חוזה עד 2040

עובדים, נא לא להפריע

בהובלת אנשי מקצוע שזמנם עבר וקלדנים מתוסכלים, אשר עמלים בשעות אלה ממש על המצאת הגלגל, נסללת הדרך החדשה שתצא מאותו מקום ותגיע בדיוק לאן שהגיעה קודמתה. וכרגיל אצלנו, החיפושים אחר המטבע, ייערכו מתחת לפנס ולא היכן שהלכה לאיבוד.

עמנואל שפר הטוב, שלא ברצותו כמובן, אחראי בקדנציה ראשונה שלו בנבחרת, ליצירת פנטזיות בלתי ראליות ומופרכות, אשר הדיסוננס בינן לבין המציאות, בלתי נתפס. שפר, עם דור כדורגלנים ייחודי ועם משנה סדורה והבנה מקצועית בלתי רגילה, הביא את הכדורגל הישראלי לפסגת הצלחותיו במישור הבינלאומי. מאז חלפו כמעט חמישים שנה, שישה עשר מאמנים, מאות כדורגלנים ואיש מהם טרם הצליח לשחזר את ההישג.

*

למה זה קורה לנו? תלוי את מי שואלים. אם אתם שואלים אותי, אנחנו לא מספיק טובים. ההבלחה החד-פעמית של מקסיקו 70', שבאמת הייתה שילוב ייחודי של כישרונות על הדשא והנחיה מקצועית מצוינת, כבר אינה יכולה להתקיים כיום. הכדורגל בעולם הלך קדימה בעוד אצלנו דורכים במקום במקרה הטוב. מספיקה צפייה מזדמנת בליגות האירופאיות כדי להבין למה אנחנו לא שם.

מספר השחקנים הישראלים המשמעותיים בליגות בחו"ל זעיר עד לא קיים. אפשר לנהל דיונים אינסופיים על האיכות של ערן זהבי, שחקן שאני מחבב מאוד דרך אגב, אך לא ניתן להתעלם מהעובדה שהליגה בה הוא משחק אינה יכולה להוות מדד ראוי להצלחה בינלאומית. יש לנו נציגים בכמה ליגות אירופאיות, אף אחד מהם לא בליגה בכירה ואם כן, אז לא בתפקיד ראשי ואין לנו יוסי בניון. מונאס דבור עוד לא שיחק דקה בקבוצה שהייתה אמורה להיות שדרוג בהתפתחות שלו וממילא הוא לא מקבל את המקום בהרכב גם אצל הרצוג.

בזמן הזה הליגות הבכירות באירופה מתמלאות בשחקנים ממדינות קטנות יותר מישראל כמו איסלנד עם שלוש מאות ומשהו אלפי תושבים וכמה שחקנים משמעותיים בפרמייר ליג ובסריה א, סלובניה עם שני מיליון תושבים, קרואטיה עם ארבעה ומשהו ואחרות שרושמות הצלחות עקביות בהעפלה לטורנירים הנחשבים והיוקרתיים אותם אנחנו רואים מהכורסה בסלון.

*

ולמה זה קורה לנו? אלף סיבות ואף אחת מהן אינה מוצדקת. הטיפול בילדים שרוצים לשחק כדורגל, לקוי, המתקנים ברובם אינם עומדים בדרישות, שיטות הלימוד והאימון אינן מקצועיות והדרישות אינן ראליות. ילד ממוצע בישראל לומד מחוות ניימאריות ושטיקים רונאלדואיאים הקשורים להתחזות וחגיגות שער עוד בטרם הוציא פס ראוי או עמד נכון בקרן. ילד אירופאי קופץ הרבה יותר באימונים, רץ יותר ומקבל יותר תובנות לגבי המשחק מהמקביל לו בכל גיל כאן בארץ.

*

ככל שרבים הכישלונות, רב הלחץ שכופה חיפוש אחר פתרונות מהירים ובעמדה שבה הכי קל לעשות שינויים. לשכור מאמן ולפטר אותו אחרי שנתיים מהיר וקל יותר מאשר לקחת ילד בן שמונה ולעבוד אתו כראוי עד שייתן פרי מגיל שמונה עשרה. זה בדיוק לחפש את המטבע מתחת לפנס.

יש רק דרך אחת להבריא את המצב ולשנות אותו מהיסוד ודרושה מהפכה. הרצוג, או כל מי שיימצא מתאים, צריך לקבל חוזה לעשרים שנה עם סמכויות בלתי מוגבלות בכל הנעשה בתחום אימון כדורגל בארץ מגיל שמונה והלאה. לא לקבוע את ההרכבים בילדים ג', אלא לקבוע את שיטות האימון, את מבנה הליגות – אם בכלל, ואת הדרך בה ייבחנו הילדים ויאותרו המתאימים שימשיכו הלאה. הוא יהיה פוסק אחרון בסוגיות כבדות משקל כקביעת סנקציות נגד הורים אלימים המנסים לכפות בכוח את רצונם על המאמנים במועדונים השונים ובהחלטות האם ומאיזה גיל ישתתף ילד במסגרת תחרותית ובאיזו רמה.

במהלך עשרים שנה אלו לא יושמעו המילים יורו ומונדיאל ולא יכללו בסעיפי החוזה עליו הוא חתום מול ההתאחדות והצפיות ממנו לא יכללו הגעה לשם, עד אשר יגדל בארץ דור שחונך על מקצועיות, כבוד לתחום והבנה שגם אנגליה והולנד פספסו מונדיאל ויורו פה ושם.

אה, עוד משהו חשוב מאוד: יו"ר ההתאחדות הנבחר יהיה איש מקצוע, לא עסקן או מישהו שצריך לקבל כבוד.

*

ואת זה אסף דה קופ שלח לי:

 

 

 

 

אבי מלר תזהר! (תשבץ הגיון עם צור שפי)
עולים לרשת -הצלחה הקנדית של ביאנקה אנדרסקו-עודד יעקב

70 Comments

רומן 10 בספטמבר 2019

יש בעיה אחת מרכזית, כל השאר מינוריות.
אין מגרשי כדורגל בארץ, אנחנו גדלים על קטרגל, הקשר בין זה לבין כדורגל זה בערך כמו הקשר בין גלישת גלים לסקייטבורד.
תבנה מלא מגרשים, הילדים ילמדו לתת כדור ארוך, לבעוט מלא, לנגוח וכו.. לא חייב להיות מגרש בגודל מלא, אבל שייהיה דשא ויהיה גדול.
כל השאר זה סתם שנאה עצמית. אנחנו לא פחות חזקים ולא פחות מהירים מאף אחד.

