המאמן יישאר בתפקידו

במקום שנשאל מה אנחנו מצפים מהזרים שבאים לשחק כאן אנחנו צריכים להבין שהשאלה היא ל-מה הזרים שבאים לכאן מצפים מאיתנו

 

בשביל שהכדורגל בליגה הישראלית יתחיל לעשות את הדרך חזרה לכיוון של כדורגל מקצועני חובה להסיר את מיגבלת הזרים ובהתאמה להביא אנשי צוות מקצועי זרים לכל הקבוצות בכל המחלקות. זה לא יעבוד אחד בלי השני. זאת קביעה. למעט אנשים בודדים ולא מייצגים – הישראלי היושב במולדתו ציון לא הוכיח את עצמו כאחד שמשקיע מאמץ עבודה לימוד ומחקר אם במילא הוא מקבל את אותו שכר. הישראלי לא קורא צ׳כוב ושרת התרבות שלו מיתגאה בכך. הישראלי אוסף מושגים מתחום הכלכלה כמו שאנחנו היינו אוספים גוגואים. בשביל הפאן. פה בדה באזר המגיבים הראשונים במעלה כמו שהיה אומר אלכס של ג׳ונתן ספרן פוייר אוהבים מאד את המילים תמריץ וגרף שיפור. אז אה… שחקנים זרים זה תמריץ. צוות מקצועי אירופאי זה גרף שיפור.

הטיעונים הדפוקים ביותר נגד זה שלא רוצים לראות ליגה בינלאומית בישראל עם זרים בינוניים. ושהזרים שמגיעים לפה לא עדיפים על הישראלים. זה טיעון שהינו מצג שווא. כולנו צופים בליגות בינלאומיות ללא הפרעה מיוחדת. ובקשר לאיכות במקום שנשאל מה אנחנו מצפים מהזרים שבאים לשחק כאן (שיהיו רוק סטארס) אנחנו צריכים להבין שהשאלה היא ל-מה הזרים שבאים לכאן מצפים מאיתנו. בדיוק ask not

אפשר לחלק את השחקנים שעוברים בין ליגות לשתי קטגוריות במובן של מה מנחה אותם : אלו שעדיין רוצים להיתפתח בתור שחקני כדורגל ואלו שויתרו על קריירה ומחפשים רק פרנסה. בכל קומבינציה שתמציאו שחקנים נופלים לאחת משתי הקטגוריות האלו. לפעמים עוברים מאחת לשניה. בשביל שיגיעו לפה שחקנים עם מוטיבציה ורצון להישתפר – אנחנו צריכים להציע להם את האפשרות. יודעים מה? לכל הפחות אנחנו מחוייבים להציע צוות מקצועי ושחקנים שמורגלים במשחק כדורגל בוורסיות המעודכנות שלו. ולא מערכת הפעלה שפג תוקפה.

להיתפתח ולהישתפר בתור שחקן כדורגל זה לא רק להיות פרוספקט צעיר שרוצה לאנגליה או לאיטליה.  יש המון שחקנים בשלים ששואפים להישתפר ברמה האישית  או להציב לעצמם יעדי ביניים מקצועיים  עד שיצליחו להגיע לאן שהם רוצים, מבוגרים יותר שכבר כמעט מיצו את הקריירה  יסתפקו באתגרים שיש לליגה בינונית להציע  כמו תחרות על אליפות והישתתפות במיפעל אירופאי אבל ככל שיהיו טובים יותר ובעלי מוטיבציה יותר גבוהה הם רשאים לצפות שהמועדון הקולט יעמוד בתנאי סף של כדורגל מודרני. גם היכולת שלהם להשפיע תלויה בזה.  ועוד משהו כדורגל זה משחק שמיתקדם כל הזמן – עמדות של שחקנים מישתנות ומיתווסף אליהן סט של תכונות נידרשות. יש המון שחקנים מוכשרים שאולי לוקים בתכונות מסויימות או שרוצים לגוון את היכולות שלהם וישמחו לעונת פיתוח גם במועדון ישראלי אם נניח לצוות המקצועי שלו  שהגיע מאנגליה יש רפיוטשן מוכח בתחום.  רובם המוחלט של המאמנים הישראלים לא יכולים  לשפר שחקנים שמגיעים ממילא עם יסודות טובים. הם לא יודעים בהרבה מאד מקרים איך להעמיד אותם במגרש בכלל. פשוט אין למאמן הישראלי מה להציע לשחקן אירופאי סביר. בניגוד לזה המאמנים הישראלים לא מנסים אפילו לצאת לכמה עונות באירופה, להתמודד על תפקידי מישנה בליגות טובות ללמוד ולהיתפתח. כולם רוצים  חליפה וקלוז אפים.

