מרחב של פורענות (התיקו בחוץ מול הפועל ר"ג)

על חיידקים וטעויות שיפוט

לא כתבתי פה בשני המשחקים האחרונים של נתניה כי הייתי חולה בחיידק הזה שמתרוצץ עכשיו ומפיל את כל מכריי אחד אחרי השניה. למה נדמה לי שמשנה לשנה המחלות נהיות יותר ויותר רציניות? זה בגלל שהן באמת ככה או שהגוף המתבגר משנה לשנה נחלש יותר ויותר ולא מצליח להתמודד עם שפעת שהופכת להיות קשה שהופכת לסינוסיטיס וגורמת לי להרגיש כאילו תקוע לי משהו בצד הימני של הגולגולת?

וממחלה אחת למחלה אחרת, אמנם לא החלמתי לחלוטין אבל הייתי אמש במקום אליו חלומות הולכים למות – אצטדיון רמת גן. הררי מילים כבר נשפכו ונאמרו על עליבותו של המוסד הזה, על הקיום הבלתי אפשרי שלו שמסרב לשחרר מאיתנו ועל הפארסה בפעילות שלו עבור משחקים עם פחות מאלפיים אוהדים (וזה במקרה שנתניה מגיעה, זה בדרך כלל מאות בודדות) בליגה הזרה והמוזרה שנקראת הליגה הלאומית. שום דבר טוב לא קורה באצטדיון רמת גן, מעולם לא קרה. כל זיכרון טוב שיש לכם משם הוא למרות האצטדיון ולא בגללו, אפילו את הראשון של ברקוביץ בחמישיה על אוסטריה אף אחד לא באמת ראה בגלל האצטדיון הבלתי אפשרי הזה. לרע ולרע, האצטדיון הזה הוא הכדורגל הישראלי.

ומה אומר יותר כדורגל ישראלי משופט שאין לך מושג האם הוא מכור או סתם אדיוט? כי לא חסרים מכאן ומשם. אני מכיר את הטענה (שלא משוללת מצדק) לגבי חוסר הטעם בטענות לשופטים בענף שלא מאפשר להם את הכלים הטובים ביותר כדי לשפוט. אני כשלעצמי מתנגד להכנסת טכנולוגיה למגרשים ומוכן (כאוהד) לספוג טעויות בתנאי שאדע שאלו באמת טעויות ולא משהו אחר (כפי שמשה סיני טען באולפן ערוץ הגזל של הליגה הלאומית). אהה, יש פה פרדוקס, איך אוכל לדעת את הדברים האלו אם לא מאפשרים שימוש בטכנולוגיה?

בגדול אין אפשרות. תמיד יהיה פתח להטיות אבל הדיונים הרגילים בנושא הטכנולוגיה שנוטים להתפתח אחרי טעות במשחק גדול של יוניטד-ריאל או רבע גמר מונדיאל לא באמת מכילים את הבעיה הלאומית שלנו. כי הליגה הלאומית מוטה ומכורה מכל מיני כיוונים, קבוצות ושחקנים מוכרים בה משחקים בכל שנה. יש קבוצות שזה העיסוק שלהן, לפתוח את העונה בצורה סבירה, לפעמים גם לרוץ בצמרת, לסדר יחסים טובים להפסדים ואז לצנוח ולהתרסק. שחקנים שלא מקבלים שכר או שמתוגמלים בשכר נמוך, משלימים הכנסה עם איזה פאשלה בהגנה או כרטיס אדום, לפעמים הרי מספיק לדאוג שיהיו יותר קרנות בשביל חודש-חודשיים משכורת.

אין לי מושג אם לשופט אתמול הייתה אג'נדה נסתרת כדי לא לשרוק לשני פנדלים לטובת נתניה פלוס אדום ברור לשוער הפועל רמת גן. אולי גם עם השימוש במצלמות הטלוויזיה (שבליגה הלאומית לא תמיד מצלמות באופן ראוי) לא הייתי יכול לדעת. אבל מה שאני כן יודע זה שמדובר במרחב שמראש מאפשר את התופעה של הטיית משחקים, לא נלחם בה ולא מעלה אותה אל פני השטח. קשר השתיקה על הדבר שכולם יודעים אבל איש לא אומר, בדיוק כמו ענייני הבקרה והקומבינות של הנהלות ובעלים. ובזה אף מצלמה לא תעזור.

נו האדל - סיכום שלב הדיוויז'נל
הבטיחו לי ילדים שזה היה הדרבי האחרון (לכמה שנים)

8 Comments

אהוד 17 בינואר 2017

לדעתי הוא הימר על מס' גולים, כי אחרי שהוא זימבר את נתניה והתעלם משלושה פנדלים, הוא עבר ללקפח את הפועל ר"ג

מנו 17 בינואר 2017

3 פנדלים יא ג׳ורג׳י… :)

תומר חרוב 17 בינואר 2017

כנראה פספסתי אחד

אוריה 17 בינואר 2017

הייתי בשער 5 ליד החפ"ק, הצלחתי לראות את הגול של ברקו :)
את השלישייה של המחצית השנייה באמת כבר לא ראיתי…

דן 17 בינואר 2017

מילא שלושה פנדלים שלא נשרקו אבל להרחיק את גבי בובליל??
העולם השתגע!

תומר חרוב 17 בינואר 2017

לגמרי.

אוהב השופטים מנתניה 17 בינואר 2017

ג'ורג'י היקר,

יש אמרה חכמה –
אם דבר קורה פעם אחת אתה אומר מקרה.
אם דבר קורה פעמיים אתה אומר צירוף מקרים.
אבל אם הוא קורה כבר פעם שלישית צריך לבדוק את זה.

לא יכול להיות ששופט(וקווניו) לא יראה פנדל פעם אחת, לא יראה פנדל פעם שנייה, לא יראה פנדל פעם שלישית, לא יראה הכשלה ברורה של השוער על סבא (מחות לרחבה אבל מחייבת אדום) ולא יראה עוד הרבה מקרים שפחות משפיעים באופן ישיר על התוצאה.

אני לא אומר שהשופט מכר את המשחק או הימר – אבל שכל אחד יעשה את החושבים שלו וישפוט בעצמו.
מהתגובות שקיבלתי במשחק מחברים שראו בטלוויזיה אני מבין עד כמה השיפוט היה הזוי.

ולא אוסיף מעבר לזה מחשש שיצאו לי מילים שלא מתאימות.

טל 12 18 בינואר 2017

שיפוט נוראי.בעיקר לא ברור למה לא שרק לעבירה על סבע מחוץ לרחבה (אדום לשוער)לך תדע.

ברק בדש היה נהדר,ממש נהניתי מהכדורגל שלו.

Comments closed