למצות את הדין

לשוטר יש תפקיד לבצע. להשתתף בקטטות אינו חלק ממנו

ׁסוג של גילוי נאות: כל הכתוב כאן נסמך על ידע וניסיון אישיים.ׂ

ָ

תופתעו בוודאי לשמוע שיש לי מה לומר על האירוע שהתרחש באצטדיון ראש הזהב בפתח תקווה, אירוע בו לא נכחתי ואת כל מה שידוע לי עליו למדתי מדקה או שתיים של צילום טלוויזיה.

אני אוהד הפועל פתח תקווה והשאלה היכן ישחקו עונה הבאה הפועלות מתל אביב ו/או אשקלון נוגעת לי לקצה הבורג של הגלגל הרזרבי. בכל הנוגע לאירוע, שמחתי לשמוע היום את דובר המשטרה אומר שהאירוע ייבדק והחקירה תמוצה עד תומה והאשמים לא ינוכו ומעמדם לא יעמוד להם. ואני אומר יופי. הרי כל חיי חלמתי לחיות במדינת חוק שבה כולם שווים בפניו, אין מורם מעם והדין יחול על כולם.

*

אבל מה, ושוב, מבלי לדעת מי התחיל ולמה – וזה גם ממש לא משמעותי כפי שתיווכחו להלן, אותן כמה שניות שצולמו בטלוויזיה מספיקות לי כי לקבוע נחרצות כי אם הדבר היה תלוי בי, לפחות שניים משוטרי היס"מ היו עפים הביתה בלי פנסיה במקרה הטוב. במקרה הרע היו במעצר עד תום ההליכים וכתב אישום על תקיפה.

ואני אסביר:

סעיף 5 לפקודת המשטרה (נוסח חדש), התשל"א – 1971, מגדיר במדויק את תפקידי המשטרה ואת הנושאים בתחום אחריותה. השמירה על הסדר הציבורי הוא הראשון בהם. לצורך מילוי תפקידה קיבלה המשטרה  מהרשות המבצעת אליה היא כפופה, סמכויות חוקיות ואמצעי עזר משפטיים. אחד מהם, הוא מונופול על אלימות. ובמילים אחרות, הפעלה של כוח סביר במקרים הדורשים שימוש בכוח על מנת להתגבר על התנגדות של המבקש לגרום הפרעה לסדר הציבורי.

לשון החוק נשמעת אולי מפותלת, אבל במקרה הזה היא אינה משתמעת לשתי פנים. מותר לשוטר להשתמש בכוח, כשהתנאים מחייבים זאת, ובכוח סביר בלבד.  ס ב י ר.

*

המסגרת החוקית שבתוכה מתקיימת מציאות המחייבת הפעלת כוח סביר, יודעת לזהות שני מצבים שאינם לחלוטין דומים זה לזה: האחד, מצב בו נדרש שימוש בכוח סביר כנגד אזרחים פורעי חוק המפרים את הסדר הציבורי, ובנפרד על מציאות המחייבת שמירה על ביטחון הציבור מפני פעילות חבלנית עוינת ואלימות. מציאות זו מאפשרת במצבים מיוחדים גם הפעלת נשק חם לצורך נטרול האיום. כך או כך ובשני המקרים, ההנחה היא, על פי מבחן האדם הסביר, כי אדם לא ישתמש בתומ"ת כנגד מקק.

האירוע בראש הזהב, ולא נדרש ידע משפטי כדי לאבחן במדויק, שייך לסוג הראשון, דהיינו, המשטרה נאלצה להפעיל כוח סביר כדי למנוע הפרת הסדר הציבורי. בשום שלב לא נשקפה סכנה לכלל הציבור שנכח שם שאפילו לא היה חשוף לפגיעה מאלימות. מדובר בהתפרעות של כמה יחידים שאותם ביקשה המשטרה לרסן.

*

גם אם חייבה התנהגותו של אזרח הפעלת כוח סביר על ידי הממונים על השמירה על הסדר הציבורי, אין זה אומר שהפעלת כוח זה חייבת לכלול שוטר אחד או שניים שמחזיקים אותו ושלישי או רביעי או שניהם שמפוצצים לו את הפרצוף.

אתם מבינים? שוטר לא מונה לתפקידו כדי להיות הבריון הכי חזק בשכונה שירביץ הכי חזק. שוטר אמור אך ורק להביא את האירוע לידי סיום. בשום פנים ואופן הוא לא אמור ליזום ו/או להשתתף בקטטה וללכת מכות. הוא אמור לאחוז בכוח ס ב י ר במתפרעים על מנת למנוע מהם המשך פעילותם ולהרחיק ואפילו לעצור אותם.

מה שראיתי באותן כמה שניות מצולמות זו התנהגות פרועה ומשולחת רסן של שוטרים במדים המוצבים שם בתוקף תפקידם – ואל הטמטום והמחשבה המטופשת בבסיס החלטה זו אתייחס בפעם אחרת – המרשים לעצמם לפרש את ההנחיות הברורות ולהפוך לחלוטין את כוונת המחוקק שנתן להם את הזכות להשתמש בכוח סביר. כוח סביר זה להחזיק מישהו ולמנוע ממנו להמשיך, זה לא לכתוש את פרצופו. מה שהיה שם הוא הצגה מתועבת של אתוס עברייני לא של עבודת משטרה. מי שהפריע את הסדר הציבורי לא צריך לסיים כשאת עיניו מעטרים פנסים ואפילו גם אם נחבל בעת ביצוע המעצר. בכל הנוגע לביצוע תפקיד המשטרה בשמירה על הסדר הציבורי, אין דבר כזה אגרופים לעיניים. בשום קורס משטרתי לא לומדים את זה ולא מכשירים את זה. בשום מקום זה לא כתוב ובשום קובץ פקודות והנחיות לשוטרים לקראת אירוע בו קיים חשש להפרות הסדר הציבורי לא ניתנת לשוטרים הזכות להרביץ ולגרום חבלות. ניתנת להם הרשות להפעיל שיקול דעת ולבצע את תפקידם גם אם נדרשת הפעלת כוח סביר, ואם זה נאמר על ידי קצין, הוא אינו ראוי לדרגותיו.

שניים, או אולי שלושה שוטרים יכולים להחזיק בטוטו תמוז ולהרחיק אותו ממקום האירוע. שניים או שלושה אחרים יכולים לעשות אותו דבר לאוראל דגני. אבל לא, השוטרים שלנו הולכים מכות במיטב הסגנון המערבוני הפרוע. כאילו אין דין ואין דיין והם אינם מייצגים זרוע חוק, אלא כנופיה הנלחמת על שטחי פעולה עבריינית משולחת רסן.

בושה. אירוע שכל כולו בושה וחרפה לכל מי שאי פעם לבש את מדי המשטרה, וזאת מבלי לנקות אפילו גרם של אחריות ואשמה מהמתפרעים שאני בהחלט מקווה שהדין עימם, ימוצה.

***

טריפ של חמלה
יאָ, בּרעכען

242 Comments

אריאל גרייזס 8 במאי 2017

מעולם לא יצא לי להיות בתקריות מהסוג הזה (שבדרך כלל מקבלות הרבה פחות תקשורת פשוט כי המעורבים בהם פחות מעניינים) אבל הרושם שאני קיבלתי מאחרים הוא שזה פחות או יותר הסטנדרט במשטרה היום – מישהו שמפריע את הסדר הציבורי יחטוף בראש ולו כדי לייצר התראה. ראינו את זה בהפגנות לא מעטות בעבר. מהניסיון שלך – זה היה ככה גם בעבר או שמשהו השתנה בתקופה האחרונה? או שאתה בכלל חושב שמה שראינו בשבת הוא חריג גם למשטרה של היום?

בני תבורי 8 במאי 2017

אני כבר שנים מחוץ לארגון ולכן אני פסול מלהעיד האם מדובר בנורמה או ביוזמה מקומית. עם זאת, אני שומע סיפורים קשים מאוד גם באירועים אחרים. גם בתקופתי היו חריגים אבל עוצמות האלימות באופן כללי בחברה הישראלית, לא היו כאלה של היום. הנקודה שלי היא שמשטרה אינה נמצאת כדי להטיל אימה ולייצר הרתעה. למשטרה יש תפקיד לשמור על הסדר הציבורי, על שלום הציבור ורכושו ולצורך זה לא צריך כנופיות בחסות החוק אלא משטרה המודעת לתפקידה ולמקומה בחברה דמוקרטית.

D! פה ועכשיו 8 במאי 2017

בני, אם הייתי יכול הייתי נותן לך ולחזון שלך להחליף את אלשיך

בני תבורי 9 במאי 2017

החזון של אלשייך נמצא בכלל בתפקיד ראש הש.ב.כ

D! פה ועכשיו 9 במאי 2017

שלו ושל השר שלו ושל הממשלה שלו
מתי המשטרה הייתה של הציבור, לאחרונה?

אביאל 9 במאי 2017

בפעם הבאה שהם יעצרו את המפגע שיבוא לדקור אותך או את העבריין שינסה לסחוט אותך.

יוני (המקורי, מפעם) 8 במאי 2017

עצרתי ב"אני אוהד הפועל פתח תקווה"

מאיר (חדש בשכונה) 8 במאי 2017

בהנחה שהשוטרים הנ"ל פעלו כפי שאתה רואה זאת, משמע ככנופייה, עדיין, מידת העונש שאתה מציע-ללכת הבייתה בלי פנסיה היא לא מידתית בעליל.

בני תבורי 8 במאי 2017

אני לא מי שקובע, הבעתי את דעתי באופן חופשי. אנשים פוטרו על פחות מפגיעה קשה כל כך בעקרונות שהארגון מבוסס עליהם, אבל העונש אינו הנושא. השאלה איך אתה רואה את התנהגות המשטרה.

מאיר (חדש בשכונה) 8 במאי 2017

כמו שהשמן כתב בתגובה לפוסט ההתקרבנות, נוצרה פה אלימות ממקרה דבילי, שמישהו חשב שזורקים בקבוק ומכאן, באווירת הלחץ שהיתה הכל התגלגל. ברור שאינני מצדיק אלימות בכלל ומשטרתית בפרט, רק נראה היה לי שהעונש שהצעת היה אמוציונלי והרי מאמוציות נוצרות בעיות…

בוריטו 8 במאי 2017

מאמוציות גם נוצרים שינויים.
אין פה צורך בלקחת להם את הפנסיה אבל יש פה צורך בשינוי. הנקודה פה היא שהמשטרה לא יכולה להתנהג ככה. עובד ציבור ממומן על ידי הציבור לא יכול להתנהג בצורה כזאת. זה לא מקרה בודד, וכאן הבעיה האמיתית. מספיק להיזכר בכל הניצבים ולהבין מה התרבות הארגונית, להזכירך שאני ואתה מממנים.
במשטרה יש מאות פושעים, איך אפשר שלא להיות אמוציונאלי כלפי זה? צריך לבקר , ואולי גם להעניש בחומרה, כי נגד פושעים צריך הרתעה

בני תבורי 9 במאי 2017

נכון.

B. GOREN 8 במאי 2017

ברור וחזק.

אהרוני 8 במאי 2017

ניתוח מעניין בני, ומאוד חבל שאלה הם פני הדברים, כי אחרי הכל כפי שאמרת, על המשטרה לדאוג לשלום הציבור ולהרגיע, לא ההיפך.

Amir A 8 במאי 2017

בני, השאלה היא האם מישהו מופתע מהתנהגות המשטרה. אם התשובה היא כן אז אני מסכים איתך שהשוטרים הללו צריכים לשלם מחיר כבד. אם התשובה היא לא אז הבעיה טמונה לא (רק) בשוטרים הספציפים אלא יותר בהנהגת המשטרה ובמשרדים הממשלתיים האחראיים לה. אחרי הכל, אם אתה לא מופתע אז גם הם צריכים להיות לא מופתעים והם צריכים לשלם את המחיר על זה שאתה לא מופתע.

בני תבורי 8 במאי 2017

ככל שאני יודע, הפקודות אינן מתירות התנהגות כזאת. יתכן, עם זאת, שקיימת הסכמה בשתיקה וזה לא פחות גרוע. כך או כך, פיקוד המשטרה חייב לקחת אחריות. הכלל למען יראו וייראו לא יכול לעבוד רק בכיוון אחד.

red sox 8 במאי 2017

אבל בדיוק זה העניין. כשהנורמה הנוהגת אינה תואמת לפקודות התקפות, האחראים הם קודקודי המערכת.

יוני 8 במאי 2017

מסכים עם כל מילה. זה היה נראה כמו קרב אגרופים בין חמולות/כנופיות/ילדים מבית הספר שבצד השני של העיר. מצד המשטרה זה גם ממש לא מקצועי. אי היכולת לנטרל מתפרע כמו שציינת במילים אחרות.
לגבי השחקנים. מעניין אם ימצו איתם את הדין במסגרת המשמעתית הפנימית של המועדון, כי להתנהגות שלהם ולספורטיביות אין שום קשר.
מילה על טוטו תמוז. איך לעזאזל החתימו אותו במצבו? לא עדיף היה עוד שחקן נוער בסגל שלפחות מסוגל לרוץ?

אסף the kop 8 במאי 2017

אני מציע להוציא את השוטרים מהמגרשים.
שהקבוצות/התאחדות ידאגו לאבטחה ובא לציון גואל.
להערכתי, תוך שנתיים לא יהיה פה כדורגל.

ניינר / ווריור 8 במאי 2017

כי עכשיו יש פה כדורגל?

אסף the kop 8 במאי 2017

לא ממש.
אבל אני בדעה שספורט זה הפנינג ותרבות פנאי.
הבעיה של הכדורגל בארץ היא שיש פה יותר מדי כאלה שהם חושבים שהם בעלי הבית במגרש. החל מארגוני האולטראס למינהם וכלה בכוחות השיטור.
מצידי שיוציאו את המשטרה, שיהיה לנו פה איזה הייזל אחד או שניים ואולי אח"כ יירד האסימון.

makaki 8 במאי 2017

Assaf The Monkey -I suggest to take you out from this website , really don't understand how Ronen doesn't kick your fat butt out of here? do hold something against him? you are a childish racist with no brain in the head , who only trying to make things here like One website, go to there u Monkey

אסף the kop 8 במאי 2017

Suck my dick

אדם בן דוד 8 במאי 2017

סחטיין על האנגלית

אסף the kop 9 במאי 2017

שמח שהבנת

איתן 8 במאי 2017

מה עם לעשות באן למספר ימים על קללות? לאסף יש הסטוריה של קללות פרובוקציות ועימותים עם מספר רב של חברים בפורום.
איפה המודרטור.
נא להתנהג בהתאם!

