עונת המלפפונים – מכבי נתניה – תומר חרוב

עד בערך שהוצאתי רישיון ראיתי את הפועל בעיקר בקופסא – ככה זה כשאתה גדל במושב שהעיר המרכזית שלו זה נתניה (וכפר יונה) – בשנים האחרונות אני סוגר מעגל ורואה את הפועל לא מעט באצטדיון הרדיוס בנתניה. ותמיד תהיי לי פינה חמה לקבוצה הזו ולזיכרונות מהקבוצה האגדית של פעם (האחיין שלי בן ה6 לא מוכן לשים על עצמו אף חולצה מלבד זו של בית הספר לכדורגל של עודד מכנס , צודק). נתניה זו לא עוד קבוצה בשביל חלק גדול מאוהדי הכדורגל בישראל.

עד כה פינת נוסטלגיה.

בסיפור הזה אני מרגיש שהייתי לא פעם (ולא רחוק ממנו עדיין) – סיפור של ניהול גרוע עד מרושע ,של חוסר יכולת להוציא אפילו חלק קטן מפוטנציאל ענק, נתניה שהיא סוג של עיר בירה למרחב גיאוגרפי לא קטן ועיר גדולה בפני עצמה, עם אצטדיון מודרני, קהל ענק (לזכור את הרבבות שהגיעו רק בשנה שעברה לגמר הגביע) ומותג חזק לא מצליחה לעמוד על הרגליים.

ואת הפיתרון צריך לגלגל כמו שתומר רשם לאוהדים אבל גם לעיריה – זו שמתיימרת להיות עיר הספורט של ישראל – מהלך משותף שיאפשר לאוהדים בחסות עירונית לקום ולהעמיד את העסק על הרגליים – תקראו לזה איך שאתם רוצים , בסופו של דבר ייתכן ואין דרך אחרת.

ואף מילה על הבקרה התקציבית

***

היסטורית הטבע של ההרס/ "תומר חרוב"

לא רציתי לכתוב את הטור הזה. בעל הבלוג פקד עלי וכשמישהו שקוראים לו פרנקו (אפילו אם הוא אדום) אומר לך לעשות משהו אז אתה מקשיב ומבצע. אבל לא רציתי לכתוב על עונת המלפפונים של נתניה. עונת מלפפונים היא בדרך כלל העונה הכי טובה של השנה, אין לך מחויבות בשבתות ואתה בחופש, משחק מנג'ר בראש עם הקבוצה האהובה עליך ושמות המועמדים שזורמים באינטרנט, זו עונת החלומות. ואצלנו? היום? עמק הבלהות. מתפללים שיקחו מאיתנו חוזים כדי לתחזק את פינת הקפה במתחם האימונים. תיכף אגיע לרשימת המומלצים בסגל שלנו מתוך אלו שברור שלא ימשיכו אצלנו, אבל קודם צריך להסביר מה בדיוק המצב של מכבי נתניה.

אלי שגב יושב לו באפריקה ליד הבריכה באיזה ריזורט מאובטח, שותה מאי טאי ומרגיש מליון דולר בזמן שהקבוצה שהוא עדיין רשום כבעלים שלה נמצאת בחוב השנהב. כמה? אומרים לנו שבין עשרה לשישה עשר מליון, אז עשינו צמצום מהיר וסגרנו על שלוש עשרה. מה עושים עכשיו? בינתיים כלום, מחכים. אולי יבוא מישהו שיסכים לקחת הלוואה בשביל הקבוצה, להביא כמה שקלים מהבית, להעמיד תקציב צנוע – אבל כזה שיספיק כדי להפריש בכל שנה כמה גרושים כדי לסגור את הגירעון- ושלום על היהלום. פינטזו שזה יהיה יוסי מאור (מחזיק ב25 אחוז מהקבוצה אבל גם במסמך מול שגב שאומר שאין לו שום מחויבות וסמכות על הקבוצה) ביחד עם עוד כמה חברלצים נחמדים (באמת) שבכל מקרה משכיבים כל שנה כסף כספונסרשיפ ותרומה אבל כמו שכל אוהד שלה יודע, מכבי נתניה זו מחלה ממארת ומאמללת, שומר נפשו ירחק.

