מהות לפני כישרון

הדחה או הבלחה

איטליה על סף הדחה. מתבקש להגיד שאיטליה עם הגב לקיר תמיד תספק את הסחורה, שאיטליה תעלה ותהיה איטליה. כך כתב הגאזטה בשער שלו לפני המשחק בשישי: אנחנו איטליה. זה לא עבד מול שבדיה. כי הצבע של המדים וסאן סירו מלא לא יספיקו כשאין מהות. אחרי המשחק ראיתי ניתוחים ודיונים, של דורפן ובורוביץ ואחרים, לגבי המחסור בכישרון. יתכן שיש פחות כישרון או שהכישרון מופיע בצורה שונה (שחקנים כמו באג'יו ודל פיירו שגדלים היום, צריכים להפסיק להיות כאלה ולהפוך למכונות מערכתיות. שחקנים כמו אינייסטה ודה ברוינה שבשנות ה90 היו מחזיקים קבוצות על הגב שלהם, הפכו לברגים. משמעותיים, אבל ברגים) אבל מה שבאמת חסר לאיטליה זו מהות.

והמהות של איטליה טובה היא מיקסום היכולות, אפילו אם הן דלות על הנייר (למרות שיש היום סגל טוב יותר ממה שהיה ביורו האחרון בו כולם היללו את האזורי). אבל כשלמאמן אין תפיסת עולם, אין כריזמה ומסתבר שגם אין מושג בניהול משחק (נשאר עם חילוף ביד ושלושה בלמים על המגרש כשברור שהוא חייב גול) איטליה לא יכולה להיות איטליה.

אם איטליה הייתה איטליה אז אל שראעווי שהיה מבריק מול צ'לסי ופתח נהדר את העונה היה לפחות עולה כמחליף. אם איטליה הייתה איטליה אז היא הייתה משחקת ב4-3-3 של נאפולי שסוחף את הסריה א, עובד נהדר ברומא, אינטר ולאציו כשגם יובה לוטשת עיניים למערך הזה.

איטליה תיתן היום פייט כי גם כשהיא מושפלת, היא לא משפילה מבט. היא נלחמה עד טיפת הדם האחרונה מול סלובקיה ב2010, היא נתנה את הכל בעשרה שחקנים מול השיניים של סוארס ב2014. היא תעלה ותילחם בגלל מי שזה מה שעושים שם, בגלל שלהיות איטליה זה מחייב ואולי זה יספיק בשביל ערב אחד גדול שבו היא תצליח להכיר את עצמה. אולי.

ואולי הסיפור של הערב יהיה בופון, אלוף עולם שיסיים את הקריירה הבינלאומית שלו בערב סתיו עצוב בנובמבר.

 

ליגת שוקי ההון - ספינרים (2)
מי יהודי

98 Comments

גור אילני 13 בנובמבר 2017

להחזיר את קונטה למשחק אחד!

תומר חרוב 13 בנובמבר 2017

רומן יכול להספיק לחתוך אותו לפני המשחק

אריק 13 בנובמבר 2017

יש סגל לא רע יש עם מה לעבוד, פירלו חושב שזה דווקא דור מוכשר ושיש דור מוכשר יותר בדרך.
יש מאמן נורא. נקווה שלא יהרוס, צריך להציל את הקיץ.

אמיתי 13 בנובמבר 2017

יצא קצת פסימי. הלו. זה כדורגל

תומר חרוב 13 בנובמבר 2017

הלו, זה כדורגל

אמיתי 13 בנובמבר 2017

הלו. שופטים של אופא

היסטוריה לעניים 13 בנובמבר 2017

פורצה פורצה פורצה
מאמין שהשופטים יעזרו

אריק 13 בנובמבר 2017

איך מצאו כזה מאמן גרוע בארץ המאמנים.

holden 13 בנובמבר 2017

ההתאחדות באיטליה רצו את לוזון, הבעיה שחר כבר החתים את לוזון עד סיום העונה

holden 13 בנובמבר 2017

Miracolo a Milano- היה סרט מוצלח של ויטוריו דה סיקה, על נס שהתרחש סמוך לקתדרלה במילאנו,
אני רוצה להאמין שבמחצית השנייה האיטלקים יבקיעו לפחות שער אחד , האיטלקים עלו הערב נחושים, עם להט ורוח קרב, בופון מעולם לא היה אמוציונאלי יותר בנגינת ההמנונים.

לא רואה סרט שאיטליה לא במונדיאל,
מונדיאל בלי איטליה זה כמו שולחן שבת בבני ברק ללא רוגעלך,
פעמיים הכדור שיחק ביד ברחבה , פעמיים הונף כרטיס צהוב לשחקנים גם מאיטליה וגם משבדיה, משחק שילך ויתחמם ככל שהדקות במחצית השנייה יחלפו,
לא חשוב לי מי ינצח-העיקר שאיטליה יהיו במונדיאל,
אוי אימובילה, היו צריכים להחזיר את טוטי רק לפלייאוף הזה

צור שפי 13 בנובמבר 2017

נו, מתברר שיש סרט כזה.

