על הנפלאות

סיכום הניצחון על באר-שבע

מי ימלל גבורות הדידייה
אותם מי ימנה?
הן בכל דור יקום (מהספסל) הגיבור
גואל העם!
סיכום משחק: וואי וואי וואי איזה כיף!
ובהרחבה:
1. השלט של ב"ש ("תראה בני, פה הורדנו אותם ליגה"). זה היה הקטע המרכזי של המשחק אתמול ולא סתם זו רוב ההתעסקות של האוהדים שלנו היום. צריך להודות, זה היה שלט מבריק שירה לנו חץ ישר ללב. עמדתי שם, הסתכלתי על היציע המזרחי והבטתי בדיוק על המקום שבו עמדתי באותו משחק מקולל, נזכרתי בעצב, בדמעות הבלתי פוסקות, בתחושה שזה נגמר, שנרד ומי יודע מתי נחזור. לא צריך לספר לכם מה קרה בהמשך עם המועדון, אבל התגובה הראשונית שלי לשלט הזה הייתה קבלה: כן, פה הורדתם (אתם, טל בנין ושות') אותנו ליגה ופה עלינו ופה הגענו לשפל הרבה יותר עמוק עם פושעים שהשתלטו לנו על האהבה ואני לא צריך אתכם כדי לדעת את זה, אני חי את זה יום יום בהוויה שלי כאוהד נתניה ואת זה אני אוהב. אבל אם כבר אתם פה, תודה שהזכרתם לי לא לקחת את כל הטוב הזה כמובן מאליו, חסרי ים שכמותכם.
2. פרופורציות מצד אחד: ניצחון על קבוצה בלי נוואקמה ובעיקר בלי ויטור. זו לא ב"ש של סדרת הנצחונות הרצופים. בלי ויטור אין להם הגנה ומסתבר שגם לא קישור כי אוגו-אייבינדר-ראדי קרסו מול דן, ניקו ואביב. נוואקמה הוא שחקן שלהגנה חסרת האגפים שלנו היה קשה להתמודד איתה. חגי שחקן סביר, לא תורם התקפית כמו ויקי, אבל שחקן בהחלט סביר שיכול להיות גם טוב אבל בצד השני זה פשוט לא זה. מגן שמאלי זו עמדה שקשה לחזק, אבל זו המטרה הראשונה שלנו לינואר.
3. פרופורציות צד שני: ניצחון בלי עלי. היה קשה בלעדיו, בעיקר בהתחלה. ראו שהמשחק פחות מסודר, שהנעת הכדור מהגנה להתקפה נפגעה בלי היכולת המדהימה שלו לקחת כדור ולשמור עליו עד שהוא מוצא את המסירה הנכונה וזה גם חסר בעין, יש לו משחק אסתטי שכיף לראות. קשה לחשוב על חודש וחצי בלי עלי בהרכב, זה יהיה קשה במשחקים שנצטרך יותר יוזמה אבל זה בדיוק המקום לשחקנים מהסעיף הבא לקחת אחריות.
4. והם אכן לקחו אותה אתמול. ניקו העלה את הרמה שלו בשלושת המשחקים האחרונים ואתמול, כשדן עשה בשבילו את העבודה השחורה ושחרר אותו קצת קדימה, הוא העלה אותה עוד יותר. כשניקו משוחרר מתפקיד הקשר האחורי הבודד, הוא מביא למשחק הרבה יותר אנרגיות, הוא יוצא ללחוץ קדימה בצורה חכמה, הוא מנהל משחק לא רע בכלל, הוא מנווט, הוא מטריף את השחקנים שלידו, הוא לא מוותר אף פעם. מתחילת העונה עלתה השאלה דן או ניקו, מסתבר שדן וניקו זה השיט. דן גלזר עוצר כל כך הרבה התקפות לפני שהן מתפתחות להיות משהו שאתה בכלל חושב להסתכל עליו, הוא סוגר נתיבי מסירה, הוא יורד לגליץ' שלפני המסירה שתביא למסירת המפתח, הוא מתסכל שחקני קישור, הוא אחראי ושיחק דקות ארוכות עם צהוב (שלא הייתה לו ברירה אלא לעשות), הוא רץ בלי הפסקה והוא לא מנסה לעשות דברים שהוא לא אמור לעשות. מקבל כדור, מוסר אותנו מהר למקום הנכון וממשיך לרוץ. תענוג.
