סאות'גייט והביצים של אלחנן

בעירי היו שתי עלומות

תרבות הלחם של אלחנן הוא שמה של הבולונג'ריה החביבה בכניסה לקיבוץ משמרות, מקום טעים לנחמה למי שמחפש והבוקר אכלתי שם את העלומות הטובות (בתמונה) שפגשתי. גדי הכין, וממש יצא לו טוב וזה די מפתיע, כי בדרך כלל הוא אוהד ברצלונה.

ביצה עלומה כהלכתה אינה מחייבת איכות חומרים יוצאת דופן כדי להגיע לתוצאה משביעת רצון, צריך רק לדעת לעבוד נכון עם מה שיש.

גדי יודע, סאות'גייט לא.

נבחרת אנגליה הנוכחית שאינה משופעת בכישרון כקודמות לה, במיוחד בכל הנוגע לחלק המחבר את חלקי הקבוצה, ובעניין זה לא ניתן לבוא בטענות למאמן (סליחה, אבל לכתוב סאות'גייט ל ADHD זה פשוט נורא). הוא אינו אשם שכל מנהלי המשחק הטובים המשחקים באנגליה מגיעים מכל מקום אחר שאינו אנגליה ובוודאי לא בסדרת פציעות ששיבשה את תכניותיו, אבל בהחלט ניתן לצפות ממנו שלפחות ינסה להשתמש בתבונה בחומרים העומדים לרשותו.

נכון שבהיעדרם של צ'מברליין, לאלאנה ו (חוסר) הניסיון של דלה עלי המוכשר, נותר מרכז השדה לוקה ביצירתיות, שלא לדבר על האופציות האחרות באותה גזרה, אבל הנדו לבד בקישור זה או ויתור מראש או אמונה בנסים. את הנדו אני מאוד אוהב, את ההקרבה, את החוזק, את היכולות ההגנתיות שלו, אבל לצפות ממנו לפס חכם שמשאיר חלוץ לבד מול שוער או לתרומה משמעותית באיום על השער, היא בגדר צפייה לא ראלית.

את הקיבעון של סטרלינג בהרכב אני מתקשה להבין על אף עונה נהדרת במדי סיטי. מהיר, לא חכם ולא יעיל. נכשל במרבית קרבות המגע מול מגנים, ואם כבר עבר מגן, נפל מרצונו החופשי. לא תרם כל ערך מוסף למשחק. לינגארד נתן עונה נהדרת ביונייטד, אז או שתתן לו לשחק עם ראשפורד, או תשים את ראשפורד במקומו. יש לך על הספסל חיית רחבה עצבנית ובלתי ניתנת לריסון כמו ורדי, אז לא במקום קיין, אבל אולי ליד?

אבל הוא ילמד, המאמן, הוא ילמד. יש לו גם שלד עם כמה שחקנים טובים בעמדות חשובות. פיקפורד, השוער האנגלי הטוב מאז שלטון ששלח אותי לחפש כובע אכיל, הגנה צעירה וחסונה פלאס ארנולד ודני רוז המחלים ואופציות יחסית מגוונות לקישור מיד כשהפצועים יחלימו. ואתם יודעים מה? יש לו את האופציות לעשות עם אנגליה את מה שגדי עושה עם הביצים של אלחנן.

עכשיו רחמנות על קרואטיה.

 

 

 

 

 

תחל עונה וברכותיה
פדרר עף-נדאל הזיע - אורח:לירון ''קוקי'' בכר

45 Comments

אריק האדום 12 ביולי 2018

אתה יודע שכתבת בסוף סאות'גייט שוב למרות שאתה adhd…?
ומרכז הקישור של האנגלים לא היה לוקה. פשוט היה לוקה מודריץ. גדול עליהם ברמה וחצי.

