גווארדיולה צדק

ליברפול 4 - ווסטהאם 1, הבלוג לא מתלונן

אני מאוד מחבב את ביליץ' ולא שמחתי לראות אותו יורד בתום המשחק עם הבעה של מתי הטיסה שלי הביתה. מאידך, אי אפשר לחשוב שפפ לא מבין כדורגל כשמיהר להיפטר מהארט.

ווסטהאם לימדה את ליברפול בשנים האחרונות כי היא קבוצה שיש להתנהל מולה במשנה זהירות ועם המון ריספקט. מוקשים מפרקים לאט ובזהירות ונדמה לי שליברפול עשתה את זה נכון הפעם. תחת האילוצים הידועים (קוטיניו, לאלאנה והיום גם הנדרסון) עם מאנה שחזר, קלופ עלה עם הרכב שמלכתחילה נראה לי מוזר. חששתי שמא חסרונם של מילנר וסטארידג' שהיו מצוינים נגד מריבור, יורגש, וטעיתי.

אני מאמין שצריך לבחון את מה שקרה היום רק בכפוף למה שקרה היום ומי שיוצא מגדרו עושה זאת בחוסר אחריות. עם זאת, הגנתנו שפתחה היא ההגנה הטובה ביותר העומדת לרשות קלופ כיום. מורנו מגלה יציבות ואחריות, מאטיפ בהחלט עושה עבודה טובה ומפגין מנהיגות נדרשת, קלאבאן משחק נפלא יחסית למי שהובא כמחליף שלישי וגומז מתפתח לא רע על אף טעות שכונתית שהביאה לשער המצמק. עומד יפה בין החלוץ לבין הכדור, גבוה ממנו בראש ואמור לקחת את הכדור בלי להזיע ובכל זאת מעדיף להישען לאחור, להתכופף, לאבד שיווי משקל ולתת ליריב הזדמנות מצוינת.

הקישור שלנו עבד יפה נכון ומתואם. ג'יני וצ'אן נתנו את מה שאני יודע שיש להם לתת. אוקס לא הבריק אבל השער מעניק לו נקודות זכות.

ההתקפה: מאנה פתח את המשחק באיפוק באופן מאוד מובן. גם אני בכורסא חרדתי בכל פעם שמישהו התקרב אליו, אבל כשהוא מזהה הזדמנות, אין לו תחליף ואין מי שמסוגל לעצור אותו. השער הראשון שלנו הוא בדיוק מה שאמור להיות נשק יום הדין של ליברפול במיוחד לאור היעדרו של חלוץ קוסם מסוג טורס או סטארידג' בשיאם. נרשמה אצלי התרגזות מסוימת במספר מצבים בהם ביתרון של ארבעה חמישה מול שניים, העדיפו הכתומים לעצור מתפרצות קורצות לטובת מסירה לאחור. אני לא אוהב את זה.

סלאח לא מבריק אבל יעיל באופן כמעט מושלם. אילו היה גם מבריק, או במילים אחרות חד ומנצל יותר הזדמנויות, היה לוקח לפחות כדור אחד הביתה. מצד שני, אילו היה כזה לא היה אצלנו מן הסתם. פירמינו הבהיר, ולא בפעם ראשונה, מדוע הוא המועדף על קלופ כמספר תשע. קלופ מאמין בפועלים חרוצים וממושמעים טקטית ופירמינו הוא כזה.

עכשיו אומר משהו על מיניולה שאני מחסידיו הגדולים: פעם שמעתי את קלופ מספר בראיון כי הוא דווקא רואה בחיוב את השוער כשותף לגיטימי במערך הנעת הכדור בחלק התחתון של המגרש לא פחות משחקן שדה. עם זאת, ועל אף כי אין זה סוד שמשחק הרגל של מיניולה לוקה בחסר, לא ברור מדוע הוא ממשיך להתעלם מכך וממשיך להשתעשע בכדורים מסוכנים ליד רחבת שערו. זה מיותר, מסוכן ומעודד צרות.