אמיתי 13 בנובמבר 2017

יש אותו גם בדיבוב להולנדית ועברית

holden 13 בנובמבר 2017

פה אשתמש בקלישאה שהשופט הספרדי דפק את איטליה, הכשלה ברורה בדקה ה-46, נגיעות היד במחצית הראשונה היו לא מכוונות,
בכל אופן האיטלקים נתנו את כל מה שיש להם, הערב זה לא הספיק, למי שנחת מהמאדים וראה המשחק זה נראה לפרקים כמו התמודדות בין : ברזיל-איטליה, שבדיה בתפקיד איטליה,
חבל שאין לאיטלקים שחקן מתחת לחלוץ ברמה טובה, אל שעראווי היה חייב לפתוח או להיכנס יותר מוקדם, ידעתי שאיטליה זקוקה לנס במילנו כנראה אלוהים של הקתולים היה עסוק

אופיר ממן 14 בנובמבר 2017

מבין ללבך אבל שום קיפוח לא היה פה. מכוונות או לא, היו שתי נגיעות שבהן היד הרחיבה את נפח הגוף ולפחות באחת מהן שיחקה בכדור. גול אחד (פנדל אחד) של שבדיה והאיטלקים היו צריכים שלוש.

holden 14 בנובמבר 2017

תיאורטית במשחק הזה היו יכולות להישרק ארבע שריקות לפנדל, איטליה לא הפסידה בגלל השופט, הפסידה במשחק הראשון בסלונה,
כמה מרגיז שדווקא במשחק שאיטליה תקפה מהדקה הראשונה ועד לעלייתו של בופון לקרנות האחרונות זה לא עזר.
אימבוליה היה צריך לשחק עם אינסיינה או לפחות עם אל שעראווי שיבוא מהאגף,

לא נורא האיטלקים יתגברו,חבל שככה הסתיימה הקריירה הבינלאומית של בופון, השופט בלי קשר לא ניהל טוב את המשחק,היה מבולבל במיוחד בתחילת המשחק והרגישו עליו שהמשקל של הקהל והאומה האיטלקית יושב ורובץ עליו, השיפוט היה לא משוחרר

אופיר ממן 14 בנובמבר 2017

מתאו' להוז הוא באופן כללי שופט נהדר, ראיתי המון משחקים שלו, אני חושב שהוא הבין אתמול כמה מונח על כתפיו וזה באמת רבץ והיה באוויר. מעבר לזה, הייתי מופתע לחלוטין שאיטליה לא כבשו. הם רצו באמת וניסו באמת והיו לשוער גם כמה הצלות לא רעות, אבל המאמן באמת לא השתמש נכון בכלים שעמדו לרשותו.

צור שפי 14 בנובמבר 2017

מסכים עם holden ואופיר: יום לא טוב במשרד של שופט ראוי בד"כ, כשהשבדים קופחו לא פחות מהאיטלקים.

no propaganda 13 בנובמבר 2017

הסגל משמעותית פחות טוב מזה של היורו. חוץ מוראטי כל השחקנים הנורמאלים של איטליה מעל גיל 30 וחוץ מבונוצ'י גם מעל 33(אולי אפילו 34), בגילאים האלה שנתיים זה מאוד רציני. אחרי המונדיאל ואולח אחרי היום, ברצאלי, קייליני, בופון ודה רוסי יפרשו ואז איטליה תשאר נבחרת בינונית לגמרי.
מישהו כתב פה שיש דור עתיד, איפה? אני יכול לחשוב על רוגאני ודונארומה אבל זה בערך כל מה שיש בקנה, אולי גם רומאניולי אף על פי שאני לא מאמין בו.

תומר חרוב 14 בנובמבר 2017

וראטי לא היה ביורו. קייליני נמצא בכושר טוב, בלוטי פרץ, אימובילה טוב יותר מלפני שנתיים, אינסינייה וג'ורג'יניו מככבים בנאפולי. ביורו איטליה עלתה עם אדר וגרציאנו פלה בהרכב.
יש דור עתיד חוץ מרוגאני ודונארומה: קאלדרה וספינצולה מאטאלנטה, פדריקו קייזה מפיורנטינה, אולי אורסוליני ומויס קין שמושאלים מיובה יתפתחו למשהו מעניין.
עם מאמן נורמלי איטליה עולה בקלות, בסגל הזה וגם בסגל פחות טוב.

אריק 14 בנובמבר 2017

רבע גמר עם מאמן נורמלי.
ועדיין, איפה המהגרים?

שמעון 14 בנובמבר 2017

אני חושב שהמאמן הבא של נבחרת איטליה צריך להיות מייק דאנטוני. הוא מאד התקפי

no propaganda 14 בנובמבר 2017

אל תשכח גם הגרלה טובה. ובכלל קבוצה שהמקסימום שלה זה רבע גמר לגיטימי שלא תעלה.

no propaganda 14 בנובמבר 2017

אני לא מסכים כמעט עם כל משפט בתגוסה הזו :)
כן וראטי לא היה אבל היה טיאגו מוטה למשל. קייליני בכושר טוב אבל בונוצ'י בכושר הגרוע בקריירה בערך. אי אפשרלהתעלם מזה שקייליני בן 33, דה רוסי בו 34 ובארצאלי בן 36!
אימובילה לא היה ולא יהיה שחקן טוב, בלוטי לא הוכיח עדיין שום דבר וגם גביאדיני לא משמעותית שונה מגרציאנו פלה ואף פחות טוב.
ג'ורג'יניו ואינסיניה לא מככבים בנאפולי אלא משחקים בה. נאפולי זו לא קבוצה שהמונחים האלה שווים עבורה, היא לא יובנטוס ולא ריאל מדריד. זה מזכיר קצת אוהדי אנגליה שחושבים ששחקנים של ליברפול או טוטנהאם הם כוכבי על ונבחרת שמורכבת מהם אמורה להצליח.
נתת עןד כמה שמות עם פוטנציאל וזה סבבה אבל כמעט כולם ממש ילדים, גם אם כולם יהיו כוכבים(ספק גדול מאוד), זה אולי הדור שאחרי הדור הבא. ובכלל רשימת השחקנים הזו היא ספקולציה, אין שם אפילו אחד שמובטח שיהיה כוכב.

