לידס. דרכים צדדיות. מציאות נושכת

ריאלטי צ׳ק.

לידס יונייטד הפסידה בבית לשפילד יונייטד 2-1. דרבי של יורקשייר והכל. הפעם יותר חשוב שזה התמודדות ישירה בתוך הטופ 6 של הצ׳מפיונשיפ וגם ריאלטי צ׳ק. לידס בחנה את עצמה מול קבוצה שעלתה למקום הראשון אחרי השריקה לסיום ושהיא חלק מ-טריו ביחד עם וולבס וקרדיף שמובילות את הליגה בפער בטוח. אחרי שיצאנו ממשבר של שלושה הפסדים רצופים וניצחנו את בריסטול 3-0 בשבוע שעבר אי אפשר היה לייחס את המישחק הזה לאותו משבר או להגיד שהשחקנים סובלים מחוסר ביטחון. אז הנה זה בנקודות. שאיבדנו היום.

הדבר הראשון שאפשר ללמוד מהמשחק זה שאנחנו לא טובים כמו הקבוצות שמובילות את הליגה. נכון לכרגע. שפילד הכניסו גול כבר בדקה השניה אנחנו השווינו בדקה שלושים ומשהו. הם שמו גול מנצח בחלק האחרון של המשחק ולא נתנו לנו לשנות כלום בין לבין. זה היה שלהם לקחת הביתה. זה לא נעים להגיד אבל ראינו קבוצה הרבה יותר בשלה ואפקטיבית מאיתנו משיגה את התוצאה שהיא צריכה. הפער ביננו לבינם שצמח מארבע נקודות לשבע נקודות משקף את המציאות.

הנקודה השניה היא שצריך להפנים שלידס משחקת כרגע על הישרדות בתוך הפליי אוף. זה  הכי טוב שאנחנו יכולים לכוון אליו. שלושה ספוטים תפוסים. וכל הייתר עד למטה כמעט זה פערים של נקודה או שתיים. זה אומר שמעכשיו משחקים על הנקודות בכל מחיר ובכל דרך ומנסים להוכיח שאנחנו מסוגלים להיות עקביים. לא בטוח שלידס בנויים בשביל זה מבחינת סגנון משחק או לכידות של קבוצה.

בלידס בנו קבוצה שאמורה לשחק טיקי טאקה. וגם במשחק היום היו כמה רגעים נפלאים של כדורגל.  יש מהלכים שלידס עושה בקלות שהם פשוט יפים. תומס כריסטיאנסן יודע את המלאכה שלו. אבל אם חשבו במועדון שהרכש מספיק איכותי בשביל לדרוס עם טיקי טאקה את הצ׳מפיונשיפ כניראה שיצטרכו לחשוב עוד פעם.

יש מצב שהרוטציה התהפכה עלינו. חשיבותה של הררכייה היא בזה ששחקנים יודעים מה מצופה מהם במאה אחוז ושיש להם קילומטראז׳ בשביל להתפתח בתוך התפקידים שלהם. מאמן רשאי לצפות משחקן הרכב קבוע שילמד ויבין את המיקום המדויק שלו בתוך המבנה ההרכי של הקבוצה שזה דבר אחר לגמרי ממיקום טקטי. מאמן יכול לצפות משחקן הרכב קבוע שישפיע על המשחק של הקבוצה ועל היכולת שלה להתמיד עם רעיון. כשאתה משחק בקביעות זה לא משנה אם אתה בורג או מנהיג יש לך את השקט הפנימי שלך ויש לך מאיפה לקחת מאגרי אנרגיה ואומץ כשהקבוצה צריכה אקסטרות. מאמני רוטציה מיתעסקים עם הבייסיק במובן של לבלגן. והרבה פעמים התוצאה היא קבוצות בלי אופי שמיתקשות להתמיד. לרוטציה המאסיבית  יש חלק מכריע בזה שלידס הנוכחית לא מבשילה בתור קבוצה ולא מגדלת אופי.

שחקנים כמו פיליפס, לוקה איילינג וסאיז מקבלים יותר דקות ומגיבים בהתאם. שלושתם נכסים. אבל אנחנו צריכים עוד שחקנים  בטוחים בהרכב.

תומס כריסטיאנסן לא מנוסה והוא לומד תוך כדי תנועה.  בשבוע שעבר הראה שהוא מסוגל ליישם שינוי טקטי שנוגד את השקפתו ולתת יותר מישקל לקישור הגנתי ולמשחק יעיל ופשוט. על אף ההפסד לידס שעלתה לשחק היום היתה קבוצה יותר מפוכחת. ויותר מאוזנת.  תהליך של למידה ושינוי  הוא לא אסתטי.  יהיו עוד כמה כאלה עד שהקבוצה תתייצב על רעיון חדש.

חלון ינואר הופך להיות קריטי עבור המועדון. חייבים לעשות רכש וחייבים לדייק איתו. להביא לפחות שניים או שלושה שחקנים שהם יותר משחקני רוטציה. חלוץ מטרה יותר איכותי, קשרים הגנתיים, וזה יהיה נחמד מאד אם יצליחו להביא מגן שהוא רוק סטאר.

 

איפה קבדה?
עוד חזיר

3 Comments

אלי 28 באוקטובר 2017

זה באמת מבאס להפסיד בבית.

חבל שלא אמרו לשחקני לידס שהמשחק משודר בשידור ישיר בליל שישי בערוץ הספורט בישראל ויש פה אוהדים.
אולי זה היה מדרבן אותם יותר…..

שפילד יונייטד – קבוצה קשה מעיר הפלדה.

הנץ ממלטה 28 באוקטובר 2017

כמעט ובכל שידור בארץ הם מפסידים. אפילו שנה שעברה בגביע מול סאטון החובבנית.

Marching on together!!

משה אהרון 28 באוקטובר 2017

שנה שעברה במחזור הזה היינו עם 20 נקודות. אנחנו כרגע עם 23. אם אנחנו מפסידים מחזור הבא אנחנו נהיה עם אותו מספר נקודות כמו שנה שעברה במחזור ה-15….
ההבדל הוא שבשנה שעברה היתה פתיחה גרועה ואז ריצה מטורפת של בסביבות 20 משחקים ששם אותנו בעמדה של פלייאוף עם נשיפה בעורף של המקום השני. בעונה הזו נראה שהמשבר הגיע קצת אחרי כמה מחזורים ואני מקווה שכריס ידע איך לצאת מזה כמו שידעו בשנה שעברה
מזלנו בינתיים שקצב צבירת הנקודות של הקבוצות שכרגע מסביבנו בטבלה גם לא טוב. כי שנה שעברה 23 נקודות במחזור הזה הספיקו למקום 10…

Comments closed