אבל לא זו הבעיה שלנו כאוהדים, הבעיה היא שגם אם ימצאו פיתרון (וימצאו), עוד שנתיים שלוש גג נמצא עצמנו באותו מצב כי אין עתיד לחיים מהיד לפה. הניהול של השנים האחרונות אולי הצליח לשרוד יפה מאוד אבל לנו נמאס ואנחנו רוצים לרדת מהאי ולמצוא קצת יציבות. לאט לאט נופל לנו האסימון שאם לא נתערב זה לא באמת יקרה. אז ניסינו להרים עצרת בכיכר העיר להצלת הקבוצה ולמרות שההיענות הייתה די חלשה אפשר היה לראות בעיניים של אנשים את הזיק של ההתארגנות ושל העשייה, גם האדישים  והסקפטיים ביותר מבינים שאין לנו רגע אחר ואנחנו צריכים לקחת אחריות על גורלנו ושאם זה קורה במידה מסוימת גם בהפועל וגם בכפר סבא, אין סיבה שלא בנתניה. כי אם מכבי תל אביב הולכת לשלוט בליגה ומכבי חיפה הולכת להילחם בה עם כל המשאבים שמחלקת הנוער שלנו מסוגלת לספק לה אז לפחות שנהנה ושזה יהיה שלנו.

***

ועד שזה יהיה שלנו, אם בכלל, אנחנו מממשים נכסים כדי להצליח לאכול משהו. אז את לארי קאיודה הנפלא כבר מכרנו לאוסטריה וינה ומהחוזה (והתשלום לטביב) של אריאל הרוש החביב כבר נפטרנו לטובת הפועל אבל עדיין יש שני שמות ששווים משהו על אמת בשוק ההעברות. למרות שאפילו אני הצלחתי להתאהב בו, ערן לוי האלוהי כנראה יעזוב לשמחתה של ההנהלה שתשמח להיפטר מהחוזה הגדול שלו. על ערן אני יכול להגיד שהוא באמת גאון על המגרש אבל בניגוד למה שחושבים, הוא לא משוגע מחוצה לו. בהינתן מאמן רציני שיודע לדבר איתו, מדובר באחד האנשים החיוביים והנחמדים בכדורגל הישראלי שסובל מתדמית איומה (אנשים אשכרה משווים אותו לראובן עובד). השחקן השני הוא איאד אבו עביד שאמנם לא ברור אם הוא שייך לנתניה או לטוברוק (ותודה לשגב שערך הסכם בעל פה עם אריק איזיקוביץ שהשאיל לו שחקנים בתמורה לחולצות וציוד) אבל מדובר לטעמי בשחקן הצעיר המבטיח ביותר בישראל. עונת בכורה בבוגרים והוא השתלט באופן אבסולוטי על עמדת המגן ימני/בלם כשהוא יכול לשחק גם בקישור. הנתונים הפיזיים שלו מדהימים והוא משתפר ממשחק למשחק ולפי הפרסומים כדי להעביר אותו יצטרכו לשים סכום יפה על השולחן.

ויכולתי להמשיך ולספר על כל השטויות המדהימות שנעשו בשנה האחרונה, על נרקומן הציבור שרכש אותנו, על איזיקוביץ שאורב לטרף ועל הדלת של אורליצקי אבל האמת שהדבר שהכי הטריד אותי השבוע היה לשמוע שהתחילו לבנות על השטח של הקופסא, עוד דחפור בלב.

 

חטיפים סטטיסטיים לגמר ליגת האלופות
סיכום סדרת הגמר

31 Comments

יניב פרנקו 5 ביוני 2015

אוהדי בני יהודה , כפר סבא , הפועל חיפה ועוד – אנחנו רוצים אתכם .
הנהלת הבלוג
francoyaniv@gmail.com

ניתאי 6 ביוני 2015

אחלה פרויקט יניב.
תודה.

טל 12 5 ביוני 2015

כפר סבא חזרו,סוף סוף דרבי השרון האמתי,אבל בקצב הזה לא בטוח שתהיה קבוצה,נתניה עלולה לרדת מהר מאד…אז אני מתחיל להתרגל. בעונה הבאה אני הולך לראות את שמשון ת"א נגד בית"ר נורדיה ירושלים.

יואלזיניו 5 ביוני 2015

בכל שישי אני ביציע,
בלב זה בית"ר, בלב זה נורדיה.

טל, זה לא כל כך נורא.
אין אלי שגב, אין אלי טביב, אין יואב כץ. הרבה יותר גולים. תענוג.
לוקח שלוש דקות להתרגל. חמש דקות להתמכר.

ירוק 5 ביוני 2015

מעולה, תומר. מאחל לכם בהצלחה.

התרעמתי לעצמי על העקיצה שלך (כמובן) לעברנו. לאחר התאוששות יש לי שאלה: יש סיכוי שאבו עביד יבוא אלינו? :)

תומר חרוב 6 ביוני 2015

תלוי בכם. כרגע הפועל רוצה יותר ומוכנה לשלם (אלוהים יודע מאיזה כסף). אני מהמר שרוני לוי ירצה אותו ושהוא ירצה לשחק אצל רוני לוי שהשאיר אצלנו רושם אלוהי ולאור העובדה שלחיפה מאוד קל לקנות מאיתנו שחקנים אז הייתי אומר שהסיכוי לא רע.

