like a boss

הערבים של הנבחרת

"בירם כיאל במרכזה של סערה פוליטית" (one)
למי שלא יודע, הסערה הפוליטית היא תמונת אינסטרגם של כיאל עם שחקנים ערבים בנבחרת ישראל תחת הכותרת "הבוסים – גדולי הכפר" (שזה בטח הגרסה הגברית העכשווית במגזר ל"אני והיפות שלי").

סערה פוליטית. כמובן. כי בישראל יכולים להיות חמישה מבקיעים ערבים נגד גוואטמלה וכיאל יכול להיות השחקן המוביל של הנבחרת, שגם משחק בליגה הבכירה ביותר מכל השחקנים הישראליים (טוואטחה ודאבור אחריו) ועדיין הם יהיו וישארו הערבים של נבחרת ישראל.

כי לערבי בישראל אין אפשרות לא להיות פוליטי. הוא הערבי של הנבחרת. אז אם הערבים מצטלמים יחד זה פוליטי וזו מחנאות והם עוד כותבים בוסים אז זה מסר פוליטי ישיר וזו התנשאות על החברים היהודים שלהם ומסתבר שזה יותר גרוע מלדרוס מישהי. לערבי מותר להשתלב, אבל אסור לו להתלהב, כי היהודים רגישים לרוב שלהם וללאומיות שלהם והרגילו אותם כבר שנים שהרוב הערבי יהיה סופה של הלאומיות. והנה, בנבחרת יש (עדיין לא אבל כמעט) רוב ערבי והמדינה הדו לאומית כאן! ואיראן זה כאן! ואלו יהיו הבוסים שלנו? שילכו להכין קפה ולהביא סלטים. לבשל זה בסדר, אבל לכבוש? זה העסק שלנו, לא שלכם יא בירם. אתה לא תהיה הבוס, תתרכז בבנייה של המשחק, תיצוק יסודות, תהיה פועל, אל תעוף על עצמך. זו לא המסיבה שלך. מילא, הרשנו לכם לא לשיר את התקווה, אל תגזים עכשיו.

בייסליין - דורפן ובורוביץ' - אז מה באמת הסיפור עם קווין דוראנט?
קרלסן – קרואנה, משחקים 10-9: הם באמת מנסים, אבל זה לא יוצא

28 Comments

אמיתי 22 בנובמבר 2018

וואלה כדורגל ישראלי זה לא כוס הבירה שלי ומטומטים יש בכל מקום. אבל
הלוואי ומצבם של מיעוטים בכלל וערבים בפרט יהיה כמו בכדורגל. הישראלי.

משה 22 בנובמבר 2018

יוני הללי הוא אדם טיפש, כמו שאמר כיאל אין טעם להתייחס לכל חמאר שכותב שטויות.

Srtest - ארטסט 23 בנובמבר 2018

ממש לא רק הוא גם משה מרקוס הדביל מידיעות אחרונות (באופן כל-כך אופייני לעיתון הזה).

תומר חרוב 23 בנובמבר 2018

ועוד כמה נאורים כמו קופמן שאמר שזה לא היה לקוחות והוא לא היה עושה את זה.
וכמובן הנבחרת עצמה שעשתה אסיפה והחליטו שיותר לא מעלים דברים "כאלה".

הברזיליאני 22 בנובמבר 2018

שאפו. או מאברוכ… יחד עם מה שדורפן כתב על בהלול, כיף לקרוא ביקורת לגיטימית וכנה, כן אפילו על ישראל.

יואב 22 בנובמבר 2018

שמח שהקשבת לתבורי. פוסט יפה, נהיר וברור. את השיח הספורטיבי הציבורי מנהלים טפשים/ או מתיימרים לטפשים. ולא רק את השיח הספורטיבי כמובן(גברת רגב כמשל).
אלו פני הדור):

Matipool 23 בנובמבר 2018

כל מילה, יואב.

Dr.van nostrand 23 בנובמבר 2018

להכיר בעובדות: היהודים בעלי הבית בארץ ישראל והערבים בעלי הבית בנבחרת הלאומית. פשרה מקובלת עלי.

