העם נגד הנבחרת

הספד הקמפיין המסורתי

זה כבר לא מפתיע, אלו לא חדשות. העם נגד נבחרת ישראל. כתבתי על כך בתחילת הקמפיין אבל אז עוד היה מי שפנטז על מקום שלישי מכובד, למרות שאלבניה בבירור נבחרת טובה יותר ושווה את המקום השלישי לפנינו כשגם מקדוניה לא נופלת מישראל.

מי שהיה במשחק של הנבחרת בשנים האחרונות מרגיש את זה, אף אחד לא באמת אוהב את הנבחרת מספיק כדי להיות שם כשהיא על הרצפה. אוהדי הפועל מגיעים גם בלאומית, מכבי חיפה מוכרת מנויים בלי להיות תחרותית ולכל קבוצה יש את הכך וכך משוגעים שיגיעו בכל מצב וישארו שם בשבילה. לטדי יגיעו 30 אלף צופים כדי לראות את ספרד. רובם ישמח אם ישראל תנצח אבל איש לא ישאר שם כשהיא תפסיד ותסיים עם ראיון הספד הקמפיין המסורתי של עמיחי שפיגלר או רמי ויץ עם טל בן חיים או אריאל הרוש וכשירוצו הכתוביות יוכלו לנגן על הרקע של רגעי השפל את "תשמור על העולם ילד" (זה היה בסוף הקמפיין הקודם, אני לא צוחק) ואלישע ילך הביתה ויגיע מישהו אחר והכל יחזור על עצמו מחדש ובעוד שנתיים ובעוד ארבע נחזור לאותו הספד.

ועל מה הטענות בעצם? נבחרת ישראל מייצגת נאמנה את הכדורגל הישראלי. הסוכנים שמנהלים את ההצגה, המאמנים שמוכנים לעלות ולהרוג את המשחק מהרגע הראשון כדי לשמור על הכסא, ההכרזה על קידום צעירים כדי לראות את אותם השמות מגיעים פעם אחר פעם, השחקנים שעבורם כל הדבר הזה הוא עול מתמשך, ההתאחדות שמוכרת אך ורק מנויים כדי שמי שרוצה לצפות בספרד יצטרך לקנות כרטיס גם למקדוניה, העצירה בבורגראנץ בדרך לאיטליה, בפאקינג בורגראנץ.

נבחרת שהצליחה לקחת אדם חביב ודי אהוב בעיני חובבי הכדורגל הישראלי כמו אלישע לוי ולהפוך אותו לאינטרסנט שפל.

נבחרת שאלי גוטמן הגיע אליה כאיש מקצוע שהצליח לבנות קבוצות מנצחות ויצא ממנה כגנב דעת.

נבחרת ישראל היא הרחוב אלם של חלום הכדורגל הישראלי.

סולואים/ שמעון טבדי
פרשת וזאת הברכה

116 Comments

אלון 6 באוקטובר 2017

כל קמפיין זה שיא חדש.
אלישע באמת איש חביב שקיבל הגרלה חלומית ללא שום לחץ ועדה כל טעות אפשרית והצליח לקרוס.

מבחינה מקצועית, השחקן הישראלי כבר אפילו לא בדרג 4 האירופי. אנחנו בתחתית דרג 4צמרת דרג 5, שפל חסר תקדים.

אסף the kop 6 באוקטובר 2017

+1

אריק 6 באוקטובר 2017

פעם נקלעתי לארוחת צהריים עם המאמן הלאומי באותם ימים.
מאז נפלו לי כל האסימונים.
אין שום סיכוי להצליח. לא (רק) בגלל הכדורגלן הישראלי, אפשר להרכיב גם היום 11 שחקנים עם מארך מוגדר שיכולים להצליח נקודתית באופן יחסי.
אבל המערכת מסביב היא קרקע רקובה ממה שאנשים בכלל יכולים להבין. שום דבר לא יצמח בערוגה הזאת.

יואב 6 באוקטובר 2017

לגמרי נכון. אנשים לא מתחילים בכלל לשער עד כמה נמוך החומר האנושי שסובב את הכדורגל שלנו

אולג נדודה 6 באוקטובר 2017

חומר אנושי שאינו השחקנים זה מאמנים,יחצנים,איש המשק,סוכנים? מינויים פוליטיים? לא ברור למה הכוונה

יואב 6 באוקטובר 2017

הסביבה שמקיפה את השחקנים. הסביבה ממנה הם יונקים. זה כולל את כל מה שאמרת ועוד…

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2017

אפשר לשנוא את הנבחרת הזו כמה שרוצים ולהגיד שהכל פח אבל לי זה נראה שהסיבה שכולם, חסרי מושג אחד-אחד, נגעלו מנבחרת הכדורסל ואדלשטיין שהם לא אפשרו את התחושות האלה לגבי הערסים מהכדורגל. בואו נגיד שהיה לנו שחקן בפרמייר-ליג שהיה גם דומיננטי לפרקים הרבה לפני שלכדורסל היה אחד כזה באנביאיי, אם נניח שלפרקים גם הוא היה דומיננטי.

ניראון 6 באוקטובר 2017

הדבר הכי יפה הוא שאנשים חושבים שאם יקרה נס ונצליח להעפיל לטורניר(אולי שיגדילו את היורו ל60 נבחרות) גדול כל הצרות של הכדורגל יעלמו
אין מנוס מלפרק ולבנות מחדש לשנות את התרבות,להשקיע בצעירים ולהרחיק את כל העסקנים

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2017

בכדורסל במשך שנים היו עסקנים לא פחות גדולים מבכדורגל כולל היו״ר הנוכחי והוא סבל במשך שנים ממונופול דורסני (שעדיין קיים בנוער למי ששכח). הנבחרת היא שק החבטות של הקבוצות עם השם הגדול והאוהדים שלהן. ההשוואה האמיתית היא בין הנבחרת לבין הקבוצות וכאן אנו רואים בדיוק איפה שניים מצמרת המועדונים הישראליים ואיך הם נראים. היכולת לנתק את ביצועי הנבחרת מביצועי המועדונים היא חלק מהתרבות שהיה לה ״נוח״ לשכוח גם בכדורסל מאיזו עונה השחקנים הגיעו ואיזה פקטור הם היו.

בכדורגל סיפור האנדרדוג מהדרום התבסס על זרים ועל חזרה של האפלייה של שחקנים מב״ש בדיוק כמו בתקופת האליפויות הקודמות של ב״ש. בוזגלו בשיאו כובש מול קבוצה איטלקית אבל לאורך כל הדרך לא נספר בנבחרת. מליקסון דווקא כשחווה ירידה ברמה. ההצלחה הישראלית של מכבי ת״א התבססה על שחקנים שראו בנבחרת מקום שאליו הם מגיעים בעל כורחם. כל שאר הליגה ידועה והיא כמו כל ענף פופולרי שפועל בארץ. בכדוריד עלינו? בכדורעף? בכדורסל אנחנו טובים? באיזה ענף ספורט קבוצתי אנחנו מאיימים על משהו? אולי מתישהו הכל יתחיל שנדע קצת מי אנחנו ולפחות לא נאיים על עצמנו ואולי מתוך הזרימה ושכדורגל לא יהיה מפלט לכל התסכולים והעוינות שקיימים במדינה ובחברה לפחות נהיה על הדרך הנכונה ויהיו לנו גורמים מוטיבציוניים נכונים יותר – מצד השחקנים וקהל האוהדים גם יחד.

