ממממ…לא יודע

images

איור: טל אביב.

*

אחרי קריירה מופלאה אדירה שהגיעה לקיצה כבר לפני ארבע שנים, חתם יוסי "לא אחזור לשחק בישראל" בניון במכבי חיפה. אילו אני אוהד ירוק, אני ישן טוב אחרי החגיגות ואז שואל את עצמי מה ייצא לנו מזה.

מכבי חיפה, אחרי עונה בינונית במונחי היציעים שלה ולקראת בנייה מחודשת, התעצמות מקצועית וכלכלית ואצטדיון חדש, מחתימה כוכב ענק. זה כמובן מושג מתעתע, כי אותו שחקן, שבצדק רב זכה לתוארו, לא שיחק יותר מידי כדורגל בארבע השנים האחרונות. לא ספרתי, אבל נדמה לי שסך דקות המשחק הפעיל שלו בארבעה מועדונים שונים, מאז עשה את טעות חייו ועזב את ליברפול: צ'לסי, ארסנל, ווסטהאם וקווינס פארק ריינג'רס, ניתן למדידה בדקות…

היום, בן שלושים וארבע, אחרי ארבע שנים בהן חווה קליניקות רפואיות, ספסלי מחליפים ומושבים ביציע, הרבה יותר מאשר דשא, הוא חוזר למועדון בו נחתמה סופית גאונותו – ואני מאלה הסבורים כי הוא חולק יחד עם אלי אוחנה את המקום הראשון במדרג כדורגלני ישראל הטובים בכל הזמנים – וממנו יצא לקריירה מצוינת בספרד ואחר כך באירופה.

*

מומחים גדולים וטובים ממני יודעים לנתח את המהלך מהיבטים כלכליים ולהגדירו כצעד נבון מאוד. בניון ימכור הרבה מנויים וחולצות. אבל נדמה לי כי בתום עונה נקבעת האלופה על פי מספר הנקודות שהשיגה במהלכה ולאו דווקא על פי ההכנסות הכספיות שייצרה, ומכאן עולה שאלת הכדאיות.

יוסי בניון לא יוכל להיות שחקן מרכזי בקבוצה. הוא יהיה קפטן, מוטיבטור, מודל לחיקוי כמקצוען. ובכלל, נדמה לי שלמעט האינצידנט עם אלי כהן, לא ניתן למצוא בעברו יותר מידי רגעים אופייניים לכוכב בכל הנוגע לאגו. בכל מועדון אליו הגיע, הביא מלבד כישרון עצום וחריצות ראויה לשבח, גם מקצוענות, רצינות ויחסי אנוש מעולים. תבינו לבד כמה כאבתי את עזיבתו את ליברפול.

*

עד כמה שנוח לנו לזלזל ברמת הכדורגל בארץ, ובמיוחד מהכורסא, גם אצלנו נדרשת משחקן השקעה פיזית לא מבוטלת שאני סבור כי בניון לא יוכל לעמוד בה לאורך עונה שלמה, אפילו אם לא ייפצע. סטיבן ג'רארד, לשם דוגמא, בן גילו – שאגב הביע בריש גלי אכזבה מעזיבתו  של בניון את ליברפול, רק גבוה, רחב וחזק יותר פיזית, מושך קריירה בזכות החלפת תפקיד. אני לא רואה את בניון מתפקד כקשר אחורי או בכל תפקיד אחר. במציאות הישראלית הפנטזיה היא חזות הכול. בניון מכדרר, עובר שחקן ועוד אחד וכובש. אף אחד לא ישלם כדי לראות את בניון שובר התקפות ומוציא כדור לצ'אבי התורן.

בניון, גאון שכמותו, יצטרך לשלב במשחק אלמנטים שהיו חלק מארסנל התכונות המצוינות שלו בעבר, ששחקן בגילו כבר מתקשה לבצע, קל וחומר אחרי ארבע שנות מדבר מקצועיות. וכשמדובר ברכש הכי יקר ובשחקן שמגיע על תקן בורג מרכזי, הציפיות והמציאות לא יחפפו זו את זו.

*

הנה לכם שני תרחישים אפשריים: האחד, בניון עושה את כל מה שאני סבור שלא יוכל לעשות, מוציא אותי חציל ולוקח את חיפה לצמרת הכי גבוהה, אולי אליפות. במקרה כזה גם הפרוסנרים והופמן לא יוכלו להתחרות אתי בגילויי התפעמות. בתרחיש אחר, זה לא הולך. הקהל מזמזם, שחר עושה פרצופים ביציע, המאמן מוריד את בניון לספסל, המקורבים – כי אין דבר כזה בישראל שאין מקורבים – עושים כותרות, הקהל על הגדר, בניון נעלב ומכבי ת"א רושמת אליפות שלישית ברציפות.

אף אחד מכם לא יוכל הצביע אפילו על פעם אחת בה עסקתי בנבואות וניחושים וגם הפעם לא אשנה ממנהגי. אין לי מושג איך הדברים יתפתחו, אבל למיטב הבנתי, יותר משהיא מעניקה ערך מוסף, מערימה החתמתו של בניון קשיים על דרכה של חיפה.

