Men of Anfield

וגם: In Klopp We Trust

העונה הקודמת הייתה חתיכת רולר קוסטר וקצת טו מאצ' רגשי עבורי, כך שבהחלט יכולתי להסתדר עם עוד כמה ימי חופשה לפני פתיחת הבאה כבר מחר, אבל מה שלא תלוי בי לא תלוי בי.

הבלוג ימשיך ויעקוב אחר משחקי הקבוצה במפעלים השונים וירעיף מתובנותיו. בניגוד לעונה קודמת בה נעקב כל משחק על ידי פוסט כמעט מיד עם סיומו, משלח ידי החדש יגרום, אולי, לעיכוב של עד יממה בעליית הפוסטים בחלק מהמקרים, אך אל תיפול רוחכם, אתם לא לבד.

ככל עונת כדורגל, גם העונה הבאה עלינו לטובה, חידתית בכל הנוגע למהלכה ובמיוחד סיומה. חוסר וודאות אינו מצב נוח, ונדרשים אמון והכרה במציאות כדי לבטל, או לצמצם לפחות, את התחושות הנלוות. כל אחד מאיתנו, בכפוף לאופיו ויכולת העמידה בלחצים שלו, נוהג אחרת ואימץ לו דפוסי התנהגות.

אני הקטנתי ראש, כרגיל יש לומר, והחלטתי כמנהגי מאז ומתמיד להיות אוהד במשמעות היחידה המקובלת עלי: לדבוק באמונה בלתי מתפשרת במועדון, במנג'ר ובשחקנים. במילים אחרות, מה שמוחלט שם, מקובל עלי. בכל תחום. מדיניות רכש, הרכבים, שיטות משחק ושיקולים מקצועיים. זה תפקידי כאוהד וכל התנהלות אחרת אינה מוסרית.

*

ליברפול עומדת לפתוח את העונה עם אותו סגל – וכפועל יוצא מכך, גם עם אותו הרכב אשר עמד לרשות קלופ בעונה הקודמת. להזכירכם, עונת שיא מטורפת של רלוונטיות במאבק האליפות עד למחזור האחרון(!), קצב צבירת נקודות שני רק לסיטי שרשמה גם היא עונה מפלצתית – בתוספת זכייה שישית באליפות אירופה, וגם זו, כמעט כרגיל אצלנו, עם אחת מתצוגות הכדורגל האדירות במפעל מאז קיומו בגלגוליו השונים, דריסה וביטול ומחיקה של ברצלונה עתירת הכוכבים בחצי הגמר.

בנוסף לאלה, עומדים לרשות קלופ כמה שחקנים שלא עמדו לרשותו בעונה קודמת, חלקם החלימו מפציעות וחלקם צעירים חדשים ומבטיחים. צ'מברליין מיועד להוסיף עומק וחדות בקישור ההתקפי, לאלאנה, בהתחשב בסך התכונות שיש לו ובאלה שכבר אין לו, מיועד דווקא לקישור הגנתי. תמיכה בהגנה הקיימת תגיע מגומז, ואן דן ברג, הובר  ולארוצ'י ואת ההתקפה יעשירו הצעירים המוכשרים אוריגי שכבר פורע שטרות, ברוסטר והפעוט אליוט.

*

את הליגה תפתח ליברפול עם אותו מספר נקודות כמו שאר הקבוצות ובכלל זה זו היחידה המקדימה אותה אצל סוכנויות ההימורים באשר לזהות האלופה בתום העונה באחוזים בודדים. אני מבטיח לכם כי האלופה לא תקבע כבר במחצית הראשונה של העונה, ובכל מקרה בינואר יהיה מקצה שיפורים. אני מבין כי הסגל הזה אינו מורכב מאותם חומרים מהם עשויות הפנטזיות של חלק מאוהדי הקבוצה הקובלים על איכות הרכש, ועדיין דבק בעמדתי הבלתי מתפשרת: אין קלופ ווי טראסט.

מחר נוריץ'.