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2017

אתם יודעים באיזו ליגה ישראלית גדלתי? זו של מי שנחשבת על ידי רבים כמכבי חיפה הקלאסית מול מכבי ת״א של הברומרים. בקרב מכבי חיפה עמד מי שלימים יהיה הראשון שהגיע לכדורגל הישראלי והשתמש בכספו כדי לשנות אותו מהיסוד אך לא הצליח ליצור מצב דומה לכדורסל כי הכדורגל היה בנוי הרבה יותר עממי מאשר על קבוצה של מדינה.

עדיין מכבי ת״א של הברומרים נצחה אותו, קבוצה שאפילו אוהדי מכבי ת״א קוראים לה חבורה של נגרים כדי לצחוק על מכבי חיפה ״מפוצצת הכשרונות״ ששתתה אותם מבני יהודה והפועל פ״ת ואחרות. על סמך מי נבחרת ישראל התבססה? על סמך אותה קבוצה קלאסית עם ה״נבחרת הכי כשרונית שהיתה פה״ שהובילה אותנו ישירות לנערות הליווי. במקום להבין שהדרך של אותה קבוצת ״נגרים״ עם האופי הנכון היתה הדרך שבה היינו צריכים ללכת.

מעניין עד כמה הדבר חוזר כשבוחנים את היריבות העכשווית בין ב״ש למכבי ת״א כשערן זהבי שיחק בה. לפחות במקום נערות ליווי קיבלנו זנות של משהו אחר ושחקן עם אופי שממש לפני רגע כבש עוד שער חשוב ולא זומן לנבחרת כבר כמה שנים.

אולג נדודה 8 באוקטובר 2017

מעניין כל הקטע של נערות הליווי, בערך 20 שנה הלכו חלפו להם ואף אחד לא פתח פה או לחש משהו…בו בזמן שנפתחו פרוטוקולים של מלחמות,ומבצעי מוסד.
מאוד מפתיע מהעיתונות הצהובה שבכדורגל,ממש דממת אלחוט

רומן 8 באוקטובר 2017

אני דווקא זוכר את הספירה 1,2,3,4,5…
5-0.

אולג נדודה 8 באוקטובר 2017

רומן
מחר תהיה אותה ספירה אבל מי שתספור הפעם תהיה ספרד,השמועה אומרת ששחקננו עולים עם חיתול וגאפר כדי שלא יעשו במכנסיים,ושלא ישחילו להם בין הרגליים—מי אמר ששחקני הנבחרת לא בוגרים מספיק-בניון כבר לקראת 38,העיקר מדברים על בנייה,בגילאים האלה חושבים על בניית עצם ואוסטאופורוזיס

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

כרגיל, זכרון סלקטיבי שמפספס את המסר לחלוטין. פני המועדון כפני האוהדים….

איציק 6 באוקטובר 2017

סתם פוסט בכייני!!!
אני מסתכל בעיין אחת את המשחק בערוץ 11 (תודה למתן שסיפר לי איפה משדרים), דקה עשירית ואנחנו לא בפיגור; ביציעים יש פה ושם אוהדים, ואתה, מה אתה עושה? מתלונן.

yaron 6 באוקטובר 2017

אם הכדורגל הישראלי זה מכבי חיפה ובית"ר ירושלים, אז כן, הנבחרת מיצצגת את הכדורגל הישראלי. מחליפים מאמן כל עונה/קמפיין וסגל/הרכב כל משחק.
אם הכדורגל הישראלי זה הפועל ב"ש ומכבי ת"א אז הנבחרת זה בסה"כ שיעור בהיסטוריה…

מתן גילור 6 באוקטובר 2017

מכבי ת"א היא בהחלט סמל ליציבות בעמדת המאמן. בשנתיים האחרונות כיהנו בתפקיד 5 אנשים שונים בלבד. מודל להעתקה.

yaron 6 באוקטובר 2017

מכבי תל אביב והפועל ב"ש הן דוגמא להתקדמות של הכדורגל הישראלי, מכבי חיפה ובית"ר לעמידה במקום.
אבל עזוב, הדוגמא שלי לא היתה טובה.

ברלה 6 באוקטובר 2017

לפחות עד לפני שנה המערכת במכבי שידרה יציבות,למרות כל חילופי התפקידים, אז אני דווקא מבין את הרעיון. אבל כשמדברים על הנבחרת האסוציאציה הטבעית היא מכבי פתח תקווה לא? עסק משפחתי ומיוזע שמתעסק בקומבינות ובמריבות עם עתונאים, וגם אם אתה לא יודע להסביר איך, די ברור לך שמישהו גוזר בדרך קופון

yaron 6 באוקטובר 2017

את מי הנבחרת מזכירה לך יותר, מכבי פ"ת, מכבי חיפה או הפועל ב"ש?

איציק 6 באוקטובר 2017

בית"ר באר-שבע (או תל-אביב)

ברלה 6 באוקטובר 2017

יש לי תהליך קבוע של התדרדרות כשאני צופה במשחק של הנבחרת. אני מתחיל עם תקווה, שמח כשיש מצב או גול ובסוף המשחק מגלה שבכל התקפה של היריב אני ממלמל לעצמי "אינשאללה שיקבלו גול האפסים האלה..". אם היה לנבחרת תואם עדי גורדון, הוא בטח היה מוציא חולצות שכתוב עליהם "החיים חרא וכולנו מפסידים".
איכשהו זה מזכיר לי את מכבי פתח תקווה (מחילה מכל אוהדי מכבי פתח תקווה), מן קבוצה שקיימת רק בגלל הרצון של משפחת לוזון לריב עם קוונים, כתבים, בעלי קבוצות אחרות, ולהראות לכולם מאיפה משתין הדג

yaron 6 באוקטובר 2017

למכבי פ"ת תוכנית מסודרת. יציבות בליגת העל, עדיפות לפלייאוף עליון והכי חשוב, תקציב שפוי והשבחת שחקנים. זה עובד להם לא רע ואני אפילו מתרשם שמאז האיצטדיון החדש וההיעלמות של הפועל פ"ת גם הקהל שלהם גדל.

ברלה 6 באוקטובר 2017

טוב אני לא ממש עוקב מקרוב אחרי מכבי פתח תקווה. בראש שלי זאת עדיין אותה קבוצה מאז הימים שהייתי קורא מלאבס לפני חמש עשרה שנה..
אבל התגובה שלי היא יותר ברוח הפוסט של תומר, שיש תחושה כבדה של עסקנות וחוסר עניין סביב הנבחרת ולכן חשבתי על מכבי פתח תקווה. אצל חיפה או ביתר אולי יש ניהול כושל אבל לפחות יש קהל ואמוציות, מה שאי אפשר להגיד על הנבחרת. זה לפחות הכיוון שאליו אני לקחתי את ההשוואה

היסטוריה לעניים 7 באוקטובר 2017

שום התקדמות ושום נעליים. הן באותו מקום קודם ופחות. לא במקרה הבררה של אירופא (תקרא לו ייני או זהבי או כל שם אחר) חוזר לשם עם הזנב בין הרגלים.

אז זה שחיפה או בית"ר מדרדרות למטה לא צריך לעודד אותך. שתי "הבכירות" הישראליות היו ונשארו גמדות מכל כיוון שלא נסתכל עליו. זה שקר שלשמחתי גם העיתונות (שהיא עצמה חלק מהבלאגן) כבר לא קונה.

yaron 7 באוקטובר 2017

ההתדרדרות של חיפה, בית"ר והפועל ממש לא מעודדת אותי… הלוואי עלינו ליגה עם 4-5 גדולות.
אתה יכול להשוות משהו שהנבחרת עשתה לשלבי פלייאוף באירופאית או עלייה לאלופות? מצידי שתעלה לטורניר ותסיים עם אפס נקודות ואפס שערים.
כמובן שגם להפועל ת"א ומכבי חיפה היו בעבר כמה עונות אירופאיות שהלוואי על הנבחרת.

