זה בסדר

לא בושה ולא חרפה. מקסימום כאב בטן למי שרגיש

 

 

11165170_10203840984480802_8187653023516212972_n

 

התמונה הזו הופיעה על הפיד שלי בפייסבוק.

העובדות נכונות. על השולחן מונח דגל פלסטין ומאחורי גבם של הדוברים המכובדים תלויה תמונתו של מי שנדמה לי שהוא האמיר חאמד בן ח'ליפה אל ת'אני, מלכה הקודם של קטאר.

אחי נצרת היא קבוצה ישראלית המשחקת ורשומה בישראל וכל שחקניה, למעט הזרים, נושאים תעודת זהות ישראלית. יש לאחי נצרת מאפיין ברור נוסף בבסיס זהותה: היא קבוצה ערבית. קבוצה ערבית שנוסדה מאיחוד של שתי קבוצות ערביות בעיר נצרת, העיר הערבית הגדולה בישראל. נדמה לי שגם המאמן ניסן יחזקאל והחלוץ עידו אקסבד, יודעים בדיוק מי חתום על הצ'קים שלהם.

נודע כי אחי נצרת שאוטוטו תשחק בחצי הגמר, קיבלה מימון מנסיכות קטאר, הנסיכות המגה-פודמנטליסטית דתית והתומכת הגדולה מאוד, בגלוי, של האחים המוסלמים וארגון החמאס, שני ארגונים שלא אוהבים אותנו.

המימון, כך על פי המפורסם, הוא תוצאה של השתדלותו של עאזמי בשארה, מי שנגדו התנהלה חקירה בחשד שהעביר לחיזבאללה מידע על מקומות אסטרטגיים בישראל ועוד קיבל על כך מאות אלפי דולרים.

התמונה אגב, לקוחה מטקס פנימי שערכה הנהלת הקבוצה בבית המלון ואליו זומנו גם עיתונאים, ומטרתו הייתה הבעת תודה לבשארה וקטאר.

עד כאן העובדות. ואני אומר: אין לי בעיה עם זה.

ההתאחדות אגב, תמנע, בצדק, מאחי נצרת לעלות למגרש עם חולצות הוקרה בנוסח הכי סחי שאפשר למצוא: תודה לך קטאר. למה בצדק? כי חצי הגמר אינו אירוע פרטי פנימי של אחי נצרת בניגוד לאירוע בבית המלון.

*

אז למה אין לי בעיה עם זה?

ובכן: קטאר היא עסק מאוד מורכב. היא לא רק מממנת ארגוני טרור, היא גם תומכת נלהבת ביוזמת הליגה הערבית לשלום בין ישראל לרשות הפלסטינית. היא תומכת כספית בארגוני דת קיצוניים המתנגדים למשטרים חילוניים בארצות ערב כמו למשל במצרים, אבל הייתה היחידה להציע באופן רציני שמדינות ערב יתערבו צבאית לטובת המורדים בסוריה.

קטאר נותנת מקלט לטרוריסטים ובה בעת מתווכת בכל סכסוך במזרח התיכון. יש לה שדים בארון ומחוצה לו, אבל גם מארחת את הבסיס האמריקאי הגדול ביותר במזרח התיכון. היא מדברת עם הטיפוסים הכי פסיכיים באזור, אבל גם מתווכת בעסקות חילופי שבויים מכל הצדדים.

היא מדברת עם סעודיה וגם עם איראן.

וכן, היא תרמה כסף גם לאחי נצרת. ומכאן הפרספקטיבה שלכם. ולנצרת יש את הזכות להודות לקטאר באירוע פנימי פתוח לתקשורת. זה לא שהם קנו כיריים גאז אצל אי גה פארבן.

אני מקבל גם את זכותה של אחי נצרת להודות בנוסף למי שעזר בהשגת המימון, החשוד בשארה. חשוד, לא נאשם. חשוד על פי מידע, לא ראיות ובוודאי לא כאלה שקיבלו את אישורו של בית משפט בישראל. כדאי לנו לרצות שכך זה יישאר לתמיד, לכו תדעו מתי מישהו יחשוד בנו.

אחי נצרת לא עברה על חוק. היא לכל היותר פורטת על מיתר מאוד רגיש ורגיז אצלנו, אבל זה לא הופך את המעשה ללא מוסרי או לא חוקי. אחי נצרת, חשוב להזכיר, היא התאגדות חוקית הקיימת על פי חוקים שהתקבלו בכנסת ישראל וכפופה למוסדות אחרים שבסמכותם לקבוע נהלים. היא אינה זקוקה לאישור של מרכזי מפלגות כאלה ואחרות או לכאלה שאינם מסוגלים לסבול כל רעיון שאינו חופף במאת האחוזים לדרך בה הם תופסים את המציאות.

 

 

 

 

 

#מכביבול הפודקאסט 038
מעשה בחולצה - יוחאי שטנצלר

244 Comments

גילי פלג 29 באפריל 2015

מסכים. לא נעים ומקומם אבל מוטב צריבה בבטן בדמוקרטיה מסטריליזציה וטהרנות שיובילו לאובדן הגוף כולו.

ערן 29 באפריל 2015

אבל יותר קל להתלהם ולהתבהם.
אתה חשוד בסמולנות ותמצא אשם ותלוי בחוצות הפייסבוק.

המלחמה הזאת לצערי אבודה ואם היה לי כשרון וקשרים על זה הייתי עושה את הפרק הבא של מראה שחורה.

אני מסכים עם כל מילה שלך ושמח על הפוסט שלצערי הוא טיפה שפויה בים של מתלהמים.

אופיר 29 באפריל 2015

ערן, יפה כתבת.

היסטוריון של ספורט 29 באפריל 2015

מעניין אם בית"ר ירושלים הייתה ממומנת ע"י מרזל ובן גביר .
שהיו שמים את הדגל הצהוב …לא של בית"ר אלא של כהנא אם גם אז זה היה בסדר ולכותב לא הייתה בעיה בעניין .
הוא אשר אמרנו הפלורליסטיות וחופש הביטוי הם תמיד רק כשהקיצונים מהשמאל פועלים .
ברגע שזה הפוך ירחם השם.

גיא זהר 30 באפריל 2015

1. מציע לך לבדוק את הקשרים של ממשלת ישראל וגופים רשמיים אחרים עם גורמים קטאריים.
2. כשבנצרת לא ישחקו שחקנים יהודיים כמדיניות מועדון נדבר.

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2015

קל לכם לקחת את החלק הנח לכם .
אם הייתה קבוצה יהודית אחרת לא בית"ר שבמקרה משחקים בה ערבים
ואותה קבוצה הייתה מארגנת אירוע סגור רק לשחקנים היהודים ולא הערבים (ואפילו בלי מרזל ובן גביר )
האדמה הייתה בוערת כאן ואתם יודעים זאת.
אבל ….אצל נצרת זה לגיטימי .

גיא זהר 30 באפריל 2015

להבדיל, לא נראה לי שסיראג' נסאר הוזמן לטכס יום הזכרון של הפועל באר שבע ובצדק. אתה רוצה לגרום לשחקנים היהודים מבוכה? מעבר לזה, הודה אדון חילו שהעיתוי של הטכס היה בשביל לעורר פרובוקציה והוא השיג את שלו. אבל לא נורא, אחרי חוק הנכבה וחוק החרם נעשה גם חוק איסור על טכסי הודיה לקטאר וגם נאסור על שידור משחקי בארסה. הא… עד כאן.

אזי 30 באפריל 2015

בנתיים לקטאר לא יכולים להכנס יהודים כמדיניות של הנסיכות

בני תבורי 30 באפריל 2015

פרט לכאלה שכן יכולים אבל לא מדברים עליהם בקול רם.

הקורא בפוסטים 1 במאי 2015

זו בדיוק הבעיה – לא בקול רם.

wazza 30 באפריל 2015

דווקא הייתי שם לפני שנה וחצי בדרכי לנפאל

איוון הלבן 30 באפריל 2015

היסטוריון,
אתה צודק במאה אחוזים,
אבל כהיסטוריון אתה יודע שהאמת כלל לא מעניינת את יפי הנפש…

לענ"ד, מציאות שבה טקסי הוקרה למחבלים (בשארה) ולתומכיהם היא לגיטימית, מביאה לקריאות המכוערות של טועמה אתה מחבל.
הכיעור של תומכי הקריאה ותומכי ההתכנסות הוא זהה בעיני.

גיא זהר 30 באפריל 2015

עזמי בשרה אינו מחבל אלא במקרה הטוב פושע נמלט. כתב האישום המופרך נגדו, בדיוק כמו זה בזמנו נגד טלי פחימה, וההמלטות שלו מעוררים חשד כבד של יד רוחצת יד של שני הצדדים.

איציק 30 באפריל 2015

יש לך מידע פנימי רציני ביותר אם אתה מצהיר הצהרה כזו. אולי תחלוק אותו איתנו שגם אנחנו נהנה ממנו

גיא זהר 30 באפריל 2015

לא צריך מידע פנימי בשביל הבין שאם מדינת ישראל היתה רוצה היא לא היתה נותנת לו לצאת מהארץ. ולגבי היד הקלה על ההדק בענייני עבירות בטחון ע"ע עיזאת נאפסו.

איציק 30 באפריל 2015

טוב, אז אני לא מבין… מזל שאתה מבין דברים כאלו…

גיא זהר 30 באפריל 2015

אהבתי את הציניות. בגביע של באר שבע ננוחם

איציק 30 באפריל 2015

באמת חשבתי מתי בדיחה זו תעלה… אתה גם נהנה קצת מלח על הפצעים לפזר.
הרי מובן שמכבי תאכל אותנו בלי מלח, אבל לפנטז מותר… תמשיך לחלום… גם אני עושה את זה לפעמים, אבל כשמתעורר שוב רואה שלישיה ברשת שלנו והצהובים מניפים את הגביע…

גיא זהר 30 באפריל 2015

הלו, אני אוהד באר שבע ומאמין שהפעם התור שלנו.

איציק 30 באפריל 2015

אני יודע שאתה אוהד באר-שבע, רק אתה לא ריאלי, ואני כן. באר-שבע סיימה את התחמושת בחצי, בגמר היא תבוא עם פמפרס.

גיא זהר 1 במאי 2015

אני מקווה שהפעם לא נתבטל מולם (הרכב מלא יעזור). סימנים נראו השנה בכל המשחקים פרט לראשון. במשחק אחד מאמין שאפשר לעשות את זה.

שמעון 30 באפריל 2015

+10000

רועי מונדר 29 באפריל 2015

אם מצד המדינה אין.בעיה עם.העברת הכספים אז אין.בעיה.

קאור עצמה היא בעיה כי היא כן תומכת בטרור נכד ישראל,.
נודא הדגל הוא הבעייתי יותא, אבל.אצלך נראה לי שום.סמל חוץ מהציפור והאיש והמגל לא חשובים.

עופר ג. 29 באפריל 2015

מסכים עם הפוסט.
הגיע הזמן שבעיר הערבית הגדולה בארץ יהיה גם אצטדיון נורמלי ולא האורווה שבה הם משחקים היום. הגיע הזמן שגם המדינה תשים שם קצת כסף. אין ויכוח שלספורט יכול להיות תפקיד משמעותי בשיפור הדו קיום בארץ הזו

אלכס דוקורסקי 29 באפריל 2015

אחי נצרת משחקת באצטדיון שנמצא בעילוט, כפר שהוא מעין פרבר שלה.
האצטדיון הוא מתקן ברמה גבוהה.

עופר ג. 29 באפריל 2015

מתקן ברמה גבוהה ???
כנראה שבחיים לא היית שם. פשוט אורווה עם אפס תנאים בפנים ובחוץ.

אלכס דוקורסקי 29 באפריל 2015

יש להם מגרש אימונים עם דשא סינטטי, ואצטדיון שמשחקים בו.
זוכר את העונה שאחי עלתה בה לראשונה ללאומית? אז בדיוק פוטר עזמי נסאר המנוח ובמקומו הגיע שייע פייגנבוים. שיחקו שם כמה שחקנים מצטיינים שהיו בדמדומי הקריירה שלהם: אלון מזרחי, משה גלאם. מלבדם, שיחק בין היתר גם אדהם האדיה, שהיה כשרון מבטיח ולא כל כך התקדם.
קיצורו של דבר, באתי לצפות במשחק נוער של חבר והתרשמתי לחיוב מהאצטדיון, שאמנם הוא לא דומה לאצטדיונים בחיפה ובנתניה אבל בסך הכל לא רע.
אשמח מאוד אם יבנו שם משהו יותר טוב אבל המתקן אינו אורווה.

טוב, בחזרה לביקור שלי שם (היה עוד אחד בהמשך, כשבאתי לצפות במשחק רדיוס של הקבוצה מעיר מגורי מול הפועל חיפה). ראיתי במקרהאימון של הקבוצה הבוגרת. אדהם האדיה היה ממש טוב ופעיל. תכלס, הוא עדיין משחק וזה יפה אבל התפספס מעט.

איציק 29 באפריל 2015

לא בטוח איך להגיב אבל אני מרגיש רע מאוד עם המעשה שלהם:
1. זוכר איך כתבו נגד ברצלונה ואחרות שמוכנות להיות ממומנות על-ידי תומכות טרור.
2. בשארה הוא פרסונה נון גראטה בגדול, ואולי יותר מזה. יש הוכחות חותכות שהוא שיתף פעולה עם האוייב, והוא לא הורשע, בסבירות מאד גבוהה כי ברח. טוב שהמצב כך מאשר מורשע ללא משפט, אך אין לאפשר לו את חזקת החפות כיוון שהוא לא ניסה להוכיח אותה כי אם ברח, דבר המעיד יותר מכול על פשעיו. העובדה שנצרת בחרה להודות לו, למרות שהיא יודע שזה המצב זה מצב כמעט בלתי נסבל, למרות העזרה שלו ולמרות שזה אירוע פרטי.
3. הכי חמור מבחינתי זה דגל פלסטין המראה על ההזדהות שלהם. מבחינתי הם לא ניסוי לשים גם דגל ישראל למראית של ניסיון לדו קיום, הם ניסו להצביע היכן נמצאת הנאמנות שלהם. לא רוצה במדינה אנשים שהנאמנות שלהם שייכת לאוייב באופן מוצהר. זה לא משהו לא חוקי, זה פשוט מאד בעייתי שגופים מצהירים על תמיכה באירגונים התומכים בהשמדת המדינה בה הם אזרחים. לא נאה לך, בבקשה עזוב ולך למקום בו אתה מרגיש שייך.

the bird 29 באפריל 2015

+ מיליון איציק !

