הניצחון על האקדמיה

וואו מאנה, וואו...

ישי ושמר נפגשו במהלך שרות צבאי ארוך, כשלכל אחד מהם קריירה ארוכה ומרשימה ביחידות שאני משאיר להם להחליט אם לספר לכם מה עושים שם, וגילו כי שהם חולקים אהבה משותפת: בישול בכלל ועישון בשרים בפרט. כל אלה הובילו להקמת מיזם קולינרי משותף העונה לשם "שני שמנים מעשנים". במסגרת זו הם ישמחו להגיע לביתכם ולחלוק עמכם את יכולותיהם ואת התוצאות המופלאות הנובעות מכך. כן, הם לא עושים זאת בחינם.

מכיוון שכלתי המקסימה ירדן חגגה אמש יום הולדת עגול, ומכיוון שאימא שלה פגשה את השניים בטיול קולינרי בחו"ל, הוחלט לחגוג לירדן סביב שולחן עליו הניחו – מטעמים ואלכוהול במשך למעלה משלוש שעות של עונג בל יתואר שכלל סיפורים נפלאים.

אני מספר לכם את זה כי חשוב לי שתדעו למה לא ראיתי את הניצחון על סוטון בשידור ישיר אלא רק בחוזר בשעת ליל מאוחרת וזאת הסיבה לאיחור בעליית הפוסט.

*

די בנוהל, מחצית ראשונה לא מדויקת בלשון המעטה, אבל כשהחברים יורדים להפסקה כשאתה עומד בסלון ומחזיק את הראש מהפצצה של מאנה, הכל די מתגמד. חצי שני, לחמרות עייפות ורגליים כבדות ממאה עשרים דקות לא פשוטות רק לפני שלושה ימים, מגיעה ליברפול שאנחנו אוהבים, חדה, ממוקדת, נבונה ורחוק ממושלמת תודה לאלות. הגנה מהודקת יותר, קישור דוחף וההתקפה ממשיכה להצדיק את השם שיצא לה כשמאנה הפעם בתפקיד השף, בובי בסולו אדיר וסלאח, גם אם טרם התחדד, עדיין מרכז המון תשומת לב ויוצר פניקות בהגנות היריב.

*

משהו על אדריאן: שלושה ימים אחרי שהביא לנו תואר אירופי, יצאה ממנו טעות של טירונים שהביאה לשער מצמק – ואם כבר אז אהלן אינגסי, ולחץ מיותר עד לסיום המתוק. וכאן יש לי לומר שני דברים:

  1. מי שלא שיחק כדורגל לא מבין ששחקן, ובכלל זה שוער, רואה את המגרש ואת המתרחש עליו אחרת ממה שאפשר לראות מהיציע ובצילום טלוויזיה. רוצה לומר, מה שלנו מהבית נראה כל כך ברור, בטוח וקל לביצוע, נעלם לעתים מענייו של שחקן, קל וחומר בריל טיים ולחץ של משחק. כך שמי שחושב שמדובר כאן באיזו טעות הנובעת מזלזול, טיפשות או מחסור ביידע וביכולות, טועה.
  2. את הטעות המביכה, האיומה, הקשה והגדולה מכולן שראיתי משוער ליברפול בעשרות שנות אהדתי לקבוצה, עשה שוער שהיה חלק מקבוצה אדירה, מנצחת ויש אומרים גם מושלמת שהביאה לנו תארים באנגליה ובאירופה. עד לקו השש עשרה שלו, הוא יצא, לכדור די פשוט ובסיטואציה רחוקה מלהלחיץ אותו היה צריך להרחיק בבעיטה פשוטה וחסרת תחכום ובמקום זאת הוא בעט את הכדור על שחקן היריב היחיד שניצב מולו וראה את הכדור פוגע בגוף  השחקן, וחוזר בפרבולה מושלמת שהיישר לרשת שערנו. אני מדבר על גרוב-פאקינג-לאר הגדול, אז בואו נסלח לאדריאן.

ובינתיים נהנה מאוויר הפסגות.