אסף the kop 9 במאי 2017

איתן, תהיה לפחות ישר עם עצמך
תראה מי קילל ומי הגיב לקללות.
למתקשים כמוך צרפו את זמן כתיבת התגובה.

תומרג 9 במאי 2017

ואני הקטן, באמת ממקום של הערכה, מציע לא להגיב בקללות לקללות.
נראה לי מיותר להתחיל לריב עם אנשים שאתה לא באמת מכיר, שלא לדבר על להעליב. מה באמת התכלית של כל זה?

אביאל 9 במאי 2017

תומרג – לא כולם אוהבים לתת את הלחי השנייה מה לעשות, במיוחד באינטרנט.

תומרג 9 במאי 2017

הלחי השניה… מי ישמע

מישהו שאני לא מכיר כתב משהו שאני לא אוהב בפורמט שעוד יום כבר לא אקרא ואני חייב לענות לו כי… נו…. אני בטוח שפעם ידעתי אבל שכחתי

אה כן! כדי להראות להוא שאני לא מכיר שזה לא יעבור בשתיקה, להכניס לו באבי אביו ככה שההוא שאני לא מכיר יראה מה זה. וככה גם לא אצא פראייר (כלומר לא אני אלא הייצוג האינטרנטי שלי) בפני עוד די הרבה אנשים שאני לא מכיר והם לא מכירים אותי. באמת ביג פאקינג דיל.

אני קצת מגזים פה בכוונה אולי אבל אחרי שנים של התכתשויות בכל מיני מסגרות, המסקנה העיקרית שלי היא שאין בזה באמת טעם.

אורי 8 במאי 2017

ולי שאלה הפוכה
אם אני מקלל ותוקף ("לכאורה") שוטרים ונאזק, אני גם משוחרר הבייתה תוך 15 דקות?
לר נראה לי

שלו 8 במאי 2017

אחת הסיבות שהתקרית כל כך מפריע לי (מצד אוהדי הפועל) היא שאני מרגיש צורך להגן על המשטרה,
דבר שאני ממש לא רוצה לעשות, בטח אחרי המוניטין שהיא צברה בשנים האחרונות.

בכוונת מכוון לדעתי מכניסים שוטרים לא מאומנים לסיטואציה בלתי אפשרית.
לוחמי יס"מ אינם שוטרים שצריכים לשמור על הסדר הציבורי ואינם מאומנים לזה.
הם לא מבינים ולא צריכים להבין את ההבדל בין הפעלת כוח כזה או אחר.
יש להם יעוד אחר לגמרי, קצת כמו לוחמי צהל שנשלחים למשימות שיטור.
לוחם מכיר שתי אפשריות (צריך להכיר) לחימה ורגיעה, בלי תחום אפור.
או שאתה במוד של לחימה או שבמנוחה.

גם שוטר יס"מ שתפקידו לשמור עלינו מהרעים, מתאמן ונמצא באחד משני מצבים.
רגיעה או פעילות.
תפקידם בין היתר להגן עלינו מאנשים אלימים / עבריינים וכו'.
כאשר אתה מערב אותם בין אנשים נורמטיבים בד"כ זה מתכון לבעיות.
(חלק מהבעיה באום חירן, לפני שהתחילו עם הכיסויים והשקרים).

אני גם מסכים אם מי שטוען שאם אי אפשר לקיים ארוע בלי משטרה, אז הוא לא צריך להתקיים.
תפקיד המשטרה באצטדיון כדורגל הוא לשמור על הארוע מבחינת פח"ע.
ברגע שיש בעיות עם אוהדים צריך לסגור את הארוע.
זה לא סביר שבאמצע הצגת תאטרון הקהל יתחיל מכות, לפחות לא סביר לי.
בהרבה מהמקומות אותם אנחנו רוצים לחקות זה לא יכול לקראת.

אסף the kop 8 במאי 2017

שלו
בתאטרון הקהל מבין שהוא אורח.
הוא מבין שהוא בא לסוג של הפנינג על מנת להנות.
הם לא חושבים שהם בעלי הבית.

שלו 8 במאי 2017

אני מסכים.

אסף the kop 8 במאי 2017

באופן כללי, התחושה שאתה בעל הבית בשעה שאתה לא היא רעה חולה בחברה הישראלית.
אם בכביש, אם במגרשים, אם בועד הבית ואפילו כאן, שיש מגיבים המבקשים לגרש מגיבים אחרים.

שלו 8 במאי 2017

אני מבין מה אתה כותב,
אבל אצלי (ואולי אני טועה) מושג בעל הבית הוא סוג של אחריות.
משהו בה לישון אצלי אז אני דואג לו…
אם אני בעל הבית של הקבוצה אני רוצה שהיא תראה טוב
כשאני חושב על מכבי שלי אני מתבייש בגילויי גזעות או אלימות.
זה מעליב אותי שיש בין האוהדים שקוראים לאונס.
ככה אני תופס את מושג בעל הבית.

קירקגור 9 במאי 2017

גם בשטחים?

אסף the kop 9 במאי 2017

בשטחים בעל הבית זה הצבא

בני תבורי 8 במאי 2017

שלו,
אני מדבר על עניין עקרוני, לא על שיקול דעת לגבי הכוחות במקום. שוטר לא צריך לנהוג כך החל מפקיד יומנאי, דרך טבח וכלה באנשי יחידות סדר מיוחדות. כל אחד מהם, אגב, מצויד על פי החוק באותה תעודה ומוסמך לאותם תפקידים גם אם אינו עוסק בהם.

אסף the kop 8 במאי 2017

בני
מה דעתך על איכות המגוייסים למשטרה ?
החבר היחיד שלי שהלך להיות שוטר וקצין משטרה (חוקר) הוא אדם מאוד חכם, דק אבחנה ובעל תואר בפסיכולוגיה.

בני תבורי 9 במאי 2017

בזמני היו אנשים טובים ואנשים פחות טובים בדיוק כבכל ארגון. אין לי מושג מה קורה היום אבל שוטר אינו עצמאי לפרש את החוק כראות עיניו ויש דרג מפקד שתפקידו לדאוג לכך.

matipool 9 במאי 2017

אסף – שאלת את בני שאלה שמיד כשהתחלתי לקרוא את הפוסט, רציתי לעלות אותה.
מהסביבה שאני מכיר – איכות מרבית המגויסים למשטרה היא לא גבוהה. התנאים קשים והמשכורות נמוכות.
לפני שנה היה לנו כנס מחזור לרגל 30 שנה לגיוס. הופתענו לגלות שלא מעט ח'ברה מהפלוגה התגייסו למשטרה. בוא נגיד שרובם ככולם לא היו מהמצטיינים / הבולטים / האיכותיים למעט יוצא דופן שהיה המ"מ שלי במסלול ולא מזמן התמנה לתפקיד בכיר מאד ורגיש.

בני תבורי 9 במאי 2017

matipool,
אני עונה לך בהרחבה בתגובה נפרדת למטה.

matipool 10 במאי 2017

קראתי. תודה.

שלו 8 במאי 2017

מי ששולח אנשי שייטת להשתלט על סיפה בלב ים לא מתכוון שיקבלו את הבאים בפרחים.
מי שמכניס אנשי יס"מ לאצטדיון כדורגל לא מצפה שארוע יגמר במינימום חיכוך.
אם אני לא טועה אחת המסקנות באנגליה היו שאם יתייחסו לאוהדים כמו אל בני אדם ולא ישימו אותם במכלאות,
תרד האלימות.

אצלנו לא מטפלים בבעיה, רק מנסים להסתיר אותה.
אם יש קהל אלים (לא במקרה של שבת), תשימו מצלמות, תזהו את האנשים, תמצאו אותם אח"כ ותענישו אותם.
לא ראיתי ששפטו משהו שזרק רימון עשן, שם זה מתחיל.
היו מבחינה טכנולוגית אפשר לצלם את כל היציעים ביכולת הפרדה מספיק גבוהה שתוכל לזהות בקהל כינים על ראש קריח.
בטח שאפשר לזהות מי זורק רימון, או כל חפץ אחר.
אפשר לזהות מי שר שירים גזעניים.

אף אחד לא באמת רוצה.
ומי ששולח יס"מ לאצטדיון כדורגל רוצה שהאש תבער.

שיקול הדעת לא צריך להיות בזמן הארוע,
הוא צריך להיות אצל מקבל ההחלטות שיושב במשרד ממוזג ומקבל אותן קר רוח.

אדם בן דוד 8 במאי 2017

למה לא שמים מצלמות??????
+100

Ollie Williams 9 במאי 2017

פיפ"א לא מאשרים לשופטים שימוש במצלמות, כנראה שלא רק על הדשא ;)

רן 10 במאי 2017

שטויות
יש מצלמות על הקהל בהרבה אצטדיונים.
וכדוגמא בדרבי שהיה בפת.השנה, מכבי הביאו צלמים מטעמם שצילמו את הקהל כל המשחק.
כמובן שהנהלת הפועל לא תדים מצלמות זה נגד האינטרס שלה.
ודבר אחרון, הספורט האמריקאי שכולפ כל כך מעריצים פה, אין אלימות בכלל.
לעומת זאת אני מבטיח לך שאם שוטר אמריקאי היה באצטדיון לדגני היו כמה שברים ברגליים. וכנראה שהיה מאושפז בביהח.
אז תפסיקו להתייפעיף יש פה אזרח שתקף חנק והרביץ לשוטר, בכל סיטואציה אחרת זה עונש מאסר

מיקו G 8 במאי 2017

הכדורגל הישראלי הוא המקום היחיד בעולם שבו השחקנים והשוטרים יותר אלימים מהאוהדים.

Lord Anthony 8 במאי 2017

אני מרגיש כאילו הגעתי לעולם מקביל שבו המשטרה עושה את תפקידה, לאנשים יש ציפיות ממנה ואנשים ממש מתאכזבים שהשוטרים לא פועלים לפי החוק.
שוטרים הם ביריונים, לא רק בארץ. ברגע שיש לך מונופול על הפעלת הכוח ברוב המקרים הוא ינוצל לרעה, כמו שהבנקים גובים עמלות גבוהות כי הם יכולים ככה גם השוטרים משתמשים באלימות כי הם יכולים – זאת דרכו של העולם. תן לאירגון מסויים כוח ללא רגולציה והוא בהכרח ינצל אותו לרעה.
על אחת כמה וכמה במשטרת ישראל שיש בה תרבות של שקר וטיוח ארוכת שנים.

איתן 8 במאי 2017

שוטרי יסמ' זה כמו מתג ישן של מנורה, יש רק

מכות ON
מכות OFF

אביאל 8 במאי 2017

בני – אני לא בטוח שאם מופעלת אלימות (מילולית וגם פיזית) כלפי השוטרים אנחנו לא עוברים למצב השני, פגיעה בשוטרים היא בסופו של דבר פגיעה במהותה של המדינה, הרי אמר כבר וובר שהמדינה היא המונופול על השימוש הלגיטימי באמצעי כפייה והמשטרה היא הזרוע המבצעת.

כולנו יודעים היטב מה קורה לאנשים שמרימים יד על שוטר בכל מדינה בעולם, כולל הליברליות ביותר, אין סבלנות גם שם למקרים כאלה, לא בארה״ב (שם זה קיצוני, תפתח את הדלת או תוציא יד מהחלון בזמן ששוטר תנועה עוצר אותך לבדיקה ומותר לו בחוק לסיים עליך מחסנית) וגם לא באנגליה ואפילו לא בשוודיה.

כל הטיעון הזה לא מנקה כלום ממשטרת ישראל שבהחלט מפעילה כוח מוגזם לעיתים קרובות.

אמיתי 8 במאי 2017

Our government… teaches the whole people by its example. If the government becomes the lawbreaker, it breeds contempt for law; it invites every man to become a law unto himself; it invites anarchy. Louis D. Brandeis
כששומרי החוק עוברים על החוק זה חמור יותר

איתן 9 במאי 2017

תזכירו לי מי רוב הזמן היה בשלטון ב20 שנה האחרונות שהביא לתהום המוסרי שבו אנחנו נמצאים?

הממשלה מורכבת מפוליטיקאים מושחתים.
כך גם קצינים נגדים וניצבים במשטרה ובצבא שולחים יד לחזה של פקודה.
ככה אלפי בעלי מקצוע עובדים בשחור
ככה קבלנים משחדים ראשי ערים.
ככה ראשי ערים מרשים לעצמם לעבור על החוק.
חלוקת ג'ובים בתאגידי המים לפעילי ליכוד אנלפאבתים
נפוטיזם בעיריות
ויש עוד הרבה דוגמאות

גם בלא מעט מקרים שיטת מצליח עובדת, והעונש לא הולם את העבירה.

אבל לעזאזל עם זה. …רק הליכוד…, הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא…אין על ביבי

אביאל 9 במאי 2017

איתן – כן השחיתות החלה רק עם הליכוד, אם כבר, רק ב20 השנים האחרונות החלו לחקור ולהעמיד לדין (אז תיתן קצת קרדיט לשלטון ?), ישראל לא מושחתת במיוחד במדדים הבינלאומיים ותזכיר לי עוד מדינה מערבית שהכניסה נשיא וראש ממשלה לכלא, הצרפתים והאמריקאים מחלקים חנינות בלי לחשוב פעמיים, ניקסון וקלינטון עשו עבירות פליליות, האזנות סתר ליריבים פוליטיים ועדות שקר בסנאט, עבירות שלידם עשרות אלפי היורו של אולמרט מתגמדות והם נוקו בלי שום מחאה ציבורית.

אמיתי 9 במאי 2017

לפי מה שאתה כותב הבעיה היא לא בשילטון אלא באזרחים. כולם מושחתים..
לדעתי בארץ הבעיה היא תרבותית ויותר עמוקה ממפלגה כזו או אחרת. שחיתות
זו לא אופנה חולפת מה שכן ככל שיש יותר כוח כך יש יותר שחיתות

אביאל 9 במאי 2017

אמיתי – לגבי זה אין בכלל ויכוח, אגב זה מצחיק לראות שמאז חקירות נתניהו יש ירידה תהומית במחאות של התקשורת נגד אלשייך, מעניין למה.

