לידס. דרכים צדדיות. הפסדים לדרבי ולברנטפורד.

תביאו אותו. תביאו את צ׳רלי אוסטין.

זה כאב כבר ביום שלישי עם הפסד לדרבי קאונטי 2-1. וזה המשיך לכיוון של נזלת  לתוך סופשבוע מאכזב במיוחד שבו לידס מפסידה עוד פעם 3-1 לברנטפורד. קבוצת מהתחתית.

אז עכשיו באמת ירדנו לדרך צדדית.

שלושה משחקים – שלושה הפסדים. שישה מתוך שבעה משחקים אחרונים. שמונה מתוך עשרה. זה מגוחך. אלו תוצאות שגם קבוצה מהתחתית לא היתה סובלת.

הימור שלי זה שהבעלים אנדראה רדריצאני לא יפטר את המאמן של לידס  כי הוא אובר חוכם וכי הוא קשר את עצמו לאסטרטגיה של הקבוצה. זה בעלים מעורב וזה האגו שלו מיתרסק עכשיו בסלואו מושן כמו בפתיח של מד מן.

בשביל להבין מה קורה בלידס צריך לחזור לראיונות שלו. רדריצאני התכוון לקנות מועדון בגודל ממוצע, לבחור נכון שחקנים צעירים שהם פרוספקטים, להריץ אותם ולמכור אותם ברווח. הוא רכש את לידס בדיוק כמו שאמר ביושר כי זאת היתה הזדמנות לקנות מועדון גדול עם המון אוהדים והסטוריה צרובה בדי אנ איי במחיר נמוך.

אז בחלון ינואר המועדון ירכוש עוד פרוספקטים צעירים ולא בשלים כי רדריצאני מניח שרווחים על שחקנים שפיתחת זה עוד כסף שנכנס לקופת המועדון ולמעשה זה התקציב שהוא בונה עליו. זה והכספים שיגיעו כשהמועדון ישחק בפרמייר ליג. ככה הוא אמר. חד וחלק. כשרדריצאני יהיה בלחץ הוא יחליף סקאוט לא מאמן.

מבחינת האוהדים של לידס המאמן גמר. תוצאות כאלו זה משהו שהולכים עליו הביתה בכל מועדון בכל ליגה. והסיטואציה הזאת נפיצה כי בשביל אנדראה רדריצאני הכל פועל לפי התוכנית המבריקה שלו. זה רק חבטות קלות בכנף. האיש יהיר. וזה הכניס אותו למבוך. אם ישלח את המאמן הזה הביתה יצטרך להביא לו מחליף שמתואם איתו מבחינה אסטרטגית. קבוצה בינלאומית. טיקי טאקה. פרוספקטים. המאמנים הטובים של הז׳אנר עולים המון כסף. ורוצים רכש יקר. אתה לא משחק טיקי טאקה עם שחקנים בינוניים. אם יביא מאמן אנגלי קשוח שירצה לקנות בחלון ינואר שחקנים קשוחים שמרסקים את כל מה שמגיע מולם זאת הודאה בכישלון וזה לשנות את האסטרטגיה.

לידס יונייטד במידרון חלקלק כי המאמן שלה טעה עם הרוטציה הכרונית שלו ובמסרים שהעביר לשחקנים. לטעויות כאלו יש נטייה להצטבר ולא תמיד אפשר להפוך את הכיוון. ללידס אין מספיק שחקנים מובילים שבטוחים במעמדם. אפילו לא בהגנה. הבעלים והמאמן הם רוק סטארס.  דברים כאלו. אופציה נוספת היא שזה לא משנה בכלל כי המועדון רכש שחקנים לא מספיק איכותיים. שתי האפשרויות מחייבות את רדריצאני לפעול בריל טיימ. משהו שהוא עוד לא עשה. חסר ניסיון. בשביל התחלה יצטרכו להודות שם  שגם הבעלים וגם  והמאמן שלו תומס כרסטיאנסן לא העריכו נכון את האיכות של הצ׳אמפיונשיפ. ובהיתחשב בזה שלפחות בינתיים כולם נשארים בעמדות נצטרך לקוות   שמדובר באנשים שלמדו משהו ומוכנים  לרדת לדרך צדדית בשביל להגיע ליעד.   דרך צדדית זה להביא את צ׳רלי אוסטין. גולר. מוכח. מטורף.  לא פרוספקט. ולא טיקי טאקה. אבל שחקן של גול למשחק. כל משחק. דרך צדדית זה להביא את קמיל גרוסיצקי. אינטלגנטי ומהיר.  אחד שמסתובב עם תיק  של אסיסטים. אה. האל סיטי לקחו אותו. אז אולי את קובה הפולני. שיעשה סדר. עזבו אותכם להחליף  מאמן.  תביאו גולר. תביאו את צ׳רלי אוסטין.