5. אביב מקבל סעיף משלו כי הבחור פשוט הופך להיות כוכב כדורגל. יש לו כל כך הרבה אינטילגנציית משחק שנשפכת לו מהאזניים והוא שיחק אתמול עם סט נוסף של ריאות, הוא לא הפסיק לרוץ ולהיות אקטיבי בכל אזור על המגרש. בדקתי לא מזמן את הנתונים שלו מול שחקנים הרבה יותר מנוסים-יקרים-נוצצים בליגה (ורמוט, מליקסון, חן עזרא, ז'ורז'יניו, קהת וכו') והוא עוקף את כולם ברוב הפרמטרים ההתקפיים (בעיטות למסגרת, מסירות מפתח) וההגנתיים (הוא בולט במיוחד בחילוצי כדור בחצי של היריב). מזכיר לכם, עונה ראשונה של הבחור בליגת העל. ולחשוב שהוא כמעט הלך פה  לאיבוד על הספסל ואולי היה יוצא להשאלה ומי יודע לאן הולך ואיך או מתי או אם בכלל חוזר. כמה זה חשוב לקחת ילד ופשוט לתת לו לשחק, להראות את הכישרון שלו. וכמה כיף לראות שחקן בית שממש את הפוטנציאל. הבישול היה גאוני ועוד לפני כן היו לו מהלכים קרי רוח ברחבה ומחוצה לה, הבחור פשוט יודע לקבל החלטות נכונות וזה דבר שרק ילך וישתפר עם הניסיון.
6. ואם כבר אנו עוסקים בקבלת החלטות, זו של ערן ודיא הייתה פשוט נוראית. אני לא מסתיר את דעתי על ערן, אחרי דקה 60 הוא מיותר על המגרש. הוא תמיד יכול להבריק ולהשתיק את המבקרים אבל ככל שעובר הזמן, חסר לו אוויר, הוא מהווה נטל והסיכויים שהוא יעשה את זה יורדים משמעותית. אין לי דרך לבדוק את הנתונים האלו, אבל אני מהמר שזה מגובה סטטיסטית שאחרי דקה 35 בראשונה ואחרי 60 בשנייה, האפקטיביות שלו בפרמטרים של ריצה, נגיעות בכדור, מסירות מדויקות ומסירות מפתח יורדת בצורה דרסטית. אבל אתמול, ההחלטות הלכו רע כבר מהדקה הראשונה, זה לא אופייני לו ובעיני שני הדברים קשורים אחד בשני. אם תהיה לערן מסגרת של דקות, הוא ידע שהוא מרכז בה את כל המאמצים שלו ויהיה הרבה יותר חד. זה גם ינקה לו את הראש מכל הרעשים סביב הסוגיה הזו כי אני מאמין שגם אם הוא למד כבר להתעלם מקריאות חיצוניות, זה דבר שעובר אצלו בראש כי הוא מאוד ביקורתי ומודע לעצמו.
בקשר לדיא, זה ידוע שהבחור הזה בעייתי עד שהוא נותן את הגול. אחרי הגול משהו משתחרר אצלו, כנראה שמשפחת סבע מכורה לגולים או משהו כזה. הוא אנוכי ומעצבן לעיתים קרובות אבל הוא שובר שוויון בליגה הזו, המעורבות שלו בגול היא מעורבות רכה, נתן מסירה נחמדה לאביב, אבל הנוכחות שלו שם על סף הרחבה פתחה את ההגנה. דידיה הלך למקומות שערן כמעט לא נמצא בהם (תנועה פנימה לכיוון השער במקום לחכות על ה16) ויחד עם קייטה פתאום היו אופציות ברחבה.
7. טים הוא לא הבלם שחשבנו שהוא בהתחלה. הוא אחלה בלם לליגת העל, בלי ספק. יש לו שליטה מצוינת בכדורי הגובה ולדעתי ליד מגן שמאלי נורמלי גם נראה אותו יותר יציב כשהוא עם הכדור ומחפש אופציות מסירה.אבל הוא לא ברמה מעל הליגה ואפילו לא מעל הקבוצה, כי הבלם הכי טוב בנתניה זה ההוא שכבר משחק שני רצוף נחבש בראש בסטייל של ג'ורג'יו קייליני. היה לברנקו משחק מעולה אתמול, אמנם טעות שכמעט הייתה קריטית בסוף, אבל חוץ מזה פשוט מושלם. האיש הזה עושה הכל בהגנה והוא לא מפסיק לרוץ ולהקריב. וכשאתה חושב על זה שלפני שנה הוא היה בלם בלאומית, ואז בעצם אתה נזכר שגם עלי היה איתך ואביב ודידייה וניקו וויקי. לא כוכבים מוכחים כמו ערן וקצת דיא, שחקנים שחשבת שיהיו אחלה משלימים בלאומית וסבירים לליגת העל פשוט מככבים וכמה זה כיף לראות אותם ממשיכים פה שנה שנייה ונהנים במועדון מצליח. אנחנו בדור אינסטנט, אנחנו רוצים את הריגושים שלנו מהירים בוריד, אבל יש משהו בשחרור המושהה הזה של ההצלחה, ואתה אומר לעצמך שלא תגיע כל כך מהר, שלא תגיע כל כך בבום, שתבוא בדיוק ככה, בקצב שאני צריך אותה.
חג שמח!