באיזה מובן איטליה עולה בקלות? היא ודאי לא הייתה מסיימת מעל ספרד. אם בכוונה שהיא הייתה מנצחת את שוודיה אז כנראה שאתה צודק אבל זה היה אמור לקרוץ גם עם ונטורה. בסופו של דבר איטליה רק רמה אחת מעל שוודיה כרגע ובהבדלי רמות כאלה דברים קורים.

שמעון 14 בנובמבר 2017

הדור לא מוכשר אבל היא הייתה חייבת לעלות למונדיאל, עדיין הרבה יותר טובה משוודיה.

no propaganda 14 בנובמבר 2017

אני חושב שהיא יותר טובה משוודיה אבל המרחק הוא כזה שמאפשר הפתעה וזה בדיוק מה שקרה.

no propaganda 14 בנובמבר 2017

כל ה4 אמרתי פרשו

אריק 13 בנובמבר 2017

סססמעק וזהו.

אחד 14 בנובמבר 2017

יש אירוניה נפלאה בכך שנבחרת איטליה מודחת לאחר משחק שמסתיים ב0:0

אריאל 14 בנובמבר 2017

סוף עידן ג'יג'י בופון. גם סופים כאלה הם חלק מהספורט.
מתאר לעצמי שרבים בעולם רצו שאיטליה תעלה רק בשבילו וזה אומר עליו הכל.

holden 14 בנובמבר 2017

שבדיה עשתה לאיטלקים איטליה, שיחקו הגנתי ומבוקר

רומן 14 בנובמבר 2017

פאק, אשכרה הזלתי דמעה.
התרגשות הזכירה לי את המשחקים של פעם, איזה דכאווון

אסף כלשהו 14 בנובמבר 2017

הכוח של היסטוריה מפוארת ושם גדול הוא עצום- אבל לכל נבחרת (חוץ מברזיל וגרמניה, שהן רמה מעל השאר) יש דורות מזעזעים, והנה גם לאיטלקים הגיע אחד מזעזע במיוחד.
האזורי הנוכחיים פשוט לא מספיק טובים כדי לעלות גם עם ההילה של ארבע זכיות, כשבשני משחקים הם יצרו אולי שלושה מצבים חביבים לגול כשמתוכם רק הנגיחה של בלוטי במשחק הראשון היתה החמצה משוועת. כל השאר היה בניית משחק ברמה לא מספיק טובה, וזה הסיפור של נבחרת בינונית שאם לא היו קוראים חה איטליה אף אחד לא היה מרים גבה שהם מחוץ למונדיאל. הגנה טובה אך זקנה מאוד, וקישור והתקפה לא משהו.
יותר מזה- איטליה עפה לנבחרת בינונית שלא תעשה הרבה במונדיאל. אולי שמינית וגם זה לא בטוח. היום השבדים התגוננו בצורה לא טובה, נתנו לאיטליה להגיע למצבים טובים מהאגפים אבל האיטלקים פשוט לא מספיק טובים כדי לנצל את מה שהם קיבלו.
אז אולי זו אשמת המאמן שאל שעראווי לא שיחק מספיק ואינסינייה לא שיחק בכלל, אבל אם שני שחקנים שמעולם לא זכו באליפות הסרייה א הם האלטרנטיבה, אז זה מעיד בעיקר על הדור הנוכחי של שחקנים איטלקים.

ואגב, אולי ההדחה הזו לא לגמרי מפתיעה כשנזכרים שבשני המונדיאלים האחרונים איטליה עפה בשלב הבתים…

אסף כלשהו 14 בנובמבר 2017

רק תיקון קל לפסקה הראשונה- כמובן שגם לברזיל ולגרמניה יש דורות מזעזעים, אבל הם עדיין מספיקים להעפלה למונדיאל (וגם כמעט תמעד להעפלה לפחות לרבע הגמר).

שמעון 14 בנובמבר 2017

לגרמניה יש דור מזעזע?? ברזיל עברו את הדור הזה יש להם נבחרת אדירה למונדיאל הקרוב. גם צרפת מאד חזקה וספרד רעבה מאד ומוכשרת עם דור חדש.

אסף כלשהו 14 בנובמבר 2017

לגרמניה היה דור מזעזע בסוף שנות ה-90 ותחילת ה-2000 ואז נכנסו רפורמות, קלינסמן ומהגרים… העניין הוא שגם עם הדור המזעזע ההוא גרמניה הגיעה לרבע גמר ואז לגמר מונדיאל (עם הגרלה קלה באופן קיצוני). דווקא ביורו ראו את זה אז עם שתי הדחות רצופות בשלב הבתים, דבר שלא קורה כמעט אף פעם לגרמניה. כמובן שהיום יש שם דור מדהים, לא נראה לי שמישהו יכול להתחיל לטעון אחרת…

ברזיל גם עברו כנראה את הדור המזעזע שלהם שרוביניו היה בעיניי המסמל הכי גדול שלו- דור שכמובן היה מזעזע בעיקר התקפית אבל גרם לנבחרת להיות בינונית בסטנדרטים שלה. לצערי (כאוהד ארגנטינה) נראה שניימאר, קוטיניו וגבי ז'סוס הוציאו אותם מהבור הזה ולמונדיאל הזה הם מגיעים כפייבוריטים בזכות (ולא בחסד האירוח כמו לפני 4 שנים).