גאזה 23 בנובמבר 2018

טוב שחזרת, תומר

בני תבורי 23 בנובמבר 2018

התגובות המרושעות לתמונה לא הגיעו משום מקום, הן נובעות מנקודה שמטפח מי שחשוב לו שתהיה מדממת וכואבת. לחשוב שאולי מדובר בהפנייה לדאחקה פולקלוריסטית לא משרת את מטרותיו. במילים אחרות, ערבב את הטיח אחמד גרסת המילניום השלישי.

אמי 23 בנובמבר 2018

כתבת יפה!

איציק מהקיבוץ 23 בנובמבר 2018

תומר,
טוב שחזרת!! תכתוב על נתניה, בבקשה.
ולענין הפוסט. טוב שהעלת את הנושא. במדינה מטורללת כמו שלנו כל תמונה פשוטה עם קצת חזה נפוח, ויש להם על מה לנפח אותו! הופכת ל"סערה". ככה זה בעיתונות צהובה כמו one וידיעות.

רטקסס 23 בנובמבר 2018

אם היינו מבזבזים זמן בלהתייחס לכל שטות שיוצאת מפי "עיתונאי" ספורט היינו מתייאשים מהר מאוד. אפשר לדון בנושא גם בלי להתייחס לחרטטנים.
הדבר שטותי בעיני באותה מידה כמו הקולות ששמעתי בחודשים האחרונים ש"הגיע מאמן זר בלי שיקולים זרים לכן יותר ערבים פותחים". זה שטות, וזה שטות בריבוע.
לענייננו, כל מה שערבי עושה הוא פוליטי אם הכוונה שלו פוליטית. אם שחקן מזרחי היה מעלה תמונה עם כל הספרדים וכותב "שיכון המזרח" הביקורות היו חריפות אפילו יותר. ולהבדיל, כולנו זוכרים מחנאות גזעית הנבחרות מערב אירופאיות. זה לא שהדבר לא קיים.
כיאל רצה להראות שרירים ללא ספק. למה מבקרים אותו? כי זו נבחרת. נבחרת , בטח בימים קריטיים לפני משחק, אמורה להיות יחד.

מאותה סיבה אני מתנגד לכל כתבות הטימטום : "המגזר מצליח בנבחרת" עם עמודי צבע וראיון מחמיא. אין שום דבר מיוחד בזה. מי שטוב – משחק. כשמתחילים לדבר על ערבי/יהודי/דרוזי/צ'רקסי יוצרים בעיה. אני מעודד את טוואטחה ופרץ באותה מידה. לא כי זה יהודי וזה ערבי, אלא כי שניהם משחקים עבור הנבחרת.

נ.ב
אתמול שלומי ברזל, ראש מערך ההסברה בהתאחדות, אמר שהשחקנים שוחחו בתוך הנבחרת והסכימו ביניהם (כולל המצולמים) שאין מקום לתמונה הזו.

בני תבורי 23 בנובמבר 2018

בעניין הנ.ב שלך, זה בדיוק מוכיח את הטענה של תומר, הרי אי אפשר להתייחס לערבי כאל מישהו שיש לו גם פולקלור, הומור ומודעות עצמית. ההחלטה המטומטמת של השחקנים מוכיחה שכולנו יוני הללים.

רטקסס 23 בנובמבר 2018

איזו החלטה מטומטמת, להצטלם, או להסכים שלא היה צריך להצטלם?

הטענה שלי היא שכל מי שמנסה לייחד את עצמו יוצר מחנאות. אני לא רוצה אפילו לדמיין מה היה קורה אם שכטר היה מצלם תמונה של 5 שחקנים אקראיים מניחים תפילין וכותב "בעזרת השם ניצחנו". הצקצוקים היו מגיעים עד לאנטרטיקה. אם דור פרץ היה מצלם את כל שחקני מכבי ת"א בנבחרת היו צועקים שאנחנו לא רוצים פה מחנאות ריאל/בארסה.
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אתם רוצים להיות חלק מהמשחק? תלמדו לקבל ביקורת. לא ביקורת של "עיתונאי" ספורט, כמו הדוגמא המוקצנת של כותב הטור, אלא ביקורת נורמלית של אנשים נורמלים.