היסטוריה לעניים 7 באוקטובר 2017

בדיוק. תפוחים מול תפוזים. הבלחות של קבוצות מול קבוצות דה לא שמטה או בבונקרים. שום דבר מיוחד ובטח לא שיפור ממה שהיה פעם (שתי הקבוצות האחרונות בצמפיונס עם 0 נקודות ואיזה מאזן שערים 30-1 ) . מתפחא שבכלל צריך להסביר.
אני מבין את הפואנטה- אתה אוהד מכבי אז חשוב לך לחשוב שיש שיפור. עכשיו זה גם האינטרס של ב"ש. לפני חמש עשרה שה זה היה האינטרס של חיפה למשל. הכל חרטוט אז כהיום- אין לנו את זה מקצועית, אין לנו את זה מקומית וכרגע גם כלכלית. גם התעלות מסוימת (נניח חיפה הפועל ומכבי לפני 15 שנים) רובה היההצטברות ניסים קטנים של כשרון יותר טוב מקומי וניצול זרים מזרח אירופאים שלא משתינים היום לכיוון שלנו.
כל השאר זה גונבי דעת.

yaron 7 באוקטובר 2017

טוב, אני כנראה היחיד שרואה מגמת שיפור בליגה… אבל אני ידוע כאופטימיסט חסר תקנה…
בכל מקרה, כמו שאמרתי, תן לי הבלחה של הנבחרת פה ושם ואני מבטיח להתלונן ביחד עם כולם כשנסיים עם אפס נקודות :-)

גיא זהר 7 באוקטובר 2017

היסטוריה, הליגה שלנו שמדורגת כרגע במקום ה-18 באירופה, חזקה בהרבה מהנבחרת. נכון שרוב הכשרון מתנקז בחמש הליגות הבכירות ושהדרוג מתבסס בעיקר על הצלחה יחסית של שתי קבוצות ולא מעיד בהכרח על הרמה של הליגה כולה. ועדיין.

גנב דעת 7 באוקטובר 2017

הליגה הישראלית לא השישית בטיבה?
לא יכול להיות!

tazza 7 באוקטובר 2017

במכבי המאמנים כל כך טובים שגם שמציעים להם את השכר השנתי של עטר ורמוט ומקאו ביחד לעונה הם מעדיפים ללכת לאמן בבורוסיה דורטמונד (בוס) , פרמייר ליג (יוקא), ליגה ראשונה בפורטוגל (וידיגל), באיטליה (סוזה). שוטא זה גליץ' במטריקס.

חייל בצבא הצייצנים לשירותך תמיד.

גיא זהר 7 באוקטובר 2017

וידיגאל פוטר ממכבי, לא? יוקאנוביץ עבר לצ'מפיונשיפ, סוזה לבאזל ובוס לאייאקס. חוץ מזה הכל סבבה

אולג נדודה 7 באוקטובר 2017

אכן גיא צודק,מה לעשות האמת כואבת,לא משנה איך מנסים לסובב אותה.
זה כמו להגיד עכשיו שאדריאן סילבה אלוף אירופה ושחקן מעולה כרגע בגלל התקופה שלו במכבי חיפה,ולא למרות (;

למען ההגינות נזכיר שבתקופת גולדהאר היו גם מוטי איווניר,ניר לוין ויוסי מזרחי…ובאשר ל2 הראשונים הם עסוקים יותר בלפרשן מאשר לנסות ולהצליח באימון כדורגל

יואב 7 באוקטובר 2017

לא התחנה הבאה שלהם זה העניין אלא שאנשי מקצוע בקליבר הזה, עברו במכבי. מאד בסיסי הייתי אומר.

יואב 7 באוקטובר 2017

ההסתכלות היא הפוכה לגמרי.
לא איך מכבי קידמה אותם אלא איך הם קידמו את מכבי. אבל ברור לי שבשיח הרדוד שהכדורגל הישראלי מייצר, אין לזה מקום. עוד סימפטום לריקבון.

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

יואב,המאמנים הנ"ל לרובם מכבי הייתה קרש קפיצה ,ומכבי הייתה בשבילם כמו ריבאונד על מכוערת אחרי סיום מערכת יחסים ארוכה…הם קיבלו הרים של כסף,כמו שגם הם הגיעו לקבוצה בין הכי טובות בישראל שמרכזת את מירב השחקנים הישראלים אצלה בכך שהיא מציעה להם גם הרים של כסף עבור יכולת בינונית מינוס(יצחקי,בן בסט,אצילי ויש עוד רבים)
אז לא היה להם הרבה מה להפסיד, זה לא שהם הגיעו להפועל רעננה תמורת 10000 שקל ברוטו לחודש.
זה לא בא להפחית מיכולתם,אבל גם שים לב שבדיוק שהיתה הצעה אפילו יחסית מסכנה מהצ'מפיונשיפ או מבאזל הם מיד ארזו חפציהם,מה שמעיד על חוסר נאמנות או חוסר אמון במועדון שיכול לקדם אותם גם מקצועית

יואב 7 באוקטובר 2017

שוטף,
אני באמת לא מבין איך אפשר להתייחס להצעה מהצמפיונסשיפ כמסכנה. זה בדיוק ההבריס של הכדורגל שלנו.
הנסיבות לא מטרידות אותי אלא רק התרומה שהם יכלו לתרום לארגון. ואני מברך על כל ניסיון כזה. אני יודע שמכבי היא לא היפה של הכיתה. זה הרי בילד אין רק מעצם היותנו קבוצה ישראלית. לכן אני שמח ללמוד מהטובים ביותר שהכסף שלי יכול לקנות.
כל מה שזה מעיד זה שישראל היא חור תחת מבחינת כדורגל ואנשי מקצוע רצינים, לא יתקעו כאן. אקח בברכה כל תרומה מקצועית, גם אם היא קצרה.

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

פלוס זלזול בוטה בבאזל, כרגיל. בסה"כ סידרו כמעט לבדם העפלה אוטומטית לצ'מפיונס. אבל מי הם לעומתנו….

גיא זהר 7 באוקטובר 2017

אני לא מטיל ספק ביכולתם, אני רק לא בטוח שנניח חצי שנה עם יוקאנוביץ וחצי שנה עם בוס קידמו שחקנים כמו מיכה וטיבי לדוגמא. לפעמים עדיפה יציבות עם מאמן טיפה פחות טוב.

יואב 7 באוקטובר 2017

אולי. אבל צריך להיות על הגלגל כדי שגם נסיונות פחות מוצלחים יקרו.
כל איש מקצוע בקנה מידה הזה, יכול להוסיף משהו לקבוצה ישראלית, בהנחה והמעטפת מסביב מאפשרת את זה. זאת אומרת- לא ניסיון לשם מס שפתיים אלא ניסיון אמיתי.

יואב 7 באוקטובר 2017

אגב גיא,
אני חושב שמכבי פספסה עם פאקו. לא רק בגלל התארים אלא כי הוא רצה להשאר ולהתחייב לכמה שנים.

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

דרך אגב מה שאתה מציע כסף תמורת מאמנים עם ידע או שחקני עבר עושות המון קבוצות עשירות מאיחוד האמירויות קטאר סין,בחריין,הודו…ואין כאן משהו מרגש או אלטרואיסטי

ושים לב שגם למכוערת של הכיתה יש שאיפות של חתונה ולא שכל מסכן ייתן לה בראש, באותה פואנטה מכבי צריכה להחתים מאמן למס' שנים שייתן דרך שיטה וייקדם שחקני נוער, ללא סעיף יציאה עד תום החוזה …נכון שתאורטית זה אפשרי אבל ישראל מדינה לא צפוייה לך תדע מתיי תגיע המלחמה הבאה!
ומאמנים לא עומדים בתור כדי לאמן בישראל…נראה לי שג'ורדי הוא סוג של ברירת מחדל לעצם זה שלא הצליחו למצוא מאמן זר.

