קונספציה עלאכ

הקבוצה הישראלית הפסידה את האליפות. הקבוצה שבנויה על שחקנים זרים לקחה אותה

הקבוצה הישראלית הפסידה את האליפות. הקבוצה שבנויה על שחקנים זרים לקחה אותה.  הדימוי של ניצחון לוקלי ישראלי מצחיק. מכבי תל אביב היא קבוצה ישראלית. הפועל ב״ש הרבה פחות. בעצם היא לא קבוצה ישראלית. אם משהו בכלל זה שהקונספציה או הניסיון של ג׳ורדי קרויף לקדם את הכדורגלנים הישראלים נכשלו.

*

ב״ש עובדים עם מודל שהוכיח את עצמו הרבה מאד פעמים עבור קבוצות ישראליות גדולות שלקחו אליפויות ועשו קמפיינים אירופאים מרשימים.  וזה לתת את הקבוצה לשחקנים זרים. בלם זר. קשר אחורי מרכזי זר. קשר פיפטי פיפטי זר. אלו תפקידים שלכדורגל הישראלי אין מה להציע שם. וזה בדיוק התפקידים שמגדירים מד כוח של קבוצה. קובעים את איכות הבנת המשחק שתהיה לקבוצה. את האופי שלה.

*

קשר אחורי מרכזי. גרזנים. קשר פיפטי פיפטי. לכל השחקנים הישראלים בעמדות כאלו אין את מכלול התכונות. הם לא מתקרבים לסטנדרט של כדורגל אירופאי. איכות. מהירות. אגרסיביות. הבנת משחק. גם הכי טובים תלויים במי משחק לידם. כשאתה רוצה לבנות קבוצה שסוגרת פערים מאירופה אתה חייב בסיס של שחקנים זרים.   שוער וחלוץ זרים זה  בונוס. מגינים זה שדרוג של התוכנה. קישור אחורי זה העניין.

*

ג׳ורדי החליט שהוא בונה את מרכז הקבוצה שלו על ישראלים. ביג מיסטייק. צוות מקצועי.  כושר גופני.  אגרסיביות. מה שתגידו. זאת הסיבה היחידה  שהוא לא הצליח באף עונה שלו להעמיד קבוצה היסטורית. אתם יודעים איך נראית קבוצה היסטורית. גם כשהתקרב למטרות ספציפיות יכולת להריח את הזיעה. לראות את התדהמה שלו כשהפערים בין הכדורגל הישראלי לאירופאי נחשפו בליגת האלופות. מה חשבת בן אדם? כל קבוצה ישראלית שעשתה משהו באירופה החזיקה קשר אחורי מרכזי וקשר פיפטי פיפטי זרים איכותיים.

*

מכבי תל אביב לא נכשלה בבחירת הזרים שלה. השאלה צריכה להיות מה מחפשים שם. ובשום שלב ג׳ורדי לא חיפש זרים לבנות עליהם את הקבוצה. הוא חיפש תוספים. הוא חיפש שחקנים מוצלחים ושיהיו פנויים. הוא רצה זרים בשביל עמדות חסרות. בשביל לתת דוגמא בחדר הלבשה.  ולכן זה גם לא היה דחוף לו. תמיד מביא את הזרים שלו באיחור. אז עכשיו גם כשהוא מביא רובן מיקאל כזה חירום זה מעט מדי ומאוחר מדי. סקאריונה שחקן מעולה. מה הוא יכול לעשות בקבוצה שלא מכוונת לכדורגל מהיר ואגרסיבי.  מכבי תל אביב התרגלה להיות ישראלית.  לא נותנים שם לזרים להוביל את הקבוצה. לא בנויים ככה.

שעת נעילה
הניצחון בווטפורד

97 Comments

בילבו באגינס 1 במאי 2017

אני לא בטוח שאני. לגמרי מסכים. זה לא שאין קשרים אחוריים ישראלים אלא שהם לא משחקים בארץ. אני מאמין שאם אלמוג כהן בירם כיאל ונאתכו בקישור מכבי הייתה אלופה. אבל אין ספק שבאר שבע פגעה בול הזרים הרבה יותר ממכבי

vered s 1 במאי 2017

השחקנים שציינת הם הישראלים הטובים ביותר . זה תיאורטי להגיד מה אם היו כאן. אני אישית משוכנעת שחלק מהיכולת המישתבחת שלהם קשורה ב-ליד מי הם משחקים בקבוצות שלהם. חזרה שלהם לסביבת הקישור ואיכותו בליגה הישראלית יכולה להיות מאכזבת. אתה לא יכול לבד וזאת הטענה שלי. קישור זר ועל ידו הישראלים הכי טובים בעמדות.

קובי 1 במאי 2017

השחקן הישראלי לא מספיק פיזי,זו בעיה כרונית שלו.
בודדים השחקנים הישראלים שממש בולטים בתחום הזה,טל בן חיים הבלם בשיאו היה כזה.
אלמוג כהן וכיאל שחקנים מאוד דינמים ואגרסביים ועדיין אף אחד מהם לא מפלצת כמו אוגו

vered s 1 במאי 2017

דא.

יואב 1 במאי 2017

ממש לא מסכים. אתה לא מחפש קשר זר דומיננטי כשיש לך את גל בשיאו. ולא מוציא לפועל כמו ערן.
אלונה משקיעה בקבוצה הבוגרת בשנים האחרונות. זכותה. לא היו לה את עתודות ההשקעה של מיטש שנים קודם(יצחקי, עטר, זיו, אלברמן). אין לה את הפזם הזה ולכן ההשקעה שלה היתה בזרים. הישראלים היו תפוסים.
בקיצור, פשוט פוסט לא נכון.

קובי 1 במאי 2017

באר שבע מתבססת על שלושה שחקנים: ויטור,אוגו ווואקמה-כל אחד מהם הוא עילוי מבחינה גופנית(כוח,מהירות,אתלטיות) כשגם הובאן וקורהוט שחקנים שמתבלטים בתכונות האלו,ליד שחקנים כאלה הרבה יותר קל לבוזגלו/מליקסון לבלוט,זה כל הסיפור.
למכבי לדעתי אסור לפרק את מה שהיא בנתה,יש שם קבוצה טובה,אם היא תשמור על הקיים ותביא 2 זרים שיחזקו אותה מבחינה גופנית(בלם וקשר אחורי)היא תמחק את היתרון של ב"ש עליה.

vered s 1 במאי 2017

קובי מסכימה איתך. תיארת את זה בדיוק. הקישור משפיע. הבלם משפיע. הובאן שחקן חשוב לא פחות לאיך ב״ש הגדירה את עצמה בשתי העונות האחרונות. לא מסכימה איתך בקשר למכבי תל אביב. אין שם קבוצה טובה. קבוצה מבוססת ישראלים בקישור לא תיקח אליפות מקבוצה שבנויה על זרים איכותיים ודומיננטים. גולסה זה דוגמא טובה. קשר פיפטי פיפטי טוב ופציע. צריך להיות שחקן רוטציה או לשחק ביחד עם עוד קשר זר מהיר ואיכותי.