או שלא.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

סטוונגר, שנה ב'
שוב חוזר הניגון - אלעד בר איתן

78 Comments

אסף THE KOP 8 ביוני 2014

בחיפה הוא יעלה הרכב קבוע ולכן ישחק בנבחרת.
כמובן שגם התשלום תמורת שירותיו הוא נאה.

חיפה קנתה מוטיבטור וחונכת אותו לקראת תפקיד במועדון.

זה כל הסיפור.

איציק 8 ביוני 2014

הרצון לראות את בניון בחיפה הוא בערך כמו הרצון לראות את שאראס במכבי, רק שהפעם זה יצא לפועל… או שאהייה עוד חציל לידך.

ניינר 8 ביוני 2014

צפה להתרסקות מפוארת, אבל נמני יצא גאון. איך הוציא מהסאקרים סכום כזה על שחקן גמור.

פה איתמר 9 ביוני 2014

+ 1

שלו 8 ביוני 2014

בניון איש ראוי,
השאלה המרכזית היא מה הוא יכול לתרום לחיפה?
כלכלית הוא נטל.
שחקן הוא כבר לא יכול להיות, אף שחקן לא הצליח לחזור מקריירה באירופה לליגה שלנו.
בארבע השנים האחרונות הוא השתתף בממוצע ב 15 משחקים בעונה, השתתף לא סגר 90 דקות.
פיזית הוא לא יכול אחרי ארבע שנים כאלו לחזור לסחוב קבוצה.
ועכשיו נשאר בתקציב הרבה פחות כסף…
ואם יבוא טל בן חיים הכרמל יחזור להיות בית האבות הגדול ביותר בארץ.
בתור אוהד מכבי תל אביב,
משמחת אותי בעיקר העובדה שההחלפה בין מכבי תל אביב וחיפה הושלמה.
הם האימפריה,
הם אלופת הקיץ,
הם בונים גלקטיקוס,
הם המקום שמייצר רעש.
אנחנו נעזבנו בשקט, לעבוד.

יוני צהובי 9 ביוני 2014

+1

יניב פרנקו 8 ביוני 2014

אצל מאמן ישראלי הייתי מסכים – אבל זו החתמה אחת מאוסף של פעולות שנראות עד כה מדויקות .
ככה שכדאי לראות מה עוד קורה שם – תהיה שם הגנה חזקה בהרבה משנים קודמות , חלוץ שנראה מרשים ואוסף קשרים יצירתיים – וכל זה בתוך מסגרת מאומנת (דבר שהרבה זמן לא היה שם).

שיווקית זה מבריק לא בגלל המנויים והחולצות – אלה לא יכסו אפילו לא עשירית (הדלתא מבניון).

בסוף העונה הזו אף אחד לא יוכל להגיד כלום לשחר – זה המהלך הנכון שיווקית – לא על מאמן זר ,לא על תקציב יוצא דופן , לא על השקעה בשחקנים בינוניים ולא על התפשרות וכניעה לשחקנים גמורים כמו קטן .

MCMANAMAN 9 ביוני 2014

זה רק אני או שכל שנה כל קבוצה בכל ספורט אומרת את זה?
השנה תהיה דווקא הגנה חזקה
השנה יש חלוץ מרשים
השנה יש אוסף של קשרים יצירתיים
והשנה יש מסגרת מאומנת מה שלא היה שם הרבה זמן(זה הכי אהוב עליי, כי עטר לא היה מאמן טוב וגם אלישע לוי וגם לא רוני לוי. אולי שליימה)

יניב 9 ביוני 2014

עד כמה שניתן להעריך את מה שקורה שם.
על בסיס רזומה צפוי שם שיפור גדול

שגיא 9 ביוני 2014

על סמך מה ההנחות הנחרצות הללו?
"תהיה שם הגנה חזקה בהרבה משנים קודמות" – ?? כמדומני, קינן הבינוני והאיטי נשאר, יחד עם טאוואטחה ומשומר. אז הביאו בלם ושוער זרים במקום בלם ושוער זרים שאף אחד לא יודע איך יתאקלמו. איפה בדיוק השינוי הגדול?
"חלוץ שנראה מרשים"? בן 35. לא כל אחד הוא פריצה. בטח לא כשהוא ידוע כשחקן בעייתי ולא מנוסה במאבקי צמרת (פריצה לקחת אליפות בכל מדינות סקנדינביה אם אני לא טועה).
"מסגרת מאומנת" ? כי מה? כל מאמן זר ישר הופך את המסגרת למאומנת? עטר ובנאדו לא היו מאמנים? מאיפה אתה יודע שהוא יצליח? המאמנים הזרים שהצליחו במכבי עשו זאת בעיקר בזכות העובדה שהמערכת הפכה לזרה ואפשרה להם לעבוד בסביבה זרה לכדורגל הישראלי. חיפה כבר הוכיחה שמאמן זר בתוך מערכת ישראלית זה מתכון לכשלון. אפשר לראות שהמערכת לא השתנתה לפי כתבות המלפפונים המתפרסמות בתקשורת חדשות לבקרים. אני רואה רק אין סוף דיווחים ושמועות על שחקנים שחיפה רוצה להביא. לעומת זאת, בקבוצה האירופאית היחידה בישראל, שקט לחלוטין.
"אוסף קשרים יצרתיים" הם אותם אוסף קשרים יצירתיים (מינוס בניון שאני מנבא שיצליח להיות כשיר ל-25% מהמשחקים) שהובילו את חיפה לאן שהובילו.
בקיצור, כמו שכבר נאמר באחת התגובות, בתור אוהד מכבי אני מבסוט ולא רק מהעובדה שחיפה הולכת בדרך הבטוחה להיות מכבי תל אביב של שנות ההרציקוביץ.