אצל ספרד בעיקר היה קיים שובע ניכר מאוד אבל שם זה תלוי ריענון. עוד אי אפשר להגיד שהם חזרו לשנות המדבר שלהם.

אגב מעניין איך יגיבו באיטליה לכישלון הדי מתמשך הזה. האם כמו בגרמניה עם תכניות חומש לטווח הארוך, או כמו במקומות ים תיכוניים אחרים עם כלום. אנחנו יודעים שהאיטלקים אלופים בטקטיקה, אבל נראה שעכשיו צריך שם בעיקר אסטרטגיה…

no propaganda 14 בנובמבר 2017

ברזיל באמת פייבוריטית? אני קצת מופתע

אדם 14 בנובמבר 2017

דווקא במונדיאל הקרוב אין פייבוריטית אמיתית כאשר יש ארבע (ואולי חמש) נבחרות שהן המועמדות הלגיטימיות. לא רואה במה הסיכוי של גרמניה צרפת ארגנטינה או ספרד גדול יותר משל ברזיל.

אופיר ממן 14 בנובמבר 2017

לברזיל יש את כל מה שצריך כדי לזכות. כוכב על פנטזיסט, הגנה קשוחה וקישור יצירתי וחזק. נק' חוזק – מגובשים וההיררכיה ברורה.
צרפת – נבחרת מדהימה,על הנייר הכי טובים בעולם יחד עם גרמניה. תלוי איך יתגבשו שתי הנבחרות.
ספרד – כדורגל יפה אבל לא באמת מועמדים לדעתי. הגנה מזדקנת (פיקה וראמוס) ומחסור בגולרים. איסקו לא הכוכב שיקח נבחרת לזכייה.
ארגנטינה – לצערי הגדול פשוט לא. בלי מסי זו חבורת שמות גדולים בהתקפה שלא מגיעים לנבחרת ומאחור רובם לא מספיק טובים.

בקיצור, ברזיל, צרפת, גרמניה

no propaganda 14 בנובמבר 2017

ברזיל חזקה אבל לטעמי צרפת וגרמניה מעליה בסיכויים לזכיה. אסור לשכוח שהמונדיאל באירופה וזה בדרך כלל עובד עבור האירופאיות.

שמעון 14 בנובמבר 2017

גרמניה, ספרד, צרפת, ארגנטינה וברזיל בעלות סיכויים די זהים לזכייה והאלופה תצא אחת מהן. רק פעם אחת ביבשת אירופה זכתה נבחרת לא אירופאית (ברזיל 58).

אשים את כספי שברזיל וספרד לא יקחו.

צרפת יש לה חולשה בעמדת המאמן אבל גרינזמן אמבמה דמבלה זה שלישייה מפחידה ויש להם קישור נהדר. אם אנצלוטי היה מאמן אותם הייתי שם עליהם.

אדם 14 בנובמבר 2017

ההבדל לא מספיק משמעותי בשביל לדעת מי מהן תיקח, זה לא שאחת מהן משמעותית טובה מהשנייה. זה ייפול על מי מהשחקנים יהיו בכושר הכי טוב וכנראה גם הגרלה.
בנוגע לארגנטינה – ברור שהם הנבחרת החלשה מבין החמש אבל זה בכל זאת מסי וראינו במונדיאל הקודם שמספיק שיש תשעה שלוחמים בשבילו ואפשר לנצח, בטח נבחרות אחרות. הייתי מניח שרק מול גרמניה הם יהיו בנחיתות משמעותית אבל אם גרמניה עפה לכל אחת אחרת, וזה בהחלט אפשרי, זה לגמרי משחק פתוח

אסף כלשהו 14 בנובמבר 2017

הם לא ה-פייבוריטים כמו שהיו נניח ב-2006, אבל הם בטח בין 3-4 הנבחרות עם הסיכוי הכי גבוה לזכות, לצד גרמניה וספרד (על סמך משחקי המוקדמות והכושר לאחרונה)

אסף כלשהו 14 בנובמבר 2017

*מה שנכתב כאן מעליי נכתב על ברזיל כמובן.

בקשר לארגנטינה- אני לא חושב שאפשר לומר עליהם שהם מועמדים אחרי משחקי המוקדמות האחרונים. כולי תקווה שסמפאולי יעשה את הקסמים שלו אבל בנקודת הזמן הזו ארגנטינה לא בין המועמדות הבכירות.

צרפת כבר כמה טורנירים לא ממצה את עצמה (כולל ביורו הביתי שלטעמי היא לא הציגה יכולת שיא) אז מוקדם להגיד אם זה יקרה עכשיו, מה גם שבמוקדמות הם לא היו יותר מסבירים. לא בטוח שהם ילכו עד הסוף למרות שעל הנייר יש להם אולי את הסגל הכי נוצץ.

ספרד כמו שכתבתי תלויה הרבה בדם הצעיר שיוביל את הנבחרת, כשהבעיה של חילופי הדורות באמת כרגע יותר הגנתית (אם כי יש להם את השוער הטוב בעולם כיום)- אבל אחרי העשור האחרון הם כבר לגמרי אלפא דוג ולדעתי הם גבוה בדירוג הפייבוריטיות.

לא הייתי פוסל גם את פורטוגל שיש לה סגל מגובש ומאמן שהוא שועל קרבות, אם כי הם כמובן בדרג נמוך יותר בטבלת הסיכויים. לדעתי הם באזור של ארגנטינה כרגע, שזה מתחת לברזיל, גרמניה, ספרד וצרפת.

no propaganda 14 בנובמבר 2017

אני עדיין בשוק מזה שברזיל היו הפייבוריטים ב2006 בהתחשב בסגל של איטליה.

