אם רק תאמינו – תומר חרוב

אחרי ישראל איטליה - מסקנת הערב: ג'ורג'יו קייליני ציוני גדול

סך הכל היה כיף ביציע האיטלקי. הייתה אווירה נחמדה, לא מעט איטלקים שחיים בארץ ובאו להריע למולדת ולשיר את ההמנון עם ג'יג'י.  קיבלנו קצת יכולת טקטית, קצת קאטנצ'ו , קצת דפיקות לב ושער נהדר של אימובילה שסגר עניין בדרך כל כך אופיינית לנבחרת ישראל.

איטליה חסרה את האינטנסיביות שהייתה תחת קונטה וקייליני היה פשוט נורא עוד לפני האדום, טל בן חיים (אני מניח שהאופי החרא שלו עוזר לו להצליח בכדורגל הישראלי וזה חבל, כי הוא שחקן נהדר) הקשה עליו והביך אותו. לאיטלקים יש נטיה להסתבך במשחקי חוץ מול נבחרות נחותות במוקדמות, קרה במוקדמות היורו הקודם מול בולגריה ולפני 2014 מול אזרבייג'ן ובאופן כללי זו לא נבחרת מרשימה במוקדמות.

ועדיין כל השערים הובקעו מכדורגל מסודר. וראטי היה רמה מעל המשחק במחצית הראשונה, ברצאלי ובונוצ'י היו תענוג ועם הרעננות של אימובילה זה בהחלט מספיק מול ישראל. אם היו עוקבים אחרי ההגנה של הנבחרת והיו מקפידים ללחוץ יותר את גורש ובן ביטון זה היה נגמר מהר יותר.

*

באשר לנבחרת ישראל. הצד החיובי הוא שבעולם אקלקטי בו אתה לא יודע מי אויב ומי ידיד ובמדינה שהדבר היחיד שאולי יציב בה זה מזג האוויר שמטמטם לאנשים את הראש ופתאום הרכבות מפסיקות לעבוד, טוב שיש מוסד אחד ששומר על עקביות מרשימה לאורך שנים. השערים שישראל סופגת והדקות בהן היא סופגת אותם הם אותם שערים כבר שלושים שנה. הבלם שתמיד מחכה שהכדור הארוך יקפוץ פעם אחת על הקרקע לפני שהוא מנסה להרחיק אותו, המגן שמתבלבל בסגירה האלכסונית ובדיוק אחרי החמצה או מהלך לא רע. זה כל כך מתסכל שיש בזה משהו יפה.

אפשר להיות בעד הנבחרת ואפשר להיות נגדה (ומסתבר שאפשר גם להתווכח על זה הרבה). מה שבאמת עצוב זה שאף אחד לא באמת אוהב אותה. הכרוז מפציר בקהל שיעודד כמו מפעיל סנופי דיסקו בבריכת מלון באילת, האווירה במשחקים של רעננה יותר ביתית. וזה לא שאין אוהדים בישראל שיודעים לתת גרון לקבוצות שלהם, אווירה של משחק בין שני קהלים בליגת העל לא נופלת מליגות איכותיות יותר ממנה אבל האוהדים האלו לא באמת רוצים לבוא לעודד את הנבחרת ואלו לא אנשים שסולדים מלאומיות.

*

כי בניגוד למה שאיציק אלפסי כתב אתמול, הם לא מרגישים שהיא פשוט שלהם כי באמת שהיא לא. בית"ר פעם הייתה שלו ולקחו לו אותה, והיום נורדיה היא באמת שלו. ונתניה היא שלי גם כשמישהו מנסה לקחת לי אותה ואני צריך להילחם עליה וכך אצל כל אוהדי הקבוצות, הם לא יוותרו על הקבוצה שלהם גם כשהיא תהיה גרועה וגם לא כשיבואו ויהרסו לו אותה, מקסימום הם יקימו אותה מחדש בליגה ג'. אבל מרגיש כאילו הנבחרת היא של אף אחד, סתם עוד גוף בירוקרטי במדינה. כי כשאומרים לאוהדים שהם חייבים לקנות מנוי לליכטנשטיין ולאלבניה אם הם רוצים לראות את איטליה וספרד ואחרי שאנשים קונים מנויים כאלו במאות שקלים להם ולילדים הם פותחים מכירה של כרטיסים בודדים אז באמת שזה לא שלהם.

אני הולך לכדורגל ישראלי בכל שבוע. אני כנראה אהיה אמשיך ללכת בכל שישי-שבת-שני עוד הרבה שנים ואם יהיו לי ילדים אני בטח גם אגרור אותם לעניין. אני מאמין בו ואני מאמין שאפשר לשנות אותו, אני מאמין בפוליטיקה של מעורבות, אני מאמין בקהילה. אני מאמין שאנשים יכולים לבוא ולהתאחד סביב הכדורגל הישראלי וייצאו מזה דברים טובים.

בנבחרת ישראל אף אחד לא מאמין.

במקום ניצחון היסטורי, עוד קמפיין הלך
יומן האליפות של הג'איינטס - הקדמה

126 Comments

בני תבורי 6 בספטמבר 2016

בדיוק.

מאשקה 6 בספטמבר 2016

בדיוק !!!

אלון 6 בספטמבר 2016

גם לא ציוני וגם לא בטוח שיהיו לך ילדים?

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

לא רוצה לנחס…

ר.בקצה 6 בספטמבר 2016

נחמה פורתא

גיא זהר 6 בספטמבר 2016

ללא ציוניים אסור שיהיו ילדים? לא מכובד לכתוב דברים כאלו בבלוג של הבן אדם

עומרי (ירוק) 6 בספטמבר 2016

תגובה ממש לא מכובדת.

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

ר. בקצה
בתור איש ימין שגם הגיב פה בחריפות על ההתפנפנות של אלו שהכריזו על עצמם אנטי-ציוניים ואנטי הנבחרת אני חושב שצריך לדעת איפה הגבול והוא עובר בילדים (אפילו לא באבות ואמהות).
לא לעניין בן אדם.

ר.בקצה 6 בספטמבר 2016

שמעתי קללות גרועות יותר ליריבים במגרשי כדורגל, אך אם תומר נפגע, אזי אאחל לו 10 ילדים, כולם ציונים לעילא ולעילא ואוהדי נבחרת ישראל.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

לא נפגעתי אבל מסכים עם החברים פה שזה לא במקום. אגב, זה בדיוק מה שיקרה…:(

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

כן
זה שילדיו יהיו ציוניים יהיה נהדר… (-:

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

שיהיה לך ילד מפאיניק…

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

אין סכנה שכזאת

אמוץ כהן-פז 6 בספטמבר 2016

המפאי׳׳ניקים, האמיתיים, היו גדולי הימנים.

עומרי (ירוק) 6 בספטמבר 2016

כל עוד היא (זוכר שיש לך ילדה אם אני לא טועה, אסף) לא אוהדת בית"ר ת"א, זה כבר שיפור..

אריק 6 בספטמבר 2016

יפה תומר. אין גרוע כמו הקהל במשחקי הנבחרת. שתי קריאות. מעצבנות. ושקט.