יניב פרנקו 9 ביוני 2014

אמרת ונשארת בחיים .
הסגל היום בחיפה טוב מהסגל שהיה בחציון הראשון של קרויף .
יש שם עוד כמה העברות לעשות אבל עד כה זה נראה לא רע – וכן עטר ובנאדו זה לא הכי טוב שאפשר היה להביא לשם בשנים הקודמות .

איתן מסוארי 8 ביוני 2014

1. היה את הארוע במשחק נבחרת שקשטן החליף אותו והוא עשה סצינות פולניות. אני זוכר את סיני גוער בו בזהירות שזה "לא מכובד".

2. אם הוא דופק עונה מהסרטים, אתה לא יוצא חציל. זה אומר שהליגה שלנו היא באמת פח אשפה (כזה שחור של הבסיסים הצהליים עם המיץ של הירקות הרקובים המסריחים בתחתית).

3. היו שחקנים שחזרו מקריירה אירופאית מוצלחת או כושלת וכיכבו שוב: אלי אוחנה, מאור מליקסון, ההוא שיצא מהפועל לאיטליה וחזר למכבי, אבי נימני, אליניב ברדה.

4. יוסי בניון ייתן עונה ענקית (בשני המשחקים שהוא יהיה כשיר).

wazza 8 ביוני 2014

למיטב ידיעתי מליקסון עוד לא חזר

איתן מסוארי 8 ביוני 2014

חזר מאיפשהו לב"ש ועזב שוב. לא?

סניור 8 ביוני 2014

את החזרה ההיא לבאר שבע אפשר להגדיר כמעט כחזרה מן המתים. נקווה לחזרה מאירופה בשבועות הקרובים (לצערי בטח לא יקרה…)

משה אהרון 8 ביוני 2014

חיים רביבו, איל ברקוביץ', אלי אוחנה, רוני רוזנטל, אבי כהן ויוסי בניון. (לאו דווקא בסדר הזה) אלו שחקנים, לטעמי, ברמה אחת מעל כולם בכל הזמנים. מתוך כל אלו ההשוואה היא לשחקנים הקרובים ביותר לגילו ולתפקידו, קרי רביבו וברקוביץ'. לאחרונים היה ניסיון רע בחזרה (ואף איל ייעץ לו לא לחזור אחרי מה שהוא עבר) ולכן יש מחשבה שגם בניון לא יצליח.
אני חושב שזו נקודה טובה. היכולת הטכנית ויכולות הפיזיות הן כבר לא אותו דבר וזה פוגע

איתן מסוארי 8 ביוני 2014

יכולתי להוסיף גם את באדיר… אבל שנה אחת בחו"ל זה לא ממש נחשב. היחידים שעשו קרירה ארוכה בחו"ל, חזרו ונתנו יכולת מכובדת הם אוחנה וברדה.

משה אהרון 9 ביוני 2014

אתה לא מוסיף את באדור אבל מוסיף את נמני? ואני לא חושב שאפשר להשוות את הקריירה של ברדה לשל אוחנה, רוזנטל, ברקו, רביבו ובניון

שגיא 9 ביוני 2014

וגם אי אפשר להשוות את הקריירה האירופאית של אוחנה לקריירות של רוזנטל, ברקו, רביבו ובניון. אוחנה שיחק 4 שנים בליגות אירופאית בינוניות. אמנם זכה בגביע המחזיקות (השלישי בחשיבותו באותה תקופה) אבל עדין אי אפשר להשוות אותו לארבעה האחרונים ששיחקו בליגות ובקבוצות בכירות בהרבה.
אוחנה היה שחקן ענק, אבל פספוס אירופאי.

גיסנו 10 ביוני 2014

גביע המחזיקות היה השני בחשיבותו, הסופרקאפ היה בין הזוכה בו לזוכה בליגת האלופות. הוא נחשב ליותר יוקרתי כי היה צריך לזכות בתואר כדי להגיע אליו, אבל היו בו פחות משחקים בעונה בשל כמות מוגבלת של משתתפות.

גורביץ ' 9 ביוני 2014

מה שזהבי עשה באיטליה לא ראוי להיקרא אפילו התחלה של קריירה, זה בקושי הצ'ופצ'יק של הקומקום.. אבל אם כבר מדב

גורביץ ' 9 ביוני 2014

סליחה קשיים עם המקלדת של הפלאפון.. אבל אם כבר מדברים על איטליה, טל בנין כיכב אחרי החזרה שלו

פה איתמר 9 ביוני 2014

כל השמות שציינת חזרו (חלקם מפאת כישלון קולוסיאלי בניכר וחלקם עם שיא ההצלחות לכדורגלן ישראל באירופה כמו גביע אירופה ואליפות אנגליה) בשיא הקריירה ולא בדימדומיה.

