שינוי תפיסה

השינוי שליברפול זקוקה לו אינו חילוף בעמדת המאמן

עם כל התסכול מהכישלונות האחרונים של ליברפול, במיוחד התבוסה לארסנל וההפסד לוילה בחצי גמר הגביע אשר להם רוג'רס אחראי במידה רבה בכל הנוגע להרכבים שהעלה ואופן ניהול המשחקים, אני לא מאלה הממהרים לשתות את דמו ולבקש את ראשו. צריך לגלות מידה של איפוק והגינות ולבחון את המצב כפי שהוא כשהרגשות מחוץ למשחק.

ההצלחה היחסית של מנצ'סטר יונייטד השנה אינה נובעת רק מנוכחותו של ואן חאל, אלא, ואולי בעיקר, משום התקציב הראוי שקיבל והעצמאות בניהולו. הצעתי את זה לרונן דורפן ואם אינני טועה הגענו להסכמה: אילו קיבל מויס את אותו תקציב ואותה מידת עצמאות בלנהל אותו, לא מן הנמנע שיונייטד הייתה נמצאת כיום באותו מקום עם מויס. בהחלט יתכן שאפשר היה לתקצב את מויס באותם סדרי גודל ולחסוך תשלומים על שבירת חוזה בנוסף לשכרו של ואן חאל.

ליברפול הוציאה על רכש בערך 130 מיליון פאונד. ארבעים מיליון תקציב בסיס והשאר הכנסות ממכירות. התקציב הזה הוא אולי החמישי בליגה אחרי ארבע הגדולות. בתקציב כזה אפשר לחולל קסמים באופן מקרי בלבד, למשל אם יש לך את השחקן הטוב בעולם ברגע נתון ואת זה לא היה לליברפול השנה. ליברפול, אם כן, מתבססת על פרוספקטים (לא, לא לאמברט) כמו סטרלינג, קוטיניו, מרקוביץ', ג'ורדן איב, אמרה צ'אן, מורנו מיניולה, ואולי שכחתי מישהו. תוסיפו את הנדרסון וסטארידג' ואקדמיה מצוינת, ותקבלו בסיס ראוי להמשכיות וציפיות ריאליות, לא להוקוס פוקוס.

כך או כך, לא תמצאו בליברפול שחקן שעלות המעביד שלו נמצאת בגבהים כאלה שמסוגם אפשר למצוא בכל אחת מארבע הגדולות לפחות ארבעה חמישה שחקנים.

*

עם זה רוג'רס יצא למלחמה וניצח בכמה קרבות. אבל יש נתון חשוב מאוד שכדאי שתדעו: רוג'רס, בניגוד לואן חאל, מוריניו, פלגריני וונגר, ואולי בניגוד לעוד כמה מנג'רים בפרמייר ליג, לא קיבל סמכות לנהל את תקציב הרכש. הוא גם לא קיבל סמכות לנהל משא ומתן עם שחקנים על גובה משכורתם. זה לא כי לא סומכים עליו אלא זה כי בעלי הקבוצה עובדים אחרת ועובדה שהרד סוקס אלופים.

וכאן אני כאוהד, מייחל לכמה שינויי תפיסה: הראשון בגזרת הבעלים. מאני בול זו שיטה שהביאה את האייס לבאר, לא יותר מזה, והיא מתאימה לקבוצות כמו האייס. ברד סוקס זה עובד אחרת ואין שום סיבה לנהל מפעל אחד באופן שונה מהשני במיוחד לא כשלבעלים מטרות זהות. כאן אני מסתכן בניחוש וטוען שההנרים רוצים את ליברפול אלופה דומסטית וקונטיננטלית. יתכן ואני טועה והם רק מנסים להשביח נכס למכירה, אבל גם כאן הם יידרשו לחשיבה אחרת. אי אפשר להיות גורם משפיע לאורך זמן רק על אידיאולוגיה, תשאלו את מרצ. שמתם קודקוד בשפיץ, תנו לו לעבוד.

