כשנהיה גדולים

אנחנו בדרך

התמונה: Amalie Materna as the valkyrieBrünnhilde 1876

***

אין מתסכל יותר מלכתוב על משחק בו אתה מובס למרות שאתה ממש לא רע. מצד שני, התחייבויות צריך לקיים.

מכיוון שהשידור אותו ראיתי נקטע תכופות, אני נעזר ביידע שנרכש בהתכתבויות ווטסאפ וסקייפ ולהלן ציטוטים נבחרים מהדיאלוגים, מהם השמטתי אמירות לא רלוונטיות:

"מאוד מבאס אבל בעיקר כי היינו די טובים רק עם החמצות מזעזעות. היינו שווים פה כמה גולים. מאנה במחצית הראשונה. מילנר. סלאח. התוצאה לא מספרת את הסיפור אבל מה זה עוזר לנו…אני חושב שאפילו היינו שווים יותר מזה אבל בכיף הייתי לוקח 2:1. אני לא מחשיב את המתפרצות בסוף. זה כבר כשלא היה לנו מה להפסיד…  זה היה בדיוק הסצנריו שחששתי ממנו. שהם יפרקו אותנו ולא בגלל שאנחנו פחות טובים אלא בגלל חדות הביצוע שלהם בתוספת התפרקות המשחק המבוקר שלנו במקרה ונספוג…. היה מאוד חשוב להישאר עם תוצאה סבירה ולא להילחץ מהפסד מינימלי. בשלב מסוים התחלנו לדחוף עוד ועוד קדימה והיה בזה סיכון שגם התממש. הגול השלישי לא קשור לכלום חוץ מלגאונות של מסי (ולהתחזות בהשגת העבירה מלכתחילה) אבל זה היה פגיון ישר ללב שגמר את הסיפור"

(ארם אבירם)

"מסי עומד 30 מטר מהשער, כולם יודעים לאן יבעט ואי אפשר למנוע זאת…דווקא השידור זרם מעולה, לא נתקע אפילו פעם אחת, מה שלא ניתן לומר על הכדור של סלאח בקורה…זה ההבדל בין קבוצות שזוכות בתארים לקבוצות שרוצות לזכות, וזה הורגש מצוין אתמול על הדשא. אנחנו עדיין רומנטיקנים, חסר לנו את הציניות הנדרשת לעשות את הצעד הנוסף. מקווה שנגדל אותה"

(יריב סמוראי)

"משחק מצוין שלנו… חבל… אין מגיע, החמצנו וזה לא רק מסי, נתנו להם פייט ולא היה לנו מזל לצאת משם עם גול…משחק שם השוער הטוב בעולם כרגע"

(ארי פולמן)

אני אופטימי ואלה עדיי:

א. "Mai fidarsi di un Liverpool" – (אנצ'לוטי, דידה, קאפו, נסטה, מאלדיני, סתאם; גאטוסו, קושטה, פירלו, סיידורף, סרג'יניו, קאקא, קרספו, שבצ'נקו)

ב. "It ain't over till the fat lady sings" – (ברונהילדה הואלקירית)

ג. "You'll Never Walk Alone" – (רוג'רס והמרשטיין)

הבעיטה
קרל הרטמן

111 Comments

משה 2 במאי 2019

מבאס – נותר הר לטפס כדי להביא את פרס הניחומים.
לצערי קלופ לא חף מביקורת ולא בפעם הראשונה במשחק גדול.
ההוצאה של טאא מההרכב הייתה החלטה רעה מאוד. אלבה הצליח לבשל את השער הראשון על גומז די בקלות ובמקביל אין לו יכולת לתת תמיכה התקפית. למשוואה צריך להוסיף את הבעיטות החופשיות של הילד שממש חסרו אתמול.
גם ההחלטה על ג׳יני בחוד לא ברורה לי. אם פירמינו כשיר הוא חייב לשחק ואם לא יש את אוריגי. ההרכב הזה הקל על בארסה להתגונן.
כואב שנצא מעונה כזו בלי כלום.

בני תבורי 2 במאי 2019

קלופ העמיד קבוצה ששלטה ברוב דקות המשחק והביכה את ברצלונה. קלופ לא הסיט את הכדור של מאנה, קלופ לא הדביק את הכדור של סלאח בקורה, קלופ לא העמיד את שטגן באמצע השער בדיוק לאן שהגיע הכדור של מילנר. קלופ גם לא תכנן שיאבד שחקן בקישור אחרי רבע שעה. ארם מיצה את זה לגמרי במדויק: "…הם יפרקו אותנו ולא בגלל שאנחנו פחות טובים אלא בגלל חדות הביצוע שלהם.."

D! פה ועכשיו 2 במאי 2019

אני לגמרי איתך בני

ועדיין חושב שטאא היה חייב לשחק, ולו כדי לשמור על המערך הרגיל והמגובש.

משה 2 במאי 2019

התפקיד שלו הוא לתת את האמצעים הטובים לקבוצה בשדה לנצח את המשחק ולטעמי הוא יכל לתת אמצעים טובים יותר.

אריאל גרייזס 2 במאי 2019

בנוסף, קלופ סבל מהפציעה של פירמינו – בדיוק הרגל המסיימת שהיתה חסרה לנו – ואחר כך הפציעה המהירה של קייטה שאילץ אותנו להכניס את ג'יני קדימה, מקום שבו הוא לא מספיק טוב. אין לי טענות לקלופ ובעצם לאף אחד בקבוצה חוץ מזה שהייתי שמח אם מאנה וסאלח היו קצת יותר מדויקים מול השער. אבל זה בדיוק כדורגל.

פאןפאן 2 במאי 2019

קלופ אחראי לניסוי המוזר עם ג'יני – תגיד מה שתגיד.
לגבי ארנולד אני לא סגור כי אמנם גברו על גומז בשער הראשון אבל הוא נתן הופעה הגנתית טובה – לא יודע אם זו החלטה רעה של קלופ
תכלס – ביום כזה של מסי וסוארז (הכלב) ונאחס שלנו בסיומת אי אפשר לנצח את בארסה. אין מה לעשות

הלך הגביע :-(

Jhkj 2 במאי 2019

קלופ טעה ביג טיים והעמיד קו הגנה מאוד גבוה, זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות, וזה המחיר שמשלמים שאומרים בו נשחק התקפי ויפה מול ברצלונה. ברצלונה אוהבת למסור מעבר לקו ההגנה, שני הגולים הראשונים הגיעו מזה, והיו צריכים להיות עוד חמש עם אחד על אחדים של וידאל, קוטיניו וסוארז למשל. ליברפול לא השתלטה על המשחק ותקפה כמו שהיא נפלה בפח לזה.

רומן 2 במאי 2019

קו ההגנה הגבוה, הוא הדבר הנכון לעשות.
קו הגנה נמוך מזמין את המשחק לאיזור ה 16 שם, יש יתרון עצום לטכניקה של מסי וקוצ'יניו.
קו ההגנה גבוה מבטל את זה ומשתמש בעובדה שואן דייק משמעותית יותר מהיר מכל שחקני ההתקפה של ברסה, כך שעל פניו זה הדבר הנכון לעשות.
ברסה שמה גול אחד מדהים של סוארז, עוד אחד מחוסר מזל בהגנה ואחד מבעיטה חופשית מאינסוף. זה המצב.

Jhkj 2 במאי 2019

ממש לא, הפתרון הוא לשים שמונה שחקנים ברחבה לפחות כמו אתלטיקו, יובה ורומא, מסי חתך את ההגנה במסירות כל המשחק, אם ההגנה יותר אחורה אין לו מקום למסור אליו

Jhkj 2 במאי 2019

עובדה שזה עבד לקבוצות האלה, אם תסתכל על הקלטת אפשר לעבור שלוש אפילו אבל אלהזמין לחץ ולקוות שלא יכנס גול מבעד לשמונה שחקנים הרבה הרבה יותר סביר מלקוות שהמסננת של ליברפול לא תצטרך להתמודד עם מתפרצות

רועי 2 במאי 2019

שאבי?