נו האדל
מכבי פ"ת עם קהל

51 Comments

יואב 18 בדצמבר 2017

"חסרי ים שכמותכם"- פרייסלס.
אחלה פוסט.

איציק 18 בדצמבר 2017

תודה לך באר-שבע שאין לך ים – איכס…

יואב 18 בדצמבר 2017

באמת איציק? זה לא משהו שחסר?

איציק 18 בדצמבר 2017

מאד לא אוהב את הים התיכון אצלנו. באילת, פחות או יותר פעמיים בשנה לויליג' ביץ'. בגדול, לא אוהב ים, מעדיף בריכה ואת זה יש לנו בבאר-שבע.

yaron 18 בדצמבר 2017

תהיה בריא איציק :-)

צור שפי 18 בדצמבר 2017

אוהב את הים התיכון מהילדות, בעיקר הרצועה של דרום בת ים ראשון פלמחים שהיתה לי קרובה כילד (סבתי גרה בבת ים). לא יכול לגור רחוק מדי מהים (עד עשרה ק"מ למעט תקופות חריגות בחיי) לנתניה יש חוף מצויין. הבעיה שגם המשאב הזה, כמו משאבים ציבוריים אחרים, הולך ומצטמצם.

איציק 18 בדצמבר 2017

לא חובב ים, אבל מאד מזדהה איתך בקשר לעוולה עם לקיחת רצועת החוף מהציבור. אסור להרשות זאת, אבל אין מי שיקשיב.

yaron 18 בדצמבר 2017

מסכים צור, מה שחולדאי עושה בחוף תל אביב זה פשע. גם בחוף דור הולכים לפגוע… הלב כואב כי אין דרך חזרה.