אמיתי 9 במאי 2017

אין לי מושג.. אני אישית קיבלתי את הרושם שהוא צריך mdma..
וברצינות. טיפה קונספירטיבי מצדך. עד כמה שאני מבין אין לו באמת משקל בחקירה. לפרקליטות וכמובן ליועץ המשפטי יש את הכח בנושא ואגב לפי כל הסימנים כבר התקבלה המלצה מהמשטרה והפרקליטות על הגשת כתב אישום בתיק 1000. אני זוכר איזה מפאיניק שהתפטר על פחות מזה מראשות הממשלה..יהיה מעניין.

יואב 8 במאי 2017

אביאל,
אני לא חושב שבקללות אנחנו עוברים למצב השני. גם אתה לא.
אלא אם כן מדובר ב1984.

אביאל 9 במאי 2017

יואב – לא צריך להיסחף עם 1984, השיח פה באתר הזה מנטרל כל כיוון כזה.
הכוונה היתה לאלימות מילולית קשה, יש גם חוק ספציפי נגד זה.

יריב 9 במאי 2017

תקיפת שוטר זו עבירה, והעונש הנכון והסביר הוא להעמיד עבריינים שתקפו שוטרים לדין, לא להחזיר להם.

אגב, על מה מבוססת הטענה בדבר התגובה המותרת בארה"ב להוצאת יד מהחלון בעת עיכוב על ידי שוטר תנועה? זה לא נשמע לי סביר, לא ביחס להבנתי (האפסית) ביסודות החוק האמריקני, ולא ביחס לדיווחים ולסערה הציבורית (כולל תגובת הרשויות) במקרי הרג אזרחים על ידי שוטרים במצבים כאלו.
כמובן, המערכת מגוננת על השוטרים, העמדה לדין על שימוש מופרז בכוח היא חריגה גם אם שוטר יורה באדם ללא כל הצדקה, אבל אי העמדה לדין אינה מעידה על חוקיות.

אביאל 9 במאי 2017

יריב – כדאי שתבדוק את מספר ההעמדות לדין במקרים המפורסמים בשנה האחרונה שהם חמורים הרבה יותר, משום שבחלק גדול מהם לא היתה אפילו סכנה לשוטרים, אני אחסוך לך, רק במקרה אחד השוטר פוטר (בלי העמדה לדין), השאר נוקו על ידי התביעה.
על סמך מה ? ניסיון אישי מביקורים של שלושה חברים שונים, בניו יורק, לוס אנג׳לס ודאלאס ומהסיפורים שלהם.

יריב 9 במאי 2017

בוודאי, אבל יש להבדיל בין החוק והאכיפה. זה לחלוטין לא חוקי עבור שוטר תנועה לירות באדם רק בגלל שהוא הוציא יד מהחלון בעת העיכוב, אבל בארה"ב (כמו בישראל, ולמעשה בכל העולם) המערכת נמנעת מענישה של שוטרים העושים שימוש אסור בכוח שלהם ככל שרק אפשר. כמובן, בארה"ב זה לא רק המערכת, יש גם אלמנט גזעי בתהליך.

יריב 9 במאי 2017

אגב, הוצאת יד מהחלון היא לא סכנה לשוטר. במקרה של סכנה לשוטר מותר להגן על עצמו, כמובן.

אביאל 9 במאי 2017

יריב – בוא נסכם, בפעם הבאה שאתה בארה״ב, נוהג ושוטר עוצר אותך, תיזכר בפוסט הזה ואל תצא מהאוטו.

יריב 10 במאי 2017

אומר כך, ארצות הברית היא מדינה עם בעיה קשה של אלימות שוטרים לא מטופלת, כמו גם ישראל. כמו בישראל, המדיניות שלי בהינתן שראיתי שוטר היא לנסות שלא להתקרב אליו, להימנע במידת האפשר מקשר, ואם אין ברירה להיות פסיבי במידת האפשר. כמו עם כל כנופיה אחרת, בעצם.

אלי 9 במאי 2017

איך תעמיד אותם לדין בלי לתפוס אותם?
בטח אתה מתכוון דרך צילומי הטלוויזיה?
אז השוטר צריך לברוח ואחרי לקוות שהתקיפה צולמה?

יריב 9 במאי 2017

השוטר צריך לעצור את התוקף, אבל לא להכות אותו, זה די ברור מהגדרת התפקיד.
באופן כללי, נשיאת מצלמות גוף על ידי כל השוטרים (בתפקיד) נשמעת לי כרעיון מצוין.

Amir A 9 במאי 2017

זה כרגע המצב בארה"ב, דרך אגב. שוטרים בתפקיד מסתובבים עם מצלמת גוף.

בני תבורי 9 במאי 2017

אביאל,
הזכרתי קודם את מבחן האדם הסביר והוא עובד לשני הצדדים ומחייב גם את השוטר בעת מילוי תפקידו. שוטר לא מונה להעניש ולא "לטפל" במתפרעים, הוא קיבל סמכויות למנוע מהם להמשיך ועוצר אותם על פי החוק. אין כאן הנחות. לפגיעה בשוטר יש עניין ציבורי, או כפי שהגדרת נכון פגיעה ברשות ובסמכות המדינה שרק לה ניתן מונופול על הפעלת כוח, אבל עדיין לא מדובר כאן בסכסוך עבריינים. שוטר מבצע תפקיד ואופן ביצוע התפקיד מפורט ומוגדר בחוק. לכל שוטר בשטח יש קצין ממונה שאמור לשלוט באנשיו כמו מפקד בזירת קרב. מה שראיתי שם בכמה שניות אולי לא משקף את היקף האירוע כולו אבל בהחלט נותן מושג על עבודת משטרה לא תקינה.
אני לא בקי במה שקורה במקומות אחרים. מקשרים שהיו לי בעבר במסגרת תפקידי עם נציגי ארגוני משטרה במדינות אחרות למדתי שבדיוק כמו אצלנו, קיימות חריגות מהחוק שגם שם אינו סובלני כלפי הפרות משני הצדדים. יש אולי מקומות בהם קיים חשש ממשי של שימוש בנשק כנגד שוטרים ומכאן נובעות הוראות חמורות באשר לאופן ביצוע בדיקה ומעצר חשודים, אבל שלא יהיה לך ספק שאין אישור גורף על שימוש בכוח לא סביר ובכלל זה שימוש בנשק חם. את הוליווד לא מעניין לעסוק בנורמאל אלא במצבי קיצון ואת אלה היא מביאה אלינו, טעות להסיק מכך שאלה הם פני הדברים במציאות.
אלימות מגיעה מכל מיני מקומות והלכי רוח. יש חלקים בחברה שמתנגדים לה לחלוטין ויש כאלה שסוברים שהיא מכשיר לגיטימי לפתרון בעיות. שוטרים לא חיים ולא פועלים בתנאי מעבדה והלכי רוח בחברה משפיעים גם עליהם, אבל הם אינם מעל החוק ואינם רשאים לתת פירושים משלהם. אנחנו מדברים על ארגון שנועד לשמור על החוק ולא לקיים מאזן אימה של כנופיה נגד כנופיה.

אביאל 9 במאי 2017

בני – זו בדיוק הנקודה, זו לא מעבדה, לכן פה ושם (וזה גלובלי לחלוטין) יש גם זליגות של אלימות מוגזמת שחורגת בהחלט ממסגרת התפקיד המקורי של שוטרים וכמו שאמרתי אין ויכוח שאצלנו יש בעיה כזאת, מצד שני, האזרח הפשוט לא מתייחס ביראת הכבוד המתבקשת (בממוצע) מהשוטר (ומה שהוא מייצג) וזו גם נקודה שמאפשרת לטווח ארוך את אותן זליגות, שוטרים במדינות מתקדמות זוכים ליחס מכבד הרבה יותר מהשוטר הישראלי ואולי הבעיה מתחילה דווקא שם.

בני תבורי 9 במאי 2017

אביאל,
נכון ששוטרים במדינות אחרות, לא כולן, מקבלים כבוד מהאזרחים יותר משוטרי ישראל אבל הסיבות ברורות. למעט במקרים חריגים בהם אתה מתעסק עם גורמים פליליים שרואים בך איום, כשאתה נותן כבוד לאזרח אתה מקבל כבוד. כשאתה נראה טוב מתייחסים אליך אחרת. כשאתה פונה בנימוס ברוב המקרים תקבל תגובה זהה. אגב, סיסמת המשטרה בארה"ב היא להגן ולשרת ושוטר לא ממלא את תפקידו מעמדה של עליונות אלא של משרת ציבור. במשמעות הזאת קצת קשה לבוא בטענות למשטרת ישראל, השוטרים אינם חצופים ומתנשאים יותר מפקידים ברשויות הממשלתיות.

תומרג 9 במאי 2017

הזכרת לי את הסרט "התרסקות"
יש שם כמה קטעים לא רעים על היחסים בין השוטרים לאזרחים

Amir A 9 במאי 2017

גם הקטע בארה"ב שכל משטרה שייכת בעצם לעיר עוזר. הבנתי שהיה פעם נסיון לעשות את זה בישראל עם תחנות עירוניות אבל זה לא עבד בסופו של דבר?

בני תבורי 9 במאי 2017

לא נעשה ניסיון כזה משתי סיבות: האחת, הדמוקרטיה הישראלית עדיין לא בנויה לסוג כזה של פיקוח משטרתי והשנייה היא שהמשטרה מתנגדת…

אלכס(אחר) 9 במאי 2017

אמיר, לא רק לעיר (או עיירה, כפר, או כל ריכוז אוכלוסייה רשמי) כפי שידוע לך היטב, בתור תושב/אזרח ארה"ב ממש כמוני (:
אלא גם למדינה (STATE), ואין דין מישיגן ו-וויסקונסין, כדין קליפורניה ואורגון.

shadow 9 במאי 2017

ואף מילה על זה שהשוטרים ישראלים?
מה לגבי השחקנים שהיו מעורבים בקטטה, אוסטרלים?
מה לגבי האוהדים? שוודים או נורבגים?

בני תבורי 9 במאי 2017

מה הנקודה שלך?

גל ד 9 במאי 2017

IQ. יש לו נקודת IQ.

shadow 9 במאי 2017

שהחברה אלימה וממנה מגייסים שוטרים שכמעט בהכרח אלימים (עניין של סטטיסטיקה) כדי לטפל/לשמור שהחברה האלימה לא תפגע בסדר הציבורי.

שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה.

בקיצור הבעיה לא במשטרה ולכן גם הפיתרון לא בא משם.

shadow 9 במאי 2017

זה תגובה לבני. לא יודע למה זה מופיע פה.

יואלזיניו 9 במאי 2017

אז בחברה אלימה צריך לגייס שוטרים מאוסטרליה?

shadow 9 במאי 2017

בחברה אלימה זה מגוחך להאשים את המשטרה אם היא בנויה מאותו העם.
כלומר אתה יכול להאשים וגם להעניש את המשטרה אבל זה כמו כוסות רוח למת.

הרי אם תשווה איך נראה, דיבר והתנהג שוטר לפני 50 שנה והיום אני בטוח שתמצא הרבה הבדלים שהחוט המקשר בינהם יהיה אופי החברה באותה נקודת זמן.

כל שוטר הוא בסה"כ אדם במדים. זה ששמת עלייך מדי שוטר לא אומר שהפכת לאדם ערכי ובטח לא אומר שאינך אדם אלים. רוב הסיכויים שאם יש עלייך מדים אתה בהכרח אדם עם נטיות לאלימות.

נ.ב

קח את ארה"ב לדוגמא. הבעיה של אלימות משטרתית כנגד שחורים היא תוצאה של המתח החברתי ולא להיפך.

בני תבורי 9 במאי 2017

אתה בהחלט צודק שהמשטרה היא חלק מהחברה ולא פועלת בחלל ריק, אבל אם תשים לב לא האשמתי את המשטרה, טענתי ואני חוזר וטוען שהאירוע היה מנוגד לחוק ולנוהלי העבודה במשטרה ומישהו צריך לתת על זה את הדעת.

אלכס(אחר) 10 במאי 2017

בתור תושב (ואזרח) ארה"ב, אני אומר לך בביטחון מוחלט שאלימות משטרתית כאן, היא לא כנגד שחורים בלבד, ואפילו לא ברובה…והיא אינה פועל יוצא של האלימות בחברה האמריקאית (על כל ההבדלים הקיימים באכיפה, ומידות ההתייחסות השונות במדינות השונות בה), לפחות לא באופן מוחלט…כמו שהיא מאפיין של התרבות האמריקנית, במיוחד בתחום האדרת הסמכות מצד אחד, וקיומו של הנשק כמיתוס מצד שני.

אלכס(אחר) 10 במאי 2017

התגובה ל-SHADOW

shadow 10 במאי 2017

נראה לי שלא הבנת את דברי כי לא כתבתי בשום מקום שהאלימות המישטרתית היא רק נגד שחורים.

כתבתי שהבעיה של אלימות המשטרה כלפי שחורים נובעת מהמתח החברתי.

אלכס(אחר) 11 במאי 2017

רק שטרחת לציין רק את האלימות כלפי השחורים, שכמו שציינתי אינה הרוב של האלימות המשטרתית בארה"ב.

Shadow 12 במאי 2017

אתה ממשיך להיכשל בהבנת הנקרא.
מתנצל אם אני לא עומד בסטנדרט של כמות הדוגמאות הרצויות בשבילך.
אבל בשום מקום לא רשמתי שזו עיקר האלימות המשטרתית.

ואני לא מבין מה נתקעת על זה. לא על זה הדיון.

אם אתה מעוניין להמשיך להתדיין איתי תן קצת יותר תשומת לב למה שאני כותב. אחרת זה סתם חסר טעם.

איציק 9 במאי 2017

יש בעיה לוגית. חברה אלימה לא אומר שכולם אלימים. כשהמשטרה בוררת את אנשיה היא יכולה לדחות את האלימים ולקבל רק כאלו שלא. כלומר חברה אלימה לא גורר שהשוטרים אלימים, כי הבחירה אינה אחידה מתוך המדגם כי אם מוטה לתת אוכלוסיה. השאלה שצריך לשאול זה האם המשטרה באמת מטה את בחירתה לבחור אנשים לא אלימים או אולי דווקא להפך.

בני תבורי 9 במאי 2017

איציק,
זה לא ממש חשוב אם המשטרה יכולה לנפות מראש את האלימים ולא לקבל אותם לשורותיה. ההנחה שלי היא שכן, יש אפשרות לזהות אבל זה לא סופי ולפעמים טעויות מתבררות מאוחר יותר. זה לא אומר שלא צריך לטפל בהם בחומרה מיד כשמופיעה התנהגות חריגה.

