איש האתמול

ROG

 

אני רוצה להחמיא לעצמי. גור אילני דחק בי לכתוב על המשחק והנה אני נענה לאתגר ואומר בפה מלא ובמחשבה צלולה: זה הרבה מעבר ליכולות מקצועיות. היתרון המובהק של צ'לסי על ליברפול מגיע ממקום רחוק מאוד מהכיסים העמוקים של אברמוביץ'.

אפשר להמשיך ולהתבוסס בצדקנות אינסופית ובכיינות על הסגל המבריק העומד לרשותו של מוריניו ומתאפשר בזכות הכסף הגדול, אבל זה רחוק מאוד מהאמת.

האמת היא פשוטה ומתסכלת: מוריניו, בניגוד לרוג'רס, הצליח להכניס את השחקנים שלו למוד הנכון לקראת המשחק. אתם קבוצה קטנה, הוא משדר להם, אתם משחקים על חייכם. והם מאמינים לו.

וכך נראה המשחק שלהם. החלטיות, נחישות, גישה נכונה ומכל אלה נגזרות פעולות פשוטות וחשובות שמתבצעות בדיוק נמרץ. היתרון המספרי שלהם ליד הכדור, בכל עת ובכל חלקי המגרש נשמר באדיקות. בעוד באלוטלי האומלל שרוי ברחבה של צ'לסי בבדידות מזהרת, נמצאים לפחות שלושה תוקפים שלהם בקרבת הרחבה של ליברפול בכל עת שמגיע לשם הכדור. תוסיפו לזה את איכות הסגל ותקבלו נוסחה מנצחת.

אין אף פעולה בשפת הכדורגל שזרה להם, גם לא אלה שאינן מזכות בתשואות. הזארד מרחיק לחוץ אם אי אפשר אחרת, טרי וקהיל מפציצים למעלה כל כדור שמגיע אליהם ברחבה, ההתקפות שלהם מתנהלות כשהמרחק בין כחול אחד לשני אינו עולה על מטרים ספורים ובכל עת בה נמצא הכדור אצל אחד מהם, האופציות שלו למסירה רבות כחול אשר על שפת הים. בדיוק, דרך אגב, כמו ליברפול של העונה הקודמת.

זה לא משנה אם נצחו בהפרש של שער אחד בלבד, היתרון שלהם ברור כאילו ניצחו הפרש של שמונה שערים או יותר.

*

ליברפול לעומת זאת, מתנהגת על המגרש כמשפחת אצולה שירדה מנכסיה ואינה מודעת לכך. שחקני ההגנה ממשיכים להשתעשע בינם לבין עצמם במסירות במצבים מסוכנים במקום להרחיק את הכדור, חוליית הקישור מכלה זמן יקר בחיפוש אחר מטרה ראויה למסירה, באלוטלי האומלל שרוי בקרבת שער צ'לסי בבדידות מזהרת כילד דחוי, ואת קוטיניו, היחיד בליברפול שנושא עמו את הגן היצירתי על אף חולשתו הבולטת לעין, מחליפים.

רוג'רס לא מאמן רע, אבל הוא מקדש אתוס שאינו תקף עוד. ליברפול כיום היא קבוצה בינונית ומטה שצ'לסי כבר מזמן אינה היריבה היחידה הראויה לה. ההגנה של ליברפול כושלת נגד כל קבוצות הליגה, הקישור שלה אינו מוצא את הדרך הקצרה והבטוחה להציב חלוצים במצב בו הם, על פי הגדרת מקצועם, אמורים לקבל את הכדור וההתקפה חסרת כל יכולת לאיים, שלא לומר לבצע.

*

הליגה עוד ארוכה מאוד ולכן אני מתייחס לדברי כאל תשקיף של מה שראו עיני ולא כאל הספד. החדשות הטובות מכיוון ליברפול, מעורפלות ככל שיהיו, מדברות על הנה סטארידג' יחלים וההתקפה שלנו תראה אחרת, הנה פלאנגן יחזור ולא נצטרך עוד לסבול את ג'ונסון אפילו כאופציה, הנה ינואר בפתח ואולי אולי אולי…

אבל הכול תלוי ברוג'רס, איש האתמול. אני מאמין בו ומודע ליכולותיו, אך אם לא ישנה את גישתו ולא ישכיל לעצב את מבנה החשיבה של שחקניו כדי שיתאים למציאות של היום ולגרום לכך שמשחקם יתנהל בהתאם, אז הפסד לקבוצה הטובה ביותר בליגה באמת יהיה הצרה הכי קטנה שלנו.