אמיתי 18 בדצמבר 2017

בבצת המאבק הצליח (בינתיים) בתל אביב וגם בחיפה זו בעיה יותר גדולה- הזרמת ביוב..רק כשמגיעים ליוון מרגישים איזה הבדל יש במים. צלולים ונקיים

yaron 18 בדצמבר 2017

בתל אביב חולדאי פשוט חתך את רצועת החוף בחצי.
הזרמת ביוב בתל אביב לא קיימת, זאת אגדה. קורות תקלות מדי פעם (מעט יחסית) וכל מה שזה אומר זה סגירה של חוף או שניים לשבוע שבועיים. מגעיל אולי אבל לא גורם נזק סביבתי קבוע.
סע בטיילת ליד חוף ירושלים והדולפינריום ותתקשה לעצור את הדמעות. אני לא מגזים :-(
הוא התחיל בצפון ועכשיו הגיע לשם.
פשע היא המילה היחידה שתתאר את מה שנעשה בתל אביב. חצי מרצועת החוף הלכה ולא תשוב.
אם על זה היו מפגינים ברוטשילד הייתי בא כל שבת, למרות שאני כבר לא גר בעיר ואסתדר מצויין בלי החוף שלה.

D! כאן ועכשיו 18 בדצמבר 2017

אני גם לא סובל את הים, איציק.
גר שבע דקות ברכב ממנו ולא הייתי שם יותר משבע פעמים בחמש שנים האחרונות. רק כי גררו אותי

yaron 18 בדצמבר 2017

סחתיין (ותודה!) על הניצחון. מקווה שנדע למנף את ההזדמנות הערב.
לגבי השלט, לקחתם אותו קשה אה? הבעיה בכל המשחקים הפסיכולגיים האלה היא שהם חרב פימיות, פעם פוגעים ביריב ופעם בך.
מעתיק לכאן את התגובה שלי לקרמר:
"לגמרי הטרלה של אוהדים ולגמרי מקובל. חותם על שחצנות כזאת מכל הקהלים במקום גזענות,שואה וניבולי פה.
מזכיר לי את השיר של אוהדי בוקה לאוהדי ריבר. מת על הקטע הזה, מומלץ בחום :-)
https://youtu.be/78xXFxrm2lw
סלחו לי על תרגום גוגל:
River, tell me you feel, Have played the National, I swear that although the years go by, We will never forget, That you went to the B, Burned the Monumental, That stain is never erased anymore, Che hen you cag * n, you hit a player, What cowards the drunkards of the Board …

yaron 18 בדצמבר 2017

*חרב פיפיות

תומר חרוב 18 בדצמבר 2017

ממש לא קשה, זה לגיטימי לגמרי וכמו שכתבתי השלט מבריק כי הוא נגע לנו בדיוק בנקודה הכואבת שזו הייתה המטרה שלו.
וכן, זה הדליק את הקהל שלנו הרבה יותר (במיוחד כי זה היה במחצית). אולי זה תרם לתוצאה ואולי לא, אי אפשר לדעת אבל זה בהחלט העסיק אותנו.

yaron 18 בדצמבר 2017

מי ייתן ובשנה הבאה אתם תשימו שלט "תראה בני, פה חיסלנו לחסרי הים אליפות" :-)

גאזה 18 בדצמבר 2017

נהדר, תומר

איציק 18 בדצמבר 2017

תומר, מפרגן לכם, רק תסביר לי אתם קבוצה נחמדה עם אצטדיון שזה סיוט להגיע אליו ולצאת ממנו, איך יש לכם שני כותבים ואנחנו אפילו לא מקבלים פוסט אורח מדי פעם מאחד המבינים שלנו? אז הינה, יש לך שלט למשחק הבא "חסרי פוסט בדה-באזר" אבל באופן אובייקטיבי זו שוב אפליה חמורה של הפריפריה ;)

yaron 18 בדצמבר 2017

לנתנייתים אין בעיה להגיע לאיצטדיון :-)