שחקנים זרים מגיעים לפה וניפגשים עם העצלנות המובניית של השחקן הישראלי. עם האיטיות. הם נאלצים לשחק עם שחקנים ישראלים שהיסודות שלהם לקויים, לא טכניים, לא אגרסיבים, לא מבינים דרישות טקטיות מינימליות.  ובקצה הסקאלה הם עוד פוגשים את הטלנט התורן שהכדורגל האירופאי בעט לו בתחת ועכשיו חדר ההלבשה כולל מאמן חייבים להיתיישר לפי התכונות שלו. או העדרן.

מה אנחנו רוצים מהם זה מובן. שיהיו רוק סטארס. ושיסתירו לנו אותנו. המחמאה הכי גדולה שנותנים פה לשחקן זר היא שאם היו לו עוד כמה תכונות שכרגע חסרות לו אז בטח היה משחק בליגה גדולה וטובה יותר. זה כל כך תבוסתני גם כשזה נכון. כי תמיד אתה צריך לשאוף ליותר והפיתרון המיידי לבעיה הזאת הוא לא לבנות עוד מיגרשי כדורגל ולהוסיף שיעורי ספורט בבית ספר.   ובקשר לרוק סטארס יש מעט מאד שחקנים שהם סלף קונטיינד.  שיכולים לתת תוצאות מידייות ולבלוט. נו אז יש כמה כאלו. איך זה בדיוק משפר את הכדורגל הישראלי. לא מספיק מול קבוצות אירופאיות.

גיא לוזון לדוגמא זרק ממכבי חיפה שחקנים מצויינים כמו גארי קאגלמאכר, קאמיל ואצק או הסקורר הנורבגי אזמי. מחק את עמית זנאטי. המשותף להם זה שהם שחקנים אפקטיביים בקבוצה מהירה עם שיטת משחק והררכיה מובנית. עם כאלו אתה בונה קבוצה. המאמן של מכבי חיפה ויתר והביא  שחקנים שהעריך שהם סלף קונטיינד שיתנו לו תוצאות מיידיות. ההבטחות שלו להצלחה מיידית היו כנות.  זאת חשיבה שהתאימה מאד למכבי חיפה מועדון ריאקציונרי שמוביל  קונספציה שמרסקת לא רק את מכבי חיפה אלא גם את הליגה.

גריזלי
בלוגרנה (9) - קו 9 עבר

73 Comments

גל ד 22 באוקטובר 2017

יש עוד קטגוריה, שמיוצגת יפה בקרב הזרים של הכדורסל – שחקנים שרוצים ליהנות מהרגע. יש בישראל אוכל טוב, חופים יפים, ובחורות עוד יותר יפות, אז למה לא להעביר פה כמה שנים?

אני עוקב פחות אחרי כדורגל, אולי שם זה פחות נפוץ.

העניין של שיפור מקצועי עוצר בגיל די צעיר, לדעתי. יש גבול למה שסגל אימון יכול לעשות בקבוצה בוגרת לטובת היכולת האישית של השחקנים. בשלב מסוים שיפור מגיע מאיכות היריבים, יותר מאשר מאיכות המאמנים. לא בהכרח סותר את השורה התחתונה שלך.

vered s 22 באוקטובר 2017

שחקנים משתי הקטגוריות מישתמשים בשיקול שלך על חוף ים ומזג אוויר טוב ובילויים – בתור עוד יתרון. זאת לא עוד קטגוריה. שחקן עם מוטיבציה פחות ינטה להישתמש בשיקול הזה ויעדיף שיקולים מקצועיים אבל אם אין יתרון מקצועי מובהק לאחד המועדונים – ליגות אז למה לא. נדמה לי שג׳ורדי קרוייף מצויין את זה בתור החבילה שהוא מציע. מזג אויר ים בילויים וכולי שחקנים של כסף יהיו אולי מוכנים להרויח מעט פחות לטובת דברים כמו שאמרת וגם לעיתים דמוקרטיה יותר מפותחת בהשוואה לאופציות שלהם. זה לא מוציא אותם מהקטגוריה של שחקני כסף.

vered s 22 באוקטובר 2017

בקשר לשיפור מקצועי – כל כך לא נכון. היום בוחנים את זה בטח על שחקנים בני 22-26 אפילו כאלו שכבר משחקים ומובילים קבוצות. יש מפעם מפעם מאמרים על זה בתיקשורת ספורט באנגליה נניח ביחס לשחקן מסוים. האם הישתפר ? האם חיזק חולשות שלו והכי חשוב הטענה שהכדורגל כל הזמן מישתנה מבחינת דרישות מתפקידים במיגרש ומשחקנים בכלל. רוצים שיידע לשחק בכמה תפקידים בהתאם לטקטיקה של מאמן. וכמעט בכל עמדה נידרש להציג גיוון שלא היה שם קודם כששיחקת כדורגל בנערים. זה בהחלט פרמטר. גם להכי גדולים ומצליחים בטח לשחקנים שחשבו שיגיעו לליגה גדולה וניכשלו. הם יכולים להיות בני 24 ולקוות שאם ישפרו אלמנטים מסויימים במשחק שלהם יוכלו לנסות עוד פעם.

vered s 22 באוקטובר 2017

יודע מה? אפילו יש אפילו הגדרות של שחקן שמתחיל להיות לא רלבנטי אם לא למד להיות יותר מגוון. כי כל הזמן יש טקטיקות ושיטות משחק חדשות.