קלבדוס 2 במאי 2019

קאמינג פרום אוהד בארסה קשיש, אתם כבר גדולים. אפילו צבט בלב בסוף. טיפה'לה לא פייר, נו.
איך יכתבו היום, ליברפול קיבלה שיעורי בית בספרד. נדמה לי שאתם צריכים לצאת עם מילה אחת בספרדית, המושג השנוא הזה שערוץ הספורט שחק עד לזרא.
remontada.
זה ייתכן, זה אפשרי. אפילו שמעתי על קבוצה אחת באירופה שחזרה מ-3 שערים, ובמחצית אחת.

Matipool 2 במאי 2019

ועוד בגמר מול קבוצה עדיפה בשתי דרגות לפחות!
איט איינט אובר טיל איטס אובר!

אבי גלברט 2 במאי 2019

כן אבל מסי היה אז ב"שש ……
היה ברור לפני המשחק מתי שליברפול כקבוצה טובה הרבה יותר וזה מה שהיה. אבל בצד שני משחק חרא קטן שעושה את ההבדל לגמרי….

רובי פאולר 2 במאי 2019

בשא״ש
אל תלך רחוק מדיי, שנה שעברה באותו מעמד בדיוק אליסון הוציא את החמישי מהרשת אחרי 60 דקות
אפשר וצריך לזמבר אותם באנפילד

Matipool 3 במאי 2019

מכיר אוהדים ששרו באיסטנבול במצב של 3:0 ״We gonna win 4:3" ברצינות גמורה (לא אני. ישבתי שם ביציע מאחורי השער עם הח׳ברה מהקופ ורק התפללתי שנבקיע שער כבוד ושלא נספוג את התבוסה הגדולה בתולדות משחקי הגמר של המפעל).
למדתי אז שאסור לאבד תקווה.

אבי גלברט 2 במאי 2019

מבאס ביותר וכדורגל הוא לא משחק צודק. ליברפול הייתה שווה ניצחון אתמול 75 דקות ובסוף הובסה …..
לא רואה אותנו שמים 4 בגומלין למרות שכבר היו דברים מעולם.
צפיתי פה לפני שטרנט לא יפתח ולצערי זה מה שהיה….
גם לי לא ברור היה הציוות של ג'יני, אם בובי משחק מהתחלה אנחנו כובשים אתמול 2 לפחות.
מסכים עם מה שכתבת, רומנטיקה זה נחמד ואולי יפה אבל אין מזה ילדים…..
בשביל תכלס צריך גם רוצחים כמו וידאל בהרכב שבשקט יכול היה להיות רוצח/אנס/קצב/ברזלן בגגות ולא כדורגלן…
חבל, חבל ואני מקווה שנאסוף כוחות ונעשה את המוטל עלינו בניוקאסל ונתפלל לנס של לסטר…
מה נשאר לנו חוץ מלקוות …

אבי גלברט 2 במאי 2019

ומילה על סוארס, פרובוקטור מגעיל ומלוכלך. בסדר, חג את הגול בטרוף, זכותו למרות שזה לא שיא הנימוס אבל, לחפש בכוח פרובוקציות, להתגרות, וללכת אפילו קצת מכות עם רובו במנהרה < ? קוראים לזה בעברית ובספרדית = ערס …

אריאל גרייזס 2 במאי 2019

זה סווארז, זה האופי שלו. הוא חתול רחוב. בגלל זה התאהבתי בו

יריב ס. 2 במאי 2019

אין לי בעיה שחגג את השער בטירוף. זה השער הראשון שלו העונה בליגת האלופות ושער חשוב מאד.הוא סוגר עונה חמישית בברצלונה וכולנו התקדמנו מאז.
עם כל היתר, מסכים לחלוטין.
לגבי בובי, הוא לא היה כשיר כל השבוע. כנראה רבע שעה זה כל מה שהוא יכל לתת, צריך להיות לא שפוי בשביל לא לפתוח איתו במשחק כזה.
לגבי ג'יני, זה היה אלתור לאחר הפציעה של קייטה. קייטה שיחק כקשר הקדמי במערך ואחרי שנפצע (בעבירה של מינימום צהוב, אם לא אדום של ראקיטיץ' שאפילו לא נשרקה), ג'יני היה היחיד במגרש שיכל למלא את מקומו שם.

ק. 2 במאי 2019

ג'יני שיחק מההתחלה בתור ה-9 הנסוג במקום פירמיניו

רובי פאולר 2 במאי 2019

נכון מאוד, אבל זה מה שאהבנו בו, שהוא לא רואה בעיניים. מצד שני זה מאכזב כמה שהוא לא היה מענטש במקום שיכל להיות, ולכן יפסיד גם קבלת פנים של מלך באנפילד ויקבל בוז צורם

Matipool 2 במאי 2019

רק שזה לא יפגע במשחק מול ניוקאסל. זו המחשבה שלי כל הזמן. הח׳ברה יגיעו עייפים ומתוסכלים וצריך שמישהו יוציא אותם מזה.

רובי פאולר 2 במאי 2019

גול מוקדם שלנו בסט. ג׳יימס פארק :-)

ק. 2 במאי 2019

זה לא היה 75 דקות, אלא 50 דקות בין הגולים. עד הגול הראשון היה משחק שקול כששני המצבים היחידים היו שאלבה ומסי שמו את רקאטיץ' וקוטיניו באחד על אחד בצד שמאל. אחרי הגול ליברפול באמת היו מעולים, עד שהתווסף לקישור של בארסה משהו שגם יתרום להתקפה. אחרי השני גם יכל להיות יותר גרוע (למרות שאז גם הייתה את ההחמצה של סלאח אחרי שרקאטיץ' הוציא לפירמינו מקו השער).
ליברפול יכולה להפעיל לחץ כבד ולכבוש שלושה או ארבעה עם האנרגיות של אנפילד, הבעיה היא שבלי שער החוץ, מספיק גול אחד של בארסה כדי שליברפול תצטרך חמישה. לכן יותר חשוב לליברפול, יחד עם הלחץ זה לא לספוג.
לכן, אני חושב שולוורדה צריך לעלות עם דמבלה לנצל את השטחים שיהיו (וגם כי קוטיניו לא הצליח להתמודד עם הלחץ של ליברפול) ואת ארתור כדי להרגיע את המשחק ולשלוט בכדור ובקצב

Jhkj 2 במאי 2019

אני דווקא לא יהיה מופתע, אם הוא יעלה עם ארבע קשרים כמו שהוא שיחק אחרי הוצאת קוטיניו. יבטל את המשחק, ואז כשליברפול תוותר על הראיון של לא לספוג כי אין ברירה, יכניס את דמבלה. עדיין אם דמבלה יאפס כוונות הוא לדעתי בהחלט צריך לפתוח או לקבל דקות שמעותיות

כח הגברה 2 במאי 2019

יש דמיון מסוים בין מה שברצלונה עשתה לליברפול אתמול, לבין מה שליברפול עשתה לפורטו ברבע הגמר (בעיקר במחצית הראשונה של המשחק בדרגאו). לכן אני מזדהה עם הכותרת "כשנהיה גדולים".
בסופו של דבר, התחושה החמוצה מגיעה גם השנה מליגת האלופות (בליגה אין לי גרם של טענה לאף אחד). לפחות שסלאח היה מבקיע בסוף. לא הייתי צריך לשיר לעצמי כל הלילה שבתום הסופה יופיע רקיע מוזהב.

