ילד טוב

השער שלו שאב מווטפורד את התקווה האחרונה

את פגרת הנבחרות – מתחולל אגב דיון מרתק בשאלת נחיצותו ואיכותו של המפעל, ניצלתי למנוחה ושדרוג מסיבי של מסך הטלוויזיה שלי. בעידוד בניי קפצתי מ 42" ל 65". השדרוג חולל מספר שינויים בהרגלי הצריכה, כמו למשל הסגת כורסת הארצ'י באנקר שלי לאחור, אבל מצד שני זה מקרב אותי יותר לעמדת הקפה ולעוגת התפוזים הנפלאה של אוסי.

*

במהלך שישים וחמש הדקות הראשונות של המשחק ניסיתי לחשוב מה אפשר עוד לעשות. קלופ פתח עם הרכב נכון, עם שאקירי בקישור ובובי בעמדה 10 וכשכלום לא הלך עברתי לחשוב על סיומים אפשריים, כשהתרחיש ההגיוני ביותר שיכולתי לפרגן לעצמי הוא תיקו. נכון שהיתרון בהחזקת הכדור – כמעט כרגיל, היה ברגלינו, אבל ככל שהתקדם הזמן ופוסטר המשיך בהתעלות שלו כדרכו בקודש נגדנו והעדכונים על המסך מהמשחק של סיטי (שלוש אפס בדקה 34'…), נכנסתי למצב של השלמה. לא ייאוש, בכל זאת ליברפול, אבל סוג של הבנה שאם לא ישתנה משהו אז תיקו תהיה תוצאה סבירה.

*

ותהרגו אותי אם אני מבין מה השתנה. זה לא שקלופ שלף איזה אס מנצח מהשרוול, אלה אותם שחקנים ששעממו אותי עד אז, ופתאום נהייתה קומפרסייה מוצלחת, פתאום העסק זרם, מאנה, מי אם לא הוא, הוביל מתפרצת שנגמרה בחגיגה שבמרכזה סלאח. בשלב הזה הודעתי לעומר שמעכשיו אני רשמית היסטרי.

כשהגיעה בעיטת העונשין ההיא, עומר אמר שהחילוף של שאקירי היה מוקדם מדי. אני אמרתי שהגיע הזמן לגול מבעיטת עונשין של ארני. עומר אמר שסלאח בועט. אני אמרתי שלפי איך שארני הולך אחורה והצידה הוא מרים כדור למרכז. בקיצור, פוסטר עוד לא מבין מה קרה לו. גם אני לא.

הגול השלישי היה צריך להיות החמישי כי קדמו לו עוד שתי מתפרצות נהדרות, אבל כל עוד אנחנו מנצחים ובמיוחד במגרש לא מאיר פנים מול קבוצה עקשנית בתוצאה חד-משמעית, אני אומר כך: עד כה ניצחנו את הקטנות וטוטנהם, יצאנו תיקו עם סיטי ארסנל וצ'לסי, צריך רק להמשיך לנצח ולא לתת לסיטי להגדיל את הפער ולהפוך את המשוואה בגומלין באיתיחאד.

*

אליסון – משחק שקט ובוטח, עצירה אחת לפנתיאון.

ארני – קצת מבולבל בהגנה, תמך קצת פחות מכרגיל בהתקפה, אבל השער שלו שאב מווטפורד את התקווה האחרונה.

וירג' – רשות הדיבור לטרוי דיני:  Van Dijk’s the best by far. He's six foot six, quick, confident with the ball at his feet, and doesn’t mind a physical battle. He’s the closest thing we’ve got to a complete defender in the PL

לוברן – נהדר כולל הכל.

רובו – בסדר גמור, הגול השלישי נולד אצלו.

ג'יני – אין תלונות בסך הכל.

הנדו – משחק הגנתי טוב מאוד כולל כמה מסירות חכמות קדימה פלוס בעיטה לכיוון משוער כללי נכון של השער והתנהגות מטומטמת להחריד. מה לעזאזל חשבת בפאול הטיפשי והמיותר שישים מטר מהשער שלנו כשאנחנו בפור 2, כשיש עוד פחות מעשר דקות וכשיש עליך כבר צהוב מוצדק?

שאקירי – דחף ודחף ודחף וככה אני רוצה את הקישור שלנו. לדעתי יפתח בפריז.

מאנה – מיי מאן.

בובי – לקח לו קצת זמן אבל בסוף מצא את עצמו בתפקיד החדש.

סלאח – שער שישי בשלושה משחקים. תלונות?