איציק 10 בספטמבר 2019

מה הבעיה עם מגרשים, יש והרבה…
הרי, מירי רגב, שרת התרבות והספורט הבטיחה בראיון הראשון של הקדציה שבקדנציה זו יבנו 20 מגרשי כדורגל חדשים ואיכותיים. לא יתכן שזה לא קרה.

שימחה ריף 10 בספטמבר 2019

שטויות הכל עניין של היסטוריה ומנטליות-יש בארגנטינה מסעדות שבחצר שלהן בנו מגרש כדורגל,הם מוכנים אפילו לשכור לך נעלי כדורגל-הפטריות גם כלולות במחיר.
ויש לך מגרשי כדורגל להשכרה,שאתה רואה שם בני 40 עם כרס משחקים יפה אומנם כבר לא מהירים אבל עדיין יש טכניקה

אייב 16 בספטמבר 2019

אבל אנחנו גרועים גם בקטרגל.

צור שפי 10 בספטמבר 2019

שתי הערות:
1. יש לי המון כבוד, חיבה והערכה לשפר ולדור השחקנים בהדרכתו אבל חלק משמעותי מהצלחתם להגיע למכסיקו 70 יש לזקוף לזכות העובדה שישראל כמעט לא היתה צריכה לעבור נבחרות משמעותיות בדרך לשם – צפון קוריאה שהדהימה ב-66 סירבה לשחק נגדנו כך שפגשנו בשלב המוקדמות השני את ניו זילנד ואחר כך את אוסטרליה. היום אין מצב להגיע כל כך בקלות לטורניר גדול. ההישג העיקרי ב-1970 היו שני התיקואים בטורניר עצמו.
2. לדעתי יו"ר ההתאחדות לא צריך להבין בכדורגל (כמובן שזה רצוי) אלא קודם כל בניהול. העובדה ששינו זוארץ ברח משם ושמחליפים פוטנציאליים מסירים את מועמדותם אחד אחרי השני נראית כמו אינדיקציה לכך שאנשים רציניים מבינים שבנסיבות הנוכחיות אי אפשר להצליח בתפקיד הזה.

אחד העם 10 בספטמבר 2019

הפסידו (לא התפרקו) לזאת שסיימה במקום הרביעי בטורניר .
הוציאו 2 תיקו, לרבות נגד סגנית אלופת העולם.

תבורי 10 בספטמבר 2019

לעניין מקסיקו, תראה איפה ניו זילנד ואוסטרליה ואיפה ישראל כיום ואיזו כברת דרך עשה הכדורגל שם לעומתנו. לעניין היו"רים, מדובר בהזנחה של שנים ארוכות שתרמה להפיכת המקום לחצר ביזנטית של מלחכי פנכה ורודפי שררה ואין פלא שאף אחד אינו מוכן להרים את הכפפה.

אורן29 10 בספטמבר 2019

ההישג של מקסיקו 70' הוא לא כל כך חד פעמי, וצריך לחבר אותו להופעה של נבחרת ישראל באולימיאדת מקסיקו 68': רבע גמר, תיקו מול בולגריה, והדחה בהגרלה כי אז לא היתה הכרעה בפנדלים (על ההגרלה, שבה נשלף פתק אחד מתוך שניים, אמר מוטל'ה שפיגלר ש"על פתק אחד היה כתוב 'בולגריה', וגם על הפתק השני היה כתוב 'בולגריה'). אילו היתה הנבחרת עולה לחצי הגמר, היא היתה מרחק של נצחון אחד מתוך שני משחקים ממדליה אולימפית היסטורית למדינת ישראל, ודווקא בכדורגל.

אפשר לומר שב 22 השנים הראשונות של המדינה הכדורגל הישראלי הראה התקדמות והישגיות מסויימים, וב 40 השנים שלאחר מכן הוא מראה את ההיפך הגמור. הנה קריטריון מדידה מעניין: במדינות הכדורגל בעלות המסורת הארוכה, רשימת ה TOP 5 משתנה עם הזמן. שחקנים חדשים תופסים את מקומם של תותחי העבר (מסי, רונאלדו, מ'בפה). בישראל, ה TOP 5 הם (לפי סדר כרונולוגי, לא איכותי) שפיגלר, אוחנה, ברקוביץ', רביבו ובניון. הצעיר שבחבורה הגיע לשיאו לפני עשור. הותיק שבחבורה הגיע לשיאו לפני 40 שנה. העובדה ששפיגלר (וגם אוחנה) עדיין ברשימה היא העדות הטובה ביותר לאיכות המידרדרת של הכדורגל הישראלי.

צור שפי 11 בספטמבר 2019

אורן – אני מסכים לגבי הדור של 68-70 אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמעבר מאוקיאניה לאירופה (אופ"א) עשה את הדרך לטורנירים גדולים הרבה יותר קשה. גם לגבי הטופ 5, אם הבנתי אותך נכון אתה מתייחס לחמשת הטובים בכל הזמנים – לפחות מבחינתי פלה, מראדונה וקרויף עדיין שם.

אורן29 11 בספטמבר 2019

1) דווקא האוקיאניים המחישו לנו את הנסיגה ברמת הכדורגל: הרי באמצע שנות השמונים שוב היינו צריכים לעבור את אוסטרליה וניו זילנד, ונכשלנו במוקדמות מונדיאל 86' . אחר כך הגיע אוחנה ודאג לשים אותנו בפלייאוף מול קולומביה. לפחות זה.

כשהצטרפנו לאירופה, בתחילת שנות התשעים, היו בטוחים פה שיש לנו מה למכור: זה היה אחרי הסיבובים המוצלחים של רוני רוזנטל בבלגיה ובליברפול, ואלי אוחנה במכלן. פלוס המחמאות העצומות לעטר, ברקוביץ' וטל בנין בכל פינה. המכות שחטפנו מאז ועד היום מעידות על הנסיגה העצומה ברמת הכדורגל הישראלי, על אף שבטורנירים הגדולים (מונדיאל, יורו) לא מפסיקים להוסיף עוד נבחרות שיכולות להשתתף, ואפילו זה לא עוזר לנו.