Amir A 22 באוקטובר 2017

אם אני לא טועה, גיא לוזון אמר אתמול משהו בסגנון של "אם זה היה כדורסל היינו מנצחים ב-20 הפרש". אחרי אמירה כזו ממאמן של אחת הקבוצות המובילות (לפחות בעיני עצמה) אני לא חושב שיש מקום לפוסט שעוסק בדיון מקצועי רציני בכדורגל הישראלי.

אלון3131 22 באוקטובר 2017

אתה לא טועה. הוא אמר את זה. הלוואי שלא הייתי שומע את זה בלייב.
הבעיות של מכבי חיפה לא חדשות, זרים חלשים, סף שבירה נמוך ואימפוטנטיות התקפית זה משהו שיש בקבוצה כבר 5 שנים.

אבל להוסיף מעל כל זה ליצן כמו גיא לוזון זה יותר מדי בשבילי.

אמיתי 22 באוקטובר 2017

נהפוכו. בגלל זה יש מקום לדיון.
אגב כמומחה בייסבול כמה כמה זה היה נגמר אחרי 9 אינינגס?

Amir A 22 באוקטובר 2017

לא בטוח לגבי בייסבול אבל בדוקים זה היה נגמר ב-127-94.
אין מקום לדיון מפני ששינוי במצב הכדורגל בישראל מחייב חשיבה מקצועית, רצון להשתפר ובעיקר מודעות וביקורת עצמית. בהצלחה.

אמיתי 22 באוקטובר 2017

הציניות השתלטה על דה באזררר

איציק 22 באוקטובר 2017

אני לא מבין את התגובה שלך. אני דווקא גאה בתגובה זו. כמה מאמני כדורגל אתה מכיר שמבינים גם בכדורסל?
עד שיש אחד כזה אז אתה בז לו?

אמיתי 22 באוקטובר 2017

מ. ש. ל.

Amir A 22 באוקטובר 2017

אני לא חושב שזו ציניות. אני חושב שנוצר ניתוק בין איך שהאוהדים רואים את הכדורגל הישראלי לבין מה שהוא באמת. קצת דומה למה שפרוסנר כתב לפני כמה ימים על המשחק של הסיטי נגד נפולי ואיך הוא ופפ ראו שני משחקים שונים. והמרחק בין השניים כל כך גדול שמה שנשאר זה רק למשוך כתפיים. אפילו לדפוק את הראש בקיר אין טעם.

אמיתי 22 באוקטובר 2017

יש בזה המון. הציניות היא בחלק שבו אתה אומר למי שזה חשוב לו (גילוי נאות- לי לא) תעזבו אותכם. מי שאוהד חיפה לא יפסיק רק כי המאמן קלפטומן דעת. המצב לא מדהים אבל מצד שני אף פעם לא היינו ״אירופה״. אין אשליות

Amir A 22 באוקטובר 2017

או, לרגע לא אמרתי או חשבתי שמי שאוהד חיפה או כל קבוצה אחרת צריך להפסיק עם זה.

אמיתי 22 באוקטובר 2017

אבל זה חלק מלהיות אוהד. לבקר. להתלונן ולחיות באשליות. תפרגן

איציק 22 באוקטובר 2017

לא חובה להיות אוהד כדי לבקר ולהתלונן!!!

אמיתי 22 באוקטובר 2017

מי כמוך יודע

איציק 22 באוקטובר 2017

מודה

צור שפי 22 באוקטובר 2017

+1 לקלפטומן הדעת. אימצתי.

shadow 23 באוקטובר 2017

בדיוק הייתה לי שיחה עם חבר אוהד באר שבע על זה שגיא לוזון הוא אחד מגונבי הדעת הגדולים של העשור האחרון.

בכל מקרה מה שקורה בחיפה זה הכל על שחר.

אתה לא יכול לנצח את ברק בכר או ג'ורדי קרוייף (או כל מאמן שתביא מכבי תא) עם מאמן שבחיים לא אימן קבוצה גדולה ובחיים לא היה בצמרת הכדורגל. בטח לא במצב בו נמאת הקבוצה עכשיו.