קובי 1 במאי 2017

זה בדיוק מה שהתכוונתי,קישור שכולל קשר הגנתי חזק בסגנון של אוגו/בואטנג/ז'וטא שהוא העוגן כשלידו קשר דינמי נוסף כמו גולסה/אלברמן(אם הוא עדיין מסוגל למלא את הפונקציה הזו).
מה שניסיתי להגיד זה ששינוי קיצוני סטייל מכבי חיפה זה לא הפתרון.

vered s 1 במאי 2017

להתנהג כמו מכבי חיפה זה בעייתי. נכון. אחרי שזה נאמר, ג׳ורדי יודע לשמור על יציבות ומעדיף יציבות על פני מהפכות אז מכבי ת״א לא יורדת מתחת לרף מסויים של תחרותיות ומצד שני גם לא מצליחה להישתפר משמעותית. זה לא רק שחקנים זה גם המיקום והמעמד של זרים בקבוצה. להפוך את מכבי ת״א לקבוצה מבוססת על זרים זה מהפכה גם אם יהיה מדובר בשניים שלושה שחקנים חדשים.

vered s 1 במאי 2017

יואב וזה הספיק בדיוק למה שזה הספיק. מכבי תל אביב אולי לקחה אליפויות אבל לא סגרה פערים מול אירופה וכמו שזה פתחה פערים מול ב״ש. הקשר האחורי בשיאו היה צריך להיות ביחד עם עוד קשר אחורי מרכזי זר דומיננטי ועוד קשר פיפטי פיפטי. גם כשחקן רוטציה. היה צריך להגביה את הרף בעמדות האלו. התוצאות של זה הם שזרים לא יכולים כעת להיות דומיננטים במכבי תל אביב.

יואב 1 במאי 2017

זה הספיק לארבע עונות נהדרות.
לא מקבל את חלוקת העמדות שלך וכל השאר.
מכבי עברה את פאקינג באזל.
לא נראה לי שאוגו יעבור קבוצה בסדר הגודל הזה.
זה הכל בדיעבד וזה פשוט פוסט לא נכון.
לדעתי.
כן, לסגור פער מול אירופה. זאת בדיחה. הפער הזה לא יסגר בעתיד הנראה לעין. עלייה של קבוצה ישראלית לליגת האלופות זה ברמת נס.
אין קבוצה ישראלית שראויה לשם.
מלבד חיפה של הקאמפיין הראשון. אבל זה כבר עולם ישן.

גיא זהר 1 במאי 2017

אוגו עבר את סאות'המפטון שטובה מבאזל במשחק נוקאאוט לכל דבר

גיא זהר 1 במאי 2017

בלי קשר לזה שהקמפיין האירופאי של סוזה מרשים כמו זה של בש השנה

ערן (המקורי) 1 במאי 2017

סאוטהמפטון טובה מבאזל?
אתה מוזמן לבחון את הישגי שתי הקבוצות הללו באירופה בעשור האחרון.

גיא זהר 1 במאי 2017

זה כמו שתבחן את הישגי אולם וונלסיה ביורוליג. ברור שקבוצה בינונית שמופיעה עשר שנים רצוף במפעלים אירופאים תשיג יותר מקבוצה מלידה חזקה עשרות מונים שהופיעה רק פעמיים במסגרת אירופאית. שים את באזל בליגה האנגלית והיא נשארת בקושי

יוסי מהאבטיחים 2 במאי 2017

השוואה לא נכונה. סוטון נבנתה לליגה האנגלית.
שים אותה בליגה השוויצרית ולא בטוח שהיא אלופה.

גיא זהר 2 במאי 2017

אם כבר יהיה לך קייס שבאזל יכולה לעבור את סאוהמפטון בנוקאאוט. לאורך זמן וכמובן שזה תיאורטי בלבד, שים את שתי הקבוצות באיזה ליגה שתרצה וסאותהמפטון תקדים את באזל. אבל זה לא ממש חשוב כבודה של מכבי במקומה מונח בדיוק כמו זה של ב"ש

Ollie Williams 2 במאי 2017

בלי קשר לאיפה זה שם את מכבי וב"ש בדירוג הקמפיינים אני ממש לא בטוח שהאבחנה שלך בנוגע לבאזל וסאותההמפטון נכונה.

נשאל ככה – האם סלטיק תהיה מצליחה יותר מאינטר אם תהיה בליגה האיטלקית? אני בספק. הצ'מפיונס, גם בשלב הפלייאוף, זה עולם אחר לעומת הליגה האירופית. בטח מול יריבות מליגות בכירות.
להסיק מזה מסקנות על היחס בין אלופת ליגה קטנה למרכז טבלה בליגה גדולה זה לחלוטין חסר משמעות.

גיא זהר 2 במאי 2017

אינטר רצינית (והיא הייתה כזו במחצית הראשונה בטרנר) ברור שטובה מסלטיק אבל לא השוואתי אותה לא במקרה. סאות'המפטון שיחקה מול בש בבית במלוא הרצינות כי רצתה לעלות שלב ועלתה בהרכב החזק שלה. אבל ההשוואות האלו שלא אני התחלתי אותן למי יש יותר גדול לא באמת רלוונטיות. כבודן של בש ומכבי במקומן מונח.

יואב 2 במאי 2017

אתה באמת השוות עכשיו פליאוף לליגת האלופות לשלב בתים בליגה האירופאית? החשיבות, הכסף, המוכנות והרצון? באמת באמת? מדהים.

גיא זהר 2 במאי 2017

בוודאי שהשוותי וההשוואה נכונה. סאותהמפטון של השנה, שטובה מבאזל של השנה שעברה עמדה בפני משחק עלייה ל32 האחרונות בליגה האירופאית שהיה מאוד חשוב לה. אני לא משווה באופן כללי אלא במקרה הספציפי הזה.. אבל בסדר, באזל של סוזה גם העיפה את ליוורפול אז היא טובה ממנה.

יואב 2 במאי 2017

אין מקום להשוואה. לא באינטנסיביות של המפעל.

יואב 2 במאי 2017

ולא, היא לא טובה מבאזל בכלום. ההפך.

אדום מהדרום 2 במאי 2017

הזוי שמשווים בין באזל לסאטון… תקציבים, שחקנים, קהל, ליגה וכו'…. פשוט הזוי.
משעשע לראות לאן אוהדי מכבי מגיעים עם ההזיות שלהם.
באזל טובה יותר מסיטי שסיימה רק רביעית באנגליה, באזל גם עם מסורת ארוכה יותר באירופה מסיטי אז היא טובה יותר.
ברור.

vered s 2 במאי 2017

אדום מהדרום. כל מלה.