Matipool 2 במאי 2019

אני ראיתי בעיקר את המחצית השנייה (בראשונה היו אצלי הרבה תקיעות).
התבאסתי מההרכב לפני המשחק והופתעתי לטובה מהשליטה שלנו וההגעה למצבים. היינו חייבים להבקיע לפחות שניים והקלישאה על אין צדק ומי שלא מבקיע וכו׳ התממשה במלואה (לא מחשיב את שני המצבים בתוספת הזמן של בארסה ממתפרצות מקרנות שלנו. לא היה קורה אם היינו מבקיעים שער לפני כן).
השחקנים של ברצלונה אמרו שזה המשחק הכי קשה שהיה להם העונה וזה מספר את הסיפור (כמה פעמים הם תפסו שחקנים שלנו בחולצות?). פשוט חבל אבל זה עוד לא נגמר למרות שהם ינוחו בשבת ואנחנו נקיז דם בניוקאסל.
אגב – לא הייתה עבירה על מסי. הוא רץ ישר לגוף של פאביניו.

ק. 2 במאי 2019

הייתה חסימת כדורסל (בחיים לא צהוב לדעתי), והיו לפאביניו עוד כמה כאלה על מסי, בפעמים שלא עשה לו סביבון א-לה פיל ג'ונס

אלעד כץ 2 במאי 2019

היתה עברה. זו עברת חסימה. לא מכיר בדיוק את לשון החוק אבל לשחקן אסור להעמד בנתיב ריצה של שחקן אחר לצורך חסימה. במקרה זה הוא נתן לו דחלה קטנה עם הכתף בנוסף, ולכן לדעתי קיבל צהוב.

קורדל סטיוארט 4 במאי 2019

והרמאי הגאון גם לקח תכדור כמה מטרים קדימה ,אפחד לא אמר על זה כלום כי זה מסי הגאון

קירקגור 2 במאי 2019

לגבי א – אולי התכוונת לMai sottovalutare?
(never underestimate)
כי מה שאמרת הוא יותר "אל תבטח בליברפול" – שעם זה אגב אני גם מסכים לחלוטין

בני תבורי 2 במאי 2019

התכוונתי למה שאמרתי אני רק לא משוכנע שהטרנסלייטור הבין אותי… :-)

יובל 2 במאי 2019

ללא ספק אחד ה-3:0-ים הכי "לא" חד-צדדיים שראיתי. תוצאה שעושה עוול גדול לליברפול. חבל כי בתור אוהד נייטראלי לחלוטין קיוויתי להרבה יותר עניין מחצי הגמר הזה שכנראה יהיה לפרוטוקול בלבד (ברצלונה שווה לפחות גול אחד בכל משחק ואין שום סיכוי שליברפול יבקיעו חמישייה ).

רובי פאולר 2 במאי 2019

תשאל את אליסון איך זה להוציא כדור חמישי מהרשת אחרי שעה בחצי גמר ליגת האלופות באנפילד, ואת טר שטגן אם הוא נהנה שנה שעברה באולימפיקו.
באנפילד אפשר לעשות הכל

אסף the kop 2 במאי 2019

עוד יום בתולדות המועדון.
הכל סבבה.
עכשיו, יש לנצח את ניוקאסל ולהחזיר את הלחץ על הסיטי.

שמנצ'יק 2 במאי 2019

חברים אנו צריכים להיות מאוד גאים בשחקנים, בכולם וגם בקלופ.
באנו לבארסה הביתה ושיחקנו כאילו אנו משחקים באנפילד. על מזל שמעתם? אז הוא היה אתמול עם הקטלונים. גומז נפלא וצריך לשחק תמיד, אולי לא על חשבון טאא. מה לעשות, הוא הבלם השני בטיבו בקבוצה והוא עוד משתפר.
בגומלין ישחק טאא ואם אני קורא את קלופ נכון גומז יחזור לאמצע, כי הוא ציוות מוכח יותר עם ואן דייק.
להרים את הראש, שיחקנו מצויין, מזל לא היה לנו הפעם. יש לנו קבוצה נהדרת.

נדב ליטבק 2 במאי 2019

חביבי העבירה על מסי לפני הבעיטה החופשית לא הייתה הצגה. הייתה חסימה מכוונת של פאביניו. מסי הוסיף גלגול כדי שלא ישכחו להוציא צהוב.

נדיב 2 במאי 2019

אגב מישהו שם לב איך הגאון צלל וניסה להוציא צהוב ממילנר , אחד השחקנים הכי הוגנים ואחכ עוד צחק
למד מניימר וסוארס
לדעתי חצי מהעבירות עליו וסוארס הצגות.

יריב ס. 2 במאי 2019

ראית את הדחיפה שמילנר הכניס לו עם הכתף? ראית את החיוך של מילנר? זה היה מכוון ומחושב וזה חלק מהמשחק

מאשקה 2 במאי 2019

שתגדלי תביני…..

Fluttershy 2 במאי 2019

יהיה ממש מדכא לצאת אחרי עונה כזאת בלי תואר. אני גם יכול לראות את סיטי צוברים 95+ נקודות בליגה ב-5 השנים הקרובות, ואני לא רואה את ליברפול עושים עונה כזאת כל שנה. יכול להיות שקלופ יאבד את האמונה לפני שיזכה באליפות, ואז יהיה קפוט.

שמנצ'יק 2 במאי 2019

זו בחירה להרגיש כך. גם סוף העולם מתקרב אחת לשבועיים לפי נוסטרדמוס. יש אחלה קבוצה ואחלה מאמן מחוייבים להצלחות והם בדרך, איתך או בלעדיך. קבל חיבוק בינתיים, יהיה טוב.

איאן ראש 2 במאי 2019

בסופו של דבר מדובר בסיומת לא טובה שלנו מול סיומת של בעיקר מסי. תכנית המשחק של קלופ עבדה טוב (אי אפשר לצפות לאפס מצבים כשמשחקים בחוץ מול בארסה ומסי) בטח אם מתחשבים בנסיבות של פירמינו וקייטה. בגדול ובדיעבד ברור שנגיד למה לא אוריגי פתח במקום פירמינו ולמה טאא סופסל אבל גול אחד מהמצבים של מאנה/מילי/סאלח ופתאום הדיבור היה משתנה. חוצמזה, לא לשכוח שיש משחק די חשוב נגד ניוקאסל וחייבים לבצע חילופים. מבעס אבל אני לא בא בתלונות לאף אחד. בסיום קלופ אמר שהוא מרוצה מהמשחק ולא מהתוצאה. לדעתי גם השחקנים. אני חושב שאנחנו מסוגלים לתת 3 בבית אבל נגד מסי סביר מאוד שנספוג.

סער 2 במאי 2019

איתך, המקורי, זה עם השפם, היינו חוזרים עם 3:3 לאנפילד.
קלופ הסביר לפני המשחק את ההרכב בנחיצות של רגליים טריות.

סער 2 במאי 2019

ועוד משהו: החומה לא עמדה נכון בגול השלישי . הכדור עבר ליד גומז. אם היה עומד 20 סמ ימינה היה הכדור פוגע בו.