2) התכוונתי ל TOP 5 בכל מדינה ומדינה: מסי בטח הדיח מישהו בארגנטינה, רונאלדו כנ"ל בפורטוגל, והרשימה הצרפתית מתעדכנת כל עשור בערך. העובדה ששפיגלר עדיין ברשימה, בלי כל קשר להיותו שחקן עצום בכל קנה מידה, אמורה להטריד אותנו מאד.

ran 13 בספטמבר 2019

אורן,
בדברים שלך אתה נעזר בטיעון שגוי שמסיבה כלשהי השתרש בזכרון של חובבי הכדורגל בישראל – ישראל ב 92, כאשר הצטרפה לאירופה, היתה בדרג השישי. שרף תוך 7 שנים הביא אותה לפליאוף (כלומר דרג 2). בדרך ניקה חולאיים היסטוריים, קידם שחקנים רבים והנבחרת באותן שנים נתנה אוסף של משחקים לפנתאון בשנות נגד נבחרות חזקות ממנה. מה שעושים לשרף זה עוול, נראה למישהו שאם הרצוג יתחייב היום להביא אותנו לדרג שני מהמקום שנמצאים בו תוך 5 שנים מישהו יתנגד לכך?

ומילה על הרצוג,
לקח נבחרת די מפורקת וחסרת עניין ומוטיבציה והפך אותה לקבוצה שמשחקת כדורגל. צריך להחתים את האיש לעשור הקרוב לאפשר לו לבנות תוכנית חומש מבלי שתהיה לו חרב קבועה על הצוואר.

צחי 13 בספטמבר 2019

ran,
לא שרף הוא זה שקידם את הנבחרת אלא חומר השחקנים שעמד לרשותו והזרים האיכותיים שנחתו פה בשנות ה – 90 שידרגו את הליגה והעלו את הרמה פה בצורה משמעותית,
תסתכל על הסגל שעמד לרשותו (אמצע ה-90) – זאת מכבי חיפה + 4/5 שחקנים מקבוצות אחרות – עכשיו למה מה שעבד נפלא באירופה לשפיגל , לא צלח לשרף בנבחרת – פץ צ'אנוב וקנדאורוב הם הפער???
לא יודע לגבי עוול ושאר ירקות – תכלס , היה לו את הדור והכישרון הכי גדול שהיה לישראל והוא לקח את כל זה ל-0-8 מול דנמרק…וקמפיין עלוב ליורו 96(הגרלה סבירה פחות או יותר) שהדור הנפלא הזה בשיא, נראה לי אתה מסנוור מדי מה – 5:0 על אוסטריה שחטפה באותו קמפיין 9:0 מספרד,
במבחן התוצאה – כישלון מהדהד וזה בלי שום מילה על המרכיבים האישיותיים.

אורן29 13 בספטמבר 2019

קודם כל- ממני לא תשמע מילה רעה על שלמה שרף. זה מינימום הכרת התודה שלי כאוהד מכבי חיפה על מה שהאיש הביא לנו (אליפות ראשונה ודאבל! היחיד בהיסטוריה!).

הלאה: אני זוכר את התודעה שלנו, אוהדי הכדורגל הישראלים, ב 1992. היינו בטוחים שהמקדמה של רוזנטל ואוחנה, יחד עם הכשרון של ברקוביץ', עטר, בנין ונמני, יעיפו אותנו באירופה ויפתיעו את כל היבשת. חטפנו מהלומה לפרצוף, ואז התחילו הדיבורים על "המנטליות של הכדורגלן הישראלי" וכל מה שמלווה אותנו עד היום.

שרף היה מאמן נבחרת לא רע בכלל, למרות שכנראה שאימן שם טיפה יותר מדי (היה מקום, לדעתי, להחליף אותו בקשטן ב 1997 או 98). כולם זוכרים לו את ה 5:0 על אוסטריה וה 0:8 מול דנמרק, ושוכחים שלפלייאוף מול דנמרק עלינו בקושי, אחרי שהפסדנו לקפריסין 2:3, והיינו תלויים בתוצאה שלהם מול אוסטריה.

מי שכן הביא את הנבחרת לעמדה שבה הכל תלוי רק בה, ובדרך ניקה כמה חוליים מושרשים בכדורגלן הישראלי, הוא ריצ'רד נילסן המנוח. הקמפיין שלו היה נהדר ואיכותי, והוא בוודאי לא אשם בגול שחטפנו מהרצוג. משם והלאה התחילה ההידרדרות, ואני בספק אם אנד הרצוג, שהוא מאמן נהדר, יצליח לשנות משהו מהותי. אבל אולי זה רק אני.

yaron 11 בספטמבר 2019

היה גם רבע גמר במונטראול 76

אלון 10 בספטמבר 2019

ניו זילנד גם שיחקה את משחק הבית שלה ברמת גן

matipool 10 בספטמבר 2019

בני – צודק ומסכים לחלוטין.
אגב, צריך להודות שבהבלחה של מונדיאל 70' בנוסף לשילוב הכישרונות והצוות המקצועי היה חלק גם לשיבוץ בבית האוקיאני כשישראל הייתה צריכה לעבור "רק" את ניו זילנד ואוסטרליה בשני סיבובים נפרדים של משחק חוץ ומשחק בית (צפון קוריאה סירבה לשחק מולנו בסיבוב הראשון). מאז ששיבצו אותנו לאירופה, העלייה למונדיאל וליורו הרבה יותר קשה.
למעשה, גם בתקופת שניאור וגרונדמן, הנבחרת הגיעה לאותו הישג אחרי שעברו את אוסטרליה רק שאז הייתה משוכה נוספת שהנבחרת קיבלה מדרום אמריקה והפסידה לקולומביה בפלייאוף.

