he have a very good understanding with Rooney.
But I think that the player who will be the biggest surprise of the team is Barkley (which team he is?)
I want Brazil but I don't know there is no one player that make us exiting.

Matipool 6 ביוני 2014

בארקלי הוא סקאוזר שהגיע לקבוצה הלא נכונה בעיר ( אברטון ) .
שחקן נפלא וצעיר אבל נראה לי שהוא ישחק רק כמחליף . מאמן הנבחרת הצעירה של אנגליה ( פירס ) יצא נגד הזימון שלו לבוגרת ויש כבר קולות באנגליה שקוראים להודג׳סון ללכת עם הוותיקים והמנוסים .

משה 6 ביוני 2014

אני חושב שפירס כבר לא מאמן את הצעירה. בכל מקרה, פירס הוא אדיוט חסר מושג בכדורגל שהצליח להפסיד לגיא לוזון. אני לא אשכח איך הטמבל היה מאמן הבוגרת משחק וחצי והחליט שהמנהיג של הנבחרת יהיה סקוט פארקר (ולא סטיבי, לאמפרד או רוני)…לא הייתי מקשיב לו במקום הודג׳סון.

אסף .ג. 6 ביוני 2014

הבעיה המרכזית עם האנגלים שמשנת 1966 הם עסוקים בלשחק "בנניח" ולא מעבר לזה ,לא סתם כנראה ההישג הרציני האחרון שלהם בטורניר גדול היה חצי גמר ביורו 1996,לא רואה מצב שמשהו הולך להשתנות בטורניר הזה,בעיקר הגלל הגנה וכרגיל שוער בינוניים במקרה הטוב ולא מעבר לכך (מישהו אמר גלן ג'ונסון למשל…),אהיה מאוד מופתע אם בכלל יעברו את שלב הבתים.

Matipool 6 ביוני 2014

לא לעלות לגמר פעמיים בגלל הפסד בפנדלים ( איטליה 90׳ + אנגליה 96׳ ) לגרמניה שהייתה אז מחסום כמעט בלתי עביר בדו קרב פנדלים זה לא לשחק ב ״נניח״ . זה היה קרוב מאד וזה היה חוסר מזל .
לפחות ב-96׳ , אנגליה הייתה הרבה יותר טובה מגרמניה שהשוותה ממצב כמעט בודד מול שליטה והחמצות רבות של האנגלים .

אסף .ג. 6 ביוני 2014

אבל אלה היוצאים מהכלל בתוך הכלל לצערי…

חדש בשכונה 6 ביוני 2014

בחמש עשרה שנים האחרונות רוב ההדחות היו ברבע הגמר בצורה אכזרית כזו או אחרת:
1998-פנדלים מול ארגנטינה בעשרה שחקנים ברמיה ועם גול חוקי שנפסל בהארכה.
2002-הפסד לאלופת העולם הנכנסת עם טעות איומה של השוער ובחום שהתאים לברזיל.
2004-הפסד בפנדלים לביתית הפינתי סטית פורטוגל.
2006- עוד פעם פנדלים ושוב פורטוגל בעשרה שחקנים ובשליטה גם בעשרה שחקנים.
2010- עד שחוזרים ממינוס שני גולים נגד גרמניה, נפסל שער שיוויון של מומנטום שלא בצדק.
כפי שכבר כתבתי, בשנים הקרובות יהיה כנראה שיפור ויסתובבו יותר באיזור חצאי הגמרים ואולי יותר.

גל 7 ביוני 2014

כתבה מעולה, איזה אושר שאתה עושה יומן לקראת ההפסד הקרב של אנגליה ברבע הגמר. אני אוהד אנגליה כל חיי ומאמין ממש שבנס נעבור את הבתים.

רק בעיה אחת יש לי וחוסר הסכמה אחד, פיל ג'ונס? מדהים. הבלם הצעיר והפנטסטי הרוויח מקום בהרכב לדעתי לפני ג'ונסון ואפילו לפני ג'קיילקה והגיע הזמן שיקבל את הקרדיט שמגיע לו. גרזן.

בני תבורי 7 ביוני 2014

גל,
לא אני בחרתי את ג'ונסון כבאנקר בהרכב ראשון…

גל 7 ביוני 2014

מסכים איתך, אבל לדעתי הוא צריך להיות שם, וחיפשתי הזכרה לזה בפוסט. ג'ונסון למרות עונה טובה, הוא בעייתי לאללה בהגנה.

גלן 7 ביוני 2014

בני, אף מילה על הסטונס ממך?

בני תבורי 7 ביוני 2014

אוי גלן,
האמירות שלי על הסטונס כל כך לא פופולאריות… בוא נאמר שלא המחיר הוא שמנע ממני להתאמץ. להקה טובה בז'אנר שלה (בלוז רוק), יצרנית להיטים אגדית ו…די בינונית לטעמי, לא השפיעו עלי כמו הביטלס, פינק פלויד, ניל יאנג ואמנים אחרים. הייתי משלם הרבה, לעומת זאת, לראות את וואטס עם הג'אז טריו שלו.

zen 7 ביוני 2014

מוזיקה זה 100% עניין של טעם ולכן כל ויכוח שעלול להיווצר הוא חסר תוחלת, אבל…
קית' ריצ'ארדס, בינוני??!? הלחנים שלו כל כך קרובים למשהו מושלם, שאין לי אי לתאר את זה במילים. והביצועים בהופעה בצאת שבועות היו פשוט לא נורמליים. כל סולו – מלמיליאן. או ג'ורג'י בסט אם כבר בבריטים עסקינן…
גם אני פחות מתחבר לגברים שמזיזים את הגוף, למרות שבגילו של מיק ג'אגר זה בהחלט ראוי להערכה, אבל אין ספק, שוב לדעתי, שהסטונס הם הלהקה שהגדירה את פני הדור שקדם לי ותרמה ים של תרומות לדור שלי, זה שלעולם לא מסופק. כל זאת בלי להיכנס לשירים ספציפיים והעומק שבהם.

בני תבורי 7 ביוני 2014

ביקורת מצוינת.

משה 8 ביוני 2014

בני,
לדעתי אלבומי האולפן של הסטונס בינוניים, כולל אילו שנחשבים בדירוגי כל הזמנים. עם זאת, ההופעה שלהם היתה מדהימה, מקצועית ומהוקצעת, מבחינתי חוויה אדירה. מבחינתי הביטלס, פינק פלויד, לד זפלין, the who, ניל יאנג ואחרים חשובים ממנה אבל אני מאוד שמח שלא וויתרתי על החוויה.

אלון רייכמן 8 ביוני 2014

רק המשפט ״יומן האליפות של אנגליה״ כבר מצחיק.

כסיפוביץ 8 ביוני 2014

פששששש
גם רושמים כאן על הסטונס שהם בינוניים וגם אנשים אשכרה מעודדים את הנבחרת האנגלית?
מעולם חויתי כזה ורטיגו

כסיפוביץ 8 ביוני 2014

סתם בשם הטעם האנושי הביטלס הם סוג של אייל גולן ליד הסטונס…

בני תבורי 8 ביוני 2014

אני רואה שהורטיגו אכן משפיע…

כסיפוביץ 9 ביוני 2014

(-:

רומן 10 ביוני 2014

שמע ראיתי את המשחק שלהם נגד הונדורס וזה היה די פאטתי
ההתקפה שלהם מניע כדור ל5 מטר ללא שום תכלית..
זאת לא נבחרת אנגליה.

Comments closed