עוד חוזר הניגון

הפתרון לאלימות הוא יורו לעשירים

והנה שוב יש מכות ושוב מחפשים את המטבע מתחת לפנס במקום היכן שנפל.

לאיים על חוליגן שיכור בהרחקה של נבחרתו מטורניר זה כמו לאיים על סנאי עם אגוזים, כי ממש אכפת לג'וני מווימבלדון לגרישה ממוסקבה ולחצקל מיהופיץ אם הנבחרות שלהם ימשיכו או ילכו הביתה. הם באו ליהנות ואלכוהול, מזג אוויר נפלא ותחושות לאומניות פרימיטיביות עם קורטוב של גזענות, הן קוקטייל מופלא של מוטיבציה רצחנית.

יש דרכים לצמצם באופן משמעותי את התופעה. הייתה תקופה בה המשטרות באירופה למדו את החומר, עשו חושבים ועבדו לא רע לפני טורנירים כאלה. גם לפני משחקים בודדים במסגרות אירופאיות. עצרו חוליגנים, הפיצו רשימות שמיות והנ"ל עוכבו ולא הורשו להיכנס למדינות היעד. אלא מאי, השיטה הזאת דורשת תחזוקה שוטפת וכדרכן של סוגיות מסוג זה, אין רצון וכסף להשקיע. בנוסף גם חלפו השנים והחוליגנים של אז זקנו ואינם חפצים עוד בניפוץ גולגלות ושזירת מחרוזות משיני היריב, ובא דור חדש שאינו מוכר וקשה לעקוב אחר תנועותיו ולהצר את צעדיו, ובכל זאת, אין פתרון אחר. הרחקה מהטורניר לא רק שאינה יעילה, אלא גם מעמידה את יוזמיה ומי שיידרש לבצעה, בסכנה ממשית של תביעות ענק מצד מפרסמים ומוכרי/רוכשי זכויות שידור.

בקיצור, זה לא יקרה וחבל להשחית מילים.

אין פתרון מיידי לבעיות כאלה וככל הנראה מחזות כפי שראינו בשלושת הימים הראשונים לטורניר יימשכו עד תומו. צריך יהיה להסתפק בגרף ירידה טבעי שינבע מהדחות של נבחרות על הדשא, אבדן עניין ומחסור במזומנים אצל אוהדים ויש לקוות שהמשטרות הרלוונטיות יצטרכו לטפל בבעיות חנייה וכרטיסים מזויפים.

ובנוגע לעתיד, משטרות יצטרכו להשקיע יותר וכנראה שאין מנוס מהפיכת היורו להצגה לעשירים בלבד. מי שיכול להרשות לעצמו כרטיס והוצאות נלוות יקרות, לא יגיע להתקוטט. מי שאינו יכול להרשות לעצמו, לא יגיע.

Eric Fryer
יורו (3). רקיטיץ׳ ומודריץ׳

79 Comments

אסף the kop 12 ביוני 2016

אהה… זה פשוט…
אם החוליגניזם ינצח אז אנשים ישימו זין על הטורניר המיותר הזה והוא ייעלם מחיינו.

תצפה בקופה.

משה 12 ביוני 2016

אפרופו טורנירים מיותרים..

ColoColo 13 ביוני 2016

אין לך מושג, אתה לא מבין כמה אנחנו נהנים מהקופה…לך תראה צפון אירלנד-אוקראינה ותספר לי איך היה

משה 13 ביוני 2016

ולך יש מושג, אני בטוח. לך תהנה מהאיטי וג׳מייקה, נבחרות על.

אסף the kop 13 ביוני 2016

לא…
כי איסלנד מול אלבניה זה המשחק שכל העולם עוצר את נשמתו לקראתו.

ColoColo 13 ביוני 2016

לא ראית אף משחק של הקופה ואתה מביע דעה בגלל זה אין לך מושג, עם כל החסרונות שיש לקופה ויש כאלו עדיין זה טורניר מהנה מאוד, איצטדיונים מעולים, אוהדים שמחים, בלי אלימות וכדורגל התקפי בסך הכל…בקיצור כמו שאמרתי אין לך מושג.