השינוי השני, רוג'רס. אחרי עונה ראשונה של גישושים ועונה שנייה פנטסטית, העונה השלישית התאפיינה בעיקר בבלבול וחוסר עקביות. נכון, יש נסיבות מקלות: עזיבתו של סוארז וחוסר מחליף ראוי, פציעה ארוכה מאוד של סטארידג', אחד הגורמים המרכזיים להצלחה בעונה שעברה, קנייה של באלוטלי בניגוד לדעתו של רוג'רס ושחקנים צעירים שעודף מוטיבציה מחד ומחסור ביכולות מנטאליות מאידך, גרמו להם לחרבן במכנסיים לעתים קרובות מדי.

רוג'רס, אם יישאר, יהיה חייב ללמוד להיות חכם, לא רק צודק. הטון הנעלב בו סיכם את המשחק שגמר לליברפול את סיפור המירוץ לאליפות בעונה שעברה הוא פריבילגיה. אתה לא יכול לצפות מהיריב שיהיה עשוי מאותם החומרים מהם עשויים החלומות שלך. מוריניו לא הגיע לליברפול כדי לחטוף את מה שחטפו קודמיו ולא הייתה לו כל סיבה לשחק יפה ופתוח. רוג'רס יצטרך לדעת איך מביאים גרר לאוטובוסים אם אלה מפריעים למירוץ להתנהל כסדרו. במילים אחרות, לך תראה כמה משחקים של בניטז ותבין. טקטיקה אינה מילה גסה.

לא שאכפת היה לי לשמוע שליברפול החתימו את קלופ לעונה הבאה, וזה יקרה מיד כשראש הממשלה זהבה גלאון תיסע לנתב"ג לקדם באופן אישי את פניו של שגריר איראן בישראל. מה שעוד יותר ישמח אותי מאוד, זה לשמוע שחוזהו של רוג'רס בליברפול הוארך בעוד ארבע שנים לפחות, לאחר שיחת תיאום ציפיות עם הבעלים.

 

 

ההפסד לאסטון וילה (גביע) - לא באנו להנות
התיקו בברומיץ'

34 Comments

רועי מונדר 20 באפריל 2015

נו שויין

אסף the kop 20 באפריל 2015

נהוג ששגריר מגיש את כתב האמנה לנשיא.
ראש ממשלה לא יכול לקדם שגריר בנתב"ג אלא רק ראש מדינה מקביל, מישהו במעמדו.
אלו הם כללי הטקס.
מתי תבינו כבר במרץ איך העולם עובד ?

(-:

נ.ב.
רודגרס חייב להישאר וגרארד חייב ללכת.

אסף the kop 20 באפריל 2015

לקדם פני שגריר

בני תבורי 20 באפריל 2015

נו אסי, ממילא הכל בסוף מסתדר איך שאתה רוצה חוץ מבליברפול

אסף THE KOP 20 באפריל 2015

גם זה יסתדר
ynwa

omer 20 באפריל 2015

יש בעיה בתפיסה בקרב אוהדי ליברפול שנובעת מהעבר המפואר של המועדון הזה. הציפייה הלא ריאלית לשחזר את ימי העבר היא בעוכריה של ליברפול. ברנדון רוג'רס הוא לא המאמן הטוב בעולם, אבל הוא בטח לא הבעיה של ליברפול. לדעתי, הוא המאמן הכי טוב שלה לפחות מאז בניטס.

כלכלית- ליברפול תמיד תהיה בנחיתות מול ארסנל ויונייטד וגם מול צ'לסי וסיטי כל עוד הם נשלטות ע"י האולישייחים. מקצועית- ליברפול לא מסוגלת למשוך אליה שחקני טופ אמיתיים. סוארז הוא יוצא הדופן וגם הוא לא הגיע כשחקן טופ. את הפריצה שלו הוא עשה בליברפול ולאחר הפריצה לא נשאר זמן רב במועדון. בג'ונגל שנקרא "הכדורגל האירופאי" ליברפול כבר ממזמן לא בראש שרשרת המזון. זה לא רק שריאל, ברצלונה או יונייטד במעמד גבוה ממנה בג'ונגל, גם קבוצות כמו פ.ס.ז, ארסנל או אתלטיקו מדריד נמצאות מעליה.