איציק 10 במאי 2017

זה המובן מאליו.

shadow 9 במאי 2017

אין שום בעיה לוגית. יש בעיה חינוכית מערכתית, שכמובן מצביעה על בעיה שילטונית.

למזלנו ילדים בני 7 עדיין לא מתגייסים למשטרה. את התיקונים קשה לעשות בגיל שבו שוטרים מתגייסים.

המשטרה בוררת מתוך אנשים שמעוניינים לעבוד במשטרה, ולכן נראה לי שהמצב הוא יותר בכיוון שאנשים עם נטיה לאלימות יש יותר סבירות שיבחרו בשירות במשטרה מאשר להיות ציירים או רקדני בלט.

אז מכיוון שמראש מאגר המתגייסים סובל מהעובדה שהוא יוצא מתוך חברה אלימה הוא גם מוטה ע"י אנשים עם נטיה לאלימות.

איציק 9 במאי 2017

בני, האם יש איזה בסיס להנחה של הצל שהאוכלוסייה שפונה לעבוד במשטרה אלימה יותר מהממוצע באוכלוסיה, או שזו תחושת בטן לא מבוססת?

בני תבורי 9 במאי 2017

יתכן ובין המתגייסים למשטרה יש כאלה הסבורים שאלימות היא פתרון לגיטימי אבל גם אם הם עוברים את מערכת הבדיקות והסינון, זה עדיין לא אומר שהם רשאים לפעול מחוץ לחוק ואם זה קורה, יש לטפל בהם בחומרה.

Shadow 9 במאי 2017

מכיוון שרמשת שאין בסיס לשום טענה שלי אשמח אם תסביר במה אני טועה.

אין בארץ בעית חינוך והשכלה שנובעת מסדר עדיפויות שילטוני?
החברה הישראלית היא לא חברה אגרסיבית ואלימה?

מאפייני אופי של שוטר ממוצע ושל מורה או גננת ממוצעת הן אותו הדבר? או שנשאל את זה אחרת
אדם לא אלים, כשהוא חושב במה יבחר לעבוד. מה הסיכוי שיבחר במשטרה?

דרך אגב גם המשפט שלך שההנחות שלי לא מבוססות על כלום הוא משפט אלים.

בני תבורי 9 במאי 2017

Shadow,
אופס… סליחה, טעות גדולה שלי. כשאיציק שאל אם אני מסכים עם ההנחה של הצל חשבתי שהוא מנסה להשחיל לדיון איזו אמירה של הבריון הנאלח המכונה אליאסי. אני באמת מתנצל.
לעצם ההנחה שלך, אני לא יודע ואין לי כלים לבדוק. אני מעריך שבין המתגייסים והמשרתים בשורות המשטרה יש כאלה שהיכולת הנפשית שלהם להכות מישהו, גדולה יותר. בכל זאת צריך סוג מסוים של אופי כדי לחבוט למישהו בפרצוף. עם זאת, אני לגמרי מסכים שהחברה הישראלית אלימה וחסרת סובלנות באופן הולך וגובר.

shadow 10 במאי 2017

לא נורא קורה לכולם. :)

מה שאני אומר הוא ששוטר הוא בסך הכל אזרח שלובש מדים.

בכל אדם קיימת נטיה לאלימות באופן טיבעי השאלה באיזו מידה ואיזה חינוך קיבל.

אז בהכרח בחברה אלימה יהיו שוטרים אלימים. הרי עצם העובדה שזורקים חפצים במגרש כדורגל מעיד על חברה אלימה.

ואענה לך פה על תגובה שרשמת לאביאל.

תרשים הזרימה הוא הפוך. המשטרה לא המציאה את האזרחים אלא האזרחים המציאו את המשטרה.

ברור שאזרח צריך לכבד את המשטרה קודם כל ולהתייחס אליה בכבוד, אבל בשביל זה צריך חינוך.
אם החברה הישראלית היא חברה אלימה, אגרסיבית ולא ממש מחונכת אני לא מבין איך אתה מצפה שהשוטר שקיבל את אותו חינוך ינהג אחרת? זה מגעל קסמים קלאסי שיכול להישבר בעתיד ע"י השקעה בחינוך הדור הצעיר.

דרך אגב, אני מסכים איתך שענישה יכולה לעזור במידה מסויימת אבל ענישה ככלי לטווח ארוך היא לא יעלה. זו דרך קיצור מאוד גרועה כשלא רוצים באמת לחנך.

לסיום, אם הוצאת מתפוז פלח זה עדיין פלח של תפוז. גם אם תעשה ממנו מיץ. הוא בחיים לא יהפוך לחתיכה של בננה או תפוח. בשביל שתישאר לך ביד חתיכה של בננה אתה צריך שתהיה לך בננה קודם כל.

אמיתי 9 במאי 2017

מעניין לעניין באותו עניין:
ראיתי וידאו של טכס הזיכרון האלטרנטיבי ובוא נגיד שהאלימות המילולית והפיזית שיצאה שם מול השוטרים לא גרמה להם לעצור את מי שהפעיל אותה. הם יודעים להתאפק כשהם רוצים

בני תבורי 9 במאי 2017

בהחלט.

רטקסס 9 במאי 2017

לא אותם כוחות משטרה מגיעים לטקסי זכרון אלטרנטיבי ולא אותם כוחות מגיעים למשחקי כדורגל.
מה גם ש"עצורים בטקס זכרון" היא כותרת שאף אחד במשטרה לא רוצה להתמודד איתה

אדם 9 במאי 2017

הבעיה במשטרה היא קודם כל למעלה ולזה קיבלתי סימוכין אתמול כאשר עיריית רמת השרון עשתה יום הערכה למשטרה. ומה עשו ביום זה? החליטו שזה מאוד סביר והגיוני להדגים לילדים בכיתה ג׳ איך ״מנטרלים״ מחבל. ממש מופע אל מול עיני ילדים קטנים איך הורגים מישהו.
במשטרה פשוט לא מבינים, החל מהקודקוד, מה מטרתם, מה זו אלימות ואיך הם משפיעים על שאר האוכלוסיה.

אזי 9 במאי 2017

מותר לנסות להיות פרקליט השטן?

הוידאו שראינו היה קצר מאוד, והתחיל מאמצע האירוע.
בוידאו, רואים את דגני אכן מוקף ב5 שוטרים, אבל דגני לא סתם עומד שם. דגני עומד עם אגרופים שלופים מוכן לפוצץ כל מי שעומד בדרכו. לפי הוידאו הזה, דגני הוא איום והשוטרים אולי הפריזו בכח שהשתמשו, אבל הוא לא היה קיצוני מאוד *בהתחשב בסיטואציה שרואים בוידאו*

עכשיו השאלה איך הגיעו לסיטואציה הזאת
היה את הסיפור עם בן דוד של טוטו או מה שלא היה שם שנעצר, ואז אולי דגני בא להפריד ושוטר ניסה להרחיק אותו, ודגני התנער וצעק עליו "עזוב אותי אל תיגע בי!" והמשיך להתקדם ועוד שוטר הפעם עצר אותו בכח וככה זה מעגל שהמשיך עד שחמישה שוטרים הרגישו צורך לפוצץ את דגני מכות כדי לגרום לו לעצור.

כמובן שאנחנו לא יודעים אם זה באמת מה שקרה, ואני בטוח שהשוטרים נהנו להפעיל יותר כוח ממה שהיה דרוש לסיטואציה.
אבל זה לא אומר שהם לא נדרשו להפעיל כח בכלל, וזה לא אומר שהאזרחים המעורבים בפרשה לא עשו כל מה שהם יכולים כדי לחטוף את המכות האלה.

בני תבורי 9 במאי 2017

לא הבנתי מי השטן בגרסה שלך. בגרסה שלי תמוז ודגני התפרעו ובהחלט היה צורך לעצור אותם גם עם הפעלת כוח סביר. אגרופים לפרצוף אינם כוח סביר.

אזי 9 במאי 2017

השוטר הוא השטן, כי הבנתי שהטור שלך הוא נגד המשטרה
אבל אם דגני מנסה לפוצץ שוטר במכות, מהו הכוח הסביר שהשוטר אמור להפעיל?

בני תבורי 9 במאי 2017

אזי,
לא כתבתי נגד המשטרה, כתבתי נגד שוטרים שנהגו בניגוד לחוק באותו אירוע. השוטר אמור להפסיק את האירוע ואת זה עושים על ידי כך שאוחזים בחוזקה במתפרע ואם נדרשים לכך שניים או שלושה שוטרים זה בסדר, ואם צריך לכבול אותו זה גם במסגרת החוק. בשום מקום ובשום פקודה לא מחזיקים אותו שניים ואחד מפוצץ לו את הפרצוף במכות.

אלי 9 במאי 2017

ברור.
ועדיין אני לא מבין מה שוטר צריך לעשות כשאזרח תוקף אותו? לברוח? לספוג את המכות?

איתמר 9 במאי 2017

במסגרת הכשרתו לתפקיד, שוטר אמור להיות מיומן בהפעלת כוח סביר על מנת להשתלט על אזרח מתפרע.
באירוע הזה השוטרים לא הפעילו כוח סביר אלא פעלו באלימות קשה.
זו כמובן תופעה יומיומית בישראל ואנו נחשפים אליה רק כאשר היא מתועדת.
לצערי, דעתם של רבים ביחס לאלימות המשטרתית נקבעת על פי זהות האזרחים המותקפים.
מי ששונא ערבים/חרדים/אתיופים/שמאלנים/להט״בים/שחקנים ואוהדים של הפועל, מכבי, בית״ר, סכנין חי בדרך כלל בשלום עם המראות הקשים של האלימות המשטרתית.
וצריך לזכור שהשוטרים האלימים הם תוצר של צבא אלים ושל שירות ממושך בשטחי הכיבוש, שם הפעלת אלימות קשה כלפי אוכלוסיה אזרחית פלסטינית נתפסת כהכרחית וחיובית בעיני רוב הציבור היהודי בישראל.

ר.בקצה 9 במאי 2017

קשקוש חסר ביסוס. הבל טוקבקיסטי מלא באוויר חם.

תומאס 9 במאי 2017

בתור משקיף מהצד בשיחה זו, אשמח אם תוכל להרחיב בנוגע למהות הקשקוש.
האם זה בעניין הכשרת השוטרים? תיעוד התופעה? הסלקטיביות ביחס לאלימות בהתאם לזהות המותקפים? האלימות המשטרתית והחברתית כתוצר של הפעלת כח יומיומית כלפי אוכלוסיה אזרחית מקאסטה נמוכה?
ממתין להרחבה.

ר.בקצה 9 במאי 2017

3 השורות האחרונות.

אסף the kop 9 במאי 2017

קאסטה רצחנית

אזי 9 במאי 2017

איך קשר לצבא ולכיבוש
כל פעם שיש מקרה אלימות בארץ איזה נודניק מנסה לקשור את זה לדעתו הפוליטית ואז יומיים קורה משהו הרבה יותר חמור באנגליה, צרפת, גרמניה או ארה"ב

אלי 9 במאי 2017

צריך לבדוק אולי השוטרים האמריקאים שהרגו שחורים שירתו קודם בשטחים.

Shadow 9 במאי 2017

אלי – הדוגמה שלך עם השוטרים בארה"ב היא מושלמת. רק שהוכחת הפוך ממה שרצית.

השוטרים בארה"ב יורים בשחורים כי בחברה יש מתח בין גיזעי.

Brt 10 במאי 2017

יש פה ממש דוברי אש"ף
לדורותיו
ובנוסף גם משקיף מהצד (או"ם שמום )
מרגיש כאילו ישנם אנשים שתסמונת שטוקהולם צריכה בשבילם פוסט בנפרד

אסף the kop 9 במאי 2017

איזה כיבוש ?

אדם 9 במאי 2017

אתה חכם מידי בשביל להשתמש במשפט הכל כך חסר תוכן הזה. רק חסר שתשאל מה זה פלסטינאים.

אסף the kop 9 במאי 2017

פלסטינאים אני דווקא מכיר.
אלו שבנוחכותם כובשים על באמת את השטחים המשוחררים.

.

אביאל 9 במאי 2017

אדם – אותם פלסטינים שגרים במשולש ולא רוצים לעבור (רק מזיזים את הגבול) ולממש את הלאומיות שלהם במדינה ריבונות משלהם ?

אדם 9 במאי 2017

לטעון שאין כיבוש כלל זה משפט ריק מתוכן אם בוחרים להסתכל על זה מנקודת מבט של אוכלוסיה שחיה תחת משטר צבאי זר. אני לא מסתכל על שטח בתור משהו כבש אלא על אנשים.

ר.בקצה 10 במאי 2017

אז מהי המשמעות של הביטוי ״שטחים כבושים״?

אדם 10 במאי 2017

כל אחד יכול להתייחס לביטויים איך שבא לו. אני אישית לא מאמין ששטח מסוים שייך למישהו באופן גורף והיסטורי וזה נכון גם אלינו וגם אליהם. אם אני צריך לכתוב על שטחים כבושים אז אלו הם השטחים בהם נמצאת האוכלוסיה שהגדרתי, זה די פשוט. אוכלוסיה כבושה נמצאת בשטח כבוש.

אסף THE KOP 10 במאי 2017

המשטר הצבאי הישראלי אינו משטר זר.
הפלסטינאיים הגרים בעבר הירדן המערבי הם הזרים.

אדם 10 במאי 2017

הטענה שלך לא עושה שום הבדל מכיוון שהם עדיין גופים שזרים זה לזה. תתאמץ יותר בבקשה.

אסף the kop 10 במאי 2017

אדם
ההסבר פשוט
אלו המגדירים עצמם פלסטינאיים הם הזרים. הצבא הישראלי מהים עד הנהר הוא לא צבא כיבוש ולא נעליים, אלה צבא שחרור.
לצערי, לא ניתן לטרנספר נכון להיום (בניגוד ל 67) לדוגמא את הפולש הזה משטחי ישראל ועל כן נאלץ להתפשר בפשרה טריטוריאלית כלשהי.