אדם 14 בנובמבר 2017

מניח שהוא התכוון ל-2002

no propaganda 14 בנובמבר 2017

לא זכור לי שהם היו פיבוריטים ב2002. לארגנטינה הייתה נבחרת מטורפת עם באטיסטוטסה, קרספו, ורון, זאנטי, סימיונה, אז'אלה ועוד כמה כוכבים.

אסף כלשהו 15 בנובמבר 2017

ברזיל היתה סופר פייבוריטית לפני 2006. הכי פייבוריטית שאני זוכר נבחרת לפני מונדיאל בכמעט 30 שנה שאני רואה כדורגל. עד כדי כך שבאחד העיתונים עשו במוסף פתיחת המונדיאל את הרכב ברזיל מול הרכב שאר העולם ויצא שברזיל לוקחת… היה להם את רונאלדו-רונאלדיניו-קאקה-אדריאנו כשלפחות שלושה מהם (חוץ מהשמנמן) היו בשיאם ורונאלדיניו היה השחקן הטוב בעולם דאז. הם גם הגיעו כאלופי עולם, הסגל השני שלהם זכה בקופה ב- 2004 ובגמר הקונפדרציות שנה קודם הם מעכו את ארגנטינה 0-4 או משהו כזה.
להגיד שאיטליה היתה פייבוריטית זה הכי חכמה שבדיעבד שיש.
דווקא ב-2002 הם לא הגיעו כפייבוריטים. היה להם קמפיין מוקדמות מזעזע שבמהלכו פיטרו מאמן או אפילו שניים, וארגנטינה וצרפת (אחרי מונדיאל ויורו) היו ה-פייבוריטיות.
ככלל כשברזיל מגיעה כפייבוריטית לטורניר היא בד"כ לא זוכה, ככה שיש לי אינטרס ברור לקדם אותם כפייבוריטים הפעם ;)

שמעון 14 בנובמבר 2017

חשבתי התכוונת לדור הזה של גרמניה

רוני 14 בנובמבר 2017

ברזיל נבחרת אוברייטד, גרמניה וצרפת פייבוריטיות למונדיאל הקרוב.
אם כבר איטליה עפו לשבדיה אז לפחות ש זלאטן יחליט לחזור לנבחרת במונדיאל

holden 14 בנובמבר 2017

המראיין מנחם וטופל ךבופון על השכם, בופון מתייפח ומכריז על פרישתו מהנבחרת, אי אפשר שלא להתרגש
https://www.youtube.com/watch?v=XIAvHtCizAo

דונאדוני 14 בנובמבר 2017

סך הכל הפסידו לשבדיה בנוקאווט.
ביג פאקינג דיל… כבר היו הפתעות גדולות יותר.
בבית המוקדם סיימו שני לספרד (תיקו בבית, הפסד בחוץ), לגיטימי לגמרי. ועכשיו הפסידו לשבדיה במפגש כפול.
לא נפל העולם, לא קרה כלום מיוחד בכדורגל האיטלקי, הכל בסדר.
אפשר להשתפר… אבל הכל בסדר, יש מספיק כישרון ושחקנים טובים לפחות לרמה של רבע-חצי גמר מונדיאל.
כישלון נקודתי, יש לו אחראים, אבל הם אחראים אינדיבידואלים ולא מערכתיים.
נתראה ביורו.

שי 14 בנובמבר 2017

אבל תתחיל בזה שאיטליה לא אמורה להיות בדרג השני מלכתחילה, ולמצוא את עצמה באותו בית עם ספרד.

שמעון 14 בנובמבר 2017

בטח שאיטליה דרג 2. היא נבחרת פח כבר שנים. רמת כישרון נמוכה מאד. שהשחקנים המובילים שלך מככבים בכל מיני נאפולי וטורינו אתה נראה גם ככה. לזה שאתה מוסיף מאמן כמו אייס ונטורה אתה מקבל הדחה. גם ארגנטינה שנים היו עם מאמנים ברמה של ונטורה. השנה יש להם מאמן תותח ואני מאמין שמסי הולך עד הסוף בשחזור גמר מול גרמניה.

אורי 14 בנובמבר 2017

כזה תותח שהביא אותם (כמו איטליה) למשחק של להיות או לחדול על העפלה או הדחה

שמעון 14 בנובמבר 2017

אתה צוחק? אתה זוכר מתי הוא מונה למאמן? רמז.. זה לא היה בתחילת הקמפיין

אורי 14 בנובמבר 2017

זה גם לא היה למשחק האחרון
היה להם רצף של איזה מיליון משחקים בלי שער או נצחון והוא היה אחראי לכמה מהם
אם לא התעלות של מסי במשחק האחרון גם הוא בבית עכשיו

אופיר ממן 14 בנובמבר 2017

שמעון סמפאולי פשוט גרוע בנבחרת, צריך להודות בזה. מערכים הזויים, פחדניים, חילופים גרועים. שחקנים כמו דיבאלה לא מקבלים דקות.

משה 14 בנובמבר 2017

עצה ידידותית: אל תשים את רכושך על ההימור הזה.
סמפאולי נהנה מהרבה מסי וקצת מזל (שגם לו קוראים מסי). הם יגיעו עם הגישה שהמוקדמות היו נפילה חד פעמית והם הולכים לכבוש את העולם ויתרסקו על הפרצוף.

שמעון 14 בנובמבר 2017

מונדיאל קודם שמתי 100 ש"ח על גמר ארגנטינה גרמניה-לקחתי.
שמתי 100 ש"ח על זכייה של ארגנטינה-הפסדתי.