אריאל גרייזס 6 בספטמבר 2016

הכי הצחיק אותי שאלישע (אני חושב) אמר שבחיים נבחרת איטליה לא התגוננה ככה. זה כאילו הוא בחיים לא ראה משחק שלהם. זה היה איטליה כל כך קלאסי. והנבחרת הזאת, כל כך צפויה. היציאה קדימה במחשבה שהם מבצעים לחץ על האיטלקים, השגיאות המטופשות בהגנה, ההגבהות הנוראיות מהאגפים – אולי הדבר שמעיד הכי הרבה על הכשלים הטכניים של הכדורגלן הישראלי, אין פה אחד שמסוגל להגביה כמו שצריך. איכשהו, גם אם אין אף אחד מול השחקן המגביה, עדיין הכדור יפגע במישהו בדרך.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

ציטוט גדול…

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

ועוד משהו שחשוב לציין פה: בעוד שלושה ימים יש מחזור בליגת העל ובלאומית ואף אוהד לא יודע מתי הקבוצה שלו משחקת אז שילכו מארד הם והנבחרת שלהם.

אורי 6 בספטמבר 2016

איטליה במכוון עומדת מאחור ומושכת אותנו קדימה כדי להביך אותנו במתפרצות ואלישע "מעולם לא ראה אותם מתגוננים ככה"
נו באמת, זה מתאים לגוטמן ורוני לוי להגיד

אביאל 6 בספטמבר 2016

זה באמת לא ברור, קורה משהו לכל המאמנים האלה שהם באים לאמן בנבחרת, כאילו הם הופכים למנותקים לגמרי.

סער 6 בספטמבר 2016

ציטוט של סרוסי: אשליות

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

זו ורסית הכדורגל של סינדרום ירושלים.

דניאל 6 בספטמבר 2016

סתם מתוך סקרנות , מה גורם לך לחשוב שלטל בן חיים יש אופי חרא אתה מכיר אותו אישית או משהו ?

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

על המגרש

דניאל 7 בספטמבר 2016

מה ראית אותו עושה על המגרש שגרם לך להגדיר אותו כמו צואה ?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בספטמבר 2016

לא צריך להכיר את הבנאדם כדי לראות את הדרך שבה הוא מתנהג לשחקנים שלידו.

אביאל 6 בספטמבר 2016

מיקו – כמו שאומרים על רונאלדו, לעומת זאת בחיים האמיתיים שמעת עליו רק דברים טובים מחוץ למגרש ומעולם לא שמעת שום שחקן או מאמן שעבדו איתו מילה אחת רעה.

אני לא יודע לגבי טל בן חיים, אבל ההתנהגות על המגרש היא לא באמת פרמטר להאם האדם טוב או לא.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בספטמבר 2016

את רונאלדו מצלמות הטלוויזיה תפסו מקלל שחקן בקבוצה שלו? או שחקן מהקבוצה היריבה?

omer 6 בספטמבר 2016

כן וכן

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

ועדכון נוסף: לא רק אוהדים לא יודעים מתי הקבוצות משחקות. גם ילדים בטרום ב, הכדורגל הישראלי משותק לחלוטין

יניב 6 בספטמבר 2016

לדעתי אתה פשוט מנסה להסביר את הרציונל שלך על למה אתה לא אוהב את נבחרת ישראל ולמה היא לא מעניינת.אז קודם כל זה זכותך ואני חושב שהבהרת את זה יפה מאוד בפוסט הקודם שלך.דבר שני אתה כבר לא אומר את דעתך אתה קובע עובדה,"בנבחרת ישראל אף אחד לא מאמין."מה שהיא ממש לא נכונה.
יכלת לשאול אותי למשל והיית מקבל תשובה שלמרות שאני יודע שלא נעפיל ולמרות שאיך שקיבלנו את איטליה בהגרלה אמרתי לחברים שלי שתיאור המשחק יהיה כדלקמן"ישראל שיחקה טוב ואפילו מצויין הנענו את הכדור,הגענו למצבים אבל היה חסר לנו הגרוש ללירה" וזה מה שבדיוק קרא.אבל מביחנתי פסגת השיאים בכדורגל תהיה אם נבחרת ישראל תעפיל למונדיאל במהלך חיי.זה הדבר שהכי הייתי רוצה בחיי(מבחינה ספורטיבית).ואלפסי בהחלט צדק אתמול זאת נבחרת שלי ומותר לי לקטר עליה,להתעצבן, לקוות ולחלום.ולך מותר לזלזל באנשים כמוני או בנחברת שלנו(סליחה שלי לא שלך) אבל הסברת את זה טוב מאוד בפוסט הקודם שלך ולדעתי עכשיו זה היה מיותר.(אני מקווה שלא תצלבו אותי שהעברתי ביקורת כי לא תרמתי לדהבאזר)

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

אני לא יודע אם אתה שמים לב אבל אני לא מרוצה מהמצב הזה, זה מבאס שזו החוויה במשחקי נבחרת.
ואני מקבל כל ביקורת באהבה, גם כאלו שהרבה פחות ענייניות משלך.

יניב 6 בספטמבר 2016

לגבי החוויה במשחקי הנבחרת אני מסכים איתך,משהו באמת קורה שמגיעים לעודד את הנבחרת,יכול להיות באמת כמו שכתבת המנויים היקרים,יכול להיות שבאמת לנבחרת אין אולטרס(במובן החיובי) שדואגים לשירים חדשים ומקוריים ודואגים לעודד כל הזמן,אבל אני בהחלט לא חושב שזה קשור לעניין שבנבחרת ישראל לא מאמינים.
לגבייך באופן אישי אז האמת שממש לא שמתי לב,אני הצלחתי להבין מהפוסטים שלך ומהתגובות שנבחרת ישראל לא מעניינת אותך ולא איכפת לך בכלל אם היא תצליח או לא .

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

וזה שלא כתבתי לדעתי לפני המשפט האחרון לא אומר שזו עובדה אבסולוטית, זו התחושה שלי.

אריאל גרייזס 6 בספטמבר 2016

מזכיר לי את השופט הזה ב"האשה הטובה" שמתעקש שעל כל טענה של אחד העו"ד הוא יוסיף "לדעתי".
ואני באמת לא מבין פה את הביקורת – אני בטוח שתומר לא חושב שאין אנשים שישמחו מאוד מעליה של הנבחרת למונדיאל, זה פשוט שהוא אומר שאף אחד לא מאמין שזה באמת יקרה. בשלב הזה לא נראה לי שמישהו מזלזל בנבחרת, היא עושה בדיוק את מה שאנחנו יודעים שהיא שווה. כבר יש אפס ציפייה.