 

התבוסה ברומא
נפלאות הן דרכי הנ׳גולו

51 Comments

אריאל גרייזס 4 בנובמבר 2017

הארט דווקא היה אחלה היום, היה חסר מזל בגול של אוקס. ואומר זאת כך – אם הוא לא מבקיע את זה, אני לא בטוח שאנחנו מנצחים היום.
סלאח איש המשחק (והפעם האוהדים המצריים שבוחרים אותו כל שבוע גם יהיו צודקים) אבל פירמינו האיש שלי. כמה תנועה ולחץ. כשהשלישיה הזאת ביחד קשה מאוד לקבוצות לשחק נגדנו.
גומז אמור להיות בלם ולא לאפשר גולים מהסוג הזה. גם מורנו שקיבל השבוע זימון לנבחרת ספרד לא אמור לתת לשחקן שלו לברוח כמו בהזדמנות הראשונה של ווסטהם שהלכה למשקוף. בקיצור, שלא תחשבו שהבעיות ההגנתיות שלנו נפתרו.
אחרי שקיטרנו – אחלה תוצאה לפני פגרת הנבחרות. עם המפגשים בין הגדולות מחר המצב שלנו לא כזה גרוע כמו שהיה נראה לפני שבועיים. סך הכל מבסוט.

Matipool 5 בנובמבר 2017

כל מילה, אבל ממש כל מילה.

אבי גלברט 5 בנובמבר 2017

הי ,ויש לנו יחס שערים חיובי פתאום לא של גול אחד …זה וואו גדול …

אדום-כחול 4 בנובמבר 2017

איזה בינגו זה סלאח, כיף שיש לנו שחקן כזה.
למרות התוצאות הטובות בשלושת המשחקים האחרונים, מרגיש שהפגרה באה לנו בזמן- הפצועים יוכלו לחזור וגם אין לנו הרבה נציגים בנבחרות.

משה 4 בנובמבר 2017

הבעיה זה לא כמה נציגים יש לנו אלא מי. סלאח ומאנה סופר משמעותיים, צריך לשלוח אותם עטופים בפצפצים שלא ייפגעו חס וחלילה.

Matipool 4 בנובמבר 2017

סלאח או צלאח כפי שמיטיב לכת טוען שצריך לכתוב (המגיב רובי פאולר שככל שלמדתי להכירו- יודע על מה הוא מדבר) ביקש מהמאמן שלו פטור מהזימון למשחק ידידותי עקב עייפות.
הבעיה היא באמת עם מאנה. לא האמנתי שראיתי אותו היום בהרכב. זה היה סיכון גדול ונקווה ונתפלל שיחזור כשיר.

אלי 5 בנובמבר 2017

אני לא מומחה לשפה הערבית אבל נראה לי שיש סאלח ויש צלאח.
הצורה שמוחמד (שלנו?) כותב את השם שלו אז הוא נקרא צלאח.

משה 4 בנובמבר 2017

פפ זרק את הארט בשביל בראבו, שוער לא יותר טוב ממנו ולא מתאים לליגה האנגלית. הארט יכל לעשות יותר בשער השלישי, בכל האחרים הוא עמד לא רע במטווח מטווח קצר ללא סיוע של ההגנה.
לסלאח יש יותר שערים מלוקאקו וקרוב לקיין, אני אשמח אם ימשיך להיות בינוני ולא משפיע בקצב הבקעה כזה.
גומז היה היסטרי רוב המחצית השניה, צריך לעבוד איתו על זה.
קלאבן צריך להמשיך להיות גיבוי של הגיבוי, כשלא כובשים מולו זה בדר״כ כי לא איימו מספיק.
בסה״כ תוצאה טובה במשחק טריקי. קיוויתי מאוד לקלין שיט שלישי רצוף כדי לתת ביטחון אבל אולי עדיף להיזכר בבעיות כשמנצחים ולא לשגות באשליות.

אבי גלברט 4 בנובמבר 2017

קלופ עלה בהרכב של צ"לש או ט"רש .
חששתי לפני המשחק שההרכב לא מאוזן וכתבתי זאת בפייס . הימרתי שיהיה או 4 לנו או הפסד מינימלי.לשימחתי יש לי 50% הצלחה בהימור….
משחק מוזר אם מערכים לא ברורים בשתי הקבוצות .
אנחנו באים בטענות לקלופ שהוא שבלוני ולא חושב מחוץ לקופסא . אז הנה היום הימר על מערך של משהו שבין 443 ל 442 אם תפקידם לא ברורים בחלק הקדמי והצליח .חששתי שהקישור יהיה דליל מידי אבל צ'אן וג'יני שרפו שטחים ופתרו את רוב הבעיות .ביליץ עלה במערך הזוי של 3 מגינים והיה חשוף למאנה המדהים וסלאח הקטלני באגפים .גם בעיני איש המשחק הוא פרמינו ולא סלאח .הלחץ שהוא מפעיל הוא קטלני ומשבש ליריב את המשחק לחלוטין .היה לנו הרבה מזל היום , הקורה ב0-0 , השער השלישי שהגיע מהר מיד אחרי הצימצום שלהם ככה שלא צריך כמובן להיכנס לאופוריה .סולנקה בחמש דקות לא יתקדם לשום מקום וחבל .לא היה קורה כלום אם קלופ היה עושה את החילוף שלו ביחד עם מילנר וככה היה מחזק את האמצע ומכניס עוצמה ויותר מהירות מקדימה שווסטהאם כבר היו גמורים .חוץ מזה בגלל המשחקים מחר אנחנו כמו שאריאל כתב לא רחוקים כרגע מארבעת המקומות הראשונים או לפחות על שלוש – ארבע.
כרגיל הפגרה באה לנו לא בזמן …