ירוק 6 ביוני 2015

האמת, אני לא מכיר אותו כל כך. אבל אם אתה אומר שהוא תותח, אני מסוקרן. ואנחנו צריכים מגן ימני/בלם.

ואם אתה אומר שזה תלוי בנו, אני מניח שנמצא את הדרך לקלקל את ההזדמנות ולפספס אותו.

יניב פרנקו 6 ביוני 2015

אני נדלקתי עליו במשחק מול ביתר שבו חטף מהקהל את כל מה שאפשר לזרוק .
הוא נראה לי יותר בלם ממגן – אבל בכל מקרה אשמח שיבחר נכון

גיא זהר 5 ביוני 2015

עצוב. עצוב על השחקנים שהם לא ערן לוי ואבו עבייד. עצוב על עובדי המועדון שעומדים בפני שוקת שבורה. עצוב על קומבינות שבזמן שאנשים לקחו הלוואות, הביאו את רוני לוי שישקם את הקריירה על חשבונכם וגם מוטלה החזיק שתי מכוניות. עצוב על האדישות הכללית למצב.

מעיין אוהד מכבי 5 ביוני 2015

עוד תוצאה של בקרה תקציבית לא מתפקדת ותקציב מינימום שלא מחובר לפוטנציאל ההכנסות של 90% מקבוצות הליגה.
עצוב מאוד. מקווה בשבילכם שיימצא פתרון ראוי.

יואב 5 ביוני 2015

תומר,
יפת כתבת. סנטימנטים יש לי אליכם עוד מימי הזוהר. הייתי בשש אפס בקופסא(וישבתי מאחורי השער שבו ספגנו ארבע בחצי השני). את עודד הערצתי, את חולצת הגלי אהבתי. הרי בסוף שנות השבעים היה פינג פונג אליפויות ביננו.
רק הערה, גם ראובן עובד איש נחמד. במגרש ומחוצה לו.

תומר חרוב 6 ביוני 2015

יש מצב. התכוונתי להתרעם על כך שאנשים משווים בינם מקצועית. הקריירה של ערן מפוספסת אבל היא עדיין מכובדת. בכל מקום שהוא דרך הוא היה שחקן מוביל וכמעט בכל מקום הוא גם סיפק את המספרים ואת הרגעים הקסומים על הדשא כדי לגבות את זה. זה לא בר השוואה לראובן עובד.

יואב 6 ביוני 2015

נכון. עובד לא תיחזק את הכישרון הגדול שלו ונשר.

רן 6 ביוני 2015

אולי סופסוף מישהו יסביר לי את הקטע עם ראובן עובד? בכל טריבונה שישבתי אנשים אומרים שהוא היה הנער הכי כשרוני שראו בחיים שלהם
מה הסיפור שם?

שלו 6 ביוני 2015

יותר מדי…
יותר מדי הנער הכי מוכשר,
יותר מדי שומן כבש,
יותר מדי אגו.

מעט מדי…
מעט מדי עבודה,
מעט מדי משמעת,
מעט מדי שכל.

רועי מ 6 ביוני 2015

יפה, כמה נכון.
מאיזה מושב דרך אגב אתה במקור ?

תומר חרוב 6 ביוני 2015

זה פרנקו מהמושבים. אני נתניה הארד קור.

יניב פרנקו 6 ביוני 2015

אני מעולש.

צור שפי 6 ביוני 2015

מה עם גברת ראש העיר שתמונתה גם מפארת את הפוסט? עד כמה היא מחוייבת? מה היא עושה?

גיא זהר 6 ביוני 2015

מה היא צריכה לעשות פרט לדאוג לתנאי גישה ראויים לאצטדיון. הגיע הזמן שעיריות לא יזרקו כסף ציבורי על קבוצות פרטיות

D! פה ועכשיו 6 ביוני 2015

אמן.

תומר חרוב 6 ביוני 2015

אני לא התייחסתי ממש למרים (בנתניה תמיד משמיטים שמות משפחה) ועקרונית אני נוטה להסכים עם גיא זוהר. העירייה לא צריכה לשים כסף על כיסוי החובות של אנשים פרטיים. אבל היא כן יכולה ללכת לקראת הקבוצה בהרבה דברים אחרים, דמי השימוש באצטדיון שמכבידים מאוד מבחינה תקציבית זו אחת הדוגמאות. לעירייה יש מעורבות בקבוצה ומרים יודעת להשתמש בה כשצריך, כשחותמים על משהו חשוב וצריך להצטלם היא תמיד תהיה שם.
היא גם בולדוזרית אמיתית וכשהיא רוצה משהו קשה לעצור אותה. אני מקווה שהיא תעזור אבל רק בקונסטלציה שהאהודים הם חלק מהקבוצה.

