לסגור את החלון (לקראת מחזור 3 בפנטזי)

קיין או לא?

אז לא היה לכם מחזור מאוד מוצלח בפנטזי, בטח לא בהשוואה לראשון. איך אני יודע? כי 58 נקודות הספיקו לי כדי לעלות 4 מקומות בדירוג. המחזורים הראשונים תמיד משקרים קצת והמזל משחק תפקיד מרכזי, אז גם אם הייתה לכם פתיחה חלשה או שיש איזו ירידת מתח אחרי המחזור הראשון, שלא תיפול עטרת ראשכם, הכל עוד פתוח.

מי שביסס את הקבוצה שלו על יונייטד המשיך להרוויח בזכות רביעיה קצת מוזרה (בסך הכל סוואנסי עמדה יפה עד שמרשיאל נכנס) כשגם ההגנה שומרת על רשת נקייה וביילי כובש במפתיע, (שער ראשון ביונייטד למרות שהוא תמיד נמצא ברחבה במצבים נייחים). לוח המשחקים של השדים האדומים ממשיך להיראות קל בקרוב. מתוך הנחה שכבר יש לכם את לוקאקו ואולי גם שחקן הגנה של יונייטד (ובעצם גם אם לא) זו תהיה מחשבה הגיונית ללכת על אחד משחקני הקישור שלהם, אבל מי?

ההתלבטות המרכזית היא בין מקיטריאן לפוגבה כשגם מרשיאל הוא אופציה מעניינת. היתרון של מקיטריאן שהוא מתופקד קדימה יותר והוא גם אחראי על חלק מהמצבים הנייחים. בניגוד לשנה שעברה נראה שהוא גם בטוח יותר בהרכב, אבל עדיין מדובר בשחקן שנוטה להיפצע ובקרוב כשתתחיל ליגת האלופות סביר שמוריניו ישתמש בו ברוטציה. פוגבה לעומת זאת מתופקד קצת יותר מאחורה אבל בזכות החתמת מאטיץ מקבל השנה הרבה יותר חופש התקפי. אם יש מצב נייח עם אפשרות לבעיטה ישירה ברגל ימין סביר שפוגבה יקח אותו והוא גם פקטור לכיבוש במצבים נייחים (השער של ביילי היה דחיקה לנגיחה שלו שפגעה במשקוף ובדשא) ומבחינת הרוטציה פוגבה נראה הרבה יותר יציב בהרכב. מרשיאל נראה מצוין כשנכנס מחליף ובקצב הזה סביר שהוא יקח לראשפורד את המקום בהרכב (אם כי אולי היתרון שלו בא לידי ביטוי דווקא כמחליף) וישחק בעמדה ההתקפית ביותר אחרי לוקאקו אבל חוץ מזה שהמחיר שלו עדיין עומד על 8 מליון (פוגבה 8.1 ומקיטיריאן כבר 8.2) אני לא רואה סיבה ללכת עליו ולא על השניים האחרים. אישית הייתי הולך על פוגבה בגלל הדקות והעדפה רגשית אבל כל החלטה אחרת נראית סבירה לא פחות.

לוח משחקים לא פחות קורץ יש לספרס (ברנלי בבית, אברטון בחוץ, סוונסי בבית, ווסטהאם חוץ, האדרספילד בחוץ ובורנמות' בבית) והוא הסיבה היחידה שאני בוחר להשאיר את הארי קיין בהרכב שלי. בגדול יש הרבה סיבות ללכת על קיין. אמנם הוא לא כבש או בישל בשני המשחקים הראשונים אבל בעט הרבה לשער (שתי קורות ושער שנפסל) ונראה די טוב. ברור שקיין יתן את המספרים שלו בסופו של דבר, קשה מאוד לעצור אותו. הדבר היחידי שמפריע בעניין שלו זה המחיר שדי חונק מבחינה תקציבית וכשיש מחזורים שהוא לא מביא את המספרים, זה מאוד מורגש. מה גם שצריך להסתכל בזהירות על הספרס השנה, הם בקושי התחזקו, הם משחקים בוומבלי שנראה נורא עבורם, יש להם צ'מפיונס ליג על הראש עם סגל קצר והם תלויים המון המון באריקסן שהוא המוציא לפועל העיקרי בקישור ההתקפי. ובכל זאת, שחקן הגנה והתקפה (קיין או אריקסן או עלי) מהספרס למחזורים הקרובים נראה כמו בחירה נכונה.