ColoColo 13 ביוני 2016

למשה כמובן

אריק 12 ביוני 2016

בקופה לא נותנים זמן להתארגן זה בשנים רנדומליות. אולי זה הפתרון.

אחד 13 ביוני 2016

אם כבר אז הקופה הוא הטורניר המיותר מבין השניים

אסף the kop 13 ביוני 2016

ממש לא.
כדורגל מעולם אחר.

אחד 13 ביוני 2016

בגלל זה הנבחרות הדרום אמריקניות אוכלות אבק מהאירופאיות כבר יותר מעשור. בגלל שהן משחקות כדורגל מעולם אחר.
מי כבר יש שם ששווה לראות מלבד ארגנטינה וארה"ב?

אסף the kop 13 ביוני 2016

אוכלות אבק ?
איפה אתה חי.

חוץ מגרמניה, ספרד, צרפת ואולי איטליה, מי כבר מעניינת ביורו ?

אחד 13 ביוני 2016

כן, אוכלות אבק. בשלושת המונדיאלים האחרונים רק 3 מתוך 12 נבחרות בחצי הגמר היו דרום אמריקניות, והיתר אירופאיות. בגמר זה כבר היה 1 מתוך 6, שלא לדבר על הזוכות.

יש את בלגיה(עם כמה שהם אוברייטד, יש להם סגל טוב), קרואטיה, פולין, פורטוגל ויש שיגידו גם אנגליה וויילס.

אסף the kop 13 ביוני 2016

במונדיאל האחרון 50% מהמשתתפות ברבע גמר, חצי גמר והגמר היו מדרום אמריקה.
וטוב שאתה תוחם את זה רק ל-3 המונדיאלים האחרונים, כי בספירה שלי, שמתחילה דווקא ב-1986, יוצא שב-8 המונדיאלים האחרונים הגיעה נבחרת דרום אמריקאית 6 פעמים לגמר וזכתה 3 פעמים.
כל הסיפו של "אירופה" במונדיאל ב-30 שנה האחרונות זה בעצם גרמניה, איטליה צרפת ועוד הבלחה אחת של ספרד.
ממש "השארת אבק" לדרום אמריקאיות…

אחד 13 ביוני 2016

אמרתי, בעשור האחרון.
אבל אם אתה סופר עד 1986, רק ברזיל וארגנטינה זכו מדרום אמריקה . זה 2 מול 4 זוכות שונות מאירופה(ואני בכלל לא מדבר על זה שארגנטינה זכו בזכות שער שצריך היה להפסל, או שאחת הזכיות של ברזיל היתה בפנדלים).
אגב במונדיאל האחרון מלבד ארגנטינה אף נבחרת דרום אמריקנית לא ניצחה נבחרת אירופית בשלב נוקאאוט, כך שלא הייתי מתרגש ממספר הדרום אמריקאיות בשלבים המאוחרים.

אסף the kop 13 ביוני 2016

ברור שתיחמת את זה לתקופה שנוחה לך.
לגבי הנושא השני – הרי מרביתן הוגרלו אחת נגד השניה אז איך אתה רוצה שהן יעיפו נבחרת אירופאית בנוק-אאוט ?

ממתח זכיה בפנדלים לא נחשבת ? ואפרופו גולים שלא היו, בוא לא נשכח את הפנדל המפוברק של גרמניה בגמר הנורא של 1990.

רומן 13 ביוני 2016

האמת הייתי שמח להצטרף לתעמולה ה אנטי לטינוס ופרו אירופאית ולדבר על הכדורגל האירופי הנעלה והלטיני הנחות, אבל המונדיאל לפני שנתיים די איפס אותי עם סתירת לחי מצלצלת

אחד 13 ביוני 2016

ציניות, אני מניח?
אם כבר אז המונדיאל האחרון נותן את החותמת הסופית על עליונותו של הכדורגל האירופי

רומן 13 ביוני 2016

אין ספק שהכדורגל האירופי עדיף בהרבה, פשוט אם היית שואל אותי לפני שנתיים הייתי אומר לך שהלטינוס הם פשוט לא סחורה, אבל הם שלחו 4 נבחרות לרבע גמר ואחת לגמר, אז זה נותן להם קצת כבוד.