שגיא 9 ביוני 2014

הוא כתב "קריירה". לנמני, מליקסון וזהבי לא היתה "קריירה" בחו"ל, אלא עונה או שתיים בחו"ל. גם אוחנה בילה רק 4 שנים באירופה לפני שחזר. אי אפשר להשוות את זה לקריירה של 10+ שנים של בניון/רביבו/ברקוביץ באירופה.
גם לברדה היתה קריירה בחו"ל, אבל למרות כל ההייפ מסביבו, החזרה שלו די בינונית. 7 שערים לחלוץ שפותח בכל משחק, זה בינוני. מה גם שלא השיג שום תואר.

סניור 9 ביוני 2014

ולא שיחק כחלוץ.

מאשקה 8 ביוני 2014

יוסי בניון לא שיחק בארבע שנים האחרונות בצורה מסודרת, עבר מקבוצה לקבוצה באנגליה, ולמעשה לא שיחק אולי גם בגלל פציעות.
לדעתי הוא היה צריך לחזור להפועל באר שבע אהובתי, ולא למכבי חיפה התבוסתנית. לגמור את הקריירה שלו איפה שהוא התחיל – בדרום

ירוק 8 ביוני 2014

״מכבי חיפה התבוסתנית״??

מאשקה, אני אוהב לקרוא אותך כאן, אבל הפעם ממש לכלכת. ועוד כשזה מגיע מאוהדת הפועל ב״ש בכדורגל והפועל י-ם בכדורסל… אירוני משהו לא? :)

איציק 8 ביוני 2014

מאשקה,
כאוהד באר-שבע, סינטמנטאלית רציתי שיסגור מעגל בבאר-שבע. מבחינת רמה, לדעתי, עדיף לנו שילך לחיפה.

גורביץ ' 9 ביוני 2014

פחח, גם אם באר שבע היו רצים לאליפות השנה נגד הנוער של רעננה הם היו מוצאים דרך לקבל פיק ברכיים במאני טיים.. משחק עונה על אליפות נגמר בדקה שביעית מרוב שהשחקנים של באר שבע פחדו לנצח.. אבל האמת עדיף שבניון היה מגיע לשם ולא אלינו

סניור 9 ביוני 2014

גם לניסיון במעמדים יש משעמות ובעונה שעברה השחקנים בהחלט התחילו לצבור כזה. מה גם ששערים שמובקעים עם היד בדקה הראשונה בהחלט עוזרים להתפרקות, אבל דשנו בזה די והותר.

שגיא 9 ביוני 2014

ושערים שמובקעים בדקה הראשונה, לא משנה עם איזה איבר, לא אמורים לשבור קבוצה. זה תפקידם של שערים בדקה ה-90.

ויקטור מורוז 8 ביוני 2014

ההחתמה הזו נועדה בעיקר כדי להשאיר פחות קרחות באיצטדיון החדש. שחר אפילו הסכים למנות אותו לאחר שיפרוש כמנג'ר (לדעתי זה מסמן ששחר יפרוש בעוד שנתיים וישאיר את הקבוצה לבן שלו). מה שכן, אם חיפה לוקחת אליפות, זה רק בגלל הכסף.

סניור 8 ביוני 2014

אני חושב שהחזרה של בניון היא מהלך חכם לכול קבוצה שהייתה משכילה לעשות זאת. אין הרבה שחקנים שכף רגלם דרכה במקומות בהם היה בניון ויגיעו לתרום מהידע והניסיון שצברו לליגה שלנו.
גם אם לא ישחק יותר מ-30 דקות במשחק אבל ייתן למאמן כמה טיפים על דברים שקורים באימונים של ארסנל כבר יש רווח.
כמובן שמעבר לכך יש את עניין היוקרה, המנויים והחולצות.
מהסיבות האלה קיוויתי מאוד שיגיע לבאר שבע, למרות הפחד מהתנגשות חזיתית על המלוכה בינו לבין ברדה (לא שנראה לי שמישהו משניהם הוא מהסוג המתעמת).

סניור 8 ביוני 2014

בנושא אחר ולא קשור לפוסט, אבל היות ומזמן לא היה פוסט בנוגע לכדורגל הישראלי אנצל את הבמה- איך זה שאין שום מילה על נושא הלנת השכר של מר טביב והעימות מול שחקני ביתר ירושלים?

איציק 8 ביוני 2014

כי כל מה שעושה טביב זה כלב נשח אדם. אין בזה שום חדשה.

איתן מסוארי 8 ביוני 2014

כי אין כאן מספיק כותבים של הפועל תל אביב שיגידו "אמרנו לכם". ואלו שיש הם מאוד בוגרים ואיכותיים שהם מעל דברים כמו "אמרנו לכם". וזו לא הלנת שכר, כמו שכבר שמעת זה בסך הכל "שוטף + ינואר".