יניב 6 בספטמבר 2016

אני לא הבנתי מהפוסט שהכוונה היא שאף אחד לא מאמין שנעלה במובן המופשט של המילה,אני יותר הבנתי מהמילה מאמין שלאף אחד לא איכפת מהנבחרת,מה שנקרא כן תצליח לא תצליח זה לא מעניין.או יותר מזה.אני כאוהד ולא משנה את מי אני אוהד,תמיד שהקבוצה שאני אוהד ולא משנה מה יחסי הכוחות ועד כמה הם מוטים לרעה כלפי הקבוצה שלי,פנימה בלב יש בי את התקווה שאולי אולי הפעם יקראו הניסים האלה שתמיד מתרחשים בספורט ואני אהיה בצד הניסי.ובנבחרת ישראל למרות שחוותי מהם רק אכזבות.(אני יליד אמצע שנות השבעים) כולל באוסטרליה.אני עדיין תמיד תמיד בלב פנימה(בלי שאף אחד רואה או שומע) מאמין שאולי אולי הפעם זה כן יקרה.ושתומר בה ומסביר לי לא את דעתו אלא למה אף אחד לא מאמין בנבחרת אז אני חושב שזה ממש לא נכון ועדיין יש לא מעט שמאמינים ואוהבים את נבחרת ישראל והיו כן רוצים צלחתה.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

זה גם וגם. ברור שאנשים רוצים בהצלחה של הנבחרת אבל אני גם מדבר פה על הכדורגל הישראלי בכללותו ולא רק במבחן התוצאה אם עלינו או לא.
אנשים מוכנים להתייחס לכדורגל הישראלי כל עוד זה בשורה התחתונה: ניצחנו – אנחנו גדולים, הפסדנו – אנחנו פח אבל יש הרבה מעבר לזה. אני מצטער לטחון את העניין הבאמת חשוב הזה אבל איך אוהד כדורגל שמגיע למשחק נבחרת ביום שני ולא יודע מתי הקבוצה שלו תשחק בסופ"ש (שלא לדבר על ילד במחלקת נוער והורים שצריכים להתארגן למשחקים) אמור להרגיש שייכות לכדורגל הישראלי?
הלאומיות והדגל זה מספיק עד מידה מסוימת. אתה יודע, גם מס הכנסה וביטוח לאומי זה של המדינה אבל אף אחד לא אוהב אותם וכאוהד כדורגל ישראלי ככה אני מרגיש שמתייחסים אלי, כמו מישהו שבא לרמות את ביטוח לאומי.

יניב 6 בספטמבר 2016

לגבי החלק הראשון אז פה אני בהחלט מסכים איתך,העניין של השעות זה ביזיון ופשוט בושה.אני פשוט עושה את ההפרדה שאמנם ההתאחדות היא קומביניה אחת גדולה ועד עכשיו אני פשוט לא מצליח להבין על מה ולמה עיני הוא יו"ר ההתאחדות,אפילו לוזון שאני לא סובל עוד היה הגיון במינוי שלו אבל עיני באמת לא ברור אבל הנבחרת היא עדיין הנבחרת של המדינה שלי שבה אני חיי ונכון לעכשיו ילדי חיים בה.אתה יודע מה זה לא עניין של לאומיות ודגל.אם תלך לאנגליה למשל ותפגוש אוהד כדורגל ופתאום הוא יגיד לך שהוא אוהד את ליברפול/יונייטד/צלסי אבל הוא לא סובל את נבחרת אנגליה והיא לא מעניינת אותו כי היא לא מצליחה לזכות בכלום.נראה לי תסריט מאוד קלוש יכול לקרות אבל בטח פחות מכמות האנשים פה בארץ שיגידו לך את אותו דבר.(לא בדקתי כן)

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

א. זה ממש לא קלוש, בטח שלא ביונייטד.
ב. שוב, תבדיל מכך שיש אכזבה מכשלונות לכך שהכדורגל הישראל בכללותו מתייחס באופן מחפיר לאוהדיו אז הם לא אוהבים אותו. עירד צפריר כתב על זה יפה בהארץ בהקשר של חולצות נבחרת איטליה. מי שהיה אתמול בסמי עופר יכול היה לחשוב שהיה רוב עצום לאוהדי איטליה, לא בגלל שהם היו רבים אלא כי כולם הגיעו עם חולצות נבחרת וקבוצות. מעטים הולכים עם חולצות נבחרת ישראל וליד המגרש בכלל לא טורחים למכור חולצות כאלו או מרצ'נדייז רשמי.

יניב 6 בספטמבר 2016

לגבי אנגליה אז לא בדקתי אבל עדיין נראה לי שהטרנד בארץ של לאחל לנבחרת שתפסיד או להגיד שהנבחרת לא מעניינת אותי הרבה יותר גדול.שמע סיפור אישי,שהייתי צעיר וטיילתי בדרום אמריקה היה לי שיער אורך ומשום מה כולם חשבו שאני מארגנטינה.כשהגעתי לברזיל עצרו אותי לא מעט ברזילאים שבדרך כלל זה היה מלווה בתנועה מגונה ובאימרה "פוטה מראדונה" אני כל הזמן נאלצתי להגיד שאני לא ארגנטינאי בכלל.וכולם כל הזמן הסבירו לי כמה ברזיל יותר טובה מארגנטינה בכדורגל.
מה שאני לא מצליח להבין אצלך תומר זה ככה.אני מבין את התסכול שלך מהכדורגל בכללותו בארץ ומהתנהגות ההתאחדות אבל אני לא מצליח להבין למה אתה מפנה אותו לנבחרת ישראל? זה הדיסוננס שאני לא מצליח להבין.אם נבחרת ישראל תצליח פעם זה בכלל לא יעניין אותי שאת ההצלחה יזקפו בהתאחדות לעצמם זה כמו שאנשי הועד האולימפי מייחסים את המדליות לתשתית ולמעטפת שהם נתנו.בסדר שידברו זה לא משפר את התדמית שלהם ובטח לא נותן להם שום נקודות זכות בציבור.ץ

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

הנבחרת היא חלון הראווה של הכדורגל הישראלי, היא גולת הכותרת של ההתאחדות.
חוץ מזה בפגרת נבחרת כותבים על הנבחרת, כשיואילו סוף סוף לקבוע משחק יהיה פוסט על שעריים

yaron 6 בספטמבר 2016

יש חנות של ההתאחדות – footballshop.org.il
ויש אפילו פופ-אפ יפה:

*האתר אתר אינו פעיל*
אנא חזרו מאוחר יותר

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

עלובי נפש

matipool 6 בספטמבר 2016

יניב – בכללי , בליברפול ואני חושב שגם במנצ'סטר , לא ממש סובלים את הנבחרת . היא מייצגת בעיניהם את לונדון העשירה עם החיים הטובים . לא אנגליה האמיתית .
לי קצת קשה להבין איך האלילים שלהם בשבת באנפילד ובאולד טראפורד , הופכים למוקצים כשהם משחקים עם מדי הנבחרת בוומבלי אבל יש גם לא מעט דוגמאות כאן בדה באזר ( דורפן בכבודו ובעצמו , אסף דה קופ ועוד ) .

יניב 6 בספטמבר 2016

אוקי אז דוגמא לא טובה.בכל מקרה האנגלים שאני פגשתי היו חולים על הנבחרת אבל כל האנגלים שפגשתי בחיי היו פחות מ15 אז מן הסתם מידגם לא מייצג.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

גם באיטליה המון דרומים לא אוהבים את הנבחרת, ובספרד כמובן שלא.