יואב 2 במאי 2017

אני לא מזלזל בסאטון. ההישג של בש השנה היה גדול.
אבל סאוטון היא לא קבוצת דרג 3 בליגת האלופות. באזל כן. מועדון עוצמתי שחבר קבוע בליגת האלופות והקרקפות שהוא אסף לאורך השנים(ליברפול פעמיים, יונייטד של פרגי) מדברותמבעד עצמן.
באזל פיבוריטית מול סוטון בכל יום נתון.

יואב 2 במאי 2017

וכן, אני רואה איך האנגליות מככבות בליגת אירופה. זה מאד מאד מעניין אותן.
ההבדל הוא בהתיחסות למפעל.
באזל הגיעה לחצי הגמר לפני שלוש שנים.

יואב 2 במאי 2017

בכל מקרה, זה ניתן כדוגמא לפוסט. מכבי עברה את באזל ללא קשר זר דומיננטי. וכן, מכבי עלתה במקרה.

גיא זהר 2 במאי 2017

גם טוטנאהם שעפה מול גנק התייחסה לנוקאאוט ברצינות. פשוט היה שם נס סטייל הפועל נגד צ'לסי. כאמור באזל קבוצה עם מסורת מעצם היותה אלופה נצחית. גם אולימפיקוס. אני מדבר על משחק ספציפי. אבל זה באמת לא מאוד משמעותי.

בלייק 2 במאי 2017

אני מסכים עם גיא שכבודן של שתי הקבוצות במקומו, אם כי אני חושב שב"ש הרשימה יותר במסלול שעברה העונה לעומת זה של מכבי תחת סוזה.
לגבי ההשוואה בין באזל לסוטון, כמובן שקשה לקבוע, אבל כדאי להזכיר שבאזל באותן שנים ניצחה את יונייטד, צ'לסי, ליברפול, טוטנהאם וכן גם את שאלקה ובאיירן מינכן (רק כדי לחטוף שביעיה בחוץ). אז במפגשים ישירים עם הטופ הטנגלי היא יצאה כשידה עך העליונה. אבל סוטון טובה יותר מבאזל ההיא…. ברור, אין לכם אפילו ספק.

בלייק 2 במאי 2017

לגבי התזה הכללית של הפוסט, אז אני מסכים שמכבי צריכה קישור מרכזי הרבה יותר חזק, פיסי ושלם. הישראלי היחיד שעשוי להתאים הוא כיאל, ולא נראה לי ריאלי שהוא יגיע, אז המשמעות היא שחייבים זרים חזקים לעמדות האלה. מרסלו הגיע בכסף של שחקן על לליגה שלנו ולא תרם כלום. בזבוז של משבצת זר משוועת ביחס לעונה הזאת.

vered s 2 במאי 2017

יואב אתה מדבר על משחק נתון. הקמפיין שהגיע אחר כך היה מחפיר. איזו דוגמא אתה נותן? קבוצה ישראלית בלי קשרים אחוריים מרכזיים ודומיננטים לפחות שניים הכוונה אחורי מרכזי וקשר פיפטי פיפטי היא קבוצה לא מספיק אגרסיבית ולא מספיק חכמה ומהירה במעבר בין הגנה להתקפה. ובדרך כלל יותר איטית בכלל. תביא את הקשרים האחוריים הישראלים שמשחקים באירופה הם כבר הישתנו והישתפרו תן להם את היום הכי טוב שלהם תוסיף שחקנים מהירים לקבוצה הישראלית. יש מצב. בגדול זה עמדות שקובעות איך הכדורגל של כל הקבוצה ייראה בכל פרמטר. אפילו ל-להוריד עומס של עבודת הגנה מחלוצים יש משמעות. זה בולט מאד במיפעלים אירופאים כי שם קבוצות משחקות מהר ואגרסיבי. ושחקנים שם חושבים מהר ומשחקים בנגיעה אחת. דברים בסיסיים.

אדום מהדרום 2 במאי 2017

יואב, אם כך אז גם באטה בוריסוב עדיפה על נגיד ליברפול ואברטון?
לא ברור לי איך אתה משווה בין הליגה בשוויץ לליגה האנגלית, מילא במשחק אחד שהכל בו יכול לקרות, אבל כמועדון מול מועדון?
באזל מועדון עוצמתי? כן, ביחס לישראליות, זה ברור.
אל מול קבוצה שסיימה 6 באנגליה ושתקציבה גדול פי 20? לא, ממש לא.

יואב 2 במאי 2017

אדום מהדרום,
זאת לא תחרות בלגמד הישגים. אני מכבד לגמרי את מה שאתם עושים.
בקשר לסוטון, היו לה גם לא מעט שנים בליגה השניה. לא כזה מזמן.
באזל עוצמתית ומסוכנת גם מול יונייטד של פרגי.
בכל מקרה, זה יותר המעמד מאשר הקבוצה. גם סוטון בפליאוף ליגת אלופות תתכונן אחרת. זאת היתה כוונתי המקורית.

יואב 2 במאי 2017

ורד,
אני לא חושב שהובן, ראדי ואוגו זה הבדל גדול מהמקבילים הצהובים שלהם. ובזה עוסק הפוסט. גם בקאמפיין של סוזה לא היה זר דומיננטי בקישור. אגב, גם הקאמפיין הנוכחי של מכבי עם שבע נקודות לא היה נורא. היה פיספוס אבל היה קאמפיין סביר בהחלט(עם האריס ונוסא).
זאוטאוטס? כן. קנדאורוב? כן. רוסו ופראליה? כן. בוטאנג? חלום.
אם מכבי תוכל להביא איכות כזאת למרכז השדה? אני יהיה מאושר. זה לא כל כך פשוט כנראה.
וכן, נדרש זר אחורי דומיננטי ליד גולסה. מתחיל להיות קשה לגל.

vered s 2 במאי 2017

יואב מסכימה איתך מאד לגבי השאיפה לאיכות במרכז השדה. ג׳ורדי היה חייב להיסתכל עוד פעם על הכדורגל הישראלי ולעשות הכל אבל ממש הכל כדי להביא שניים כאלו כמה שיותר מהר. וחוץ מזה היתכוונתי לא רק לאיכות של הקשרים אלא גם על זה איך משפיע על הקבוצה. שיטת משחק. מהירות אגרסיביות חלוקת עבודות של הגנה והתקפה. זה מגביה את הרף לכל הקבוצה. דבר שני בגלל שמכבי ניבנתה על ישראלים. עזוב חלוץ או שוער זה בונוסים אז לדעתי קשה לה היום לקלוט זרים בתור מובילים. וגם זה שג׳ורדי מביא אותם באיחור זה חלק מהענין של כמה הם חשובים ואיך מכניסים אותם לתוך ההרכיה.

יואב 2 במאי 2017

מסכים איתך.

אדום מהדרום 3 במאי 2017

אתה באמת לא חושב שהובאן ראדי ואוגו זה הבדל גדול מהמקבילים להם במכבי? באמת באמת?
יש עוד עמדות שבהן אתה חושב שהמקבילים במכבי לא נופלים מב"ש? למעט שוער ואני יכול להתווכח על חלוץ למרות שוידאר כ"כ חד מימדי כשחקן שזה מחריד ממש, אבל הוא בהחלט גולר.