אדם 29 באפריל 2015

רגע, כל מי שתומך במדינת פלסטין הוא אויב? מדינת פלסטין (הלא קיימת) היא אויב? אשמח להסבר.

איציק 29 באפריל 2015

אולי יש לי בעייה עם הבנת הנכתב (אני כתבתי), או הבנת הנקרא, אבל היכן כתבתי שהם אויב (אלו המזדהים עם האויב)? היכן כתבתי שפלסטין היא מדינה? כתבתי שהיא אוייב. אם אתה חושב שמדינת פלסטין (למרות שהיא יישות ולא מדינה) היא לא אוייב כי אם שוחרת שלום עם מדינתי (מדינת ישראל) ואולי גם מדינתך (מדינת ישראל, באם אתה אזרח המדינה), אשמח שתאיר את עיניי בנידון.

אדם 29 באפריל 2015

אולי עשיתי קצת הסקות אבל כתבתי את זה מכך שאמרת שאתה לא רוצה אנשים במדינה שהנאמנות שלהם שייכת לאויב. מכאן הסקתי שכל מי שתומך באויב מבחינתך הוא אויב כי אתה לא רוצה אותו כאן. אבל כנראה קצת התעלמתי מהמילה נאמנות אז אחזור לזה. גם אם אותם אנשים באמת נאמנים לפלסטין (כביכול) אני לא מוצא את זה מספק בשביל לרצות שלא יהיו כאן. ההשפעה הכי גדולה שיכולה להיות על המצב היא דרך מדינת ישראל, והם תושבי המדינה. הטענה שהם לא צריכים להיות כאן מחביאה בתוכה את הטענה שאין כל לגיטימיות (במצב העניינים הנוכחי, לא ההיסטורי ומה הוביל אליו) למדינה עצמה שכן אם נגרש מכאן את כל הנאמנים לרעיון בעצם אנו מעודדים את חיסול הרעיון. לכן, אני מוכן להכיל בתוכי את אותם האנשים מכיוון שאני חושב שיש מקום למדינה שכזו (וזה אחרי שמקום המדינה פספסנו בגדול את האפשרות שהם יהיו חלק מאיתנו, על טעויות משלמים)

איציק 29 באפריל 2015

אתה שוב מסיק לא נכון. אני לא רוצה אותם כאן אך איני מציע לגרש אותם. אשמח אם יעזבו מרצונם. אני דמוקרט ומכיר בזכותם הגם שאיני אוהב זאת. אם יעזבו מרצונם, לא אנסה לעצור בעדם. אם יעברו על החוק, זה סיפור אחר ודיון אחר. חבל שאתה מוביל את עצמך למסקנות שאין ולא היה להם שום קשר לכתוב.

אדם 29 באפריל 2015

סתם שימוש במילה לא נכונה. אמרת שאתה לא רוצה אותם כאן, לא התכוונתי שתכפה את זה עליהם אבל מבחינתך אם הם לא היו כאן היה טוב. זו הנקודה שאני לא מסכים איתה.

איציק 29 באפריל 2015

אז לא נסכים.

the bird 29 באפריל 2015

ביג לייק איציק

איוון הלבן 30 באפריל 2015

אדם, לא ציפיתי ממי שתומך בקריאות 'שמעון מזרחי, תתאבד כבר' להגיד דברים אחרים, אבל באמת מעניין אותי מה היית חושב אם בית"ר הרצליה היתה עושה טקס ומודה בו לעמי פופר שדאג שאיזה ברון בריטי יתרום לה כספים, ושמה על השולחן דגלי כהנא?

shadow 30 באפריל 2015

מסכים לחלוטין עם איציק.

למרות שפעם הייתי בצד השמאלי והיום קשה לי להזדהות עם הרבה חלקים ממנו אז יותר לכיוון מרכז, אני עדיין חושב שבלי קשר להאם אני מאמין בשלום או לא.

כל דבר בטקס הזה זועק לא לגיטימי.

זה הפוך מדו קיום. זו התרסה.

ולכתב עצמו אני חושב שאתה מתמם. היתממות היא תכונה בזיוה.

שינגי 29 באפריל 2015

מסכים עם הרבה מהנאמר, אבל ההתממות בקשר לחפותו כביכול של בשארה היא מקוממת.

בני תבורי 29 באפריל 2015

אין היתממות, יש הכרה בכך שמדובר בחשדות שלא אומתו. יתכן ואילולא ברח היה נחקר ומואשם ואשמתו מוכחת. זה לא קרה וזה על פי חוק.

שינגי 29 באפריל 2015

מצטער על ההשוואה,אבל גם היטלר לא הובא למשפט והורשע.

בני תבורי 29 באפריל 2015

אל תצטער, לא אני יוצא מוזר מההשוואה הזאת.

שינגי 29 באפריל 2015

בוא נשאל את זה ככה-אם היה מדובר על אנס שברח מהארץ טרם משפטו(על אף תשתית ראייתית להרשעתו) גם אז היית כל כך סלחן אם קבוצת כדורגל כלשהיא הייתה עורכת לכבודו טקס בנוכחות תקשורתית?

בני תבורי 29 באפריל 2015

אנס הוא מי שהורשע באונס. בשארה הוא מי שחשוד בריגול וחשוב שתאמץ לך את הגישה החוקית לעניין. לא הפרשנות שלך או שלי היא הקובעת אלא לשון החוק.

שינגי 29 באפריל 2015

חף מפשע מוכיח את חפותו,לא נמלט.
ולא דברתי פה על העניין החוקי,אלא על השלשול מהמקפצה של אחי נצרת(וסכנין בתחילת העונה) ועל ההתממות שלך בנושא.

ישי 29 באפריל 2015

אנס הוא מיש אנס, בין אם הורשע באונס ובין אם לא.
עונש יוטל על מי שהורשע באונס.
לא צריך לבלבל בין מציאות למשפט.
ולמי שכל כך מעריץ את המפשט, הרי שכבר בג"צ קבע שיש להבדיל מציאות למשפט לגבי ועדת בכור על רצח ארלוזורוב.

shadow 30 באפריל 2015

שמע בני אתה מתדרדר מתשובה לתשובה.

זה אפילו נהיה מביך להסביר לך את זה, כי אתה לא ילד אבל התשובות שלך הם כמו של ילד.

אז אתה כבר לא רק מתמם את גם מתחכם.

אלה הן תכונות שמזוהות עם תחמנים ונוכלים, לא בטוח שזה מה שאתה מנסה לשדר, אבל זה מה שיוצא לך.

גיסנו 30 באפריל 2015

ליברמן נחשד בשחיתות בזויה במיוחד.
הוא לא הורשע כי איכשהו כל העדים נעלמו מעל פני האדמה או שינו את גרסתם במפתיע.
אני מבין שאין שום בעיה עם זה שוא עדיין שר במדינת ישראל.

או ג'יי סימפסון יצא זכאי בגלל טיעון קלוש במיוחד שבשיטת המשפט האמריקאית ההזויה הספיק כדי לזכות אותו. האם אתה חושב שזה אומר שאין שום בסיס להאשמות והוא בעצם צדיק?

ud 30 באפריל 2015

גיסנו,
השאלה היא איך זה שיש משהו כמו 200 אלף איש שהצביעו לליברמן למרות החשדות בשחיתות.
אבל לעניין הפוסט – גם אם בשארה היה מורשע בריגול ובבגידה ובקבלת דבר במירמה ובאונס ובכל דבר אחר, מה שאחי נצרת עשו מוגן ע"י חופש הביטוי, ואני שמח שבמדינה שלי אפשר לעשות מעשים שמקוממים חלק גדול מהציבור, ולצאת מזה בשלום.
ואני מודאג מהקולות שקוראים לפעולה נגדם. כי בדיוק בגלל חילוקי הדעות ואי ההסכמה בינינו, חשוב שהזכות לבטא את דעתך (בהתאם למגבלות החוק, כמובן) תהיה מוגנת בצורה מוחלטת.
אני מקבל את זה שיש אנשים שרואים את העולם אחרת ממני. אנשי אחי נצרת הם אנשים כאלה, וגם אנשים שהצביעו למפלגות אחרות ממה שאני הצבעתי (מאוד אחרות) הם בעלי דעות שונות משלי.
אני מקבל את זה שהם מביעים את דעתם ואין לי כאב בטן. אני לא רוצה למנוע מהם להביע את דעתם, כי אני אהיה הבא בתור, ואני די אוהב להביע את דעתי.
אני חושב שזה מרכז הפוסט של בני. הוא מסרב לקבל כאב בטן מזה שאנשים שחושבים אחרת ממנו הביעו את דעתם בדרך מקוממת. כל עוד הם לא הסיתו לאלימות, או עשו משהו אחר שמנוגד לחוק, זה בסדר. עדיף שיגידו מאשר שלא ניתן יהיה להגיד.

גיא זהר 30 באפריל 2015

גיסנו, אתה עדין עם ליברמן. אחרי שהוא גרם בשיטות שונות ומשונות לסחבת בעניינו והתלונן על כך, דאג למנות שר לבטחון פנים והמפלגה שלו ויועץ משפטי כלבבו שהחליט על העמדה לדין בעבירות הקלות יותר, הוא יצא זכאי. אבל למה ליברמן. יש עבריין מורשע שחוזר אוטוטו אל שולחן הממשלה

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2015

ואם האנס היה בורח וטכנית לא היה עומד לדין.
גם היית נצמד להגדרות פורמאליות ?
כל בר דעת מבין שאם ח"כ בורח מהארץ ומאסד חברותו בפרלמנט הישראלי אז הייתה לו סיבה טובה לעשות זאת.
חבל על ההיתממות .

אנדר 29 באפריל 2015

זה רק נדמה לך בני

בני תבורי 30 באפריל 2015

מה נדמה לי?

the bird 29 באפריל 2015

אתה יוצא מוזר לאללה

א ח 29 באפריל 2015

לא מבין את הדיון…

זה לא קשור לשמאל או ימין…זה מגעיל,זה פוצע את העין,
וזה בטח לא קשור לחצי גמר

בני תבורי 29 באפריל 2015

מבין אותך.

Lord Anthony 29 באפריל 2015

לזכותם יאמר שהם מספיק כנים כדי לא להסתיר את מקורות המימון שלהם, והם מוכנים להגן על ההחלטות שהם קיבלו.
זה לא טריוויאלי בכדורגל הישראלי.

מיכאל 29 באפריל 2015

בני, זה לא בסדר. אפשר לתרץ את הכל איכשהו (כולל ההיתממות לגבי בשארה),
אבל לא הבנתי מה ההצדקה לשים את דגל אש"ף מקדימה.
זו ההגדרה הקלאסית של להשתין מהמקפצה.

בני תבורי 29 באפריל 2015

מיכאל,
למה אתה סבור שאני מתרץ? הערכים שלי ברורים ומוצקים בדיוק כמו שלך. את מה שאתה מכנה בטעות "היתממות" לגבי בשארה אנחנו צריכים לחבק ולשמור עבור עתידנו כאן.

the bird 29 באפריל 2015

איזה היתממות לגביי בשארה
ממש נופת צופים….מעניין שזה נוח להעלים עין כשרוצים ממי שרוצים !
אני רוצה שיגיעו הימים שיהודים יעשו כזו מסיבת עיתונאים בקטאר עם דגל ישראל
אז נדבר על "דו קיום" מפוברק שהמצאת פה.

MOBY 29 באפריל 2015

בני לטעמי לכלכת.
אני יכול להסכים עם האירוע הפרטי אבל כל המלל המתרץ?
למה לא תביע את אותה סובלנות כלפי הקומץ? כי חלקו שירת בצבא. וחלקו מקיים את מצוות כיבוד הורים. חלקו צם בכיפור ועומד בצפירה? אז מותר לו ….
שטויות.
המרגל הפחדן (שהיה חבר כנסת…..) גרם לפגיעה באזרחי המדינה ללא קשר לדתם. ככזה אין לו מקום על שולחנות כבוד.

בני תבורי 29 באפריל 2015

MOBY,
אתה מוכיח את טענותיי, קשה לך לקבל אופן חשיבה אחר משלך. הטקסט שלי אינו אוסף תירוצים אלא נימוקים שלי למה הבטן שלי חיה בשלום עם זה. הקומץ הוא גזען כי הוא מסרב לקבל אנשים בגין גזעם ודתם ובשארה רק חשוד כמרגל למרות מה שאתה חושב שאתה יודע.

ישי 29 באפריל 2015

הקומץ הורשע בגזענות?
לכל אדם מהקומץ יש חזקת חפות ביחד עם בשארה.

אדם 29 באפריל 2015

לא כשהקומץ שר בחוצות העיר שהוא גזען

ישי 29 באפריל 2015

וגם לא כשבשארה בורח למדינה ערבית עוינת.
לא צריך להיות מטומטמים.
כמובן שמבחינה משפטית לכל אדם יש חזקת חפות, ואם יתפסו את בשארה יצטרכו להביא נגדו הוכחות במשפט. אבל המשפטיזציה המוגזמת הזו של המציאות היא אידיוטית. יש עובדות ברורות גם אם אין בהן (ובצדק) הכרה משפטית.

the bird 29 באפריל 2015

רק אצל בני אפשר לחשוב אחרת תכל עוד זה לפי דעתו
משקל חופש הביטוי הוא נתון שקל מאוד לשנות
לפי הצורך האובייקטיבי

the bird 29 באפריל 2015

(כל המשפט האחרון אמור להיות בגרשיים) (:

MOBY 30 באפריל 2015

בני אתה מוכיח את טענותיי.
הקומץ הוא מותג שהודבק למספר ארגוני אוהדים שמפרים סדר והנאה. אתה משום מה החלטת שהתכוונתי ללה פמיליה. מה זה אומר עליך? הקומץ התל אביבי הצהוב והאדום לא הואשם בגזענות, לדעתי אין קומץ שהורשע בגזענות.
אין לי שום בעיה לקבל דעות שונות משלי. יש לי בעיה כאשר בויכוח מתחילים לנפנף ידיים לגלגל עיניים ולהגיד כי…ככה זה. ואתה לא מבין. תהיה ענייני.