Amir A 10 בספטמבר 2019

זה פורסם ב-2012. זה נכון כפי הנראה גם להיום. זה גם היה נכון כשאני הייתי ילד בשנות ה-70 וה-80.

https://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3585378,00.html

איציק 10 בספטמבר 2019

סטרן לא היה איש מקצוע בכדורסל וכך גם לא סילבר, אבל שניהם הבינו משהו בניהול וכנראה גם בניהול ספורט.
לגבי סמכויות לאיש מקצוע, אכן עשו זאת בכדורסל ורואים תוצאות עם פיני גרשון. לא רואה שיתנו לעשות דבר דומה בכדורגל ובטח לא למישהו מבחוץ. זה כמובן רצוי, אבל לא מעשי במתכונת הנוכחית של הכדורגל בארץ.
לפני שימנו מנהל מקצועי עם סמכויות, צריך שיותרו על הסמכויות שלהם בהתאחדות וימנו מנהלבמכונת סילבר. הוא כבר ידאג לאיש מקצוע לתפקיד. כדי שזה יקרה, צריך לפרק את ההתאחדות לכדורגל, לעשות פריש מיש ומלהתחיל מחדש. זה לא יקרה.

S&M 10 בספטמבר 2019

כסף ציבורי הוא הכי זול. אתה תחתים את א' ל-20 שנים, יבוא מחר מישהו אחר, יפטר אותו תוך תשלום פיצויים, ויחתים מישהו אחר ל-30 שנים.
לא מבין איך "אתם" לא רואים את זה, גם אם זה צועק מראש ההר.
בכדורגל בישראל עוסקים רק ערבים, בני עדות המזרח, והשכבות הסוציו-אקונומיות 10-7 (אני מכליל, וסתם זרקתי מספרי שכבות). אלו מגזרים שלא מקבלים יחס, עזרה או התייחסות מהשלטון. לא יגיעו לכדורגל תקציבים, לא תגיע התייחסות מערכתית, ולא תהיה התקדמות.
לכן, חבל להשחית על זה מילים, ולבקש לזרוק כסף ציבורי נוסף. כי גם מה שמגיע היום מהטוטו, בסוף ידליק את מקבלי ההחלטות, והם ישימו עליו יד, כי למה לשים את הכסף הזה במגרשים אצל הערבים.
לשם שינוי, זה לא ישנה אם בשלטון יהיו ימין או שמאל.
אם יש כאן ספורט שמצליח, הוא מצליח בזכות כסף פרטי, לא בזכות השקעה מערכתית או תכנון של המדינה.
כך זה בג'ודו, כך זה בשייט, כך זה בכדורסל. וזה לא מקרי שבשלושת הענפים האלה לא תמצא ערבים, בני עדות המזרח, והשכבות הסוציו-אקונומיות 10-7 (אני שוב מכליל, ושוב סתם זרקתי מספרי שכבות).

אוהד 10 בספטמבר 2019

אני די בטוח שסתם זרקת מספרי שכבות סוציו-אקונומיות, אתה בטח התכוונת ל 1-3 (או אולי 1-4, לכמה שכבות התכוונת 3 או 4?).
ככל שהמספר יותר גבוה כך הרמה הסוציו-אקונומית גבוהה יותר.

רומן 10 בספטמבר 2019

הממ,
אריק זאבי, אורן סמדג'ה, ירדן ג'רבי, אורי ששון ויעל ארד הם חמשת הזוכים שלנו במדליה אולימפית בג'ודו.
80 אחוז מהם "מזרחים".
בעזרת השם ב2020 גם שגיא מוקי יעשה מדליה ואז נהיה 6/7.
טיעון מעניין אבל

שימחה ריף 10 בספטמבר 2019

ירדן ג'רבי כלכך אהבה את מקצוע הג'ודו שבשיא הקריירה והגיל היא פרשה

תבורי 10 בספטמבר 2019

איפה ראית שדיברתי על בזבוז כספי ציבור? ממילא משלמים למאמן, אז במקום לשלם כל שנתיים למישהו אחר, שלם לאחד ע"פ חוזה לעשרים שנה וקבל תוצאות.

7even 10 בספטמבר 2019

נמצא מישהו שאכפת לו מהכדורגל הישראלי. והוא אפילו לא שראלי.

תבורי 10 בספטמבר 2019

בדיוק

זינק 10 בספטמבר 2019

בשום תחום לא כדאי לתת לאדם אחד או קבוצה מסוימת, להוביל לכל כך הרבה זמן.
עייפות החומר, קיבעון וכאלה.
בטח לא לתפקיד מאמן שאינו משפיע על תהליכי רוחב בענף.
מסכים לחלוטין שעדיף צוות זר שיהיה נקי מכל הדרעק והעסקונה שיש פה.

קטונתי מלהבין מה מכלול הבעיות והפתרונות הדרושים לכדורגל בארץ. אבל בדבר אחד אני משוכנע – לא תהיה כאן שום תוכנית רחבה לטווח ארוך שתטפל בבעיה מהיסודות. לכן יש חשיבות עצומה שמעט הכשרונות שיש כאן יצאו להתפתח בחוץ וזה לא יקרה כל עוד מסתובבים באין כדורגל שלנו סכומי כסף כאלו גדולים (באופן יחסי לרמה). החלטה של תקרת שכר תעשה פלאים כששחקנים יצאו גם לליגות נחותות כלכלית דהיום, אבל מפותחות משמעותית מקצועית.
ביום שיהיו לנו שלושים-ארבעים כדורגלנים שמסתובבים ברחבי היבשת, שמתאמצים להצליח ולא תהיה להם האפשרות הנוחה לחזרה לחוזה המפוצץ אצלנו, אני חושב שנראה שיפור משמעותי ברמת הנבחרת.
אם אנחנו לא יודעים לגדל אותם, ניתן לאחרים לעשות את העבודה במקומנו.

שימחה ריף 10 בספטמבר 2019

בשום תחום? וואלה הישראלים היו חותמים שביבי יהיה ראש הממשלה שלהם עד שהוא יתפגר ושיאיר יורש היצר יהיה ממשיכו.
הישראלים טמבלים לא מעניין אותם מדדים,סטטיסטיקה,תן להם פוזה ושופוני וקנית אותם-בגלל זה הכי טוב לנבחרת זה מוריניו גם אם הוא יקבל 8-0 הוא עדיין ישאר גאוותן ויגיד שהדשא היה עקום והשופטים הם סמאלנים תומכי BDS

אורן השני 10 בספטמבר 2019

ההצעה ממש לא הגיונית מהסיבות שפירט המגיב זינק, מה שכן אני מסכים שיותר מדי מתעסקים ביורו ובמונדיאל ופחות בזה שאנחנו דורכים במקום (לפחות בקמפיין הזה כובשים כמעט שני שערים למשחק). גם אם נעלה במקרה לאיזשהו טורניר גדול, כשיסתיימו החגיגות בכיכר כנראה שנקבל שם בראש.