מכבי חיפה צריכה להביא מאמן שכבר יודע את העבודה במעמדים כאלה ושהשם שלו מספיק חזק בשביל ששחקנים יקשיבו לו ויכבדו אותו.

ברצינות מישהו מופתע מזה שעטר, בנאדו, בלבול, סטויינוביץ', מולסטיין ולוזון לא הביאו אותנו לשום מקום?

יואב 22 באוקטובר 2017

ורד,
הכדורגל הישראלי הוא הישרדותי בהגדרתו. את רוצה זרים לכל הקבוצות והמחלקות? נהדר, אני רוצה שילמדו את דייויד בואי ושייקספיר בתיכון. או לפחות שלא יטשטשו עובדות היסטוריות שלא נוחות למפלגה השולטת כרגע…
הפוסט שלך נכון מאין כמוהו אבל לא ישים. ואפילו מיטש היקר יקבל עלבונות כשלא הולך והוא עוד הכי מחוייב לתהליך הזה שעולה לו מיליונים בשנה.

יואב 22 באוקטובר 2017

נ.ב
מאד בעד רוקסטארים. לא רק זרים, גם ילדים שעלו מהנוער. כריזמה זאת תכונה חשובה במשחק הזה…

vered s 22 באוקטובר 2017

יואב. גם אני. כולנו אוהבים אותם. כמו שאתה מבין הבעיה שלי זה איך מודדים זרים מעולים שמשחקים מהר בקבוצות איטיות ושהמאמן לא מבין בכלל איך לשחק איתם… שאסור להם להשפיע על המשחק כי צריך למסור לאיזה פייק טופ פלייר ישראלי איטי. אתה יודע מגיע לפה שחקן זר חרוץ צנוע מאד טכני משחק מהר חושב מהר נגיעה אחת והתכונות שלו מיתבטלות בליגה כזאת. אחר לא רוצה בכלל להגיע. כאלה.

יואב 22 באוקטובר 2017

מסכים לגמרי ורד.

מתן גילור 22 באוקטובר 2017

תודה ורד.
מסכים חלקית. רק 2 קטנות:
1. כשמשווים בין זר לישראלי ברמת שכר דומה צריך להשוות את עלות המעסיק. קרי, זר של 100K$ לישראלי של 200K$. לא משוכנע שבמצב כזה הטענה כזו שגויה.
2. למיטב ידיעתי, עמית זנטי לא זמין לצוות המקצועי. זה מעל לוזון. הוא לא מוכן לחתום על הארכת חוזה וזו החלטה של שחר שהוא מנודה.

vered s 22 באוקטובר 2017

היי. ועל זה נאמר טאף. אני יכולה להבטיח לך שבעלי מועדונים ירצו לשמר את הזהות הישראלית במועדונים וייקחו בחשבון הוצאה כפולה עבור שחקנים מסויימים. רק שבסיטואציה של ליגה עתירת זרים יש מצב שזה יקרה יותר עם שחקני נוער כיון שצוותים מקצועיים טובים יידעו להפיק מהם בכל השלבים כולל מאמן ראשי והמעבר לבוגרים. אפשרי לעשות גם רגולציה מינורית של לחייב כמה שחקנים שגדלו במועדון וכאלה. היחידים שיסבלו ממה שאתה אומר זה הפייק טופ פלייר הישראלים שכל כך משוכנעים במעמדם והמועדון נפגע גם כשהוא משלם להם סכומים לא הגיוניים ביחס לתמורה שהם נותנים וגם כשהם מנצלים את מעמדם בשביל להשפיע על הקבוצה מאמן תיקשורת. באשר לשחקן הסביר שגם רגולציה תסנן אותו – הליגה השניה אמורה להיות יותר לוקלית ויותר תובענית. תעבוד יותר קשה בשביל להגיע לליגה הראשונה או בשביל לצאת לחו״ל. לא סובלת את מושג אבל תמריץ להצטיין ובעיקר לעבוד קשה.

vered s 22 באוקטובר 2017

אה ולא ידעתי את הקטע הזה עם עמית זנטי. מענין למה הוא רוצה להישאר במכבי חיפה הנוכחית.

מתן גילור 22 באוקטובר 2017

אני לא חושב שהוא רוצה. להפך, הוא יודע שבקיץ הוא חופשי ואז צריך לשלם עליו רק דמי השבחה.

vered s 22 באוקטובר 2017

לזה היתכוונתי.

Srtest - ארטסט 22 באוקטובר 2017

מועדון כושל וקהל כושל. כנראה התקדים לכך שעדיף להיות מנודה ולברוח ולהציל את הקריירה. פתאום גם אלון תורג׳מן שם שלישייה ועוד אצל מי. תמיד חשבתי שת״א היא מדבר.