ליברפול ואוהדיה יצטרכו לקבל את מעמדה החדש- המועדון ה5-6 באנגליה. זה אומר שציפייה להגיע לליגת האלופות כל שנה אינה ריאלית. זכייה באליפות יהיה אירוע נדיר ויתרחש רק כשליברפול תהיה בשיאה ותתפוס את כל הגדולות בשנה חלשה (מה שכמעט קרה בשנה שעברה).

אני חושב שהעונה שעברה הייתה היוצאת מן הכלל שלא מעידה על הכלל וקצת סינוורה את המועדון ואוהדיו.

בני תבורי 20 באפריל 2015

אני חושב שאתה צודק למרות שעל המסקנות הסופיות לא הייתי ממהר לחתום. הפייר פליי של פיפ"א עוד יטרוף קלפים.

omer 20 באפריל 2015

הפייר פליי של אופ"א יפגע בסופו של דבר בקבוצות הקטנות ויגדיל את הפערים.

לריאל, ברצלונה, באיירן ויונייטד הכנסות טבעיות גבוהות משמעותית משאר היבשת. אם התקציב יתבסס על ההכנסות הטבעיות, המועדונים הנ"ל יגדילו את הפערים משאר אירופה, יקנו את הכוכבים בזול יותר והתחרות שלהם תהיה קלה יותר שכן מועדונים כמו סיטי ופ.ס.ז שלהם שאיפות להתחרות בכל המועדונים שציינתי ינוטרלו.

גם לארסנל וצ'לסי כיום יש הכנסות גדולות הרבה יותר מליברפול ולאורך זמן, לצערי, הכסף מדבר. יש יחס ישר בין השקעה בקבוצת כדורגל להצלחה לטווח ארוך. אז שוב, ליברפול והרוח הנפלאה שלה יכולה לגנוב תואר פה ושם, בעיקר גביעים, בדיוק כפי שעשתה מכבי ת"א בכדורסל בשנה שעברה, אבל לא מעבר.

שי 20 באפריל 2015

לסיטי ופסז הכנסות גבוהות בהרבה מליברפולhttp://en.m.wikipedia.org/wiki/Deloitte_Football_Money_League

אריאל גרייזס 20 באפריל 2015

אני תוהה מאיפה המספרים האלו מגיעים. נעזוב את סיטי בצד – איך פסז' מייצרת כל כך הרבה כסף? חוזי שידור הם הכי גבוהים בליגה האנגלית. מבחינת מכירות בעולם, אין בכלל מה להשוות בין המועדונים האנגליים הגדולים לבין קבוצה כמוה.
הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה חוזי חסות, שמן הסתם מגיעים מטעם הבעלים של הקבוצה. אם הקטרים משלמים לקבוצה כביכול 300 מיליון דולר בשנה חסות על זה שפסז' שמים את השם שלהם על המדים, אז המספרים הגיוניים. זה גם יסביר את הסיטי.
אם זה באמת מה שנלקח בחשבון בפייר פליי, אז זה עבודה בעיניים.
בכל מקרה, עומר צודק בשני הדברים שהוא אומר. הפייר פליי לא יעזור לליברפול, להיפך.גם אם הבעלים משנים קונספציה ומחליטים לשים כסף על שחקן על, הם לא יכולים להוציא 60-70 מיליון פאונד בלי למכור שחקנים במחיר הזה פלוס מינוס.
הדרך היחידה של ליברפול להצליח היא לגדל שחקנים מבית, לחפש מציאות בעולם ולקוות שהם יהפכו לשחקני וורלד קלאס (קוטיניו הכי קרוב לזה, סווארז כמובן היה כזה) ולחכות לחולשה של הגדולות.