 

מלחמת שלושים השנים - הנה זה בא!
תינוקות באזבי -69-ועכשיו שהכדורגל יתחיל לדבר

21 Comments

Matipool 8 באוגוסט 2019

לא חושב שלא להסכים ואף לרטון על זה שחלון שני ברציפות לא נרכשים שחקנים (עם כל הכבוד לברג ואליוט שייתכן שיהיו כוכבים גדולים בעתיד) זה חוסר מוסריות. יש לנו בעיה להתמודד עם הסגל העמוק של סיטי ואליפות לא לוקחים עם 11 שחקנים.
החלון הקודם בינואר דפק לנו את האליפות (לא רק שלא התחזקנו – נחלשנו עם ההשאלה של קליין שנתן הופעה מעולה מול יונייטד אחרי שנה שלא שיחק) ועכשיו לא הבאנו אפילו גיבוי לרובו וגומז יהיה מחליף לארנולד במקום להתמקד בלהיות בלם על כמו בחצי הראשון של עונה שעברה עד לפציעה שקרתה לו כשהחליף את ארנולד כמגן (כבר אמרו חכמים וצדיקים שהוא לא היה אוכל את הסיבוב של אגוארו כמו לוברן).
ואם כבר לא מביאים אף אחד – למה לעזאזל להשאיל את ווילסון שיכול לתת גיבוי מדי פעם למאנה ויש לו רגל שמאל אדירה כולל לחופשיות ובעיטות מחוץ לרחבה?
כשווילסון הושאל, הייתי בטוח שמגיע מישהו שיפתיע את כולנו. משהו בסגנון השאלה של קוטיניו או איזה ווינגר טוב ואני די המום שזה לא קרה.
צריך הרבה מזל העונה בנוגע לפציעות (אפרופו – סאנה כנראה גמר את העונה עם קרע ברצועה הצולבת) וניהול נכון של דקות המשחק כשיש פוטנציאל של קרוב לשמונים משחקים העונה.
שיהיה לנו בהצלחה.

אלכס 9 באוגוסט 2019

מסכים מתי, ואגב גם מאטיפ בכושר של המחצית השנייה של עונה שעברה, ולמרות שהוא כמובן איטי יותר מגומז, ולדעתי גם מלוברן, אבל הוא חכם וחזק ממנו, לא היה 'אוכל' את הסיבוב של אגוארו.

ערן (המקורי) 9 באוגוסט 2019

+1

תבורי 9 באוגוסט 2019

מתי יקירי,
ראשית, כתבתי שזו בחירה שלי מתוך התפיסה שלי את תפקיד האוהד, לא כתבתי שזה מה שאתה או כל אחד אחר צריכים לעשות.
אין לנו כל בעיה להתמודד עם הסגל העמוק של כל אחד אחר, אנחנו לא נוריץ' ויש לנו סגל – אולי קצת פחות נוצץ, אבל לא פחות איכותי. להזכירך, ג'יני שלא בטוח שהיה ההעדפה ראשונה אצל פפ, הוא הוא אשר פתח לברצלונה את השושנה, אוריגי שמעמדו בסיטי לא היה בטוח יותר מאשר אצלנו נעץ את שני המסמרים הכי חשובים בארון שלהם וכל זה כשלידם שאקירי. אגב, עד כמה הסגל העמוק של סיטי עמוק עכשיו אחרי השבתתו של סאנה? או שאתה טוען שיש לפפ קל יותר להפסיד שחקנים לפציעות כי ממילא המחליפים שלו באותה רמה? אני מקווה שבניגוד לך, פפ זוכר שמי שהביא את ליברפול לגמר האלופות בתצוגה פסיכית, הם המחליפים שלנו.
סוגיה התדהמה שלך מהשאלתו של ווילסון: ובכן, אני מאוהב בו לגמרי וגם אני רציתי אותו אצלנו, אבל קלופ חושב אחרת ואני מעריך שקלופ לא מנמיך ציפיות מהקבוצה שלו. אגב, האליפות המדהימה של סיטי בעונה הקודמת נלקחה על חודם של 11 מילימטר, תאר לעצמך את סלאח באותה עונה עם היכולת של העונה הראשונה? היינו אלופים בפער. הנקודה שלי היא כזאת: יש מי שמתכנן, יש מי שעושה הערכות מצב, יש מי שבוחן ושוקל את השפעת הגורמים השונים על השגת המטרה והוא זה שבסופו של דבר מקבל החלטות. בו אני בוטח.