מיקו G 1 במאי 2017

אז מכבי יכלה להביא זרים טובים יותר והיא פשוט בחרה לא לעשות זאת?

vered s 1 במאי 2017

מיקו. בדיוק. מכבי תל אביב העריכה שהקישור הישראלי שלה כשהיה בשיאו מספיק טוב. הערכת ייתר של הכדורגלן הישראלי לעמדות כאלו. וזאת מסקנה שמובילה למשהו כמו אם לא צריך זרים לעמדות מרכזיות ואת הקבוצה מחזיקים ישראלים אז אפשר לחכות עם זה. מביאים זרים באיחור. וכשהם מגיעים לא בונים את הקבוצה מסביבם. מכבי תל אביב הביאה פה ושם זרים טובים שלא מצליחים לבוא לידי ביטוי. כמו סקריונה.

מיקו G 1 במאי 2017

זה פשוט לא נכון. לדוגמא, בתפקיד השוער ב"ש לקחו סיכון עם שוער ישראלי במחשבה שהוא יהיה מספיק טוב לליגה, ובתמורה הביאו מגן שמאלי זר, שמכבי היו צריכים בנרות. זה פשוט בנייה נכונה יותר של הקבוצה.
אם מכבי הייתה פוגעת עם זרים טובים יותר, אז היא הייתה קבוצה טובה יותר. נקודה.

גדי 1 במאי 2017

יום העצמאות של מכבי תל אביב.

מעיין אוהד מכבי 1 במאי 2017

מעניין בעיקר לעניין "התפיסה" של באר שבע כקבוצה ישראלית ושל מכבי כקבוצה "זרה".

לעניין הטענות עצמן, אני חושב שדווקא הישראלים של באר שבע היו אלה שעשו את ההבדל (התרומה של בן ביטון, מליקסון, ראדי ושהר הייתה מכרעת העונה, לצד עוגנים כמו שיר צדק, ובוזגלו וברדה שנתנו את תוספת הכוח מהספסל), או ליתר דיוק, שהדעיכה והעייפות של השלד הישראלי של מכבי הבליטו את חוסר התרומה היחסי של הזרים של מכבי (שעדיין החזיקה בשוער הכי טוב בליגה ובחלוץ המוביל, שניהם זרים).
מכבי של יורדי הצליחה להתבסס על שלד ישראלי במשך רוב התקופה ועשתה זאת בהצלחה (ובעונה שעברה יכולת חריגה של באר שבע לצד עייפות מקמפיין אירופי וקצת "שובע" בסגל הכריעו את שובר השוויון לטובת באר שבע).

יורדי טען לכל אורך הדרך שבליגה עם 6-5 זרים, הוא חייב להחזיק בישראלים הכי טובים. במשך 3.5 עונות זה היה נכון, אבל בנקודה מסוימת מליקסון, ביחד עם קפיצת המדרגה שעשו ביטון, בוזגלו וצדק נתנו לבאר שבע שלד עדיף.
הזרים של יורדי היו הערך המוסף (מכבי החזיקה בשוער הכי טוב בליגה – אניימה, קולינאס המושמץ שלא בצדק וכעת ראיקו – ובחלוץ הכי טוב בליגה –
פריצה וכעת קיארטנסון – במשך רוב התקופה של יורדי, וזה בנוסף לבלם ששדרג את הקבוצה בדמות קרלוס וקשרים שאפשרו למכבי להיות דומיננטית). הישראלים המובילים היו השלד והקטר, אבל לא הצלחנו להחליף את הקטר (זהבי) ואת המנוע האחורי (קרלוס ודומיו).

יהיה מעניין לראות כיצד יורדי (או המחליף שלו) ייערכו בקיץ הקרוב. מעריך שעדיין יהיה שוער זר וחלוץ זר (לאו דווקא ראיקו ו-וידאר, שעשויים להימכר), ושייעשו ניסיונות להחתים ישראלים בכירים וזמינים (אצילי, דאבור ואולי שמות נוספים).

צור שפי 2 במאי 2017

למה אתה קורא לו יורדי? קוראים לו ג׳ורדי.

Ollie Williams 2 במאי 2017

תלוי באיזה ארץ אתה שואל

גדי 1 במאי 2017

לקרוא לקבוצה שיש לה שישה זרים (ומתלוננת שזה לא מספיק ), שני מתאזרחים, מנג'ר הולנדי, מאמן אנגולי ובעלים קנדי ישראלית יותר מכל קבוצה אחרת זה קצת פטטי הייתי אומר.
כל ניסיון להנדס מציאות גורם לגיכוך להתגבר.

לעצם העניין : קורהוט וויטור לא מצטיינים בפיזיות מיוחדת. ממש לא. גם לא וילי סוארס או הובאן.
שיר צדק, בן ביטון, בן שהר פיזיים לא פחות מהם.

טוני ואוגו אכן מפלצות. טוב שכך. הם לא הופכים את הפועל באר שבע לקבוצה עם צביון שונה ממכבי תל אביב.

vered s 1 במאי 2017

השאלה איזה תפקיד משחקים הזרים בהגדרת האופי של הקבוצה על מיגרש הכדורגל. מכבי תל אביב מובלת על ידי שחקנים ישראלים גם בעונות האליפות שלה. לב״ש יש שחקנים ישראלים מעולים אבל המנוע שלה וגם חדר מטה ופיקוד זרים. ולכן היא קבוצה יותר טובה.

vered s 1 במאי 2017

זאת פעם ראשונה שאני זוכרת שמועדון עם תקציב כזה גדול שנחשב למוביל בליגה הישראלית לא בונה קבוצה עם מנוע של שחקנים זרים אלא מיתייחס אליהם כתוספת וכבונוס. הכוונה למכבי תל אביב כמובן. גם קבוצות שהיו להם את הישראלים הכי טובים בי פאר כמו מכבי חיפה בעונות הגדולות שלה הביאה שני קשרים זרים שהובילו אותה ובלם. הישראלים שיחקו לידם בקישור. אז דא ג׳ורדי מאמין שאפשר לתת לישראלים לתפעל את המנועים של הקבוצה. אני חושבת שהוא טועה.

יואב 1 במאי 2017

אני חושב שיש לך את גל אלברמן, זה משתנה. אבל שויין. העיקר שיתאים לפוסט.

גדי 1 במאי 2017

עד לפני חודשיים היו בקישור של מכבי איגיבור ומדוניאנין כך שזה לא בדיוק תופס. גם לפני זה היה שם את מיטרוביץ.
זה נכון שמכבי התבססה בעיקר על הישראלים ערן וזהבי באליפויות שלה.

vered s 2 במאי 2017

את מיטרוביץ׳ הביא פאולו סוזה.

yaron 1 במאי 2017

אחלה פוסט ואחלה נקודה את מעלה כאן!
היוצאי דופן היו הקבוצה של סוזה עם בלם זר גרזן וישראלים טובים בשיא כושרם. לדעתי בשנה שעברה כן היה נסיון (כושל) ללכת עם הקו שלך עם איגיבור ומדוניאנין.
להביא בלם וקשר ברזילאים ילדים זה מעניין אבל לא יפתור את הבעיה.
מיקאל שחקן מצויין אבל הגיע באמצע עונה לקבוצה שלא ממש יודעת מי היא וסקאריונה זאת באמת תעלומה, אין ספק שמדובר בשחקן מצויין ואין לי מושג למה זה לא עבד.