דור 2 במאי 2019

זה לא חדות ביצוע (בxG למשל יש לברסה יתרון משמעותי) אלא טעויות טקטיות גדולות.
רביעיית הקשרים באמצע הייתה טעות וזה היה די ברור עוד לפני הפציעה. ומאוד ברור כבר במחצית. וגומז כמגן.
אחרי עשרות משחקים ברצף עם שני מגנים תוקפים ו/או שלישייה קדמית אמיתית (הרוב המוחלט כלל את שניהם) החלטתם לעלות בלי. אז שיניתם תבניות קבועות של מערך וגישה בהתאם ליריבה. לגיטימי לגמרי. ראיתם שזה לא עבד 50 דקות, למה התבנית היחידה שנשארת בגדר חובה זה חילופים מאוחרים? מישהו חשב שג'יני ומילנר הולכים להפוך את זה? שגומז יתחיל פתאום לתת דריבל וקרוס כל התקפה? אם פירמינו שיחק 12 דקות הוא לא יכול לשחק 35? או 60? אם בתוכנית המשחק הוא חילוף (לא כפוי) ראשון אז או שהוא כשיר ליותר דקות, או שלא סופרים את אוריגי שאקירי וסטארידג'. וזאת כבר בעיה אחרת, שהייתה צריכה להיפתר בינואר כי מי הולך על אלופות ואליפות עם אפס מחליפים בהתקפה?

שמנצ'יק 2 במאי 2019

דור אני לא חושב שטאא יכול היה לתת דריבלים מול אלבה הטייס. קלופ חשב הגנה במשחק חוץ ומה לעשות שגומז עושה הגנה טוב יותר מטאא.

בני תבורי 2 במאי 2019

הטעויות שאתה מתאר לוקחות בחשבון גם את ההחמצות שלנו שהיו יכולות בקלות להחזיר אותנו הביתה עם שלושה שערי חוץ?

דור 2 במאי 2019

כמו שהתפתח המשחק אתמול, שלושה מצבים לדעתך זה הספק טוב? לדעתי לא. דווקא לליברפול יש את היכולת להתקיף כל כך טוב מול הגנה כזאת והמערך לא נתן להם צ'אנס להגיע למצבים איכותיים

דור 2 במאי 2019

אגב המצבים הכי טובים (פירמינו וסלאח) הגיעו עם שלושה חלוצים שזאת בדיוק הטענה שלי

ארם אבירם 2 במאי 2019

דור, להגיד שה Xg הוא לטובת ברצלונה זו טעות מכיוון שזה כולל 3 הזדמנויות עצומות בדקות האחרונות כשליברפול הלכה אול אין בגלל שעדיף אפילו 4:1 על 3:0. תוריד את ה Xg שלהן ותראה שליברפול היתה ביתרון משמעותי במצבי הבקעה.

דור 2 במאי 2019

ארם, אם אתה מוריד מצבים מהדקות האחרונות תעשה את זה לשתי הקבוצות. וזה נתון שדרוש בו יתרון משמעותי הרבה יותר לליברפול כדי לעבור, כי אם תביא את מסי וסוארז לאותם מצבים כמו מילנר ופירמינו תקבל שיוויון בxG ו3-0 לברסה בגולים

ארם אבירם 2 במאי 2019

נכון. הוא שאמרתי. חדות הביצוע של מסי וסוארז עדיפה בהרבה וזה בדיוק מה שחששתי ממנו כי ראיתי שההגנה של ליברפול כבר כמה זמן מאפשרת מצבים לא רעים ליריבות. מול רוב היריבות זה עובר. מול בארסה אתה חוטף 3.
לגבי האיקס ג'י אני מוריד מצבים של דקות אחרונות משתי הקבוצות. ברור. זה פשוט היה בית זונות ואני לא חושב שראוי לתת לזה לעוות את תמונת המשחק כשעוד לא הוכרע עד למצב שהכריח את ליברפול לקחת סיכונים מאוד גדולים. 3:0 זו פשוט תוצאה ממש רעה לקחת הביתה ואתה חייב לקחת סיכונים גדולים כדי לצאת לפחות עם שער חוץ. בהכרח אתה חושף את עצמך בצורה לא מבוקרת במצב הזה.

Jhkj 2 במאי 2019

במדד הזה אתה מתעלם מכל האחד על אחדים שבהם שחקני ברצלונה בחרו למסור במקום לבעוט. חוץ מזה השיטה של ברצלונה תמיד הייתה להטיש את היריבות ואז לפרק אותן גול אחרי גול. רופ הדופ אם תרצה, לא פייר להתעלם מהדקות האחרונות, כשהם לא היו תוצאה של נסיבות אלא תוצאה של תוכנית המשחק.

אסף שלום 2 במאי 2019

קלופ הלך על צל״ש או טר״ש ואני מעריך אותו על זה. קיבלנו משחק מהנה שיכל להסתיים בכל תוצאה. לנו הייתה התרגשות קלה כל פעם שהגענו לרחבה להם לא… זה כל ההבדל

מאור 2 במאי 2019

מסכים לגבי טאא. הוא גם השתפר הגנתית השנה. בסוף נתקענו משחק שלם עם גומז שהיה חלש הגנתית ונו-פקטור התקפי (בעיקר ביחס לרוברטסון שהיה מעולה).
ג'יני זה דווקא הברקה של קלופ. הלחץ הקדמי שלו היה בלתי פוסק והוא גם שיחרר התקפות מתפרצות מעולות מספר פעמים. אני חושב שבמצב שבו פירמינו היה פצוע זו הייתה החלטה טובה. אם מאנה וסלאח היו חדים אתמול זה היה נגמר ביותר משער אחד לטובתנו. היו אינספור חצאי מצבים שהייתה חסרה איכות בפעולה האחרונה שלהם (שלא נדבר על ההחמצה המזעזעת של מאנה).
הפציעה של קייטה הייתה מבאסת כי הוא היה מעולה עד שהוא נפצע, והכניסה של הנדרסון יצרה את הדקות הכי טובות של בארסה במחצית הראשונה בגלל חוסר הסדר הזמני שנוצר. אבל בינו לבין המשחק המעולה שהיה לפאביניו יש על מי לסמוך בקישור.
אני חושב שהבעיה הכי גדולה במשחק, מעבר לעובדה שמסי משחק בקבוצה השנייה, הייתה חוסר היכולת של קלופ להגיב למהלך המשחק. זה לא פעם ראשונה שההכנה שלו למשחק היא מדהימה, התכנית משחק שלו הוציאה לחלוטין את ברצלונה משיווי משקל, אבל בחצי השני, ברגע שוואלוורדה הוציא את קוטיניו והכניס את סמדו, הוא לא הגיב לזה בזמן מה שיצר את השער השני והשלישי של בארסה (שהחזירה את השליטה במרכז המגרש).
אני חושב שגם אם נודח אחרי ניצחון יפה באנפילד שלא יספיק עדיין הקבוצה הזו כבר נמצאת בשלב שהיא יכולה לקרוא תיגר על אליפות ועל ליגת אלופות כל שנה. 2-3 חיזוקים (בעיקר בלם איכותי ליד ואן דייק, ושחקן התקפה שיאפשר עומק התקפי- אתמול זה היה ברור כמה חסר מחליף ברמה לשלישייה) ויש לנו סגל שיכול לרוץ כמה שנים ברמות הגבוהות ביותר

רובי פאולר 2 במאי 2019

אגב, הפציעה של קייטה לא באה מהשמיים אלא מתאקל אכזרי של ראקיטיץ׳ עם שתי רגליים מאחורה, שלמיטב זכרוני לא קיבל אפילו צהוב?

יריב ס. 2 במאי 2019

אפילו לא נשרקה עבירה

צור שפי 2 במאי 2019

הגול השלישי עורר אצלי, ולא בפעם הראשונה, את התהיה לגבי החוכמה והתוחלת בהצבת חומה לבעיטות עונשין מהטווחים האלה. נדמה לי שאם שוער שומר קשר עין עם הכדור מרגע ביצוע הבעיטה הוא יכול לעצור אותו אפילו אם זו בעיטה מושלמת כמו אמש.

יואב 2 במאי 2019

צור, מסכים איתך.