יואב דובינסקי 20 באפריל 2015

אני חושב שיש סיבה שמאמן כמו ואן חאל מקבל רכש של מיליארד פאונד, כי הוא יביא בהם את די מאריה ופלקאו ושחקנים אמיתיים ולא יבזבז עשרות מיליונים על כל מיני בלוטלים ומרקוביצ'ים. גם אם הוא יריב איתם אח"כ. אני לא חושב שזו עונה טובה של ואן חאל, אבל היא לא שינתה את דעתי שבשלוש שנים הוא יזכה באליפות אחת, יגיע לחצי גמר ליגת האלופות ויפוטר בבושת פנים אחרי שהוא רב עם כל העולם, השניא את עצמו על הקהל ועל המועדון וישאיר לגיגס סגל תחרותי שמשלב שחקנים שגדלו במחלקת נוער בריאה. אני חושב שהוא עשה כמה צעדים לכיוונים האלה.

אין לי שום אמון ברודג'רס חוץ מזה שאין לי ספק שכל עוד הוא מאמן ליברפול לא נרד ליגה. אבל אם ליברפול רוצה להיות תחרותית אני חושב שהיא צריכה מאמן עם רקורד מוכח עם מדליות וסרוויזים בארון ולא מישהו שהקמפרט זון שלו זה כשאין ציפיות ואפשר רק להפתיע. קלופ כרגע מועמד אידיאלי ויהיה חבל לפספס אותו. לא הייתי מחכה לסיום העונה הבאה כדי שאולי באיזה קונסטלציה אפשר יהיה לתפוס את גוארדיולה. אני נגד לפטר את רודג'רס בשביל הפיטורים ולהחתים במקומו את ביג סאם/ הופייה/ קראגר/ דה בור/ סוזה. רק מאמן עם רקורד מוכח של זכייה בתארים אמיתיים ותחרותיות אמיתית באירופה.

ירושלמי 20 באפריל 2015

מסכים.
בהחלט אסור לפספס החתמה של מאמן כמו קלופ.
וזה לא שרוג'רס הצליח לשכנע אותנו אחרת.

בני תבורי 20 באפריל 2015

אז מה ירושלמי, זה רק שאנחנו צריכים לרצות וקלופ יגיע? מזכיר לי שרצינו את אלכסיס והוא הגיע לארסנל.

יואב דובינסקי 20 באפריל 2015

להתאמץ יותר.

Fluttershy 20 באפריל 2015

אם דורפן חושב שיש סיכוי שקלופ יגיע לניוקאסל, אז ליברפול היא בהחלט אפשרות. הוא לא נראה לי כמישהו שרוצה לאמן רק במועדונים הכי מצליחים ועשירים. אבל אולי אני טועה.

דורפן 20 באפריל 2015

העובדה שאני אומר משהו, מבחינת ניחוש פראי, לא אומר שיש סיכוי אמיתי :-)

אסף שלום 20 באפריל 2015

השאלה אם הוא יכול להפוך לסוג של שנקלי בלי לחלל את הקודש. בשביל זה הוא צריך עוד זמן

בני תבורי 21 באפריל 2015

בדיוק, לא נולדים שאנקלי וגם לא פרגוסון.

יואב דובינסקי 21 באפריל 2015

גם פרגוסון הגיע למנצ'סטר יונייטד אחרי איזה 10 תארים באברדין, כולל אליפויות וגביעים מקומיים וניצחון על ריאל מדריד בגמר גביע אירופה.

זה משנה 20 באפריל 2015

מסכים עם כל מילה כמעט בפוסט של בני.

אריק 20 באפריל 2015

מויס לא היה עושה שום דבר ביונייטד גם עם מסי ורונלדו. וזה הזמן לציין שנה ליום הכי משמח מאז יונייטד זכו באליפות. היום בו זרקה יונייטד את חסר היכולת והתארים לטובת מאמן מעוטר. כולי תקווה שלא תעשו דבר דומה ותגמרו עם קלופ.

דורפן 20 באפריל 2015

אני רק רוצה לתקן את הציטוט שלי… לא אמרתי באותו מקום מבחינת יכולת. אמרתי שסביר שמוייס פשוט היה מסיים באותו מקום (שני, שלישי, רביעי) ולא היה מפוטר והשנה נמצא במקום טוב יותר. אבל ואן חאל מאמן טוב ממנו – זה די ברור.

בני תבורי 21 באפריל 2015

סליחה, אתה אמרתי ואתה הסכמת.