גיא זהר 1 במאי 2017

לעניין סקאריונה, כמה פעמים הוא שיחק בריא בעמדה שלו אחרי החלוץ. אם אין משהו מאחורי הקלעים מכבי עושה טעות חמורה שנפטרת ממנו.

השמן 1 במאי 2017

לגמרי צודק גיא. מקרה אורלנדו זה יכול לחזור פה וחבל

yaron 2 במאי 2017

אם הוא רוצה ללכת ומוותר על 1.2 מיליון בשנה זה גם בסדר. יביאו מישהו אחר בכסף הזה.

גיא זהר 2 במאי 2017

אף אחד לא הולך כל כך מהר עע אורלנדו סה והסאגה מורטת העצבים איתו שעלתה למכבי נקודתית הרבה כסף. חלק מהיתרון בהענקת חוזה ארוך טווח כמו שעושים בב"ש זה שאתה מחויב לתת לשחקן פרק זמן לא קצר להתאקלמות. מליקסון שנחת למקום מוכר בשכר גבוה נתן עונה מהבלהות. אולי בסיטואציה אחרת היה עוזב, במצב בו עמדו הצדדים נשאר והשאר היסטוריה. תן לו לשחק בתפקיד שלו עד ינואר ואחכ תשפוט, להחליף ארבעה (ובסיטואציה מסוימת שישה) זרים ולהישאר דווקא עם הוותיקים כעוגנים זו דריכה במקום.

yaron 2 במאי 2017

אנסה להסביר את עצמי יותר טוב.
אני חושב שהוא אחלה שחקן. היו כמה משחקים בודדים שלדעתי הוא היה בהם אדיר.
לא נראה שהתאקלם בצורה מיטבית מבחינה מקצועית, חברתית ובכלל בישראל. ההיפך מוידאר. לא יודע למה…
אין לי בעיה שהוא ישאר ואפילו אשמח אבל היו שמועות שהוא רוצה להשתחרר מהחוזה ללא תמורה ומאחר והוא הגיע בחינם אבל מרוויח 1.2 אם זה מה שיקרה ברוח טובה לדעתי זה גם בסדר.

מאיר (חדש בשכונה) 1 במאי 2017

המשחק של מוצאי שבת היה חריג ביחסי הכוחות בין מכבי לבאר שבע והוא יצר תחושה של פער עצום בין הקבוצות. זו הפעם הראשונה שבאר שבע כפתה את הסגנון שלה על מכבי ודי ביטלה אותה, בדרך כלל בשנים האחרונות זה היה יותר לכיוון של מכבי עד שוויון. מה כל כך השתנה לעומת המשחק לפני חודש בבאר שבע שהיה שווה אפס אפס או אחד אחד? או לעומת המשחק בנתניה בסיבוב השני שבעשרים וחמש הדקות הראשונות הקישור הפיזי אגרסיבי של בש לא ראה את הכדור? אולי ויטור, אולי אווירה של סוף עונה במכבי שהסיכוי לאליפות נגמר, אולי שניהם ואולי בכל זאת, לכאן מתפתחים יחסי הכוחות העתידיים.
מה שנכון, באר שבע בנתה קבוצה פיזית מאוד המתבססת על זרים פיזיים וגם לחלק מהישראלים לא חסר כאשר בהרכב בדרך כלל יהיו לא יותר משניים שלושה ממוצעים בגודל. מול קבוצות ישראליות זה מתכון בדוק. גם ההצלחה באירופה בהחלט נבעה מדרך בניה זו כמו חיפה באלופות הפעם הראשונה והפועל של קשטן באופא, שישה זרים סוסים ועוד יהלום או שניים ישראלים. עם כל זה היו שלבים בחצי השני של העונה שנהניתי מהכדורגל של מכבי יותר מאשר של באר שבע, אבל זה סוג של משחק שאיתו לא הולכים למכולת….

גדי 1 במאי 2017

מסכים לגבי יחסי הכוחות.
בארבע השנים האחרונות נפגשו שתי הקבוצות 17 פעמים. זו הייתה הפעם הראשונה שבאמת היינו דומיננטים באופן ברור על מכבי. לא הייתי בונה על זה תאוריה

רומן 1 במאי 2017

בלוג נהדר, אבל שכחת את אלמוג כהן, לא?

שי 1 במאי 2017

מצד אחד נכון, מצד שני אלמוג כהן לא היה מגיע לרמה שלו היום אם היה נשאר בארץ ומשחק בת"א/ב"ש. כנ"ל ניר ביטון שיודע לשחק אגרסיבי מאוד כשצריך. הליגה הישראלית לא מסוגלת למצות את הפוטנציאל של שחקנים כאלה בתוכה.

רומן 2 במאי 2017

ביראם כיאל? כיכב במכבי חיפה.. ביבראס נאתכו?

הראלל 1 במאי 2017

מסכים לכל מילה, למרות שיש יוצאים מהכלל וזה מהכלל וזה מכבי של 93/4 שלמרות קנדאורוב ופץ, מי שהביא לה את האליפות זה היו הישראלים.
בהמשך זה תמיד היה קבוצה שהצליחה להגריל זר אוחד או שניים ברמה מעל הליגה שלנו (ז'ואטאטס, רוסו, יעקובו, אוסטרץ, אניימה וכו') פחות משנה באיזו עמדה