בני תבורי 30 באפריל 2015

MOBY,
אתה צודק, התכוונתי ללה פמילייה.

MOBY 30 באפריל 2015

אז מה זה אומר אליך? מצג אחד אין לך בעיה למתג. מצד שני אתה בוחן כל מקרה לגופו.
תחליט ואז ניתן יהיה לדון. כל דרך פעולה אחרת היא ריקוד טנגו לא מוצלח.(מלווה בנפנוף ידיים, "ככה זה" ו"אויש,אתה לא מבין" או "זו לא דוגמה").

בני תבורי 30 באפריל 2015

MOBY,
את מה שזה אומר עלי אתה ממילא מחליט וזו זכותך המלאה. אנחנו יכולים לדון על תוכן הפוסט והוא אינו כולל כלום ממה שייחסת לי.

MOBY 30 באפריל 2015

אה… שוב אני לא מבין כלום.
אז יש לו, לח"כ שיצא לחופשה ללא תשלום מיוזמתו, מקום על שולחנות הכבוד או לא?

the bird 29 באפריל 2015

+1 מובי

גיא זהר 30 באפריל 2015

כתבתי במקום אחר שאני לא ממש מתרגש מכתב האישום של מדינת ישראל נגד עזמי בשרה שנראה על פניו מופרך (כמו כתב האישום וגזר הדין נגד טלי פחימה ובמידה מסוימת גם נגד נחום מנבר). אני גם לא קונה את כל סיפור ההמלטות. לדעתי יש כאן יד רוחצת יד מצד שני הצדדים. ברור לכל בר בי רב שהטקס בכלל והעיתוי בפרט הוא פרובוקציה שהשיגה את מטרה שהיא פרסום התרומה הקטארית.

ניר 30 באפריל 2015

״אני לא מתרגש״, ״על פניו מופרך״ – אין ספק שיש לך גישה ישירה לחומר הראיות ואתה יודע בדיוק מי אשם ומי לא. יש אנשים שפשוט נולדו עם האמת בכיס.

בשארה, מרגל או לא, הוא אדם שהביע מספר פעמים את הערצתו לרוצח ההמונים בסוריה. זה היה אמור לעשות אותו לפרסונה נון-גראטה אצל מי שמחזיק עצמו הומני (כמו שאכן הפך לבדיחה בעולם הערבי בגלל הופעותיו באל ג׳זירה, הרשת של אמיר קטאר). הוא גם הביע כמה וכמה פעמים את רצונו לחסל את מדינת ישראל, ואין שום סיבה שנסכים לכך שקבוצת כדורגל ישראלית תכבד אותו.

זה מסוג הדברים שקורים רק בישראל, והתגובה לכך היא בדיוק ההליכה ימינה של הציבור שאתם נהנים כל כך להזדעזע ממנה.

גיא זהר 1 במאי 2015

יפה שהכנסת אותי לתוך קולקטיב "שנהנה להזדעזע". בשרה רחוק להיות מכוס התה שלי וטקס ההוקרה לו ולקטאר לא היה הדבר הכי נחמד שראיתי לאחרונה אבל אם אין בעיה חוקית עם העניין תאלץ להסכים לזה אם תרצה ואם לא. ומה לעשות שבענייני כתבי אישום הנוגעים לבטחון המדינה אני לא מתרשם ממערכת אכיפת הצדק. סומך על מדינת ישראל שאם האשמות היו כה חמורות לא היו נותנים לבשרה לצאת מהארץ.

אביאל 1 במאי 2015

גיא – שכחת פרט קטן, הוא היה חבר כנסת באותה תקופה, לכן נהנה מחסינות – אם היית רוצה לעצור אותו זו פרוצדורה ארוכה מאוד, ככה שהוא דיי בקלות עלה למטוס.

ערן 29 באפריל 2015

דין דגל אשף הוא דין דגל קטלוניה.
פרנקו אסר לקרוא לילדים גורדי על שם המגן הקדוש שארבע אצבעותיו המגואלות בדם נמשחות על המגן הזהוב ויוצרות את הדגל. את הדגל כמובן היה אסור להציג.
כאן זה לא פרנקו. לילדי נצרת מותר לדבר ערבית וטוב שכך.
ניתן להציג דגל באירוע פרטי גם אם הוא בצבעי הקשת או כל צבע אחר.

יש בלבול שאותי מפחיד שנותן לנו יותר מדי קרדיט בלהחליט מה לגיטימי או לא לגיטימי. זה נושא מהותי. הם אנשים עם אינטרסים שונים לשלך. חלק מהאנשים המניעים את נצרת מימונית כנראה ראויים לעמוד לדין ואני לרגע לא מתבלבל בין שני נושאים.
אבל אנשים חופשיים יכולים להניח דגל על השולחן.

מכאן לשאלתך ההצדקה. גם אם פגע בך מעט שתן

ערן 29 באפריל 2015

התגובה כוונה למיכאל

איציק 29 באפריל 2015

לא שמעתי על קטלונים שמפציצים את המדינה, או קטלוניה מוגדרת כיישות טרור ואויבת המדינה. כנראה התבלבלתי במשהו ולא קראתי את המקורות הנכונים. תודה שהארת את עיניי

בני תבורי 29 באפריל 2015

עד כמה שאני יודע גם אחי נצרת לא מפציצים את המדינה ולא מוגדרת כיישות אויב.

איציק 29 באפריל 2015

לא דברתי על נצרת, דיברתי על ההשוואה בין דגל אשף לדגל קטלוניה. לא מבין למה לקשור את נצרת להקשר זה. לא מתאים.

בני תבורי 29 באפריל 2015

איציק,
דגל אש"פ הוא דגל שחלק מבני האדם החיים בעולם מזדהים אתו ועם מה שלדעתם הוא מייצג בדיוק כפי שאתה סולד ממנו בגלל מה שלדעתך הוא מייצג.

איציק 29 באפריל 2015

בני,
על זה אני מוכן לדון איתך. אני לא מבין איך קשרת את התגובה שלי לזה שנצרת מפציצים את המדינה.
לגבי הטענה שלך, אין לי שום הסתייגות, אבל אנו חיים בישראל ומחוייבים למדינה זו. אם בספרד, קובה או פולינזיה אש"פ נחשבים חסידי אומות העולם, אני לא מסכים איתם אך זה עיניינם, ושם אפשר לשים את הדגל. בישראל אש"פ מוגדר כאירגון טרור (מי שחושב אחרת יכול להתווכח עם הקביעה, אבל עד שלא יוגדר אחרת הוא נחשב לכזה לפי הגדרות המדינה). אני לא בטוח שקיים סעיף בחוק לפיו ניתן להאשים את אלו שאירגנו האירוע, ולא בטוח שאם אפשר אז צריך. מצד שני, אני לא חושב שצריך לעבור על זה לסדר היום. הם קבוצה הכפופה להתאחדות לכדורגל וככזו צריכה ליצג את ערכי ההתאחדות גם באירוע פרטי. לדעתי ההתאחדות צריכה להזהיר אותם או כל קבוצה אחרת שתנהג כך, בהרחקה ובפעם הבאה להרחיק אותם. אם זה יגרום הרחקה המונית של קבוצות ערביות, אני אחייה עם זה בשלום.

אדם 29 באפריל 2015

גם מנדלה היה נחשב טרוריסט בזמנו.
גם חלק מארגוני ההתיישבות היו מעט טרוריסטים.
לפעמים הרעיון נכון והדרך שגויה, אבל העובדה שהדרך שגויה לא שוללת את לגיטימיות הרעיון.

איציק 29 באפריל 2015

אז…
הרי כשהם נחשבו לכאלו, הם היו נירדפים על-ידי אלו שחשבו שהם כאלו. אם בפרספקטיבה של זמן מישהו יוכיח לי שטעיתי בכך שאני קורא להם אויב או אירגון טרור, אתנצל ואקח את מילותי בחזרה. אני גם לא רואה שום לגיטימיות ברעיון, אך מוכן לדון איתם לא בגלל לגיטימיות הרעיון כי אם בגלל הרצון שלי בחיים נורמאליים בשבילי ובשביל הדורות הבאים. כיוון שאין הליגיטימיות שלהם נושא הדיון, אני לא רוצה לפתוח זאת שוב. היו פוסטים בנושא ועוד יהיו ושם אולי נחזור לכך.

Bob 29 באפריל 2015

אש"ף אינו מוגדר כארגון טרור בישראל כבר זמן מה, המדינה אפילו הכירה בו כנציג הלגיטימי של הפלסטינים מולה, אם אני לא טועה בהסכמי אוסלו.

איציק 29 באפריל 2015

אולי אתה צודק, לא בודק, מאמין לך. אש"פ בטח לא מוגדר כאירגון ידידותי שאזרח ישראלי רשאי לנסוע לכול מקום שם באופן חופשי, בלי שפטרול או מחסום ישראלי יעצור וימנע זאת.

עופר 30 באפריל 2015

איציק יחי הדמגוגיה. זה לא הופך את אש"פ לאויב ולא את הרשות הפלשתינאית לישות אוייבת. אנחנו חתומים על הסכמי שלום מולה, דואגים שהיא לא תיפול ומשתפים איתה שיתוף פעולה בטחוני.

איציק 30 באפריל 2015

כן בטח, לא סתם שלום, שלום חם, רותח. אני זוכר את החתימה על המידשאות קמפ דויד, ולא רק שם, עשו סבב חתימות בכול העולם, עם חיבוקים ונשיקות. לכן מעזה יורים עלינו פרחים ובונבוניירות, אין מחסומים והתנועה זורמת כסידרה לשני הכיוונים. רק תסביר לי, אם יש הסכם שלום, למה אין הסכם שלום, ואובמה מאיים עלינו שאם לא נתקדם בשיחות להסכם שלום (אולי גם הוא לא יודע שכבר חתמנו) הוא ישקול את צעדיו, באירופה מאימים בחרמות (גם הם כנראה לא שמעו על ההסכם), והערבים כל הזמן מגנים אותנו באום (יתכן שגם הערבים לא שמעו). אולי אתה חתמת על הסכם ולא סיפרת לעולם עד לתגובה זו… גדול, פשוט גדול!!!

ערן 29 באפריל 2015

והבאסקים?

איציק 29 באפריל 2015

כן, נכון, אתמול הבסקים הפציצו את ביתי בבאר-שבע. איך לא זכרתי זאת.

ערן 29 באפריל 2015

זה טיעון מנצח וצודק.
ניצחת.
העיקר הוא שההקשר נכון והנקודה הובנה

איציק 29 באפריל 2015

אין לי מושג מה אתה מנסה לקשור. יש דיון בקשר לדגל אש"פ במדינת ישראל. מה הקשר לדגל באסקי או קטאלוני בישראל?

ערן 29 באפריל 2015

יש לך מושג. אתה מכריח את הדיון מחוץ לנקודה

איציק 29 באפריל 2015

אני מרים ידים, אני כנראה קשה הבנה.

the bird 29 באפריל 2015

הניסיון הנואל של ערן לשוות את הקטאלונים למצב פה
מגחיך את הטענות השקריות כרגיל של "העוול" לעוברי אורח התמימים המסכנים
שכנינו הידועים בכך שהם שוחרי איכות הסביבה הירוקה ונקייה מיהודים שבמקרה הזדמנו לאזורנו.
איציק הכל בסדר….תמשיך להיות "לא מובן" כמו שאתה (:

דורפן 29 באפריל 2015

איציק – קטלוניה נלחמה מול חלק אחר בספרד במלחמה שגבתה מאות אלפי חיי אדם. מעבר לברצלונה – מחבל הבאסקים יצא טרור אנטי ספרדי. אם יש לך בעיה לגיטימית עם נצרת, לספרדי צריכה להיות בעיה עם בילבאו.

איציק 29 באפריל 2015

רונן, דובר האם קטלונים מפציצים את ישראל. לגבי המצב בספרד, אם אתה רוצה אפשר. ספרד צריכה להחליט מה היא רוצה לעשות עם קטלוניה, ולא אני. אני יכול רק לומר לך שבכנס האחרון שהיתי (התקיים בהלסינקי) הכריזו על מיקום הכנס הבא, בילבאו. זה הוצג כספרד, והכנס מאורגן על-ידי מספר אוניברסיטאות ספרדיות. כנראה שהמצב שם בכול זאת טוב מאשר כאן. ניראה לך שאוניברסיטת ביר-זיד תרים כנס עם הצהרה שזה כנס ישראלי (לא שהיתי רוצה זאת) ובשיתוף עוד מספר אוניברסיטאות בארץ? אנחנו מאוד רחוקים מהמצב בספרד ולא צריך להתבלבל. מתי בפעם האחרונה שמעת על טילים קטלונים עפים על ערים בספרד? צתי ניסו להעמיד ספרדים בבית הדין בהאג? מתי דרשו סנקציות נגד ספרד באום?

עופר 30 באפריל 2015

אוניברסיטת ביר זית היא של החמאס ולכן האנלוגיה נופלת. נראה לך שהאוניברסיטה של המפלגה הלאומית הבאסקית תארגן את הכנס הזה?
לעומת זאת אוניברסיטת אל קודס משתפת פעולה עם אוניברסיטה עברית בכל מיני מחקרים.
איציק מתי שמעת על טילים של אש"פ שעפים לישראל?
מי דרש סנקציות נגד ישראל באו"ם?