תבורי 10 בספטמבר 2019

זינק, אורן השני,
עשרים שנה הם סמל למשהו קבוע ורציני שבמסגרתו אפשר לפעול ולייצר התקדמות משמעותית. זה כולל פיתוח של לפחות שני דורות של כדורגלנים מגיל שמונה עד שמונה עשר. אפשר גם פחות שנים אבל השיטה של להביא כל שנתיים מאמן אחר ולהציב לו מטרה של יורו או מונדיאל, אינה ריאלית.

קפטן קוקי 10 בספטמבר 2019

יש את רוטנשטיינר, שנראה שקיבל סמכויות די נרחבות והגדרת מטרות שלא כוללת את הטורניר הקרוב הבא.
יש שם בעיה רצינית בהתאחדות, שלא ממש מוצאת את עצמה כבר כמה עשורים. ברור לגמרי שזה לא ממש מקל עליו בעבודה שלו אבל את הצעד החיובי הם עשו.
מבחוץ נראה שהוא עובד, מקווה שזה באמת כך.

רומן 10 בספטמבר 2019

כולם מדברים על מאמנים זרים בסגידה ומזלזלים בגועל בישראלים. ואני בא מעמדה שאנשי הרצוג עושה עבודה מדהימה והלוואי וישאר.
אבל איך הסלידה שלכם מהישראלים מסתדרת עם העובדה שהמאמן ההכי מצליח שהיה לנבחרת הוא ישראלי? (ולא חסרו זרים..+ ולא סתם ישראלי, גס, נלעג, גזען, מה לא רצו עליו? אבל לא היתה נבחרת שהתקרבה לנבחרת של שלמה…

זינק 10 בספטמבר 2019

כי השנים האחרונות לימדו שמערכת השיקולים שלהם לא הייתה תמיד מקצועית.
לחצים מבעלי קבוצות, סוכנים, שיקולי משרה עתידיים וכו׳.
זו אומנם הכללה גסה, אבל צוות מקצועי זר די הורג את הסיפורים האלו.

אגב, זה לא ייחודי רק לנו ויש לא מעט נבחרות שבוחרות בכך משיקולים דומים.

צחי 10 בספטמבר 2019

כי תכלס חומר השחקנים של שרף הוא בדיוק מה שעומד לרשות הרצוג היום…נו באמת רומן,
גם את "ההישג" של שרף שהגיע להצלבה מבית בו אוסטריה הייתה מפורקת(חטפה בקמפיין 9-0 מספרד,לא בכדוריד…)
קינחה ההצגה מול דנמרק 0-8 וזה עם רביבו,ברקוביץ,נמני,חזן,גרייב עידן טל ובעצם בכל עמדה שיחק אז שחקן בשתי דרגות (מינימום) ממי שמשחק היום.
מספיק לראות את התגובה של הרצוג אתמול ,מול התגובה של שרף למשל ב 1:1 מול ספרד בבית -מחק שחקן שלו(רפי כהן השוער) כדי להבין כמה התבזבזנו עם שרף.

אורן השני 10 בספטמבר 2019

לשרף היה קשר טופ 10 בעולם, לא ככה?

רומן 10 בספטמבר 2019

יש שיגידו טופ 1 :-))

אורן השני 10 בספטמבר 2019

הגזמת, כולה רביבו :)

צחי 10 בספטמבר 2019

אולי רחוק מלהיות טופ 10 בזמנו ,בטוח רחוק ממי שבתפקיד שלו היום לובש את החולצה,
הדבר היותר מפתיע שקרה לי אתמול זה שאשכרה הופתעתי מהשלישי שלהם… כאילו לא אכלתי ב-30 שנה האחרונות
את אותו הגול מכובשים מזדמנים אחרים.
נחמה קטנה -המקום הראשון במצעד גולים דקה 90 שהנבחרת חוטפת, בדגש על האיוולת -עדיין שמור לגול מול פורטוגל,
למרות האיום מכיוונו של כיאל,
גאולה – כנראה רק שיר נחמד של חמי רודנר.

אורן השני 10 בספטמבר 2019

פורטוגל?? רשום על אנדי הרצוג בטאבו, בין הרגליים של נמני

צחי 10 בספטמבר 2019

כתבתי-"בדגש על האיוולת"
מבחינת חשיבות אין ספק לגבי מה שאתה כתבת.
לא יודע בן כמה אתה,אולי תצטרך לשאול את אורן הראשון לגבי ההפסד בפולין במוקדמות יורו 96,
הרבה הרבה יותר אכזרי מאמש (הייתה נבחרת עם שחקנים טובים) – תצוגת אימים של גינצבורג בשער(כועס עליו יותר על המשחק שלו אז ובכלל קמפיין גרוע שלו, מהפרשנות שלו היום בערוץ 5)
השוונו וכבשנו בדקות הסיום של המחצית הראשונה את המהפך(הכי לא ישראלי שיש) רק כדי להפסיד 4:2 (הכי ישראלי שיש).
המבחן של הרצוג הוא סופר מורכב – גם טכנית(שחקנים) ולא מעט בראש(שחקנים) – ייאמר לזכותו – נתן ראיון שכולו כפה אחת גדולה בפרצוף של קודמיו הפוליטיקאיים המאוסים.

אורן השני 10 בספטמבר 2019

זה נכון, למרות שלדעתי קודמיו ניסו להתמודד עם הביקורת על עצם התאמתם לתפקיד ואילו מעמדו של הרצוג הרבה יותר יציב / דעת הקהל כלפיו הרבה יותר חיובית כרגע.

בכל זאת, יש בזה משהו, כמו נילסן שלא חיפש תירוצים ואת "הזוית החיובית" והתפטר למרות שיכול היה להמשיך אם היה מעוניין בכך.