השמן 1 במאי 2017

הפוסט של אלפסי גם הפריע לי בנקודה הזו, אם כי פחות כי הוא הדגיש את הנקודה הנכונה של הזלזול המוגזם בכדורגל הישראלי, אבל הפוסט הזה מעלה שוב את אותו חיתוך שגוי של ישראלי/אירופאי.
הדבר ה"אירופאי" ביותר גם במכבי וגם בבאר שבע הוא שתעודת הזהות לא משנה. היא לא חשובה לתפקיד המנכל, לא חשובה לתפקיד המנהל המקצועי, לא חשובה לתפקיד המאמן, ולא חשובה לתפקיד הבלם, הקשר או החלוץ. הדבר היחיד זה שמשנה זו האיכות.
קבוצת כדורגל היא סך כל הכישרון שלה פלוס היכולת למצות אותו ברגעים הנכונים. כשמכבי הצטיינה יותר בתחומים האלה היא זכתה, כשבאר שבע עקפה אותה בתחומים האלו היא זכתה.
את מדברת על הובאן ואוגו, אבל אלה הם אותם שחקנים שחטפו שישייה מקישור של מיטרוביץ' (לא שחקן אירופאי במיוחד), ראדי ואיינבינדר. צמד הבלמים של באר שבע בגמר הזה היו זרים, במכבי עלו אלברמן ובן הרוש. סוארז שנראה מחפיר בגמר הזה, היה מספיק טוב לאליפות שנה אחרי זה כי הבלם האירופאי שלידו הוחלף בשיר צדק. את הובאן מחליפים כנראה שנה הבאה באיינבינדר. את קורהוט בסיכוי מסוים באורן ביטון, בינואר רצו להחליף אותו בדודזאדה.
זה נכון שבתפקידים מסוימים יש יותר היצע של זרים, אבל על כל ויטור יש לך איולפסון, על כל אוגו יש לך דרינצ'יץ', אין דרך אחת לבנות קבוצה אלופה. לג'ורדי הייתה דרך, הוא לא טעה כי הוא הביא זרים באיחור, הוא טעה כי לא העריך נכון לא את הכוח של הקבוצה שלו, ולא את הכוח של היריבה.
לגיטימי לטעון שבאר שבע השנה הייתה אחת הקבוצות האירופאיות ביותר שהיו פה, אבל גם מכבי בשיאה (עונת סוזה) הייתה קבוצה אירופאית בקצב ובאגרסיביות שלה. אפשר לעשות את זה עם אוגו והובאן, ואפשרות לעשות את זה עם אלברמן ואיינבינדר וראדי ומיטרוביץ', אפשר לעשות את זה עם בכר ואפשר עם סוזה.
שתי הקבוצות אירופאיות. בהבנה שלהן שקבוצה חזקה מתחילה בחדר הלבשה חזק, בניטרול הרעשים מבחוץ, בשימת צרכי הקבוצה מעל לכל צורך אישי, ובהצבת האגו האישי של כל אחד מגורמי המערכת בתחתית סולם העדיפויות. כל עוד הן ישמרו על העקרונות האלו, ובעלי ההון לא יסגרו את הברז, הן גם תמשכנה לשלוט בכדורגל שלנו. באר שבע פגעה בול בשורה של החלטות מקצועיות, מכבי משכה קצת יותר מידי סגל שהביא לה הישגים אדירים וקרה מהפך, המהפך הזה הוא לא קריסת קונספציה ולא כלום, פשוט עוד גל שעולה ויורד בחייהן של שתי קבוצות

גיא זהר 1 במאי 2017

מצוין, כל מילה

יוני 2 במאי 2017

מצטרף למחמאות. כל מילה

אריק ב 2 במאי 2017

+1000

נפתלי חד העין 2 במאי 2017

השמו תעשה לי ילד (שמן)

עומרי (ירוק) 2 במאי 2017

מעולה. פחות אהבתי שאת כל הדוגמאות השליליות בחרת מאצלנו… (לא ידעתי אם לשים סמיילי מחייך או עצוב כאן)

השמן 2 במאי 2017

תודה לכולם. עומרי, זה בטח מתוך הדחקה של הכישלונות אצלינו בבחירת זרים..

vered s 3 במאי 2017

תמיד כייף לקרוא את התגובות שלך בדה באזר. לענין אני לא חושבת שאפשר להגזים בביקורת על הכדורגל הישראלי. ואם גם יורדים מהמיגרש אז בדלנות והיסתגרות מונעת הישתפרות. היית יכול לצפות שבמחלקות הנוער לפחות יהיו מאמנים אירופאיים , מאמני כושר , מומחים לפיתוח ושיפור של שחקנים. מיצוי כישרון? השחקנים של דריבל וטאצ׳ יכולים לגדול בשדה ולשתות מביוב. תפקידים של בלמים, מגינים, קשרים אחוריים צריכים השקעה באיכות גבוהה. תיראה את מכבי חיפה הביאו מאמן חדש שהדבר המרכזי שהוא טוחן תוך שהוא מפסיד משחק אחר משחק אם לא בתוצאה אז בתצוגה של הקבוצה זה כמה שאף מנהל מקצועי לא יקבע לו ואיך הוא מעדיף מנהל מקצועי ישראלי. זה כאילו שאנחנו לא גרים באותה מדינה. לא רואים אותם דברים. הכדורגל היום גלובלי. גם בליגות בכירות מביאים עוד ועוד שחקנים זרים ומאמנים זרים בשביל הפיוז׳ן. רק פה אנחנו ואנחנו. זאת הטענה שלי בפוסט ב״ש בפוזה של קבוצה ישראלית לא התביישה להביא שחקנים עם נתונים פיסיים וטכניקה עדיפה שיובילו אותה.

השמן 3 במאי 2017

קודם כל תודה.
יש ביקורת על הכדורגל הישראלי שאותה אני לגמרי מקבל. קשה לי עם התבטאויות בסגנון "לא אותו ענף" "פח" וכו'. גם קשה לי עם הטענות כמו "לא מבין איך אתה מבזבז על זה זמן". כדורגל ישראלי כמו שהוכיחו בשנים האחרונות גם ב"ש וגם מכבי יכול להיות מכובד מאוד, ולא רק מבחינת הרמה במגרש אלא גם בדמויות שמאיישות את תפקידי המפתח. התפיסה כאילו הכדורגל בארץ נחות תרבותית לעומת ענפים אחרים בספורט הישראלי או הכדורגל העולמי עברה מזמן בעיני את גבול הביקורת הלגיטימית.
אין לי בעיה עם הטענה שלך בדבר האיכות העדיפה של תפקידים מסוימים במגרש ממדינות מסוימות, אני פשוט לא מסכים שזה עיקרון מקודש, לא אצל ג'ורדי ולא אצל בכר. וזה לא צריך להיות. ישנם קשרים ישראלים שמשחקים באירופה ומצליחים יפה מאוד, אם במקום להשקיע מליוני יורו בקשר אחורי זר ג'ורדי יתן את הכסף לטביב תמורת קלטינס את בטוחה שזו תיהיה עיסקה פחות טובה? זרים מביאים איתם בעייתיות מסוימת כמו שראינו ממקרה סקאריונה. גם וידאר שחקן ברמה גבוהה, אבל לא ברמה של זהבי מבחינת הדומיננטיות שלו בליגה. הנקודה שצרמה לי היא ההתעקשות על תעודת זהות. בהנחה שג'ורדי מחפש מחליף לאלברמן (וההבאה של מרסלו מרמזת על זה גם אם זה מסתמן ככשלון) ברור שהוא חושב על זרים, אבל יש לזה קשר הדוק למצאי הישראלי. אם כיאל או אלמוג כהן מחפשים לחזור הביתה, לא תחשבי עליהם כעל אופציה בכלל? כרגע, כל עוד המצב בכדורגל האירופאי הוא כזה, מיגל וויטור הוא אנומליה, לדעתי גם אוגו. אני אשמח להתבדות, זה רק יגדיל את היכולת של מכבי לנצל את המשאבים הכלכליים העדיפים שלה.
וזה דבר שנכון לכל העמדות בכדורגל הישראלי על המגרש ומחוצה לו. האם יש צורך במאמן זר כשיש לך את ברק בכר? עובדתית לא. האם יש מאמן ישראלי כרגע שמדגדג אותו? אף אחד לא מתקרב אליו מבחינת הוכחת יכולת. אז אלונה, הימרה, ופגעה בול. מיטש הימר על צוות זר וגם פגע בול, הדיון בכלל לא צריך להיות על זר או לא, אלא על איכות. מיטש בכיף יעסיק צוות זר אם יהיה מישהו שהוא מאמין בו. וכשבכר יעזוב את ב"ש אני בטוח שאופציית המאמן הזר תהיה על השולחן.