שמנצ'יק 2 במאי 2019

מסכים לגבי הסיטואציה הזו. יציאה של אליסון שבריר שניה לפני לכיוון, היה מגיע אליו. אלא שללא חומה סגנון הבועטים היה משתנה והתותחנים הכבדים היו לוקחים פיקוד, כמו רונלד קומאן ההולנדי בזמנו שהיה מבקיע גם משלושים מטר בבעיטת פצצה.

יואב 2 במאי 2019

שמנציק,
אין דין פצצה במשחק חי לפצצה שמחכים לה. מסכים אבל שהתוקפים יכולים לסדר חומה שלהם. גוד פוינט.

גיא זהר 2 במאי 2019

קומאן היה שילוב של עוצמה וסיבוב שלא נראה כמותו עע הגול שלו נגד סמפדוריה בגמר האלופות

קורדל סטיוארט 4 במאי 2019

אני מאוד מצטער אבל לגאון הרמאי אין את הבעיטה של קומאן ,הוא פשוט הסיט את הכדור קדימה כמה מטרים

דור 2 במאי 2019

אבל הסיבה היחידה שהבעיטה היא בעוצמה ובזווית הזאת היא בגלל החומה, אף אחד לא יסובב כדור איטי כשיש לו קו ישיר לשער

פרסלני 2 במאי 2019

אבל אתה לא תשים חומה, התוקפיםם יבנו חומה שתתפרק בטיימינג שהם יחליטו

צור שפי 2 במאי 2019

על זה לא חשבתי. נקודה נכונה.

ניינר / ווריור 2 במאי 2019

עכשיו רק צריך לסדר שתקחו חזרה את קוטיניו. לא מאמין שדחפתם לנו את הלקרדה הזו במאה מיליון פלוס…

דור 2 במאי 2019

לא ייאמן כמה חלש הוא משחק שם

D! פה ועכשיו 2 במאי 2019

אמן ויעבור לטוטנהאם בתמורה לארקיסן או קיין או פטוצ'ינו

יריב ס. 2 במאי 2019

לקחת חזרה? אנחנו מחכים לבונוסים. עוד 20 מיליון בדרך..

רובי פאולר 2 במאי 2019

שנאמר: אל תתפתו לעסקאות מפוקפקות ברחוב, אחרת אוכלים אותה, אוכלים אותה בגדול ואוכלים אותה בענק!! מדובר בנוכל…

טל 12 2 במאי 2019

כשנהיה גדולים נחזיר להם. אולי כבר בשבוע הבא. הם מובילים 0-3 במחצית.

דונאדוני 2 במאי 2019

"אני לא מחשיב את המתפרצות בסוף. זה כבר כשלא היה לנו מה להפסיד"
אם ככה אל תחשיב את ההחמצות של פירמינו וסלאח בסוף, הן חלק מהמתפרצות.
קיזזת את ההחמצות האלה, ונשארת עם 2 החמצות בלבד, של מילנר ושל מאנה, מצבים טובים אבל לא של 100% גול.
לעומת זאת, 2 הגולים הראשונים של ברסה היו ממצב של 200% גול.
ואגב, היה 100% פאול על מסי בבעיטה החופשית. חסימה של פאביניו (שאגב לדעתי לא היה ברמה של המשחק).
מעניין גם שאף אחד לא דיבר על הפנדל שלדעתי היה לברסה. מאטיפ פשוט אסף את הכדור עם היד. זה ממש לה היה כדור ירוי. פשוט אסף את הכדור.
סטטיסטיקה מתאזנת בסוף, על כל כדור שקופץ פעמיים על המשקוף ונכנס איכשהו בדקה 90, יש החמצה מול שער ריק.

Jhkj 2 במאי 2019

צודק במאתיים אחוז, וזה כשהסטטיסטיקה לא מודדת את כל האחד על האחדים ששחקני ברצלונה חיפשו בהם את המסירה

ran 2 במאי 2019

היינו חייבים לסיים אתמול את המשחק עם שער.
פירמינו כל כך משמעותי לקבוצה, שבלעדיו מול קבוצה כמו ברצלונה זה בלתי אפשרי.
זה הם שמו 3 אני מבין, את ההחמצות של מאנה, סאלח ומילנר לא. הגדולה של שחקן היא להביא את עצמך במשחקים הגדולים ולא מול נמושות.
מצטרף לתקווה מעלי, רק שלא יגמור לנו את שני המשחקים שנותרו בליגה…

טל 12 2 במאי 2019

אצלנו שחקן מדביק כדור לקורה וכלום.. אצלם שחקן מדביק כדור למשקוף ובא הפרעוש..

שמנצ'יק 2 במאי 2019

אנו בהחלט מסוגלים לנצח 3-0 במגרש הביתי. ההגנה של בארסה ממש אינה מרשימה. הכל תלוי ברמת הריכוז שלנו וקצת מזל..

פאןפאן 2 במאי 2019

אתמול ההגנה שלהם דווקא הייתה מרשימה. גם פיקה, גם ג'ורדי אלבה עם סלאח ושלא לדבר על בוסקטס הגרזן שתמיד עזר להם. אתמול אגב גם השוער שלהם נתן הופעה טובה משל אליסון…

יואב 2 במאי 2019

כי השוער שלהם טוב מאליסון…

בני תבורי 2 במאי 2019

שטגן לטעמי מספר 1 בעולם כיום

DS 2 במאי 2019

בני, אתה יכול לנוח כי ליברפול כבר גדולים. עזוב, הם ענקים. ואני אסביר. כמו שהמשחק שוחק והתפתח זה היה ברור (ומרהיב) ששתי הקבוצות באו לשחק את המשחק שלהן ללא קשר לזהות היריבה ולא במטרה להפריע (טקטית) לקבוצה השניה. זאת הסיבה שההתקפות עברו מצד לצד כל הזמן בקצב מהיר מאוד. ואם ליברפול באה לקאמפ נואו לשחק את המשחק שלה ולא אכפת לה שעומדת מולה אחת הקבוצות הגדולות באירופה והשחקן הטוב עולם, זה אומר שיש לה ביטחון אדיר בקשר ליכולת שלה לנצח בכל מקום. וזה דווקא מראה על בגרות, על ניסיון, על תיאום, על לכידות. כל אותן תכונות שמאפיינות קבוצות מוכנות, קבוצות אלופות, קבוצות גדולות. זה שקלופ אינו טקטיקן גדול, זה כנראה נכון. אבל היכולת שלו לחלום בגדול, לגרום לשחקניו לחלום בגדול ולייצר קבוצה בצלמו שהיא הרבה יותר מסך חלקיה, זה מה שמוכיח שהיא קבוצה גדולה. וזה שיש עוד קבוצות גדולות לא אומר שליברפול אינה כזו. ואני מסכים איתך (ועם ארם) שהחדות ליד השער (וההוא) היא זאת שהכריעה את המשחק, שיכל בידה מסוימת להיות בתוצאה הפוכה אם ליברפול מבקיעה ראשונה (אגב, הימרתי לפני המשחק 3:2 לליברפול).
סלאח שחקן כלכך מוכשר, אבל אני פשוט לא סובל את צורת המשחק הרשלנית שלו (לפחות כך זה נראה מבעד למסך). כל מהלך שלו מרגיש שהוא מרחף בספרה אחרת, בנונשלנט. כשזה מצליח לו זה בדרך כלל מרהיב, אבל כשלא, זה נראה תמיד רשלני.

רופו 2 במאי 2019

שלשום אמרתי לבן הקטן שלי שליברפול תיתן רביעייה לבארסה באנפילד. עכשיו מסתבר אין ברירה.