רומן 13 ביוני 2016

ו2 לחצי גמר.

איציק 12 ביוני 2016

צריך להקטין את הטורניר רק ל4 עד 8 נבחרות. כל השאר דרך הבתים, והעולים מהבתים יחולקו לבתי משנה כמו עכשיו אך ישחקו בית חוץ. כל זה פרוס לשנתיים. הטורניר רק לאחרונות. אולי פחות חגיגה אך גם פחות חוליגניזם ויותר רמה.

D! פה ועכשיו 12 ביוני 2016

צריך לשחק את הטורניר במנג'ר

no propaganda 12 ביוני 2016

מה שכתבת פה נכון מאוד לאנגליה ולחוליגנים האנגלים. החל מזה שלאוהד לא אכפת שנבחרתו תעוף וכלה בזה שאם רק עשירים יהיו ביורו אז יהיה פחות חוליגנים.
ברוסיה המצב שונה. אוהד שבגללו יעיפו את רוסיה מהיורו יכול לגמור בכלא ואף גרוע מזה ומצד שני ברוסיה יש לא מעט חוליגנים עשירים כי חוליגניזם זה מה שעושה אותם עשירים.

רומן 12 ביוני 2016

יש לך את זה ביותר פופוליסטי?

גיסנו 13 ביוני 2016

ואז גם יצטרכו לתלות תמונה שלו על סוס בלי חולצה בכל כתות הלימוד

חן הצהוב 13 ביוני 2016

אמממ … סוס בלי חולצה. זה קונספט מעניין :)

צור שפי 12 ביוני 2016

בני, אני מניח שלא התכוונת ברצינות. טורניר לצופים עשירים בלבד זה מבאס. המשטרות צריכות לעשות בדיוק מה שכתבת ואין צורך להמציא גלגלים. אני גם לא חושב שזה כל כך יקר. אי אפשר לשחרר את כוחות שמירת הסדר מהאחריות שלהם. אנחנו מתעצבנים כאשר כאן אצלנו המשטרה מתנערת מחובותיה – זה אותו הדבר.

בני תבורי 13 ביוני 2016

בוודאי שלא, אני האחרון לרצות בכך. אבל אם האלטרנטיבה תהיה ביטול טורנירים כאלה – תוצאה סבירה של התגברות האלימות, לא יהיה מנוס.

גיל 12 ביוני 2016

לא נראה לי כזה מסובך לחלוק שמות של חוליגנים או סתם אנשים עם עבר פלילי בין המדינות. זה יותר עניין בירוקרטי. גם הם צריכים לתגבר כוחות במקומות שיש אוהדים של המדינות הבעייתיות. בטורניר הבא אני מניח שזה יפחת כי הוא יהיה מפוזר בכל כך הרבה מקומות כך שלא יגיעו מאסות לכל עיר.

אסף THE KOP 12 ביוני 2016

סמוך על האנגלים.

אלי 12 ביוני 2016

דווקא נראה שהרוסים אשמים פה יותר מאשר האנגלים.

אסף the kop 13 ביוני 2016

זה אותו החרא

אלכס 13 ביוני 2016

כמה נחמד להתבהם באינטרנט.
מרגישים גברים חזקים וגיבורים במחיר מאוד זול.

אסף the kop 13 ביוני 2016

אלכס.
ההתבהמות היא מופע החוליגניזם של האוהדים הרוסים ושל האוהדים האנגלים.
אתה אולי מתלהב מזה.
אני פחות.

בני תבורי 13 ביוני 2016

אסי,
נעשו פעולות כאלה בעבר ובהצלחה. יש קישור בין המשטרות ויש באינטרפול אנשים שיודעים איך לעשות את זה.

Duncan 12 ביוני 2016

שאני כותב שאני לא מבין מה גורם גם בישראל לקהל לבוא ולקלל ולגדף, כי פה באמריקה ספורט זה רק ספורט, ישראלים עונים לי שזה מעבר לספורט.
אז זה כנראה מעבר לספורט.

מאנו 12 ביוני 2016

לטוב ולרע

Duncan 12 ביוני 2016

אבל אם ארהב תשחק מול קנדה. לא תראה אלימות.