תבורי 12 ביולי 2018

כן, לא נעים…

matipool 12 ביולי 2018

מודריץ' לא היה גדול עליהם בשיט. היה חלש ובקושי זז.
אם לא הנחישות של פרישיץ', קרואטיה לא הייתה חוזרת למשחק. מזל שלא עבר ליונייטד.

אופיר ממן 12 ביולי 2018

עזוב, כולם החליטו שמודריץ', אז מודריץ'.
היה חלש מאוד אתמול.

no propaganda 12 ביולי 2018

אוי אתם כולכם הייטרים :)

אמיתי 12 ביולי 2018

אתה פאן בוי של הייטריות

משה 12 ביולי 2018

לגמרי, היה חלש. באיזה שלב כתבתי לחבר שלצערי הנדו בחר לשתק אותו חודשיים מאוחר מדי.

רומן 13 ביולי 2018

תגיד, ראית את המשחק? או שאתה סתם מגיב קלישאות אוטומטי??
נמאס כבר לקרוא על גדולתו של מודריץ' במונדיאל הזה.
מודריץ' שחקן עצום, בריאל הוא פשוט פנומנלי, אבל במונדיאל הזה הוא די בינוני ומול אנגליה היה חלש להחריד.
זה מה יש, לא צריך לאנוס את המפה

no propaganda 13 ביולי 2018

שטות מוחלטת, היה הטוב במגרש במשך 5 משחקים. התעייף ולא שיחק טוב נגד אנגליה

פרילי 13 ביולי 2018

כמעט תמיד היה בהרכב של ריאל מעניין איך הוא יגיע לגמר קאנטה בטח ידבק לו לתחת.

פרסלני 12 ביולי 2018

אני השתכנעתי שסטרלינג חיוני. למעשה הצטרפתי למועדון תומכי סטרלינג ממצב התנגדות קל וממשחק למשחק- בודאי אתמול , הבנתי שהאלטרנטיבות פחות טובות. אם אין לך פליימיקרים או קישור רצחני אז מה שצריך להביא אותך רחוק זה רק מהירות. אין אחד באנגליה עם מהירות התגובה שלו. זה לא רק הריצה, אלא כל תגובה. מאחר והוא שחקן שרחוק ממושלם, אז הוא התקרה כרגע . לא רשפורד ולא אחרים יכולים לתת את זה עכשיו.
מעבר לזה העתיד לא בטוח שהוא גרוע לאנגלים. כל הדברים הטובים שראינו- דינם מהאינטנסיביות של הליגה. זה לא הולך להשתנות. כמו שרונן כתב- אלא שישרדו, אולי יהיו מעטים אבל מאד קשוחים וחזקים.
אז הם לא 4 מיליון תושבים אבל קאדר משופר צפוי להגיע. העניין העיקרי לכן שהטורניר הזה צריך לתת להם זאת האמונה. אני חושב שאת זה ואת הסבלנות ואת הדרך להתנהל בטורניר (כך כך שונה ממנודיאלים קודמים) הם קיבלו.

אמוץ כהן-פז 12 ביולי 2018

קוראים לזה תהליך.
כמו דשאן (ובלאן לפניו, אחרי חרפת נאיסנה), סאות׳גייט קודם כל מגבש יחידה וקובר כמה שדים (נצחון בפנדלים, חצי גמר טורניר) ובהמשך…
כל כך רציתי את אנגליה בגמר, בשביל מאומת העולם הצרפתית/אנגלית שהיתה פורצת.
עכשיו יהיה לנו ׳סתם׳ משחק כדורגל.

אמיתי 12 ביולי 2018

לדעתי הוא דווקא כן עשה את המיטב עם חומרי הגלם הלא מדהימים שלו. מי שהיו צריכים להיות קוויאר התגלו כביצי לול. יצא מקושקשת אבל ראבק הגיעו לחצי להארכה. ניצחו פנדלים. אפילו טיפלה מרגשים (מגוויר. פיקפורד). היה חביב

תבורי 12 ביולי 2018

אי אפשר להוכיח שמה שהיה הוא המיטב, אני חושב שראשפורד טוב מסטרלינג ובוודאי ורדי טוב ממנו. את מה שכן עשה לא ניתן לקחת ממנו אבל לא לעולם יוכל לא לתת דין וחשבון על מה שיכול היה לעשות אילולא היה מקובע.