רוג'רס ושחקני ליברפול חייבים להפנים את העובדה שתמו ימי הזוהר של סוארז שיכול היה לשהות לבדו בחצי המגרש של היריב ולעשות גול מכלום. אין לליברפול כיום את הלוקסוס של התקפה סילונית של סוארז – סטארידג' – סטרלינג, אשר גרמה לכל קבוצה להקצות יותר משאבים להגנה ולהקהות בכך את חודה.

רוג'רס חייב לשחרר את שחקניו מכבלי השאיפות הברצלונאיות של כדורגל אטרקטיבי ולסגל להם משחק בטוח ושקול, חף מפוזות ומפעולות עקרות. רק מנטאליות של קבוצה קטנה שנלחמת על חייה ושהציפיות ממנה ריאליות, יכולה לתת לליברפול את היכולת להתמודד באופן ראוי ומכובד. רק קריאה נכונה של המציאות תאפשר לשחקני ליברפול להשתחרר מהכובד הבלתי ריאלי של ציפיות ושאיפות ויאפשר להם לעשות את ההתאמה הנדרשת לקראת כל משחק, ואסור להתבלבל, זה לא רק המשחק נגד צ'לסי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הניצחון הדחוק על פאלאס
ברס: לקראת גרין ביי - אלון ברק

30 Comments

אריק 8 בנובמבר 2014

זה נימוס. לא מטרדים אורחים וגורמים להםמאי נוחות בעיקר בשבת בצהריים. חוסר מחץ. כמו הקבוצה שמשחקת כעת.

רועי 8 בנובמבר 2014

אתה צודק.
א בל הרכש לא היה נכון.
קבוצה קטנה שחושבת קטן לא תתקדם. כי כך כוכב שיגיע ימכר בכסף גדול ויגיע במקום מה שהתרחש השנה. בניה לרוחב בלי עמוק אמיתי. בלי שחקן שמשנה מציאות.
רוגרס תקוע וזה הדבר הכי גרוע בעסק.
כל משחק הוא עולה בהרכב אחר. רק מערך תקוע לו חלוץ בודד שנרכש בלחץ של לא מצאנו תחליף לסוארז שפתאום ברח לנו.
כל ההתנהלות של הצוות המנהלתי והמקצועי מקבל נכשל העונה.

גרייזס תשמיע קול 8 בנובמבר 2014

תגיד אתה שיכור? אני שם כסף שלא ראית את המשחק… ליברפול שיחקו מצויין והגיע להם לפחות תיקו (פנדל של מאה אחוז)

בני תבורי 8 בנובמבר 2014

שמע, עוד פעם תהיה קורצקי ותעוף. אתה רשאי לחלוק על דעתי אבל בצורה בוגרת ומנומסת.

גרייזס תשמיע קול 8 בנובמבר 2014

מה לא עניני בזה? לכתוב מה שאמרת אחרי המשחק הכי טוב העונה של ליברפול ביי פאר זה אחד משניים – או שאין לך שמץ של מושג איך צריכה להראות קבוצה על מגרש או שלא ראית, לכן מכיוון שאני חושב שבטח יש לת מושג , הסקתי שלא ראית את המשחק

אריאל גרייזס 9 בנובמבר 2014

רק הכינוי שלך היה צריך להביא להעפה שלך מפה, מזלך שבני עדין

אבי גלברט 8 בנובמבר 2014

דכאון קליני…נשאר רק שחזרת סטארידג תפתח את הפקק בהתקפה .
כל השאר כרגע מדכא .

רוני יעקוב 8 בנובמבר 2014

משפט לפנתאון
"רוג'רס חייב לשחרר את שחקניו מכבלי השאיפות הברצלונאיות של כדורגל אטרקטיבי ולסגל להם משחק בטוח ושקול"

רובי פאולר 8 בנובמבר 2014

הבעיה המרכזית שברנדן תקוע במערך מקובע שלא מתאים כרגע, ממש כמו בניטס בשעתו. אפילו בעונה שעברה היא שיחק מדי פעם 3-5-2 או יהלום אבל העונה ה 4-3-3 לא מתאים לבאלןטלי וגם היריבות לא צריכות כבר להתאים את עצמן אלינו…

D! פה 8 בנובמבר 2014

עוזר.

Cansu 22 בנובמבר 2014

It's imartpeive that more people make this exact point.

כסיפוביץ 8 בנובמבר 2014

אמן הפסיכולוגיה. זה האיש

Ekho 22 בנובמבר 2014

Heck of a job there, it abutesolly helps me out.