וישנה עוד אופציה מעניינת לקראת המחזור השלישי: עוצר העברות. דבר ראשון, זה תמיד טוב לעשות העברות כפולות, זה נותן יותר מרווח בהעברה כשאפשר לחזק שתי עמדות במגרש ולעשות חלוקה של התקציב ולא ראש בראש כמו בהעברה אחת. דבר שני, אחרי המחזור הקרוב יש פגרת נבחרות, בפגרת נבחרות בדרך כלל שחקנים נפצעים או חוזרים עייפים ויש רוטציות אז כדאי להתכונן לזה והבונוס בכל הדבר זה שחלון ההעברות (האמיתי) יסגר בין המחזור השלישי לרביעי ובטח יהיו רכישות מעניינות (צ'לסי נראית כמו מי שהולכת לחדש הרבה בשבוע האחרון) או שחרורים (קוטיניו?) שישפיעו על המשך הדרך.

 

 

 

וואן טריק פוני
יומן האליפות של מכבי (8) - שלב בתים שלישי רצוף

16 Comments

דן ברקאי 24 באוגוסט 2017

השתכנעתי על הקטע האחרון. לא מחליף, שומר כוחות לסגירת חלון העברות.

עצה טובה.

דור בלוך 24 באוגוסט 2017

חופשי שכנעת…

שבוע שעבר עשיתי שטות של החיים ושילמתי את המחיר המלא, חשבתי שצ'לסי חלשים, ולכן שהם יספגו הרבה מטוטנהאם בחוץ והורדתי את אלונסו לספסל… אני אקח את ה-walk of shame שלי עכשיו

תומר חרוב 24 באוגוסט 2017

אוייי זה כואב…בגדול אני די מצטער שלא הבאתי את אלונסו שכיכב אצלי כל העונה שעברה (ועוד כי רציתי לפנות תקציב בשביל פאקינג וולקוט במחזור הראשון שהייתי בטוח שיפתח על חשבון אוזיל וגם יככב) ובכל מקרה הוא תמיד צריך לפתוח, הוא משחק ממש קיצוני שמאלי אצל קונטה. למרות שהוא יקר, הוא כנראה מחזיר את ההשקעה.

מאור 24 באוגוסט 2017

מי שלוקח את הארי קיין בחודש אוגוסט מתעלם מהסטטיסטיקה המוזרה שקיין לעולם לא כבש בחודש אוגוסט בפריימרליג.
מצד שני, אחרי פגרת. הנבחרות כבר ספטמבר…

תומר חרוב 24 באוגוסט 2017

זו בעיקר סטטיסטיקה מוזרה שמתאימה כאנקדוטה. הוא כבש שער שנפסל, הוא בעט פעמיים לקורה ועוד למסגרת, הוא בכושר טוב סך הכל, זה לא שהוא נראה רע וצריך זמן להיכנס לכושר. העניין היחידי זה המחיר אבל כמו שכתבתי, לוח המשחקים מפתה.

אלי 24 באוגוסט 2017

בדיוק, הוא לא כובש כי הוא בועט לקורה ולמשקוף ולא לשער.
אני בטוח שאם זה היה בספטמבר אז הוא היה בועט כמו שצריך ומבקיע.