איאן ראש 4 בנובמבר 2017

באמת, בקשר לחילופים, יכל להוציא את מאנה אחרי כשעה (למרות שבישל ת'רביעי לדעתי המשחק היה גמור) ובסביבות 75 לתת דקות יותר משמעותיות לאחרים. בסוף נגיע למצב שכשנצטרך אותם המחליפים לא יהיו בכושר משחק כי הם לא משחקים מספיק. גם פירמינו צריך לנוח. מה עם סטאר? כבר פצוע או סתם רוטציה?

Matipool 5 בנובמבר 2017

איך תמיד הפגרה באה לנו לא בזמן, אבל תמיד.

דנידין 5 בנובמבר 2017

4-4-3 זה מערך מעולה שצריך להשתמש בו יותר

אבי גלברט 5 בנובמבר 2017

וואלה צודק ….433 כמובן …חח

אלי 5 בנובמבר 2017

כשפירמנו משחק לפעמים זה באמת מרגיש כמו 4-4-3

אבי גלברט 5 בנובמבר 2017

חכה ,חכה שלאלנה יחזור ….

אלי 5 בנובמבר 2017

4-4-4?
אולי עדיף לנסות 6-3-3

ארז 4 בנובמבר 2017

כשאתה כותב טור כזה אתה מרים לאסף להוסיף "גם כהנא" :)

Matipool 5 בנובמבר 2017

ניצחון מאד חשוב ומשמח.
פירמינו הוא חלוץ שעושה הכל חוץ (כמעט) מלהבקיע. נראה לי שרונאלדו היה מאד שמח לקבל אותו כמספר 9 של ריאל.
כתבו כבר הכל לפניי וסיכמו יפה.
ציונים זה לא הכל אבל תמיד מעניין:
5 – מיניולה וגומז.
6- קלאבן ומורנו.
6.5 – מאטיפ, ג׳יני, אוקס , מילנר.
7 – מאנה, צ׳אן.
7.5 – סלאח, פירמינו.

עתידות: אחרי הפגרה עם חזרת כל הפצועים אנחנו הולכים לכבוש הרבה שערים. השאלה היא כמה נספוג כי המשחקים האחרונים לא היו ממש מבחן והתחושה היא שמול התקפות חזקות, ההגנה שלנו שייקית. אם משחקים עם הרביעייה של קוטיניו, סאלח, פירמינו ומאנה, חייבים שני קשרים דפנסיביים שיעזרו להגנה.

אסף THE KOP 5 בנובמבר 2017

לדעתי נראה את קוטיניו פחות ופחות…
בינואר הוא כבר ישחק במדינת קטלוניה.

רומן 5 בנובמבר 2017

רגע תגיד, אתה דובק בעמדתך שסלאח הוא לא שחקן וורלד קלאס?
אפשר גם להגיד מחילה, טעיתי..

אסף THE KOP 5 בנובמבר 2017

הוא לא.
מאנה טוב ממנו הרבה יותר.

המצרי הוא שחקן טוב מאוד, שליברפול היא הטופ עבורו.

ק. 5 בנובמבר 2017

מסכים עם אסף. למאנה טכניקה עדיפה לפחות בסדר גודל. סלאח מהיר מאד ועושה תנועה מצויינת אבל לוקה בטאץ' של הבעיטה והמסירה. שחקן טוב. רחוק מוורלד קלאס

רומן 5 בנובמבר 2017

אני חולה עליו, שחקן כלבבי.
ברור שהתקפית מאנה מוכשר ממנו, אבל סלאח גם יורד להגנה ודופק גליצ'ים.
יש לו גינונים של פועל בניין, 0 פוזה,100 אחוז מחויבות.
איך שאני רואה אותו אני מדמיין אותו חוזר מהמשחק נדחס עם 7 דודים במושב האחורי בטנדר סובארו, ומעשן מלבורו אדום בדרך.
שחקן שפשוט משחק כדורגל מאהבה

אסף the kop 5 בנובמבר 2017

עשית ממנו שב"ח…☺

kirma der faux 5 בנובמבר 2017

מסתמנת תופעה מעניינת שכשקוטיניו משחק הוא הכי טוב אצלנו, וכשהוא לא משחק אנחנו מנצחים הרבה יותר.