אלכס 2 במאי 2019

לדעתי ליברפול תנצח 3-0, ותהיה הארכה, משם כבר לא יכול לנבא…

גלעד בלום 2 במאי 2019

בני אתם גדולים העונה, היה לנו אתמול טוסיק לא קטן אבל בתור אחד שראה כל משחק של ברסה העונה אני מעיד שהיו לה לא מעט משחקים מול נמושות הלה ליגה ששלטו בכל הפרמטרים בשדה ( פוזשן, הזדמנויות וכו׳ ) אבל בסוף ברסה יצאה עם הנקודות איכשהו , זה לא מזל זה מושתת על כמה עקרונות יסוד- השניים העיקריים הם שיש את מסי בחוד ואת טר שטגן בשער, כל השאר הם פועלים שחורים שמשחקים במטרה להגיע למצב שמסי יקבל את ההזדמנות שלו להראות כמה הוא גדול , הם היו יכולים לשחק טיקי טאקה יותר וכשהם רוצים להרוג משחק הם מסוגלים להחזיק בכדור אבל אין ממש דגש על פוזשן בחלקים גדולים של המשחק, וואלוורדה די מתאים את עצמו ליריבה ומחכה לטעות הראשונה כשהוא סומך על מסי שיוציא מים מהסלע ( סוארס שמבקיע רק כשממש חשוב ), ועל ההבנה העיוורת של אלבה עם מסי, אבל בעיקר על זה שמצב בטוח מול כל שוער הוא מצב מאד קשה מול שטגן שבזמנו הפנוי גם מתפקד כשחקן שדה לכל דבר שהוא חלק מהנעת הכדור .

למרות שהיה לנו מזל והייתם שווים גול לא הייתי אומר שזה נצחון לא מוצדק, ליברפול היתה מעולה כי אתם קבוצה גדולה אבל נראיתם פחות קטלניים ויותר פגיעים מול ברסה, יותר פגיעים מאשר בכל משחק אחר העונה, בשקט היה יכול להיות 4-0 אבל לא צריך להיות חזיר

בני תבורי 3 במאי 2019

גלעד,
אני לא חושב שמישהו העלה כאן טענה שהניצחון שלכם לא מוצדק, וודאי לא אני. הפסדנו כי לא הבקענו. יכולנו להפסיד ולחזור לגומלין עם שניים אולי שלושה שערי חוץ ונכשלנו. חבל אבל זה מה יש ועם זה נצטרך להתמודד.

Jhkj 2 במאי 2019

ליברפול מזכירה לי את נבחרת אנגליה לא לומדת כלום ותולה את הסיבות בהכל חוץ מעצמה, שלטנו במשחק ואם לא היו פוצעים לנו את סלאח היינו מנצחים. שלטנו במשחק ואם לא קריוס היינו מנצחים. שלטנו במשחק ואם לא פירמינו בחוץ או אם היינו מכניסים את ההזדמנות הזו או הזו המצב היה אחר.
אולי לא הייתם צריכים לשלוט במשחק? אולי לשחק התקפי רק נותן למסי וחברים את המרווח לפרק את ההגנה שלכם לגורמים במתפרצות ובמסירות עומק? אולי עם התקפה מהירה ופחות טכנית תרוויח יותר מלשחק על מתפרצות במקום להחזיק בכדור מול רחבה מלאה בשחקנים? אולי להחזיק בכדור עם קישור כזה זה לא רעיון כזה מדהים? אולי להגיד אנחנו הולכים על שוט אאוט מול קבוצה שיש לה את מסי וסוארז ושוער טוב משלכם ברמה אחת לפחות זה לא הרעיון הכי חכם? אולי אם זה קורה לכם יותר מפעם אחת מול קבוצות שונות אתם המכנה המשותף היחיד שנשאר? העובדה שברצלונה הייתה קבוצה מדהימה שכמעט לא הפסידה לא הייתה חשובה כשאחד מאלה שכן הפסידה היה מול רומא. לא אומר שלא נתתם פייט, ונותן לכם את כל הקרדיט ששיחקתם התקפי, זה נאיבי וראוי להערצה, אבל מספיק להגיד שגנבו אתכם או שזה חוסר מזל, מה שקרה היה תוצר ישיר של הנסיבות שקלופ בחר. הפנדל של מאטיפ זה אולי גנבה.

שמנצ'יק 2 במאי 2019

ממתי ראית אוהד שאינו מקטר או מתבכיין על חוסר מזל או ארועים של פציעות והרחקות מיסטר j ועוד ?! מעניין איזו קבוצה אתה אוהד….ממתי לא לשלוט בקצב המשחק זו אסטרטגיה שמביאה תארים?!
וממתי ליברפול של קלופ אינה לומדת כלום?! כשהמציאות מראה שהקבוצה במגמת שיפור תמידי.
בקיצור מה רצית לאמר בכל כך הרבה מילים?

Jhkj 2 במאי 2019

משער שאתה מגיב אלי. ליברפול או לפחות אוהד עשו את אותו שטיק מול ריאל שנה שעברה, לא למדו, לשמור על קו הגנה נמוך.
אולי דברים אחרים הם למדו בזמן הזה, לא לתת כזה חלל מאחורי ההגנה שלך, לא.
דוגמא למתי לשלוט בקצב המשחק זו לא אסטרטגיה שמביאה לתארים, המונדיאל, במונדיאל הנבחרת שהחזיקה בכדור יותר הפסידה,אבל זה לא רק הלהשתלט על המשחק, זה גם הלשבת על רחבת ברצלונה, ולאט את הקצב, היא שלטה במשחק ועדיין שיחקה אותו לא כמו שהיא צריכה.
מה שרציתי לאמר, זה שאין מגיע ואין טובה בכדורגל, אני אוהד ארגנטינה שטוען שארגנטינה הייתה יותר טובה מגרמניה בגמר 2014 וזה לא משנה, כי בסוף לא זכינו. לא נגנב מכם הניצחון ובטח שלא נעקץ או נלקח על ידי המזל, אלא היה תוצאה של ליברפול שלא מנצלת את החוזקות שלה וברצלונה שמנצלת את כל החולשות שלה. לא יכול להבטיח שזה יגרום לאנשים להפסיק להתבכיין אבל זה יכול לעזור לאנשים לראות מה באמת קרה במשחק. אם אנגליה לא הייתה מאשימה את השופט שלא נתן גול ללמפארד בזה שגרמניה מחצה אותה, אולי היה הולך לה יותר טוב במונדיאל אחרי…

שמנצ'יק 3 במאי 2019

מה הקשר בין הרגשת אוהדים ותגובות אוהדים למשחק זה או אחר, לניהול מקצועי של מועדון/נבחרת?
אתה מערבב ולא קצת. אני יודע ( יש לי מקורות) שקלופ לא נכנס לפורום הזה על מנת לטכס עצה לקראת המשחק הבא. זה קצת מצער כי אם היה מקשיב לנו היה עולה עם 14 שחקנים לפחות בהרכב הפותח.
וברצינות ( פעם אחרונה) המשחק נגד בארסה, יכול היה להיגמר בתוצאה אחרת לכאן או לכאן, זה יופיו של הכדורגל, שהוא אינו צפוי ומלא בהזדמנויות.
ואני מקוה שאני חותם את הדיון הזה בהצהרה מקובלת על רוב החברים. " אני מאוד גאה בקבוצה, בשחקנים במאמן, בצוות מסביב, נעשית פה אחלה עבודה שמזמן לא נעשתה. גאה ומאוהב ! בלי שום קשר לתוצאות.