איציק 30 באפריל 2015

עופר, סתם שאלה, ניסיתה לברר עם עצמך את התשובות לשאלות שאתה שואל לפני שאתה פונה אלי. אבו מאזן אחראי על כל הרשות, חמאס, דרדס, ברדס, כמו שביבי (להבדיל אלף הבדלות) אחראי על מה שקורה במדינה. ואם היתה מנצל את הבנת הנקרא הנחוצה היתה מבין ששאלתך טריויאלית, אוניברסיטת בילבאו הציגה את עצמה כאוניברסיטה ספרדית, נראה לך שאוניברסיטת אל קודס הידידותית אלינו עד מאוד, תהייה מוכנה להציג את עצמה כאוניברסיטה ישראלית (לא שהינו רוצים בכך)?

עוד מתן אחד 30 באפריל 2015

אש"ף דוגל (בחוקתו) שאין מדינת ישראל ושהדינה שקמה על אדמת "פלסטין" צריכה להיות מושמדת ולהעלם! וזה למה דגל אש"ף הוא לא לגיטימי גם לילדי נצרת שחיים פה כישראלים.
אגב קאטר היא מדינה פושעת שמכשירה את עצמה בשביל שהמערב יוכל להכשיר אותה בתורו ושלכולם יוכלו להמשיך לעשות עסקים בשקט ולרוויח כסף על חשבון סכסוכים בין לאומיים.
די להתמם!

גיא זהר 30 באפריל 2015

אין היום חוק שאוסר על הנפת דגל הרשות הפלסטינית שזהה עם דגל אש"ף ולמיטב ידיעתי הרשות הפלסטינית לא הפציצה את באר שבע אלא החמאס והג'יהד האיסלמי (נכון ששוטרים פלסטיניים ירדו על חיילי צה"ל וגם על אזרחים ישראלים במספר הזדמנויות)

איציק 30 באפריל 2015

הרשות הפלסטינית אחראית לכל הקורה מיטחה, ולא ניתן להתחבא מאחורי טיעון זה. אולי אני אפציץ את עזה וממשלת ישראל לא תהייה אחראית לכך כי אני אכנה את עצמי חמסה יהוד שאינו מוכן להשמע להוראות השילטון ומחריז על עצמי כגוף עצמאי.

אהד 30 באפריל 2015

גיא, סתם לשם הדיוק, בימ"ש אמריקאי פסק לפני זמן מה כי הרשות אחראית לחלק מהפיגועים שיצאו לפועל בזמן האינתיפאצ'ה השנייה.

גיא זהר 30 באפריל 2015

יכול להיות וברור שערפאת רכב אז על גבו של הסוס אבל ברמה העקרונית הרשות היא גוף לגיטימי גם מבחינת מדינת ישראל

עופר 30 באפריל 2015

איציק
אם ישות פוליטית אחראית למה שקורה בשטח שבו היא שלטה פעם, האם הבריטים אחראים למה שקורה באמריקה?

איציק 30 באפריל 2015

היא לא שלטה אף פעם, כי זה אף פעם לא היה שלה, אבל במסגרת הסדרים היא לקחה על עצמה אחריות על מה שקורה בשיטחי A ובעזה. גם אויבים מחויבים לקיים הסדרים.

ניינר 29 באפריל 2015

בחיים לא אקנה חולצה של בארסה אהובתי עם הלוגו של קטאר. מדינה מתועבת שאנשים אומללים מנפאל ועוד מדינות חסרות מזל מתים בה בגלל האגו של השליטים המושחתים שלה. כל נושא המונדיאל אף הוא מסריח עד אימה ולמרות כל זאת, אין לי שום בעייה עם הצעד של הנצרתים

wazza 29 באפריל 2015

שתי שאלות
האם לכשתקום המדינה הפלסטינית המיוחלת כל אותם תומכים נלהבים יעתיקו את עצמם לשם?
השאלה השנייה היא אם יש משהו שהערבים/ פלסטינים יעשו שכן יעצבן אתכם?

בני תבורי 29 באפריל 2015

שאלה ראשונה לא.
שאלה שנייה כן, אין להם מושג בחומוס.

אלכס דוקורסקי 29 באפריל 2015

בני, אתה מכליל על סמך ההתנסות הפחות טעימה באבו-גוש. יש מקומות טובים יותר (:

בני תבורי 30 באפריל 2015

אלכס,
אבו אדהם בכפר יאסיף מעולה, אותו אחד בת"א מזעזע. שאלתי אותו פעם איך הוא מסביר את הפערים. בת"א עובדים אצלי אשכנזים, הוא אמר, לא מצליח ללמד אותם.

איציק 30 באפריל 2015

זו אמירה גזענית!!!

בני תבורי 30 באפריל 2015

ממש לא. הוא לא אמר שאשכנזים לא יכולים ללמוד, הוא אמר שהוא לא יכול ללמד אותם.

איציק 30 באפריל 2015

זה היה בציניות… מותר לי מידי פעם…

אורי 29 באפריל 2015

אני לא חושב שיש משהו לא חוקי במה שאחי נצרת עשו אבל כן חושב שיש משהו מאד מעציב.
הם, כמייצגי הציבור הערבי (ובדומה לנציגיהם בכנסת) בוחרים לייצג קו של בדלנות לעומת הציבור היהודי.
זה לגיטימי מבחינתם להזדהות עם בני העם הפלסטיני ביוש ועזה אבל במקום קו של קירוב לבבות וגישור בין הפלסטינים בשטחים לבין יהודי ישראל הם מובילים בפעולותיהם דווקא לניכור ולחשדנות.

ושאלה קטנה אליך – האם היית מרגיש אותו דבר אם היה מדובר בדגל סוריה או איראן? תמונה של אחד ממנהיגי דאעש (שגם לא הורשעו.. )?

בני תבורי 29 באפריל 2015

אורי,
אני לא יודע איך מתמודדים עם שאלות היפותטיות.

אורי 30 באפריל 2015

שאלות היפותטיות דומות לשאלות רגילות.
אם אין תשובה טובה אז מנסים להתחמק באלגנטיות….

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2015

+1000

Amir A 29 באפריל 2015

אורי, נקודה טובה העלתה. השאלה שעלתה בראשי היא איך הגענו למצב שבו קבוצת כדורגל ישראלית בוחרת לשים על השולחן דגל של יישות אחרת (תהה אשר תהה) במקום את דגל ישראל?

איציק 29 באפריל 2015

אנחנו לא הגענו לשם, אנחנו שם כל הזמן.

ישי 29 באפריל 2015

פעם, אם לדייק זה היה ב-29.11.47, הערבים תושבי הארץ (כולל אלה מנצרת שארחו את קאוקג'י; כמובן שבאופן פרטי היו כמה שלא; אבל ככלל היו אלה תושבי הארץ ללא הבדל גאוגרפי) פתחו במלחמה נגד היהודים כאן (אם כי כמובן שגם לפני זה לא נמנעו מלרצוח פה ושם, אבל מלחמה כוללת רק אז).
היום מצבנו טוב והם רק בוחרים לשים דגל של ישות אחרת.
איך הגענו לזה? באמצעות הניצחון באותה מלחמה והמשטר הצבאי שלאחריה (האמת שהגענו למצב יותר טוב אפילו, אבל בגלל שינויים במדיניות המצב הידרדר).
.

Amir A 29 באפריל 2015

מרגיש שנון?

ישי 29 באפריל 2015

מרגיש שאין לך מה לענות.
אתה יוצא מנקודת הנחה נאיבית כאילו העובדה שערביי נצרת רוצים להניף דגל של ישות זרה היא בגלל מה שהיהודים כאן עושים להם. וכמובן שוכח שהם היו עוינים כלפי היהודים כאן כבר מזמן. כמובן שאם מעמתים אותך עם המציאות, כל מה שיש לך לומר הוא שאלה רטורית מטופשת.

the bird 29 באפריל 2015

ישי המציאות היא לא בדיוק מה שמעניין אותם…
העיקר להעביר מסר שקרי כל הזמן
שמקרבן את התוקפן ולעשות אותו מסכנון

אדם 29 באפריל 2015

חלק מהמציאות שלכם היא העובדה שהייתה הנתקלות נוראית כלפי ערביי ישראל לאחר קום המדינה למרות שהיה רצון מצידם להיות חלק מהמדינה שקמה. אין כמו לספר רק חצי מהסיפור.

the bird 29 באפריל 2015

בסדר …שכתוב ההיסטוריה שלך הוא ממש לתפארת מדינת פלסטין
מה שערביי ישראל עשו בהקמת המדינה כנראה
נעלם ונשכח מעיניך (שלא לדבר על לפני)
כשרוצים לאמץ נראטיב של נכבה זה מה שקורה.

דרך אגב רושמים התנכלות
או שזה אולי טעות פרוידאנית

יואב 29 באפריל 2015

אותם ערבי ישראל שבמלחמת ששת הימים כבר חילקו לעצמם את המדינה?

אורי 30 באפריל 2015

אדם, אתה יכול בבקשה להפנות אותי למקורות שמצביעים על הרצון שלהם (כחברה) להיות חלק מהמדינה?

Amir A 29 באפריל 2015

אתה מוכן לחזור למה שכתבתי ולהראות לי היכן מצויין שאני "יוצא מנקודת הנחה נאיבית כאילו העובדה שערביי נצרת רוצים להניף דגל של ישות זרה היא בגלל מה שהיהודים כאן עושים להם"?

Amir A 30 באפריל 2015

ישי, אני חוזר על הבקשה שלי. תקרא בבקשה את השאלה המקורית שלי ותראה לי איפה אמרתי את מה שאתה טוען שאמרתי?

אהד 30 באפריל 2015

לא יודע למה התכוונת, אבל כשקראתי את המשפט הבא שכתבת, "השאלה שעלתה בראשי היא איך הגענו למצב שבו קבוצת כדורגל ישראלית בוחרת לשים על השולחן דגל של יישות אחרת (תהה אשר תהה) במקום את דגל ישראל?", אני ישר חשבתי שאתה מאשים את המדינה בכך שבגלל מעשיה, נצרת מזדהה עם אש"ף.

Amir A 30 באפריל 2015

אהד, אני כתבתי את מה שאתה מייחס לי? או מה שישי והציפור ייחסו לי? אתה לא חושב שיש קצת בעייתיות בזה שמייחסים לי משהו שלא אמרתי ואחר כך בונים תילי תילים של טענות על בסיס זה?

אהד 30 באפריל 2015

לא ייחסתי לך כלום והקפדתי לכתוב שאני לא יודע למה אתה מתכוון. עם זאת, שאלת מדוע ישי הסיק שזה מה שאמרת ועניתי לך. הוספתי שגם אני חשבתי כך. אני עדיין לא מבין למה התכוונת כשכתבת את שכתבת.

Amir A 30 באפריל 2015

נכון לגביך, אבל ישי כתב בתגובה לשאלתי ש"אתה יוצא מנקודת הנחה נאיבית" ושאני "כמובן שוכח" וחתם ב-"כמובן שאם מעמתים אותך עם המציאות". הגדיל לעשות הציפור שהחרה מיד אחריו וכתב "ישי המציאות היא לא בדיוק מה שמעניין אותם… העיקר להעביר מסר שקרי כל הזמן".
אם מישהו לא מבין למה מישהו אחר התכוון לא יותר פשוט לבקש ממנו להבהיר את הנקודה?
ורק כדי להבהיר, השאלה שלי היא באמת מה שהיא. כיצד התפתחה סיטואציה שכזו?

the bird 30 באפריל 2015

אני הבנתי בדיוק מה שאהד הבין ולכן הגבתי כך,
אם תואיל אולי להסביר את דבריך
ובמידה שזאת לא הייתה כוונתך (כמו בהסבר של אהד),
אני מצטער מראש שהגבתי כך
להגנתי אוכל לומר שלפחות עוד שניים טעו בהבנה בדיוק אותו דבר
אז כנראה שדבריך לא היו מובנים דיים
נודה לך מראש אם תסביר (:

Amir A 30 באפריל 2015

ציפור, כמו שכתבתי כבר פעמיים, אני בסך הכל שאלתי שאלה שלי אין את התשובה עליה. זו הסיבה ששואלים שאלות. האחריות על העובדה שאתה וישי מיהרתם להסיק שדבריי מכוונים לכיוון מסויים וכתבתם עלי את כל מה שכתבתם היא עליכם ולא עליי. אולי אם תלמדו לקח קטן להבא מהמקרה הזה ותנסו תחילה להקשיב במקום מיד לקבוע נחרצות מה מישהו אחר מתכוון/אומר/רוצה ייצא הפסדנו בשכרנו.

the bird 1 במאי 2015

נראה לי שהתשובה לשאלתך ניתנה פה.
ואם היא הייתה אכן רק שאלה תמימה (בלי ציניות מאחוריה) אז היא הייתה מאוד נאיבית….הם לא רוצים אותנו פה….איך שלא תרבע את המעגל
לפני שתנסה ללמד לקח תקרא שוב את התגובה של אוהד ואיציק ותראה שהמושג "איך הגענו"….
היא הבעייתית בכל נק המוצא של הדיון פה….וכמו שכבר רשמתי אני מתנצל על אי ההבנה כלפיך….אבל התוכן שלי כלפיי כל מי שחושב שזה קשור איכשהו אלינו עומד בעינו

Amir A 1 במאי 2015

ציפור, המושג "איך הגענו" נוגע לאזרחי מדינת ישראל, יהודים או לא יהודים. אחרי הכל, כל עוד יש להם אזרחות אזי הערבים אזרחי ישראל הם חלק מהחברה.
השאלה היא שוב, כיצד כאזרחי ישראל הגענו למצב שבו חלק מהאזרחים בוחרים להופיע תחת דגל של יישות זרה. ברור לי שמהצד שלך של המפה הפוליטית התשובה תהיה שהערבים אזרחי ישראל פשוט לא רוצים את היהודים כאן וזה הכל. וברור לי שמהצד השני של המפה הפוליטית התשובה תהיה שהממשלות היהודיות אף פעם לא עשו מאמץ אמיתי לשלב בחברה את האזרחים הלא יהודים והאחריות כולה של הממסד. אבל נראה לי שהתשובה קצת יותר מורכבת מהפשטות המחשבתית הנ"ל. הרי אם הערבים אזרחי ישראל לא היו רוצים אותנו כאן אז שחקנים ערביים לא היו לוקחים חלק במשחקי נבחרת ישראל שאמורים בסופו של דבר להאדיר את מעמדה של מדינת היהודים. ואם הרוב היהודי לא היה רוצה לשלב את הערבים אזרחי ישראל אז קבוצות מהמגזר לא היו משתתפות במשחקי ליגת העל או שחקנים ערביים לא היו מככבים בקבוצות שמזוהות עם הרוב היהודי.
בניגוד אליך אני לא חושב שזו שאלה נאיבית, אלא שאלה שבאמת צריך לתת עליה את הדעת במידה ומישהו באמת רוצה למצוא פתרון למצב. אני חושב שההשקפה שלך וההשקפה של תמונת הראי שלך מהצד השני של המפה הפוליטית היא השקפה חד מימדית, וככאלו הן לבטח לא יביאו לפתרון שיבטיח קידמה. מה שכן, אלו השקפות שלא דורשות מאמץ ופשרה וככאלו סביר להניח שהן בסופו של דבר יתנו את הטון במערכת היחסים בין המיעוט הלא יהודי והרוב היהודי במדינה.

the bird 2 במאי 2015

בכל טיעון ישנם יוצאים מהכלל המעידים על הכלל.
(עיין ערך שחקנים ערבים והמנון .,הקריאות שהיו במשחק שמשום מה רוב התקשורת מתעלמת ממנה כמו במשחקי סכנין…ועוד ועוד)
ואין בזה כדי לסתור את הטענה המרכזית מי ומהם תושבי נצרת בברובם (עיין בתשובת ישי למעלה)
לכן בשורה התחתונה כשמסתכלים על הרוב…….לפעמים התשובה היא כן פשוטה .
אם אתה רוצה לעבור לפי פרטים ובודדים תמיד יהיו חריגים עין ערך הילד זועבי….שעצם התגובות שקיבל מהמגזר הערבי הכללי מוכיחות את טענתי

ר.בקצה 30 באפריל 2015

כמה ״מפתיע״ שמדובר בדגלו של האויב הערבי, מה?

