אחרי קאזאן – אופטימיות זהירה

מצד אחד, אין מזל. מצד שני, מזל שנאתכו עזב

מכיוון שלא סופרים קרנות ואחוזי אחזקת כדור, תצטרך ליברפול להסתפק בנקודה ובמחמאות על הפגנת רצון. היכולת נמצאת בעיקר בהליכי החלמה ביציע.

מאוד טריקי להגדיר את המשחק הזה מבחינת ליברפול. מצד אחד שליטה די מוחלטת בקצב ובנוכחות ברחבת היריב, מצד שני, שום דבר חיובי לא יוצא מרשת שזזה רק פעם אחת. צריך להודות, עם זאת, שאותו גורם נסתר הקרוי מזל, לא עמד לזכות ליברפול, ובצדק אם תשאלו אותי. אני חושב שמזל זה משהו שעובדים בשבילו. זה ההבדל בין מזל לחוואה. חוואה זה השפיץ האחורי של הגולגולת של אבי יחיאל נגד אירלנד. מזל, זה מזל שיש את סוארז. או בנטקה, בתנאי שהוא לא חלוד כמו הדווידק'ה.

*

אתם יודעים מה, שיחקו טוב. כמעט טוב. במסגרת המגבלות. טוב גם שקלופ מתחיל להשפיע. השקעה ונחישות הן לא רק מילים לטקס סיום טירונות, אלא גם דרך לא מופרזת לתאר את איך שהשחקנים של קלופ נראים, בעיקר בתחום של הבנת הצורה בה הוא רוצה לראות את השחקנים מתנהגים על המגרש. אגדיר זאת כך: אף שחקן של ליברפול לא מאט, או חו"ח עוצר, לפני שברור לחלוטין שהכדור נמצא בשליטה ברורה של שחקן יריב או יצא מגבולות המגרש, ומי שעוקב אחר הקבוצה, יודע כי לא מדובר במשהו זניח. ההבעה התבוסתנית שנחה קבוע על פני השחקנים בעונה וחצי האחרונות דהתה במידה ניכרת. מדידת פרק הזמן העובר בין החלטת השופט על בעיטת קרן לטובת ליברפול ועד לביצוע הבעיטה מוכיחה בבירור כי רצים שם הרבה יותר ומהר יותר. אין הליכות, אין גרירות רגליים, אין פרצופים תוהים מה אני בדיוק עושה כאן.

אני חושב ששני שחקנים הרוויחו את הזכות לקבל ממני ציון מיוחד: סאקו, על משחק הכי פשוט, הכי נכון, הכי חף מטעויות והכי מעורר תקווה שאפשר לקבל מבלם שלא היה אהוד על המשטר הקודם באנפילד. אמרה צ'אן, שמאז הגיע קלופ, מונח על המגרש בדיוק במקום התואם את כישוריו. צ'אן הוא קשר עם יכולות מגוונות שטרם נודעו בציבור, אבל ככל שיתפקד כקשר ולא כבלם, יוכל ללטש עצמו ולהתאים לתפקיד באופן משמעותי יותר. כיום הוא רשם לזכותו יותר בעיטות לשער מסך בעיטותיו בכל ההופעות מאז הגיע לקבוצה והשער שהבקיע היה בהחלט נחמד אפילו כשער שוויון בלבד.

*

חולמים והוזים מקרב אוהדי ליברפול נוהגים לסיים שיחות על משחקי הקבוצה בהבעת תקווה שעיקרה: כשסטארידג' יחזור…כשהנדרסון יבריא…כשפירמינו יתן את מה שאומרים נתן בהופנהיים וכו' וכו'.

אנחנו לעומתם, אנשים מעשיים אנחנו. לא שוגים באשליות ומאמינים רק במה שאפשר לתאר כעובדות: כשסטארידג' יחזור…כשהנדרסון יבריא…כשפירמינו יתן את מה שאומרים נתן בהופנהיים וכו' וכו'….

 

 

 

התיקו במוסקבה
ההפסד לווסט האם

35 Comments

רועי 22 באוקטובר 2015

לוקאס היה בסדר גמור.
רואים שינוי קל.
חסר מחץ
לא היינו.מדוייקים פעמים רבות,

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

ברור. אילו היינו מדויקים היה נכתב פוסט אחר…

dorigil 22 באוקטובר 2015

עם סוארז אנחנו לוקחים אליפות. יגיע בינואר?

טל 12 23 באוקטובר 2015

אול מסי יגיע.מצ'עמם לו כבר בברצלונה,הוא מחפש אתגר ; – )

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

סוארז…סוארז… אין לי מושג על מי אתה מדבר.

עזיז לייט 23 באוקטובר 2015

ולאן נעלם קוטיניו?

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

שאלה נהדרת, אבל אנחנו יודעים מה הוא יודע לעשות.