ואם כבר חוזרים לעניין הנבחרת צריך לאזרח את סרג'י רוברטו לפני שקטלוניה מקבלת עצמאות

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

ויש מקומות שזה עובד,שחטאר דונייצק האוקראינית נכון שיש לה כיסים מאוד עמוקים ,אבל מירצ'ה לוצ'סקו נתן שם 12 שנה
וזכייה אחת בגביע אופא מלבד ה68 אחוז הצלחה שלו
וגם הליגה האוקראינית זה לא בדיוק הפרמיירליג

יואב 7 באוקטובר 2017

לא ממציא את הגלגל. ועדיין, זה כמעט לא קורה כאן.
מיטש מוכן לקחת את הסיכון שבזמניות, אני מבין את הסיבות שלו. כדורגל זה משחק שאנחנו לא ממש טובים בו. אין שום עניין להסתפק במה שיש כאן להציע אם יש לך אספירציות להתקדמות. שום עניין וואט סו אבר.

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

בליגה האוקראינית יש לו כסף בכמויות שמכבי יכולה לחלום עליהם, השתתפות קבועה בשלבי בתים בשני המפעלים האירופיים כולל העפלות לשלבים מתקדמים יותר. מי זה דונייצק ודינמו קייב לעומתנו בכלל.

בקטאר ובחריין רוצים קרקס של שמות גדולים, לא לקנות ידע ולהשתפר.
בסין משקיעים סכומים פסיכיים ובנו עשרות אלפי אקדמיות כדי לשפר את הכדורגל המקומי, אבל הם לא סגרו פער של כמה עשרות שנים תוך 4 דקות אז בדוק שזה כשלון.

no propaganda 6 באוקטובר 2017

הבעיה הגדולה אצלינו שיש לתקשורת השפעה גדולה על השחקנים המוזמנים וההרכב. זה גורם ךזה ששחקנים טובים יחסית שמשחקים בחול לא מקבלים הרכב בגלל אינטרסים לא ברורים.
לא שעם השחקנים האלה ישראל תהפוך למעצמה אבל לפחות היא תמצה את היכולת שלה.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2017

לא נעים להגיד, אבל היא ממצה את היכולת שלה

no propaganda 7 באוקטובר 2017

ייתכן, אבל על מה זה מבוסס?
דאבור לא משחק, חמד פעם כן פעם לא, אלמוג כהן לא משחק, ניר ביטון לא משחק.
הכשלון של הקמפיין בנוי על שני הפסדי בית לאלבניה ומקדוניה. במשחקים האלה שיחקו גולסה, אוחנה, שהר, גלזר, רפאלוב, מליקסון, קבהא וזה לא נראה אופטימלי בכלל.
ייתכן שגם עם הרכב יותר הגיוני התוצאות היו דומות אבל בלי שניסינו קשה לאמר. בכל מקרה זה דור מאוד חלש של ישראל, נקווה שיהיה שיפור בעתיד.

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

נניח שאני זורם איתך,אם היינו מנצחים את אלבניה ומקדוניה היינו עם 16 נק' בסוף המוקדמות,זה עדיין סטטיסטית ירידה,קמפיינים קודמים סיימנו עם 18 נק' והיה גם טורניר של 23 נק' ועדיין לא עלינו מה שנקרא פיפ'א מחלקת מתנות ואנחנו מתעקשים לא לקחת.

ןחוץ מזה שהיכולת היא מתחת לכל ביקורת,היה צילומים של הקהל ואלה כל הזמן עם הראש בסמארטפון.

והאצטדיון בואדוז אחד השקטים,היה אפשר ללכת לישון,יותר שקט מהספרייה העירונית.

האם טורניר היורו צעירות של לוזון פשוט גניבת דעת,איפה הדור שהיללו העיתונאים לפני כ4-5 שנים??

אין כבוד אין הרתעה לנבחרת,בנבחרת של שרף אם היה משחק חוץ בליכטנשטיין השחקנים היו במנטליות כבר של יתרון 1-0 כבר במטוס

no propaganda 7 באוקטובר 2017

ניצחונות על אלבניה ומקדוניה היו מביאים אותנו ל18 נקודות. בהתחשב ששיחקנו עם איטליה וספרד באותו הבית זה סביר(ניצחון בכל המשחקים שלא נגד שתי אלה).

זה שיורו הצעירות הוא בלוף זה די ברור. עדיין ביטון ודסה הם שחקני נבחרץ לגיטימיים ביותר.

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

נכון 18, פעלתי לפי שיטת הקיזוז של לוזון (; אחרי שהעסקנים והסוכנים לקחו עמלה

no propaganda 7 באוקטובר 2017

:)

סער 6 באוקטובר 2017

עכשיו אני רואה את טורקיה מובסת בבית על ידי איסלנד ומאבדת סיכוי לעלות. הקהל הטורקי לא מפסיק לעודד. בישראל אין תרבות ספורט לא אצל השחקנים והמערכת ולא אצל הקהל. וזה רק הולך ונהיה יותר גרוע.

אולג נדודה 6 באוקטובר 2017

זה די מעניין להסתכל על דמוגרפיה מסורת והצלחת נבחרת.
בטורקיה 70 מיליון אזרחים ואילו באיסלנד 300 אלף.
הייתי רוצה לראות שחקנים שהיו מדברים נגד פתיח טרים,הוא בעצמו היה עושה מהם דונר קבב.או את ארדה טוראן זורק את סרט הקפטן,האוהדים היו עושים ממנו קציצות ומשליחים לתנינים

חייבים להחתים מאמן זר,ולהכניס סעיף לחוזה שמלבד שוער הוא משחק בקמפיין ה1 רק עם שחקנים מתחת לגיל 25…ושלא יתרגמו לו את הזוהמה שבתקשורת.
אלישע לוי שיתף 38 שחקנים ב9 משחקים כי הוא איבד את הדרך.

לא הבנתי למה דקה 70 מכניס את בניטו בן 37 וחצי,למה בקמפיין הבא אפשר לבנות עליו בגיל 39 פלוס?

אולג נדודה 6 באוקטובר 2017

בניטו=בניון

אלכס דוקורסקי 7 באוקטובר 2017

מסכים לגבי המאמן הזר. לגבי הגבלת הגיל, כל מי שטוב ומתאים, צריך לשחק, ללא קשר לגילו. חמד (שיהיה מעל 30 בקמפיין הבא), דאבור, סבע, רוסלן ברסקי – כולם יהיו מעל גיל 25 בקמפיין הבא, ולדעתי יוזמנו לסגל הנבחרת.

בניגוד לתפקידו בקבוצה שמתאמנת בצורה שוטפת לאורך כל העונה/שנה, מאמן הנבחרת עובד עם השחקנים לפרקי זמן קצרים יחסית. מטבע הדברים, עושה רושם שהשפעתו, כתוצאה מכך, על סגנון המשחק מעטה יותר מעמיתיו במועדונים. תפקידו המרכזי, אם כך, הוא לבחור את השחקנים המתאימים והכשירים ביותר לסגל ולהציב אותם בהרכב המתאים ביותר. גם זה עניין די מורכב (אפילו בישראל, שברשותה אין רזרבה גדולה במיוחד).

38 שחקנים בתשעה משחקים נראה באמת מספר מעט מוגזם. ייתכן שחלק מהשחקנים היו פצועים/מורחקים או חוו ירידה בכושרם והיה צורך להשתמש בשחקנים נוספים.
מכל מקום, אינני מבין בבעיות של הכדורגל הישראלי אבל עושה רושם שהן מאוד עמוקות, ומינוי של מאמן זר (שיהיה בכל אופן רעיון טוב, ולו רק לנטרל גורמים אינטרסנטיים שונים) לא יפתור אותה בשנים הקרובות.