פאביניו – לדעתי יפתח בפאריז עם שאקירי וג'יני.

 

 

יצאו מהקבר
ארבעים הרוגים בין 2013 ל-2016

24 Comments

משה 24 בנובמבר 2018

איזה כיף שהילד כבש – אני שמח בשבילו כי יש לו אחלה גישה בעיני.
היית עדין לגבי רובו והשער השלישי. הבנאדם כמו ארנב על ספידים, דקה 89 והבנאדם נתן ספרינט כמו מטורף ועבר בכוח שני שחקנים – מדהים.
לגבי ואן דייק כתבתי לחבר שיש למועדונים החתמות מצויינות והחתמות הסטוריות. אני מעריך שבעוד כמה שנים הרכישה שלו תישפט בסטנדרטים של קיגן מסקאנטורפ, דלגליש מסלטיק, בארנס מווטפורד ועוד כמה ששכחתי.

Matipool 24 בנובמבר 2018

לגמרי לגבי ואן דייק. הקפטן בפועל וצריך להיות גם הרשמי בעונה הבאה. מבחינתי אין ספק שהוא החתמה היסטורית אבל מה שיקבע בעיני הרוב אם זו החתמה היסטורית זה גם זכייה בתארים. כמה חבל שאין לו כבר אחד על החגורה, יימח שמו של ראמוס.
לגמרי גם לגבי רובו. ככה יש לו כח לרוץ בסוף המשחק ובעשרה שחקנים תוך כדי התחמקות מעבירות של שחקני יריב? מדהים, כביר ונפלא.

Matipool 24 בנובמבר 2018

לפני הכל – היה שלט אזהרה אדום ובוהק על המצח של הנדרסון שהצהוב השני בדרך. אני מאמין שכולם ראו את זה אז איך קלופ לא עשה עם זה משהו???
עכשיו, אחרי שהוצאתי את זה אז ככה:
1. חשבתי בול מה שכתבת בפסקאות השנייה והשלישית.
2. חשבתי בול מה שעומר אמר לגבי שאקירי ובעיטת העונשין אבל איזו בעיטה מהממת של הילד.
3. המחצית השנייה סוף סוף הזכירה קצת את הרגעים היפים מעונה שעברה.
4. מאנה קיבל מסירה גאונית מבובי בדרך לשער הראשון ומאד מאד חשוב לנו שבובי יחזור לעצמו. השער שלו רק יכול לעזור והשמחה והחגיגה שלו הראו כמה הוא חיכה לזה.
5. רובו – לראות את מה שהוא עשה בדרך לשער השלישי ולהצדיע. האמ אמא של ליברפול מטריאל.
6. ואן דייק – מלך.
7. שיזדיינו סיטי. איזה ייאוש היה לראות את הדיווחים בתחתית המסך כשאנחנו נאבקים להגיע להזדמנות בכלל במחצית הראשונה אבל בשורה התחתונה – נכון לעכשיו, 3:0 בחוץ על ווטפורד מרשים יותר מ-4:0 בחוץ על ווסטהאם. הם מעולים, הם משומנים, הם כובשים בקלות ויש להם סגל רחב וחזק אבל היו הפתעות גדולות יותר בעבר.

משה 24 בנובמבר 2018

סיטי מעולים אבל מהתקציר של המשחק נראה כאילו שהם שיחקו נגד הקבוצה הכי מטומטמת בעולם. הצליחו לקבל 4 שערים זהים בלי להפיק לקחים. שטיחים.

סער 24 בנובמבר 2018

קלופ אמר שהוא התכוון להחליף אותו אבל האדום הקדים את החילוף. ביום רביעי חייבים לנצח.

עומר תבורי 24 בנובמבר 2018

בהמשך למה שטרוי דיני אמר על וירג׳יל, לפני כמה שבועות קראתי קטע מראיון איתו ששאלו אותו על וירג׳יל אז הוא אמר שהוא שונא אותו, שהוא גבוה, חזק, טכני, מהיר ועוד כל מיני מחמאות, והוסיף שגם הוא תמיד מריח ממש טוב על המגרש. פשוט לא יאומן כמה שהוא טוב.
והנדרסון, מהרגע שהם עשו את החילוף הראשון שלהם ונכנס השחקן שהשם שלו בתרגום לעברית זה הצלחה, אז הוא פשוט גרם להנדו לאבד את זה. הוא פשוט היה עצבני וזה היה ברור שיש כרטיס אדום עם השם שלו עליו.
למרות זה הוא הראה כמה הוא היה חסר לנו.
עוצר המון התקפות, דחף קדימה ב67 אחוז וגם ניסה לבעוט לשער, נכון שהוא הוריד יונה אבל עדיין, לא זוכר מתי זה קרה פעם אחרונה.