יניב 7 בספטמבר 2016

טוב זה לא חכמה זה כמו שתגיד שערבים-ישראלים לא אוהבים את הנבחרת.ידוע ומובן אבל זה לא המקרה אצלך(למיטב הבנתי)

כח הגברה 6 בספטמבר 2016

התייחסות לגבי הקהל והעידוד.
מהתרשמות שלי, באו למשחק הרבה אוהדים (צופים?) שלא באים בדרך כלל לכדורגל.
בנוסף, אין אף ארגון אוהדים של הנבחרת ואף אחד שמוביל את העידוד כמו בקבוצות.
וכמו שציינת, תחושת השייכות והמעורבות של האוהדים לגבי הנבחרת שונה מהתחושה של אוהדי קבוצות.
ההתאחדות יכולה לשקול, לדעתי, לשכור בתשלום אנשים שיארגנו את העידוד, אם זה חשוב לה.
בכללי, מסכים עם מה שכתבת על ההתאחדות והיחס שלה לאוהדים (נושא המנויים, למשל).

yaron 6 בספטמבר 2016

אבל נתנו לנו ריבוע ניילון לבן/כחול כדי שנוכל לנפנף.
ואם ראיתי נכון נתנו רק ליציע שמול המצלמות…
ההתאחדות זאת בדיחה עצובה שלא נגמרת.
וזה מעצבן במיוחד כי הגיע הרבה קהל כולל ממקומות רחוקים. מבוגרים, צעירים, הורים וילדים, בנים ובנות וההתאחדות פשוט משתינה על כ ו ל ם בקשת :-(

כח הגברה 6 בספטמבר 2016

אתה צודק, אצלנו מאחורי השער לא היה ריבוע ניילון.
אולי לא שילמנו מספיק.

Shadow 6 בספטמבר 2016

קוראים לזה חוסר במסורת.

אולי בעוד חמישים שנה יהיה אפשר לספר לנכדים שפעם אף אחד לא האמין.

yaron 6 בספטמבר 2016

יש לנו מסורת של חוסר מסורת :-)

אריק 6 בספטמבר 2016

הדיון על הנבחרת טרחני ומעייף. גם לי הם מעניינים ת`תחת.
השאלה איך לא נשברת מנתניה ומהליגות בארץ.
אני מאסתי מזמן בכל זה. והנה כשאני כבר שוקל ללכת (נגד פ“ת) מזיזים לי פתאום את המשחק. שילכו כולם קיבינימט לא רק הנבחרת.
יונייטד באנגליה, מנצ`סטר בישראל (ואיטליה, כמובן בטורנירים גדולים). וזהו.
ושילמדו להגן. ולמסור. ולהגביה.

בני תבורי 6 בספטמבר 2016

להגן ולמסור ולהגביה זה מה שבמדינות שבהן הכדורגל פרימיטיבי לומדים בגילאי הילדים בניגוד למעצמות כדורגל כמו ישראל ששם לומדים את תנועות האווירון ואת רפרטואר איי איי איי הרגו אותי שופט תוציא לו אדום ומתי מגיע ה ב.מ.וו שהזמנתי.

Guss 6 בספטמבר 2016

אני באמת שואל מחוסר ידיעה – במדינות אחרות לומדים להגן בגילאים מוקדמים?
הילד של אישתי בכיתה ה' וכבר 3 שנים בקבוצה, לא חושב שלימדו אותו אפילו פעם אחת הגנה. חשבתי אולי בגלל שזה מחייב חשיבה בוגרת יותר, מעט מאוד ילדים בגיל זה רוצים/חולמים להיות בלמים. כולם רוצים להבקיע או לבשל.
אטבל אשמח לדעת אם במקומות אחרים זה באמת שונה

yaron 6 בספטמבר 2016

במדינות אחרות לומדים כדורגל ברמה אחרת לגמרי.
לפני 20 שנה גרתי חמישה שבועות ממש מול מגרש האימונים של הנערים/ילדים של אייאקס אמסטרדם. יכולתי לראות אותם מתאמנים מהחלון.
ניסיתי להשוות לאימונים שלי בהפועל חדרה בערך באותו גיל… חחחחחחחחח
מדכא ברמות.

Guss 6 בספטמבר 2016

*אבל

בני תבורי 6 בספטמבר 2016

כן, במדינות אחרות – ואני יודע על גרמניה, צרפת ואנגליה, מעריך שגם באחרות – ילדים לא משחקים בליגות עד גילך נוער אלא בטורנירים פנימיים והעבודה על יסודות מתחילה בגיל צעיר מאוד ולמעשה לא נפסקת. נסה לראות פעם חימום לפני משחק של קבוצה או נבחרת ישראלית לעומת אחרות, ההבדלים ברורים גם בגישה.

אריק 6 בספטמבר 2016

ו"למה לא הכנסת את הבן שלי? יא מניאק!"

אמיתי 6 בספטמבר 2016

לא הייתי שנים באילת. סנופי דיסקו?

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

גם אני לא. זכרונות מהילדות עם תקליטן שמפציר בבני 12 ביישנים שיבואו לרקוד

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

האמת אחרת תומר.
תן לנבחרת קמפיין מוצלח ותראה עשרות אלפי אוהדים.
אנשים דווקא אוהבים את הנבחרת ורוצים בהצלחתה, יחד עם זאת כולם מבינים שהיא מוגבלת ביכולתה.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

גם מכבי נתניה הביאה עשרות אלפים לגמר גביע אבל את אלו שבאמת אכפת להם צריך בתקופות הלא טובות. ותראה את תגובתי ליניב בקשר לעניין של הצלחה או כישלון.

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

אבל זה לא עובד ככה.
כך לדוגמא מישהו שקיבל מחלה קשה, כמה חברים השארים איתו ?
זה הטבע האנושי.
יש גרעין אוהדים ויש שמצטרפים עם ההצלחה. זה בסדר.

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

נשארים

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

בשביל להחלים צריך את אלו שנשארים…

אדם בן דוד 6 בספטמבר 2016

אני איתך תומר.
לא יכול להיות שלא נדע מתי המשחקים.
לא יכול להיות שקבוצות הנוער משמות כמסחטת כספים למימון השחיתות בבוגרים במקום שהכספים יזרמו בכיוון ההפוך.
לא יכול להיות שהקהל אדיש ואם כבר הוא צועק משהו זה "ישראל למלחמה"-
באמת עכשיו- לא קשור שמאל ימין ומה הערבים היו עושים או לא עושים-
זה הרצון שלכם? מלחמה? זה משחסר לנו במדינה?
למה לא לצעוק "ישראל להתקפה"\ישראל עם הגבהה"\ ישראל אל הסגירה"\"שימו גול כי אין ברירה"\"ניתקע בחניה"?

איתמר 6 בספטמבר 2016

מבחינת הקהל הישראלי שזועק ״מלחמה מלחמה״, הנבחרת נמצאת על הרצף מחתרות>צה״ל>נבחרת ישראל.
לא לחינם נטען פעמים רבות על ידי מאמנים, שחקנים, עסקנים ועיתונאים שהנבחרת היא סוג של שירות מילואים ולכן שחקנים מחויבים להגיע במידה וזומנו לסגל.
רק בישראל (ואולי גם במקומות כמו צפון קוריאה, סין, איראן) אי אהבת הנבחרת נתפסת כקרובה לבוגדנות.