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

נראה איך ארדה טוראן יגיב כשהקהל של הנבחרת יקלל אותו במקום לעודד ללא הפסקה, והאם יש קונצנזוס שהזימונים של טארים הזויים וככל הנראה לא מקצועיים.
זו כל הפואנטה של הטור – הקהל שונא את הנבחרת ואת השחקנים, כולם באים כדי לקלל את מי שבד"כ משחק אצל היריבה. אוהדי כולם חוץ ממכבי מקללים את זהבי. אוהדי מכבי מקללים את מליקסון. אוהדי חיפה מקללים את בניון.
לשום דבר אין ערך בביטואציה הזו, לא לחולצה ולא לסרט הקפטן ולא כלום.

אורי 6 באוקטובר 2017

כשרמי וויץ אמר "משחק נגד אחת הנבחרות הגרועות בארופה" הוא דיבר על ליכטנשטיין או ישראל?

אבי 2 6 באוקטובר 2017

תומר מדויק כל כך. הממים שרצו על התמונה בבורגראנץ, איזו חוסר מודעות עצמית..חובבנות.

ואני אומר, תנו לנו להנות..תנו לי רביעייה קדמית של דיא סבע ודאבור בצדדים עם חמד בשפיץ וערן לוי מאחוריו.

James 7 באוקטובר 2017

בקיצור תיארת ישראבלוף.
למעשה מלבד הייטק ואולי עוד כמה דברים בודדים – הישראלי הוא בטלן ולא מקצוען.
לכן יש תחנות רכבת במיליונים שאין דרכי גישה. לכן יש חוקים שלא אוכפים.
ובזמן כתיבת שורות אלו, אמריקה הנבחרת שלי נותנת תצוגה מרשימה מול פנמה. כן כולה פנמה אבל ישראל לא מאיימת פעם אחת מולה לשער.

היסטוריה לעניים 7 באוקטובר 2017

גם זה הכי הזוי. יש הרבה איי מצוינות בישראל. בודאי שלא רק בהיי טק. אנחנו לא אור אמיתי וגם ממש לא קרובים לחושך לגויים. אנחנו מה שאנחנו וזה לא רע בכלל. מה שגם מזמן הוביל אותי לדיעה שבמקום לבזבז כסף על טיולים של הילדים למחנות צריך לרכז להם תמצית של המהות של ארה"ב , אירופא ולא יזיק קצת עולם שלישי. זה יחזק את הפטריוטיות שלהם פי 100.

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

זו אותה האמריקה בה יש קפיטליזם אכזרי שהומלסים מתים מדלקת ריאות כי להם ביטוח או נגישות לטיפול רפואי.
זה גם אותה אמריקה שמוכרת נשק לכל חולה נפש.
זו גם המדינה ששוטר חמום מוח יכול לפוצץ אותך מכות ולמשש לך באזורים בחיפוש רק בגלל שהפנס האחורי של הרכב שלך פגום,או שלא ביצעת איתות בפנייה,ואז מזמינים לך כלב ומגלים שאריות קוקאין בתיק שלך כי הנחת אותו בעמדת החתלה בקניון,ואז אתה מוצא את עצמך בתא מעצר נאבק עם אחרים על הנעלים שלך.

גוד בלס אמריקה

משה 7 באוקטובר 2017

זו אותה אמריקה שלא מתעניינת בכדורגל כי היא לא הכי טובה בזה בעולם רחמנא ליצלן, מאוד ספורטיבי. זו אותה אמריקה שכמות העולות מהבית שלה בין מגוחכת להזויה רק כדי שיעלו וימשיכו לשלם.

אולג נדודה 7 באוקטובר 2017

צריך לזכור שכדורגל גברים זה ספורט יחסית חדש באמריקה,והוא הולך וצובר תאוצה…ישנה כמות מאוד גדולה של ילדים שמשחקים,שם זה ספורט לכל המשפחה ולא לפנאטים.
חוץ מזה שפוליסיץ הולך עוד מס' שנים להיות בין 20 הכדורגלנים הטובים ביותר בעולם,לדעתי בערך כמו ברמה של רובן מהולנד.

תסכים איתי שכלכלית לפיפא יותר משתלם אם ארהב תהיה במונדיאל מאשר ישראל…כמו שכלכלית יותר משתלם לאופא 4 נציגות מאנגליה וספרד מאשר נציגה אחת מישראל בצ'מפיונס

משה 7 באוקטובר 2017

הכל טוב ויפה רק שבשורה התחתונה מדינה עשירה עם מעל 300 מיליון איש מתעניינת בספורט הזה מעל 25 שנה ולא הצליחה להעמיד נבחרת שמעניינת מישהו, אפילו לא את עצמה.
פוליסיץ׳ נראה בדרך להיות שחקן, נמשיך לעקוב אחריו.

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2017

אפשר להגיד כל-כך הרבה שליליים על אמריקה ואמריקאיים והרבה מהם יהיו נכונים, במקרה של הכדורגל אני בצד שלהם. מי שאינו מכור ושרוף רואה את הפגמים ומבין את הצד הזה.

James 7 באוקטובר 2017

קלישאות…אתה שכחת שאם תיפול ברחוב לא יעזרו לך…

אולג נדודה 7 באוקטובר 2017

james
מה אתה אומר, אותי תקפו חבורת בני נוער מתחת לבית שלי בגלל שביקשתי שקט ב2 בלילה, ושברו את הטלפון שלי,כשעקבתי אחריהם והתחננתי מעשרות אנשים להתקשר למשטרה,אף אחד לא התקשר, משטרה הגיע רק אחרי שעה וחצי.
גם בישראל אדם לאדם זאב…חברים יש רק באגד ובליכוד

james 8 באוקטובר 2017

אני ציני
הוספתי עוד קלישאה לערימת הקלישאות שהבחור הקודם כתב

צור שפי 7 באוקטובר 2017

תומר, לא נעים לי ממך – דראפיץ לנבחרת!

תומר חרוב 7 באוקטובר 2017

יהפוך שם לבונקריסט.

גיא זהר 7 באוקטובר 2017

אפרופו, למה להתעסק בחרא הזה כשיש לך את הקבוצה הכי כיפיית בליגה?

תומר חרוב 7 באוקטובר 2017

כי החרא הזה בא בחופש

היסטוריה לעניים 7 באוקטובר 2017

חרטוט. יהיה אותו זבל. יש לי הרגשה שיש מנגנון פסיכולוגי שמונע מחלק מאוהדי הכדורגל בארץ להודות שהמצב ללא תקנה. כאילו שאם יודו בכך, זה מגחיך את אהדתם ולא כך.
הכדורגל בארץ חרא
בנבחרת אולטרא
ברוב הקבוצות כנ"ל
ואולי באחת שתיים מהקבוצות זה רק רק חרא סטנדרטי.
וזה לא צריך למנוע מאף אחד לאהוד אותם ואפילו לדמיין שיש שם שדרת ניהול ותהליכים פר אקסלנס. דמיון זה חלק משמעותי מהאהדה.

אסף the kop 7 באוקטובר 2017

היסטריה לעניים…. :-)

שי פרנסיסקו 7 באוקטובר 2017

כמאמר הגשש, ואם זה שידור חי, אנחנו לא אוכלים חרא?