 

אז אולי צריך מנהל ספורטיבי
אליה וקוץ בה

44 Comments

אבי גלברט 18 באוגוסט 2019

אין יותר מידי מה להוסיף….
במשך דקות רבות האקדמיה עשתה לבית ספר אוניברסיטה…
שבת הבאה נגמר החימום, יש שבוע לנוח ולהתכונן, ארסנל לא מבריקה עד עכשיו ובלי הגנה כרגיל, נקווה לטוב.
לא מצליח להבין את קלופ בנושא שריקי. שלחת את ווילסון להשאלה(והוא מבקיע) ומייבש את שריקי שסאלח בעומס מטורף, וואלה לא מבין אבל כבר אמרנו שאנחנו סומכים עליו…..
לגבי השאר , נו יש גם ימים כאלו וההינו רחוקים כמה סנטימטרים של מזל מלבעוט בדלי כמו פעם במקום לגמור את המשחק שהיה אפשר…
המגמה המסתמנת לפי המשחקים עד עכשיו היא שקלופ מנסה להחזיר את אוקס לעניינים ,שוב לא סומך על שריקי וכן על אוריגי, השלב הבא אני מקווה יהיה לשלב את לאלנה קייטה ושריקי ברוטציה נורמלית. כל נקודה נחשבת מהיום הראשון כדי שלא נבכה עליה ביום האחרון …

jhkj 18 באוגוסט 2019

פפה עוד לא פותח וקוליסנאץ ואוזיל עוד לא חזרו מהשמירה על חייהם, מקווה מאוד שיחזרו עד שבת, אבל אין לדעת. עם כולם ארסנל קבוצה אחרת

matipool 18 באוגוסט 2019

הם חזרו לאימונים לפני 3-4 ימים.

jhkj 18 באוגוסט 2019

נהדר. אז שני המשחקים הראשונים לא אינדיקציה למה שיהיה, עכשיו רק צריך שאוזיל יחליט באיזה יום הוא מגיע. מבחינתי כאוהד ארסנל, מבסוט לתפוס אתכם עכשיו כשההגנה עוד לא ממש מחוברת.

משה 18 באוגוסט 2019

לא חשבתי שאוהדי ארסנל עוד נותנים הזדמנות לאוזיל. מה שהוא עשה בינתיים למען הקבוצה לא מתקרב לבינוני אפילו.

jhkj 19 באוגוסט 2019

יום אסל יום בסל, אני חשבתי שצריך להחליף אותו, אבל אין קשר יצירתי אחר וווילקוק הוא לא פתרון. עד ינואר זה מה שיש.

matipool 18 באוגוסט 2019

אדריאן
רובו וירג'יל גומז טרנט
קייטה (ג'יני / מילי) פאב הנדו
מאנה בובי סלאח
3:1 לליברפול.

jhkj 19 באוגוסט 2019

אם אני צריך להמר, אתם תשלטו בכדור, טרנט לא יכול על אובה, 3:2 ליברפול אובה עם שער ובישול.

צור שפי 18 באוגוסט 2019

צריך גם את המזל לעשות קריוס כשמנצחים

בני תבורי 18 באוגוסט 2019

גם שיהיה מזל וגם שלא יהיה זעזוע מוח מפיצוץ של ראמוס כמה רגעים לפני כן

matipool 18 באוגוסט 2019

מזל טוב! בהחלט "תירוץ" מוצדק ואחלה פרומו וקידום לשני השמנים.
עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.. נכנסתי לאתר לפחות עשר פעמים מאתמול בשמונה בערב לבדוק הקלו המים.
רובי פאולר שנמצא כרגע ב-ל.א. הרחוקה הלך לישון מאוחר בתקווה שתעלה את טור הסיכום (הוא מתחשב בי בהפרש השעות וכל בוקר שאחרי משחק או ידיעה מרעישה, אנחנו מתכתבים החל משעה 07:00 לערך שעון ישראל והבוקר חרגנו עד 09:00).
עשר דקות ראשונות טובות שכבר חשבתי במהלכן שאדריאן לא יצטרך להשתמש בידיים במשחק ואז פתאום הכל התהפך עם היציאה של מילי לטיפול בפציעה.
מאנה האדיר (שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו בשנה האחרונה ושני בקבוצה רק לואן דייק בעונה שעברה) ששלח את הפצצה משום מקום והרגיע אותנו.
מחצית שנייה מצוינת עד לטעות של אדריאן ואז במזל גדול לא ספגנו גם את השני, מה שבוודאי היה קורה עד לפני שתי עונות.
בהתחשב בכל הנתונים של לפני המשחק (חוץ מ-120 דקות באיסטנבול החמה מאד, גם נסיעה לחוף הדרומי והכנה ממש לקויה אובייקטיבית) – תוצאה טובה ומשחק סביר.
נושא שאקירי מסתבך והולך כשהוא כבר מתראיין ואומר שהוא צריך לחשוב ולמצוא פתרון למצבו. אם אתמול הוא לא פתח ואפילו לא קיבל דקות, מתי כן? הופתעתי גם שלאלאנה לא שיחק.
שמחתי לראות את אוקס עושה כמה מהלכים יפים ומשחק לא רע יחסית.