ק. 5 בנובמבר 2017

לדעתי זה כי כשהוא משחק בשלישיית הקישור הוא יותר עושה את האחרים טובים יותר ויש לו עוד מטרה מקדימה, ולא צריך להיות הכי טוב לבד. מהפציעה של מאנה הוא היה רק בשלישייה הקדמית אם אני לא טועה

יוסי 5 בנובמבר 2017

זה לא בגלל קוטיניו- זה בגלל מאנה. מינואר שעבר התרגלנו שרק אחד מהם משחק בכל פעם, ומסתבר שמאנה יותר משמעותי…

ק. 5 בנובמבר 2017

מסכים אבל זה שילוב. קוטיניו מקדימה לא מפצה על המחסור במהירות מקדימה שמאנה חסר. שהוא מאחורה יש מטרות מהירות שיכולות לקבל מסירות איכות מקדימה

טל 12 5 בנובמבר 2017

כיף שנותנים שטחים לרוץ להתקפות מעבר.. וגם כובשים שער ממצב נייח!

מאנה חזר טוב, צ'מברליין שחקן טוב ובמשחק כזה אפילו סלאח נראה כמו סקורר אמיתי.

אלי 5 בנובמבר 2017

גם במשחק ליגה הקודם היה שער ממצב נייח.
פירמינו בנגיחה ישר מהקרן.

ran 5 בנובמבר 2017

הארט? לא חושב שניתן להאשים אותו באחד מהגולים.
ההגנה של ווסטאהם היתה בדיחה ויכולנו לסיים עם שמינייה בקצת יותר דיוק. עד השער הראשון הם היו הרבה יותר טובים ונשברו בעקבות ה 2-0.
האמת שפירמינו התחיל לשחק רק במחצית השנייה, מאנה בהרבה מיקרים ברח ממגע וסלאח מלבד השערים היה מאד לא מדויק ועדיין ניצחנו 4-1…משחק מדהים.
אני רחוק מלהתלהב מגומס ואוקס.
צ'אן וונילדום היו יוצאים מהכלל ופעלו כצוות חיסול במרכז המגרש ובהחלט יהיה מעניין עם סגל מלא, קוטיניו או לאלנה לפני שלישית החוד שלנו. יש למה לצפות.

כפארפרזה לסיום נאומיו של קאטו הזקן : "מלבד זאת אני סבור שיש להרוס את קרתגו", מעכשיו אאלץ לחתום ב :מלבד זאת, מורנו הוא אסון מהלך במגרש והלוואי שימכר בינואר"

בני תבורי 5 בנובמבר 2017

לזכותי ייאמר שמזה זמן רב אני סבור כי הארט שוער בינוני במקרה הטוב, גם כשמשחקת לפניו הגנת ברזל.

ran 5 בנובמבר 2017

אלה שני דברים שונים -אתמול הארט היה בסדר גמור,
אולם אני בהחלט מסכים איתך שמדובר בשוער בינוני וחששתי מאד שהחלו השמועות שהוא בדרך אלינו.

לסיום דברי :"מלבד זאת, מורנו הוא אסון מהלך במגרש והלוואי שימכר בינואר"

גל 5 בנובמבר 2017

מה אתה רוצה ממורנו? משחק בסדר גמור מתחילת העונה ויותר מזה.
אפילו קיבל זימון לנבחרת ספרד השבוע.

הסגן של מקמנמן 5 בנובמבר 2017

מכל חמשת שחקני ההגנה שלנו, רק מורנו לא עשה טעות קריטית שהובילה לשער העונה. הוא ממש סולידי במשחקים האחרונים ואפילו תורם להתקפה (מבחינתי זו היתה נקודת החולשה האמיתית שלו). אולי עוד יעשה טעות גדולה בעתיד, אבל לדעתי הוא הרוויח את הזכות לטעות.

D! פה ועכשיו 5 בנובמבר 2017

סתם אנשים יושבים עליו. בחור צעיר שהגיע למדינה זרה, לכדורגל אחר, למאמנים שונים.
ואז מצפים ממנו להיות רוברטו קרלוס, בקבוצה בינונית

matipool 5 בנובמבר 2017

סגן – איך מקמנמן בתור בוס? אחד השחקנים האהובים עליי בכל הזמנים.