ואתה יודע מה, הבעיה היא בכלל התייחסות לערבי כערבי. גם מצד יהודים וגם מצד אחרים.
אני לא בטוח שאני רוצה לפתוח את הדיון הזה עכשיו, אבל מה הקשר בין ערבי-נוצרי, בדואי וערבי מוסלמי בנבחרת ישראל (=קבוצת כדורגל, או לחילופין, מדינת ישראל) שגרם להם להצטלם יחד?
האם באמת אנחנו רוצים להסתכל עליהם מבחינה הומוגנית?

השמן. 23 בנובמבר 2018

היה צילום בעבר של כל שחקני ב"ש. לא שמעו ציוץ

Lord Anthony 23 בנובמבר 2018

שכחת לכתוב גם שאתה בכלל לא שונא ערבים, ןבכלל כמה מחבריך הטובים ביותר הם ערבים.

Ollie Williams 24 בנובמבר 2018

מה הקשר בין חילוני אשכנזי מת"א, חרדי ליטאי, חרדי ספרדי, מזרחי מסורתי מדימונה, מושבניק מהגולן ונער גבעות מהשטחים? למה להסתכל עליהם מבחינה הומוגנית? אנחנו באמת רוצים את זה?

רטקסס 24 בנובמבר 2018

ציניות היא אלימות אינטרנטית.
א, מר אנתוני, תפתח עמוד שדרה ודעה שהיא לא יאיר לפידית ותחזור לדיון. אני בטוח שהחבר המתכנתת שלך שמביא כנאפה אחרי החג ושאתה יורד איתו לשתות קפה ממש גורם לך לחשוב שאתה מכיר ערבים. אני , בניגוד אליך, לא מתיימר. מכיר אותם ברמה פרסונלית בדיוק כמו היהודי הממוצע. לכן לא התייחסתי אל אף אחד בצורה פרסונלית.

ב, ויליאמס, אתה מבין שהדוגמא הדמגוגית שלך היא בעצם גול עצמי? כל מי שציינת – המשותף ביניהם הוא שהם ישראלים. זו הדרך היחידה ההומוגנית שאנשים מסתכלים עליהם. גם כיאל וחבריו שהצטלמו בתמונה הם ישראלים. הם בנבחרת ישראל. למה אתה מאלץ אותי להסתכל עליהם בצורה אחרת?

Lord Anthony 24 בנובמבר 2018

או, הנה הגיע ההוא שמכיר את הערבים, לא סתם כמונו מהטלוויזיה, אלא ממש מכיר אותם, כן כן ערבים אמיתיים, כאלו עם שמות פרטיים ו-שמות משפחה, כן ההוא שעובד איתם יום יום, ואפילו, לא להאמין, אולי הצליח ללמוד איזה שניים שלושה משפטים בערבית.
אז תגיד, באמת כמה מחבריך הטובים ביותר הם ערבים?

Ollie Williams 25 בנובמבר 2018

רטקסס אני מצטער אבל זו היתממות של ילד בכתה ד' ואני לא חושב שאתה מאמין אפילו לעצמך.

בוא נלך על הדוגמה שנתת בעצמך – נניח והייתה עולה תמונה של כמה שחקנים – אחד ממוצא מרוקאי, אחד תוניסאי, אחד עיראקי, אחד מצרי ואחד סורי. מעלים תמונה ביחד עם הכותרת "שיכון המזרח". זה היה מפריע לך? שהם מבדלים את עצמם? או שהיית בעצם נלחם במצקצקים כי בעצם יש אפליה נגד מזרחים וכל הכבוד שלפחות בכדורגל הם לוקחים חלק משמעותי בניגוד להרבה מקצועות אחרים שנחשבים "אשכנזיים" יותר. אני בטוח במליון אחוז שאם מישהו היה מעז לבוא בטענות לכדורגלנים שהבליטו את המזרחיות שלהם, כבר היית מקבל 100 ציטוטים ודרישה למינימום חרם אם לא הוצאה להורג מכל המירי רגב-מיקי זוהר-דוד אמסלם-דוד ביטן-אורן חזן ושאר הנובחים.