ק. 19 באוגוסט 2019

בדיוק מה שבאתי לכתוב על מאנה. עצר מאיפה שהפסיק. מדהים שעוד שיחק בגמר אליפות אפריקה דקה וחצי לפני פתיחת הליגה

ישרון 18 באוגוסט 2019

3 נקודות, פלוס הקבוצה נראת רעבה, בשלב הזה של העונה זה כל מה שחשוב.

אוהד 18 באוגוסט 2019

גם אליסון עשה טעות די דומה במשחקו הרביעי במדי ליברפול שגרמה לנו לנצח את לסטר… 2:1.

איאן ראש 18 באוגוסט 2019

גם אני נזכרתי בטעות של אליסון שלא עלתה לנו בנק'. אדריאן הביא כמה הצלות ומגיע לו עוד שאגת "אדריאן" (מי שלא שמע את קלופ בראיון אחרי הסופרקאפ לרוץ ליוטיוב). אין ספק שיש לו חלק חשוב בניצחון שהושג בשיניים, לא בטוח שהיינו ראויים ליותר מתיקו. אוי מאנה, פשוט אדיר/ענק/כל סופרלטיב שתבחרו.

jhkj 18 באוגוסט 2019

מאטים אמר לאדריאן למסור לשם, ואז כשמאטיפ ראה את השחקן ושינה את הסימון, אדריאן כבר הסתכל על הכדור.

אריאל גרייזס 18 באוגוסט 2019

קלופ בנה לא מעט העונה על אוקסלייד צ'מברליין ועכשיו (בניגוד לאיסטנבול) הוא שילב אותו במקום שמתאים לו, בקישור, וזה נראה הרבה יותר טוב. דרך אגב, לא ראיתי הרבה מדברים על זה, היה מהלך בחצי הראשון שמאטיפ עלה למעלה וגם אלכסנדר ארנולד היה גבוה וסוטון יצאה למתפרצת וצ'מברליין חיפה עליהם בצורה מבריקה. זאת בדיוק הסיבה שהוא במגרש ושאקירי לא.
חוץ מזה, מאנה בתקופה נהדרת, צריך לקוות שהוא לא יפול מהרגליים בקרוב עם הקיץ המטורף שהוא עבר. לא מתרגש יותר מדי מהטעות של אדריאן, זה קורה. מה עוד שהוא נתן כמה הצלות יפות מאוד – אחת מנגיחה (הבלם של סוטון הצליח לנגוח מעל ואן דייק!) ואחת מהניסיון לעצמי של מאטיפ.
מה שמפריע זה שההגנה נראית לא כל כך מחוברת. סוטון הגיעו ללא מעט מצבים ואם אינגס לא היה עושה לנו טובה שתי דקות לסיום הם גם היו משווים. קשה לי להגיד איפה בדיוק הבעיה פה, אולי זה קשור לקישור שלנו שלא מצליח לעצור את התקפות היריבה, אולי רובו ואלכסנדר התאהבו יותר מדי בתפקידים ההתקפיים שלהם. לפני ארסנל זה קצת מלחיץ. אבל באמת, כרגע הבאנו נקודות במשחק מוקש רציני, יש שבוע לנוח ולהתכונן. סיטי וטוטנהאם איבדו נקודות. יכול להיות יותר גרוע

בני תבורי 18 באוגוסט 2019

אני מסכים מאוד לגבי פריכות ההגנה שלא לומר חרירות, אבל במקרה המסוים הזה של ההחטאה של אינגסי בסוף זה על הראש של ואן דייק – מאטיפ ולאו דווקא רובו – ארני. יש משהו די מלחיץ במה שקורה עם ההגנה, כאילו חזרנו כמה שנים אחורה. מקווה שזה רק עניין של תיאומים.