מתן גילור 22 באוקטובר 2017

אין ספק שהקהל שהגיע בכמויות הכי גדולות בליגה הן למשחקי הבית והן למשחקי החוץ בעונה הכי גרועה מזה 30 שנים הוא הבעיה של הקבוצה.
אפנה להנהלה בבקשה לפתוח קורס אוהדי ניצחונות.

Srtest - ארטסט 22 באוקטובר 2017

מעניין זה מן תחליף ישראלי לווין-ווין: שקר-שקר. מגיעים רבבות אוהדים מפונקים שקשה להגיד אם אין להם מושג באיזה מקום המועדון שלהם נמצא ולאן הוא אמור לשאוף כדי להשתפר או שיש להם ובכל זאת הם מזהים את הפער בין הרצוי למצוי כחלון שדרכו אפשר לפרוק תסכולים.

מגיע יענקלה ואומר – למה לא בעצם? אז מה אם זה הקהל שהורס שחקנים ומאמנים לא מאפשר לשום דבר לצמוח, אפשר לפחות לשמור על הקופה בעידן השפל.

ככה מנציחים את מה שמנציחים.

מתן גילור 22 באוקטובר 2017

אוהדים שנוסעים בכל הארץ לראות כדורגל גרוע וחסר הישגיות הם אכן ההגדרה המדויקת למפונקים.

Srtest - ארטסט 22 באוקטובר 2017

תכלס כן. אולי אני אוהד הצלחות לא יודע. אני יודע שאם אתה הולך לכל המשחקים כדי שיהיה לך קרדיט למרר לשחקנים ולמאמנים את החיים אז ברור מה אתה עושה ומה תפקיד המועדון ואיך אתה תופס אותו.

עזוב, אל תקשיב לאוהד ההצלחות פה תקשיב לאוהד מכבי ת״א שמחמיא לנתניה הגדולה שמפסידה לו ונכנס בחיפה שלוקחת לו נקודה. כנראה בית״ר היא הסמן של הליגה למי יש אזניים כרויות ולמי אלה מקשיבות. איך גיא לוזון אמר? ניצחנו את בית״ר 20 הבדל בכדורסל… אולי תעברו לכדורסל.

מתן גילור 23 באוקטובר 2017

אז קהל מצליח הוא כזה שמדלג בין ענפים. אזכור זאת.

Srtest - ארטסט 22 באוקטובר 2017

וואללה אם אוהד הכדורגל הישראלי הוא הדוגמה לפעמים עדיף את האמריקאי עם הנקניקיה.

vered s 22 באוקטובר 2017

שתהיה נקניקיה טבעונית. כבר.

איציק 22 באוקטובר 2017

אם להרוס אז עד הסוף.

vered s 22 באוקטובר 2017

אני צימחונית. כמעט מאה אחוז טיבעונית. אז בשבילי זה ליבנות.

איציק 22 באוקטובר 2017

לבנות, לבנים, זה הורס לכולם ;)

ניינר/ווריור 22 באוקטובר 2017

כשמועדון רציני ובעל מסורת ואמצעים מחזיק ליצן כמו גיא לוזון על הקווים, ברור למה הכדורגל פה נראה כך. מצד שני זו קומדיה מצויינת אז לא הכל שחור

איציק 22 באוקטובר 2017

הכל שחר

אריאל גרייזס 22 באוקטובר 2017

ממה שאני ראיתי, מרבית הזרים שמגיעים לפה, גם המקצוענים, עוברים ישראליזציה מואצת כי הם מבינים שבקצב פה לא צריך להתאמץ באימונים או לחשוב מהר במגרש. במקום לשפר את הישראלי, הישראלי מושך אותם אליו

איציק 22 באוקטובר 2017

האם אתה מכוון גם למנג'רים ומאמנים?

אריאל גרייזס 22 באוקטובר 2017

אתה אמרת

אמיתי 22 באוקטובר 2017

גם התאילנדים בקיבוץ…

איציק 22 באוקטובר 2017

בקיבוץ זה לא שבדיות?

אמיתי 22 באוקטובר 2017

הן, תודה לאל, לא עוברות ישראליזציה.
נראה לי בגדול כבר עשרים שנה שאין מתנדבות בקיבוצים. וגם אני לא בקבוץ מאז

אמיתי 22 באוקטובר 2017

אבל במקום גרייזס אני הייתי עובד על טור כדורגל. ולא ישראלי.וגם לא אמריקאי. חילוף מתבקש

גור אילני 22 באוקטובר 2017

פוסט חד ומעורר מחשבה.