יש לך חברים שעברו לגור בארה"ב? איכשהו כשהישראלים לא מסתובבים רק בינם לבין עצמם, לפחות ההייטקיסטים מביניהם תמיד מבלים לא מעט גם עם מהגרים אסייתיים ומזרח אירופאיים. אמנם אתה ושכמותך נורא אוהבים לשים תוויות על אנשים ולפי זה להחליט שאתם יודעים עליהם הכל. אבל תתפלא לגלות שאנשים מקבוצות שונות שמוצאים את עצמם במיעוט, נוטים להתחבר למיעוטים אחרים גם אם הם לא מאותה קבוצה תרבותית/אתנית. מין שותפות שכזו לצרה. אבל אני בספק שתצליח להבין את זה

D! פה ועכשיו 24 בנובמבר 2018

לגמרי בני.

גיא זהר 23 בנובמבר 2018

סערה בכוס מים שמטרתה לקטוף קליקבייט (החלה עוד בתמונה של השחקנים הערבים של ב"ש בהר הבית). ומה שהכי מקומם, שמי שהחל בה לא מבין אפילו טיפה ערבית. מה שהיה כתוב שם זה נחנא כביר = אנחנו גדולים (אפילו לא "הגדולים"). חוץ מזה ש"מי הבוס?" היתה סדרה די מעפנה.

כח הגברה 23 בנובמבר 2018

הקשקשנים מתפרנסים מלקשקש.
העובדה הפשוטה היא שעם השחקנים הלא יהודים, זו נבחרת דרג ג' סבירה. בלעדיהם, זו בקושי ליכטנשטיין.

פרפר נחמד 23 בנובמבר 2018

כתבה טרחנית כמו הפוסט הטרחני המקורי רק מהצידו השני.
בכל שיח שהיה לי בנושא הנבחרת והיו לי עשרות כאלה מעולם לא עלה הדיון בנושא השחקנים הערבים.
ואם כבר אז להיפך, שיבחו את השחקנים הערבים בבחינת מזל שהם קיימים.

הכתבה נועדה סתם למשוך צומי ולעשות רעש.
כמעט אף אוהד כדורגל לא מתעסק בדברים האלה.
צריכים פשוט לעזוב את הנושא הזה משני הצדדים וזהו.

חיים הצהוב 23 בנובמבר 2018

זה נכון שזה שטות אבל זה גם היה טיפשי מצדו לעלות את זה

אביאל 23 בנובמבר 2018

הערה ושאלה לכותב הטור, אז ההערה: אתה תוהה למה מתייחסים אליהם כל קבוצה, אז אולי מוטב שתיקח צעד אחורה ותבין שמי הגדיר אותם כקבוצה זה הם עצמם, בדיוק בתמונה הזאת שכיאל פירסם, שזה אגב בסדר גמור, הם בהחלט קבוצה שרוצה להתבדל, בטח מבחינה תרבותית וכקבוצה של 20% והם ההיסטוריה זה טבעי ביותר, אז אל תיתמם עם השאלה.
ועכשיו לשאלה, אם נניח, היתה עולה תמונה של כל השחקנים היהודים בנבחרת, יחד, ולא משנה הכיתוב – האם לדעתך היתה סערה ?

Ollie Williams 24 בנובמבר 2018

כל פעם שאני חושב שהגענו לדיון הכי מטומטם אי פעם, אני זוכה לגלות שטעיתי.

התמונה הזו בסדר, וזה היה בסדר אם זה היה גם חבורה של שחקני קבוצה יחד/כל המזרחים/כל האשכנזים (שהם ממש במיעוט בנבחרת)/כל הדתיים או כל תת קבוצה אחרת בנבחרת. בטח בתקופה כזו שהאווירה בתוך וסביס הנבחרת מאוד חיובית.

הבעיה היחידה היא שהפכנו לעם של נעלבים מקצועיים שמחפשים על מה אפשר לצעוק ולהתלהם ובאיזה כוס אפשר להתחיל טורנדו

Comments closed