אמיתי 12 ביולי 2018

תלוי איך מסתכלים על זה. במיקרו אתמול הייתה שמרנות. במאקרו הקמפיין היה מוצלח והוא בהחלט לקח כמה ריזיקות- פירפורד ומגוייר ולדעתי גם יאנג הייתה החלטה קצת לא סונדרטית. אול אין אול הייתה חסרה התעלות של שחקן התקפה כדי לעשות את זה. סאותגייט נתן את הבמה

matipool 12 ביולי 2018

לעזאזל אמיתי – יותר מדי הסכמות יש לי איתך במונדיאל הזה. עוד קצת וזה נגמר.
פיקפורד נתן עונה מאכזבת באברטון אחרי תג המחיר והציפיות שהביא איתו והתגלה במונדיאל כשוער עם פוטנציאל אדיר. השאלה היא אם הוא יכול לעשות את זה באופן קבוע כל שבוע ולא רק בפיקים.

Fluttershy 12 ביולי 2018

לא יודע באיזה יקום ורדי טוב מסטרלינג. אולי הוא פחות מחמיצן מסטרלינג, אבל הוא לגמרי תלוי בשחקנים האחרים שיסדרו לו את ההזדמנויות.

חן 12 ביולי 2018

אין כוונה להפיל תיק על סאותגייט, אבל הוא הססן ןבכל המשחקים איחר עם החילופים. אתמול, ווקר אחרי הצהוב ששיבש את דעתו, כך.גם בקישור עלי היה נוכח נפקד ועוא בחר להוציא את.סטרלינג וכו

Wazza 12 ביולי 2018

אוף טופיק, לאיפה גרייזס נעלם?

אמיתי 12 ביולי 2018

לגמרי. לעם מגיעות תשובות

תבורי 12 ביולי 2018

מו"מ על החוזה, הסוכן שלו מניאק אבל הוא יחזור בקרוב.

Matipool 12 ביולי 2018

גדול, בני.

Sp 12 ביולי 2018

שאלתי גם באחד הפוסטים. לא קיבלנו תשובות עדין.

שחר 12 ביולי 2018

אנגליה הוציאו מעצמם מעל ומעבר, ניצלו את המצב וההגרלה ומיקסמו אותם. קרואטיה שתי דרגות מעליהם בכישרון ובתיאום, אתמול היו מאד עייפים, אז היה שקול.
ביורו למשל לא יהיה לאנגליה קל, שכן ספרד וגרמניה יחזרו לרמת ההשגיות הרגילה שלהן כנראה, ויהיו גם איטליה , בלגיה, צרפת. אבל עם הזמן, והשיפור ההדרגתי, יתכן שיתפסו עוד טורניר כזה שאפשר לרוץ בו.
קיין אגב היה לא משהו לאורך כל הטורניר. בלי הפנדלים והשער המקרי, זה שני שערים בשלב הבתים

matipool 12 ביולי 2018

זה נכון לגבי קיין למעט הנגיחה שלו בשער הניצחון מול תוניס שהייתה באמת ברמה הכי גבוהה שיש.

Gil - Zimbabwe 12 ביולי 2018

ההבדל בין זה שמכין לך את הביצים האלו לבין סאות'גייט זה שגדי לא צריך מזל, ולסאות'גייט היה המון מזל בהגרלה ככה שלא בטוח שבעתיד זה יהיה אותו הדבר.