Ollie Williams 3 במאי 2017

+100

כמו שאמרתי כבר כמה פעמים אנשים מתעקשים לקחת את הטפל ולא העיקר ממה שקורה במכבי ובבש בשנים האחרונות.
מפספסים את כל התוכן כי מחפשים משהו בוהק ונוצץ שאפשר לצעוק עליו (למשל מדינת המוצא).

הרי וואקמה היה יכול להתגלות כעוד ישמעאל אדו, במעבר מקבוצה קטנה לקבוצת צמרת עם קהל ויומרות.
אוגו הגיע לכאן חצי במקרה כי לא עבר בדיקות רפואיות במקומות אחרים בשל בעיות הברכיים שלו, לא יודע אם העובדה שהוא ממשיך לשחק ועוד כ"כ טוב היא מזל או תודות לטיפול רפואי טוב (זאת לפי חחברים אוהדי ב"ש). מיגל ויטור זה שיחוק שמגיע אחת ל-.
לכולם כעת ברור שברק בכר הוא יוצא מן הכלל שממש ממש לא מעיד על הכלל.

בכל עונה גדולה של קבוצה, יש אוסף של רגעי מפנה ו/או החלטות מקצועיות שנופלות כולן על הצד הנכון של המטבע. ניהול נכון פשוט מעלה משמעותית את הסיכויים שזה יקרה אבל כפי שרואים על מכבי בשנתיים האחרונות – זה לא מבטיח 100%.
השאלה מה יגידו אם וכאשר בכר ימשיך לאתגר הבא ויגיע מחליף ישראלי שלא באותה רמה; כשלא כל הזרים יהיו פגיעה בול (וזה יקרה, לאף קבוצה ואף מנהל אין 100%)

טל 12 1 במאי 2017

יש כאן עניין של סדר עדיפויות. אני חושב שקרויף היה מודע לחולשה מסוימת בקישור כבר בסיומה של העונה הקודמת, אבל הבעיה העיקרית שלהם לקראת העונה הזו היתה עזיבתו של זהבי. למכבי הגיעו קודם כל זרים ברמה טובה מספיק כדי לתת מענה לבעיה זו – גולים. אבל לקח להם זמן,מאמן או גם וגם,עד שההתקפה תפקדה. לבסוף שחקנים הגיעו אבל באמצע העונה ומכבי החלה לשחק כדורגל טוב סך הכל בזמן שקרויף אימן, לפחות ממה שראיתי- אני לא ממש עקבתי אחרי ליגת העל העונה, רק פה ושם… (לא אוהד מכבי ת"א וגם לא ב"ש)

יורם 2 במאי 2017

הרבה זמן לא קראתי מאמר שהכותרת שלו כל כך שיקפה את תוכנו. קונספציה בחצי גרוש. לוקחים מימצא אחד ובונים סביבו תיאוריה שלמה.
הפועל תל אביב ערכה שני קמפיינים מאוד מוצלחים באירופה (אחד בליגה האירופית ואחד בליגת האלופות) עם בלם זר מעולה אבל ללא קשר זר משמעותי (אלא אם כן מישהו חושב שרומיין רוקי היה משמעותי בליגת האלופות). מכבי תל אביב ערכה שני קמפיינים אירופאים מוצלחים בשנים האחרונות עם הקונספציה של קרויף.
אבל כל זה לא ממש משנה: באמת בלי קבוצה זרה אי אפשר לנצח את אשקלון ובני יהודה.

vered s 2 במאי 2017

נכון לא צריך קבוצה של זרים בשביל לנצח את הליגה אלא אם עומדת מולך קבוצה שחושבת שצריך.

דוד 2 במאי 2017

טוב

אדום מהדרום 3 במאי 2017

חזק

Gil - Zimbabwe 2 במאי 2017

השחקן הכי זר במכבי היה המגרש בנתניה והוא גם היה הזר הכי משפיע לרעה בשנתיים האחרונות, וגם יהיה הכי משפיע לרעה בשלוש שנים הבאות.
חוץ מזה ברכות לבאר – שבע.

גיא זהר 2 במאי 2017

מכבי שיחקה בשנה שעברה בבלומפילד. יש לחלק מאוהדי (ושחקני) מכבי נטייה לראות באליפות כמשהו ששייך להם ולפיכך כמשהו שהם מאבדים. גישה לא מכבדת.

מאיר (חדש בשכונה) 2 במאי 2017

גיא, אם תזכו באליפות גם בשנה הבאה, גם אתם תחשבו שאתם כל יכולים והכל תלוי רק בכם, חלק מאוהדיכם חושבים כך כבר היום וזה טבעי. עם זאת, המעבר לנתניה השפיע מאוד, אשקר לעצמי אם אומר שהוא היה הגורם היחיד לאובדן האליפות, בטוח שהיה יותר צמוד ומעניין.
לפי איך שזה נראה, גם שנה הבאה תהיה מעניינת מאוד☺

איציק 2 במאי 2017

חדש, יש הבדל בין לחשוב שיכולים וזה תלוי בנו, שזו פונקציה של סגל, אמונה בכח והבנת העוצמה של היריב, לבין לחשוב שזה שייך לנו. ברגע שנחשוב ככה, אבוד לנו. את האמונה בכוח והעוצמה צריך לתחזק כל הזמן ולהוכיח כל משחק מחדש, כשאתה חושב שמגיע לך, אין צורך בהוכחה זו ומתחילה ההתדרדרות. למכבי סל זה קרה אחרי 40 שנה. בדרך-כלל זה לוקח פחות.

גיא זהר 2 במאי 2017

איציק לגמרי. המחשבה המכביסטית אותה ביטא שרן ייני כאילו הצלחת שייכת להם (להחזיר הביתה) יכולה להוביל לתחושה שאם בנאדו היה מתחיל את העונה היינו זוכים. בעונה שעברה זה היה בגלל העומס והגול של בדש, העונה זה בגלל נתניה ורניישרייבר והפנדלים ואוגו הכסחן. מכבי לא נמצאת בחלל ריק ולא הכל סובב סביבה.