מיכאל 22 באוקטובר 2017

מעולה ורד, תודה. כאוהד כורסה של הכדורגל הישרךי ושל מכבי חיפה עוד משלהי הקריירה של איתן אהרוני, הפסקתי להתעניין בלייב. הבנתי שלראשי המערכות מהגדולה ביותר ועד לקטנה, אין עניין לשפר ולתקן את הכדורגל הישראלי. אני עוקב בסימפטיה מסוימת אחרי ב"ש ומכבי ת"א, כי נראה שעל אף קשיים וכשלים יש שם כוונה נכונה לשפר ולו את חלקת האלוהים הקטנה שלהם. מרגיש שהתפכחתי. נראה שעלי המועדונים והיו"רים סוחטים כסף פרטי וציבורי בשחיתות שאנחנו אפילו לא מבינים כמה היא עמוקה ואין להם שום כוונה להשקיע. אין קופי פייסט ממודלים אחרים, אין יצירת מודל משלנו, אין כלום.

יוני 22 באוקטובר 2017

מצוין ורד. תשמרי על המשכיות :)
שאלה אחת – למה שיפור במתקנים ויותר שעות חינוך גופני בשבוע לילדים זה לא חלק הפיתרון? איך זה סותר את ההצעה שלך למינוי צוותים זרים?

איציק 22 באוקטובר 2017

אני מנחש שהכוונה שזה כשלעצמו חיובי אבל לא פתרון ספציפי לכדורגל. אם לא יגיע צוות זר אז ספורט בבתי-ספר יתמסמס. לעומת זאת אם יגיעו צוותים זרים אז יהיה שיפור גם בלי תוספת ספורט בבתי-ספר. קשה לי להאמין שורד תתנגד לעוד ספורט בבתי-ספר כעניין עקרוני.

shadow 23 באוקטובר 2017

מעולה ורד.
חומר למחשבה.

גלעד בלום 23 באוקטובר 2017

ורד, הפוך, צריך לבטל את הזרים בכלל, מקסימום להביא אותם רק לאירופה ( לא הכי ישים ). תחשבי על ליגה של רק ישראלים שרובם עלו מהנוער של קבוצתם, תהיה זיקה למועדון שאבדה

הקהל ימשיך להגיע כרגיל( ארבע הגדולות ימלאו איצטדיונים כשיצירתו ביניהם והמכבי פתח תיקוות יביאו את ה500 אוהדים שלהם).

הרמה תרד אבל גם השכר , שחקנים יקבלו דקות משחק, תהיה ליגה יותר שוויונית, קבוצות עם מחלקת נוער טובה ירוויחו בגדול.

מי שיתבלט בין הצברים ממילא ייצא לאירופה לבלגיה או ליגה משנית אחרת ואם יצליח אז יהיה לנו עוד רביבו או ברקוביץ, במקרה הרע יהיו לנו הרבה מונאס דאבורים ונאתכואים, והם יהוו בסיס לנבחרת שתורכב רק מליגיונרים ומה״עודד מכנס או אלון מזרחי ״ של הליגה הצברית.

מה שכן אני מסכים איתך זה שהצוותים המקצועיים , בייחוד במחלקות הילדים והנוער, צריכים להיות זרים.

אותו דבר שיעשו בכדורסל אגב , אין טעם לליגה של מסורבי אן בי איי שבאים לדפוק תראש ולהעביר כמה שנים אצל הלבנטינים, לא רואה איך זה תורם

vered s 23 באוקטובר 2017

היי גלעד הדגם שאתה מציע מתאים לליגה שניה. מאד.

yaron 23 באוקטובר 2017

מכבי פ"ת מביאה 4000 אוהדים למשחק!
הכדורגל הישראלי משתנה, לא הכל שחור.

גיא זהר 23 באוקטובר 2017

ירון, מתי מכבי פ"ת הביאה 4,000? אפילו לחצי הגמר נגד נתניה לפני שלוש וחצי שנים לא מילאו את שער 2 בר"ג. הייתי שם.

yaron 23 באוקטובר 2017

תחפש בגוגל, זה פחות או יותר הממוצע במשחקים שלה.
כן, כולל קהל של האורחות.
גם אני חשבתי שהאוהדים עברו ממונית לאוטובוס…
הצמיחה של העיר, האיצטדיון וההתאהבות של הפועל בלאומית עושים את שלהם. למכבי פ"ת פוטנציאל ל-6000 אוהדים במשחק ותקציב של – 30 מיליון.

yaron 23 באוקטובר 2017

יש נתונים שונים ממקורות שונים ולגבי עונות שונות.
בדר"כ בין 3 ל-4. השנה 4,600
https://sports.walla.co.il/stats?leagueId=2437&stat=18

גיא זהר 23 באוקטובר 2017

אק. חשבתי שאתה מתכוון רק לקהל שלהם. מעריך שהוא מונה כ-2000, לא יודע כמה מתוכם משלמי כרטיסים במחיר מלא (הכוונה לא מחלקות נוער וכו'). לדעתי, כמות האוהדים שלהם מאז שהלוזונים השתלטו על הקבוצה גדלה באופן זניח.