אורדוניה 13 ביוני 2016

דאנקן – בכלל לא בטוח. מקריאה של אתרי אינטרנט בארה"ב ומשיטוט ביו טיוב אפשר למצוא הרבה דוגמאות לאלימות אוהדים גם שם. יש איזו שהיא הנחה שבארה"ב הקהל שונה באופיו, בגדול זה נכון אבל אלימות לצערנו חוצה יבשות.

אריאל גרייזס 13 ביוני 2016

אין בכלל מה להשוות את ארה"ב לאירופה או כל מקום אחר בעולם. אפשר למצוא נקודתית אירועים אלימים אבל לא רק שכמעט אין מקרים בארה"ב, יש להם גם הרבה יותר אירועי ספורט מכל מקום אחר בעולם. העובדה היא שבארה"ב אתה יכול להגיע לכל איצטדיון ולהתיישב ביציע עם חולצה של הקבוצה היריבה, לא משנה כמעט באיזה יריבות מדובר, ועדיין תצא מקסימום בהקנטות מדברת בפני עצמה. אפשר להגיד שהמשחק שם הוא בידור ולא באמת ספורט ושהתרבות אהדה שם דפוקה – זה פשוט שונה ממה שאנחנו מכירים

תומר 13 ביוני 2016

או להגיד שהמשחק אצלנו הוא מלחמה ולא באמת ספורט כמו שהוא אצלם

אריאל גרייזס 13 ביוני 2016

ברור, רק הצגתי את זה איך שהמתנגדים לשיטה האמריקאית אוהבים להציג את זה. כל אחד יכול לבחור את הדרך שבה הוא חושב שזה צריך להתנהל – רק להיות מודע להשלכות. בארה"ב זה משחק שהוא הרבה יותר בידורי והרבה פחות אמוציונלי, הוא חסר את העידוד הקולני שאנחנו מכירים בארץ (ברוב המקומות, במכללות זה קיים), באירופה המחיר הוא אלימות. תבחר מה אתה מעדיף

אורדוניה 13 ביוני 2016

אריאל, מקבל את דבריך ש"בארה"ב זה משחק שהוא הרבה יותר בידורי והרבה פחות אמוציונלי" אבל אתה יכול אולי להסביר מאיפה השוני הזה מגיע? הרי האלימות בחברה האמריקאית קיימת אז למה דווקא בתחום כ"כ יצרי פתאום האמריקאי הופך להיות nonviolence?

notRobot 13 ביוני 2016

https://youtu.be/EUSpszWfu_w

יש שוני ויש שוני
לא צריך לטאטא כלום מתחת לשטיח

duncan 13 ביוני 2016

יש מספר סיבות.
קודם כל תרבות ספורט. תרבות ספורט זה לרשום את הבת שלך (כן כן, נקבה) ל"שיעור" כדורגל. פעם בשבוע משחקים על דשא. כמה בנות מול כמה הבנות (כמובן גם בנים משחקים) ולא תשמע קללות. לא תשמע למה אתה לא מכניס את הבן שלי. זה כי כולם נכנסים. כולם משחקים. באים בשביל הכיף. לא להתחרות.
אתה תשמע את המאמן אומר לבן שלך "יופי של עבודה" גם אם הוא מחטיא את הסל בחצי מטר. כי זה ספורט. העיקר שהילד בא לשחק.

זה מחלחל. הלאה. לצופים.
אז כן, בבוסטון תבוא לוס אנג'לס לייקרס וכמה אנשים יקללו את השחקנים. פה ושם תשמע קללות יותר חמורות אבל זה נדיר ויש מצב שהאוהד יעוף מהמגרש.
למה? כי אני רוצה לבוא עם ילדי למגרש. ולא רוצה שילדי ישמעו קללות.

במילה אחת – תרבות. מה שאין בישראל.