תבורי 9 באוגוסט 2019

אני אומר עוד משהו בנושא עומק הסגל: יש הבדל אחד תהומי בין פפ לקלופ. בעוד פפ שאימן עד כה אך ורק מועדונים שהיו העשירים ביותר בליגות בהם השתתפו, כולל ברצלונה, אשר העמידו לרשותו תקציבי ענק שאפשרו לו רק לנקוב בשם של שחקן נחשק ומיד קיבל אותו, קלופ צריך לבחון ולהפגין יצירתיות גם בתחום היחסים שבין תקציבי רכש – מימוש מטרות. זה לבד עושה אותו מאמן טוב יותר בעיני אבל לא זו הנקודה החשובה. הנקודה היא שפאונד פור פאונד, קלופ מקבל תוצרת גבוהה יותר ןךראייה התוצאות עם סיום העונה. פפ אלוף אנגליה בק טו בק עם יהלומים ו- 11 מ"מ וקלופ אלוף אירופה עם נגרים.

איאן ראש 9 באוגוסט 2019

אני מבין את רוח הדברים אבל רק בגלל שפפ בקבוצות עשירות לא מבטל אוטומטית את ההשגים שלו. השחקנים שהוא קונה הם לרוב שחקנים לפני או בשנת פריצה ואז הוא תרום להם עוד. אני לא יודע אם סטרלינג, ברנרדו סילבה וזינצ'נקו למשל היו נחשבים כמו עכשיו (כלומר אחרי עונה/שתיים של אימון של פפ)

בני תבורי 9 באוגוסט 2019

איאן,
ממש לא מבטל את ההישגים שלו ועם זאת כדי שהוא ייחשב בעיני (רק בעיני) טוב כקלופ, אשמח לראות אותו עושה קסמים עם קבוצות פחות עשירות כמו ארסנל, טוטנהם, אברטון, אפילו ליברפול בעתיד. לגבי סטרלינג, הוא באמת קיבל אותו בשנת פריצה או לפני?

jhkj 9 באוגוסט 2019

קלופ לוקח את אותו אחוז אליפויות כמו פפ עם התקציב של פפ לאורך השנים? חושב שלכל אחד הייחודיות שלו

בני תבורי 9 באוגוסט 2019

jhkj,
לא בטוח שהבנתי את השאלה, קלופ לקח שתי אליפויות בגרמניה על הראש של באיירן העשירה יותר ושבסיום כל עונה שתתה לו את הכוכב הגדול שלו. קלופ יצטרך ככל הנראה עוד תקופת חיים כדי להתקרב, אם בכלל, לכמות התארים של פפ ועדיין אני שם כוכבית על גדולתו של פפ מהסיבה שציינתי.

jhkj 9 באוגוסט 2019

אם קלופ היה מאמן את באיירן, ברסה וסיטי במקום פפ, האם היה לו אותו אחוז הצלחה שיש לפפ בליגה לדעתך?

תבורי 9 באוגוסט 2019

אפשרות סבירה מאוד

jhkj 10 באוגוסט 2019

חושב שאין מאמן שהיה נותן אותם אחוזים וזוכה באותו מספר אליפויות, אבל חלקית לצערי לעולם לא נדע. חושב ששניהם מאמנים מעולים וחושב שכל אחד יותר טוב באופן יחסי בסיטואציות אחרות.

Matipool 9 באוגוסט 2019

בני – קודם כל אני מאד שמח על הטורים שלך ושל גרייזס. היו לי חששות לא מבוססים שאחד מכם לפחות כבר לא באזור..
שנית – מבין מה אתה אומר ואתה צודק בחלק מהדברים. קראתי את הטורים אתמול מאוחר בלילה בטלפון במיטה כשאשתי כבר ישנה לידי וגם אני אמור כבר לישון לקראת יקיצה ברבע לחמש לקראת נסיעה לאילת כך שלא ירדתי לכל הדקויות.
כתבתי לפני שבוע אצל דורפן שאם סאנה עובר לבאיירן, זה נותן לי תקווה כלשהי ומגביר את הסיכויים שלנו. רצה הגורל והוא נפצע פציעה שמשביתה אותו לעונה ובשורה התחתונה – לא נעים אבל אותו אפקט.
זוכר טוב מאד (וגם רואה כמעט כל יום מחדש ביוטיוב) מה עשו ג'יני ואוריגי לבארסה. ג'יני שחקן הרכב בד"כ ולאוריגי מגיע יותר קרדיט למרות ששמתי לב שהרבה אוהדים, גם בחו"ל וגם בארץ עדיין לא מאמינים בו.
עדיין חושב שזה חוסר אחריות שאין מחליף לרובו ומחזיק אצבעות שאוקס יחזור למה שהיה לפני הפציעה כי הוא יכול להיות גיבוי גם בצדדים ולהיות הקשר ההתקפי שמבקיע מחוץ לרחבה כשהכל תקוע.