ר.בקצה 30 באפריל 2015

הערבים אינם בדלנים.
בדלן הוא מי שרוצה לפרוש ממדינת האם, יחד עם הטריטוריה שלו (נניח, הבאסקים או הקטאלונים שהוזכרו כאן).
לעומת זאת, הערבים מבקשים להשתלט על מדינת האם באמצעות הצפתה במיליוני ערבים אחרים (מה שהם מכנים ״זכות״ השיבה), ובכך למעשה לפרקה, ולבטל את מימוש ההגדרה העצמית של רוב אזרחיה כיום.
זה גרוע מבדלנות שבעתיים.

איציק 29 באפריל 2015

בני, יש לי שאלה שקצת מציקה לי (לא הרבה). קראתי שוב את הפוסט שלך ואני מבין שזה לא בעיתי מבחינתך, במיוחד כיוון שזה חוקי. באשרה לא הורשע, אחי נצרת לא עברה על החוק. האם רק דברים לא חוקיים מציקים לך? האם אין דברים לא ערכיים שמציקים לך? אתה רואה שהחוקים משתנים עם כל ממשלה חדשה בגלל שיקולים קואליציוניים ואין להם שום קשר לערכיות שלהם כי אם לסחיטה של צד זה או אחר. אז כל שנתיים נשנה את הדברים שיש לנו בעיה או אין לנו בעיה? אני אכבד אם תכתוב שגם ערכית אין לך בעיה אם המקרה שבפוסט, אך השאלה שלי כללית יותר ולא מצתמצמת רק למקרה זה.

בני תבורי 30 באפריל 2015

איציק,
אנחנו מכירים מהבוקר? זה הפוסט הראשון שלי שאתה קורא?

איציק 30 באפריל 2015

ממש לא, ובגלל זה הפוסט הזה מפתיע אותי כי הוא רובו עוסק לעניות דעתי בחוקי/לא-חוקי, וזה לא מסתדר לי עם מה שאני יודע עליך, ופשוט תוהה למה זה נראה כך בפוסט זה. כיוון שברמה היותר רחבה מפוסט זה, אני בטוח שהערכים היו מוצגים אצלך לפני החוק היבש, אז אני לא מבין למה להחריג את המקרה הזה.

איציק 30 באפריל 2015

כדי להדגיש את מה שמוזר לי, אז זו האמירה "אין לי בעיה עם זה." היתי מצפה שיהיה משהו כמו "יש לי בעיה ערכית עם זה, אך חוקית זה תקין לחלוטין ולכן זו זכותם."

בני תבורי 30 באפריל 2015

איציק,
הפוסט אכן עוסק בחוקי לא חוקי ונכתב בתגובה לכיתוב על התמונה שהוא ערכי לגמרי. אתה יכול להחליט בעצמך מה משקף אותי.

איציק 30 באפריל 2015

האמת, רק קראתי את הפוסט, עכשיו כשהפנת אותי לתמונה בראש הפוסט, שמתי לב אליה…

שלו 29 באפריל 2015

אני לא מסכים.
ייתכן ואני טועה, אבל דגל אשף היה זה שסימל את המשלחת הפלסטינית במשחקים האולמפיים של מינכן 72.
דגל אשף ייצג לאורך זמן את המאבק החמוש בי בעמי ומדינתי.
מאבק ששם לו למטרה כל אזרח או אזרחית כחלק מתפיסת עולמו.
אני מייחל להפרדה, לא לשלום.
לא מאמין בשלום.
חלק מאלו שנושאים את הדגל הפלסטיני מקרב ערביי ישראל עושים זאת כמחאה.
הם אינם מעוניינים בשחרור פלסטין הם רוצים ברעת מדינתי.
הם מייחלים לחורבן המקום היחיד שנותן להם זכות ביטוי.

the bird 29 באפריל 2015

לך תסביר את זה לבני וחבריו
בהצלחה

בני תבורי 30 באפריל 2015

שלו,
1. אתה לגמרי לא טועה, דגל אש"פ הוא דגלם של הרוצחים הפלסטינים וגם של השאר שמנסים להגיע איתנו להסדר.
2. דגל ישראל הוא שלי וגם של יגאל עמיר וברוך גולדשטיין, אני מאוד מקווה שאתה לא מוצא זהות.

the bird 30 באפריל 2015

איזו השוואה יפה בני ….
ממש עשית לעצמך כאב בטן.
שלו
זה כמו לדבר לקיר
תמיד ימציאו לך שקר או עיוות של המציאות כדי להתאים אותה לדעותיהם

צור שפי 29 באפריל 2015

הבטן שלי לא חיה בשלום עם כמה מההיבטים של העניין הזה:
1. התודה לבשארה: לטעמי הגישה שלך אודות חזקת חפותו פורמליסטית מדי במקרה הזה. לא צריך להרחיק עד היטלר כמו שמישהו עשה כאן כדי לא להצמד במקרה הזה לעקרונות הפורמליים. יש סיבות חזקות להאמין שהאיש רצה לפגוע בנו פיזית (לא רק ביהודים, אגב, במלחמת לבנון השניה נפגעו גם ערבים-ישראלים). המחווה לאיש הזה חונקת אותי.
2. הדגלים: דגל קטאר? בסדר. דגל אש״פ/פלסטין? לא קל לי אבל אני מבין את עניין הזהות ואולי יש גם לחצים חיצוניים. מוכן לספוג את זה. אבל זה שאין דגל ישראל זה כבר מעבר לגבולות ההכלה שלי.
3. קטאר: הניתוח שלך את הנסיכות הזו הוא רך מדי. הם מתמחים בריקוד על כל החתונות אבל בשנים האחרונות משהו באיזון השתבש לכיוונים היותר רדיקליים וקיצוניים. ועוד לא אמרנו כלום על מונדיאל 2022 מגלומניה שעוד תעלה בחייהם של מאות פועלים אסיאתיים.
בשורה התחתונה: מאוד לא קל לעיכול ועדיין לגיטימי במסגרת של דמוקרטיה.

D! פה ועכשיו 30 באפריל 2015

יפה צור.

בני תבורי 30 באפריל 2015

צור,
שים לב: הגישה שלי לחזקת החפות אין ג'נראל היא מאוד פורמליסטית, ראיתי יותר מדי מקרים בהם החזקה הזאת נדחקה לקרן זווית כי האינטרס גבר. אסור שזה יקרה וחזקת החפות צריכה לעמוד גם לזכות טיפוס נאלח כמו בשארה.
לגבי קטאר, לא ניתחתי ברמה אקדמית כמובן, ידיעותיי אינן מספיקות לכך, מדובר בידע שנאסף בקריאה בעיקר בכלי תקשורת.
השורה התחתונה שלך היא גם שלי אפילו שלא רשמתי כך בברור.

באבא ימים 30 באפריל 2015

מה זאת אומרת ״צריכה לעמוד״? היא עומדת.

חזקת החפות עומדת לעזמי בשארה במובן זה שהוא לא הורשע. זה כל התוקף שלה. חזקת החפות איננה ולא צריכה להיות רלוונטית בדעת הקהל. זו הגישה הפורמליסטית. אגב – זה היה נכון גם אם בשארה היה מתייצב לדין ומזוכה. עובדה שהיא שרוב הציבור לא קונה את זה שסימפסון לא רצח את אשתו.

בני תבורי 30 באפריל 2015

תודה על התיקון באבא.

באבא ימים 30 באפריל 2015

סבבה. רק שמה שנובע מכך הוא שהאבחנה שלך לפיה הוא רק חשוד לא רלוונטית לשאלה האם זה בסדר או לא היות שאיננו עוסקים בעניין הפלילי.

ודעתי על הכותרת שלך היא זה לא בסדר. זה מותר אבל זה לא בסדר. כמו שזה מותר אבל לא בסדר לצעוק גוועלד כשהציבור הערבי רץ להצביע כמו שזה מותר אבל לא בסדר לעשות את סרטון ״הר שטירמר״, כמו שזה מותר אבל לא בסדר לחלק ממתקים לציבור במזרח ירושלים בתגובה ל 9/11 או לרקוד על הגגות כשסדאם יורה על תל אביב. כמו שזה מותר אבל לא בסדר לשיר שירי שואה במגרשים או לחבר שירים על אחמד החלאה כפוית הטובה שיתקע לנו גרזן בגב.

צור שפי 30 באפריל 2015

יפה באבא, הטבת ממני לנסח את מחשבותי (לא אחטא בצניעות מזוייפת – זה לא קורה כל יום…)

איציק 30 באפריל 2015

תאמין לי, זה קורה ;)

בני תבורי 30 באפריל 2015

באבא,
אם זה רק הכותרת, זה בסדר.

באבא ימים 30 באפריל 2015

זה לא רציני בני – זה לא הכותרת זה התוכן לפיו אתה אומר שאין לך בעיה עם זה. תן לי לנסח מחדש את התשובה שלי.

בניגוד אליך לי יש בעיה עם זה. יש לי – ואני מניח שגם לך – בעיה עם לא מעט התנהגויות שאינן עבירה על החוק.

זה מותר לצעוק גוועלד כשהציבור הערבי רץ להצביע אבל יש לי בעיה עם זה. לך אין?

זה מותר לעשות את סרטון ״הר שטירמר״ אבל יש לי בעיה עם זה. לך אין?

זה מותר לחלק ממתקים לציבור במזרח ירושלים בתגובה ל 9/11 או לרקוד על הגגות כשסדאם יורה על תל אביב אבל יש לי בעיה עם זה. לך אין?

זה מותר לשיר שירי שואה במגרשים או לחבר שירים על אחמד החלאה כפוית הטובה שיתקע לנו גרזן בגב אבל יש לי בעיה עם זה. לך אין?

אם הכוכב האדום בלגרד תערוך טקס לזכרו של ידיד המועדון ז'לקו "ארקאן" ראזנאטוביץ' (שנרצח בטרם נשפט בעבור פשעי מלחמה כך שטכנית גם הוא חף מפשע), גם אז לא היתה לך בעיה עם זה?

בני תבורי 30 באפריל 2015

באבא,
הטקסט שלי ברור לחלוטין. אני לא רואה עבירה על החוק בקיום הטקס ויכול לחיות עם זה. גם עם ריקודים על הגגות. אני לא אוהב את זה אבל זה בסדר אם זה במסגרת החוק.

באבא ימים 1 במאי 2015

הנה מה שעולה מן הטקסט שלך. אם לזה כיוונת אז הוא ברור. אחרת הוא לא.

מה שאתה אומר הוא שבעצם אין לך דעה על כלום. השעית את החשיבה העצמאית שלך ומסרת אותה למחוקק. כל דבר שהוא חוקי אין לך בעיה איתו. האם לזה כיוונת?

אריק 1 במאי 2015

באבא. האם בשארה הואשם בריגול? או שנמלט בגלל דברים אחרים. מציע לבדוק

בני תבורי 1 במאי 2015

באבא,
כדאי לדעת: הטקסטים שלי לא נועדו לרצות אף אחד כולל לא אותך. הטקסטים שלי כוללים את מחשבותיי, תחושותיי, ערכי ועוסקים בדברים שאני מניח שיגרמו עניין. אני כותב ולוקח בחשבון שיהיו שיחשבו כמוני ויהיו מתנגדים ואין לי בעיה לעורר מחלוקת. משום כך אני לא מתאמץ לחשוב מראש מי יבין מה ואיך יקבל ואיך יגיב. אם הבנת מהטקסט כי אין לי דעה על כלום, אז יש כאן בעיה.
לעצם העניין: למרות פאן נון קונפורמיסטי מוחצן לעתים באופיי, החוק הוא המעטפת בה אני מתפקד טוב וחש בנוח. החוק מספק לי גבולות ברורים של מותר ואסור ובמסגרתם אני פועל. פועל, לא חושב. המחשבות שלי אינן רלוונטיות כל עוד אני שומר אותן לעצמי. לדוגמא: אני מתעב את הרעיון שבעוד כמה שבועות תתפרסם תמונת חברי הממשלה החדשה בהם גם אסיר לשעבר שהוא עבריין מורשע וחבר נוסף שנחשד בביצוע עבירות והחקירה נגדו לא הושלמה עקב נסיבות מוזרות. לא רלוונטי, החוק מתיר את ישיבתם בממשלה גם אם אני לא אוהב את זה. החשיבה העצמאית שלי קיימת ולעתים אני מנסה להשפיע באופן מעשי, אבל כן, אני מקבל את העובדה שבית המחוקקים הוא זה הקובע את הנורמות על פיהן יתנהלו חיינו כאן.
דבר אחרון, אני לא נוהג לנהל דיונים אפולוגטים מהסוג הנפוץ כל כך במקומותינו. דיונים מהסוג שבו מוטחת בך האשמה או סתם טיעון מעגלי ובמקום להגן על עמדתך, אתה נדרש בראש וראשונה להגן על שמך הטוב. סליחה, אבל לא.