רועי 9 ביוני 2014

אמרנו לכם… ענקים אתם.
מעניין שהתעוררתם להגיד לנו רק אחרי שהוא פירק את הפועל כפ"ס כדי להביא לכם אליפות.
איך אומרים, הכושי עשה את שלו…

הופמן 8 ביוני 2014

כיף שמאזכרים אותך בפוסט.
אענה לך מה שעניתי בפייסבוק, בני: המטרה העיקרית הוא שהוא יהיה הברדה של מכבי חיפה. מנוסה, מנהיג, משקיען, דוגמה לאחרים. והוא תמיד היה משקיען, אחרת לא היה מגיע כ"כ רחוק.
קטן, שהיה אמור להיות בעל התפקיד הזה אצלנו, היה הכל חוץ מדוגמה לאחרים. פשוט לא היה לו את זה. ההגעה של בניון היא רמז מאוד ברור לקטן.
אני מאמין שבליגה שלנו הוא יכול עוד להבריק לפעמים כמו היהלום שהיה פעם. וגם אם לא, בסיום שלטון קטן ננוחם.

D! 9 ביוני 2014

אני לא שומע הרבה אוהדי חיפה מתבטאים ככה אל מול קטן, או שאני לא מקשיב הרבה לאוהדי חיפה.
אני חושב שכבר כמה שנים הוא מחזיק אתכם מאחור.

לא אוהב את ההגעה של בניון, אבל חיפה חזקה זה טוב למכבי.

בני תבורי 9 ביוני 2014

אוהבים אותך אחשלנו… :)

איש הפח 8 ביוני 2014

בליגה שלנו הוא עוד יכול לעשות כמה דברים. גם לא רצים פה, גם לחיפה אין את העומס של אירופה. יכול להתאים לבניון מצויין.
לא בטוח שזה יספיק מול מכבי תל אביב, אבל נגד כל השאר הוא יתן כמה הצגות בעונה הקרובה.

עודד 9 ביוני 2014

אבל יש גם אפשרות שלישית, שמשום מה פסחת עליה. אני לא חושב שסאלה בונה על בניון כשחקן מרכזי- הוא בסה"כ יהיה קונטרה לעזרא וראיוס במרכז ובימין. אני גם לא חושב שהוא שוגה באשליות שהוא הולך להיות אותו שחקן מלפני 12 שנה שכל התקפה עברה דרכו.

אגב, אני גם קצת בספק לגבי הרמה הנוכחית שלו, אבל אני חושב שעם שימוש נכון בו הוא יכול להביא תועלת עצומה לקבוצה.

בני תבורי 9 ביוני 2014

עודד,
השאלה היא אם בניון בונה על עצמו כשחקן מרכזי. אני תוהה איך הוא יסתגל לישיבה על הספסל וכניסה במחליף. בכל זאת, מה שעבד טוב באנגליה לא מובטח בחיפה.

עידוקוליס ליפשיץ 9 ביוני 2014

בניון, כמו שאמרת, תירגל את עצמו בישיבה על הספסלים הטובים ביותר שהמקצוע מציע – החל מווסטהאם וק.פ.ר, כלה בארסנל וצ'לסי ועד לספסל האגדי של אנפילד!
אפשר להגיד שהבחור הכין את עצמו לתפקיד שחקן ספסל במכבי חיפה בצורה המיטבית. והקבוצה מצידה, בנתה לו את הספסל הנוח ביותר, שעומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר באירופה. אם יתאמץ להציץ, אולי יגנוב נוף לים מדי פעם. בקיצור – אחלה ספסל. win win situation.

אחת הבעיות עם ברקוביץ', לדעתי, כשחזר לארץ, היתה שהוא התאמן במשך אותם שנים על להיות הבחור-שרץ-ראשון-לחבק-את-המבקיע. אני זוכר את עצמי במשך הרבה זמן שם לב לתופעה הזו. וכשהוא הגיע לארץ, כנראה שלא היה את מי לחבק כל כך.

בני תבורי 9 ביוני 2014

עידו וכו',
מהסוף: בניון שכלל את לחבק ראשון את המבקיע לדרגת אומנות. ועוד לפני כן, בליברפול הייתה לו תרומה משמעותית מאוד ואילולא היה עוזב, לדעתי היה משפר מאוד את מעמדו מבחינה מקצועית. אצה לו הדרך לחבור לטורס וככל הנראה גם מנהל הבנק שלו לא היה עצוב מידי מהמעבר.

D! 9 ביוני 2014

גדול עידוקולויס
מסכים
אבל מסכים גם עם בני

אני רק חושב שבליגה שלנו יש לו עוד מה לתת. רצים פחות, הקצב נמוך יותר והוא תמיד עבד קשה.
האמת שאני מקווה להתבדא, לפחות נוכל לחושב שהרמה פה מעט מעט טובה יותר ממה שלעיתים נראה

עידוקוליס ליפשיץ 9 ביוני 2014

מסכים עם שניכם, אבל מלא תקווה שבכל זאת יישב על הספסל כמה שיותר – בעיקר כדי שנזכור אותו ככוכב של ליברפול ולא כמיואש בירוק. מגיע לו.

שגיא 9 ביוני 2014

יוסי בניון, עוד בימים שחימם ספסלים באנגליה, עשה בושות לקשטן כשזה הוציא אותו מהמשחק נגד לטביה בדקה ה-70, אחרי (עוד) משחק (קמפיין) גרוע.

קורא 9 ביוני 2014

הכל תלוי בצוות המסייע שיבנו מסביבו. בינתיים נראה שההחתמות טובות, ועם שוער וחלוץ נוסף או שוער ובלם ההרכב לא רע בכלל. חיפה לא תחייה או תיפול על בניון.