יניב 6 בספטמבר 2016

זה ממש אבל ממש לא נכון להגיד רק בישראל.תראה איך האמריקאים משתגעים על כל הנבחרות שלהם,סרבים,קרואטים,ארגנטינאים,ברזילים אפילו גרמנים,צרפתים או כמעט כל אומה שרק תחשוב עליה.תסתכל בכל האומות הנאורות והנחשבות על מצעדי הניצחון ברגע שהם זוכים באליפות עולם/אירופה או בכל תואר נחשב.תבוא ותגיד זה מבוים ושיש הצלחה אז כולם מצטרפים אבל עדיין אתה רואה את הלהט והפטריוטיות של כולם.
לי באופן אישי אין בעיה עם מי שלא אוהב את הנבחרת והוא בטח לא בוגד והוא אפילו פטריוט לא פחות ממני.אני פשוט לא אוהב את הקטע היעני טרנדי של מה איכפת לי מהנבחרת גם ככה הם לא שווים כלום.זה מה שמעצבן אותי בכל אופן.

אסף the kop 6 בספטמבר 2016

לחלוטין לא מדויק.
ישראל מלחמה היא קריאה מטומטמת אבל נובעת מההבנה שחוץ מלחימה אין לנו מה להציע בכדורגל.
לגבי הזדהות עם הנבחרת הלאומית, במדינות רבות יש טירוף סביב הנבחרת. אם זה בדרום אמריקה, אם זה בארה"ב ואפילו בניו-זילנד.
ישראל לא שונה בכלום מבחינת ההזדהות עם הנבחרת הלאומית וכל השוואה לאיראן וסין היא מופרכת.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

"ישראל אהבה"
ויפה שהתייחסת לעניין מועדי המשחקים, לא מבין איך אנשים לא משתגעים מזה.

אדם בן דוד 6 בספטמבר 2016

1. לא נגעתי בנושא ההזדהות. אני תמיד תמיד תמיד בעד הנבחרת. אפילו שאני משכנע את עצמי שאני לא באמת כי ההתאחדות ולוזון מגעילים אותי. אבל אני תמיד בעד הנבחרת כי ככה. בלי הסבר רציונלי.
2. לגבי הקריאות מלחמה מלחמה- אני מבין שחוץ ממלחמה וכו אין לנו מה להציע. עדיין. אנחנו חיים במציאות בה מלחמה אמיתית, מדממת ונוראית מתרחשת קילומטר וחצי מאיתנו ושמלחמות, כוללות או "מבצעים" שהם מלחמה בזעיר אנפין, מתרחשות פה אחת לשנה שנתיים-
הייתי רוצה להאמין שזאת מציאות שכל אחד פה היה מוותר עליה (ימנים כשמאלנים דתיים וחילונים אשכנזים ומזרחים וכל אדם שאינו בעל תאוות דמים).
עצם שילהוב איצטדיון שלם לקריאות שכאלה גורם לי אי נוחות גדולה.
ישראל אהבה- זה באמת רעיון טוב. ישראל בנשמה. ישראל בלי לפחד. או כל דבר אחר שאינו כולל אלימות עדיף בעיניי בהרבה.

3. אני מאוד מאוד מאוכזב שאין באמת יותר קולות שקוראות להחרים משחקים כי אין לנו מושג מתי הם.
אני אישית לא קניתי מנוי בשלוש שנים האחרונות רק בגלל זה. (האמת גם בגלל הרדיוסים). נולדו לי ילדים וכל השבתות מתוכננות מראש. איך אני יכול להפסיד בכל פעםמשחק אחר כי הוא פתאום בשבת בצהריים\ערב\יום ראשון\שני או בת"א או בנתניה?
שלא לדבר על ההורים של הילדים שאין להם ברירה כי הילד ממש רוצה והם לוקחים אותו למשחקים של הנוער ולא יכולים לתכנן כלום.
אני חושב שזה חוסר אונים נרכש.

shohat 6 בספטמבר 2016

השימוש בדימויי מלחמה בספורט (ובעידוד) נפוץ ברוב הארצות והקבוצות. הלוואי שנגיע גם אנחנו למצב שבו הריטואל התיאטרלי יהיה תחליף מושלם, מבלי שיעורר את האסוציאציות האקטואליות, שלאורן ההסתייגות שלך מובנת (עודף המלחמה שיש לנו, והבנה יומיומית של ההבדל).

בכל אופן, הקריאה "ישראל מלחמה" חושפת פער משמעותי בדמיון וביצירתיות ובהשקעה, שדי תואם לנבחרת.
השוו למשל ל- seminole war chant (המקור של שיר העידוד של FSU, אגב, היה צורם ובוטה יותר: massacre).

https://youtu.be/P99qdCxxfh4?t=1m10s

אדם בן דוד 6 בספטמבר 2016

לא הכרתי את הטקס הזה

אני עדיין חושב שאנחנו עדיין לא במקום בו קריאות לצאת למלחמה לא מפריעות.

ובלי קשר- איך זה שלרדסקינס מוצאים את המיץ- וטקס כזה בו יש "צ'יף" שרוכב על סוס עם כידון וכל הטקס בישבן- עובר בשקט?

shohat 6 בספטמבר 2016

בנושא הראשון אני נוטה להסכים אתך. גם אני לא אוהב את קריאות המלחמה.

לגבי הנושא השני אתה מעורר שאלה מאוד מעניינת, שבהחלט קיים דיון לגביה. כך מציגים זאת אנשי האוניברסיטה (אין לי מושג כמה הטענות לגבי היחס החיובי של אנשי השבט נכונות).
“For almost 70 years, Florida State has worked closely, side by side, with the Seminole Tribe of Florida in a relationship that is mutually supportive and built on respect,” says Browning Brooks, the assistant vice president for university communications at Florida State University.

The university, whose athletic teams are known as the Seminoles, embraces its relationship with the Seminole Tribe of Florida and considers members of the tribe community partners. The tribe’s involvement is critical to the success of the university, say officials, not just a group of people whose name might conjure up inspiring imagery for student athletes on a war path.

“This may be splitting hairs,” Brooks says, “but we do not have a mascot.”

The student who portrays the great Seminole warrior Osceola and rides the Appaloosa horse Renegade during football games must maintain good grades and demonstrate personal character. Portraying Osceola on game days is a great honor and one that is supported by members of the tribe, the women of which sew the garments worn by the Osceola actor, according to the university.

At Florida State, Brooks says, the university maintains an ongoing relationship with the tribe that goes beyond just “a man in feathers on a horse” riding out on game days. Instead, the university has “the honor” of being affiliated with the tribe, which administrators work hard to integrate into the entire university experience.

http://www.theatlantic.com/education/archive/2015/11/native-imagery-in-college-sports/417036/

shohat 6 בספטמבר 2016

כתבה נוספת, ברוח חיובית, על הקשר בין האוניברסיטה לשבט:
https://www.washingtonpost.com/sports/colleges/florida-states-unusual-bond-with-seminole-tribe-puts-mascot-debate-in-a-different-light/2014/12/29/5386841a-8eea-11e4-ba53-a477d66580ed_story.html#comments

המילה "רדסקינס" בפני עצמה נחשבת כתיוג גזעני בעל קונוטציה שלילית, להבדיל משם של שבט ושימוש במסורת שלו כהשראה.
(לא למדתי הנושא מספיק כדי להביע דעה אישית. השאלה בהחלט מעניינת).