איציק 1 במאי 2015

בני, אני לא באבא ולא עונה במקומו, אבל מה חוקי ומה לא רובינו מכירים ברוב המיקרים, וברור לרובינו שמה שעשתה נצרת או מה שעושים בהרכבת הממשלה זה חוקי. אם הדיון הוא על חוקי או לא אז הדיון פשוט, ברור ולא מעניין. חוקי, נקודה, סימן קריאה. מה שמעניין לרוב זה מה שמיסביב, הערך המוסף המוסרי למשל. אני מסכים שזה חוקי, אך לא חושב שזה מוסרי/ערכי כי… אני חושב שזה בסדר גם מבחינות… הרי אם נצמצם את רוב הדברים לחוקי או לא, יש כאן במגיבים כמה עורכי דין שיסגרו לנו את הפינות הללו בתגובה אחת.

באבא ימים 1 במאי 2015

בני:

כדאי לדעת – אני לא מצפה שתכתוב כדי לרצות אותי. אינני משטרת מחשבות. אני מניח שתסכים איתי שכשאני מגיב אינני אמור להגיב על מנת לרצות אותך אלא על מנת להביע את דעתי על הטקסט. זה מה שאני עושה.

הנה הסיבה לביקורת שלי על הטקסט – לא עליך, אלא על הטקסט:

אני חושב שיש כאן סוג של ערבוב בין הפורמלי למהותי – אתה כותב ״אין לי בעיה עם זה״ והנימוק היחיד (אני חוזר – היחיד) לכך שאין לך בעיה עם זה הוא שזה חוקי , הנגזרת הלוגית מן הטקסט שלך היא שמה שחוקי אין לך בעיה איתו. היה ברור לי שזה לא המצב ולכן חידדתי את הנקודה הזו.

התגובה שלך בעצם מחזקת את הטענה שלי – אתה לא באמת מסביר למה לגופו של עניין אין לך בעיה. בתגובה אתה כותב ״המחשבות שלי אינן רלוונטיות כל עוד אני שומר אותן לעצמי.״ זו בדיוק הבעיה – כשאתה כותב על משהו, הקורא מניח שתוכן הדברים משקף את המחשבות שלך (דהיינו- שהחלטת לא לשמור את מחשבותיך לעצמך). העניין הוא שאינך חולק שום מחשבה, אלא רק מציין את העובדה הידועה לכל שזה חוקי.

וזה מתמיה – לא ממקום יצרי. לא מן הבטן ובטח לא אישית נגדך אלא מן הטעם הפשוט שאתה כותב על משהו בפוסט שהוא פלטפורמה להבעת דעה אני חושב שזה סביר לצפות שתביע דעה. בלי זה אני חושב שהטקסט חסר.

הנה דעתי:

1. מה שנצרת עשתה הוא חוקי.

2. אני חושב שלגופו של עניין מה שנצרת עשתה זה לא בסדר כשם שזה לא היה בסדר לו אוהדי הכוכב האדום בלגרד היו מקיימים טקס לזכרו של ארקאן וכשם שזה לא בסדר שאוהדי בית״ר שרים שירים המהללים את ברוך גולדשטיין.

3. אני שמח שהחוק מתיר לנצרת לעשות מה שהיא עשתה גם אם אני חושב שזה לא בסדר. באותה מידה אני שמח שהחוק מתיר לשיר שירים המהללים את ברוך גולדשטיין גם אם אני חושב שזה לא בסדר. דמוקרטיה צריכה להתיר תופעות כאלה כחלק מחופש הביטוי.

בני תבורי 1 במאי 2015

באבא,
דעתי כדעתך לגמרי. לא ראיתי לנכון לשבץ משפט מיוחד הממחיש את תחושותיי.

איציק 1 במאי 2015

אני מזדהה עם האמירה שלך, אך קשה לי לומר בדיוק היכן לעצור את חופש הביטוי:
בשארה – לאפשר
ברוך גולדשטיין – לאפשר
בין לאדן – ?
סטאלין – ?
היטלר – ?
מהי רמת הרועה (באם קיימת רמה כזו) שאותה אסור להלל. להלל את ברוך גולדשטיין זה להכיר שרצח ערבים כמעשה בודד של לקיחת החוק לידים הוא חיוב. להלל את היטלר זה להכיר שרצח מאורגן של יהודים הוא חיובי. האם ההבדל עד כדי כך מהותי?

באבא ימים 1 במאי 2015

הקו האדום שלי הוא קריאה ישירה לאלימות. זהות הרועה איננה רלוונטית בעיני. אני חושב שמשטרת ישראל לא צריכה לרדוף אחרי מי שמהלל את היטלר. אני חושב שהחברה צריכה להוקיע אותו.

בני תבורי 1 במאי 2015

איציק,
והוא שאמרתי: אני כותב את מחשבותיי לא כדי למצוא חן. מרגע ששחררתי את הטקסט הוא פתוח לציבור ונתונה הרשות לכל אחד לפרשו כרצונו ועל פי ערכיו.

איציק 1 במאי 2015

את זה אני מבין. אני גם חושב שאף אחד מהכותבים או המגיבים פה לא כותב כדי למצוא חן. מתוך ההיכרות עם מה שאתה כותב, לא נראה לי שהכתיבה שלך היא מתוך גרפומניה לשמה. אם ההנחה שלי נכונה, אז כנראה אתה כותב כי יש לך מה לומר וכדי לעורר דיון סביב מה שכתבת. האין זה מעניין אותך גם לקחת חלק בדיון סביב מה שכתבת?
השאלה הזו היא כללית ולאו דווקא מתייחסת לפוסט זה או אחר.

בני תבורי 1 במאי 2015

בוודאי, אני מקפיד על כך בכל פוסט אבל לא מוכן להתייחס לכל תגובה יצרית ולכאלה שחוזרות על עצמן.

גיסנו 29 באפריל 2015

בני התעלמת פה מאלמנט אחד חשוב מאין כמוהו שלדעתי משנה את כל התמונה:

שחקניה היהודים של נצרת לא הוזמנו לאירוע.
מאמנה היהודי של נצרת לא הוזמן לאירוע.

והיי, זה אירוע פרטי, זה חוקי. הם יכולים להזמין את מי שבא להם לאירוע פרטי.

מה היית כותב לו המצב היה הפוך?

וגם, אתה מאמין לנציגי נצרת ש"לא שמו לב" ש"שכחו" לתלות גם את דגל ישראל? (זה מה שהם אמרו, לא אני).

shadow 30 באפריל 2015

הם מתממים בדיוק כמו בני.

נמאס לי לחזור על זה אבל התממות היא תכונה בזויה.

נוכלים תחמנים ורמאים משתמשים הרבה בתכונה הזו, גם עבריינים.

בני תבורי 30 באפריל 2015

גיסנו,
נכון, לא הזכרתי את היעדרות היהודים מהטקס, מקריאת תגובותיהם הבנתי שכולם שם חיים בסדר גמור עם זה.

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2015

עוד היתממות גדולה .
למה שיחיו בסדר גמור עם זה ?
אם מדובר באירוע "לגיטימי " למה שהם לא יוזמנו ? למה שיגורשו ?
ואם מדובר באירוע בעייתי למה שיחיו טוב עם זה ?

אדם 30 באפריל 2015

פה אני כבר לא מסכים. אם זה אכן המצב כל האירוע הזה כבר לא לגיטימי. ממש לא משנה אם השחקנים בסדר עם זה או לא.

גיסנו 30 באפריל 2015

מעניין, אני לא בטוח שהשחקנים מסכימים עם הקביעה שלך.
http://sports.walla.co.il/item/2850155

וגם כאן ניסן יחזקאל לא נשמע לי מבסוט אלא בעיקר מתפתל בשביל לא לריב עם הבוסים
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=283&docID=189126&lang=HE

בחייך בני, זאת פרובוקציה מגעילה ומכוונת. הטענה ש"שכחו בטעות לשים דגל ישראל" זה השקר הכי טוב שהם יכלו למצוא? אתה חושב שהכל מקרי, שלא ניתנה איזה הוראה מהתורמים לעשות את הטקסים האלה (גם מצד סכנים בזמנם) בטיימינג תמיד סמלי או רגיש, ותמיד להוקיר במיוחד את עזמי בשארה כשידעווע בדיוק מה עשה ומה הסיבה שבגינה הוא מתחבא בקטאר?

בוא ניקח את זה אחרת – ליברמן נחשד בשחיתויות חמורות במיוחד ואיכשהו לא הורשע (כי משום מה עדים התחילו להיעלם או להתגלות מתים…). זה חוקי שהוא ייכהן כשר בממשלה, זה נראה לך ראוי ו/או לגיטימי?

האם זה לגיטימי להניף דגלי אש"ף ולצעוק "הממשלה רוצחת" בהפגנה נגד הריסת בנייה לא חוקית ביישובים ערבים-ישראלים בשטח ישראל, ובתחומי כל קו ירוק/גבולות 67? זה חוקי, אבל האם זה קשור ולגיטימי? ועל מה זה מצביע?

בני תבורי 30 באפריל 2015

""האמת היא שאף אחד לא דיבר איתנו או ביקש מאיתנו – השחקנים היהודים – להגיע לאירוע הזה. ראינו ושמענו על זה רק באמצעי התקשורת כך שזה לא הפריע לנו להכנות… התכוננו והכנו את עצמנו למעמד ולא התעסקנו כלל בכל הנושאים כי מקומנו הוא להוכיח את עצמנו על המגרש ולא בנושאים פוליטיים כאלה או אחרים". (עומרי אלון שוער הקבוצה. היחיד שמתראיין בשמו.)

גיסנו 30 באפריל 2015

אוקיי, נניח ששאר הציטוטים מומצאים.
עדיין התחמקת באלגנטיות מלהתייחס לשאר הטענות בתגובה שלי. בדגש על הטענה נגד ליברמן, שהיא אותו סוג של גועל נפש מהצד השני של המתרס.

בני תבורי 30 באפריל 2015

גיסנו,
לא ראוי שליברמן יכהן כשר, לא ראוי שירוץ בכלל לבחירות. כנ"ל בשארה. ליברמן חשוד, כנ"ל בשארה.

איציק 30 באפריל 2015

ליברמן נשאר ונחקר, לא כך בשארה!!!

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

ליברמן ידע טוב למה הוא נשאר.
בשארה ידע טוב למה הוא ברח

צריך לבדוק מה קורה אם נחום מנבר תורם כסף למכבי נתניה מחר…

בני תבורי 30 באפריל 2015

מנבר הוא עבריין מורשע

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

נו..
ממתי עבריינים לא יכולים לשים ידם בצלחת כאן.

שוה תחתונה הרי אנו יודעים שכל הרעש הזה הוא לא כי כולם כאן אנשים פטריוטים ומתכסים בדגל בלילה, אלא כי יש כאן מעורבות של המגזר הערבי.

לכולם יש בעיה עם הדבר הזה, השחקנים הישראלים מזועזעים.
אבל ברצלונה זה קודש הקודשים, ולהניף את דגל ישראל ביציעים ליד פרסומות של הקטארים זה הכי ישראלי שיש.

איציק 30 באפריל 2015

אני מבין שאתה רומז לאחד מהשתים:
1. המשטרה מתייחת את ליברמן ורודפת את בשארה – טענה הזויה לאור שש מערכות בחירות רצופות שעושים לליברמן זובור.
2. אתה מניח שליברמן זכאי ובשארה אשם.
מנבר לא קשור כי הוא הורשע, כמו שנכתב מעלי.

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

איציק ידידי
את שתי המסקנות השארתי פתוחות.
מבחינתי ליברמן ובשארה הם שניהם סוכני מוסד בשרות מדינת ישראל.
לא רואה הבדל בינהם האמת.
ולגבי אנשים שהורשעו וכאלה שלא, ממתי זה משנה כאן?
אל תצחיקו אותי עם הטענה המגוחכת הזו..

הכוכב העליון של הספורט הישראלי הוא עבריין מורשע ובעלים של קבוצת כדורגל.

איציק 30 באפריל 2015

זה ממש מחמם את הלב שהוא כזה, כן ירבו. או שלא הבנתי אותך שוב…

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2015

נו ומה אתה רוצה שיגיד ?
מדובר בעובד שכיר של המועדון וזו הפרנסה שלו .
לי זה נראה כמו לצאת מהעניין באלגנטיות (גם אקסברד אמר דברים דומים ומאותה הסיבה ).

בני תבורי 30 באפריל 2015

היסטוריון,
לא יודע למי כוונה תגובתך אבל אני מסכים אתך.

איאן ראש 29 באפריל 2015

ואני חשבתי לתומי שזה בלוג על ספורט…

אני לא אומר שתכתבו פוסטים שלמים על סטטיסטיקות ואחוזי קליעה, אבל בחייאת ראבק, להנפיץ תזה אישית ולקשור אותה מעט בספורט, לא הופך אותה לחומר רלוונטי לבלוג שכזה.

זה כמו שאכתוב על הסיפור "בגדי המלך החדשים" ואקשור את זה לליין "בוא תהיה ערס-צעצוע צהוב שהפליצו לזהבי במכבי…

בבלוג ספורט אפשר פעם לכתוב קצת על…ספורט.

לא על הבטן הרכה שלך.

ד"שגליש :)

wazza 30 באפריל 2015

למרות שאני לא מסכים עם בני זכותו לכתוב מה שהוא רוצה וזכותך לא לקרוא ולא להגיב

אלון 30 באפריל 2015

עזמי בשארה הוא סוכן מוסד. זה ההסבר הכי הגיוני לכל הפרשה הזאת.