מעיין אוהד מכבי 9 ביוני 2014

בוקולי קשר אחורי, קטן קשר מרכזי ובניון קשר קדמי.
אויש, רק תביאו את ההרכב הזה מולנו.

לעניין – החתמה שמטרתה לצמצם קרחות בקרית אליעזר.
אני עדיין לא יודע מה האיכות של המאמן החדש של חיפה ואיזה שחקנים הוא יביא לעמדות המפתח מבחינת חיפה (בלם לצד קינן וקשר אחורי).
כרגע נראה שחיפה מנסה לעשות מהפכה סרבית כדי לצמצם פערים ממכבי של עידן יורדי. בניון הוא חלק מהפאזל הזה, שחשיבותו לאו דווקא בתרומה המקצועית.

עודד 9 ביוני 2014

אהלן מעיין אוהד מכבי ת"א. המחשבה שלך בתחילת עונת המלפפונים שמכבי חיפה הולכת לשחק עם בוקולי וקטן בקישור האחורי היא מתמיהה.

מעיין אוהד מכבי 10 ביוני 2014

המטרה בשורה הזאת הייתה כדי להבהיר שבסופו של דבר עם כל הכבוד לבניון, לשוער החדש ולחלוץ החדש, העונה של חיפה תושפע מאיכות המאמן ומהשחקנים שתביא לעמדת הבלם והקשר האחורי, כי אחרת חיפה ימשיכו להיות פגיעים מאוד בהגנה, חרף כישרון עודף בהתקפה.

פנדה 9 ביוני 2014

אני בטוח שאף-אחד לא יסכים איתי פה, אבל הוא נתן חצי-עונה לא רעה בכלל בליגה השניה באנגליה, בקבוצה שעלתה ליגה, לפרמייר-ליג. הוא התחיל על הספסל, אבל היה שחקן רוטציה ובהחלט היה שחקן לגיטימי שעזר לקבוצה.

עכשיו, אלא אם כן אתם אומרים שהליגה בארץ יותר חזקה מצמרת הצ'מפיונשיפ, נראה לי שבניון מסוגל לתת בארץ תרומה יפה. גם אם הוא ישחק בממוצע 60 דקות במשחק.

כסיפוביץ 9 ביוני 2014

אקט שיווקי, וכנראה תחילתה של בניית צוות אימון חדש בכרמל.
מבחינת יכולת יש לבניון לתת בדיוק מה שחיפה צריכה [בהנחה שקטן באמת פורש ומפנה מקום רענן] וביחד עם בוקולי הם ישלימו דקות.

חיפה השנה מתרכזת בליגה אז היא לא צריכה סגל כל כך רחב כמו תל אביב ושם בניון יכול לתת הבלחות כאן ושם.

בני תבורי 9 ביוני 2014

הגיוני. (ואף מילה על הסטונס… :) )

כסיפוביץ 9 ביוני 2014

הגזמתי לגמרי עם הביטלס..אני מודע ושילמתי על כך!

בני תבורי 9 ביוני 2014

ואני לא באמת חושב שהסטונס להקה בינונית, בז'אנר שלהם הם ענקיים רק שזה פחות מרגש אותי.

כסיפוביץ 9 ביוני 2014

אני בטוח!

MCMANAMAN 9 ביוני 2014

לפי דעתי בניון בא לשחק ולשחק בקבוצת צמרת שתגיע גם שנה הבאה לאירופה
עם כל הכבוד לעלות מהספסל באנגליה, גם בליגה שנייה, לא אומר שהוא יעלה מהספסל בליגה השישית בטיבה באירופה…
בניון יהיה שחקן הרכב לפי דעתי ובאמת אי אפשר לדעת כמה טוב הוא יהיה אבל שקט לא יהיה בחיפה השנה

אלון רייכמן 9 ביוני 2014

הציפיות והמציאות לא יחפפו זו את זו. זה המשפט המרכזי בעיניי.

כסיפוביץ 9 ביוני 2014

הציפיות של מי? מאוד עקרוני…

בני תבורי 9 ביוני 2014

של מכבי חיפה אני מניח

אלון רייכמן 10 ביוני 2014

וגם של אוהדי מכבי חיפה…

zen 9 ביוני 2014

בני, גם את המרחק מכאן לאוראנוס אפשר למדוד במילימטרים. לא ממש מעיד על גודל המרחק הזה.
אני מציע לכל מי שחושב שבניון שופך פה לאגר בדקה ה 50, להקדיש 20 דקות ביוטיוב, בצפייה לסירוגין במשחק מהליגה הישראלית ומשחק מהצ'מפיונשיפ.
אין מנהל או בעלים שמנסה לעשות משהו לטווח הארוך ובונה קבוצה סביב בחור בן 35. אבל זה בהחלט יכול להיות טריגר נחמד לעונה ראשונה חזקה, בשילוב עם עזרא וגוזלן ועוד כמה החתמות, ובנישולה של משקולה קטנ(ה), יהיה חם ומגניב.
יאללה באר שבע.

בני תבורי 9 ביוני 2014

zen,
אין לנו ויכוח, הרמה שם גבוהה ללא ספק, אבל גם שם בניון לא ממש שיחק בארבע השנים האחרונות ואני לא משוכנע שמה שיש לו יספיק אפילו לכאן.