אורי 7 באוקטובר 2017

לפי מה שאמרו בשידור, רק 1(!!!!) מ14(!!!) ששיחקו מול ליכטנשטיין בסיבוב הקודם שיחק אתמול
לא מדובר על קמפיין קודם אן 5 שנים אחורה (למרות שגם אז 1מ14 היה נראה מעט) אלא סיבוב קודם של הקמפיין הזה!!
הייתי מקבל 1 מ14 אם זה היה בשביל הצערה או הכנה לקמפיין הבא. אבל זה לא המקרהץ אפילו לא קרוב :-(

MOBY 7 באוקטובר 2017

כאשר הרכבי הנבחרת לא קשורים לכלום, ודי ברור שלא ההרכב החזק ביותר משחק ורמת המשחק באמת קשה לצפייה.זה מה שיוצא.
חמד היה צריך להיות באנקר בהרכב הפותח כמו גם כל ליגיונר שמשחק אפילו כמחליף בליגה אירופאית. כמות הדקות של הליגיונרים לעומת שחקני העילית מהליגה הישראלית היא פשוט בושה, ואין אף עיתונאי הפותח עט.

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

זו אותה האמריקה בה יש קפיטליזם אכזרי שהומלסים מתים מדלקת ריאות כי להם ביטוח או נגישות לטיפול רפואי.
זה גם אותה אמריקה שמוכרת נשק לכל חולה נפש.
זו גם המדינה ששוטר חמום מוח יכול לפוצץ אותך מכות ולמשש לך באזורים בחיפוש רק בגלל שהפנס האחורי של הרכב שלך פגום,או שלא ביצעת איתות בפנייה,ואז מזמינים לך כלב ומגלים שאריות קוקאין בתיק שלך כי הנחת אותו בעמדת החתלה בקניון,ואז אתה מוצא את עצמך בתא מעצר נאבק עם אחרים על הנעלים שלך.

גוד בלס אמריקה

דיזידין 7 באוקטובר 2017

אתם קשים מדי עם הנבחרת, זה הכל בגלל היריבות הלא פייריות.
״הנבחרת מנסה, אבל כל פעם רגל עם גרב כחולה עוצרת את המהלך״ – כדברי רמי וייץ.
וכמה ערגתי אתמול לשער שיוויון לליכטנשטיין.

אולג נדודה 7 באוקטובר 2017

לא רק אתה,פתאום גם אני סימפטטי את ליכטנשטיין,חשבתי לעצמי אולי יש לי קירבה באילן יוחסין,או זה בגלל שהם מנסים ולא מוותרים…ובעיקר יש להם כבוד והם רוצים יותר משחקני ישראל.
מול ספרד עדיף לא לעלות בכלל,ניצחון טכני 3-0 עדיף מאשר הגירוש שהולכת לעשות לנו ספרד,אם מול רוסיה קיבלנו שישיה אצל גוטמן…זה יכול להיות שבירה מנטלית.

דיברו מקודם על כך שנבחרת נפגשת פעם במתישהוא ואי אפשר לאמן…אז זהו שזה לא מדוייק,כדורגל זו שפה בינלאומית,דאבל פס ומסירת עומק היא זהה בכל המדינות…אפילו ספרד משחקים ללא חלוץ גולר אמיתי שזה שונה מהמערך של כל הקבוצות הבכירות בספרד.
הכל מסתכם בהבנת המשחק ,בסיס המשחק-את כל זה כבר מלמדים ברמת נערים ונוער …. ומשם טכניקה זה כבר אקסטרה.

להגיע ראשון לכדור גובה דקה 90 בקרן לא צריך ללמד זה כבר רצון,אופי ומנטליות—יכול גם להתייחס להגנת ליברפול

ואם כבר עולים מול ספרד לא בושה לעלות עם 5 בהגנה ,3 קשרים הגנתיים, קשר התקפי וחלוץ

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

הספרדים ישחקו בחצי קלאץ', השחקנים שלנו יתנו את שיא הראבאק כשכל אחד ינסה לעשות הכל לבד ויבוא בטענות שאף אחד לא מוסר לו כמו שצריך.
יהיה הפסד מינימלי 2-0 או אפילו 2-1 ואלישע ושחקניו יספרו לנו ששיחקנו כמו גברים וצריך להיות גאים ועוד כל מיני קלישאות, רק כדי שלמחרת יתחיל סבב האשמות חדש וכותרות על "ברקוביץ' לנבחרת כי לפחות יהיה מצחיק"

austaldo 7 באוקטובר 2017

אתה שונא רק אם אכפת לך. אם לא אכפת לך וזה לא חשוב לך לא יהיו לא כעס ולא תיסכול.
לישראלי הממוצע איכפת מהניבחרת והוא מאוד רוצה שהיא תצליח. אני זוכר את הקמפיינים משנות ה 80' וה 90' איך אצטדיון רמת-גן היה מפוצץ בכל משחק של הניבחרת, והאמת – הסיכויים אז לעלות למונדיאל או יורו לא היו הרבה יותר טובים מהיום, אבל אוהדי הכדורגל היו לגמרי עם הניבחרת.
אני לא רואה טעם לחזור על כל מה שכבר נאמר בדיון הזה – ריקבון, חוסר מקצועיות בכל הרמות וכל הגילאים, פוליטיקות, תקשורת – הכל ביחד הביא לתהליך שהתחיל לפני כ 15 שנה בערך, שאוהד הכדורגל הממוצע הבין לאט לאט שמרמים אותו, שעובדים עליו בעיניים. התוצאה היא כעס, תיסכול ואווירת ה"כולם נגד הניבחרת".

אביאל 7 באוקטובר 2017

אליעש איבד את זה בנקודה אחת ויחידה, עם ההצבה של דודו גורש, דיי היה ברור שהקמפיין למונדיאל הוא כמעט בלתי אפשרי לנבחרת, במיוחד בהגרלה הנוכחית עם ספרד ואיטליה, אז זה בדיוק הזמן לבנייה, לתת להרכב צעיר לרוץ ולהתגבש לקמפיין הבא ואז הגיעה ההצבה בשעה של דודו גורש והראתה דווקא היטב את החולי של התוצאות ממנו סובלים המאמנים כאן, כמו שציינת, אלישע דיי הרוויח ביושר את הביקורת עליו.

הנקודה היא אחרת לגמרי, מאז גרנט ניסו כדורגל מבוקר, שזה נכשל, רצו התקפי, אז שמו את פרננדס שאמר בבית״ר שאצלו הכי חשוב זה לשחק יפה, מה קיבלנו ? מאמן הגנתי, אחרי זה גוטמן הגיע בתקווה לשחזר את הפועל ת״א והכדורגל המרשים מאוד שהיא הציגה, אבל לגוטמן כמו לגוטמן ברח הגוטמן. חשבו שלאלישע אין מה להפסיד והוא ישחק פתוח, מה קיבלנו ? בערך כלום.

אני לא מאמין שאני כותב את זה, אבל אני חושב שאם אחרי שרשרת הכישלונות הללו, אפשר לתת לברקוביץ׳, זה לא באמת משנה, אולי דווקא משהו אחר לגמרי יצליח לגרד משהו לקראת היורו הבא.

משה 7 באוקטובר 2017

הייתי מחזיר את שרף, לא ייצא מהנבחרת הזו כלום, לפחות הוא שם אותנו במצב של רכבת הרים שהשאיר אותנו מרותקים.