בני תבורי 30 באפריל 2015

שששש………….

אריק 30 באפריל 2015

זה מה שכל ילד בנצרת יודע.
ועדיין הם מוצאים לנכון להודות לו. לך תבין…

גיא זהר 30 באפריל 2015

למדו מהיהודים שלכסף אין ריח (בציניות, שלא יעלו אותי על המוקד)

אהד 30 באפריל 2015

בני, גם קטאר לא הורשעה בבית דין בינ"ל על מעשיה. אם כן, עומדת לה, בדומה לבשארה, חזקת החפות. לא?
גם כמוך, אין לי בעיה אמיתית עם מה שהם עשו. זה רק מוכיח לי שחלקים ממש לא מבוטלים מהציבור הערבי, זה שבחר בזועבי בבחירות האחרונות, לא מזדהה איתנו.
ובכל מקרה, שבאחי נצרת לא יבכו על כך שספונסרים ישראלים לא יפרסמו אצלם.

צרפתי 30 באפריל 2015

אני מנסה לדמיין לעצמי את הסקנדל שפעולה כזו היתה מעוררת בצרפת… ישראל היא אולי לא ׳אור לגויים׳ אבל מקבלת, בחריקת שיניים אמנם, מעשים של מיעוטים שלא היו מתקבלים ב׳ארצות נאורות׳.

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

ממתי הצרפתים נאורים?
אתה מכיר דבר כזה חברה נאורה?

צרפתי 30 באפריל 2015

כסיפוביץ, גרשיים מכיר(׳—-׳)?

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

מכיר!
עכשיו גם רואה!
סלח לי בשם הנאורות :-)

נולי 30 באפריל 2015

אחי נצרת עשתה פרובוקציה על מנת להשיג את החשיפה התקשורתית שאותה היא אכן מקבלת. סכנין עשתה את זה לפניה. אם קבוצות המגזר הערבי סבורות שסוג החשיפה הזה מקדם את מטרותיהן כאגודות ספורט וכמייצגות המגזר הערבי ובעיות ההזדהות והקיפוח שלו במדינה, צריך לקבל את זה אבל לא חייבים להסכים עמן. בעיניי זו טעות קשה, שרק מחדדת את ההבדלים ומעמיקה את העוינות כלפיהן. יכלו להודות לקטארים על תרומתם הנדיבה בדרכים אחרות, שלא יעוררו אנטגוניזם ולא יפלגו בין ערבים ליהודים גם בתוך הקבוצה שלהם. שמחתי לראות שזה לא מנע מהם לתת משחק מרשים מאד מול מכבי, שהייתה אתמול שחצנית ורשלנית ובנס לא נוצחה. אולי זה יעורר את מכבי…

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

עדין משתמשים בפייסבוק?

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

אני מבין לאחר דיון ארוך איך לכל אחד זה ממש מפריע לשבת בנוח על כסא הלאומיות שלו.
אני עוד לא מבין מה הבעיה עם מה שהם עשו.

לשיר הימנון יהודי לפני משחקים של נבחרת ישראל זה לא יותר טוב לטעמי.
כפי שנכתב, ההחלטה אם לקנות חולצות של ברצלונה במימון קטארי, או לשים דגל אש"ף על הגג לא קשורה לחוק.
לא לענין אבל גם לא צריך להוציא את כל הג'יפה הגזענית בגלל זה.

the bird 30 באפריל 2015

ג'יפה גזענית אעלק
זה בדיוק הסיבה שאתם מנותקים.
כל הפוסט הזה של בני הוא בדיוק
הניתוק וההתנשאות השמאלנית מהעם
היהודי/הישראלי
כן יש לנו זהות ואנחנו גאים בה להבדיל ממך.
נצרת יכולים לשחק אותה מטומטמים
ולנסות לדפוק אותנו היאהוד…. (לא מצפים מהם לכלום)
אבל אלו שמתנשאים מעל כל המגיבים פה
ומגינים עליהם הם הסיבה שהשמאל
נראה כמו שהוא נראה בבחירות….
אתה תמיד מוזמן להחליף את העם

ר.בקצה 30 באפריל 2015

השוואה מופרכת.
ה"המנון היהודי" הוא המנון מדינת ישראל, על אפכם וחמתכם.
נבחרת ישראל, כשמה, היא הנבחרת הלאומית של מדינת ישראל שהמנונה הוא ה"המנון היהודי". לכן הוא מנוגן לפני משחקים.
אחי נצרת משתייכת להתאחדות הכדורגל הישראלית, לא להתאחדות של האויב הערבי.
היא גם לא מתמודדת על הזכייה בגביע מדינת פלסטין, אלא בגביע מדינת ישראל.

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

ההשוואה לא מופרכת כי מדובר באירוע פרטי שהפך להיות מאורע לאומי.
בדיוק כמו סוגיית ההימנון.

אם במאורע פרטי של בית"ר הם תולים דגלי כהנא אז שיהיה להם לבריאות.
אני לא אקנה לא כרטיס לבית"ר ולא למשחקים של נצרת [ובטח לא ברצלונה]

על אפי וחמתי זה ליברמן ולאומנות חביבי.
חוסר איכפתיות מפרובוקציות של קבוצה מסויימת זה פשוט להישאר שפוי.

מה שלא לטעמך לא חייב להפוך לעניין לאומני.

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

סליחה.
כוונתי שסוגיית ההמנון היא בדיוק אותו הדבר רק בכיוון ההפוך.
אם שחקן ישראלי לא ישיר את ההמנון, אז זו לא סיבה להעלות אותו לקורבן.
מותר לו להחליט ללבוש מדי נבחרת ישראל ולשיר בגרמנית.
מותר לנצרת להיות חברה בהתאחדות ולשיר שיר באיזה שפה שהיא רוצה כל עוד היא לא עברה על החוק

שמעון כסאח 30 באפריל 2015

אם כבר שמו תמונה של עזמי בשארה, לפחות היו מוסיפים לה ציטוט מדבריו:

"אני לא חושב שיש אומה פלסטינית, אני חושב שיש אומה ערבית. אומה פלסטינית היא המצאה קולוניאלית, מתי היו פלסטינים? אני חושב שפלסטין עד סוף המאה ה19 הייתה חלק מדרום סוריה הגדולה"

בני תבורי 30 באפריל 2015

שמעון,
הציטוט נהדר, תודה.
עם זאת, למה לשים ציטוט מדבריו? מה הקשר? יכלו באותה מידה לשים צילום מבדיקת קולונוסקופיה שלו.

איציק 30 באפריל 2015

שוב חזרנו לחומוס…

שמעון כסאח 30 באפריל 2015

זה נותן נופך לדגל שתלו שם

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

אז בוא נתלה מתחת לכל התמונות של בן גוריון את כל הציטטות שלו.
אולי ככה גם נבין את הדיסונס כאן.

אני חלילה לא מגן על בשארה, אלא על הלגיטימיות של האירוע הזה מבלי להפוך אותו לקרב על ארץ ישרואל.
מהצד השני בית"ר יעשו מחר אירוע עם ברוך מרזל וייתלו תמונות של כהנא, זה עדין חוקי ויש לו כאן לגיטימיות, עם כמה שזה מסריח עד השמיים

גיסנו 30 באפריל 2015

אבל אני די בטוח שבאתר הזה לפחות היה קם קול צעקה על כמה שאירוע שכזה, כפי שתיארת, הינו איום ונורא גם אם חוקי לו היה מתקיים.
בטח שלא היו נאחזים בטיעון שזה חוקי כדי להסביר למה זה בעצם זה אחלה, ולא היו קמים פה הסברים למה ברוך מרזל הוא בעצם גם אחלה גבר ולא סתם גזען מכוער.

כמו בכל הסיפור של פסילת מרזל וזועבי – זה נבלה וזה טריפה, שניהם גזענים חשוכים שאין להם מקום בכנסת – להכיל אחד ולזרוק את האחר זו פשוט צביעות.

כסיפוביץ 30 באפריל 2015

אני מסכים [כמעט] עם כל שורה.
לצערנו האתר הזה הוא לא מייצג אוכלוסין ושנינו יודעים שכאן לא חושבים שאחד נבלה ואחד טרפה.
להפך- יש לך כאן כמה אנשים שדואגים יפה מאוד ללכלך בגזענות דיון מוסרי תרבותי, ולהפוך את האירוע ללאומני.

כתבתי כבר שהאירוע הזה של נצרת הוא לא לענין. ממש לא אחלה.
אך ברגע שקמה קול צעקה שכולה מריחה מצביעות ישראלית מוכרת, אפשר להצביע על כך.

מצידי שנצרת תבלה את שאר העונה שלה מול יציעים ריקים על המקרה ותעוף קיבינימאט מהליגה..
העונש שלה צריך להיות מוסרי כנגד חוסר המוסר של ההנהלה שלה.
לא מעבר.

גם את בית"ר לא אדרוש לעולם שייסגרו ויעיפו ויכלאו, למרות שביציע שלהם יושבים טרוריסטים יהודים.
אבל אם יש אוהד שפוי שנותן כסף לקבוצת האוהדים הזו אז זו בעיה מוסרית שלו. לא שלי.

מי שחושב שהנהלת נצרת היא איום בטחוני קיומי על המדינה צריך ללכת דחוף לפסיכיאטר על חרדתיות שואתית מיותרת

איציק 30 באפריל 2015

אני לא חושב כך, אבל הפסיכיאטר שלי כן. לאן להפנות אותו?

ישי 30 באפריל 2015

הפוסט טוען שזה אחלה. הוא לא יצא נגד תגובות שאמרו שצריך להכניס את כל המשתתפים לתאי גזים (אין לי מושג אילו תגובות היו), אלא נגד תגובה שאמרה שזה בושה וחרפה. וטענת הפוסט – זה חוקי ומכאן שזה לא בושה ולא חרפה.
נראה לי שרוב המגיבים כאן לא חושבים שצריך לסגור את אחי נצרת, אלא קודם כל זה כן בושה וחרפה.

MOBY 30 באפריל 2015

ישי אל תבלבל את כסיפוביץ ובני, הם החליטו שזה אחלה וכל המתנגדים שחושבים שיש פה טעם לפגם הם פאשיסטים גזענים חסרי חוליות ועמדתם אינה משכילה מספיק.
אני משתומם רק שהארוע בו מציינים את התורמים הגדולים לא מצאו אפילו דגלון של הטוטו והווינר. בכל זאת גם הם נותני חסות וכספים (ואם אני לא טועה , ואני כבר מתנצל אם טעיתי, הפיס בנה את עילוט) אז גם לו מגיע תודה, לא?.
אגב מאוד מחבב את אחי נצרת עוד מהימים שהיא הייתה מכבי חיפה צפון יחד עם הנוער שלנו.
אבל לא נפריע להם עם תמונה מורכבת יותר מדי, רק פשטנות.

כסיפוביץ 1 במאי 2015

MOBY
האמת אני מופתע ממך. כאילו שלא קראת אלא ישר החלטת מה לא בדיוק כמוך.
כתבתי שזה אחלה?
כתבתי שזה הכי נעים לי?

אפילו לא צודדתי בבני על כל מה שהוא כתב, אלא אתה זה שנופל למלכודת מי זה טוב ומי זה רע.

כל עוד אין כאן עברה על החוק זה לא משנה מה אנשים עושים בכנס פרטי.
מפריע לך?
לך תתבע אותם.
בין אם זה בית"ר או נצרת.
ביום שאני אצודד רק בצד אחד ואפלה צד אחר אתה מוזמן לרדת עלי.

הצביעות שנשפכת כאן….
הבעיה שאצלך זה בדיוק או שחור או לבן.

כסיפוביץ 1 במאי 2015

והאמת אם זה כל כך מפריע לך אתה יכול ללכת ולעמוד עם מירי רגב ודגל מול המשרדים שלהם.
זה המקסימום שאתה יכול לעשות בדמוקרטיה שלנו כנראה.

מעבר לרחוב תריב עם איזה יפיוף שחושב שלאהוב את הקאטארים זה הכי שיקי.
אני אסתכל על שניכם ואגרד בראש בתמיהה על מה המהומה

MOBY 1 במאי 2015

כסיפוביץ
"לצערנו האתר הזה הוא לא מייצג אוכלוסין ושנינו יודעים שכאן לא חושבים שאחד נבלה ואחד טרפה. להפך- יש לך כאן כמה אנשים שדואגים יפה מאוד ללכלך בגזענות דיון מוסרי תרבותי, ולהפוך את האירוע ללאומני."
אתה מוכן לקרוא את הציטוט הזה למעלה ואז לקרוא את התגובה שלי ולהגיב לעניין?
אגב, אתה קראת את כל התגובה שלי (או את תגובה מספר 11)? מראה מקום, פסקה אחרונה?
אל תהפוך את כל מי שלא חושב שזה אחלה לגזען.
ומירי רגב כשהיא רואה אותי היא מאבדת את החיוך המזויף והזחוח שלה, אני והיא לא פועלים תחת אותם דגלים.
ואיך אתה יכול לכתוב שאתה מסכים {כמעט} עם כל שורה. ואז לטעון אחרת?
זה לא אחלה, זה לא בסדר.
בעולם אוטופי אני במקום הטוטו מפסיק את התמיכה (אני הייתי נעלב מאוד שלא מזכירים אותי באירוע תודה לתורמים).

עוד מתן אחד 30 באפריל 2015

אש"ף דוגל (בחוקתו) שאין מדינת ישראל ושהדינה שקמה על אדמת "פלסטין" צריכה להיות מושמדת ולהעלם! וזה למה דגל אש"ף הוא לא לגיטימי גם לילדי נצרת שחיים פה כישראלים.
אגב קאטר היא מדינה פושעת שמכשירה את עצמה בשביל שהמערב יוכל להכשיר אותה בתורו ושלכולם יוכלו להמשיך לעשות עסקים בשקט ולרוויח כסף על חשבון סכסוכים בין לאומיים. (גם ישראל קונה מקטאר-בעיקר פלסטיק)
די להתמם!