דודו פ. 24 באוגוסט 2017

דווקא היה לי שבוע מעולה עם שערים של מאנה, לוקאקו, צ'יצ'ריטו (צמד) וטאדיץ'.
הארי קיין אכן לא כובש באוגוסט. זה מוזר, אבל הוא תמיד מתחיל להיכנס לכושר הבקעה רק אחרי איזה חודש ובסוף עוקף את כולם.

גור אילני 24 באוגוסט 2017

אני כל כך חלש בזה מסתבר, מקום אחרון בכל דה באזר! כנראה שצריך להתחיל מאיפשהו וללמוד מהנסיון. ואולי כדאי שאני אנסה להבין את שיטת הניקוד, אולי זה יעזור.
התאכזבתי קצת מהאופן שבו השיטה מעודדת הליכה על בטוח ורכישת שחקנים ידועים ופחות מתגמלת חיפוש אחר נמושות איכותיות. לא שהייתי מוצא אותן בכל מקרה.

אריק 24 באוגוסט 2017

אם הבנתי נכון -אתה אחרון ומתלונן על השיטה?

גור אילני 24 באוגוסט 2017

״מופתע לרעה״ אבל כמו שציינתי זה לא היה עוזר לי כנראה אם היה בנוי אחרת.

תומר חרוב 25 באוגוסט 2017

השיטה מעודדת להביא מספרים. זו תחילת העונה ועדיין יש הרבה שחקנים שלא נכנסו לקצב ואולי בכלל לא קיבלו עדיין הזדמנות. תמי אברהם יכול להיות מצוין ולהתפוצץ פתאום אבל היו לסוואנסי שני משחקים קשים בפתיחה, עכשיו יש להם צ'אנס קצת יותר טוב מול קריסטל פאלאס שפתחה את העונה נורא (ודווקא שמרנים שהלכו שם עם בנטקה נפלו כי הוא בינתיים לא נתן נקודות). החוכמה היא לשלב בין השחקנים המוכרים ולמצוא את מי שזול ובכל זאת נותן מספרים, אבל צריך להבין שזה משחק לטווח ארוך ובגלל שאנחנו בתחילת העונה אז הסטטיסטיקות משקרות קצת. לקראת המשך העונה שווה להסתכל למשל על המשתנה של כמות נקודות פר דקה שאפשר לראות בסטטיסטיקות של המשחק כדי לקבל תמונה יותר טובה של איזה שחקן יכול לתת לך נקודות ואיזה לא (למרות שהוא שחקן מצוין. קאנטה זו דוגמא קלאסית).

tmak 25 באוגוסט 2017

אני הגעתי למסקנה על עוצר החלפות לפניי הכתבה, פגרת הנבחרות שלא הייתי מודע לה עושה את המהלך בלתי נמנע..

אגב, ברור לי שהניקוד הממוצע של השבוע היה נמוך מזה של מחזור ראשון – מישהו יודע אם יש מקום שניתן לראות סטטיסטיקות כאלו ?
הקרוב ביותר שמצאתי היה סאמפל של 20K קבוצות, שאכן מראה 58 נקודות במחזור 1 לעומת רק 44 במחזור 2:
https://fpldiscovery.wordpress.com/2017/08/21/1718-gw-2-final-results/
VS
https://fpldiscovery.wordpress.com/2017/08/14/1617-gw-1-final-results-2/

תומר חרוב 25 באוגוסט 2017

אלה מספרים מאתר הפנטזי עצמו. מופיע כשאתה נכנס ל points, כמו גם מה התוצאה הגבוהה ביותר שהייתה השבוע (123)

tmak 25 באוגוסט 2017

וואלה נכון, פספסתי האופציה ללכת לאחור

אלעדוס 25 באוגוסט 2017

מה הכוונה העברות כפולות?
ההעברות נצברות בין השבועות כך שאם לא עשיתי העברה, בשבוע העוקב יש לי שתיים ללא תשלום?

תומר חרוב 25 באוגוסט 2017

כן

Comments closed