Jhkj 3 במאי 2019

שמע אתה יכול לחיות את חייך בבורות מבורכת ולהאמין במה שאתה רוצה להאמין ולראות רק מה שאתה רוצה לראות, בדרך כלל באתר הזה, אנשים מנסים להגיע לאמת. אם אתה רוצה לקבור את ראשך בחול, זכותך, בדרך כלל הגישה הזו לא משרתת היטב את בעליה.
אני אגיד את זה שוב, המשחק יכל ללכת בכיוונים אחרים, אבל בסיכוי ממש נמוך, קלופ טעה כששיחק כל כך גבוה, גם ברזיל חשבו שלשחק כל כך גבוה מול גרמניה ישרת אותם והם קיבלו שביעייה, לא תמיד לשחק גבוה זה חכם, גם אם זה נראה נורא אטרקטיבי. כשאתה מול ברצלונה, זה חד משמעית לא חכם. זה שהקבוצה שיחקה יפה ונתנה הכל, לא עומד בסתירה לזה שקלופ טעה. אתה אולי טוען שזו פרשנות בדיעבד, אבל אני אמרתי את זה עוד לפני גמר ליגת האלופות הקודם מול ריאל כאן באתר, אמרתי את זה לפני המשחקים של יונייטד וליברפול כאן באתר והמציאות מגבה את ההיגיון.. תעשה אם זה מה שאתה רוצה. אם אתה רק מוחה על זכותך להתמרמר ולשקר לעצמך, אני מסכים שיש לך את הזכות, תמשיך ושיהיה בהצלחה, מקווה בשבילך שקלופ לא ישקר לעצמו.

שמנצ'יק 3 במאי 2019

עכשיו אתה מתנשא מתוך איזו ידענות מפוקפקת של המתמטיקה של הכדורגל. ביטויים כמו "בורות" "לטמון את ראשך בחול" ועוד שכהנה.
אתה כותב ש"לא תמיד לשחק גבוה זה חכם" חחח, אז מתי אתה צודק בלא תמיד או תמיד, בכל מקרה זה חוכמה בדיעבד של מהמר ווינר בינוני. חלק ציונים לעצמך ותן להנות ממשחק שוטף והתקפי גם אין בו תמיד תוצאות מקוות.

Jhkj 3 במאי 2019

לא אמרתי שאני תמיד צודק ואני לגמרי מוכן לאכול את הכובע כשאני טועה. אתה לא טומן ראש בחול כי אתה טועה אלא כי שום דבר בטיעונים שלך אינו ענייני, ואתה בעצמך אמרת תן להתבכיין.
אני אמרתי מהרגע הראשון שמול ברצלונה, קבוצה שהעיקרון הכי מרכזי במשחק שלה הוא מסירות העומק מבעד להגנה, לא חכם לעלות עם קו הגנה גבוה, אתה אמרת מתי לא חכם לשלוט במשחק ואני הוספתי עוד דוגמאות שמה שאמרת לא תמיד נכון. אתה מדבר בכלליות וכשאני אומר לך שאתה לא תמיד צודק אתה מאשים אותי בכלליות.

שמע אולי לא ניסחתי את עצמי כמו שצריך אם מה שגררה התגובה שלי זה השיח הזה במקום שיח על התוכנית הטקטית של קלופ למשחק, ואני חייב להודות שהתגובה נכתבה אחרי שנמאס לי לראות שטויות כמו גנבה או עקיצה על המשחק הזה לאורך כל הפוסט, גם מאנשים שאני בדרך כלל מאוד מעריך את דעותיהם.

אמיתי 3 במאי 2019

j קשה לי להגן על אוהדי הבלוג הזה אבל בפוסט מקביל בקשר לארגנטינה "לא נכנסו הדברים" ואילו כאן אתה טוען לניצחון טקטי גדול. עקביות זה חשוב. המשחק בקלות היה יכול להיגמר אחרת. כי זה כדורגל

Jhkj 3 במאי 2019

טוב שאתה מעלה את זה טוב להבהיר, לא אמרתי שאם זה היה נכנס היינו מדברים אחרת,, אני לא אומר אם רק היגואין היה מכניס את זה היה צדק, זה אשמת סאבלה שהיגואין שיחק, והוא זה שהיה מול השער כמו שזה לזכותו שארגנטינה ספגה גול שמרה על שער ריק יותר מארבע מאות דקות נוק אאוט רצופות (אני לא סגור על החישוב 90*4 +30 בהולנד פלוס לפחות עשר בגמר). דרך אגב זה לא רק בזכותו, גאראי אנדרייטד אדיר, מסצראנו גדול הלוחמים, אבל גם לסאבלה היה חלק בזה. הייתי מעדיף שהיגואין לא יפתח, אבל סך הכל אני מעדיף מאמן שמוסיף הגנה לנבחרת שאין לה את האמצעים ההגנתיים, מאשר מאמן שמשחק פתוח וגבוה מול אמבפה עם הגנה איטית למדי גם אם ההתקפה היא נטולת היגואין תחתיו.

המשחק יכול להיגמר אחרת תמיד, השאלה מה אתה עושה בשביל לשפר את הסיכויים, קלופ לא שיפר את הסיכויים של ליברפול בצורת המשחק של ליברפול, עובדה שחוץ מהחמצה מזווית בינונית מול שער ריק משוער ומלא בשחקנים והבעיטה של פירמינו שקדמה לה, ההזדמנויות הכי טובות של ליברפול היו של מילנר ועובדה שבאמת שניים משלושת השערים נבעו ממסירת עומק אל מאחורי הגנה, גורדי לסוארז ומסי לסרגי.

אמיתי 3 במאי 2019

מבחינה טקטית קו הגנה גבוהה מאפשר לך לשלוט בכדור ובמרכז השדה. וככה גם להגיע להזדמנויות. וזה בדיוק מה שקרה- רוב ההזדמנויות של מנגבי הדמעות הגיעו בדיוק מזה. אז באמת קלופ צריך להתפטר כי סלאח החטיא..בלי לדבר על הבעיטה האלוהית של מסי שבינינו אין לה המון קשר לטקטיקה. מפה לשם במשחק חוץ מול בארסה הסיכוי מול סיכון בקו גבוהה הוא יותר מהגיוני כי הם יבקיעו "במקדש הכדורגל" (עאלק) בגומלין. לא שמעתי אף ביקורת על קלופ בנושא הזה (בקשר להרכב ולמערך דווקא כן ובצדק).
למרות מה שקראתי בבלוג של בארסה פה לאורך העונה ההגנה שלכם מעולה וייתכן שהיא הסיבה השנייה שתיקחו השנה. ליברפול הגיעו למספיק הזדמנויות כדי שהגומלין ישנה ופשוט החמיצו. כי זה כדורגל- טקטיקה מערכים וכו הם הכי פחות משמעותיים בו בקביעת התוצאה הסופית (יחסית לענפי כדור)

Jhkj 3 במאי 2019

לא אומר שקלופ גרוע או שליברפול שיחקה לא טוב, אבל הן האמירות שקלופ עשה הכל נכון והעמיד את הקבוצה נכון על המגרש והן האמירות שאם מילנר שם את זה בפינה העליונה (כאילו שהוא איזה סופר סקורר שמובן מאליו שהוא ישים כדור לפינה העליונה) , והתמונה שבארסה הכניסה את כל המצבים שלה (חוץ מדמבלה היה גם וידאל אחד על אחד, כמה אחד על אחדים של סוארז, מצב לבעיטה מטווח אפס של סרגי שנתן עקב ועוד כמה דברים שקוטיניו ניסה) וליברפול לא וזה ההבדל, כולם חוטאים למציאות.
דוגמא מצוינת למה ליברפול הייתה צריכה לעשות לדעתי זה מה שסולשאר הכין במשחק הראשון באולד טראפורד, כדורים מהירים קדימה להתקפה מהירה, לחץ גבוה וירידה מהירה להגנה עם צפיפות בהגנה. ברצלונה עם כל זה שהיו משולשים התקשת יותר מול הגנת יונייטד להגיע למצבים אמיתיים (אם נהיה הוגנים אם לא הייתה להוטה לזה כמו אתמול). המצב של מאנה הגיע מהתקפה כזו, כי פיקה פשוט לא עומד בקצב של מאנה ולנצל את המהירות לכדורי עומק וכניסות למרכז של שחקני כנף זה הדרך שגם בלה ליגה וגם בצמפיונס נוטים להכניע את בארסה.
אני מסכים איתך שלבארסה הגנה מצוינת השנה, אפילו פיקה חזר לשחק בלם אחרי שנתיים לא משהו בעמדת החלוץ המאוד אחורי, לא הבנתי למה זה מתייחס אבל אני גם בניגוד למה שנאמר בחלק מהפוסטים חושב ששאר החלקים בברצלונה מצוינים השנה, למעט שחקן ההתקפה השלישי, לא כל מבין למה אתה מתייחס בזה.
אם אתה חושב שטקטיקה ומערכים לא משפיעים אני יכול להבין, לדעתי כשהרמה כל כך גבוהה זה כבר כן משפיע, לראיה מה שהחילוף של קוטיניו עשה לברצלונה (מעבר ללהוציא את קוטיניו שהיה לא טוב).