אריאל גרייזס 6 בספטמבר 2016

גם פלורידה סטייט חוטפת על הנושא לא מעט (כמו גם הקליבלנד אינדיאנס עם הלוגו של האינדיאני המחייך ועוד קבוצות אחרות) אבל כמובן שאין מה להשוות ל"רד סקינס" שהוא כינוי ולא סתם שם של שבט

אדם בן דוד 7 בספטמבר 2016

מעניין מאוד. תודה רבה.
אני באופן אישי לא מבין מה ההבדל בין רדסקין לאינדיאן – לפחות הרדסקין מתייחס לילדים עצמם שכנראה היה להם גוון אדמדם ולא מכנה אותם בשם של בני ארץ אחרת שבטעות חשבו שאליה הגיעו.

אבל אני לא אינדאני אז אין לי מושג מה מעליב ומה לא.

אבל בכל מקרה נראה לי ששימוש במסורת לצורך בידור זה מעליב יותר.

אם הייתה איזה קבוצת "בויזי ז'ידס" שהיה לה מסקוט (סליחה לא מסקוט אלא מישהו מחופש שמלהיב את הקהל) שלבוש בטלית ותפילין ועושה מעין "שמע ישראל" כזה וכל הקהל צועק אחריו "שמע ישראל" – יש מצב שכבר היו עושים משהו בנידון.

עכשיו כשאני חושב על זה – זה יכול להיות גימיק נחמד למשחקים של הנבחרת…

shohat 7 בספטמבר 2016

גם אני לא יודע מה מעליב ומתי. כנראה זה קשור לפרספקטיבה, ובטוח שיש הבדל בין כינויים הנתפסים ככינויי גנאי לבין כינויים וסמלים שלאו דווקא נתפסים כשליליים.
Spartans, Trojans, Aztecs, Fighting Irish, Flying Dutch, Vikings, Celtics, Knickerbockers, ועוד.
גם הווריורס היה במקור לוגו/מאסקוט של native american (שונה לפני הרבה שנים).

ב-2005 ה-NCAA אישרו לפולרידה סטייט על השימוש בשם ובסמלים של שבט הסמינול, עקב תמיכה מוצהרת מצד נציגי השבט.

לעומת זאת ה-National Congress of American Indians הוציא התשדיר הבא בשבוע הסופרבול של 2014 כדי להבהיר את היחס לכינוי Redskins.
https://www.youtube.com/watch?v=mR-tbOxlhvE

דוד עראק 6 בספטמבר 2016

את המחצית הראשונה סיכם אב אחד שישב מאחוריי לילדיו:
"האיטלקים לא עברו את החצי".

זה אומר הכל.

אלעד כ 6 בספטמבר 2016

אתמול בדיבורים לפני המשחק (בתכניות הרדיו השונות), נחרדתי לגלות שאנשים מדברים בערגה על הנבחרת של לפני כ-10 שנים (של בניון, טב"ח הראשון וכו'). נחרדתי, כי אני זוכר שאלו היו נבחרות נוראיות, דלות בכישרון ובטח ובטח חיוורות לעומת ה-so called דור הזהב של ברקוביץ, רביבו ושות'. רוצה לומר, הכדורגל הישראלי נמצא בכזו נקודת שפל, שגם הדור הקודם נראה מבריק בהשוואה. אגב, אתמול פתחו 2 שחקנים שלא שמעתי עליהם מימיי (ועוד איזה 2 שהכרתי בקושי). אני אמנם לא ג'אנקי של כדורגל ישראלי, אבל כזה עוד לא קרה לי מאז קשטן העלה איזה שחקן אלמוני באחד המשחקים.

אריאל 6 בספטמבר 2016

חייב לומר לך בכנות שזה פוסט קצת חסר רגישות. אני ועוד אחרים לא מטומטמים אנחנו יודעים מי זו נבחרת ישראל ועדיין גם לאחר כל ההכחשות ונסיונות הגמילה משהו בלב נצבט עם כל הפסד.
אתה לא ציוני – זכותך. אוהב את איטליה – בסדר. אבל לדעתי הזכות לטנף על הנבחרת שמורה לאוהדים שלה. מה שאתה עושה גם אם לא בכוונה הוא סתם מעצבן.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

מעריך את הביקורת הכנה ומתנצל אם נפגעת אבל מציע שלא נקבע למי הזכות לכתוב מה. ואם לא היה ברור, אני כותב על כדורגל ישראלי ממקום אכפתי ומעורב.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

ועברתי שוב על הטקסט, נראה לי שמה שעשיתי זה לא בדיוק לטנף…

אריאל 6 בספטמבר 2016

בוא לא נדבר בשיח של זכויות. ברור שזו זכותך. זה רק לא ראוי בעיניי.
אם אתה מעדיף מילה אחרת מטינוף זה בסדר – ללעוג למשל.
ואני לא לוקח את זה אישי תומר אבל תבין שאחרי שאתה כותב פוסט על זה שאתה כבר לא אוהד ישראל, לבוא אחרי זה וללעוג לנבחרת של האומללים שעדיין אוהדים אותה זה מעצבן.

אלעד כ 6 בספטמבר 2016

כשאתה אוהד קבוצות ספורט, קח בחשבון שלעג אחרי הפסדים הוא חלק מהעסקה.
תאר לך איך זה לאהוד את נבחרת ברזיל מה 7-1 ועד הודעה חדשה (הלעג לא ייפסק לבערך 30 שנה לדעתי).

אריאל 6 בספטמבר 2016

ברור.
זה רק מעצבן כשלזה שלועג עליך קוראים תומר ולא ג'יאנלוקה.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

אני לא חושב שהטקסט אומר: חה חה הפסדתם יא עלובים

רן 6 בספטמבר 2016

בהחלט לא.

סתם עוד טקסט מתנשא של "ישבתי ביציע האיטלקי. אני אוהד את החזקים ולא מסכן כמוכם שסובלים כבר 40 שנה".