גיסנו 10 ביוני 2014

רק שגוזלן כבר בדרך להשאלה וכנראה בכלל החוצה.

MOBY 9 ביוני 2014

1. כפי שתמיד טענתי, שוער, בלם, מגן, קשר 50:50 וחלוץ ואנחנו מפרקים את הליגה… :)
2. לא כולם מחכים למה יעשה יאצפן בבובה של לילה כשחר על ההחתמה הזו?
3. סמל? באמת? יוסי שחקן ענק אבל סמל של חיפה? זוטה ופראליה סמלים גדולים יותר. כמו שדודו לא היה ולא יהיה סמל ירוק. היה צריך לחזור לבאר שבע.

פראליה 9 ביוני 2014

בני, מכיוון שאין שום קשר בין הקריירות של בניון ואוחנה (ואני לא מתווכח עם הקריטריונים שלך לקביעת הכי טוב בכל הזמנים, שלי שונים מן הסתם), על-פי איזה קריטריונים אתה שם אותם באותה שורה?

ולגבי החזרה של בניון, מכל הסיבות שפירטתי רבות, זה כישלון ידוע וברור מראש.

בני תבורי 10 ביוני 2014

שאלה נהדרת. יצא לי לראות את אוחנה לאורך כל הקריירה שלו בארץ, בבלגיה ושוב בישראל. אני לא זוכר שחקן בתפקידו, שניחן בכל כך הרבה תכונות ואלמנטים של המשחק שבהם הפגין שליטה מוחלטת. שליטה בכדור, מהירות, בעיטה מצוינת מכל טווח ומשחק ראש אדיר. שחקן מושלם. בניון הבריק פחות בכל הנוגע לבעיטה ומשחק ראש, אבל ניחן באופי קבוצתי יותר, מה שהפך גם אותו בעיני לשחקן מושלם.

פראליה 10 ביוני 2014

אז אתה הולך פה בעצם על היכולת האישית של השחקן ולא על ההישגים שלו ברמה האישית, הקבוצתית, המקומית והבינלאומית.

מבחינת כשרון, אתה יכול ללכת רק עד כמה שהזיכרון שלך לוקח אותך, פרמטר מאד סובייקטיבי. היו עוד כמה שחקנים שברמת הכישורים לפחות התקרבו לשני אלה, כמו אהרון אמר ורוני קלדרון ובנוסף, יש הרבה שחקני שכונות או ליגות חובבים בעלי כשרון ענק שלא השכילו למסגר את היכולות לרמה המקצוענית.

בני תבורי 10 ביוני 2014

פראליה,
הזכרון שלי מגיע עד סטלמך וכמובן גם אמר. ואגב, קלדרון, עם כל הכבוד,לא שיחק מספיק כדי להשאיר חותם משמעותי.

רומן 10 ביוני 2014

אתה מביא את גרארד כדוגמה כי זה נוח לך..
מה לגבי מירוסלב קלוזה, פיליפו אינזאגי, שהם היו ונשארו גם בגיל 37 שחקנים שמתבססים בעיקר על המהירות החדות והזריזות שלהם.
לוקה טוני נותן עונה גדולה גם בגיל הזה, פרנסקו טוטי, דל פיירו שהיה גם בגיל הזה דריבליסט בחסד שהחזיק קצב של 90 דקות בסריה א.
מה לגבי איביצה אוליץ' שגם היום פשוט לוקח כדור והולך עם המהירות על הבלם.
יש עוד המון דוגמאות, אז למה להיות פסימי?
נאחל לו בהצלחה!
אגב בניון באמת שחקן ענק, אבל הרסת את כל הפוסט הזה עם הקביעה שיחד עם אוחנה הוא השחקן הישראלי ההכי גדול. שכחת אחד קטנציק כזה שהיה הכוכב הגדול של כל הקבוצות באי הבריטי שהוא שיחק כזה, אחד כזה שמאז שהוא ירד משיאו ועד שלוקה מודריץ הגיע לטוטנהאם לא היה קשר מרכזי כל כך טוב בעולם.
ברקו בשיאו היה הקשר המרכזי הטוב בעולם, מה שלבטח הופך אותו לישראלי הגדול בכל הזמנים, עם כל הכבוד ליוסי ולאוחנה(ויש לי המון כבוד)

גיסנו 10 ביוני 2014

אין ספק שבאמצע שנות ה 90 לא היה קשר מרכזי טוב מברקוביץ' בכל הליגה האנגלית ובעולם בכלל.
זידאן, בובאן, סקולס, סיידורף ועוד רבים שפשוט לא עולים לי לראש כרגע היו מגיעים ללונדון לשיעורים אצל המאסטרו מס' 1 שהוביל קבוצה למרכז הטבלה בפרמייר ליג.
ריאל מדריד ככל הנראה לא יכלו לעמוד בדירישותיו הכספיות של ברקוביץ', כנראה שהם גם פחדו מהעוצמה הצפויה של הקבוצה אם ברקוביץ' היה מגיע, ולכן הסתפקו בסוף בזידאן.