במונדיאל הקרוב אשים אותו דבר.

אופיר מ 14 בנובמבר 2017

Say what?..

שמעון 14 בנובמבר 2017

ככה זה שאייס ונטורה מאמן אותך. ידעתי שזה מה שיקרה מהרגע שמינו אותו תחושת בטן כזאת לא מעבר. אחרי שאיטליה בחוץ אני בעד מסי.

ק. 14 בנובמבר 2017

הלב עם ג'יג'י.
היה ברור ברגע שקיבלו את ישראל בהגרלה שההשתתפות שלהם במונדיאל בסכנה

אריק 14 בנובמבר 2017

הקטע של דה רוסי זועם כשאומרים לו להתחמם ולא לאינסניה… איזה מאמן דפוק. באמת לא נתפס.

שלו 14 בנובמבר 2017

יש דברים שלא מפורסמים בעיתונות, הנוגעים לשחיתויות שונות.
אבל קו פרשת המים במקרה האיטלקי הוא פרשת הקלצ'ופולי.
מאז הכדורגל האיטלקי בצניחה.
בכל מקום נורמלי היו רואים כבר ב 2008 שיש בעיה,
אבל ב 2010 איטליה לא עברה שלב בתים קל באליפות העולם.
את הגמר של יורו 2012 הם הפסידו שלא לומר הובסו ועדיין אף אחד לא הבין.
ושוב לא עברו בית קל עד סביר ב 2014 וגנבו דעת ביורו האחרון.
כל קבוצה שמכבדת את עצמה צמצמה את התלות בשחקנים מקומיים.
מי שרואה משחקים של יובה יודע שהיא לוקחת אליפויות למרות השחקנים האיטלקים ולא בזכות.
הרומנטיקה של בופון משל היה דינו זוף גררה אחריה שימור כל מבנה ההגנה אבל במציאות קיילני וחבריו נותנים עונה בינונית ביותר.
דה רוסי חלש כבר מספר שנים.
כל השדרה המרכזית של הנבחרת עייפה.
ומאמן חלש…

no propaganda 14 בנובמבר 2017

לדעתי אתה מגזים עם 2012, היה לאיטליה יורו מצויין. ספרד הייתה עדיפה בגמר אבל התוצאה הסופית נראית כמו שהיא נראית בגלל ששחקן נכנס כחילןף שלישי וישר נפצע מה שהשאיר את איטליה ב10 שחקנים. בלי הפציעה הזו היה כנראה נגמר 2:0 סולידי.

אותי לגמרי מדהים שאף שהדור הזה של שחקנים משך המון שנים, באיטליה לא הצליחו לגדל דור חדש אפילו סביר.

אלי 14 בנובמבר 2017

הייתי מוחק את השורה על הגמר של 2012.
בשביל להפסיד (ואפילו להיות מובס) בגמר צריך קודם להגיע אליו.
להזכיר לך את מי הם ניצחו בחצי?

שלו 14 בנובמבר 2017

הם שיחקו רע כל הדרך.
רוצה לומר מ 2006 הם על אדי דלק, עכשיו גם זה נגמר.

גיא זהר 14 בנובמבר 2017

שלו, מסכים שהשנתיים האחרונות של בופון לא מדהימות, אבל אתה באמת זוכר את דינו זוף? את מונדיאל 78 בו ספג שער, אומנם מארי האן, מ30 מטר. אוברייטד.

matipool 14 בנובמבר 2017

40 מטר.

matipool 14 בנובמבר 2017

או שזה היה נגד נבחרת אחרת?

גיא זהר 14 בנובמבר 2017

בצפייה נוספת, נסכם על 35.

שלו 14 בנובמבר 2017

אני זוכר את 82.
אין בעיה עם בופון, שהוא עדיין השוער האיטלקי הבכיר.
הבעיה עם ההגנה לפניו.
העונה ההגנה של יובה גרוע (יחסית למה שהייתה עד לפני שנתיים שלוש) וגם שנה שעברה הייתה בירידה.
צריך לזכור שרוב הקבוצות מתגוננות מול יובה (גם בגלל הקישור וההתקפה שלה) מה שאין לאיטליה.
בופון לוקח בד"כ שני כדורים של גול וכמעט לא סופג באשמתו.
אבל להחזיק קו הגנה (לאורך כל הקמפיין) שמתבסס רק על התאום ביניהם ולא לראות את הירידה בכושר שלהם זה בעיה.
הניתוח של הכדורגל האחטלקי וירידתו הוא הרבה יותר עמוק מתגובה שלי לפוסט.
יש עניין של שחיתות, השפעות של בעלי קבוצות על מי בנבחרת.
השפעות של סוכנים.
מבנה הליגה וחוסר הגבלות / חקירות לשחיתויות.
בחירת מאמנים הזויה וכו'

no propaganda 14 בנובמבר 2017

אף אחת מהסיבות שהבאת לא מסבירה למה השחקנים האיטליקים של העשור האחרון לא טובים. בחירה של מאמן נבחרת או שחיתות בהתאחדות לא אמורות להשפיע של דברים כאלה

שלו 14 בנובמבר 2017

אני לא חושב שהם לא טובים,
אני חושב שמעטים מהם מתפתחים וחלקם לא מגיעים לנבחרת או להרכב בגלל פוליטיקות.
חלקם מתופקדים לא בתפקידים אותם יודעים לעשות.
ממה שיש, היה אפשר וצריך היה, להשיג הרבה יותר.