D! פה ועכשיו 6 בנובמבר 2017

יפה מתי.
גם עלי

הסגן של מקמנמן 6 בנובמבר 2017

מתי – האמת? יש מקום לשיפור

ran 5 בנובמבר 2017

סה"כ רוצה שימצא לו קונה בינואר ויעשה את הדברים הנפלאים שהוא עושה בקבוצה אחרת, זה הכל. :)

לסיום דברי :"מלבד זאת, מורנו הוא אסון מהלך במגרש והלוואי שימכר בינואר".

איציק מהקיבוץ 5 בנובמבר 2017

כייף לנצח 4 – 1.
ממש חשוב לאור השבועות האחרונים.
לגבי גומז – כתבתי בפוסט הקודם ואומר גם עכשיו, הבחור משחק טוב מאוד אבל יש לו קושי במיקום וכמגן/בלם זה קריטי.
שיביאו את קראגר לעבוד איתו

יריב ס. 5 בנובמבר 2017

מעדיף את היפייה

בני תבורי 5 בנובמבר 2017

גם אני, ביי פאר ולא שיש לי משהו נגד קראגר.

matipool 5 בנובמבר 2017

קראגר צריך לעבוד עם מאטיפ על מנהיגות, כריזמטיות ואגרסיביות (וגם ללמד אותו לצרוח ולכעוס כשצריך. אולי גם כמה קללות במבטא סקאוזרי).

רני 5 בנובמבר 2017

מזל טוב למאטיפ על גול בכורה. ידוע שאחרי הצלחה מגיעה האמונה ביכולת ואם הוא יתחיל להבקיע 3-4 בשנה ויהיה פקטור שההגנה צריכה לקחת בחשבון אולי עוד יתברר שהרווחנו מהמשחק הזה יותר משלוש נקודות.

משה 5 בנובמבר 2017

הוא כבש נגד פאלאס בשנה שעברה לדעתי.

D! פה ועכשיו 5 בנובמבר 2017

* אף אחד שאי פעם שמע אותי לא יחשוב שאני מחבב את הארט אבל הוא לא היה הבעיה של הסיטי ולא היה הבעיה של ווסטהאם אתמול. די בדומה למצב אצלנו – שוער טוב מאד ולא הכי טוב שיש בעולם אז כל מיני אוהדים רוצים להביא במנג'ר שוער אחר בלי בעיות התאקלמות. ורק בשביל התיעוד ההיסטורי – מיניולה טוב ממנו.

* יש בתנועה, ולעיתים בחוסר תנועה, של אוקס משהו ממש מעצבן. אבל בגול הראשון הוא פתח מבער כדי להצטרף ממש קרוב לשער ואז ויתר על האפשרות לקבל את הכדור וחתך לצד השני כדי לשחרר לסלאח עוד שטח קטן – כשאני רואה שחקנים שמוותרים על האגו אני מוסיף להם נקודות זכות.

* מי לא היה בטוח שסלאח יחמיץ את ההזדמנות הראשונה שלו במשחק?

* גומז ילד – שחקנים צעירים/חדשים עושים טעויות. אי אפשר לבקש שילוב צעירים ואז לבכות שהם טועים. ומה לעשות, מגן/בלם לא מחמיץ מול שיר ריק ושוכחים – הטעויות נרשמות בצד החובה ומתועדות לנצח.

* אני מתקשה להבין למה החילופים שלנו לא הגיעו הרבה יותר מוקדם. סולנקה היה צריך בשקט לקבל פה 20 דקות נו נטו של כדור.

* אני מציע לפתוח הדסטארט לביטול מוסד המדינה. אם לא בכלל אז לפחות בכדורגל – נשבר ה*י* מהדרעק הזה.

matipool 5 בנובמבר 2017

מוזר מאד מה שקרה לי עם סלאח / צלאח – נשבע שלפני הקרן שלהם, חשבתי ודמיינתי שהולך לקרות כאן עכשיו מקרה ארסנל מס' 2 בהנהגת סלאח. מצד שני, כשזה קרה באמת, חשבתי שהוא יחמיץ.
מסכים איתך לגבי אוקס ולגבי החילופים.
נא הסבר את הסעיף האחרון.

kirma der faux 5 בנובמבר 2017

פגרת נבחרות היא השטן

D! פה ועכשיו 6 בנובמבר 2017

מה שקירמה אמר

matipool 6 בנובמבר 2017

ירד לי האסימון באיחור.
יש הטוענים שזה הדבר הכי יפה בכדורגל. לא קבוצות עשירות שיכולות לקנות את מי שהן רוצות.
כל מה שצריך זה לדאוג שלא תהיה התנגשות בין הליגות הסדירות למוקדמות של הטורנירים השונים ויש מספיק פתרונות לכך.

Comments closed