Matipool 10 בספטמבר 2019

לחמי ואיפה הילד יש דווקא כמה שירים שמתאימים ומסמלים את הנבחרת – נפלת חזק, מה שעובר עלי, מישהו שומע אותי (הרצוג שר לעצמו), העצב שלה, איפה הרוח..

holden 10 בספטמבר 2019

שיר אחולמניוקי נפלת חזק,
מה עשיתם מאנדי הרצוג? אשכרה נהפך לבנימין זאב הרצל.
כולה שינה מערך שנכפה עליו עקב היתרון הסלובני סמוך למחצית,
מאמן הססן ושמרן ההרצוג הזה,
שמתי במאצ ווינר 50 לירות על תוצאה של :4-2 לסלובנים , לא הייתי רחוק מזכייה,
יחס של פי 86, פשוט ידעתי ההגנה שלנו רעועה, לא היה חסר הרבה שאזכה , היתה בעיטה רשלנית ממש בסיום של החלוץ הסלובני שמשחק באטלאנטה,

השני הוילי הזה בכלל נהנה פה, אין לו מפקד או מפקח על הראש, במקום שוילי יתעסק עם הילדים, הנערים והנוער הוא משמש כלהקת עידוד להרצוג בבוגרים,

מצאו אמריקה פה האוסטרים, קצת מזכיר את ההולנדים בחיפה,
יומרות מפה עד אירופה , תוצאות גורנישט מיט גורנישט,

נאתכו אמנם במקרה הבקיע לאובלק אבל היה בחזקת נעדר כל המשחק,
לא ראיתי שינוי משמעותי בהישגים של הנבחרת הלאומית, מה שהיה הוא שיהיה,
מקום שלישי או רביעי בבית,

לא שותף לאופוריה סביב אנדי

צחי 10 בספטמבר 2019

לגמרי לא חף מטעויות במיוחד מול מקדוניה בבית וגם מול פולין בחוץ הוא לא ממש תיפקד והגיב/ייצב,
מכאן ועד לכתוב "תוצאות גורנישט מיט גורנישט" זה לא רציני,
עם מי תוצאות? כמעט כל נבחרת בבית הזה טובה יותר מישראל מבחינת חומר שחקנים שלא לדבר על ההגנה,
איך לא יהיה הססן ושמרן עם מה שיש לו?
עם מי להעיז לצאת קדימה שיש לך הגנה כ"כ חלשה והכי עצוב מה התחליף שלהם כרגע…
כרגע בחזקת מוציא זהבי מן הסלע כי זה מה יש

רובי פאולר 11 בספטמבר 2019

ולכבוד נערות הליווי – אישה אישה אישה….

רובי פאולר 11 בספטמבר 2019

של שרון הולצמן באבטיפוס אבל עדיין מתאים לסריה שמתיפול הביא

צחי 11 בספטמבר 2019

גם השיר מועקה שלהם יושב טוב על הנבחרת,
אכן נבחרת שצועקת אני לא מספיק טובה….

matipool 12 בספטמבר 2019

נקמת הטרקטור גם רוצים להיכנס למשחק עם "עפיפונים" ו"משחק של דמעות".

שימחה ריף 10 בספטמבר 2019

לדעתי ברקוביץ היה גדול כשחקן מרביבו ובספק גדול הכדורגלנים מישראל,הבעיה שהוא אדם קטן,וכנראה שלא סתם בעטו לו בראש(הארטסון) …בנבחרת לא ידעו לשחק בלי ברקוביץ,הכל היה עובר דרכו ,והוא ידע להחזיק כדור ולתת מסירת עומק לגולכמו סוג של ריקלמה -פליימייקר.
וואלה אם הוא היה נראה כמו פוגבה ופיזי כמוהו הייתי יכול להשוות ולהגיד שהוא אפילו תרם יותר לקבוצה יותר מפוגבה-פוגבה שחקן משלים-ברקו שחקן שאתה בונה מסביבו קבוצה

רומן 11 בספטמבר 2019

זה מצחיק בכלל להשוות בין ברקו לרביבו, זה לא אותו סדר גודל.
היה לי לא מזמן קטע מצחיק, אני נכנס עם הבן שלי למעלית, ופתאום נכנס לא אחר ממוטלה שפיגלר, אני מסתכל עליו, ואומר "הנה תראה אתה לא תאמין, אבל עומד פה איתנו השחקן הישראלי ההכי גדול בהיסטוריה", הבן שלי לא פראייר אומר "אבל אבא, אמרת שזה אייל ברקוביץ'" , הייתי קצת מפודח, ואז מוטלה צחק ואמר "תקשיב לאבא שלך, הוא יודע על מה הוא מדבר"

צור שפי 11 בספטמבר 2019

אחלה סיפור. למוטל'ה תמיד היה חוש הומור משובח, כולל הומור עצמי. לפחות בקטע הזה הוא הרבה רמות מעל הדור הנוכחי בו שחקנים לוקחים את עצמם ביותר מדי רצינות.

אורן השני 11 בספטמבר 2019

זה היה בציניות

Ollie Williams 13 בספטמבר 2019

זה הדור הכי מוכשר של הנבחרת אולי אי פעם
שפעם אחת גירד פלייאוף כי זכה בג'קפוט של נסחרת דרג 2 בתהליך התרסקות כפי שכבר סיפרו אחרים.

האמת, נשאר דווקא לדמיין לאן הדור הזה יכל להגיע אם לא היה לו מאמן/ליצן

שימחה ריף 10 בספטמבר 2019

כל עוד לא נהיה בבית אסיה או לחליפין תהיה איזה סופר נני מרשעת קשוחה שתדרוש מהשחקנים-לא נעלה בחיים לגביע העולם שוב.
הנבחרת הזאת עוד יכולה להפסיד לקבוצת צוענים שיכורים מברצלונה..כן רק בגלל השם ברצלונה

holden 10 בספטמבר 2019

מה היה קורה אם הרצוג היה פותח מלכתחילה בהרכב שנכפה עליו בדיעבד?
זה לא שאנדי קיבל במחצית זריקת אומץ, פשוט הוא הבין שאין לו ברירה,
זה כמו מישהו שעומד על חומות עכו ובחור מכוון עליו רובה, אותו אחד מעדיף לזנק למים משש מטר ולהינצל מהירי, זה עושה אותו אמיץ? שאלה לפילוסופים,

הרצוג מאמן שמרן לא יעזור בית דין,
הולך עם נאתכו יד ביד כמו שהלכתי עם ילדה בכיתה ד, לכל מקום יד ביד העיקר להוכיח לה או לנאתכו נאמנות,
בכדורגל השורה התחתונה מעניינת,
עלית ליורו או לא עלית?
יעלה אגיד מברוק, יסיים רביעי תחזור לוינה תאכל שטרודל שם או את השוקולד האגדי משוויץ שיש להם חנות דגל בוינה:Sprüngli