Matipool 24 בנובמבר 2018

חשבתי שמה שאביך כתב זה ציטוט מאותה כתבה שאתה מדבר עליה (גם אני קראתי אז את אותו קטע). מבין עכשיו שאלו דברים חדשים שדיני אמר היום אחרי המשחק?
הנדרסון יחסר מול אברטון. זה משחק שרשום עליו, לא על פביניו. נשים מבטחנו במילנר וג׳יני.

רובי פאולר 25 בנובמבר 2018

היה לא מזמן באתר הרשמי קליפ השערים הגדולים של הנדו (לרגל יום השנה למשחק הראשון שלו אצלנו או משהו כזה) ואתה מסתכל ואומר – הבנאדם יודע לבעוט! אשכרה יודע לבעוט! מה נסגר איתך???

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2018

ידע לבעוט. זה כמו הנפלד – בקונטיקט הוא זרק יותר מ-100 שלשות, אם אני זוכר נכון. ואז איבד את זה

בני תבורי 25 בנובמבר 2018

נכון, גם זו חידה

matipool 25 בנובמבר 2018

אני חושב שמאז אותה פציעה ארוכה ומטרידה שהייתה לו באצבעות כף הרגל הוא הפסיק עם הבעיטות הללו. יכול להיות שיש שם גם פחד פסיכולוגי.

D! פה ועכשיו 25 בנובמבר 2018

בול! אריאל

ברק 25 בנובמבר 2018

בקונטיקט לא היה לו את ג׳מצ׳י

אבי גלברט 25 בנובמבר 2018

נסתרות הם דרכי האל….
כמו שאמרת, 65 דקות מעצבנות של הנעת כדור אחורה, לצדדים,לרוחב, לגובה, ומי שעומד מאחורי ומצדדי הוא העומד, ואז שלישיה קלילה.
אז מה נתלונן ? 3-0 במשחק מול קבוצה טובה שאתה במשחק לא גדול, לא מבריק, ולא משכנע….השיטה היא כמו שכבר אמרנו, קודם כל לא סופגים הגול כבר יגיע והוא אכן מגיע רוב הפעמים …
לגבי הגול של ארנולד, שמתי לב כמה פעמים שכשלא "עומדים" לו על הראש ונותנים לו לבעוט חופשי הוא בועט נפלא. אם שריקי על המגרש הוא לא בועט את זה. גול נפלא בכול פרמטר ובכלל אני חושב שאת ארנולד אפשר כבר לשפוט במונחים של שחקו מבוגר ובשל ולא ילד בן 20 וזה אומר הכול מבחינתי, הילד שחקן מצוין וישתלט לדעתי בטווח הקרוב גם על העמדה בנבחרת למרות הטריפייר…
לגבי בובי אני לא בטוח שזאת העמדה האופטימלית למרות הגול והבישול.גם הוא וגם סאלח הולכים קצת לאיבוד ויחד עם שריקי קלופ חייב למצוא את המיקום הנכון לשלושתם.מה שכן הוא (בובי) עושה כרגיל עבודת הגנה וחילוץ קדושה .
ג'יני הוא,הוא הבלאנס היום במרכז המגרש בחילוץ כדורים,שריפת וכיסוי שטחים והכי חשוב בדחיפת הכדור קדימה בניגוד להנדרסון שעושה את זה אחורה ולרוחב לפחות אתמול .
שהמשחק תקוע בהתקפה ואי אפשר לפרוץ מערך צפוף צריך את הדריבליסט שיעשה את זה (קייטה ?) זה היה מתבקש אתמול .
רובו ומאנה עשו את זה בגולים בעזרת המהירות הפנומאלית אבל חיכינו לזה הרבה הרבה זמן בתיסכול .
בפריס אין ספק שמי שיפתח בקישור לדעתי הם מילנר, ג'יני ואו פביניו או שריקי תלוי איך קלופ ירצה לשחק, מחושב וזהיר או יותר התקפי .
גם אברטון בשבת משחק קשה כמובן .

matipool 25 בנובמבר 2018

אני דווקא מעריך שבפריז יפתח הנדרסון כי הוא ממילא לא יכול לשחק ביום ראשון (לא שבת) נגד אברטון והוא יפתח ביחד עם ג'יני ומילנר.
ביום ראשון, שאקירי יחזור להרכב.
מסכים לגמרי עם שינוי העמדה שתוקע את בובי וגם פחות טוב לסלאח. היה נראה לי שבדקות הטובות שלנו מאמצע המחצית השנייה, חזרנו למערך הרגיל.