אין ספק שלוקה מודריץ' המציא מחדש את עמדת הקשר. עשור שלם של קשרים שלרוע מזלם הגיעו לשיא בין פריחתו של ברקוביץ' להגעתו של מודריץ' לטוטנהאם יימחק מדפי ההסטוריה. כי מי יזכור בכלל שחקנים בינוניים וסבירים כמו ג'רארד, למפארד, שווינשטייגר, בקהאם, קאקה, אינייסטה, ווסלי שניידר ויסלחו לי אלה שפרחו מזכרוני (הם פשוט מחווירים לעומת ברקוביץ').

אם ברקוביץ' היה משקיע חצי מהמאמץ שהוא משקיע בלספר לכולם כמה הוא גדול באשכרה לשחק כדורגל, השיא שלו היה כנראה הרבה יותר גדול מחצי עונה טובה בסלטיק (לפני שרב עם כל העולם, ומשם דשדש בקבוצות תחתית וליגה שניה. וכן, הוא שיחק במנצ'סטר סיטי, שאז הייתה על נדנדה קבועה בין הליגה הבכירה למשנית, טרם הגעת השייחים).

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 10 ביוני 2014

מכל הרשימה שלך רק זידאן, בובאן, שניידר סידורף ולמפארד היו בתפקיד של ברקו וכן זידאן סידורף ושניידר היו גדולים ממנו בהרבה(טיפה נסחפתי..), לגבי בובאן ולאמפרד אני בכלל לא בטוח, שוויני וסקולס שחקנים ענקיים אבל הם לא עושי משחק אלא קשרים אחורים ולכן לא מושווים לברקו, בקהאם קיצוני(מדהים שהוא היה קיצוני מעולה ואבא שלי בן 60 עוקף אותו בספרינט) קאקה בשיאו שיחק חלוץ נסוג, ואני בכלל לא מתלהב מגרארד.
ואתה מסלף את ההיסטוריה, כל משחק של ברקו בווסטהאם/סאוטהמפטון/סלטיק(עד שהמאמן האידיוט שלהם רב איתו) היה פשוט מופע של גאונות, הוא חילץ בא לקבל הוציא מתפרצות, היה בכל מקום, שיחק בנגיעה בדריבל בכל דרך אפשרית הוא באמת היה גאון כדורגל, אין לי מושג איך לא הגיע למועדוני הפאר של אירופה.
באמת שהוא היה שחקן אדיר, ומודריץ הוא גרסא משודרגת שלו.

רומן 10 ביוני 2014

זה רומן כמובן(שכחתי להזדהות)

בני תבורי 10 ביוני 2014

רומן,
בוא נחשוב יחד: למה באמת ברקוביץ' לא הגיע למועדונים הגדולים ביבשת? היתכן שרק אתה זיהית את הגאונות? למה לא אמרת? או אולי, מדובר בשחקן מאוד מאוד מוכשר אבל אידיוט מושלם שבעט בדלי בכל הזדמנות שנקרתה לפניו? אולי האופי הדפוק שלו הוביל אותו למריבות עם כל מאמן שקיבל אותו ועם כל שחקן ששיחק אתו? למה לא תיקח אוויר לפני שאתה מביך את עצמך?

רומן 11 ביוני 2014

זה בכלל לא ברור איך מודדים גדולה של שחקן..

גיסנו 11 ביוני 2014

רומן, אני לא אומר שברקוביץ׳ היה חלש. יכול להיות שמבחינת כשרון הוא היה טוב מכולם, אבל כשרון זה ממש לא מספיק כמו שאנחנו יודעים. מומחים רבים יגידו לך שראובן עובד הוא הכשרון הטהור הכי גדול שצמח כאן, ולאן זה הביא אותו?

אבל מכאן ועד לומר בזמנו, אחרי שהוכנס ע״י עיתון כלשהו לרשימת 10 המוסרים הגדולים בפרמייר ליג, ״איזה 10? מכיר רק אותי ואת זידאן״ או ״מה קשור דונאדוני? אני שם יותר גדול ממנו״ (כשדונאדוני היה מועמד לרגע לאמן את הנבחרת), או להתקעם בראיונות ש״איך יכול להיות ששילמו על למפארד 11 מליון פאונד ועלי מציעים בקושי 3, אני יותר טוב״ יש מרחק עצום.

מהתגובה שלך אני מבין שאתה מסכים איתי שהיו לו 3 וחצי שנים מצויינות בקבוצות קטנות יחסית (גם סלטיק לא קבוצה עצומה עם כל הכבוד) ומשם הוא די דשדש עד עונת החזרה הדי מביכה שלו, שנראתה כמו שנראתה בעיקר כי היה משוכנע שברגע שידרוך על הדשא הילת הכוכבות שלו לבדה תפתח לו הגנות כמו היה משה בים סוף.

הלוקל-פטריוטיזם מעוות קצת את תפיסת המציאות, כשמשהו או מישהו ״משלנו״ עושה את זה במקום קצת יותר טוב אנחנו נוטים להאדיר אותו מעבר לרמה האובייקטיבית שלו, וזה לא רק בישראל. פגשתי צרפתים שמשוכנעים שנאסרי השחקן הכי טוב בפרמייר ליג, קטלונים שחשבו בזמנו שאולגר הבלם הטוב בעולם…וכו׳.

Comments closed