Matipool 18 באוגוסט 2019

לגמרי, בני.
עדיין לא מצאו את המוג'ו של עונה שעברה.

רני 18 באוגוסט 2019

בקשר להגנה, יותר נכון החרירות בהגנה, קראתי בכמה מקומות כולל ראיון של קלופ, שצוות האימון הכניס שינוי בשיטת ההגנה וההגנה גבוהה (עוד) יותר. זה כמובן יוצר חללים בין הקוים שהיריב יכול לנצל. אפשר לצפות לשיפור בתוך כמה שבועות וצריך לקוות שההתקפות שנפגוש יהיו "חדות" כמו אלו של נוריץ וסוטון. חבל שארסנל מגיעה בשלב כל כך מוקדם, יש לה חלוצים מהטופ האירופי מקווה ששבוע האימון הקרוב יביא לקפיצת מדרגה בתיאום ההגנתי.

אלכס 18 באוגוסט 2019

"חדות"…כאילו בזילזול מסויים, כשבינתיים פוקי (למרות השם) כבר עם 4 שערים ומראה שתואר מלך השערים מהצ'מפיונשיפ לא מקרי בכלל, ואינגס אחלה שחקן.

רני 18 באוגוסט 2019

חלילה זלזול, מדובר בשחקני פרמיירליג לא ליגת לוזון. חדות נמדדת באחוז ניצול המצבים ופוקי שהבקיע גם מולנו, החמיץ לפני כן שלושה מצבים מצוינים שסאלח היה מנצל, וגם סטרלינג וקון ואובמיאנג.

אלכס 19 באוגוסט 2019

אגוארו כן, אובמיאנג של דורטמונד בטוח, זה של ארסנל גם כנראה, סטרלינג בטח לא, וסלאח…הוא מחמיצן כרוני, אז הגזמת טיפה.
חוצמזה, ההחטאות לפני השער של פוקי נגדנו היו בעיקר של שטיפרמן, הקשר-חלוץ גרמני, לפוקי לדעתי היתה רק החמצה משמעותית אחת לפני השער. אפשר לתת לו הנחת התרגלות לפרמייר-ליג, הבעיה, שעכשיו כל הקבוצות יודעות שהוא מסוכן מאד ולא יתנו לו שטחים בכלל.

jhkj 19 באוגוסט 2019

אני חושב שגם אם לא ידעו שהו מסוכן כולם ידע שהוא הדבר הכי מסוכן בנוריץ' והוא היה בראש התוכנית ההגנתית בכל מקרה

אוהד 18 באוגוסט 2019

דווקא קלופ אמר שקו ההגנה לא יותר גבוה משנה שעברה.
ואם אני זוכר נכון אז בכל השנים האחרונות אנחנו משחקים נגד ארסנל באחד משלושת המשחקים הראשונים.

שמנצ'יק 18 באוגוסט 2019

עברנו משחק מוקש בהצלחה. שאפו לקלופ על הקרדיט שנותן לאוקס שהיה טוב מאוד, נייד, פעיל עם תנועה פנימה. קלופ גם השתמש בו כשמרטף לארנולד שצריך אחד כזה.
רובו היה ענק מאנה ופירמינו הם אקס פקטור וסלאח משתפר.
לא מתלוננים כשיש כבר 2 נקודות מעל סיטי, "נרוץ נרדוף נשיגה, מקום ראשון בליגה"
אוריגי צריך לשחק יותר, אני יודע שיש חברים שמתים על שאקירי…אני לא ביניהם. אולי אני וקלופ ?

טל 12 18 באוגוסט 2019

לקראת סיום המחצית הראשונה היתה לי הרגשה טובה לגבי המשחק. אמנם לא שיחקו טוב אבל עדיין 0-0 ויש עוד מחצית לתקן. סיננתי יאללה בוא ניתן גול ונרד למחצית עם יתרון, מאנה הנפלא לקח את זה ברצינות.

אוקס פספס הזדמנות טובה להבקיע שער במחצית הראשונה בערך דק 12 (מסירה של סלאח) אבל אחרי כמה דקות הוא סגר טוב בהגנה, באגף של אלכסנדר ארנולד. עבורי זה היה סימן שהקבוצה הגיעה מוכנה למשחק הזה.