אדם 10 במאי 2017

יכולת לקרוא לו צבא שחרור על עוד הוא לא שלט באוכלוסיה או גירש את האוכלוסיה מהשטח. ברגע שנשארה אוכלוסיה בשטח שאינה תחת מרותו הרשמית של הצבא אך הצבא שולט בה וביום יום שלה הוא צבא כובש.
לא משנה מה היה בעבר ומה אתה חושב שנכון, הסיטואציה היום די מוגדת באופן שקשה להתחמק ממנו

אסף the kop 11 במאי 2017

אם כך
לפי אמות המידה שלך, צה"ל ואזרחי ישראל כובשים גם בתוככי 48.
אחרי הכל, במלחמת העצמאות כבשנו וטרנספרנו לא מעט אוייבים פלסטינאיים מבתיהם.

קובי 9 במאי 2017

הכיבוש נו. איפה ש"הצבא הוא בעל הבית"

אסף THE KOP 10 במאי 2017

לא מכיר.

בני תבורי 9 במאי 2017

אלי,
כשהשוטר נמצא באירוע במסגרת מילוי תפקידו כשוטר, עליו לנהוג על פי החוק. הוא לא אדם פרטי שהותקף אלא נציג הממלכה ועומדים לרשותו במסגרת החוק כוחות עזר ואמצעים כמעט ללא גבול. אדם פרטי שהותקף יעשה את החשבון הפרטי שלו.

מאשקה 9 במאי 2017

כאחת שיצא לה להתאמת עם שוטרים באולמות ספורט כמה פעמים, וגם לחטוף מכות משוטר יס"מ ירושלמי, יש לי לומר רק זאת.
להוציא לאלתר את כל המשטרה מאולמות ומגרשי המשחקים !!!
המשטרה צריכה להיות במעטפת של אולמות ומגרשי המשחקים.
בפנים רק אנשי חברת האבטחה.
לא מאמינה בשיקול הדעת של שטרי יס"מ בעת תקרית של אוהדים במשחק.

Amir A 9 במאי 2017

מאשקה, באיזו סיטואציה לכל הרוחות שוטר יס"מ ירושלמי היכה אותך? אני לא מסוגל לדמיין דבר כזה.

מאשקה 9 במאי 2017

האירוע ששוטר יס"מ היכה אותי היה באולם מלחה לפני כמה שנים.
אני הייתי אחראית ( יו"ר עמותת האוהדים ) על האוהדים של הפועל ירושלים בימי אולם מלחה .
בסיום משחק גמר גביע ווינר נגד מכבי ת"א שניצחנו באולם מלחה, האוהדים של הפועל אספו את הדגלים והתופים, ועלו למעלה לצאת מאולם לשים את הציוד במכולה ליד האולם. בדרך נפגשו עם כמה אוהדי מכבי ת"א צעירים שקיללו אותם, והיו חילופי קללות וזו הזה.
לפתע הופיעו 3 שוטרי יס"מ ותפסו אוהד ירושלמי צעיר כמו הורדת זקיף, הזעיקו אותי, ואני אמרתי לשוטר שיעזוב את הילד, הוא לא עשה כלום.
לפתע הרגשתי שמישהו מאחורי מכה אותי על הגב ועל זרוע ידי, הסתובבתי אליו ואמרתי לו מה אתה מכה אותי ? לא נגעתי באף אחד.
הסתובבתי לעבר הנער הירושלמי שהיה על הרצפה בזרועות שוטר היס"מ, ואמרתי לו שלא עוצרים קטין לחקירה בלי ליווי של מבוגר.
הדברים האלה עיצבנו את שוטר היס"מ שהיכה אותי קודם, והוא שוב היכה אותי בגב שאני שפופה לכיוון הנער הירושלמי.
קמתי, הסתובבתי, הכנסתי לו ( לשוטר ) בעיטה " בחיבור בין הרגליים מלמעלה " כאב לו מאוד.
הגיעו שוטר של המשטרה הכחולה וביקש את שוטרי היס"מ לעזוב את המקום, ועמד יחד איתי ועם הנער לשמוע מה היה, ומה קרה. סיפרנו לו, והוא שיחרר אותנו לדרכנו. אני אישית הרגשתי עלבון מהיחס של שוטרי היס"מ לנער צעיר , בפרט שלט עשה דבר.
מניסיון שלי שוטרי המשטרה הכחולה קצת יותר סבלניים לאזרחים סוררים במשחקים, מאשר שוטרי המשטרה הירוקה היס"מ.

Amir A 9 במאי 2017

קודם כל תזכירי לי לא להרגיז אותך אף פעם.
לפחות את ברת מזל ולא עצרו אותך על תקיפה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

handsome dick manitoba 11 במאי 2017

לא בא להגן על היס"מ (שהם באמת אלימים ולא מכבדים את המדים של עצמם) אבל זו עדות שדי הופכת כל מה שנכתב פה. אני לא רוצה לחשוב איפה היית מסיימת בכל מקום אחר בעולם אחרי שנתת בעיטה בביצים לשוטר בזמן סיטואציה אלימה.

בני תבורי 9 במאי 2017

מאשקה את לגמרי צודקת והערתי על כך בפוסט שלי. באנגלי הבינו את זה כאחד הלקחים מאסון הילסבורו והמשטרה נמצאת בעיקר מחוץ לאצטדיונים וכוח קטן מאוד נמצא בתוכם אך ורק לאירועים חריגים. בכל אירוע של הפרות סדר כדוגמת מה שקרה בפ"ת מטפלים הסדרנים של המועדון.

בני תבורי 9 במאי 2017

לאחר שחבטנו, ובצדק, אני רוצה לומר לגבי המשטרה כמה מילים נוספות שאינן קשורות לאירוע:
בשנות השבעים נעשה מהלך על ידי המשטרה שזכה לכינוי גיוס רב שכבתי (גר"ש). מטרתו הייתה להעלות את איכות כוח האדם במשטרה. לצורך זה גויסו אקדמאים מתחומים שונים וקציני צ.ה.ל אחרי שחרור. למתאימים הוצעו דרגות קצונה ותפקידים בהתאם. מצד אחד הייתה כאן בהחלט בשורה ואפילו שינוי לטובה. מצד שני, אקדמאי שסיים לימודי פיזיקה או פילוסופיה מקבל דרגות קצונה ותפקיד של קצין חקירות, סיור, סמים או בילוש נניח, מבלי שעבר את השלבים ההכרחיים הנדרשים לכל שוטר מתחיל. כשהובררה הבעיה, נשלחו המגויסים לקורס קצינים מקוצר בן שלושה חודשים בהם למדו על עבודת המשטרה, תפקידי משטרה, סמכויות והחקיקה ממנה היא נובעת.
הבעיה נשארה בתחום המעשי, כי לעצור, לעקוב, לנהל מבצע מודיעיני, לפקח על סדר ציבורי ואפילו באצטדיון כדורגל, אלה דברים שאתה חייב להתנסות בהם ממש מהתחלה. צריך לזכור שמשטרה, בניגוד לצבא, עובדת מול ובתוך ציבור אזרחי המדינה ולא מול איום חיצוני.
בשלב מתקדם יותר השוו משכורות השוטרים לשכר משרתי הקבע בצ.ה.ל וזו בהחלט הייתה בשורה מצוית למשרתים, אבל אז הגיע הרעיון (ממשלת בגין הראשונה) להפוך את המשטרה לאגף במשרד הפנים בכפיפות לשר הפנים, כדוגמת משטרות באירופה. העניין הוא שמה שהתאים לאותן מדינות לאירופה, לא התאים למדינת ישראל שכן תפקידי המשטרה בארץ כוללים לא רק אכיפת חוק ושמירה על הסדר, אלא גם בטחון הפנים (מג"ב ומערך החבלה) ומודיעין שכלל גם מודיעין פח"ע ולא רק פלילי.
התוצאה הייתה עגומה מאוד, פוליטיקאים ניסו לרכב על המשטרה בדרכם לצבור כוח פוליטי מול מתנגדים בתוך ומחוץ למפלגות שלהם (תיק אפרסק למי שזוכר) אנשים מבחוץ הוצנחו לתפקידים בכירים מאוד מבלי שיהיה להם יידע או בסיס קודמים לעבודת משטרה (הרצל שפיר לתפקיד מפכ"ל שהיה כישלון גמור עד שפוטר ע"י השר בורג שגם מינה אותו) וכך החל תהליך של נטישה של אנשים מצוינים את הארגון וגם ההקמה מחדש של מיניסטריון המשטרה (המשרד לביטחון פנים בגלגוליו השונים), לא עצרה את הסחף.
עם זאת צריך לומר שמשטרת ישראל רושמת לזכותה כמה הישגים מצוינים לאורך השנים: כל נושא מערך הזיהוי הפלילי הוא מהטובים והמתקדמים בעולם, מערך החבלה מעולה, יחידות הלוחמה בטרור ובראשן הימ"מ נחשבות לבין הטובות מסוגן בעולם, המודיעין המשטרתי מעולה ונרשמו הצלחות כבירות בתחום המלחמה בפשיעה המאורגנת. לצערי בין אלה לבין השוטרים הפרועים באירועים מסוג זה שהיה בפ"ת, קיים קשר מקרי בלבד.

משיח 9 במאי 2017

בני תודה פוסט חשוב,
האפשרות לצלם כמעט כל סיטואציה בסמארטפון חושפת יותר ויותר שיש בעיה של אלימות במשטרה
משום מה בכנסת ישראל וברשות המשטרה מנסים לספר לנו שזה לא המצב במקום לקחת אחריות ולנסות להוביל שינוי

מסכים עם מה שכתב אמיתי –

"דעתם של רבים ביחס לאלימות המשטרתית נקבעת על פי זהות האזרחים המותקפים.
מי ששונא ערבים/חרדים/אתיופים/שמאלנים/להט״בים/שחקנים ואוהדים של הפועל, מכבי, בית״ר, סכנין חי בדרך כלל בשלום עם המראות הקשים של האלימות המשטרתית"
ומוסיף לרשימה על מנת לאזן מתנחלים/נוער גבעות וכדומה

אמיתי 9 במאי 2017

איתמר כתב.. דברי טעם שמעל הפיי גרייד שלי

משיח 11 במאי 2017

אכן איתמר :)

צור שפי 9 במאי 2017

הערב בחדשות – תיק דגל של לחימה בפשע קורס, מכרז למדי משטרה תפור ליצרנים סיניים – משטרת ישראל היא ארגון חולה כמו הרבה שירותים ציבוריים. המכנה המשותף – מדינה המתנערת מחובותיה לאזרחיה, פוליטיקאים שלא עובדים עבורנו אלא עבור עצמם. רוב הדברים הטובים שקורים כאן (ויש לא מעט כאלה) קורים למרות הפוליטיקאים, לא בזכותם.

בני תבורי 9 במאי 2017

מדויק

Shadow 9 במאי 2017

מה שקורה במדינה דיי מזכיר את מה שקורה במכבי סל. מרגיש קצת כמו השלב בדיוק לפני שבלאט עזב.

ברור לכולם מה הולך לקרות פה אחרי שהחוטים המקשרים הרעועים שעדיין מחזיקים את כל העסק ביחד יקרעו.

צור שפי 9 במאי 2017

מקווה מאוד מאוד שאתה טועה.

Brt 10 במאי 2017

שמענו על נבואות הזעם האלו….
"רוצים להחליף את העם"
כמו תמיד

בני תבורי 10 במאי 2017

שמע חביבי, אם יש לך משהו לתרום לדיון, אנא עשה זאת. אם לאו, אנא קח את עצמך למקום אחר בבקשה.

Brt 10 במאי 2017

לא רואה שום בעיה בלהגיב
למי שאומר
שהמדינה בדרך לאבדון,
שבעיני זה לא נכון.
לא ידעתי שצריך להוציא תעודה
עם התגובה הנכונה בעיניך
אני אשתדל לפעם הבאה יותר למצוא חן בעיניך

ר.בקצה 10 במאי 2017

טענה נטולת כל בסיס מהימן. כל המדדים מצביעים על ההיפך. הייתכן שהטענה שלך קשורה לעובדה שיריביך הפוליטיים בשלטון?

בני תבורי 10 במאי 2017

היתכן ופעם אחת נזכה לשמוע ממך התייחסות לעצם דברים שנאמרו ולא הגיגים פרנואידים בנוגע למגיבים לך?

אביאל 10 במאי 2017

בני – הוא דווקא כתב טענה עניינית, בנוגע למדדים, ישראל צומחת היטב, האבטלה נמוכה, האי-שיווין פוחת (יש כמובן עוד הרבה עבודה), תקציבי הרווחה בעליה (מאז כחלון), מספר שיא של נציגים זרים, שיא בהשקעות זרות, שיא בגיוסים להיי-טק, מערכות התחבורה משתפרות, ההוצאה הפרטית עולה בקצב שמתחיל לנוע לכיוון מדינות מפותחות, יתרות המטבע בשיאן, להמשיך ?

צביקה 10 במאי 2017

יש אנשים שתמיד יסתכלו על חצי הכוס הריקה, ור.בקצה, זה ממש לא קשור לעמדה פוליטית.

איציק 10 במאי 2017

אז למה לאזרחים חרה?
לא מרגישים שיפור כלכלי, לא מרגישים סגירת פערים, יש יותר זבל ופחות פחים, הביטחון ברחובות יורד (גם פלילי וגם בטחוני), השחיתות הציבורית בשמים.
להמשיך?
אני לא מתערב בדיון בין ר. לבני, אבל מה שאתה כותב זה נחמד ולאזרח יותר ויותר חרה, אז מה כל זה שווה?

איציק 10 במאי 2017

צביקה,
החצי הריק זה החלק הנכון להסתכל עליו, הסברתי לך את זה לא פעם.
אף פעם אל תביט לחצי המלא!!!

אמיתי 10 במאי 2017

בטח אצטער על זה. אבל מסכים עם איציק.. (בהנחה שהוא לא התלוצץ..)
ישראל היא כמו ראסל ווסטברוק. סטטיסטיקה מדהימה (גם עליה אפשר להתווכח אביאל) אבל בתאכלס קבוצה חרא

matipool 10 במאי 2017

וואלה – אף פעם לא הבנתי איך במדדים האלו ובסקרי "האושר" למיניהם, הכל כל כך טוב ובת'כלס – זה הרבה יותר מה שאיציק כתב.
איפה הם כל המאושרים הללו שכל כך טוב להם? למה הסוקרים אף פעם לא מגיעים אלי שאני אוריד קצת את הממוצע? מי מאמין לשטויות האלו? הרי הכל בנוסח השאלה ובאפשרויות הבחירה.
מפעים אותי לקרוא את מה שאביאל כותב ולהשוות למה שאני רואה ושומע.
חברה מקצינה, כוחנית, מתקרבנת ומשתבללת בהשפעה ישירה של השלטון שכל ביקורת נגדו מבחוץ הופכת לאנטישמיות וכל ביקורת מבפנים לסמולנים בוגדים אוהבי ערבים.
אולי במדדים המצב הכלכלי משתפר. אצל האנשים הרגילים הוא הרבה פחות טוב. רובם רק מנסים להחזיק את הראש מעל המים ולא לטבוע. הכסף הולך לא למקומות הנכונים. חונקים את העסקים הקטנים. כמה קשה להיות כאן עצמאי ( אני יודע כי אשתי עצמאית ). יוקר מחייה מטורף.
פערים מצטמצמים? חחח…

אסף THE KOP 10 במאי 2017

ההקצנה היחידה בחברה היא מהצד השמאלי שלה שמשתין על הדמוקרטיה והרצון של העם והולך לנסות לגייס לחץ אצל אומות העולם. בהחלט סוג של בגידה.