Steri 23 בנובמבר 2014

This site is like a clasorsom, except I don't hate it. lol

רומן 9 בנובמבר 2014

שמע זה פשוט לא הוגן להגיד שלצלסי יש סוגל נוצץ ומבריק.
את פברגאס המדהים כולם השמיצו בברצלונה, טרי בן 40, איבנוביץ הגיע מצ.ס.ק.א, גם מאטיץ' לא היה בדיוק כוכב עד שמוריניו החזיר אותו.
את קוסטה כולם השמיצו בקיץ, גם וויליאן הגיע משחטיור. אז איפה פה הנוצץ?
אולי פשוט ההסבר ההגיוני יותר שמוריניו הוא מאמן פנטסטי?

אריאל גרייזס 9 בנובמבר 2014

מוריניו מאמן פנטסטי אבל בחייאת. הוא מעלה את אחד המגנים הכי טובים בעולם היום בדקה התשעים בתור דרך למשוך זמן.
מה זה משנה מאיפה איבנוביץ' הגיע או מה פברגאס עשה בברצלונה, מקום עמוס כוכבים שבו לא היה לו מקום (הנה, גם סווארז מתקשה שם, אולי הוא גם שחקן גרוע?). המקום שממנו שחקנים הגיעו לא רלוונטי בכלל.

רומן 9 בנובמבר 2014

אני רק אומר שאלה לא שחקנים שהגיעו לצלסי על תקן כוכבי על

Claudemira 22 בנובמבר 2014

Normally I'm against killing but this article slguahtered my ignorance.

Ryan 24 בנובמבר 2014

Thanks for the great info dog I owe you biiytgg.

עירן 9 בנובמבר 2014

רומן,
זו התגובה הכי מדוייקת כאן.

כמה חבל רק שאין למוריניו ערכים ולכן הוא לא בא בשערי מועדון הכדורגל של מנצסטר יונייטד…

(והתגובה למטה היא גם שלי)

no propaganda 9 בנובמבר 2014

איבנוביץ הגיע מלוקומוטיב.
ויליאן הגיע מאנז'י ובתקופתו בשחטיור היה כוכב גדול, לא סתם הוא עלה 35 מיליון מהוצאה לפועל.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 בנובמבר 2014

התגובה הכי מדוייקת כאן.

כמה חבל שאין לו ערכים ולכן הוא לא ביונייטד….

Gianni 22 בנובמבר 2014

Well macdiamaa nuts, how about that.

Hanhan 26 בנובמבר 2014

Thanks for that! It's just the answer I nedede.

מועדון הנצח לא מפחד מדרך ארוכה 9 בנובמבר 2014

נא להרגע חברים, הכל לפי התכנית. גם פרגוסון בעונתו השניה ביונייטד סיים במקום השני ולאחר מכן הדרדר…

בני תבורי 9 בנובמבר 2014

התכנית של אוהדי יונייטד? :)

Little 22 בנובמבר 2014

To think, I was cofnused a minute ago.

גור אילני 9 בנובמבר 2014

״רוג'רס חייב לשחרר את שחקניו מ…״ הייתי משנה ל״רוג'רס חייב לשחרר את שחקניו.״ וזו הבעיה של רכש שנעשה על בסיס פנטזיות ולא על בסיס בדיקה עמוקה. צ׳לסי סבלה מהשלכות של רכש כזה הרבה זמן, נתקענו עם טורס כמו עצם בגרון שכדי להוציא אותה היה צריך לעשות ניתוח מסובך במיוחד.

בני תבורי 9 בנובמבר 2014

לא נכון גור, טורס הגיע אליכם כחלוץ-על, אצלכם הוא נבל. גם ההנחה שלך שהרכש של ליברפול נעשה על בסיס פנטזיות אינה רצינית גם אם בינתיים זה בהחלט נראה רע מאוד. שיט הפנס מידי פעם.

משה 9 בנובמבר 2014

אני חושב שבאלוטלי הוא מעבר לשיט הפנס, הוא מראה על חוסר מחשבה בסיסי וזה הכי מפחיד. אין לי טענה אחת להתנהלות שלו מאז שהגיע, הוא באמת מנסה אבל הוא פשוט לא מתאים. אני חושב שהוא ממיט אסון על כל ההתקפה שלנו בסגנון המשחק שלו ותוקע את כל המרכז כך שגם לסטרלינג, הנדו וקוטיניו אין דרך להתבטא. שאר הרכש טוב יותר (צ'אן ?) או טוב פחות (לוברן ?) אבל איתו אנחנו לא נגיע לשום מקום.
השאלה המרכזית בעיני היא מתי רוג'רס יודה בטעויות. אני אשמח אם הוא ילמד מתקדים רובי קין ויחתוך כבר בינואר.

Comments closed