צחי 10 בספטמבר 2019

אני רק מזכיר לך שגם לאחר ההרפתקאות במחצית השנייה עם הרכב קדמי ומעיז הרבה יותר סיימת בתיקו 2:2,
זו אכן הייתה אחת המחציות היותר טובות של הנבחרת מזה שנים ולגבי נאתכו מסכים – כל מילה מיותרת,
עדיין הגנתית השוער לקח 2 גולים(בתחילת המשחק 1 מול 1 והמספרת) ככה שתעוזה בלי קו אחורי נורמלי
עדיין לשיטתך במבחן השורה התחתונה לא תביא אותנו לשום מקום.
זה לא בעמדת המאמן holden

בני תבורי 11 בספטמבר 2019

holden,
אל תיטפל להרצוג, אני לא מקדש אותו, מבחינתי שיהיה מישהו אחר שיקבל את הסמכויות והזמן.

Matipool 11 בספטמבר 2019

גם זאכר טורט זה סבבה אם מתחשק לגוון את השטרודל ובכלל וינה זה אחלה ולא נראה לי שהרצוג יסבול שם.

איציק 11 בספטמבר 2019

"וינה זה אחלה" אהה, ממש לא בחלק העליון של הרשימה.

Matipool 11 בספטמבר 2019

שמע, 4-5 ימים בכריסמס עם כל השווקים, הקישוטים, העוגות, הקפה ולקינוח קצת פתיתי שלג רכים זה שוס.

איציק 11 בספטמבר 2019

איחרתי ב-3 שבועות, היתי באמצע ינואר. לא שזה מקום רע, אבל לא בטופ של הרשימה.
את פתיתי השלג קיבלתי כמה ימים לפני בצ'כיה והיה נפלא. אפילו לראשונה בחיי עשיתי קרוס קנטרי (אם לא להחשיב את הניסיון בגיל 4), איזה כייף לא נורמלי.

אולג נדודה 11 בספטמבר 2019

נו ולמרות הכל שהרצוג שמרן עדיין ההגנה של הנבחרת בדיחה והם מקבלים גולים של נערים ג'.
אין בעיה להיות שמרן,הרי סך הכל יש לך הגנה רעועה אז אתה צריך קשר אחורי שיעשה עבודה שחורה כמו נאתכו,גם זידאן אינו מאמן הרפתקאן ולדעתי אחד מ3 השחקנים הראשונים בכל הרכב שלו שהוא בוחר זה קאסימירו.
הרצוג גם קיבל דור מעפן…אין לך שוער יציב כמו אוואט או בלם שהתמודד מול דרוגבה או רוני כמו טל בן חיים.
מוריניו עשה קריירה מפוארת מלהיות שמרן ולהחנות את האוטובוס כדי לשמור על 1-0.

אני בעד לנסות ולתת למישהו אחר מהרצוג לאמן את הנבחרת,כי בסוף הקמפיין,אין תוצאות,אין שיטה,אין דרך ולדעתי גם אין חיבור ומחוייבות בין המאמן לשחקנים.

אחד העם 11 בספטמבר 2019

אמן.
כשעלינו ליתרון, כתבתי לחבר "איך נחזיק מעמד חצי שעה?"
קיבלתי תשובה אחרי שלוש דקות.
אנחנו לא יודעים להתגונן. כל הקבוצה.
אין מספיק מגרשי אימון בארץ
לא מלמדים ילדים יסודות של כדורגל. לא מקפידים על בניית הגוף, תזונה נכונה.
אין עצימות גבוהה באימונים, לא מיומנים בחשיבה מהירה, בשחרור כדור בנגיעה, בהגבהות כדור תוך כדי תנועה ובכלל בהגבהה מדוייקת, בעצירת כדור על שטח מצומצם, בדיוק במסירה.
ואז באים מול נבחרות אירופאיות שמורגלות לחשוב מהר ולבצע מהר מילדות, שחסונות ומהירות, שמשחקות בנגיעה וראינו מה קורה.
ככה שנים. ראיתי כבר את ישראל יושבת על סקוטלנד ברמת גן, טבק ודמתי מחמיצים ואז קרן ודלגליש. מובילים נגד ספרד עם גול אדיר של חזן והסוף ידוע. מובילים נגד אנדי הרצוג השחקן ברמת גן בזמן פציעות וחוטפים.
אין לי רבע טענה לשחקנים. הם עושים כמיטב יכולתם וזה לא מספיק. כל אירופה מתקדמת משנה לשנה ואנחנו תקועים.
אשמח אם יחתימו את הצוות הזר הזה לתקופה ארוכה ויישמו את ההמלצות של רוטשטיינר, ככתבן וכלשונן.
הנכד של רוזן משחק בנוער של מכבי, הלוואי שגם הנכדים של מיקו בלו ושייע שוואגר ודוד פרימו ואיציק ויסוקר. הם החזיקו את איטליה של מצולה, ריבה, ריברה ובונינסניה על 0:0.

רותם 11 בספטמבר 2019

אני מתגורר ליד אחת האקדמיות המפורסמות בארץ.
אפשר לכתוב ספר על השמועות והסיפורים משם.
קללות של מאמנים.
הורים על הגדר ואפילו מאמן אחד שהמליץ בחום לא ללכת לבית הספר כי זה מבזבז זמן אימונים.

לא ארחיב מדוע אין סיכוי שאשים את הילדים שלי במסגרת שכזאת לשנים ארוכות.

לא יהיה כאן כלום גם עוד 20 שנה.
בלי קשר למגרשים ואם יש או אין אויר בכדור.