מאנו 12 ביוני 2016

ראשית, יש בעיה שהתנועה באירופה מאוד פשוטה כיום, וכאשר אתה נכנס לאיחוד, שום דבר לא עוצר אותך בדרך ליעד. נראה לי שהרוסים היו צריכים לעשות יותר ולמנוע מראש את התנועה של החוליגנים שלהם לכיוון צרפת עד כמה שניתן. לפי הבנתי, האנגלים עשו את זה, אבל כנראה שבירה+אנגלי יכול להספיק לבדו לאלימות קשה.
מעבר לכך, אני מניח שהרבה מאותם "אוהדים" כלל לא באים למשחקים עצמם, אלא כמו שאמרת – שמש, בירה, עיר יפה ומכות עם חבר'ה אחרים.

חמציץ 13 ביוני 2016

בולשיט (סליחה על הצרפתית)
אפשר להתגבר על האלימות הזו בצורה פשוטה: נוכחות משטרתית מסיבית ברחובות ומודיעין שדה – מעקב צמוד אחרי קבוצות אוהדים אלימות בפוטנציה. (כדי להקל על הפיקוח אפשר להגדיר מראש את המלונות בהם מותר לאוהדי כל נבחרת לשהות). אם יש מידע מוקדם מארצות המקור על אוהדים עם הסטוריה בעייתית כמובן צריך להשתמש בו כדי למנוע את הגעתם, אבל זה בבחינת בונוס.

איתן 13 ביוני 2016

הכי קל זה לקחת את אותם אוהדים שעשו בעיות של חוליגניזם,ומלבד קנס כספי או פלילי, תלוי בחומרת העבירה, פשוט למנוע מהם יציאה מגבולות המדינה למשך עד ל9 שנים,וברגע שאדם רוצה לצאת הוא מעוכב בשדה התעופה\נמל…זה בהנחה שאין כבישים בין מדינות…ואין אפילו צורך ליידע את המשטרה במדינה שבה מתרחש הטורניר
ובכלל לאור כל הבעיות עם דאעש ומאז פיגוע התאומים,יש צורך להחזיר את מעברי הגבול,במיוחד בעצם זה שאירופה מקבלת יותר מוסלמים,וישנם יותר ויותר תאי טרור רדומים.
הרי צו עיכוב יציאה מהארץ בישראל קל להוציא על כל שטות…אז למה לא ליישם את זה על אנשים להם יש הסטוריה של בעיות ופגיעה בחיי אדם\רכוש באירופה

בני תבורי 13 ביוני 2016

איתן,
על זה בדיוק אני מדבר. עשו זאת בעבר בהצלחה סבירה פלוס ואין סיבה לא להמשיך.

בני תבורי 13 ביוני 2016

חמציץ,
אז מה בדיוק בולשיט?

אופיר 13 ביוני 2016

קל לבקר את כוחות השיטור הצרפתים, אבל בואו נזכור כמה משאבים מושקעים במניעת מגה-פיגוע מצד ISIS בטורניר הזה.

מצד שני הטורניר הוא הזדמנות פז להניח את היד על מספר לא קטן של אנשים שהעולם היה מקום טוב יותר בלעדיהם ולנקות את הרחובות מהם לכמה שנים. בטח פוטין יעניק לחלק מהם מדליות.

בני תבורי 13 ביוני 2016

סליחה אופיר, אתה עושה להם הנחות? לא מסוגלים לבצע שתי פעולות במקביל שלא יארחו טורניר כזה.

אופיר 13 ביוני 2016

מה אנחנו בכלל יודעים על מה שהם צריכים להתמודד איתו, כשאירוע הספורט הגדול ביותר שהתקיים בישראל הוא כנראה המכביה (ואנחנו זוכרים מה קרה שם)? ואתה הרי יודע שזה הרבה יותר מלעשות שני דברים במקביל. ייתכן שאם הפיגוע האחרון בפריז היה מתרחש לפני הגשת המועמדות לאירוח הם היו בוחרים לוותר על הרעיון.

באופן כללי אין לי בעיה לתת הנחות לאף אחד – את הרטוריקה של ההאשמות ו-"שמישהו יקח אחריות" ו-"ראשים יערפו" השארתי מאחורי מזמן.

בני תבורי 13 ביוני 2016

אופיר,
לא מדובר ברטוריקה אלא בידע.

איציק 13 ביוני 2016

ה-SS שלך ברור. מעניין מה משמעות ה-S השלישית.
היתה בטח שם את כולנו לקיר ויורה, הרי לא תבחין בין 0מולנים, סמולנים, שמולנים, מרכז, ימין מתון, ועוד, כולנו למשרפות, הבדיקה תעשה אחר-כך.