yaron 23 באוקטובר 2017

זה לא רלוונטי כי לכל הקבוצות מודדים את סה"כ הקהל.
4000 אוהדים במשחקים של מכבי פ"ת זה ביג דיל!
יש כמה קבוצות עם פוטנציאל גדילה משמעותי בכמות הצופים וחשוב שהתהליך ימשיך.
מכבי נתניה, הפועל חיפה, מכבי פ"ת ואפילו הפועל אשקלון שהאוהדים שלה התחילו התארגנות מחאה רצינית לשדרוג האיצטדיון.

yaron 23 באוקטובר 2017

ומעמידה תקציב של 22 מיליון.
אחת הבעיות המרכזיות שלנו היא ש"הכל שחור" או שבמקרה הטוב אנחנו מסתכלים רק על חצי הכוס הריקה.
לא מאמין בצעדים דרסטיים, יש גם דברים שמשתפרים ואפשר להמשיך ולשפר אותם.
מתקנים זה לא צחוק.
הכושר הגופני של כל הקבוצות עולה.
יש כמה קבוצות עם פוטנציאל קהל גבוה שעדיין לא קרובות למיצוי הפוטנציאל הכלכלי שלהם.
אפשר להסיר את מגבלת הזרים לגמרי ולהחליף את כל המאמנים אבל למה לעצור שם, בואו נוסיף לרשימה בעלים/יו"רים ושופטים זרים.
משם אפשר להתקדם גם לשדרים/פרשנים וזרים ואפילו קהל זר ובא לציון גואל.

גיא זהר 23 באוקטובר 2017

ירון, מבחינת קהל רוב הקבוצות (נוציא את מכבי מהתמונה בגלל עניין האצטדיון) ממצות את הפוטנציאל שלהם. זה לא שבית"ר יביאו על בסיס קבוע 25 והפועל חיפה 15 (במשחק אליפות שלהם הם לא מלאו את האצטדיון). אשקלון הישגית (בחיים לא יהיה דבר כזה) יכולה להביא חמש ונתניה יכולה להביא שמונה (תכלס, לא מבין איך זה לא קורה עכשיו). אנחנו די במיצוי היכולה, בטח בהתחשב בגירויים מסביב.

yaron 23 באוקטובר 2017

גיא, זה פשוט לא נכון. יש גדילה עקבית במס' הצופים הן במגרשים והן בטלוויזיה.
ככל שישודרגו המתקנים הכמות תגדל. כמובן שעד גבול מסויים אבל אנחנו רחוקים ממימוש הפוטנציאל.

Lord Anthony 23 באוקטובר 2017

איך הן ממצות את הפוטנציאל?
איך באשדוד, עיר שכמות התושבים בה היא כמחצית מזאת של ת"א ומחזיקה רק קבוצה מקצוענית אין אלפי אוהדים?
כנ"ל לגבי אשקלון.
רוב הקבוצות בארץ מחזיקות אצטדיונים קטנים (אבסולוטית לא יחסית) ועדיין לא מצליחים למלא אותם, איזה מיצוי פוטנציאל בדיוק יש פה?
חוץ מתל אביב וחיפה הכדורגל הוא ספורט נישתי ברוב הארץ, יש לקבוצות עוד דרך ארוכה עד שהם ימצו את פוטנציאל האוהדים שלהן.

גיא זהר 23 באוקטובר 2017

תסתכלו על הצילומים מפעם, האצטדיונים היו הרבה יותר מלאים מהיום. אשדוד (וגם בראשון וחולון לצורך העניין) הן ערים שמסורתית (ושלא יספרו סיפורים על הפועל אשדוד שהביאה אלפי צופים – לא עברו את השלושת אלפים) רוב הילדים שם אוהדים קבוצות אחרות (גם בב"ש יש לא מעט אוהדי מכבי, חיפה ובית"ר). בנתניה יש מתקן סביר (עם בעיית פקקים) וכמות הקהל לא גדלה מהימים של יאמר בקופסה שהקבוצה הייתה הישגית אבל שיחקה כדורגל אפור.

ישרון 23 באוקטובר 2017

נו לפי מה שאתה בעצמך אומר פעם הגיעו יותר, מה שאומר שלא רק שלא ממצים את הפוטנציאל עד הסוף הם ממצים אותו עוד פחות.