אמיתי 4 במאי 2019

הכוונה בהתייחסות להגנה שלכם היא שלמרות שהיא טובה הם הגיעו ללא מעט מצבים טובים מול השער.
כתבתי שבכדורגל המערך טקטיקה וכו הכי *פחות* משפיעים על ה*תוצאה*. בוודאי שיש להם השפעה רק שבכדורגל התוצאה מוכרעת לרוב על מספר בודד של פעולות.
השירשור התחיל מחוסר העקביות שלך- סבאלה סבל מהחמצות למרות שטקטית,לשיטתך, הוא עשה הכל נכון ואילו קלופ פגע בסיכויי קבוצתו. לדעתי אלו מקרים זהים שמדגימים את אלמנט ״השפיץ של הנעל״. לא הסברת מה ההבדל ביניהם. ושוב מזכיר: בעיטה מ30 מטר איננה טקטיקה

Jhkj 4 במאי 2019

לא אמרתי גם שסאבלה עשה הכל נכון, אמרתי שסך הכל סאבלה היה לא רע ומגרעותיו לא עלו על חסרונותיו. גם קלופ מאמן אחלה, אבל במשחק הזה הוא עשה כמה טעויות משמעותיות.

בנוגע לליברפול, שוב אתלטיקו מדריד יודעים איך לשחק מול ברצלונה ועדיין הפסידו להם שתיים אפס, שום דבר לא מבטיח שתנצח את ברצלונה, אבל לא סתם אתלטיקו מדריד מקשה על ברצלונה יותר מריאל, ריאל מנסה לשחק את המשחק שלה, זה לא משהו שאתה יכול לעשות מול ברצלונה, זידאן לא שיחק את המשחק שלו מול ברצלונה ובגלל זה הוא הצליח יותר.

ליברפול הגיעה למצבים לא רעים, הטוב שבהם היה כבר אחרי השלוש אפס והשניים הבאים בטיבם הגיע מילנר. לנפח את זה שרק בנס טר שטגן לא הוציא כדור (אם אתה רוצה הבדלים, נויר הביא ברכייה ללבאצי בפנים בשביל לשמור על שער ריק) זה לא נכון, וביחס לכל הפעמים שקיבל שחקן ברצלונה את הכדור מאחורי קו ההגנה של ליברפול, אז הטרייד אוף לא שווה את זה. קל להגיד, השער השלישי של ברצלונה היה בעיטה משלושים מטר אז לכל שאר השערים ומה שקרה אין שום משמעות. המטרה שלך כשאתה משחק נגד ברצלונה, זה להבקיע יותר גולים ממה שהניסים של מסי יכניסו, ובטח שבטח לא להקל לו על החיים, גם המסירה לוידאל הייתה גאונית, אבל ליברפול היא זה שאפשרה אותה

אמיתי 4 במאי 2019

לדעתי קו ההגנה הגבוהה לא הייתה טעות של קלופ וכן בהתחשב במצבים שאליהם הגיעה ליברפול בארסה יצאה עם שער נקי בנס בלי קשר למתי הגיעו המצבים (חלקם לפני הגול השני) ולמי הגיע אליהם (וידאל איננו סקורר גדול ממילנר). לא טענתי שהשער השלישי חסר משמעות אלא חסר משמעות בהקשר הטקטי.
באופן כללי הטריידאופ שווה אבל תמיד יש סיכון- מה שכן קלופ עשה טעויות אחרות (ווינלדום לדוגמא) שהיו יותר קריטיות.
טוב. חאלאס. שמחתי מהתוצאה למרות שגם בארסה מאוסה בעיני. אסיים כמו שהתחלתי- הבעיה שלי הייתה ונשארה חוסר העקביות שלך. לא חושב שיש מה לבוא לטענות לקלופ ביחס לקו ההגנה או בכלל- יש גבול להשפעת המאמן.
יום טוב בשורות טובות

Jhkj 4 במאי 2019

מה לא עיקבי?

אמיתי 4 במאי 2019

הדוגמא מגמר 2014- "הדברים לא נכנסו". זה הרי בדיוק מה שתומכי הקבוצה מהעיר של הביטלס אומרים ואתה מבקר..

Jhkj 4 במאי 2019

אני מבקר את זה שהם אומרים שהסיבה היא מזל, מילנר לא היה צריך להיות שם והיגואין לא היה צריך להיות שם, גם סאבלה טעה, ואני לא אומר שחוסר מזל הוא מה שמנע מארגנטינה לקחת את המונדיאל.

אמיתי 4 במאי 2019

אז כנראה מדובר בהבנת הנקרא שלי-
"סאבלה, המאמן מ-2014 היה נהדר, וארגנטינה הגנה נהדר והגיעה למצבים להכרעה בכל משחק, בדרך כלל מספיק בשביל להכריע, בגמר הדברים לא נכנסו אבל היא לא הייתה כל כך שונה מברצלונה של היום"
שיהיה..

Jhkj 4 במאי 2019

בגמר הדברים לא נכנסו מובא כהסתייגות לזה שהנבחרת של סאבלה בדרך כלל אגיע למספיק מצבים בשביל להכריע. לא כגם בגמר היו מספיק מצבים והיה נהדר פשוט אלילת המזל לא הייתה איתנו.

יובל 3 במאי 2019

אפשר לסכם הכל ולהגיד שכשליברפול יהיו גדולים הם יקבלו את השריקות והכבוד מהשופטים שברצלונה וריאל מדריד קיבלו ומקבלות בכל משחק שלהן. בינתיים זה אפילו לא קרוב.

jhkj 3 במאי 2019

מאטיפ הוריד לעצמו כדור עם היד ברחבה ולא היה פנדל וברצלונה מקבלת כבוד מהשופטים?

אלי 3 במאי 2019

הפוך, ברצלונה וריאל מקבלות שריקות ו"כבוד" מהשופטים בגלל שהן קבוצות קטנות.
אחרי כל שריקה או אי שריקה של השופט כל שחקני הקבוצה מסתערים עליו וגורמים לו ל"כבד" אותן בפעם הבאה.
5 דקות אחרי שהשופט לא שרק לפנדל, אפילו אחרי התערבות של ה var, מסי המשיך להתלונן לשופט.
למה מסי לא המשיך להתלונן לשופט אחרי האגרוף שהוא נתן לפאביניו?

אסף the kop 3 במאי 2019

מה שהכי חשוב במשחק הקרוב זה שרוברטסון ייכנס חזק בסוארז כבר בדקה השניה ושעד הדקה העשירית הוא יחטוף עוד תיקולים בסגנון בריטי משאר חברי ההגנה. שריטות, קטנות וצביטות, גם צריכות להיות מנת חלקו.

יש כאלה שרק ככה אפשר לתרבת אותם.

Comments closed