צור שפי 13 ביוני 2016

SSS – אתה מתבקש לעבור ל-one.

stack 13 ביוני 2016

היורו כבר לעשירים, מה שראינו אלה מכות של חוליגנים עשירים.
למזלנו החוליגנים המקצועיים נשארו בבית.
הפיתרון כמו שכתבו, הוא נטו עבודת משטרה ומודיעין, את הקרב רוסי – אנגלי היה קשה יותר לצפות, אין התארגנות אנגלית מסודרת, אבל כן היה אפשר לזהות את ההתארגנות הרוסית ובקלות.

בני תבורי 13 ביוני 2016

על זה לא חשבתי :)

אופיר 13 ביוני 2016

ת'כלס אני לא מבין למה בכלל ארכי-רמאית הסמים רוסיה, שכל-כולה דיקטטורה מושחתת, משתתפת בכלל בחגיגת ספורט כזאת.

Lord Anthony 13 ביוני 2016

ולמה אתה חושב שאת החוליגנים מעניין אם הם יכנסו למשחק או לא?!
זה בכלל הכל אשמת משטרת צרפת, שכנראה מובלת על ידי חדלי אישים יותר גדולים מאלו שמובילים את משטרת ישראל. מה שהולך בטורניר הזה הוא שידור חוזר של 98.

בני תבורי 13 ביוני 2016

נו בחייך, כתבתי שלחוליגן אין עניין של ממש במשחק אלא בהזדמנות לפרוק יצרים.

Lord Anthony 13 ביוני 2016

ולכן זאת אחריות המשטרה לטפל בו.
אני לא חושב שזה צירוף מקרים שמאז 1998 ועד הטורניר הנוכחי לא היו ארועי חוליגניזם בסדר גודל כזה בטורניר גדול.

דוד 13 ביוני 2016

בעיקרון, זה כבר עשרים שנה שהכדורגל מוצג בתור תרבות לגיטימית לכל המשפחה, אולי מאז הקמת ליגת האלופות, שהפרומו שלה עם מוזיקת האופרה ממחיש את זה טוב מכל. לתופעה יש הרבה הסברים, כלכליים וחברתיים, וזה גם מתקשר לפוסט-מודרניזם ולטשטוש ההירארכיות בין תרבות גבוהה ונמוכה וגם לכך שהאליטה החדשה פחות מתורבתת במובן הקלאסי, כלומר פחות צורכת אופרות ומוסיקה קלאסית, למשל, ויותר אוהבת כדורגל.
ועם כל זאת, הכוח של הכדורגל בא מהאוהדים, מהאווירה המחשמלת באצטדיונים. ומי מספק אותה? אותם חבר'ה הארד-קור, שצמצמו להם את היציעים, אבל עדיין זקוקים להם כדי שיספקו את החשמל ובמידה מסוימת, גם את המשמעות. החבר'ה האלה מגיחים מהחיים האפורים שלהם ולמשך שעתיים עולים על הבמה הקולקטיבית ביציעי האולטראס או מה שלא יהיה ואחר כך חוזרים לשכונות שלהם. וככה הכדורגל החדש והתרבותי מרוויח גם כסף, גם לגיטימציה וגם אווירה. הבעיה שרואים ביורו היא שכאשר אותם אוהדים לא מתפזרים בחזרה לשכונות, אלא נשארים במרכזי הערים עם אלכוהול וזמן פנוי, אז החשמל פורץ מעבר ליציעים. עצם זה שהחוליגניות הזו הפתיעה רבים מראה שאכלנו יופי את הדימוי החדש של הכדורגל

בני תבורי 13 ביוני 2016

מסכים. באנגליה אכן שינו לחלוטין את פני המשחק וחוליגניזם כמו שהאנגלים יודעים לייצר באירופה, נמנע כמעט לחלוטין.

בני תבורי 13 ביוני 2016

חברים,
המגיב טריפל S הושלך למקום הראוי לו ולא יוכל להגיב עוד כאן. אני מתנצל בשמו.