נחמד לדעת שאתה גם יושב ביציע של נתניה

בורדו פאפי 6 בספטמבר 2016

קראתי את הפוסט והתגובות והאמת היא שבהתחלה לא הבנתי את ההתעקשות שלך להתייחס למועדי המשחקים בשבוע הקרוב. ופתאום הבנתי שזה לא נוגע לי. לא הלכתי לכדורגל כבר כמה שנים, אני מעריך אנשים שמתמידים אם כי לא ממש מצליח להבין אותם ועם כל הרומנטיות שבלקחת את בנותיי הרכות למשחק של הפועל ולעודד ביציע, התמונה שעוברת לי בראש זה יורי טליבאן וכד'.
אבל בסוף התחברתי. לגמרי. אני שוקל לעשות מנוי להפועל חולון השנה, יש אולם מדהים, פאבים ומסעדות לצידו, חנייה בשפע ואפילו אווירה טובה סביבה הקבוצה. בתור אדם שנשוי לאישה שעובדת לפעמים בבוקר ולפעמים בערב, ומטופל שבתי בנות קטנות שאלתי את אשתי אם אפשר לעשות השנה מנוי, אם נסתדר מבחינת בייבי סיטר וכאלה. אמרה לי "סבבה. באיזה יום המשחקים ?"
ואז נזכרתי שבשנה שעברה שבה הלכתי לשלושה מנחקים של הפועל חולון, כל משחק היה ביום אחר. אחד במוצ"ש, אחד בראשון, אחד בשני. כל אחד גם היה בשעה אחרת. ושלושתם, לא היו משחקים נגד אריות הליגה (משחק מרכזי וכאלה). למה ? למה זה צריך להיות ככה ?
איך בדיוק אפשר לייצר בסיס אהדה בגילאים הצעירים או אפילו המבוגרים בחוזר ודאות הזה. אני אעשה מנוי כנראה, כי נורא נורא בא לי להיות חלק מהדבר הזה, אבל ברור לי שמדי שבוע או שבועיים אני אצטרך לברר בפורומים של אוהדים מתי המשחק ולנסות להסתדר. זה מבאס לאללה.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

זו בדיוק הנקודה, מראש אתה חווה את ההגעה למשחק כנטל על אלו שמנהלים אותו, כאילו שאתה לא בסדר. ואחר כך הם מתפלאים לא אנשים לא מגיעים או למה יש אלימות, כי אם ככה מתייחסים לענף אז זה בדיוק מה שמקבלים חזרה וזה עצוב. ובעיני יש קשר הדוק בין זה לבין הנבחרת, גם מקצועית וגם תרבותית. מישהו שאל אותי לפני כמה זמן למה אנחנו לא אוהבים את הנבחרת ונראים כמו האוהדים באיסלנד שהקסימו את אירופה ביורו? וזה נורא פשוט, באיסלנד אוהבים ודואגים לאזרח ולאוהד והוא אוהב חזרה. לכן גם רוב האנשים לא יתבאסו לשלם מיסים אם הם ידעו שזה חוזר אליהם באיכות החיים, אבל גם לשלם, גם לא לקבל כלום חזרה וגם לצפות שתגיד תודה ותשתוק?

Shadow 7 בספטמבר 2016

ישראבלוף במייטבו.
תמיד נוכל להתחם בזה שיש מדינות בהן הדברים מתנהלים יותר גרוע.

אסף the kop 8 בספטמבר 2016

באיסלנד, מרוב אהבה לאזרח, שיחקו בכספיו, המדינה עמדה על סף פשיטת רגל, כל הבנקים הולאמו, היא הסתכסכה עם בריטניה ושעור האבטלה זינק.

Ljos 8 בספטמבר 2016

הסכסוך עם בריטניה נועד כדי לשמור על האזרח המקומי, כל מי ששיחק בכסף הועף מתפקידו (כולל שוב לאחרונה, כשהנשיא פוטר) או בכלא (כמה מדינות אתה מכיר שהכניסו את האחראים למשבר לכלא?) והם יצאו בצורה מרשימה ממשבר ענקי.

אסף the kop 8 בספטמבר 2016

בישראל מכניסים לכלא פולטיקאים ואנשי כספים שסרחו.

Ljos 8 בספטמבר 2016

לא במהירות וביעילות של איסלנד. ולא באותה רמה.
וחיפשתי, לא מצאתי אף מדינה אחרת שהכניסה את האחראים למשבר הסאב פריים לכלא.

אסף the kop 8 בספטמבר 2016

כי תאמין או לא, מי שגרם למשבר הסאב-פריים בארה"ב לא עבר על החוק.

צור שפי 6 בספטמבר 2016

הגול של אימובילה לא היה נהדר, סתם גול של שוער. הגול של טב"ח היה נהדר.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

הוא היה נהדר בפשטות שלו. חלוץ מקבל כדור ארוך, מעיף את הבלם בכתף ויורה אל הפינה הרחוקה באינסטינקט בלי להביט על השער. הגול של טבח היה התעלות ונראה לי שההבדל בין הגולים מספר את הסיפור של המשחק כולו.

מאיר (חדש בשכונה) 6 בספטמבר 2016

ממש לא גול של שוער. גול של חלוץ. מי אצלנו מסוגל לבעוט כדור כזה חד? ומי מסוגל אצלנו להעיף ככה בלם חסון עם הכתף? אז בעיטה חדה כזו,, זהבי יכול לנפק, להעיף ככה את הבלם חמד יכול. הבעיה היא שצריך שאותו אחד יעשה את שתי הפעולות….בגלל זה הגול נהדר.

Duncan 6 בספטמבר 2016

עזבו איטליה.
ישראל מחלצת תיקו במקדוניה?

עומר 6 בספטמבר 2016

הייתי במשחק… אני ממש לא רוצה להישמע גזעני או כל דבר בסגנון.
אבל ממה שראיתי, ושוב זה לא איזה מחקר שערכתי, רק ראות עיניים – המון קהל "איטלקי" השתייך בעצם למגזר הערבי שחי בארץ. היו גם יהודים כמובן שישבו ביציע האיטלקי, אבל המון ערבים היו אוהדי איטליה אתמול.
אני ישבתי כמובן ביציע של ישראל, ולא נתקלתי ולו בערבי אחד…
אני חושב שזה אומר משהו לגבי החיבור של המגזר הערבי לנבחרת… ואולי לגבי החיבור של המגזר הערבי למדינה בכלל.

Duncan 6 בספטמבר 2016

ששש דבר חלש. תיכף השמאל יתעורר פה ויסביר לך שיש סיבות טובות לכך.
זה גם לא גזעני. זה תיאור המצב.

תומר חרוב 6 בספטמבר 2016

נכון, היו הרבה ערבים ביציע האיטלקי (אבל לא רק, לדעתי זה התחלק לחצי חצי). אני חושב שלא צריך להיות בקיא גדול בפוליטיקה הישראלית כדי להגיד שהמגזר הערבי לא מתחבר למדינה ולא לנבחרת וגם המדינה לא ממש מתחברת למגזר הערבי אבל בנוגע לקטע עם איטליה זה דווקא פשוט, הרבה ערבים אוהבים את הכדורגל האיטלקי כי זה מה ששידרו בתחנות הערביות (בזמן שהישראלי נחשפו יותר לכדורגל האנגלי). בקבוצות הפייסבוק של הכדורגל האיטלקי יש הרבה פעילות של חבר'ה מהמגזר, חלקם מתפעלים את הדפים בעברית וזה די נהדר.

אסף the kop 7 בספטמבר 2016

תומר
לדבריך, אתה היית ביציע וסה"כ היה לך כיף.

מסתבר ע"פ דיווחי העיתונות שהאוהדים הערבים שהיו שם שרקו בוז להמנון הישראלי, הצדיעו במועל יד וירקו על אוהדים חובשי כיפות. צוין גם שאוהדים איטלקים אמיתיים, כאלה שאשכרה באו מאיטליה, היו מזועזעים מההתנהגות הזאת.

אז מה אתה אומר ?