איציק 18 בדצמבר 2017

ומה עם לצאת ממנו :-)

yaron 18 בדצמבר 2017

אם אתה כזה מפונק (כמוני), אתה מוזמן לאיצטדיון "הכורסא".
לא מסתירים, לא מקללים, השירותים נקיים ואין תור ובמזנון אחלה אוכל והכל בחינם ;-)
יש רק בעיה אחת קטנה – הבת שלי שמה שלטים "יאללה מכבי חיפה" בכל פעם שאנחנו משחקים נגדם חחח

איציק 18 בדצמבר 2017

מסכים, רק הבט כמה תגובות מטה, ממתקשה להגיע הביתה לכורסא :-(

תומר חרוב 18 בדצמבר 2017

גם מטרנר לא קל לצאת…

איציק 18 בדצמבר 2017

עזוב, זה פחות חשוב, אני גר ליד טרנר ומאד קשה להיכנס הביתה :-(
אבל אתה מתחמק מהמהות של האפליה המקלקלת…

תומר חרוב 18 בדצמבר 2017

אתה שותף פה בכל הבלוגים ומתלונן על אפליה?

איציק 18 בדצמבר 2017

אין לנו פוסט קבוע של גדולי הדור כמו גיא זוהר למשל… אני רק טרול.

yaron 18 בדצמבר 2017

מישהו מ"חסרי הים" ביקש לכתוב וסרבו לו?

איציק 18 בדצמבר 2017

לא יודע, אבל בטח אפשר למצוא מישהו דרומי איכותי שיצרוב את הדרומיים בתודעה.

yaron 18 בדצמבר 2017

אתם בפריפריה הכל צריך לעשות בשבילכם… חחח

איציק 18 בדצמבר 2017

אנחנו לא נדחפים, אנחנו בישנים ומנומסים :-)

גיא זהר 18 בדצמבר 2017

איציק, תודה, לא תודה.

צור שפי 18 בדצמבר 2017

אחלה פוסט תומר, אני לגמרי לא שמח על שעוררתם את תקוות המכיבסטים אבל זה רק תוצר לוואי מצער, מגיע לכם הפרגון.

תומר חרוב 18 בדצמבר 2017

אני עדיין מהמר על מכבי תא שיקחו אליפות

yaron 18 בדצמבר 2017

אם ננצח היום אפשר יהיה לקרא לזה הימור. אם נפסיד זה יותר בכיוון של הזיה.

איציק 18 בדצמבר 2017

אני מהמר עליכם ללא קשר לתוצאה היום.

תומר חרוב 18 בדצמבר 2017

אליפות לא לוקחים בדצמבר. יש לכם את הסגל הכי עמוק ומערכת מנוסה. בליגה צמודה, הדברים האלה משחקים תפקיד עצום.
ב"ש הכי טובה בארץ אבל היא תלויה בויטור יותר מידי והוא פציע. בית"ר לא מספיק טובה בהגנה ולא מספיק יציבה בכל מה שקשור למסביב, הם לא ישרדו לחץ של מאבק צמוד. הפועל חיפה היא פיקציה נחמדה, זה לא יחזיק מעמד. נתניה, אפילו בימי הזוהר שלה, לא הצליחה במאבק אליפות צמוד נגד כפר סבא, אז בטח שהיום אנחנו לא בנויים להתמודדות על התואר.

איציק 18 בדצמבר 2017

שכחת את עכו, עכשיו כשוויתרו להם על 2 הנקודות.

yaron 18 בדצמבר 2017

טוב, ברור לכם שאין לי בעיה אם ניקח כן?
מה שמפחיד אותי זה שאם לא ננצח היום מיד נתחיל לדבר על "חלון ינואר" בתור הגאולה לצרות.
אני מסכים שהחלון יכול להיות מאוד משמעותי ושבינגו בינואר יכול להכריע אליפות אבל קודם כל שנהיה קבוצה. גם ב"ש ינסו את מזלם וגם בית"ר.

yaron 18 בדצמבר 2017

עכשיו אפשר לדבר על ינואר :-)

Dr. van nostrand 19 בדצמבר 2017

תודה שהרגעת אותי, תומר.
חשבתי שסיטי, באיירן, פ.ס.ז', בארסה ואיינדהובן כבר אלופים
אבל נזכרתי שיש כלל שאליפות לא לוקחים בדצמבר.
איזו הקלה.