אבי גלברט 25 בנובמבר 2018

מסכים לגבי הנדרסון ברביעי.שכחתי את זה לגמרי, זאת תהיה השלישיה אכן .
ואכן ראשון לא שבת, צודק פעמים….

סהר 25 בנובמבר 2018

מאמין שהנדרסון יפתח מול פאריס.
הוא לא משחק בדרבי בראשון כך ש…

ערן בן דוד 25 בנובמבר 2018

בדיון משחק כתבתי במחצית: "משחק חוץ עם שליטה מוחלטת, 30 דקות של חוסר תכלית אבל רבע שעה אחרונה הגברנו קצב ו3 מצבים נהדרים לשער. פירמינו עם בעיטה, מאנה בחצי יעף וסלאח בנגיחה. אליסון כרגיל עם הצלה ענקית שעוברת מתחת לרדאר שמנצחים. צריך להמשיך כמו ברבע שעה האחרונה וננצח. אחלה קבוצה וצריך רק לנצח 1-0, כל השאר זה בונוס."

בסיום: "ניצחון ענק במשחק חוץ עם מחצית שנייה נהדרת שאת הניצוצות שלה היה אפשר לראות החל מהדקה ה35.
ליברפול רצתה יותר, שלטה במשחק עם 64%, בעטה 7 פעמים למסגרת מול פעם 1 של ווטפורד, שוויון בקרנות ועשתה גם יותר עבירות.
המועדון שבר שיא הגנתי עם ספיגה של 5 שערים בלבד ב13 משחקים, ההצלה של אליסון מהבעיטה היחידה של ווטפורד ב0-0 שווה 3 נקודות. הפתיחה הכי טובה שלנו בפרמייר ליג עם 33 נקודות ב13 מחזורים.
סלאח ממשיך להבקיע, בובי במשחק מעולה, טרנט כיכב הגנתית והתקפית, ווינאלדום היה נהדר באמצע וההגנה ממשיכה בשלה בראשות ואן דייק.
שליש עונה מושלם עד כה."

matipool 25 בנובמבר 2018

ברוך הבא, ערן. תבוא יותר. יש חיים גם מחוץ לפייסבוק.

איאן ראש 25 בנובמבר 2018

אליסון עם שטות אחת כשמסר ברגל ליריב ויצאנו מזה בנס. מצד שני הצלה פנטסטית לטיל מעשרה מטרים. לראות אותנו מתקשים וברקע 3-0 קליל לסיטי באמת עצבן. היה נתון במחצית על החזקת כדור 30-70 וחזרו לי פלשבקים על דיונים על פוזשן משנה שעברה. לפני הבעיטה של הילד נזכרתי בקוטי וחשבתי איך חסר לנו מישהו שיבקיע בחופשיות. יאללא ילד תן 4-5 כאלו בשנה.
משחק קשה והכל אבל עדיין חסרה רוטציה. הנדרסון קיבל אזהרה לפני האדום והיה צריך להיות אחראי יותר.

ארם אבירם 25 בנובמבר 2018

קצת אחרי הגול הראשון מילנר נכנס ועברנו חזרה ל- 433. אפשר לראות שהשחקנים עדיין מרגישים יותר בנוח במערך הזה.

matipool 25 בנובמבר 2018

לגמרי.

יואב מקטמון 25 בנובמבר 2018

אני לא לגמרי מאמין שהמילים האלה יוצאות לי מהפה, סוג של חילול הקודש.
אבל…
ואן דייק מזכיר לי יותר ויותר את ריו פרדיננד שהוא, בעיני לפחות, הבלם הכי גדול בפרמייר ליג, ובהפרש גדול.
אכן, החתמה משמעותית והיסטורית של ליברפול.
ובצד שלנו, לראות את לינדלוף (הלא יותר מסביר), באיי (מי???) וסמולינג (!@#*^) ולבכות…

משה 25 בנובמבר 2018

מוריניו העלים את באיי. ראיתי אותו בליגה הספרדית וכשהגיע לאנגליה והוא היה נראה כמו גניבה. אחרי שהמנג׳ר אמר באופן קבוע שהוא צריך בלמים חדשים הוא איבד בטחון ובצדק.

Comments closed