תומר חרוב 7 בספטמבר 2016

אני אגיד לך מה אני ראיתי וחיברתי עם מה שקראתי בקבוצות האוהדים האיטלקיות בפייסבוק.
אני ישבתי ביציע התחתון, מסתבר שבזמן ההמנון הישראלי היו שלושה איטלקים שישבו ביציע העליון שהצדיעו במועל יד ואמרו שהם ירקו מלמעלה על שני חובשי כיפה. בתקשורת כתבו שהם ערבים, בקבוצות פיסבוק אמרו שהם איטלקים, אני לא באמת יודע. מישהו ביציע התחתון הבחין בזה ועלה למעלה עם מאבטחים שהוציאו את השלושה החוצה. בוז לא שמעתי בהמנון למרות שמסביבי היו לא מעט ערבים. הם עמדו ולא התייחסו לזה בכלל (וגם בוז בהמנון זה לגיטימי, אולי לא מנומס אבל לגיטימי).
היו ביציע אוהדים עם חולצות איטליה שהיו בעד נבחרת ישראל והיו אוהדים שהיו בעד איטליה. את הרוב המכריע ההמנון וכל זה לא עניין והם באו לראות את ג'יג'י בופון.

yaron 8 בספטמבר 2016

אני ישבתי ביציע העליון מול המצלמות ומה שתומר מתאר זה פחות או יותר מה שאני ראיתי.
היו ישראלים אוהדי ישראל עם חולצות של איטליה…
היו ישראלים אוהדי איטליה עם חולצות איטליה.
ביציע שלנו היו לא מעט ערבים אוהדי איטליה אבל לא נתקלתי בשום בוז בהמנון או תקריות כלשהן. באנו, ישבנו ביחד וראינו משחק.

אריק 7 בספטמבר 2016

אסף, אתה ממהר להאמין לכל מה שנאמר נגד ערבים קצת בקלות מדי, חבר נוסף שישב למעלה אומר שהיה ארועון קטן עם המועל יד של 2-3 חבר`ה הוא חשב שהם לא היו ערבים אבל הוא לא בטוח וזהו.

אמיתי 7 בספטמבר 2016

ועוד מסתמך על התשקורת ה0מולנית של הספורט

אסף the kop 7 בספטמבר 2016

אריק,
ידוע שבכל הקשור לערבים יש לבדוק לעומק.
אמיתי – אתה יודע איך זה עובד לא ? שסמולן כבר טורח לדווח על דבר כזה אז זה בטח נכון.

אמיתי 7 בספטמבר 2016

או שאתה קורא רק מה שנוח לך

אסף the kop 7 בספטמבר 2016

אם היה מתפרסם בתקשורת הימינית לא הייתי טורח לרשום… אבל שעיתון שמאל מובהק מפרסם אז חייבים לבדוק.
מועל יד, ערבים, בוז להמנון… לא נשמע מופרך. אולי בכלל מדובר באולטראס של הפועל.

אמיתי 7 בספטמבר 2016

One האלה זה סניף של הרשימה המשותפת..

אסף the kop 8 בספטמבר 2016

וואלה

יניב 7 בספטמבר 2016

נראה לי גם שיש לא מעט ערבים-ישראלים שהולכים ללמוד רפואה באיטליה.

זיקו 7 בספטמבר 2016

חייב להסכים אתך. מעט מאוד מאיתנו לא נגד הנבחרת אקטיבית ועוד פחות מזה בכלל מעיזים להראות אהדה לנבחרת ישראל. זה נחשב כבגידה בעם הפלסטיני.
אבל אני וכמה כמוני שאוהבים את המדינה ומזדהים איתה זה מיעוט, אולי בגלל שרובנו נוצרים.

אסף the kop 7 בספטמבר 2016

ספר את זה למר"צ שכמה מח"כיה מתנגדים ליוזמות הגיוס/שרות לאומי מקרב הערבים הנוצרים.

זיקו 8 בספטמבר 2016

זה מצער מאוד שהם רוצים שאנחנו נתאים את עצמנו לנרטיב שלהם.

אני יכול להעיד שאני לא מכיר ולו ערבי מוסלימי אחד שרוחש כבוד מינימלי למר"צ, מסתכלים עליהם כעל אנשים נאיביים וחסרי מושג. לראייה, הרשימה המאוחדת שלא הסכימה לעשות הסכם עודפים עם "הציוניים" שלהם.

בקשר אלינו, רובנו המוחלט אוהב את המדינה ומכיר בזה שאם היהודים לא היו שומרים עלינו, בני דודנו היו שוחטים את הגברים ולוקחים את הנשים להיות שפחות מין.
הלוואי שהשירות הצבאי שלנו יהפוך לחובה ונהיה סוף סוף חלק אמיתי מהמדינה.

מה שמצחיק זה שכשאני מספר את העובדות הללו לשמאלנים קיצוניים הם קוראים לי גזען… שיהיה.

אסף the kop 8 בספטמבר 2016

שמאלנים קיצוניים יודעים יותר טוב מכולם מה נכון לערבים.
והם עוד קוראים לימיניים אימפריאלסטים…

yaron 8 בספטמבר 2016

משפט סיום חזק :-)
מבחינת הרבה מאוד ישראלים אתם כבר חלק אמיתי מהמדינה ואני מקווה שזה רק יילך ויתחזק. אני לא בטוח שחייבים להפוך את הגיוס לחובה אלא פשוט לא לעודד את התהליך. דרך אגב, האם דרוזים מחוייבים בגיוס?

זיקו 8 בספטמבר 2016

כן

yaron 8 בספטמבר 2016

תודה,
היה מעניינן אותי לשמוע על ההבדלים בין הנוצרים בארץ לגבי עדות אחרות.
יש צ'רקסים, דרוזים, ארמנים אבל משום מה הרושם המתקבל הוא שהנוצרים הם חלק מערביי ישראל בעוד שאר העדות לא (או לא ממש).
יש לזה סיבות היסטוריות? לאומיות?

ר.בקצה 8 בספטמבר 2016

צ'רקסים אינם ערבים, הם מוסלמים מהקווקז. שפתם אינה ערבית.
ארמנים הם ארמנים, כשמם.
הנוצרים הם ערבים, אף כי כיום הם יכולים להירשם במשרד הפנים כארמים.

זיקו 8 בספטמבר 2016

דווקא המון מאיתנו היו פה מאז ימי רומא והפכו לנוצרים בתקפות ישוע המשיח.

חלק נכבד הם צאצאי שבט ג'סאן העתיק ששלט במזרח התיכון פעם.

לפי המסורת של חלק מאיתנו יש גם נוצרים ממוצא יהודי שהתנצרו (מרצון או לא).

אחרים הם דווקא קופטים.

הסלט הזה של אנשים מורכב מאנשים ממוצא שונה, שכולם למדנו את השפה הערבית בגלל כל מיני סיבות ברורת ויצרו קהילה הומוגנית פחות או יותר.

מעט מאוד יהודים איתם דיברתי בכלל הכירו אותנו וזה באמת משהו שיש לתקן אותו.

אמוץ כהן-פז 8 בספטמבר 2016

יש קשר הסטורי, אתני או אחר עם המארונים?

Comments closed