נכון להיום תרבות הצריכה בשיא ויש שגשוג. כל עיוור יכול לראות.
הבעיה היחידה היא שזה נובע מכך שהאשראי זול וניתן כמעט לכל אחד. זה לא קשור רק לממשלה אלא לתאוות בצע.

ביום שהריבית תעלה, וגם הוא יגיע, אז אולי החגיגה תגמר.

ר.בקצה 10 במאי 2017

איני מתכוון לסקרי אושר. מדובר על מדדים שעוסקים בנתונים כלכליים, וכן על מדד הדמוקרטיה. ובעניין מי שחש אחרת, זו זכותו.
אצל הגרינגוס אומרים:
Facts don't care about your feelings

matipool 10 במאי 2017

אסף – ההקצנה היא הרבה יותר מהכיוון הימני, גם כמותית.
ההקצנה של השמאל שאתה מדבר עליה היא זניחה מהיבט היקף התופעה.

ר.בקצה 10 במאי 2017

זו עוד טענה חסרת בסיס-
בבחירות האחרונות נכשלו מרזל וכנופייתו בפעם השנייה ברציפות בניסיונם להיכנס לכנסת. בשני הניסיונות הם רצו במשותף עם גורם פוליטי מתון יותר, ובכל זאת לא עברו את רף הכניסה. ומדוע? משום שאין להם מספיק מצביעים…
אתה מבלבל בין כמות לבין נראות. אירועים שלפני 20 שנה היו מגיעים במקרה הטוב למהדורת החדשות השעתית ברדיו, היום מצולמים ומשוגרים לכל כיוון בפייסבוק, וואטסאפ וכו'.
במילים אחרות, זה לא קשור להקצנה אלא לטכנולוגיה…

בני תבורי 10 במאי 2017

אביאל,
בוודאי שתמשיך כי מהתגובה שלך אני יכול ללמוד. מה הקשר לעובדה שהיריבים הפוליטיים שלי או של מישהו אחר בשלטון? מה תורמת העוקצנות הזאת לדיאלוג?

אסף THE KOP 10 במאי 2017

matipool
אני לא חושב שיש הקצנה ימינית… אלא אם כן מגדירים את הליכוד כימין קיצוני.

אלי 10 במאי 2017

בתגובה לאיציק:
לא מרגישים שיפור כלכלי: חלק כן מרגישים, למשל אני.
לא מרגישים סגירת פערים: לא ברור איך מרגישים כזה דבר. המדדים מראים ההיפך.
יש יותר זבל ופחות פחים: לא יודע אם זה נכון, אבל יותר זבל מראה דווקא על עלייה ברמת החיים, אפילו שאתה לא "מרגיש" את זה.
הביטחון ברחובות יורד (גם פלילי וגם בטחוני): אני לא מתווכח פה.
השחיתות הציבורית בשמים: לא נכון, פשוט נלחמים בזה יותר אז אתה שומע על זה. על תשכח שיש ראש ממשלה בכלא על עבירות שנעשו בעבר, ועוד תיקים שהוא יצא מהם עקב התיישנות. גם שר אוצר לשעבר היה בכלא על עבירות שנעשו מזמן.

לפני כמה שבועות מישהו ציטט איזה סקר שנעשה בארה"ב שהראה שהתחושה הכלכלית של בוחרי טראמפ השתפר פלאים תוך חודש מהבחירות.
זה בדיוק המצב בישראל, בוחרי השמאל בדיכאון בגלל השילטון ולא מסוגלים להבין שהמצב שלהם טוב יותר מבעבר.

איציק 10 במאי 2017

אלי,
אני לא מצביע שמאל, מעולם לא הצבעתי שמאל ואין כוונות כאלו, כך שמה שאני כואב, אני כואב מהצד שלי של המפה.
אני לא טענתי שהשחיתות עכשיו יותר או פחות. טענתי שהיא בשמים. אם היא גם אז הייתה כזו, מה לעשות, אותי לא מנחם.
יש יותר זבל, כי אין פחים, ולא אוספים כל יום ולא כי יש יותר זבל באופן מוחלט. אולי זה סובייקטיבי, אבל אני מדבר על באר-שבע בשכונה טובה. באר-שבע עיר מאד מתפתחת (לטובה) ואם שם זה קורה, אני לא בטוח שבשאר המקומות משתפר.
לגבי שיפור במצב כלכלי, שמח בחלקך, הלוואי על כל אלו שזקוקים לכך. לך לאקדמיה, בתי חולים, ועוד מקומות ותראה שהשכר לא זז והעומס גדל. אולי בהייתק זה אחרת. מפרגן בגדול.
אם המדדים מראים אחרת ואני לא מרגיש, כנראה העשירים נעשים עשירים פחות. לא זו הכוונה של צמצום פערים. אין לי שום רצון שכולם יהיו עניים.

אלי 10 במאי 2017

ההרגשה היא מאוד סובייקטיבית ולראייה הסקר מארה"ב.
אני לא מדבר ספציפית עלייך אלא על סך הציבור וההרגשה שלו.

רק דבר קטן, להגיד שיש יותר זבל כי אין מספיק פחים זה כמו להגיד שיורד גשם כי אין מספיק מטריות.

איציק 11 במאי 2017

לגבי הערתך האחרונה, היה צריך לדייק בזבל ברחוב ולא זבל באופן אבסולוטי שאותו אני לא יכול למדוד, אך את מה שיש ברחוב כי לא נאסף אני רואה. כנראה אם לא היו לוקחים את הפחים שהיו, הזבל הזה היה חלקו בפחים ולא היתי רואה אותו ברחוב. ביננו, אני מעדיף אותו בפח.

אלי 11 במאי 2017

איציק,
אני יודע שזה לא הנושא העיקרי, ואולי הויכוח קצת מיצה את עצמו, אבל בכל זאת…
השאלה היא מה הסיבה שיש יותר זבל שלא נאסף.
ככל שרמת החיים גבוהה יותר אז מייצרים יותר זבל, ועל זה אני מקווה שאתה לא מתווכח, ואז במידה ותדירות האיסוף נשארת קבועה אז יותר זבל לא נאסף.
עכשיו לך תעלה את הארנונה לאותם אנשים, שבוכים שמצבם גרוע, למרות שהסיבה לזבל ברחוב היא עלייה ברמת החיים, ואז שוב הם יתלוננו שהם רק משלמים יותר מיסים ולא מקבלים שירות.
זה מעגל שאי אפשר לצאת ממנו והוא מתחיל בגלל עלייה ברמת החיים.

איציק 11 במאי 2017

אלי,
אתה צודק זה מיצה, אבל אתה לא קורא את מה שאני כתבתי. לקחו חלק מהפחים שהיו. הלוואי והיו משאירים. אז גם אם לא מייצרים יותר זבל אבל לוקחים יותר פחים אז יש יותר זבל ברחובות. זהו, בסיפור זבל זה נסיים.

ר.בקצה 10 במאי 2017

זו טענה עניינית לחלוטין, לכן היא מעצבנת אותך. וטוב שכך.

צביקה 10 במאי 2017

איציק.
למי שמסתכל על חצי הכוס הריקה תמיד יהיה … , עד שהוא יתחיל להסתכל על חצי הכוס המלאה.
הרי תמיד יש לאן להשתפר ותמיד יהיו כאלו שיתלוננו על המצב.
ו-matipool אני גאה להיות מאלה שמרוצים מהמצב במדינה, הנה יש לך אחד כזה.

איציק 10 במאי 2017

הבעיה בחצי הכס המלאה זה במה שיש בה. עדיף לא לדעת, ממש לא נעים. אם בא לך להסתכל על כל הגועל, שיבושם לך.

Amir A 10 במאי 2017

איציק, אצלנו הנשיא מפטר את ראש הבולשת כשלכולם ברור שזה בגלל החקירה בנושא רוסיה שמתקרבת אליו ואז טוען שהפיטורים זה בעצם בגלל שראש הבולשת לא יודע להתאים את צבע העניבה לצבע הגרביים. אולי הדברים אצלכם לא כל כך גרועים כמו שאתה חושב )-:

איציק 10 במאי 2017

Amir A,
זה לא אצלנו או אצלכם, זה באופן כללי פילוסופית חיים.
אז סגרו מהיום למחר את רשות השידור כאן, אצלכם מפטרים את ראש הבולשת, בטורקיה השופטים נכנסים לכלא אחד אחרי השני, בצרפת המצב לא טוב. אני מדבר על דמוקרטיות עלק…

Shadow 11 במאי 2017

איך אתה יודע מי הם יריבי הפוליטים אם מעולם לא נכנסת איתי מאחורי הפרגוד?

שאלה. אם הצבעתי ביבי ועכשיו אני רוצה לבקר אותו, מותר לי או שזה מעביר אותי צד במפה הפוליטית?

אם אני לא סובל את ביבי אבל כן מאמין בליכוד מותר לי לבקר אותו על החורבן שהוא ממית על המפלגה?אם אני נקרע מצחוק למשמע המילה בוז'י וחושב שהוא לא עשוי מהחומר של מנהיג וגם לא הוכיח שום מנהיגות עד כה או בעצם לא הוכיח שום כלום עד עכשיו מותר לי עדיין להצביע למחנה הציני?(הטעות במקור)

אם לפיד הוא האלטרנטיבה אבל אני לא מבין מה הוא באמת רוצה מותר לי לחשוב שיכולה להיות אלטרנטיבה טובה יותר ממנו להוביל אלטרנטיבה?

אני באמת לא מבין מה אתה רוצה בתגובות שלך חוץ מצומי.

בכל מקרה אני אגלה לך סוד. הצבעתי רק פעם אחת בבחירות. המועמד הפסיד(ואולי טוב שהפסיד) ובאופן אירוני משהו יריבו הוציא לפועל אג'נדה שהייתי דווקא מצפה מהמועמד שלו הצבעתי.
זו היתה מן סוג של הארה וזו היתה הפעם הראשונה וגם האחרונה שהצבעתי. אני בגדול פשוט כבר לא מאמין לאף פוליטיקאי. עם יד על הלב, ביבי זה ימין? הוא מבצע אג'נדה ימנית? מירי רגב זה ימין? אורן חזן זה ימין? בוז'י זה שמאל? ברק זה שמאל? ליבני זה שמאל? לפיד? מה הוא? נו באמת.

אסיים בלחדד את מה שהתחלתי. אין לי באמת יריבים פוליטים. בשביל שיהיו לי יריבים פוליטים אני צריך שהעמדה שלהם תהיה מנוגדת לשלי. בפוליטיקה של היום אני לא באמת מבין מה האג'נדה של כל מפלגה וברוב כמעט מוחלט של הפעמים לא היה כמעט שום קשר בין האג'נדה המקורית לזו שבוצעה בשטח.

נ.ב

האחרון שבאמת אני זוכר שהלך על מהלך שאמר מלכתחילה שילך עליו הוא רבין. זה שזה לא הצליח לו במקרה של הפלסטינים זה כבר עניין אחר והוא שילם על כך בחייו עוד לפני שנתנו לו הזדמנות למקצה שיפורים.

גל ד 10 במאי 2017

אני רוצה לתקן אותך בנקודה אחת. פוליטיקאים (לא רק בארץ) לא עובדים עבור מי שבחרו אותם, אלא עבור מי שהביאו לבחירתם.

בני תבורי 10 במאי 2017

מדויק!

אריק האחר 10 במאי 2017

בני עם כל הכבוד
להגיד על דברי הצל שאומר שהמדינה נשענת על חוטים שהולכים להיפרם שזאת נבואת זעם זה לא לגיטימי !?
אולי ההיפך !?
דברי הצל לא לגיטימיים !
אנו חיים במדינה שמובילה בהרבה מאד תחומים
( מדע רפואה טכנולוגיה וכו׳ ) אל מול שאר העולם ואפילו מבחינה צבאית וביטחונית יש להרבה מדינות מה ללמוד מישראל .
מדוע הנזיפה המוזרה ל brt !?

בני תבורי 10 במאי 2017

אריק האחר,
תוכל בבקשה להראות לי היכן כתבתי שדבריו של הצל אינם לגיטימיים? בהנחה כמובן שאנחנו מדברים על Shadow ולא על אליאסי.
לגבי brt, אנחנו מעוניינים באנשים שיתרמו לדיון ולא יסתפקו בקריאות ביניים מהיציע.

אמיתי 10 במאי 2017

מצטער בני. עם כל הכבוד ותתפלא אני מכבד אותך אני לא מסכים איתך בכלל. מה הבעיה לא לענות למי שלטעמך לא ראוי לזה? למה להשתיק?

בני תבורי 10 במאי 2017

אמיתי,
תודה על גילוי הלב וגם אני מכבד אותך. כשיהיה לך בלוג משלך, תוכל לקבוע את הכללים. אצלי בבלוג יש רק שחקנים. עבדנו קשה מאוד בדה באזר והצלחנו בזכות תרומה משמעותית מאוד של הקוראים/מגיבים, לייסד תרבות דיון ראויה להערכה בשונה מהטוקבקיזם המצוי, ואין לנו כל כוונה לוותר עליה.

ארז 10 במאי 2017

טוב ויפה.
תוכל בבקשה להסביר מדוע ההתבטאויות של אסף, למשל, שהן בוטות פי כמה והתדירות שלהן הרבה יותר גבוהה, לא מקבלות ממך יחס דומה?

אמיתי 10 במאי 2017

נישאר חלוקים בני. התרבות דיון פה מצויינת לרוב והקראדיט הוא שלכם. כדי לשמור עליה לא חייבים לדרג תגובות ומגיבים.. בחירה שלך

בני תבורי 10 במאי 2017

לא, הקרדיט כולו הוא של הקוראים והמגיבים. ללא שיתוף הפעולה שלהם לא היינו מקבלים את זה.