אולג נדודה 7 באוקטובר 2017

כמו ששרף שהוא כבר חצי עם דמנציה מתנהל, הוא יילך לסרט ביום המשחק ויירשום טור בעיתון למחרת על הנבחרת.
דרך אגב שרף כבר 20 שנה לא אימן,הוא הבין שהכי קל זה לשבת במזגן ולהעביר ביקורת על כולם.
אנשים כבר שכחו את שרף בראיונות לטלויזיה שהוא פוצץ,שחקנים שהוא יצא עליהם בתקשורת,את עונשי המשמעת אם שחקן היה מגיע עם שיער מחומצן…היו זמנים
אני חושב שאחד מנקודות המפנה ביחס למאמן בישראל היה התאקל במכבי בין נמני לשרף ששרף הבין שהוא צריך לפנות את הדרך,ומאז המאמן הוא סמרטוט מה עוד שמביאים עליו מנהל מקצועי בכדורגל המודרני,מה שיותר מתאים לריאל מדריד ולא לכדורגל בישראל

אורי 7 באוקטובר 2017

הייתי מחזיר את שרף כדי לא לשמוע יותר את הפרשנות העילגת והנרגנת שלו

שוטף + (ק)שישים 7 באוקטובר 2017

לאורי

באמת הוא צריך לצאת כבר לפנסיה, אבל יש פתרון עוד יותר קל, זה להתנתק מהכבלים,יש אחלה פרשנות בסקיי ספורט ,בי אין ספורט ,אי אס פי אן,אנ בי סי, איכות מדהימה…תזכור שכיום יש לך חופש בחירה זה לא ערוץ 1 שלפני 30 שנה…ואתה זה שבוחר לשמוע את העילגים והנרגנים- תחשוב על זה

גיא זהר 7 באוקטובר 2017

+1 שוטף. יחי הסטרימינג.

אולג נדודה 7 באוקטובר 2017

אם לא המשכורת השמנה של מאמן הנבחרת,שפוגש נבחרת בערך פעם בשבוע לכל 4 חודשים,ושכבר אין ציפיות,יחד עם זה שכבר באמת הגענו לתחתית שבתחתית,ושהעיתונות מקרקרת סביבך כאילו הרגע ראש הממשלה נואם.

יש מצב שללא המשכורת אף אחד לא מוכן היה להתקרב לתפוח האדמה הלוהט הזה,אולי חוץ מכמה מזוכיסטים חסרי עבודה שמחלטרים בתור פרשנים בערוצים המובילים.

הנבחרת היא כתם שחור לכל מי שעבר שם:נילסן,שרף,קשטן,גוטמן,פרננדז,לוי

גנב דעת 7 באוקטובר 2017

אני מדמיין את הקמפיין הבא של ברקוביץ לנבחרת

רק מי שקיבל בעיטה חזקה לראש אדיוט מספיק כדי לרצות לאמן את הנבחרת…אופירע תהיה עוזרת המאמן,והביצים של זוהר יהיו הקמע

נו לפחות יהיו צחוקים ושמח…כדורגל זה בידור

פראליה 7 באוקטובר 2017

אדיר שמי שמטיל ספק בקמפיין של אייל נקרא "גנב דעת", אחד הטובים שהיו פה

רומן 7 באוקטובר 2017

מעניין כמה מדינות יש מתחתיו בעולם ביחס :רמה לגודל האוכלוסייה.

ערן (המקורי) 7 באוקטובר 2017

היחס לנבחרת אצל חלק גדול מהאוכלוסיה הידרדר:
אהדה > תמיכה > התענינות קלה > אדישות > עוינות.
אני מסכים לכן עם רוב הדברים שנכתבו לעיל.

אבל אני מציע להסתכל על זה בהקשר יותר רחב:
הפרידה מאהדה לנבחרת כסימבולית ומעעצגת לתופעות אחרות בישראל:
פרידה של אזרחים מאהדה למוסדות ציבור (משטרה, בית משפט);
יתרה מכך – חוסראמון (לא כל שכן אהדה) לממשלה;
ואף יותר מזה – היעדר חיבה למדינת ישראל ככלל.

אזרחים רבים אינם מזדהים, אוהבים או מחבבים את ישראל. כמו עם הנבחרת.
והסיבות – דומות.

ערן (המקורי) 7 באוקטובר 2017

*ומעעצגת =ומייצגת.
*חוסראמון = חוסר אמון

תיקון שגיאות אוטומטי מזעזע :(

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2017

מכיוון שהתגובה שלך דורשת תגובת-נגד שהיא ניתוח היסטורי אני שואל מתי לנבחרות ישראל היו שירים? יודע מה? תרבות אהדה או אהדה עקבית (המשחק מול קולומביה שמדברים עליו היה היוצא מן הכלל). תחשוב על כל תרבות האהדה שיש בקבוצות גם כשאלה לא מתפקדות וכל מה שאין בנבחרת, זו של ישראל שמכניסים אותה אלינו ללב ולנפש מגיל אפס, כנראה על חשבון של משהו כמו מה שגורם לאוהד לחבר שיר או לפתח יחסי אהדה. אפילו ברמת האהדה של הבלוגר ארז למנות אוכל משובחות בארץ.

ערן (המקורי) 7 באוקטובר 2017

ארטסט- הייתי באותו משחק נגד קולומביה. וקמפיין קודם כילד נגד ניו זילנד ואוסטרליה- הלב נחמץ מהטעות של גדי מכנס, ומהחומרה שככה לא בונים. וקמפיין קודם של ג׳ק מנסל, גדול מאמני הנבחרת ב 40 השנים האחרונות (יחד עם נילסן).
אצטדיון רמת גן מלא. קהל תומך בטירוף. אופטימיות מטורפת ובעקבותיה שברון לב אמיתי אחרי החמצות שערים מסמרות שיער.
וככה גם נגד אוסטריה. ודנמרק (אז התחיל השבר, תודה לך שלמה שרף).
לא היו שירים לנבחרת? נכון, כך מאז ומעולם,אז מה? תסתכל על הקלטות של המשחקים, תקרא עיתונים מאז. היתה אהדה רבה ועל-קבוצתית, על-מגזרית, על-מחנאית.

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2017

בסדר, רצו שנבחרת ישראל תנצח. גם היום אנשים רוצים שנבחרת ישראל תנצח. אני רוצה שנבחרת ישראל תנצח בעיקר בגלל השחקנים הישראלים והדרך שלהם. יכול להיות שמה שאתה מדבר עליו זה לאומיות שמסתבר שהיא לא תחליף תרבות ואם תבדוק מה זו היום תרבות ישראלית ואת השנאה כלפי אלה שמנסים לעשות אחת כזו ממדינה במזרח-התיכון, אתה תראה מצד אחד את אותה שנאה ותיעוב שאתה מבחין בהם כיום ואת אותה ריקנות שבעבר רגשות לאומיים חיפו עליה. הפער בין אוהדי הקבוצות הישראליות והליגה הישראלית לנבחרת בכל הנוגע לתרבות הוא בלתי-נתפס לחלוטין. כן, האלימות היא אותה אלימות שיש בליגה אלא שגם בחברה אלימה יש תרבות שיש בה אלימות וזו לא חלוקה לבני-תרבות מול נעדרי תרבות. בנבחרת התרבות שציינתי לא קיימת עוד מאז שהייתי ילד קטן בקמפיין קולומביה. אם הכל נשען על ההחמצה של רוזנטל מול נבחרת כמו קולומביה שגדלה שחקנים גדולים יותר מאלה שהיו פה, הדבר אומר הרבה מאוד. עם זאת, כנראה מדובר בפעם האחרונה שהנבחרת היתה יחידה אחת (למרות האנוכיות של שלושת השחקנים המובילים בפרשת הביטוח) וגם לא התבנקרה.