גילעד 23 באוקטובר 2015

לא ראיתי את המשחק או לצורך העניין יותר מדי משחקים של קבוצתכם כבר כמה שנים, אני פה סתם כדי לצנן התלהבות.מה שרואים עכשיו, למעט, נניח, הצבת ההרכב הנכון או שחקנים במקומם הטבעי (לא תמיד מלאכה פשוטה) – אין מה לייחס את זה לקלופ. ראשית, ישנם מספיק מספרים, בכל רמה שבה משחקים את המשחק הזה, כדי לטעון של החלפת מאמן יש נטייה לאפקט חיובי בטווח המיידי, שאין בו די כדי ללמד משהו על התוצאות לטווח הארוך.
והסימנים החיוביים שאתה מזהה נראים, בפרשנות שלי, לחלוטין תואמים את זה. כרגע יש לשחקנים התלהבות שהייתה חסרה מקודם, אך התלהבות לא יכולה להיות נצחית ואולי יכולה בכלל להצביע על זה שהשחקנים חוששים שהם הבאים בתור. הלוואי שבקבוצתי האהובה השחקנים היו חוששים ככה, אבל הם יודעים שסתם יפטרו עוד מאמן.
הייתי מאחל לכם בהצלחה, אבל מאז איסטנבול 2005 אני בעיקר מייחל לכם דברים שליליים מאוד

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

אתה צודק, אך שמת לב, מן הסתם, לעובדה שכתבתי על המשחק שהיה ולא על אלה שיהיו, הא? את הנבואות אני משאיר לאלה שלא אוהבים אותנו מאז איסטנבול, ולפני כן ואחרי כן ועוזריהם.

אריק 23 באוקטובר 2015

אז אתה חדש בביזנזס אהה…

טל 12 23 באוקטובר 2015

אני גם חושב שרואים שיפור קל מעבר לשינוי החיובי בגישה של השחקנים.רואים התלהבות כמובן וגם לחץ טוב,ארגון וקצב משחק מהיר יותר. נראה שהיה חסר קצת רוגע מול השער (ושהנדרסון וסטארידג' יחזרו..)

לפרימינו סיבוב טוב,הוא צריך לשחק חלוץ מרכזי ראשון – בהרכב הפותח – לדעתי(אם הוא בריא).

באבא ימים 23 באוקטובר 2015

רק לי סאקו מזכיר את סיימון אדביזי?

ריצ'י מקאו 23 באוקטובר 2015

ממש לא רק לך. אני חושב שאדביזי היה קצת פחות מפחיד.

matipool 23 באוקטובר 2015

באבא – לגמרי . סאקו נראה כמו אחיו הצעיר . פלוס הרבה לך על התזכורת לאחת הסדרות , אם לא ה-סדרה .

רובי פאולר 23 באוקטובר 2015

אין לו כובע עקום עם מזלג תקוע בתוכו ולא גרבי דבורה אחד למעלה ואחד למטה אז לא כל כך…
האמת שאם אדביסי, אוריילי, קלר ושילינגר פותחים אצלנו בהרכב היינו רואים קצת יותר מחוייבות…

אהד 23 באוקטובר 2015

ואת נינו שיבטה כמאמן.. מי כמוהו יודע להמריץ אנשים

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

ועם אוגוסטוס היל בכיסא במקום לוקאס…

באבא ימים 23 באוקטובר 2015

בני – זו היתה תגובה שילינגרית.

ניק 23 באוקטובר 2015

+100 לכל מזכירי האוז!
מבחינתי הסדרה השנייה הכי טובה בכל הזמנים (אחרי הבחור השמנמן ההוא מניו גרזי)

ריצ'י מקאו 23 באוקטובר 2015

בני, לדעתי יש כאן בעיקר ווישפול טינקינג כרגע. לא ראיתי שום דבר מיוחד אתמול. לםני ההרחקה הם היו לא פחות טובים ובטח יותר מסוכנים. יצאתי די מאוכזב ומפוכח מהמשחק. אין קסמים. צריך לתת לקלופ זמן לעבוד ואני מאמין שנראה התקדמות. בנתיים זה לא זה. אם ברנדן היה על הקווים אתמול הוא היה סופג קיתונות של ביקורת. הראשונה אגב היתה השאלה למה לשחק במשחק בית מול יריבה נחותה עם חלוץ בודד. השנעה היתה מדוע מול עשרה שחקנים להחליף חלוץ בודד בחלוץ בודד. יש עוד הרבה שאלות רק שאני מאמין שצריך לתת זמן. רק לא צריך גם לחפש סימנים איפה שאין.

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

ריצ'י,
לא ראית את לאלאנה רץ כל כך מהר מאז הגיע אלינו כמו אתמול לקחת כדור ולהניח על נקודת הקרן… אין כאן ווישפול ט'ינקינג, יש כאן בהחלט שינוי ברמת המוכנות לעשות דברים. אין שינוי ברמת היכולת, על זה דיברנו. אגב, רוג'רס הרוויח את הביקורת עליו ביושר, בדיוק כפי שהרוויח את נקודות הזכות.

ריצ'י מקאו 23 באוקטובר 2015

אותי מעניין מתי לאלנה יתחיל לעשות משהו תכליתי.

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

גם אותי, אבל ברור שלא יקבל צ'אנסים לעד.

Matipool 23 באוקטובר 2015

לאלנה כל כך מתסכל . גם שהוא כביכול טוב יחסית , הוא תמיד רק ליד . תמיד רק כמעט .
אף פעם לא תכליתי ואפקטיבי . מבאס לאללה ה-25 מיליון הללו .