רני 18 באוגוסט 2019

זה אחלה שאוקס עושה הגנה ונותן תחת אבל שלישיית האחים מילנר כבר מאוישת ואם אוקס לא יהיה פקטור התקפי אז מה הטעם. דוקא במשחק הנפל שלו בסופרקאפ היתה לו מסירת אומן אחת לסאלח וזה מה שקלופ מצפה לקבל ממנו. ואיומים על השער כמובן.

איאן ראש 18 באוגוסט 2019

בעיקר מצפה לאיומים מבחוץ, גם של פאב. זה יפתח את המשחק שלנו ויתן טיפה יותר מרחב לשלישיה הקדמית. אגב, גם שאק אמור לעשות את אותם דברים פחות או יותר.

אסף the kop 19 באוגוסט 2019

הניחוס של אדריאן עלי.
פוקי אחלה חלוץ ממה שראיתי ב-2 המשחקים של נוריץ'.

אבי גלברט 19 באוגוסט 2019

אממה, פלצן…….
אגב תרגום השם פוקי בפינית לא קשור בכלל לנוד.
זה סוג של אייל/כבש זכר בפינית …..

שמנצ'יק 19 באוגוסט 2019

הממממ….וכבש לא עושה פוקים?

ארם אבירם 19 באוגוסט 2019

יופי, עכשיו אני ממש רעב…

ליאור שמר 19 באוגוסט 2019

בני יקר,

היה לנו העונג לחגוג אתך את יום ההולדת של ירדן המקסימה (באמת שלא ידענו שבגללנו תצטרך להישאר ער עד מאוחר … :))
אבל אני חושב שלפחות נתנו פייט טוב למשחק …
לכל שאר האוהדים, אם תרצו ארוחות בשרים מטורפות, אתם יודעים למי לפנות !

ליאור, "שני שמנים מעשנים" 052-9452503

ארם אבירם 20 באוגוסט 2019

כבר הוספתי את דף הפייס למועדפים.

בלוג הכדור הוא הכול 20 באוגוסט 2019

הגנה מתחילה בקישור. נכון שגם הקו של 4 שחקני ההגנה היה מחורר כמו גבינה שוויצרית במחצית הראשונה אבל לדעתי הבעיה מתחילה בכך שהקישור ההגנתי לא תרם. מניח שקיבלו צעקות בחדר ההלבשה כי נראו שונים לגמרי כשהמשחק התחדש.
למה קלופ לא הביא חיזוק לקישור (ההגנתי) ?

שמנצ'יק 21 באוגוסט 2019

אני מניח שכל העונה נשאל למה קלופ לא הביא שחקני חיזוק…אני מקוה שקלופ יענה לנו בשימוש מושכל בסגל הרחב פלוס צעירים. מודה שיש לי ותהיה לי כנראה צביטה בלב בכל פעם שהארי וילסון ירשית העונה. מדוע הוא לא איתנו? הוא כבר לא ילד….ונראה נהדר.

יואב בורוביץ' 20 באוגוסט 2019

ברוס גרובלאר לעד יישאר השוער שהכי אהבתי בחיי

בני תבורי 20 באוגוסט 2019

מבחינתי הוא שני לאיציק ויסוקר

באבא ימים 22 באוגוסט 2019

בעיני הגדול מכולם זה קלמנס

בני תבורי 23 באוגוסט 2019

בכל הנוגע לליברפול, לגמרי מספר 1

cookie-monster 21 באוגוסט 2019

עד עכשיו לא מוצאת משום מה את הראיון שלו של אחרי המשחק.. הבנתי שאמר שראה פער עוד לפני שקיבל את הכדור ולכן כשקיבל היה לו בראש ישר מה לעשות איתו. משהו בסגנון.

בני תבורי 21 באוגוסט 2019

מאוד הגיוני, לשחקנים יש לפעמים מעין תכנון מוקדם שיכול להתפקשש, קרה, קורה ויקרה.

cookie-monster 21 באוגוסט 2019

מאנה.
קולטת שלא כתבתי שהתכוונתי אליו ולגול ההוא שלו.
אבל זה באמת הגיוני גם על אאאאדריאן
נשמע שרוב האוהדים העבירו הלאה לגבי הטעות ההיא. הסטטוספערה של ליברפול באינטרנט די רגועה. נקווה שגם ההגנה תרגע.

Comments closed