Brt 10 במאי 2017

בני
התבלבלת
אריק כתב שדברי הם לגיטימיים לחלוטין
ואילו של הצל אינם
ןלכן הם נבואת זעם.
אני מבין שדעותיי הם "קריאות ביניים"
ואילו של אחרים זאת אמת צרופה
אם הם כתובים לפי רצון בעל הבלוג

אריאל 10 במאי 2017

+1

בני תבורי 10 במאי 2017

Brt – אתן לך הנחת חדש שלא ממש מכיר את הבלוג: אני כותב בשביל הדיונים. אם לא אצליח לעורר דיון, אין לי בשביל מה לכתוב. אני מאוד מעודד מחלוקות ועמדות שונות לחלוטין משלי בניגוד גמור ל "אם הם כתובים לפי רצון בעל הבלוג". זה כי אתה לא מכיר אותי. אנחנו יכולים להתקדם.

Shadow 11 במאי 2017

כנראה שדברי ממש לא הובנו. מה שעומד להתפרק במדינה הזו הוא לא ההצלחות החומריות.

החוט הרעוע שעומד להיקרע הוא החוט שמקשר את החברה הזו.

והאנלוגיה למכבי היא כי גם במכבי בעידן בלאט כולם השתינו עליו וחשבו שהם גאונים כי יש הצלחות ואף אחד לא רצה לראות את התהום מעבר לסיבוב.

אז לתחושתי, ויכול להיות שאני טועה, קורה פה אותו הדבר כולם חושבים שבגלל המדדים אז הכיוון נכון. למרות שהתהום מעבר לפינה היא קריסת החברה.

אני רואה מה קורה ברשתות החברתיות וזו מראה למה שקורה מתחת לפני השטח. לדעתי אנחנו רחוקים אירוע טראומטי אחד מקריסה.

אדם 11 במאי 2017

מתחת לפני השטח? זה מתחיל מהקודקוד בראש חוצות.

Shadow 11 במאי 2017

אני מדבר על התהליכים שקורים בחברה בכלל ולא מי מוביל אותם.

אתה יכול לנסות להוביל תהליכים זה לא אומר שהחברה תאמץ את הכיוון. כרגע לפחות מקריאת התמונה ברשות החברתיות ניתן לראות שרוח המפקד אכן מחלחלת לשטח.

בני תבורי 11 במאי 2017

זה נכון. רצח רבין הוא סוג של מהפכה והרגע המכונן ממנו התחיל כדור שלג של הידרדרות חברתית מפלגת שנמשכת עד היום.

shadow 11 במאי 2017

ועכשיו נשאלת השאלה, אם דבר כזה קורה היום. האם החברה מצליחה לעבור את זה כמו שעברה את האירוע הקודם או שהיא מתפרקת במקום? והאם הימין ידליק נרות בכיכר או ידליק…

בני תבורי 11 במאי 2017

תשמור אלוהים ותרחם…

Brt 11 במאי 2017

לצערי
אתה ממשיך בנבואות זעם,
המדינה כבר הייתה במקומות חברתיים גרועים יותר והתקדמה
לדוגמה "הפנתרים השחורים"
מכיוון שבמדדים לא מצאת את דרכך,
עברת לחברתי?
ואם בחרת בלסיים עם משפט
הימין ידליק….
זה מעיד כמה אם כבר אתה מסית לפילוג ודעתך משוחדת ל"מצבה הרע של המדינה"
בהתאם לפוליטיקה שלך

אסף THE KOP 11 במאי 2017

לדעתי זה הולך אחורה עד הסזון

אסף THE KOP 11 במאי 2017

ככל שביבי, חלילה, ירצח, מי שידליקו נרות בכיכר יהיו מהליכוד ימינה.
לא צריך להיות גאון גדול בכדי להבין את זה.

תומרג 11 במאי 2017

אני מקווה מאוד שלא נדע אף פעם מי צודק אבל לדעתי אתה טועה.
אם ביבי יירצח, הנרות (כביטוי להלם והתאבלות) יהיו נחלת חוגים נרחבים בהרבה מ"מהליכוד ימינה"

איציק 11 במאי 2017

אני מקווה שלא נדע לעולם, אבל נראה לי שהכיכר תישאר די ריקה.

אסף THE KOP 11 במאי 2017

איציק זה ברור
בתל אביב יחגגו בבתים

אמיתי 11 במאי 2017

הדגלים במספרות ברחבי הארץ יורדו לחצי התורן וחנויות המתנות ישארו סגורות לאות הזדהות

אסף THE KOP 11 במאי 2017

אמיתי,
אתה רק מוכיח את דברי… אמנם באופן הגזעני האופייני למחנה הפוליטי שלך, אבל עדיין, מבהיר את הנקודה היטב.

אמיתי 11 במאי 2017

אין לי מושג מה אתה אומר..
גיזעני? לא חייבים ישר להדרדר לכינויים. אפשר גם לא לצחוק וזהו.
ולפי מה שאני יודע רוב הליכודניקים עוד פחות אוהבים אותו מהסמולנים יקירייך. תהיה נינוח

shadow 11 במאי 2017

מדדים? מתי רשמתי מדדים?! אתה מחליט שאמרתי משהו ואז תוקף אותו ועוד אחרי שטרחתי להסביר?!

מסית לפילוג?! דעה משוחדת?! אולי שלך

על בסיס מה אתה קובע את הקביעות שלך שהמצב החברתי היה גרוע יותר? באילו מדדים השתממשת בשביל ההשוואה (אם כבר מדדים)?

אני יכול להצביע על גורם אחד שונה מאוד וזה הטכנולוגיה שקיימת היום לעומת אז. כמה אנשים באו להפגנה הגדולה? תראה מה קרה במחאה האחרונה מכמה אוהלים ורשת חברתית. תראה מה קרה בעולם.

דרך אגב עד כמה שידוע לי כי לא נולדתי אז המחאה של הפנתרים השחורים היתה מכוונת בעיקר כנגד הממשלה. אני מדבר על קרעים בחברה בין חלקיה השונים.

שמת לב בכלל לב שהתגובה האחרונה נרשמה כשאלה?

בכל מקרה נראה לי קצת אירוני שאתה קורא לי נביא זעם ובאותו הזמן חי בשלום עם מנהיג שנבואות זעם הן הטריק הכי בסיסי אצלו (אירן/ערבים באוטובוסים וכו).

אז בקשר לקביעות שלך אתה מוזמן לקרוא את התגובה שלי לר.בקצה

לסיום, באמת שהשתדלתי להיות מאופק למרות הדברים שרשמת, אבל אסיים בנימה תוקפנית קצת כמו הסגנון שלך. אתה מהרגע הראשון שנחתת פה מריח לי כמו טרול. ימים יגידו.

Brt 11 במאי 2017

אתה מאופק מאוד
שקורא לי טרול….
מעניין מה זה אומר עליך
ועל דעותיך המלומדות
נו שוין…לא נורא נעבור גם את זה
כמאמר גדול הדור

shadow 11 במאי 2017

אתה ממש חלש בהבנת הנקרא או שאתה עושה את זה בכוונה מה ששוב מעלה את הסיכוי שאתה טרול(גם אם באופן לא מודע).

Brt 11 במאי 2017

2:0 לך בהעלבות
ניצחת בויכוח (:

Shadow 12 במאי 2017

לדעתי זה 2-2 אבל מי סופר.

אני חושב שהרבה יותר מעליב שאחרי תגובה ארוכה ומנומקת נתפסת על מילה שמופיע אחרי הקדמה קלה שבה ניסיתי להסביר לך שאתה עושה אותו דבר ודורש ממני אמות מידה שאתה לא עומד בהן.

דיי ילדותי מצידך. מקווה שלא נעלבת שוב כי אז זו כבר תבוסה לפי הספירה שלך :).

אסף THE KOP 11 במאי 2017

לא מאמין לרגע.
השמאל יהיה בחגיגות (בבתים, לא ברחוב).

בני תבורי 11 במאי 2017

אסי,
אתה חגגת כשרבין נרצח?

אסף the kop 11 במאי 2017

לא

בני תבורי 11 במאי 2017

אז למה אתה לא מוכן לתת לי את הקרדיט שאם חס וחלילה יתבצע רצח של מישהו מהצד הימני אני אקבל את זה באותה דרך בה קיבלתי את רצח רבין? למה ברור לך שהשמאל יחגוג?

shadow 11 במאי 2017

כשרבין נרצח השמאל לא שנא את הימין כמו שהוא שונא אותו היום.

לגבי הימין קשה לי לשפוט אם השנאה גדולה יותר מאז כי אז בכל זאת נרצח ראש ממשלה והיתה הסתה פרועה בערך כמו היום.

אם אני כן צריך לחשוב על הבדלים בשינאה אז:

1. אז השינאה הייתה מופנת יותר לשלטון ולא לחלק בעם שמזוהה עם השמאל.
2. היום הימין בשילטון ואנשים כמו מירי רגב מייצרים שינאה יזומה בין ימין לשמאל ובין אשכנזים למזרחיים והיא שרת התרבות(?)
3. בזמנו ימין קיצוני היה בעיקר נגד ערבים. היום ימין קיצוני זה גם נגד יהודים (שכבר נטען שאינם יהודים).

אסף the kop 11 במאי 2017

שרצחו את רבין הייתי עצוב. על באמת.
אני לא חושב שבשמאל יהיו עצובים על הרצחו של ביבי, חלילה.
לא מכוון באופן אישי אליך.

Brt 11 במאי 2017

הקביעות שלך על הזמן נחרצות
רק על סמך דעתך האישית.
מתי "השמאל שנא את הימין לא כמו היום"?
כשהלשין עליו לבריטים?
כשירו עליהם בתותח הקדוש?
בלי חרות ומק"י?
כשהם היו צ'חצחים?
כשבגין היה רוצח?
באמת אהבת אחים מלאה בשוקולד וממתקים

Shadow 12 במאי 2017

גבר אני לא בטוח שקום המדינה הוא הדוגמא הטובה ביותר, בטח לא מה שקרה לפני זה כי אז לא באמת הייתה חברה עדיין. מה גם שהאיום החיצוני והתנאים לא רלוונטים להיום.

ואתה שוב מתקשה להבין מה רשמתי. אתה מדבר על המערכת הפוליטית ואני מדבר על החברתית. אני מדבר על האדם ברחוב ולא מלחמות אידיאולוגיה ואגו בין מנהיגים.

עם יד על הלב אתה מגיב באתרי חדשות ורשתות חברתיות? מה אתה רואה שם?

וכמובן שהתעלמת מפרט חשוב שמגמד את כל הדוגמאות שרשמת.

רצחו פה ראש ממשלה ובעיקבות זאת את המחנה שלו (מילולית כמובן). השמאל נכנס לסיחרור שלא יצא ממנו מאז.

כמה עמותות שמאל חברתיות היו אז וכמה היום? אני באופן אישי חושב שזה בכלל לא שמאל כל החברה האלה אבל זה לא רלוונטי לדיון. בארץ מתייחסים אליהם כשמאל קיצוני. עוד משהו שלא היה קיים בהיקפים האלה.

בזמנו של השמאל בשילטון לא זכור לי שהמנהיגים שלו שילהבו אותו נגד קבוצות אוכלוסיה.

היום בארץ שמאל זה קללה ואם אתה לא מסתובב ברשתות אז תיכנס ותראה איך השמאלנים מכנים ימנים ומה השיח ברמת האדם ברחוב.

ועוד משהו, אני לא יודע בן כמה אתה, אבל אני יחסית צעיר ואני מסתובב הרבה בחברת צעירים ממני ואתה פשוט לא מאמין איזה שפה ובאילו ביטויים קצוניים הם משתמשים בנושאים פוליטים. והכי משמעותי הוא הזעם.

אריאל 11 במאי 2017

שדו,
ישראל בסדר גמור ואף למעלה מזה. נכון לא מושלם אבל לא רע בכלל.
אנחנו לא רחוקים אירוע טראומטי מקריסה. עברנו הרבה אירועים טראומטים ומקווה שלא נעבור עוד אבל אם כן נתמודד.
אישית, שמעתי אינספור פעמים את הביטויים המודאגים שנאמרים בפנים רציניות מפרשננו השונים.
יאיר גולן למשל סבור שאנחנו בדרך להיות נאצים, ברור שזה עוד לא המצב אבל בתהליך.
אותי מעניין איך בנאדם כזה נהיה סגן רמטכ"ל לא בגלל הדעות הפוליטיות שלו אלא תפיסת המציאות ההזויה שלו. מפחיד.
בוא נגיד שאם אותם אנשים היו משקיעי שורט על ישראל הם היו נמחקים מהמסחר כבר מאות פעמים. אבל מילים לא עולות כסף ולא גובות מחיר אז אנחנו נידונים לשמוע שוב ושוב את הדאגה והחרדות. איך אמרה עירית לינור, שיעלו מינון ציפרלקס.
ואגב שום דבר פה לא מיועד לפגוע או לזלזל אישית בך או באחרים.

אסף THE KOP 11 במאי 2017

הכי קל זה להיות נביא זעם.
מה אתה כבר יכול להפסיד ?

אריאל 11 במאי 2017

תכלס, אמינות. אפקט זאב זאב.
למשל הארץ אני מתאר לעצמי שיש בו משהו מועיל או איזה כתב הגון. אבל רוב האנשים לא יראו את זה כי הם העבירו את הארץ למיוט מזמן.

אסף the kop 11 במאי 2017

למה ?
אפשר לטעון כל הזמן שבעתיד, הנה תכף, רק עוד רגע, תהיה פה קטסטרופה ואז להתפגר 50 שנה אחרי שסביבך כמעט כולם מבסוטים מהמצב.

אריאל 11 במאי 2017

אפשרי בהחלט אבל חראם…

Brt 11 במאי 2017

אריאל סיכמת את זה מצויין
אני רק אוסיף
שלדעתי שאלו שכן קוראים הארץ
בטוחים שעל פיו ישק דבר
והעולם נע במסלול שהארץ מתווה בלבד ואין בלתו,
ועל ידי כך מייצרים עולם מקביל למציאות האמיתית
של שאר האזרחים בארץ

shadow 11 במאי 2017

הפוך חבריקו.

אם הכל טוב אז לא צריך לעשות כלום.

כדי לשפר או לשנות צריך לעשות משהו – זו החלטה אקטיבית. כשהכל תותים, לא צריך לעשות כלום – זו החלטה פאסיבית.