איציק 8 באוגוסט 2019

מתי Animals הספיקו להקליט את השיר השני שלהם?

תבורי 9 באוגוסט 2019

לא סגור על התאריך המדויק אבל לדעתי די סמוך לצאתו של הראשון.

איציק 9 באוגוסט 2019

:-)

בני תבורי 9 באוגוסט 2019

אגב, בורדן היה חלק מהאנימלס בשלוש תקופות: 1963 – 1968 בליברפול בתקופת המרסיביט, אחר כך ב 1975 – 1976 ושוב ב 1983. בין לבין הוא הוציא 33 אלבומי סולו מעולים ועוד כמה עשרות סינגלים ואלבומי הופעות. שווה למצוא ולהקשיב, הוא הושפע מאוד מהסצנה המוזיקלית בחוף המערבי שם הוא גם חי.

איאן ראש 9 באוגוסט 2019

בני, מסכים עם הקו הכללי של להיות אוהד ולסמוך על קלופ. בכל זאת, חלק מתפקידו של האוהד הוא לחשוש, להתלונן וכו'. כולנו מסכימים שיש חוסרים בקבוצה. לא רק שלא היו העברות (משמעותיות) אצלנו, גם לא היו שמועות רציניות חוץ מפפה שחתם בארסנל ככה שלינואר לא יודע אם תהיה החתמה שהיתה כבר על הקנה (סטייל ואן דייק).

בני תבורי 9 באוגוסט 2019

לגמרי, לא רק שמותר להעביר ביקורת ולהביע חששות, אני עושה זאת הרבה כאן לעיני כל, אבל רגע, הליגה עוד לא התחילה…

אבי גלברט 9 באוגוסט 2019

אז חג ליגה שמח לכולם ואכן לא לשכוח >אנחנו אלופת אירופה ! !
עונה ראשונה שאני לא יודע למה לצפות. החשש הגדול שלי שהשיא היה שנה שעברה ויהיה מאד קשה לשחזר אותו. רוב הטופ 8 כפי שכתבו פה התחזקו ואנחנו לא ממש.
מאמין שקלופ יודע מה שהוא עושה אבל זכותי לעלות חששות ודעות משלי (אני יותר מבוגר!)…
לאלנה, קייטה ואוקס חוזרים אחרי תקופה ארוכה בחוץ וזאת חזרה שאף אחד לא יודע מה לצפות ממנה.
הצעירים שזה אומר ברוסטר הובר אליוט לארוצי ג'ונס וקנט צריכים זמן והשתפשפות נוספת ובקבוצה שרצה לאליפות (אני מקווה) אין זמן לניסיונות. קלופ אמר ששריקי וברוסטר יקבלו הרבה דקות. בתחושה שלי ברוסטר היום לא יהיה אפילו לבוש …..
ווילסון זה סיפור אחר, על העמדה שלו יש את סלאח שריקי ואפילו אוקס והיה לו קשה לקבל דקות. קלופ שלח אותו לשנה בפרמייר ליג ולא בליגה השנייה לראות מה הוא שווה מול הגדולים ואז להחליט. כואב אבל הגיוני.
לדעתי הובר ואליוט יהיו הראשונים לפרוץ השנה מבין הצעירים .
התחלת העונה שלנו היא לא במצב אידיאלי מבחינת עומס ורעננות השחקנים וזה יותר מטריד אותי מהכול. פתיחה מגמגמת ובנובמבר אנחנו אוכלים תירס בפרגולה….
שוב כולנו סומכים על קלופ וכן כולנו גם שואלים מי יהיה מחליף לרובו או לשלישיה מקדימה.
בואו נתאזר בסבלנות, ננצח היום וברביעי ונתקדם ממשחק למשחק .
בהצלחה לכולנו, איזה כייף שזה חוזר .

טל 12 9 באוגוסט 2019

in klopp we trust

Comments closed