Amir A 12 ביולי 2018

במחצית השניה אתמול כאב בעיניים לראות עד כמה לאנגליה אין מישהו שינווט את המשחק. מישהו שירגיע את השחקנים בזמן שהקרואטים לחצו, מישהו שהיריב יפחד ממנו כי הוא יכול לעקוץ. בטור של דורפן יואב טען שאנגליה היתה ראויה לחצי הגמר. בלי שחקן שינהל את המשחק לא ברור לי איך אפשר לטעון את זה.

אמיתי 12 ביולי 2018

חוקי הכדורגל לא מחייבים שחקן שינהל את המשחק כדי לעבור שלב בגביע העולם.

Amir A 12 ביולי 2018

חוקי העולם החברתי גם לא מחייבים שאנשים יפים יתחתנו עם אנשים יפים, ובכל זאת לרוב זה מה שקורה.

אמיתי 12 ביולי 2018

ההיפך. חוקי החברה הם אלו שגורמים לנו לבחור במי שאנו בוחרים

תבורי 12 ביולי 2018

אמיר,
דוגמא: כששואלים לדעתי על פנדל שלא היה ולא נברא נגד ליברפול, אני נוהג לומר שברור שהיה פנדל. עובדה שהשופט שרק והצביע על הנקודה הלבנה וכל השחקנים עמדו מאחורי הקו. זה לא אומר כלום על הפנדל אבל מקדש את חוקי המשחק. על כן צודק יואב, אנגליה הייתה ראויה לחצי הגמר כי הגיעה לשם, עובדה.

Amir A 12 ביולי 2018

טוב, כשההגדרה היא כזו אז ברור שאנגליה היתה ראויה. בוא ונשאל כך: נניח שמחר מתחיל המונדיאל מהתחלה, עם הגרלה רנדומלית. מי הקבוצות שלדעתך יש להן את הסיכוי להגיע לחצי הגמר של המונדיאל החדש, לאור הרמה שהציגו במונדיאל הנוכחי?

אמיתי 12 ביולי 2018

אמיר. ראנדומליות היא חלק מהכל בחיים. אולי בכדורגל אפילו יותר. המונדיאל ברוסיה לא מביא איתו חידוש מהבחינה הזאת

צור שפי 12 ביולי 2018

מעבר למזל של אנגליה בהגרלה (שהיא עזרה לו עם המשחק מול בלגיה) מה שסאות'גייט שידר לאורך הדרך, באמצעות ההתנהגות וההתבטאויות שלו, הוא איזה אינטגריטי שהיה חסר לאנגליה בעמדה שלו בעבר. המזל שליווה את אנגליה נגמר דווקא אתמול כי הקרואטים לא היו יכולים להתלונן אם היו יורדים למחצית בפיגור 0-3 וגם לא אם השיוויון היה נפסל בטענה לעבירה. כאוהד טוטנהאם התאכזבתי מהפרפורמנס של ה"נציגים", למעט טריפייר שהיה לו מונדיאל טוב. קיין היה מתחת לרמתו וששת הגולים שלו מרמים. כנ"ל דלה.

matipool 12 ביולי 2018

מדויק, צור.

צור שפי 12 ביולי 2018

נ.ב. לשאלת החלוץ – גם אני מעדיף את וארדי ורשפורד (בסדר הזה) על פני סטרלינג אבל קשה לנהל את הדיון בגלל מיעוט הדקות שלהם.

תבורי 12 ביולי 2018

אני מת על דיונים בדיעבד, במיוחד בכאלה שהעובדות תומכות בגישתי.

זינק 12 ביולי 2018

סטרלינג היה השחקן הכי טוב על המגרש בחצי הראשון ביי פאר.
למרות שהוא לוקה בפעולה האחרונה, הוא הוציא את ההגנה מהדעת ויצר המון מרחב לשחקנים האחרים. הבעיה הייתה דווקא בהם.
אני יכול להבין את ההתעקשות של סאות׳גייט עליו. ביחד עם חלוץ מטרה הוא נתן לו מהירות ודריבל שאין לו מחלוצים אחרים.
אם כבר רשפורד בכושרו הנוכחי לא היה צריך לראות מגרש. הוא היה איום ולא הצליח לעבור על הקו אף שחקן קרואטי.
אני חושב שהחילוף המתבקש אתמול היה ורדי במקום קיין. אבל חייבים להודות שבגלל הפנדלים כנראה שאף מאמן לא היה מוריד את קיין מהמגרש.