אורי 8 באוקטובר 2017

זה רק בגלל שהמשחקים שאתה מציין היו על עלייה
גם היום, אם באורח נס הנבחרת תגיע למשחק אחרון שנצחון בו יבטיח עלייה, פתאום תראה 30 אלף מטורפים בטדי שלא מפסיקים לשיר ולעודד

miranda veracruz de la hoya cardenal 10 באוקטובר 2017

המדינה הייתה אז אחרת. כולם היו יותר פטריוטיים, יותר מפרגנים, הרבה פחות ביקורתיים.
הקמפיין ההוא נפתח עם 0:1 בבית מול ניו זילנד – 30-35 אלף ברמת גן. רוזנטל כבש אחרי איזה 5 דקות ואח"כ כמעט שלא עשינו כלום. בימינו, 0:1 קטן מול ניו זילנד ביכולת בינונית היה מתקבל באכזבה, בבוז, בקיתונות של ביקורת על המערך המאמן והשחקנים.
עשינו תיקו בחוץ מול נ"ז במשחק שקבע לנו המון. למעשה היינו עפים ולא עולים לפליי אוף נגד קולומביה אם ניו זילנד לא הייתה עושה הפתעה גדולה ומנצחת את אוסטרליה. אתם מתארים לכם מה היה קורה היום אם במשחק מכריע מול ניו זילנד בחוץ היינו יוצאים תיקו? קריאות ה"לוזרים!" היו מהדהדות בכל המדינה.
בחוץ נגד קולומביה לא עברנו את החצי. גם על זה היו שוחטים היום את המאמן והשחקנים על "תצוגה פחדנית". נבחרת עם שחקנים כמו רוזנטל, אוחנה, תיקוה שמככבים (מככבים!) באירופה מוציאה מ 6 משחקים ניצחון אחד של 0:1? איזו חגיגת טוקבקים ארסיים הייתה.
בתנאים של אז היה קל יותר. האווירה במדינה הייתה הרבה יותר מפרגנת. היום המודה היא לחפש אשמים וכשלים בכל מקום.

רומן 8 באוקטובר 2017

שטויות ידידי, ברגע שבנבחרת ישחקו 6-7 ליגיונרים מליגות בכירות באירופה, והכדור יזוז מהר על הדשא, והשחקנים ידעו מה לעשות איתו (ובלעדיו) הנבחרת תחזיר לעצמה את האהדה בשניה.

יוסי מהאבטיחים 8 באוקטובר 2017

בקיצור ברגע שנהיה דרג ב' אנשים יתחילו לאהוד.
אבל איך בדיוק משחילים 6 לגיונרים לליגה בכירה באירופה?

אורי 8 באוקטובר 2017

לומדים מהכדורסל (ומטורקיה, שוויץ וכו) ומאזרחים

דוד 7 באוקטובר 2017

עזבו אתכם משראל.
תסכלו על נבחרת איסלנד (אשר מייצגת 330 אלף תושבים), מגיעה לאיצטדיון טורקי גועש ורועש ומביסה את הטורקים 3-0, תוצאה שכמעט סופית מבטיחה את ההעפלה שלה למונדיאל.
סיפור מדהים.
אנחנו כנראה לא מספיק קטנים, ולא מספיק "חדשים" בשביל לעשות דבר כזה.

רומן 8 באוקטובר 2017

שמע, איסלנד משחקת כדורגל מרתק, המשחק מול טורקיה היה פשוט עוצר נשימה.
הם משחקים כאילו לקחו 11 חובבנים, והפכו אותם להיות ממש טובים במה שהם עושים.. זה טקטיקה שלא קיימת בעולם.
זה גם קצת מעליב זה כמו שיש נגיד מישהו שמתאמן 10 שנים אגרוף ואז סתם בא אליו איזה אחד שלא למד בחיים וסתם חזק ודופק לו אגרוף ומרסק אותו.

דוד 8 באוקטובר 2017

הם כבר לא "סתם אחד שלא למד בחיים"…
זאת נבחרת די חזקה, שילוב של עוצמה פיזית וויקינגית עם "טאץ' לטיני" בחלק ההתקפי. תסתכל על השער השני שממחיש את השילוב הנ"ל.
העניין הוא שכנראה גם בגביע עצמו אליו כנראה תעפיל (כי היא במקום ראשון עם 2 נקודות יותר מאוקראינה וקרואטיה אשר ישחקו ביניהן במשחק האחרון בעוד היא תשחק נגד קוסובו העלובה) היא לא בדיוק תהיה על תקן הסינדרלה החביבה. זה כאב ראש לכל מאמן לשחק מול נבחרת טובה כל כך. כך שההעפלה הזו לא מפתיעה למי שצופה במשחקים שלהם.

רומן 8 באוקטובר 2017

איך תסביר את בקלילות שבה הטריקולור השפילו אותם ביורו? כנראה שיש איזו נוסחה שקבוצה מקצוענית אמיתית ברמה גבוהה יכולה ללכת על פיה ופשוט לרסק אותם. כי את מה שצרפת עשתה להם אני לא רואה אותה עושה מול שום נבחרת רצינית ביבשת. זה נורא מעניין.

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

כי עצם העובדה שהם הגיעו לרבע הגמר בטורניר הגדול הראשון שלהם אי פעם הייתה מיני נס. בתור מישהו שגם היה במשחק, אני יכול להעיד שהייתה אווירה ביתית מאוד. לא יודע מה זה אומר לגבי הגמר כי לא הייתי בו, וגם פורטוגל זו לא איסלנד.

מעבר לזה לפעמים זה עניין של סגנונות שמנטרלים זה את זה. כמו שקבוצה מסויימת יכולה לנצח בתצוגה חזקה את אלופת המדינה 3-1 עם פנדל מוחמץ, ולא הרבה אחרי זה להיראות כמו קבוצת ילדות מול 10 שחקנים של סגנית האלופה ולהודות לאל שנגמר 0-0.

אולג נדודה 8 באוקטובר 2017

עוד מחזה עצוב היה לראות שחקן דרוזי ישראלי שנולד בארהב וחזר לישראל, ולאחר 2 הופעות בנבחרת הבוגרת בחר לייצג את ארהב…כיום הוא לא בסגל למוקדמות המונדיאל…נכון שדרך ארהב ייתכן שהוא יוכל לקבל יותר הכרה או חוזה בקבוצה בצפון מרכז אמריקה, אך כמו שיהודים עולים לארץ או באים לשרת בצהל,הנבחרת היא גם סימבול של מי אני ולמי אני נאמן או מייצג.
כיום לאחר החלטת יציאת האי הבריטי מהגוש האירופי שעד עכשיו היה צריך מינימום הופעות בנבחרת עבור אישור עבודה…ייתכן ששחקנים יגידו לא לנבחרת,ולתבוסתנות שהיא מייצגת

אולג נדודה 8 באוקטובר 2017

בין הפותרים נכונה יוגרל חולצה ודיסק- סתם נראה לכם מה זה , זהו-זה

בקיצור למי שלא ניחש זה קני סייף שמשחק בגנט

רומן 8 באוקטובר 2017

נו באמת מה עשית ממנו נג'ואן גרייב..
סתם שחקן, שיהיה לו בהצלחה

Ollie Williams 8 באוקטובר 2017

אם רמי גרשון הוא בלם פותח של קבוצת צ'מפיונס, אז קני סייף רמה מעל זה

אורי 8 באוקטובר 2017

רמי גרשון בלם פותח של קבוצת תחתית פליאוף עליון בישראל

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

כשהמדינה ה3 בגודלה בעולם 325 מיליון תושבים קוראת לך לסגל ה25 שלה,זה כבר אומר משהו…והוא הגיע לגנט דרך רמת השרון ולא דרך המועדונים הגדולים,זה גם אומר משהו

דרך אגב גרשון מס' רב של שנים בבלגיה בה הוא גם הושאל ללא מעט קבוצות וזכה גם לחולצת ההרכב בגנט, כעת הבנתי שהוא חתם במכבי חיפה- שגם ככה הסגל שם מאוד רחב.

אם גרשון היה מספיק טוב הוא היה מגיע גם לקבוצות טובות יותר כמו טל בן חיים הבלם

Comments closed