אריק 22 באפריל 2015

זה ההוא שויתר על תיאגו?

אריק 21 באפריל 2015

בני. אתה מכיר את דעתי על רוגרס, אבל אם אחרי שלוש שנים במשחק גדול בוומבלי שחקניו לא מסוגלים להתפקס ולהיות טובים מאסטון וילה אז יש בעיה. קלופ זה פשוט ליגה אחרת

בני תבורי 21 באפריל 2015

אריק,
אני מקווה שאתה לא יועץ להנרים כי זה לא הוגן שאתה לא ממש זוכר את שתי העונות האחרונות של קלופ.

matipool 21 באפריל 2015

http://sports.walla.co.il/item/2847497

קלופ לקופ . מיכאל יוכין חושב שזה יהיה שידוך מושלם וגם ריאלי .

בני תבורי 21 באפריל 2015

אני מקווה שיוכין לא על הפיי רול של ההנרים

Rondi 21 באפריל 2015

רודג'רס עושה לי רכבת הרים כבר שלוש שנים. הצורה המביכה שהעונה הזו התחילה הביאה אותי כבר לייאוש ממנו. ההתארגנות מחדש הפיחה אמונה שהאיש עוד פועל מתוך חזון ודרך שעוד עלולה לגזור רשתות. ההרכב וניהול המשחק בחצי הגמר הקפיצו שוב את הספקות לגבי הקילר אינסטינקט שלו ושל כל החזון שלו בעצם.

הבסיס טוב. חסר סווארז. הרכש שנעשה הקיץ היה הופך את ליברפול למועמדת רצינית אם רק לא היה עולה לה בוורלד קלאס האמיתי היחיד שלה.

אלכסיס, פלקאו, טבס, אגארו…

כל מה שאני מבקש מההנרים הוא החתמה מבריקה אחת

matipool 21 באפריל 2015

הנה תסריט דמיוני ואופטימי :
לבייל נמאס מהיחס אליו בריאל מדריד ומלחסות בצילו של רונאלדו .
סטרלינג רוצה לעזוב את ליברפול למקום עם שמש ושזוכים בו בתארים . ריאל כבר שמה עליו עין בעונה שעברה .
ליברפול מעבירה לריאל את סטרלינג + 30 מיליון ומקבלת את בייל ( היה דיבור גם עם יונייטד אבל ואן חאל לא הסכים לכלול את דה חאה בעסקה והוא מאד מרוצה מאשלי יאנג ) שמקבל את המפתחות והמושכות ( או כל קלישאה אחרת ) בליברפול ומוביל אותה לאליפות היסטורית כשהוא בתפקיד חופשי קדמי ולצידו סטארידג' ( שמסיים עונה ללא פציעות ) ואייב ומאחוריהם קוטיניו הנפלא , צ'אן והנדרסון .

יוסי מזרחי 22 באפריל 2015

קראתי את הדברים, ומיד בדקתי את הלוטו שלי.
ניחשתי שמונה מספרים. שש + נוסף, ועוד מספר של השבוע הבא,
ואז התעוררתי.

ג'ון 24 באפריל 2015

זה לא שעסקה כזאת לא יכולה להירקם בין הקבוצות, אלא שבייל לא יסכים לעזוב את ריאל כל כך מהר, בטח שלא לליברפול

דוד 21 באפריל 2015

מה שאתה בעצם אומר זה *כסף כסף כסף* כמו כולם. איפה הערכים?
מה ייחד (לשון עתיד)את ליברפול? אני מאמין שמאמן בקנה מידה עולמי יכול לעשות יותר מהקבוצה הזו, בלי הרבה כסף. חד משמעית והוא כבר עשה זאת.

בני תבורי 21 באפריל 2015

ממש לא דוד, ממש לא. אני אומר שבעלים צריכים להבין את המקום בו הם פועלים ואם הם שואפים לגדולה, להשקיע בתבונה ולהאציל סמכויות למי שצריך לקבל אותם. רוג'רס צריך ללמוד – וכאן אני מצטט את אריק – שלא באים עם סכינים לקרב אקדחים. שילוב של השניים יעשה טוב.

Comments closed