מאיר (חדש בשכונה) 2 במאי 2017

ייני אמר מה שקפטן לפני משחק כזה צריך להגיד-ניסה להעיר את הקבוצה, את הקהל וליצור מעין גאוות יחידה ובמקביל אמר שאת באר שבע יזכו, מגיע להם. לא מוצא כל דופי או יהירות בדבריו.
ושוב, יהיה מעניין מאוד בשנה הבאה☺

יואב 2 במאי 2017

"להחזיר הביתה" זה רק ביטוי. שמעתי לא מעט שחקנים מקבוצות שונות אומרים את זה. זכור לי קינן של חיפה אבל היו עוד.
לא צריך לנפח כל דבר.

גלעד בלום 2 במאי 2017

גיא, יש לזה הגדרה במילון אבן שושן-מכביזם. אבל גיל מזימבאבווה גם אוהד טוטנהאם שהיא הכי פחות מכביסטית שיש, אני מקווה שספרס יסיימו במקום אחד יותר גבוה מהצהובים העונה כך שיהיה לו (ולי) קצת נחת…(יש למכבי גם גמר גביע אבל אצלם גביע לא ממש נחשב, רק אליפות)

גיא זהר 2 במאי 2017

גלעד, הלוואי. מחזיק לכם אצבעות שהנס יתרחש. כבר אתם מעל ארסנל. אופטימי לגביכם.

גלעד בלום 2 במאי 2017

החלום שלי זה שקונטה יפסיד בגמר גביע לארסנל ולנו את האליפות וייצא קרח ושצ׳לסי ייראו שתי לונדוניות חוגגות

גלעד בלום 2 במאי 2017

אבל הסיכוי קלוש כנראה שהכחולים ייקחו דאבל

עדי אבני 2 במאי 2017

זה מסוג הפוסטים ששופט את הבדיעבד לפי מבחן התוצאה.
העובדה היא שמכבי דווקא כן בנו את עצמם על רכש זר ויקר: איגייבור ומדוניאנין היו אמורים לשלוט במרכז השדה של מכבי השנה, אורלנדו סה בחוד,סקאריונה בקישר ההתקפי, ראיקוביץ' בשער ובהגנה פיליפנקה (שטכנית הוא ישראלי, אבל אנחנו לא מדברים פה על הטכניקליטי אלא על המקום ממנו נרכשו הכישורים). כולם שחקנים בהרבה כסף ואף אחד משחקני הרכש של באר שבע לא יקר יותר מהרכש התל אביבי רק שהרכש בצהוב הכזיב.
ולא שכשניסו לתקן, ניסו לתקן בעזרת ישראלים: הביאו את 2 הברזילאים בהרבה כסף (קשר אחורי ובלם, בדיוק כמו שביקשת),הוסיפו עוד קשר זר בדמות מיקאל ושילמו 3 מיליון אירו על קיארטנסן.
ואחרי כל זה, השחקנים המשמעותיים ביותר במכבי היו 2 הזרים (ראיקוביץ וקיארטינסן) עם עוד שניים שתרמו לסירוגין (סקאריונה ומיקאל) לעומת 3 זרים דומיננטים בבאר שבע (אוגו, ויטור וטוני וואקמה) ועוד שניים שתורמים לסירוגין (קורהוט שלא ישאר בשנה הבאה והובאן שכבר לא נתן השנה את מה שנתן בשנתיים לפני). כך שגם אחרי כל הדיבורים על תרומה, מדובר בהבדל של זר משמעותי אחד אל מול באר שבע

גיא זהר 2 במאי 2017

עדי, לגבי קורהואוט לא בטוח בכלל שלא ישאר (אני מקווה שכן עם כל הכבוד לאורן ביטון ות'ורג'מן. במקביל אם בן ביטון עוזב חייבים גיבוי אמיתי לאלו).

נולי 2 במאי 2017

יש אולי משהו בפוסט, ברם לפעמים אין הסברים רציונליים למה משהו הולך יותר טוב או פחות טוב ובכדורגל זה הרבה פעמים השפיץ של הנעל, שמתחיל כדור שלג מנטלי.
אולי כל העונה של מכבי הייתה נראית אחרת בלי ההתרסקות מול זניט ואולי סוף העונה היה נראה אחרת אם לא היה נשרק פנדל נגד מכבי בטרנר. ואולי לא. אי אפשר לדעת.
כל הכבוד לבאר שבע על האליפות. מקווה שהגלגל יתהפך בעונה הבאה :)

דוד 2 במאי 2017

הפוסט מוקצן מדי בעיניי אבל הטענה העיקרית שלו עומדת במבחן דווקא בליגה. לקבוצות אמצע טבלה ישראליות הרבה יותר קשה להתמודד עם מאסה של פיזיות מאשר עם הישראלים הטובים (בלי להתחשב בזהבי). לכן באר שבע כבשה כ"כ הרבה וספגה כ"כ מעט

תל אביבי כזה מגניבי 3 במאי 2017

ב"ש בנויה על (מסודר לפי חשיבות מהגבוה לנמוך) –
טוני+אוגו+ויטור שהם מעל הליגה.
בוזגלו שהביא להם הרבה נק' ברגליים שלו.
קורהוט ובן ביטון גם משחק אגפים שקט.
שיר צדק, ראדי והשוערים.
מליקסון, בן שהר, לוסיו (שנראה בב"ש כמו בן שהר 2.0 ובאשדוד נראה כמו דולי מנגה).
אח"כ זה שחקנים עם הבלחות כמו הובאן, אוחנה, ברדה וכו'
כל שאר השחקנים לא מתאימים לרמה של אלופת המדינה כמו תורג'מן אוחיון בראון זריהן וכו'

המזל של ב"ש הוא שטוני חתם על חוזה ארוך טווח, אוגו מפחד ללכת לבדיקות רפואיות באירופה אז חתם גם, וויטור גם כן חתום.
בוזגלו הולך, ראדי וברדה מזדקנים, מליקסון בירידה והכי חשוב – נראה מי יהיה הזר במקום הובאן. אם זה יהיה זר מבית היוצר של ויטור, כנראה ב"ש תהיה אלופה בשנית. אם זה יהיה זר נוסח סוארז, חבל להם על הזמן.

מקווה שבכר לא יתן לזריהן לשחק שנה הבאה במקום בוזגלו, אם הוא בונה עליו זה הסוף של ההליכה במדבר.

yaron 3 במאי 2017

בוזגלו הינתיים לא הולך, תרתי משמע!

ניבי 14 במאי 2017

הכותב הוא קשר פפטי פפטי שמן ואיטי. שיחקנו בשכונה וזה בדוק. פפטי קדחן פפטי זללן. באחריות

ניבי 14 במאי 2017

ורד נשמה מצטער טעיתי… חשבתי שהכותב הוא חבר טוב כישרון עולמי אך מבוזבז שעד היום כואב לא שהוא לא הגיע לאחד עשרה הכחולים לבנים. המציא את תפקיד הפפטי פפטי כששילב ראית משחק של עיט עם עוצמות של דוב .,. אבל מהירות של צב בגלל שהיה שמן. בקיצור סליחה וורד ורועי אני אוהב אותך יכולת להגיע לגדולות ונצורות

Comments closed