תראה הרצאות של פרופסור יוסי יסעור.

בני תבורי 11 במאי 2017

אריאל,
אתה רציני? ראית מה סמוטריץ' פרסם אתמול שגרם אפילו לחבריו מהבית היהודי להתנער?

אריאל 11 במאי 2017

לא. תשכיל אותי.

בני תבורי 11 במאי 2017

זה סטטוס שהעלתה הרבנית תהלה פידמן מהבית היהודי ששמעה את סמוטריץ' בהרצאה אומר את הדברים הבאים (כולל התייחסותה):
*
"לפני שבוע שמעתי (יחד עם פורום גדול ומכובד של אנשי ציבור מהציונות הדתית) את חה"כ בצלאל סמוטריץ מציג את "תוכנית ההכרעה" -התוכנית להפסקת ניהול הסכסוך ומעבר להכרעתו. תוכנית שמטרתה "גדיעת כל תקווה לאומית פלסטינית". לפני הפלסטיניים (ואולי ערביי ישראל, לא בטוחה) יוצבו שלוש אפשרויות: 1. להמשיך לחיות בשטחים שיסופחו למדינת ישראל, ללא זכויות הצבעה לכנסת מעמדם יהיה כ״גר תושב״ שלדבריו ״על פי ההלכה תמיד צריך להיות קצת נחות״. 2. לעזוב את הארץ 3. והיה ולא מקבלים את שתי האפשרויות הקודמות- להילחם. ו״צה״ל ידע מה לעשות״.
כאשר הוא נשאל ״אתה מדבר על משפחות. ילדים ונשים ממשפחות שלא מוכנות לקבל את התנאים״. התשובה היתה ״כן, במלחמה כמו במלחמה״.
כשהזדעזעתי בפני חברים מהבית היהודי, אמרו לי אלה "עזבי. הוא קיצוני. הוא שוליים. אין לו השפעה אמיתית" .

הבוקר קמתי לתמונת אשה פצועת ראש מאבנים שזרקו עליה חרדים בבית שמש. כבר שנים שתושבי בית שמש זועקים על האלימות ועל אוזלת היד של המנהיגות החרדית של עירם. כבר שנים שהתגובה היא- עזבו, אלה קיצוניים, אלה שוליים, תתעלמו.
אז נכון. רוב מצביעי הבית היהודי אינם תומכים בהרג קולקטיבי על רקע לאומי וגם לא במדינה שיש אזרחים "נחותים", כמו שרוב החרדים לא חושבים שצריך לסקול למוות נשים לא צנועות. אבל לא לתמוך זה ממש לא מספיק.

אתמול עלה לדיון חוק הלאום. החוק כשלעצמו הוא אולי חוק ראוי. אבל החוק לא עומד כשלעצמו. יש לו ברקע תוכניות כמו של סמוטריץ וחוקים כמו חוק המואזין ויש לו ברקע פחד. פחד אמיתי ומובן של 20 אחוז מאזרחי ישראל שחוששים על עתידם כאן. גם לחוקים ומנהלות שונות העוסקות בזהות יהודית יש רקע והרקע הזה הוא האבנים הנזרקות על נשים בבית שמש, קמפיין החרדקים וגם הנסיונות הנמשכים לרדת לחייהם של חילוני ירושלים. וגם כאן יש חשש אמיתי.

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק. אני לא צדיקה טהורה ואני רואה הרבה רשעה מסביב. להוסיף צדק זה אחלה. להפנות את המבט ממה שמתחולל מסביב וללעוג לחוששים זה שיתוף פעולה.

לא לתמוך זה ממש לא מספיק.

איציק 11 במאי 2017

סמוטריץ' הרבה יותר גרוע ממירי רגב. היא פה פח אשפה שצועקת כדי לרצות המון. יש בדבריה גם הסטה אבל היא די טיפשה ובטח לא סדורה. לסמוטריץ' יש משנה גזענית סדורה ומפחידה. אני לא יודע האם זה מבוסס בהכרח על דת ועצת רבנים, או תחילה באה הגזענות ואחר כך הצדקה דתית. מכל מקום מישנה גזענית סדורה ובעלת תוקף דתי זה דבר שכולם צריכים לפחד ממנו.

אריאל 11 במאי 2017

היא בעצמה אומרת וזה די ברור שאף אחד בבית היהודי לא מסכים להרג קולקטיבי על רקע לאום. וזה הסמן הכי ימני בממשלה. להזכירך מרזל שהוא כבשה ליד הנייה לא נכנס כי הציבור הישראלי לא הכניס אותו. אצל הפלסיטינאים חמאס נכנס ברוב קולות. זה כל ההבדל.
בקיצור יש פה חברה בריאה שמקיאה את הרע מתוכה. פה אם מישהו סרח הוא נשפט. שם הוא מקבל תקציב מהרשות. כל ההבדל.

matipool 11 במאי 2017

אריאל – תעדכן את גב' לינור שאם יעלו את מינון הציפרלקס, תיווצר בעיה אחרת.
אנשים לא יוכלו לגמור ואז הם יהיו עצבניים מאד, לא מסופקים ומבואסים.
תוסיף לזה את החום והלחות כאן בקיץ ואנחנו על סף קטסטרופה.
חוץ מזה – מילים כן גובות מחיר. קללות, נאצות וגם אלימות פיזית.

אריאל 11 במאי 2017

ממש לא חובה זו הצעה מתי. עירית לא לוקחת אחריות לא על רמות הסיפוק המיני שלהם וגם לא על האקלים בישראל.

shadow 11 במאי 2017

חשוב לי לציין מראש שאין לי ידע בנושאים כמו הסתברות תורת המשחקים מעבר לידע של חובבן.

יש לך הסתכלות מאוד שיטחית על הערכה של מה יכול לקרות בעתיד.
באופן מוכח. אנשים תמיד יתנו משקל יתר לתוצאה שלילית בעתיד גם אם הסתברותית היא לא גבוהה יותר מאופציות חיוביות אפשרויות אחרות. פשוט כי המשקל של תוצאה שלילית בנושאים המדוברים יכולה להיות הרסנית מאוד. אתה יכול לשאול את ביבי איך זה עובד.

תודות לדה-באזר שודרגתי בין לילה לעמדת נביא. אומנם נביא זעם אבל עדיף מנביא שקר.

הכי מצחיק זה שאני הולך להשתמש עכשיו בטיעונים שנמצאים בשימוש הימין למרות שפה כבר קוטלגתי כשמאלני ע"י ימנים(?).
נבואות זעם לא מרשימות אותך אתה אומר. את השואה כבר הספקת לשכוח? את יום כיפור? רצח רבין? תגיד שכחת למה היינו 2000 שנה בגלות? כמה בתי מקדש נחרבו?

כמה שנים המדינה כבר קיימת? זה זרזיף בהיסטוריה האנושית. אפילו העידן המודרני הוא לא יותר מפסיק.
אם יש משהו שאתה יכול להיות בטוח מלימוד ההיסטוריה זה ששום דבר לא נשאר לנצח וברוב הפעמים לא הצליחו לחזות את הנפילה מעבר לפינה, שוב, כמו שרשמתי כבר לפני, בדרך כלל כי פשוט לא רצו לראות. רוב האנשים מעדיפים להתרחק ממחשבות מעוררות חרדה. השאלה איך אתה מזהה מתי אירוע כזה עומד להגיע ומה אתה עושה כדי להתכונן אליו או אפילו למנוע אותו.

אני לא באמת מנסה לנבא שום דבר. אני מנסה לשער ולהעריך מה יקרה "במידה ו…".
מאגר האפשרויות העתידיות הקימות הוא אין סופי. הדרך לטפל בזה היא ע"י הערכת היסתברויות.

אם לחזור לספורט, אז זה שהעריכו שנה שעברה שלגולדן יש את מירב הסיכויים לנצח לא אומר שבסוף ינצחו מה שאכן קרה בסוף.
אם לחזור לפוליטיקה אז תראה מה קרה להילרי. זה שהרוב העריכו שהיא תנצח לא הבטיח לה את הניצחון רק את הסבירות לניצחון.
ברור שאני לא נכנס עכשיו לפרטים הקטנים ואין דין ניתוח הסתברות להוריקן כמו ניתוח של דברים שמערבים התנהגות אנושית. רוב האנשים מתקשים באמת להבין לעומקו את המושג היסתברות (גם אני מבין אותו עד רמה מסויימת ובטוח שיש אנשים פה אנשים עם ידע שהוא עשרות מונים גדול משלי בנושא) .

תורת המשחקים מדברת בדיוק על זה.

אסיים בזה שמלכתחילה דיברתי על החברה הישראלית. שום כוח צבאי או טכנולוגיה לא יעזור לך להחזיק את החברה ביחד. זה לא איום חיצוני וכיפת ברזל ומפעלי טקסטיל לא יכולים לעזור לך לפתור בעיות כאלה.
צריך להשתמש בכלים שקשורים לחינוך ורגשות. דברים שהישראלי הממוצע לא מת עליהם.

שים לב לתופעה שקורת פה. לא נתתי פה שום קביעה חד משמעית לגבי העתיד אבל מגיבים שמזוהים עם הימין החליטו לבטל ולמסמס את דברי בהחלטיות גמורה בטענה שאני נביא זעם והכל טוב. האם היותך מאושר עכשיו אומרת שתמשיך להיות מאושר בעוד 5 דקות?

נ.ב

איך אתה יכול לדעת אם באמת מנעת מאירוע להתקיים? הרי אתה יכול להיות בטוח(בערך) רק במה שקרה ולא במה שלא קרה. חוזרים להסתברויות.
ואם לחזור לספורט,שוב, איך אתה יודע אם החלטה להושיב שחקן בצד או להעלות אותו לשחק מנעה או הביאה ניצחון? כמו במקרה של קאווי במשחק האחרון בו נפצע ופופ החליט לא להעלות אותו להארכה. אתה לא. אתה רק יכול לדעת איזו תוצאה קיבלת בסופו של דבר, ואז אתה נכנס לדה באזר להתדיין על זה :)

נ.ב 2

אז בלאט היה חשוב למכבי או לא היה חשוב למכבי? בזמן אמת הממונים עליו חשבו שלא. גיל שלי כתב על זה לא מעט.

shadow 11 במאי 2017

זו תגובה לאריאל.

אריאל 11 במאי 2017

שדו יקר, כאחד שמזלזלים בו קודם אני מבטיח שאני לא מזלזל בך. אתה אומר שאין ביטחון בכלום וזה נכון תמיד. אבל לפני זה כתבת שלדעתך ישראל מרחק אירוע טראומטי אחד מקריסה ועל זה הגבתי. אם יש הסתברות ולמידה מהעבר היא ההסתברות שנשרוד כמו שעשינו עד היום לא נראה שיש עם שעבר כל הרבה אירועים ושרד והצליח וגם כיום המצב טוב. ואם אתה טוען שכלום לא בטוח אז למה אתה כן בטוח אנחנו רחוקים אירוע מקריסה ? חוסר ידיעה עובד לשני הכיוונים…

shadow 11 במאי 2017

אני יודע שאינך מזלזל בי והכוונה לא הייתה אליך.

נימקתי את דעתי ורשמתי שמהתרשמות מהשיח ברשתות החברתיות ששם רוב האנשים מורידים מסיכות ורשמתי שמה ששונה מבעבר הוא הטכנולוגיה שמקשרת אותנו. (כנראה שהייתי צריך להיות יותר ברור כי זה מחולק בכמה תגובות)

אני מסתכל על מובילי דעת קהל ומנסה לנתח את הדינמקיה והמסרים שהם מעבירים.
רוב המסרים היום הם של פילוג ולא של איחוד.

אני חושב שאירוע טראומטי כמו רצח רבין שינה את החברה מקצה לקצה ולמרות שבתחילה היה נראה שזה יאחד את העם זה רק פילג אותו יותר. תראה איך מדברים היום על הרצח לעומת אז. גם בבלוג הזה.

אז אני מעריך שאירוע נוסף כזה יהיה נפיץ עשרות מונים ועלול להוביל לתוצאות הרסניות למרקם החברה שגם ככה רגיש.
אני יודע שקמנו מהריסות אבל מה המחיר? כמה שילמנו וכמה אתה מוכן לשלם בעתיד בשביל הרולטה הזו?

מקום כמו דה באזר הוא המקום היחידי ברחבי האינטרנט שמצאתי בו בית ורמת האנשים והמגיבים מאפשרת לי להרגיש חופשי לשתף בידיעה שיהיה דיון רציני.
כשאני משתף את דעתי אני עושה זאת בעיקר כדי לשמוע מה אנשים עם דעות שונות ודומות חושבים על דברי, בשביל לשפר את הבנתי בנושא.

לכן הצחיק אותי שקראו לי נביא זעם כאילו שההערכות שלי משפיעות על מישהו.

בני תבורי 11 במאי 2017

אריאל,
בקשת שאשכיל אותך, לא ביקשתי שתתבזה בהסברים מגוחכים.

אריאל 11 במאי 2017

נראה לי שזה מבזה אותך יותר. מה יהיה בני, זה לא נראה טוב.

ר.בקצה 11 במאי 2017

כבר גינית את מנהיגיך במרץ על הפגנותיהם המשותפות עם המרזלים הערבים?
ובכל זאת, אתה מלין על קיצוניות של אחרים….
תזכורת – מנהיגי מרץ מפגינים בקביעות עם כהניסטים ערבים, תומכים של הגזען המורשע ראד סלאח ועוד נשמות טובות כאסד ונסראללה.
ועוד אומרים שבשמאל יש מודעות עצמית.
נו טוף…

בני תבורי 11 במאי 2017

ובכל זאת, ביקשת מידע, קיבלת. ככל שאתה מנסה להסביר את סמוטריץ' אתה נשמע יותר רע ממנו.

אריאל 11 במאי 2017

ממש לא אבל בוא נעזוב את כאן. מיציתי.

בני תבורי 12 במאי 2017

כן, גם אני.

יוסי מהאבטיחים 11 במאי 2017

סמוטריץ לא מחדש כלום.
התכנית שלו דומה באופן מחשיד לזו של מוחמד, עת טבח ביהודי חייבר.

רועי 15 במאי 2017

בנטקה
כל כך הרבה שנים המשטרה בכל הגזרות לא מרסנת אלא הוכלת מכות. במקום לאזוק את המתפרע ובכך יגמר הסיפור הם משתוללים. שום דר חדש

Comments closed