איציק 13 ביוני 2016

ישר כח

אריאל גרייזס 13 ביוני 2016

בעקרון אני נגד עונשים קולקטיביים, אבל לפעמים אין ברירה. זה שהשליכו את האנגלים מאירופה אחרי אסון הייזל עזר רבות כדי שהאנגלים יבינו שיש להם בעיה ויטפלו בה (הם היו צריכים את הפוש של הילסבורו, לצערי, כדי ללכת עם זה עד הסוף). במקרה של האוהדים הרוסים, אני מציע לקרוא את הכתבה של יואכין היום כדי להבין שמדובר במשהו שכמעט מעודד על ידי השלטונות ובטח אין להם שום אינטרס להלחם בו. במקרים כאלו, אולי אם היו זורקים את הנבחרת הרוסית הביתה לשלטונות היה אינטרס אמיתי להלחם בזה.
הנה הכתבה
http://euro.walla.co.il/item/2969717

גל ד 13 ביוני 2016

הוא עיתונאי. צריך לאשש את מה שהוא כותב עם מקורות נוספים.

בני תבורי 13 ביוני 2016

כתבה עצובה, מה יש לומר. אני מקווה שתימצא עילה לא לאפשר את הטורניר ברוסיה, אבל אין לי אשליות ולכן אני מקווה שהאצטדיונים יישארו ריקים.

אסף the kop 13 ביוני 2016

הם לא ישארו ריקים.
פוטין יושיב ביציע חיילים על אזרחי כדי שלא יהיו קרחות.

גל ד 13 ביוני 2016

מישהו כבר התארגן על כרטיסים למונדיאל? אני בטוח שתהיה אווירה נהדרת.

wazza 13 ביוני 2016

חוסך לקטאר

notRobot 13 ביוני 2016

יפה לראות איך כל אחד תופס צד שנח לו.
אלו שמגינים על האמריקאים מצד אחד.
אלו שחושבים שהאנגלים לא אשמים
אלו שחושבים שצריך להעיף את הרוסים והאנגלים החוצה [וגם את הגרמנים, האוקראינים, האירים והפולנים] .

אז אצל האמריקאים לא נותנים בוקסים אבל אדם אחד עם נשק לפחות פעמיים בשנה גורם לכולם להראות ילדים קטנים.
מצחיק לראות כאן איך יש אנשים שמגינים על התרבות האמריקאית בשיח על אלימות.

בציניות …אם יש דבר יפה זה שבכל מקרי הקרבות יש קוד שאף אחד לא שולף נשק חם…
שיח האלימות גם הוא הופך למי יותר צדיק ומי פחות.

בני תבורי 13 ביוני 2016

נקודה נכונה

אבנר 15 ביוני 2016

דווקא הקהל של אירלנד מתנהג למופת. הקהלים הבעייתיים עד עכשיו הם של אנגליה, רוסיה, גרמניה ואוקראינה

אנונימוס 13 ביוני 2016

מה זה אומר "לעשירים"? כמה עשיר צריך להיות בשביל לקחת רכבת לצרפת וללכת מכות עם אנשים עם חולצה בצבע שלא מוצא חן בעיניך ברחוב?
כמה כרטיס יעלה כדי שיוכלו לעשות את זה בתוך המגרש? 1000 יורו? זה מה שימנע מאנשים מטורפים כמו החוליגנים הרוסים להיכנס למשחק ולעשות בלגן?

בני תבורי 13 ביוני 2016

אין לי מושג… באנגליה מאז הקמת הפרמייר-ליג, עלו מחירי הכרטיסים באופן משמעותי והייתה לכך השפעה על אופי הקהל שהגיע למשחקים. לא כל מי שיכול היה בעבר לרכוש כרטיס ליציע עמידה מאחורי השערים ב 5 – 10 פאונד, לשאת בעלות הכרטיסים שהתייקרו בעשרות ולעיתים גם מאות אחוזים והראשונים "שנשרו" היו אלה שמהם יצאה גם בשורת האלימות.

ערן 14 ביוני 2016

כשהמשחקים משודרים בערוצים בתשלום זה כבר יורו לעשירים. צריך להילחם לפני שנקבל את זה גם באולימפיאדה.

Comments closed