גיא זהר 14 בנובמבר 2017

סבבה. הנבחרת כמו שהיא עם מאמן נורמלי שווה (תלוי הגרלה – בבית אחר ומאמן אחר מעריך שהיו עולים אוטומטית) שמינית/רבע גמר מונדיאל. יש ירידה ועדיין יש כמה שחקנים חביבים ביותר בה גם אם לא וורד קלאס.

שמעון 14 בנובמבר 2017

טורנירים כמו יורו ומונדיאל זה פיק רגעי. לא מעבר. לנתח את זה לא מוסיף יותר מידי. למעט ספרד וגרמניה שנפלו על דורות זהב ושחקנים שהיו צעירים השאר היה פיק נקודתי. זה לא כמו קבוצה שאתה מתאמן כל השנה.
יובה הגיעה לגמר אלופות מה חלש באיטלקים שלהם? האיטלקים שם בין הטובים בעולם בתפקידם.
פשוט הקישור וההתקפה חלשים כי אין כשרונות. פעם הכשרונות הגדולים היו במילאן יובה ואינטר שהיו קבוצות מובילות באירופה. היום רק יובה שם ואין לה שחקני התקפה איטלקים יותר מידי.

גיא זהר 14 בנובמבר 2017

כשהקרואטים עשו 1:1 מביש בבית זרקו את המאמן רגע לפני משחק מכריע מול האוקריינים בחוץ. כשהאיטלקים הפסידו 0:3 שנראה יותר כמו שש לספרדים, לא העיפו וגם 1:1 מול מקדוניה והרכב הזוי במשחק הראשון מול שבדיה לא עזר. והוא עדיין לא מתפטר, אלישע ודומאנק, אייס ונטורה מאחוריכם.
ובמאה שמונים מעלות, תומר, זה שאתה לא כותב על נתניה, מטעמי עמה יעמיק או איך שלא קוראים לזה בטריפוליטאית? הקבוצה הכי מענגת שלכם מאז 81.

אורי 14 בנובמבר 2017

לא לכתוב על נתניה לפני חיפה!!!!
זה סתם ינחס

חבר שלי לעבודה אמר שחיפה יקרעו את נתניה
אמרתו לו שהדבר היחיד שקורעים בחיפה זה את השריר ה4 ראשי

איציק מהקיבוץ 14 בנובמבר 2017

תומר וחברים הוציאו שיר עליה נהדר.
באמת יהיה כייף אם תחזור לכתוב על הקבוצה

ניק 14 בנובמבר 2017

כמה חבל שמשחק אתמול הוא כל כך נדיר – משחק מוקדמות\פליאוף שאשכרה קובע משהוא ולא "המשחקי ידידות" הרגילים של השלבים האלה שלא קובעים כלום ואין בהם טיפת תחרות ועניין.

ונטורה אכן שיכור קצת, באיזה עולם דרמיאן הוא שחקן שמתאים ל3-5-2? ועוד בשמאל! כמגן הוא סביר, אבל התקפית הוא לא תורם כלום.
ובאיזה עולם הוא מעלה את גביאדיני, חלוץ של קבוצת ההתקפה ה5 מהסוף באנגליה, כשאתה חייב גולים?

כח הגברה 14 בנובמבר 2017

בגדול אני מסכים איתך, והייתי שמח אם שיטת הפלייאוף (בעיקר הבין יבשתי) תתרחב. למשל, במקום שמאסיה יעפילו 4 נבחרות אוטומטית ואחת תלך לפלייאוף, 3 יעפילו אוטומטית ו- 3 ילכו לפלייאוף (אפשר אפילו 2 ו- 5). כנ"ל בשאר היבשות.
מצד שני, אי אפשר להתעלם מזה שמתוך תשעה משחקי פלייאוף עד עכשיו, 6 הסתיימו 0-0 ועוד 2 הסתיימו 0-1.
השאלה אם זו תופעה נקודתית, או בעיה רחבה יותר.

טרנטה 14 בנובמבר 2017

בדיוק כמו בשלבי הנוק-אאוט בטורנירים. הפחד משתק.

כח הגברה 14 בנובמבר 2017

במונדיאל האחרון – אתה צודק לגמרי.
אבל זכורים לנו משחקי נוק-אאוט (ואפילו גמרים) מופלאים מטורנירים קודמים.
אז אני עדיין תוהה אם מדובר במשהו נקודתי, או בהתפתחות של המשחק שצריך לדאוג ממנה (ולטפל בה).

ניק 15 בנובמבר 2017

אני פחות מדבר על איכות הכדורגל, אלא על המתח והאמוציות. מעדיף 0-0 כשכל דקה היא קריטית ואתה רואה את העצבים והמתח בכל פעולה במגרש מאשר איזה 3-3 במשחק סתמי שלא קובע כלום

Gil - Zimbabwe 14 בנובמבר 2017

יום חג לכדורגל העולמי (מצטער ידידי שלו…)
ניבחרת מגעילה לאורך כל השנים, אלופי העולם בלכער את המשחק בפאולים טקטיים, לרוב נימצאים בהגנה ומדי פעם יש איזה פאולו רוסי שגונב משחק.
הדבר היחיד שבו הם תמיד בלטו זה שבמשאלי דעת הנשים הם ניבחרו תמיד להכי חתיכים.

שלו 14 בנובמבר 2017

נתנו מונדיאל ענק ב 94, טוב ב 98 ושוב ענק ב 02.
ב82 חלק נוק אווט (שהיה שלב בתים שני) אדיר.
ואליפות עולם ב 06.
מאז שממה.