משה 23 באוקטובר 2015

בנטקה החליף את קוטיניו לא את אוריגי, היו בשלב מסוים שני חלוצים.
לגבי פתיחה עם 2 חלוצים צריך לזכור ש 3 מתוך 4 חלוצים פצועים. הוא יכל אולי להכניס את סינקלייר אבל אני חושב שבשלב כזה הוא מעדיף לרוץ עם שחקנים משמעותיים לסגל ולא להתחיל לטפח צעירים, זה יגיע בשלב מתקדם יותר.

DD 23 באוקטובר 2015

קלופ גורם לשחקנים להיאבק על מקומם בקבוצה של השנה הבאה. וזה מצויין. כי גם אם ייגמרו השאיפות השנה הם עדיין ימשיכו להוכיח את עצמם כלפיו, מההנחה שהקבוצה של שנה הבאה תהיה משודרגת ותיאבק בכל החזיתות.

בני תבורי 23 באוקטובר 2015

…Tonight is not a masterclass but it is not the worst day in my life
משפט פתיחה של קלופ במסיבת עיתונאים אחרי המשחק.

D! פה ועכשיו 23 באוקטובר 2015

אין ספק שהוא עובד הרבה על הפרספקטיבה של כל מה שקשור למועדון.

והאמת.. בשלב הזה זה הכי חשוב. לפני ינואר הכל דיבורים. וריצות כמובן. וקצת יותר תשוקה. אישית זה המשחק הכי טוב של לאללנה שאני זוכר (וזה דווקא לא מבשר טובות).

ואם רק הנדו היה משחק במקום מילנר הכל היה נראה אחרת.

אריק 23 באוקטובר 2015

מאז שנות ה80 תמיד חסר לך השחקן הפצוע שאם רק היה משחק…

D! פה ועכשיו 23 באוקטובר 2015

ואתה רוצה לקחת לי גם את הדבר היחיד שנותן תקווה?

אבל ברור לכל בר דעת שהסגל שלנו, החלק הבריא שלו, לא מספיק ליותר מדי. וחוץ מזה אני עדיין חושב שהנדו בין השלושה שחקנים הכי חשובים בסגל אם לא החשוב בהם. ברור לי שאוהדי קבוצות אחרות יגחכו.

cookie-monster 23 באוקטובר 2015

כשמאמן חדש נוחת, בטח אחד כמו קלופ, הנצחון הראשון מאוד חשוב – ומוקדם ככל האפשר.
זה מה שבהתחלה חשבתי. שחייבים לסמן את זה בצ'ק ליסט.
אבל שיניתי את דעתי לגבי החשיבות של זה.
דוקא מוצא חן בעיני שיהבועהי מתפוצצת כל כך מהר – למי שהיה טיפש מספיק כדי להיכלד בה מלכתחילה. שברור שיש המון עבודה ושצריף לתת לו לעשות אותה.
קוראים לזה ז מ ן

BELIEVE

מאיר (חדש בשכונה) 23 באוקטובר 2015

ראיתי את המשחק בסקרנות גדולה. למעשה היו שני משחקים, עד ההרחקה ואחריה. עד ההרחקה, שקול כשהנעת הכדור של קאזאן יותר בטוחה ואולי אפילו קצת יותר מסוכנת. אחרי ההרחקה, באופן טבעי, קאזאן נסגרו לאחור וליברפול שלטה לגמרי בנעשה ויצרה המון חצאי מצבים דרך הנעת כדור מהירה, מדגיש מהירה. חוסר ריכוז, או מחץ גרם לתוצאה להישאר תיקו. בשני המשחקים האלה דבר אחד נראה בבירור והוא ההתלהבות העצומה של השחקנים. האמת היא שהיום כדי להצליח במשחק הזה שנקרא כדורגל, אי אפשר, פשוט אסור להפסיק לרוץ וללחוץ, בוודאי באירופה שם קבוצות אנגליות חושבות שתלקקנה דבש ויכולות לנוח וכל פעם מחדש מבינות שלא כך הוא.
אם כך, ניתן ללמוד משהו מאתמול וזה שבמידה וקלופ יגרום לתנועה בלתי פוסקת והנעת כדור כזו, הרי מה שייותר כדי לחזור לקידמת הבמה זה קודם כל חזרת הפצועים ורכישת שחקן מוביל לכל אחת מהחוליות בקבוצה.

איאן ראש 23 באוקטובר 2015

כשסטארידג' יחזור… הוא יפצע שוב
כשהנדרסון יבריא… הוא יהיה תוספת טובה אבל עדיין לדעתי שחקן כמוהו צריך להיות מס'6 בערך ביכולות כדי שנוכל לאמר שאנחנו קבוצת עילית.
כשפירמינו יתן את מה שאומרים שנתן בהופנהיים… זה נחמד אבל נצפה ששנה אחכ כבר יעלה רמה נוספת.
הכי חשוב… כשלוקאס יפצע… (סתם. שלא יפצע אבל לא ישחק)

Comments closed