הייט אשברי 12 ביולי 2018

השאלה היא האם המחצית הראשונה הייתה בגלל חוזקת אנגליה או בגלל חולשת קרואטיה.

בכל מקרה שני החלוצים קיין ומנדז'וקיץ היו חלשים, אך בעוד הגול של מנדז'וקיץ היה באוויר כל המשחק ולכן המאמן המשיך אתו, קיין היה ממש מיותר. אולי הם ציפו לפנדל שיבעט.

הצרפתי האמיתי 12 ביולי 2018

סטרלינג כמו החתול של שרדינגר מתקיים בשני מימדים. אחד שבו אנשים באמת אבל באמת רואים אותו עושה דברים טובים, והמציאות שלנו.
הבחור באמת אתלט סביר עם מהירות לא סבירה אבל אינטליגנציית משחק אפסית ויכולת נדירה לבחור תמיד לעשות את הדבר הלא נכון בסיטואציה נתונה. יש מי שנהנה מזה

שי 12 ביולי 2018

אנגליה לא הגיעה לחצי גמר מונדיאל מאז 1990, וחצי הגמר האחרון שלה ביורו היה ב-1996. להתייחס אל סאות'גייט כאשם באופן כלשהו זה להסתכל על רבע הכוס הריקה, או לשפוך את הגביע עם המים. יש דרך, יש התקדמות, יש שחקנים צעירים, יש מומחיות יוצאת דופן במצבים נייחים, בקיצור: יש מאמן על הקווים. התרחיש האופטימי הוא שאנגליה מסתגלת לשיטה הגנתית כלשהי, סאות'גייט, בתור מאמן אינטליגנטי, משפר את נק' התורפה שלו, והנבחרת ממשיכה להתקדם.

(הכותב היה בעד קרואטיה אתמול)

טל 12 12 ביולי 2018

הייתי שמח לראות את האנגלים משחקים אחרת , בסגנן אנגלי , עם ורדי וראשפורד בהרכב. בדרך שסאות'גייט בחר
לקרואטיה היה יתרון גם עם חוליית קישור יצירתית יותר (לאנגלים היה רק את דלה עלי הצעיר) וגם שקט יחסי בהגנה –
נדמה לי שפעמים רבות מידי ראיתי את הארי קיין נודד בערבות מרכז המגרש. זה סבבה שהוא מרגיש את המשחק ויורד
אחורה לקבל כדורים, אבל אז הוא חסר בחלק הקדמי. להתמודד עם חלוץ מעולה כהארי קיין כאשר שחקני התקפה
חזקים באים מהאגפים נראה לי סיפור אחר לגמרי. אבל לי קל לשבת על הכרסה בבית ולומר שצריך לשחק עם חלוצים..

קרואטיה , מנגד, מחזיקה חלוץ טוב במשרה מלאה – באזור שחלוצים צריכים לבלות את רוב זמנם – והוא זה שכבש אתמול שער יקר שהעלה אותם לגמר.

רומן 13 ביולי 2018

כל מילה!

רומן 13 ביולי 2018

אוסיף משהו משלי, אנגליה היתה חייבת לשחק 4-4-2 עם שני קיצוניים מובהקים שיודעים לתת קרוס טוב ווארדי וקיין בחוד.

ניינר / ווריור 13 ביולי 2018

רק לחשוב איזה שחקן מפחיד סטרלינג היה יכול להיות לו רק היתה לו אפילו רק טיפת שכל.

Comments closed