שלו 30 באפריל 2015

קצת לגבי תגובתי,
אני מאמין וחושב שעל המדינה היהודית להיות מדינה דמוקרטית.
כדי שתהיה שילוב של שני הפרמטרים אני מוכן לעשות הרבה מאוד.
תפיסת עולמי לגבי שטח הממלכה היהודית המתחדשת הוא גמיש מאוד, וכמו שלאורך ההיסטוריה הרחוקה גבולות הממלכה השתנו,
אני לא נבהל מוויתור על שטח כזה או אחר.
אני לא מפחד מצד שני מאיומי השמד הכללים, אני דרוך.
אני מאמין הן שמנהיגות הפלסטינית והן למנהיגות שכננו, מאמין לכך שהם רואים בנו נטע זר באזור.
ועדיין חושב שאת עתידה של מדינת ישראל היא תקבע ולא מי שמסביב.
אחרי כל זה אני אומר שאמונתי בחזרה לגבולות 67 לא נובעות בחיזיון שב של שלום.
אני חושב שההפרדה תעשה טוב בעיקר לישראל, הן בהיבט הכלכלי, הן בהיבט החברתי והן בהיבט הביטחוני.
*******
ועכשיו לדגל אש"ף,
ההקבלה ליגאל עמיר וברוך גולדשטיין היא קצת דמגוגית בעייני, מדוע?
כי בחברה הישראלית הם מוקצים, מי שרואה בהם לגיטימיים הם שוליים שהחברה במוצהר מנסה להתנער מהם.
הפלסטינים תומכי אש"ף (הטרוריסטי) ודרך פעולתו של הארגון הם האנשים המתונים בצד השני.
ארחיק לכת ואומר שגם הלח"י שהיה יכול להיחשב ארגון טרור (ונחשב למשל בבריטניה ככזה) מעולם לא היה מרכז הקונצנזוס של הישוב היהודי.
***********
לאורך ההיסטוריה היהודית הישוב היה מגיב לטרור בבניה של ישובים, גם היום ה"קיצוניים" שלנו מטיפים לבניה בשטחים הכבושים, לא לרצח.
אז נכון אפשר לנהל ויכוח שלם על מוסריות גזל הקרקעות, אבל עדיין בית שנבנה ניתן להרוס, בית שנהרס ניתן לבנות מחדש.
הרוגי פיגועים לא יחזרו.
תאוות הדם והרצח היא משהו תרבותי שדגל אש"ף יותר מכל מייצג אותם עבור הציבור הישראלי. ושימוש בסמל כזה הוא התרסה.
מכוונת.
כמו שעושים במשחקי קבוצות ישראליות בחו"ל.
**********
התגובה יצוץ אי אלו שיגידו שגם הדגל הישראלי הוא התרסה ומזכיר לפלסטינים את הכיבוש והנכבה וכו',
אני אפילו יכול לחשוב על סיטואציות שיש בזה צדק.
(נגיד חצי גמר גביע פלסטין בו אליצור בת-עין יניפו דגל ישראל כאות תודה לתמיכת הקהילה היהודית בחברון על תמיכתה בקבוצה)
אבל כאן זאת מדינת ישראל, המקום היחידי בעולם שיהודי לא צריך להתנצל על יהדותו, המקום היחיד שהוא לא צריך להרהר בזה בכלל.
כאן זה הבית שלנו, ואצלנו בבית זה לא מתקבל על הדעת.
************
עזמי בשארה – לרוה"מ במסגרת החוק הישראלי יש סמכות להפעיל את המוסד לכל מיני פעולות שונות.
הייתי רוצה לדעת שיש מי שעובד על תיק בשארה.
יש חשבונות שצריך לסגור כמנהג המקום.
בסמכות וברשות.

צור שפי 1 במאי 2015

ואחרי כל הדיון הארוך הזה, ולמרות שחורה לי ההתנהגות של הנהלת אחי נצרת, כמה חבל שהם לא ניצחו את מכבי….

איציק 1 במאי 2015

סוף סוף תגובה ציונית הולמת (עם פטיש)

שחר דמרי 1 במאי 2015

מעניין שאף אחד לא מדבר על זה שכל האוהדים שלהם שרו במהלך המשחק "בדם ובאש נפדה את פלסטין"
לא מבין איך מחליקים דבר כזה. אלפי אנשים צועקים קריאות מלחמה נגד המדינה ואין אפילו דיבור על עונש רדיוס, קנס, מעצר של מי שצעק. כלום.

בני תבורי 1 במאי 2015

הנה דיברת

the bird 1 במאי 2015

לך היה אבל נעים מאוד להתעלם

גיסנו 1 במאי 2015

קריאות נגד יהודים זה לא גזענות

יוני 1 במאי 2015

הציר ארה״ב – קטאר – ישראל מזין את המלחמה באזור כבר מספר שנים. קטאר מקבלת נשק מארה״ב, בדיוק כמו ישראל. בעצם מה שקורה זה שארה״ב מחלקת נשק ותחמושת לכל הדורש, ללא הבדלי דת גזע ומין, בעיקר אם חלוקת הנשק תשאיר עוד אזור מלחמה פעיל ונושם, כזה שמתדלק את התזרים של תעשיית הנשק.
אף אחד לא ידבר על זה שארה״ב היא ישות טרור הגדולה בעולם, ללא מתחרות.
אז ידברו על הטקס לכבוד בשארה. שיהיה

כסיפוביץ 1 במאי 2015

לא הייתי מכנה אותה יישות הטרור הגדולה בעולם.
הטרור הוא בעצם היד המבצעת.
ארה"ב וחברותיה שמות על המדף את המוצר בחופשיות וזו הבעיה.

דברנו על צביעות שם למעלה..העיקר לצעוק על איזה חתיכת בד על שולחן.

שמעון כסאח 1 במאי 2015

אז היכן עומדת קטאר בין ה"שטן הגדול" ל"שטן הקטן"? היא ה"שטן הבינוני" כאילו?

צור שפי 1 במאי 2015

יוני, הציר שאתה מזכיר לא מזין כלום בגלל שהוא פשוט לא קיים. עצם העובדה שיש לישראל נשק לא אומרת שהיא מחרחרת מלחמה. ברור (לפחות לי) שאם לא היה לה נשק היא היתה חדלה מלהתקיים. השאלה איננה אם יש לך נשק, השאלה למה הוא משמש.

אסף THE KOP 1 במאי 2015

במסיבת העיתונאים הונף דגל פלסטין.
במשך שנים הימין טוען שערביי ישראל הם פלסטינאיים לכל עניין ודבר ועל כן בכל הסכם עתידי יש לספח כמה שיותר מהם אל אחיהם במדינת פלסטין שתוקם.
אחי נצרת רואה עצמה קבוצה פלסטינאית. ערביי ישראל רואים עצמם פלסטינאיים.

רק השמאלנים שלנו עומדים מהצד ונובחים נגד הרוח.

פו 1 במאי 2015

חלק גדול בימין טוען שהערבים אזרחי ישראל הם פלסטינים- אבל הפתרון שהם מציעים הרבה פחות פונקציונלי מ"לספח אותם לאחיהם" במסגרת פתרון של שתי מדינות לשני העמים , אלא להשאיר אותם במעמד של תושב ארעי ולמעשה לשלול מהם זכויות אזרחיות שוות ליהודים החיים בשטח שבין הים לירדן, וחלק מהימין טוען שצריך להעיף אותם לקיבינמט (קוראים לזה בימין "מדינות ערב").
לא יודע למה אתה קורא "נובחים נגד הרוח" אבל הפתרונות של הימין לבעיה הזו הרבה יותר סהרוריים.

אביאל 2 במאי 2015

פו – על מה אתה מדבר בדיוק ? היחידים שמוגדרים כ״בעייתים״ כרגע הם ערביי ירושלים, שאין להם זכות הצבעה בישראל (למרות שהם מצביעים ברשות כאשר יש שם בחירות).

אפילו התוכנית המעט רחוקה מהמציאות של בנט רואה בשטחי A ו B כשטחיים אוטונומיים פלסטינים עם משטרה, מערכת חינוך, תרבות ושאר האמצעיים לניהול מדינה למעט צבא, בעוד שישראל תספח את שטחי C וכל הערבים שחיים בשטחים אלו יקבלו אזרחות מלאה, בדומה לאזרחות שיש לערביי-ישראל.

זה שאנשים כותבים בפייסבוק שהם רוצים לזרוק את הערבים במדינה הוא דבר לא רציני בשום צורה, שום מפלגה, גם לא הקיצונית ביותר נוסח מרזל לא מדברת על גירוש.

העניין הצבוע אצל השמאל מתחזק עוד יותר בדוגמא הבאה, תוכנית ליברמן מבקשת להעביר את האזור המכונה ״המשולש״ לתוך פלסטין, שכן מרבית התושבים שם רואים עצמם פלסטינים – אז מה יותר טבעי במאה ה21 מלתת לאדם לממש את הזכות הלאומית שלו, שוב לא מדובר על טרנספר אלא על מעבר של השטח עצמו לרשות הפלסטינית כחלק מהמדינה העתידה לקום. אז באים ארגוני השמאל ואומרים שמדובר על תושבים ישראליים שנולדו וחיים כישראלים, טענה שבהחלט יש לה בסיס, אבל איפה הצביעות ? בדיוק בנקודה שאת ערביי מזרח ירושלים אין בעיה לשמאל להחזיר לידי הרשות הפלסטינית, באותה מתכונת, של העברת מזרח ירושלים כבירת המדינה הפלסטינית – אז השאלה היא כזו, למה זה לא בסדר להעביר את ערביי המשולש וזה בסדר להעביר את ערביי מזרח ירושלים ? שרבים מהם נולדו לתוך המציאות הישראלית להזכירך.

בקיצור אחד גדול, דיי להכניס שטיפות מוח נוסח לגרש את הערבים מישראל, גם בתקופה שהיה אפשר (48) לא בדיוק עשו את זה, אז בטח ובטח שזה לא יקרה בימנו.

פו 2 במאי 2015

אביאל- חלקים גדולים בימין, כולל אנשים כמו משה פייגלין, ואגב, גם ברוך מרזל (פשוט לא בסבב הבחירות הנוכחי) מדברים על גירוש הערבים משטחי ארץ ישראל (מהים עד הנהר). בהתחלה מציעים כסף ואז עוברים לגירוש.
התכנית של בנט היא מופרכת מכמה סיבות, כאשר העיקרית שביניהן היא שהוא מגדיר תא שטח מסוים (שטח c) על בסיס הסכם אוסלו, אותו הוא רוצה לבטל באמצעות סיפוח אותו תא שטח. סיבה מרכזית שנייה היא שבנט משקר (כנראה ביודעין) בנוגע לכמות האוכלוסייה הערבית שחיה בשטח הזה- כי יש שם יותר מ75 אלף ערבים…והוא עוד רוצה לאזרח אותם(!) עוד בני אדם שלא רוצים להיות חלק מאיתנו- נכריח אותם לקבל אזרחות או לעזוב את השטח..מבריק- זה עבד נפלא עם ערביי מז' ירושלים וחלק מערביי ישראל :(
בעניין ה"ריבונות העצמאית שתהיה להם בשטחי a+b, סלח לי, זה קשקוש דמגוגי, אין שום רצף טריטוריאלי בין השטחים הללו- אלה מובלעות (עשרות רבות אם לא למעלה ממאה) שאין שום היתכנות לקיים ריבונות עצמאית ואמיתי בשטח הזה, מה גם שהיכולת לממש עצמאות אנרגטית, מסחרית, ימית ותחבורתית היא בלתי אפשרית. אז זאת לא עצמאות, ולמרות שאני שונא את ההשוואה לדרא"פ (כי א-י-ן כאן אפרטהייד) במידה ותכנית בנט תמומש- המובלעות האלה יהפכו לבנטוסטן.
ולעניין עצמו- אי אפשר ללכת לאף תכנית מדינית שכולל סיפוח/חילופי שטחים ואוכלוסיות ללא הסכמת הצד השני- זה פשוט לא יעבוד. ואני ממש לא פוסל את מה שאמרת לגבי ערביי ישראל- כל עוד לא מגרשים אותם מהשטח אלא משאירים אותו בריבונות פלסטינית עם האוכלוסייה, ובתמורה נקבל שטח בגודל דומה עם אוכלוסייה יהודית שנמצאת מעבר לקו הירוק.

בכל אופן- לגבי הטור של בני, אמנם מה שנצרת עשו זה חוקי- אבל מסריח עד השמים, פרובוקציה בגרוש שאין לה כל מטרה אלא להמשיך ולהרחיב את השסע הקיים ממילא- וחבל.
דווקא יש רשויות מקומיות ערביות שמנסות מאוד לקיים מערכת יחסים תקינה עם השלטון המרכזי ומצליחות יחסית למה שהיה בעבר (חורה, כסייפה, זמר)

אביאל 2 במאי 2015

פו – ונניח שיש לפייגלין ומרזל תוכניות, איזה ייתכנות יש להם בכלל בציבוריות הישראלית ושלא נדבר על העולם, אני יכול למצוא לך בכל מדינה אנשים עם דעות הזויות ורצונות עוד יותר, אתה יודע כמה אמריקאים רוצים לפרק את ארצות הברית של אמריקה ולחזור למתכונת של מדינות עצמאיות ? אתה יודע כמה אנשים שונאים כל דבר שמריח מפדרליזם אמריקאי, הרבה מאוד – לא ראיתי את זה הופך את ארה״ב לאיזה מדינה בבעיה.

בקשר לתוכנית בנט, מה זה משנה לפי מה מחולקים השטחים, אם זה קשור לאוסלו או לא, שטחי A B C הם קטגוריות נוכחיות ולפיהן נכתבה התוכנית שלו, אגב אני חושב שהיא לא ישימה בדיוק כמוך, אני רק אמרתי שאין פה אף אחד עם יכולת אמיתית שטוען לזה שהוא יגרש ערבים או לחלופין יספח שטחים ולא יתן להם זכויות – אף אחד לא יעשה את זה מהסיבה הפשוטה שהוא יודע שישראל תשלם מחיר כבד בהרבה ממה שהדבר יתן לו.

בקשר לשאר הדברים, החל מנצרת וכו׳ אין לנו בכלל ויכוח.

Comments closed