גלעד בלום 23 באוקטובר 2017

למה? כבר היו פה זרים לא רעים וגם מאמנים זרים והליגה פארש( חוץ משתיים וחצי קבוצות ), מה ההבדל? מה יש להפסיד? הקבוצות יהיו יותר רווחיות, עדיין יבואו 30000 לסמי עופר ולדרבי( אם הפועל יעלו ליגה ), עדיין יעופו באירופה , לפחות תהיה זיקה וקבוצות לא יפשטו רגל

vered s 23 באוקטובר 2017

היי גילעד. אם אתה מעדיף קידום של שחקנים צעירים, חיבור ושייכות לקבוצת בית על פני איכות למה זה מפריע לך שהדגם שלך יבוצע בליגה שניה? באשר לשילוב זרים טובים בעבר והשפעתם על הליגה. היו תקופות שהליגה הישראלית באמת היתה במגמה של סגירת פערים מול אירופה. ואני מסכימה איתך שהעובדה שהיו פה שחקנים ישראלים רוק סטארס זה מפני שקבוצות נתנו להם לשחק כבר בגיל 16 17. חייבת להעיר שדווקא באנגליה ובאיטליה ממשיכים לתת לרוק סטארס לשחק בגילאים מאד צעירים. תלוי במאמן ובאסטרטגיה של המועדון. אבל זה היי זה קורה בשבילם. וזה דווקא משהו שיכול לקרות בדגם שאני מציעה. כי כשקבוצה בנויה נכון עם שחקנים טכניים ואגרסיביים וצוות אימון מאד מנוסה ורגוע שראה דבר או שניים בכדורגל יש מצב לתת לילד בן 17 לשחק אם הוא כישרון מטורף. ואם לחזור לדיון : היו שחקנים איכותיים ישראלים, היתה סיטואציה שאיפשרה לקבוצות לרכוש שחקנים מאד טובים ממדינות מזרח אירופה ומכבי חיפה היו אז פרוגרסיביים והובילו תהליך של להישתלב באירופה וללמוד. רק שמאז הכדורגל האירופאי המשיך בתהליכים פרוגרסיביים והפך לגלובלי בעוד שבליגה הישראלית לא ידעו להתמודד עם זה. שני גורמים מרכזיים לדעתי. קודם כל האפקט של עזיבת השחקנים הישראלים הכי טובים לאירופה. הקבוצות הגדולות פה מאז ועד היום מחפשות מאז זרים שיחליפו את ברקוביץ׳ – רוצים רק גיימ צ׳יינג׳ר ובכך מונעים קליטה והישתלבות של שחקנים זרים סולידיים שיכולים להשפיע לטווח ארוך על הסטנדרטים של הליגה. במקום להעריך נכון שקבוצות ישראליות צריכות קודם כל לבנות קבוצות יותר טובות מחפשים את האחד. וכריסטיאן סלייטר עסוק. הגורם השני המשמעותי הוא שמאמנים ואנשי צוות מקצועי שומרים בכל הכוח על המישרות שלהם ומונעים קליטה טובה של אנשי מקצוע זרים מחד ובתור אנשים מבוגרים בעלי מישפחות שמישתכרים הייטב ונהנים מעמדה מקצועית בכירה הם גם לא ממהרים לסוע לאירופה לעבוד בתפקידים זוטרים ללמוד ולהיתפתח מאידך. ככה שבכל שדרות הספורט התחרותי מסוג כדורגל בישראל שולטת שמרנות חשדנות וסגירות קיצונית. התוצאות הן חד וחלק – לשחקנים זרים אין מה לבוא לפה כי הרמה כל הזמן יורדת ושחקנים ישראלים אוספים המון כוח פוליטי כי המאמנים נמצאים בקרב הישרדות ותלויים בהם בשביל שיעזרו להם לזרוק מאמנים זרים. כשנבין למה מכבי חיפה ניפרדה מאיש מקצוע כמו מיק פריסט ואם זה פרסונלי למה לא הביאו לו מחליף נבין למה השינוי בכדורגל הישראלי חייב להיות מאסיבי.

יואב 23 באוקטובר 2017

ורד,
מגה לייק.
ולכן זה לא ישים ארצית. אלא רק נקודתית.
מכבי הגיעה לשפל, ולכן הכל מריח לה ורדים עכשיו. זה לא ורדים במציאות, אבל זה ריח הרבה יותר טוב.
ולמה כתבתי הישרדותית? כי כל עוד אני כאוהד, רגוע מבחינת הבעלים ומטרותיו, זה שווה לי המון. גם חוסר הצלחה. אבל אני מוגן.

אולג נדודה 23 באוקטובר 2017

איזה לוזון,לוזון שלנו? המאמן השישי בטיבו באירופה?לא יכול להיו>

ישרון 23 באוקטובר 2017

ורד כדי להביא צוותים זרים צריך הרבה כסף בעלי הקבוצות היום בחיים לא יעשו את זה ובשביל להביא בעלים יותר טובים צריך משהו שימשוך אותם כמו רווחים, ברגע שזה יקרה הם כבר ישפרו את המוצר מעצמם.
כמובן שצריך קצת רגולציה אבל לבטל את מגבלת הזרים היא אופציה טובה אבל חייבת לבוא יד ביד עם שיפור בראשי הפרמידה גם.

Comments closed