טרנטה 14 בנובמבר 2017

שאיטליה יבכו שמכסחים אותם ואז יעופו אחרי 0:0 זה פרייסלס.
שונא נבחרת איטליה מאז 1982!

וודר 14 בנובמבר 2017

אני חושב שבגדול משהו לא טוב עובר על הכדורגל בעשור האחרון. תקחו כל אחת מהנבחרות הבכירות עשר ועשרים שנה אחורה ותראו את ההבדלים בסגלים שלהם. ברזיל ארגנטינה ספרד איטליה אנגליה גרמניה צרפת. כמות הכישרון שהיתה קיימת אז פשוט לא בנמצא כיום.
תוציאו רק את מסי רונאלדו ותגלו שאין באמת שחקני על היום. יש אולי 5 שחקנים שנחשבים לטובים ביותר בכל תפקיד וכל השאר ממש מתחת לרמה הזו.
ורואים את ההשפעה הזו על הנבחרות ורמת הכדורגל בטורנירים האחרונים. פשוט כדורגל רע עם רמה נמוכה ולא מעט תוצאות תיקו. רק תסתכלו על אלופת אירופה האחרונה וזו הראי של מה שקורה היום ברמת הנבחרות.

no propaganda 14 בנובמבר 2017

לגרמניה ב2014 היה סגל נהדר מלא בכוכבי על, אין בכלל מה להשוות לסגל שהיה למשל בזכיה שלהם ביורו 96 או הסגל החלש להם ב2004.

אמיתי 14 בנובמבר 2017

דווקא לתחושתי בעשור האחרון כדורגל הנבחרות השתפר מאד אחרי שבשנות ה90 ההובלה של חדשנות עברה ממנו לקבוצות (נניח ממילאן של סאקי). השחקנים המודרנים יותר טאקטיים ומדברים יותר "שפות" כדורגל כך שגם ללא המון תירגול והכרות יש קבוצות מסודרות וטובות גם אם לא בהכרח מלהיבות

וודר 14 בנובמבר 2017

אתה באמת משווה את הטורנירים מאותן שנים למה שאנחנו מקבלים בשנים האחרונות?
בחורות האחרון היה כל כך מגעיל וחסר מעוף ולא רק בגלל הזוכה. פשוט לא היו משחקים מהנים. כנל המונדיאל בברזיל וזה שלפניו בדרום אפריקה.
גם בליגת האלופות כבר אין יותר מידי עניין. אם בתחילת שנות האלפיים כמעט כל קבוצה מכל ליגה בכירה יכלה לזכות והמשתתפות בגמר כמעט תמיד היו שונות משנה לשנה. בשנים האחרונות אתה מקבל את ריאל בראסה באירן רק מי שמולן קצת משתנה שלא לדבר על חצי הגמר.

וודר 14 בנובמבר 2017

"בחורות" שווה יורו…ככה זה שמתקן השגיאות בטלפון מתעקש להתערב

אמיתי 14 בנובמבר 2017

הצמפיונס זה כבר נושא סבוך אחר..
תיזכר במונדיאלים של 90 ו94. וביוון אלופת אירופה. זו נוסטלגיה..
ורשמתי לא בהכרח מלהיבות.
ספרד וגרמניה משחקות כבר כמה שהים כדורגל קבוצתי מצויין ומובחן צרפת ובלגיה עם כמות כישרונות מדהימה. לא הכל רע

no propaganda 15 בנובמבר 2017

מונדיאל 94 היה אחד הטובים שהיו

ק. 15 בנובמבר 2017

מונדיאל 94 היה אחד המשדרגים שהיו כי בא אחרי 90 ובאמת היה טוב. 98 היה טוב יותר

shadow 14 בנובמבר 2017

אין לי מושג על מה אתה מדבר. אפשר דוגמאות?
הכדורגל היום ברמה אחרת בכל תחום כמעט.

וודר 14 בנובמבר 2017

מבחינת ההבנה של המשחק וטקטיקות ועשרים בזה יש שיפור אין ספק. רק שהוא נובע בעיקר שהטכנולוגיה שקיימת כיום שלא היתה אז. ואם כבר היא בעיקר קשורה למאמרים שיושבים שעות טעמים כדי לשפר וללמוד יותר ויותר וללמד את השחקנים שלהם צורות שונות של תפיסת המשחק ועמידה על המגרש.
אני מדבר על הכדורגלן נטו. כישרון יכולת כבר לא קיימים חלוצים כמו ויריי ואינזגי או קשרים כמו ווירה וסקולס או בלמים ומגינים כמו קרלוס מלדיני הירו ופרדיננד. קח לדוגמא את הסגל של אנגליה של 2002 סימן, קול פרידננד טרי בקהאם גרארד לאמפרד אואן …לאן כל הכישרון הזה הלך?
בכל נבחרת כיום יש מעט מאוד שחקנים שבאמת נחשבים שחקנים טובים.
תנסה להריץ בראש חלוצים טופ קלאס מסוף שנות התשעים ותחילת האלפיים תגיע ל20 בקלות ….והיום? תנסה להגיע לעשרה נראה אותך.

ק. 15 בנובמבר 2017

ויירי ואינזאגי אלה הדוגמאות שלך? לאינזאגי יש מספרים והכל, אבל היום בקלות אני מוצא 10 חלוצים ואפילו יותר טובים מהם ובלי להכניס את מסי רונאלדו גריזמן ניימאר ודיאבלה למשוואה.
בשליפה – לבנדובסקי סוארס קבאני אמבאפה אובמיאנג היגוואין אגוארו הארי קיין לוקאקו מוראטה

Comments closed