יניב פרנקו 6 ביוני 2015

אם מכבי נתניה תיפול האצטדיון שהושקע בו הרבה כסף יעמוד ריק ? האם זה טוב לעיר ? לא.
צריך להבין שכספי עיריה שמושקעים בקבוצת כדורגל זה צא בהכרח דבר רע – אם זה מנוהל נכון ,בשיתוף אוהדים זה מהלך שמכניס למערכת האקולוגית בעיר לא מעט – לכן כמו מופע ביום העצמאות – אייל גולן בהמון כסף לא – מופע לרווחת התושבים כן .
אני חשבתי על מהלך שבו העיריה ״קונה״ 5 את הקבוצה – משלמת את החוב בפריסה לכמה שנים בתמורה להבטחת הניהול התקין – נראה לי מודל חלומי שבו לעיריה ולאוהדים יש 51 אחוז ולבעלי עסקים יש יתרה יכול לעבוד .

גיא זהר 7 ביוני 2015

קודם כל האצטדיון לא יעמוד ריק, יש רדיוסים! וברצינות, גם לגבי יום העצמאות עקרונית אני נגד. מבחינתי, שכל בתי הספר לכדורגל יהיו באחריות העיריות, מה שבאמת מציל את הנוער מעברינות ושליגות יתחילו רק מגיל 13-14. אם כבר מעבירים כסף שיהיה צבוע ובתנאי שהקבוצה תהיה בלווי חשב של העיריה או משהו דומה (לא שהעיריות הם גופים נקיים במיוחד), או שכמו שהציעו וכמו שהיה נהוג עד השנה בבאר שבע שהשימוש במתקנים יהיה בחינם. לא אוהב שהכסף שלי (והארונה בבאר שבע עולה בשנים האחרונות בקצב מטורף) משמש לרכישתו של צדק או נווקמה.

אבי ערך מוסף 6 ביוני 2015

נהניתי כל כך לראות את נתניה בשנתיים האחרונות, אני לא זוכר גם צמד כל כל דומיננטי ומשלים אחד את השני כמו יורק וקול… אההה סליחה קאיודה-ערן.
עצוב וטראגי כל כך הסיפור שלכם.
ולגבי ערן, הבחור הזה בגיל 18 ניבאו לו בכפר גלים גדולות, הוא היה אמור לצאת הכוכב הגדול הבא תוצרת מכבי חיפה אחרי עטר-ברקוביץ-קטן, אני זוכר בטורניר של הנוער באיטליה שנדהמו מהביצועים הטכניים שלו, ואינטר ועוד כמה חיזרו אחריו.
משהו התפקשש שם בדרך והוא לא הפך למה שהוא היה אמור להיות אבל עדיין הוא כוכב כדורגל…צבט לי כל כך ששלומי אזולאי מביתר(לא חצי ערן אפילו) מקבל זימון לנבחרת וערן בגלל התווית שנדבקה לו לעולם לא יוזמן, כל עוד מאמנים שמרנים כמו גוטמן יהיו שם. חבל.

אדם 6 ביוני 2015

בלי קשר לרעיון הנפלא של טורי האוהדים, העובדה שבזכותו שוב קיבלנו טור של תומר היא הצלחה משגשגת ועונג.

תומר חרוב 6 ביוני 2015

תודה רבה

ירוק 6 ביוני 2015

יניב – סחטיין שוב על הפרוייקט הזה, נהדר.
אתה גם מתגלה ככוכב המפתיע של עונת המלפפונים והרכש שהבאת עד כה הראה ניצוצות. שאפו

יניב פרנקו 6 ביוני 2015

תודה תודה .
הפרויקט צמא לעוד כמה מתנדבים ..

אריק האחר 7 ביוני 2015

יניב יופי של רעיון
תומר יופי של פוסט
אח נתניה נתניה איזה זיכרונות מרים מתוקים מקבוצה גדולה
ושחקנים ענקיים.
עיר של כדורגל והנהלה מחורבנת .
וערן לוי גאון כדורגל כשהראש בסדר.
רק בישראל יכול להיות גוף ושמו בקרה שיוצא ממנו חר…
למה זה מגיע לנו אוהדי הכדורגל.

רפאל 7 ביוני 2015

אחלה פרויקט, טוב שסרת לפקודתו של פרנקו : )
אני חוזר ואומר- גם כשיבוא מישהו ויציל את נתניה מהצרות העכשוויות שלה, עדיין נשארנו עם פורמט ליגה שלא באמת מאפשר תחרות ומקדם באופן בלעדי את מי שיש לו הכי הרבה כסף.
עד שלא נעשה משהו בנוגע לזה, נשאר בעיקר עם הדיבורים והכתיבה היפה של האוהדים הנחמדים.

Comments closed