אבי גלברט 11 בספטמבר 2019

כתבה טובה ונכונה ברובה .
11 שנה אימנתי במחלקת נוער מהגדולות בארץ.
הבעיה הראשונה היא רמת המאמנים וזה מתחיל בקורס המאמנים העלוב שיש בארץ. כולם מתקבלים העיקר שישלמו. יש שם מאמנים שלא ההיתי רוצה שיאמנו את הילדים שלי….
דבר נוסף זה התערבות והשפעת ההורים במחלקות הנוער. החלום האולטימטיבי של הורה לילד בן 8 הוא שהילד יביא הביתה בגיל 18 מיליונים וכל האמצעים כשרים.
אי אפשר כמובן להתעלם מהבטים סוציו אקונומים, יש הבדל גדול בין החומר האנושי המגיע לכדורגל לבין טניס, שחיה, אופניים, כדורסל או כדוריד ולא יעזור כלום. נכון כדורגל זה משחק עממי ולא צריך להיות מדען טילים וככה זה בכול העולם. אבל, החוסר אינטלגנציה יבוא לידי ביטוי ברמות הגבוהות ויעצור את ההתפצחות בגילאים הצעירים .
הילד הישראלי בניגוד לדעה הקיימת אוהב להשקיע ולהתאמץ הבעיה שלו זה הכוונה ומאמנים עם אישיות רצינית . ראיתי במו עיני ילדים עם מוטיבציית שיא עם רצון אז להשקיע שגם שיש 4 אימונים בשבוע מוכנים לפעמים להישאר אחרי אימון ללמוד דברים ולעשות עוד כושר. הילדים חייבים מאמנים טובים ויצירתים, משקיעים ואוביקטיבים. המתקנים זה לא תרוץ. טוב שיש מתקנים אבל אפשר לעשות אחלה אימון מידי פעם גם על רבע מגרש ל 20 ילדים. השאלה איך מארגנים את האימון, מה עושים, איך כולם עובדים כל האימון מבלי לבזבז זמן, בקיצור רמת מאמנים .
הגיע הזמן להנמיך ציפיות, לא נגיע לכלום בקרוב כל עוד לא נבנה מהיסוד מהתחלה. זה שאין יור להתאחדות זה לא מקרי, כל המדינה פרטצ' וככה זה נראה .כיום מי שמתקדם(לא בטוח) זה ילדים להורים עמידים שיכולים לקדם את הילד גם בלי יכולת מוכחת עד גיל נוער ושם בבוגרים הבלוף מתגלה.
במחלקות גדולות וטובות יחסית בארץ יש היום עבודה אישית ופרטנית עם ילדים מחוננים וזה ההתחלה למשהו חדש … .מועדון שיעשה את זה בעקביות יגיע לתוצאות שבסוף יגיעו גם לרמה הלאומית .

רובי פאולר 11 בספטמבר 2019

דברים כדורבנות.
אתה חושב שאנדי הרצוג בא הביתה לאשתו ואמר לה:
ערב ערב אני נוסע לדיסקוטקים המסריחים האלה עם האידיוט הזה בשביל מה? מה אני נהנה מזה? אני הולך לרקוד לחפש בחורות תגידי לי? זה בשביל לחם. לחם!! בשביל בגדים, מים, חשמל וזה משגע אותי מילי ,זה מטריף אותי , ואת יודעת את זה! זו התקופה הכי מחורבנת שהיתה לי בחיים…

אבי גלברט 12 בספטמבר 2019

כן, כן במקום לאכול שטרודלים ושניצלים וינאי משובח באפנצל הוא חייב לאכול את הקוקטס הזה שאמא של אורן חזן מכינה וזה שורף פעמים….

אולג נדודה 11 בספטמבר 2019

מה המדד שאפשר לומר שמאמן א' הוא מאמן טוב ומגיע לו שכר פי 3 .ממאמן ב' שהוא מאמן כמו מורה לספורט עם ביצה זולגת?
איך אפשר למדוד את זה?

אחד העם 12 בספטמבר 2019

אפשר להכשיר
ללמד את המחברת של שפיגל (כמשל) ואז לערוך בחינות תיאורטיות ומעשיות
לקיים רענונים והשתלמויות עם בעלי מקצוע איכותיים ולחייב את הקבוצות לשלוח לפחות לאחת בשנה

אבי גלברט 12 בספטמבר 2019

ועוד איך אפשר למדוד ….בארץ יש נטייה במחלוקות נוער להעסיק הרבה שחקני עבר…מי אמר שהם מאמנים טובים, ויותר גרוע, מקצועיים והגונים ?
ציון בקורס מאמנים(מצ'וקמק להחריד) הוא לא חזות הכול. כתבתי ואחדד יותר, אינטיליגנציה, ידע, גישה טובה לילדים ולנוער, יכולות חברתיות ומקצועיות טובות, רצון להשקיע 24/7 תמורת משכורת עלובה, סביבת עבודה תומכת ומקצועית וכו.. מורה לספורט עם ביצה זולגת כהגדרתך לא בהכרח יהיה פחות טוב משחקן עבר מסוקס עם אי קיו 0 …..
שוב, בסופו של יום אנחנו בלבנט ומאמנים גם טובים חייבים לפעמים להתפשר ולהתאים את עצמם לסביבה.
איך אמר לי פעם עוזר מאמן שלי, תהיה עקום כמו כולם…או במילים אחרות ברומא תתנהג כמו רומני..
ככה לא נגיע לכלום. אם אני מגיע למצב שמנהל מחלקת הנוער מדבר איתי ואני אף פעם לא יודע אם הוא צוחק או רציני או יותר גרוע מזה משקר לאן נגיע.
מאט מאד מנהלים מקצועיים של מח נוער יושבים עם מאמנים ומנתחים דברים. לי היה הכבוד לעבוד עם אחד כזה וממנו למדתי הרבה …בקיצור חוזר שוב, חוץ מהבלחה פה ושם אין כרגע עתיד ורוד באופק…

גיא 12 בספטמבר 2019

מרתק ונכון. כאחד שחושב שיש לו את הכישורים היצירתיים לשדרג כאן את הכדורגל (אפילו לא צריך להעתיק מתודיקות, אפשר להיות מקורי ולהמציא שיטות חדשות) החומר האנושי הבעייתי (כל מיני ערסים ואגרסיביים למינהם) מאוד מרתיע אותי וכל פעם מחדש גורם לי לרדת מהרעיון הזה של לנסות ולהיכנס לתחום הזה. אם הכדורגל שלנו היה מורכב מחומר אנושי איכותי, כמו באירגונים ישראלים מוצלחים אחרים, היינו נוחלים הצלחה רבה. הכל מתחיל ונגמר באיכות האנשים של האירגון וברמת היצירתיות שלהם.

Comments closed