טרנטה 18 בדצמבר 2017

אני גר לא רחוק מהמגרש. במשך כל המשחק שמעו היטב את האוהדים הנתנייתים. בווטסאפ של הבנין אף התלוננו על הבאסים :) כשהגיע השער הייתי בחוץ בטיול עם הכלבה וכל השכונה פשוט רעדה! היה מטורף. מיותר לציין שלא הייתי צריך לבדוק איזו קבוצה הבקיעה.
לא ממש ראיתי את המשחק (כן ראיתי תקציר) אבל אני יודע להגיד שבלי וואקמה אין לבאר שבע מה למכור. ויטור הוא כמובן בלם מעולה וסביר שאם היה משחק נתניה לא היו מגיעים לכל כך הרבה מצבים, אבל לא הוא מי שייתן לבאר שבע את האליפות.
לגבי השלט המדובר – גועל נפש. לי באופן אישי הוא לא מחדש כלום. הקהל הבאר שבעי הוא מגעיל בדיוק כמו הקהל של שאר הקבוצות, למרות מה שינסו למכור לי בתקשורת על המאמי הלאומית. תן להם עוד איזה הפסד-שניים וגם שם יתחיל האקשן.

כחול ישן 18 בדצמבר 2017

יש אנשים שלא יזהו תרבות ספורט גם אם היא תתנוסס להם מול הפנים.

גיא זהר 18 בדצמבר 2017

בתור תושב בש שנים רבות ואשקלוני במקור, הים חסר לי מאוד, אבל לא פחות מזה הירוק בעיניים. מצד שני, ולמרות המזרקות, הלחות הרבה יותר נמוכה (נחמת עניים, נו).

יואב 18 בדצמבר 2017

לחות נמוכה זה אדיר, גיא. זה מחסל אותנו.

איציק 18 בדצמבר 2017

זו אחת הסיבות שאני בשום אופן לא מוכן לעבור לגור במרכז למרות שאני עובד בתל-אביב. מתי שרק יכול, בורח חזרה דרומה.

yaron 18 בדצמבר 2017

בקיצור אילת :-)

איציק 18 בדצמבר 2017

אכן, אכן…
לפעמים לצאת בשש בבוקר לויליג' באילת עד הצהריים, להמשיך למפלט האחרות לאיזה לברק נחמד וחזרה הביתה. יום של כייף. ממליץ

yaron 18 בדצמבר 2017

גדלתי באילת עד גיל 12. לפני שהחזרנו את סיני.
מרגיש כמו גלגול אחר :-)

איציק 18 בדצמבר 2017

טוב, אפשר לסגור את ההימורים ואת הליגה. האלופה כבר ידועה!!!

yaron 18 בדצמבר 2017

טרול זה העיסוק הצדדי שלך ;-)

איציק 18 בדצמבר 2017

אף פעם לא צדדי ;)

איציק מהקיבוץ 30 בינואר 2018

תרשום תרשום!!
2-1 שלנו על בית"ר. איזה כייף!!
ערן לוי נתן משחק ענק.
חייבים להחתים את גלזר. משתבח ממשחק למשחק.
דודי תירם – וואוו!!

שמישהו יודיע למאמנים שכחלון לא מגן – אתמול היה שווה שני גולים נגדנו, מזל שעמוס עצר את הפנדל.
בבקשה, בבקשה תקנו חלוץ מהיר שיכול שחק על הקרקע יחד עם דיע בקיץ ולא שור כבד כמו קייטה.

Comments closed