 

בלוגרנה (12) - מחזור 11
האמנם תחזור?

10 Comments

אבי 2 5 בנובמבר 2017

יש קטע ויראלי נהדר שרץ על שחקן ברנטפורד שצחק על גובהו של סמואל סאיז באיזו התנגשות שלהם במשחק. לא נעים.

בלי קשר, נהדר ורד.

משה אהרון 5 בנובמבר 2017

מסכים לגמרי ועדיין אפשר לפטר מאמן ולהביא מאמן דומה. דה בור וקרנקה משחקים בסגנון דומה והם פנויים. אוסטין, גם זו באמת אופציה (ממש לא בטוח, אבל יופי של משאלת לב) זה פתרון לעוד חודשיים. בכלל ינואר זה פתרון לא מיידי וייתכן שעד שינואר יגיע נצטרך מאמן אנגלי רק כדי לא לרדת ליגה….
נקודה קטנה מהמשחק האחרון. הרננדז הפך את אליוסקי וסאיז לכמה רגעים לקצת יותר טובים ממה שהם היו רוב המשחק וצריך לתת לרוף הזדמנות להיות החלוץ המרכזי כפי שהוא היה במקור. מה כבר אפשר להפסיד במצבנו

vered s 6 בנובמבר 2017

הרננדז שחקן מעולה ומסכימה שהוא שחקן שמשפיע על המשחק של כל הקבוצה. הוא ממש מנוע.

דורון יצחקי 6 בנובמבר 2017

מיד אחרי המשחק הייתי מסכים עם כל מילה, בתקופה האחרונה לידס מקפידים להרוס לי את המצב רוח בעקביות (2 משחקים בשבוע זה מתחיל להיות מוגזם…), אולי זאת הפתיחה שיצרה מציאות מדומה והשילוב של כדורגל שמח והתקפי עם נצחונות נראה כנוסחה לאושר המושלם, אבל בדיעבד הגרלה נוחה הייתה חלק מהבעיה. השילוב של הקבוצה של שנה שעברה עם הקבוצה היום הינו שילוב מנצח אבל למעשה איבדנו את כל החלקים הטובים משנה שעברה ללא החלפה החל ממהלך הזוי לשחרור רוב גרין, דרך השחקן שהיה בעיניי הכי חשוב שכיום לא רואה דקות משחק בסוונסי, קייל בארטלי, במקרה הזה נראה לי שהסכום הנכון היה משאיר אותו בקבוצה, בתוספת של צ'רלי טיילור שבראדי בצד ההגנתי משחק לא פחות טוב ממנו אבל איבדנו את כל ההיבט ההתקפי בצד שמאל, וכריס ווד היעיל. הוספה של סאיז, אליוסקי, לסוגה להערכתי היתה מספיקה לעלייה אוטומטית, אבל כל זה שייך לעבר, הייתי בודק מה שלום דיויד בטי ומחזיר אותו לסגל או לחפש את המקבילה שלו כיום, שחקנים שלא יהיו מספיק טובים לפרמיירליג אבל עם ניסיון מוכח בליגה שלנו. אחרי השינויים הרבים בעמדת המנג'ר בשנים האחרונות אנחנו חייבים גם יציבות אפילו במחיר של שנה לא טובה. TC צריך להישאר ולבצע את ההתאמות + פסיכולוג טוב כי משהו מאוד לא ברור קורה עם ינסן. חפרתי מספיק הבוקר (-: MOT דורון

vered s 6 בנובמבר 2017

דורון. מציאות מדומה. בכלל לא חפירה. כולנו צריכים קבוצת תמיכה. העלו אותנו לרכבת הרים העונה.

משה אהרון 6 בנובמבר 2017

לצערי אנחנו כבר אחרי רכבת ההרים. זהו המציאות מאוד ברורה ואני חוזה שהשיר comfortably numb יגיע גם לבלוג הזה עוד מעט.

Zork 6 בנובמבר 2017

הרעיון הפילוסופי נחמד, השאלה אם אפשר לעלות ככה ליגה?

vered s 6 בנובמבר 2017

היי זה בדיוק מה שהיתחלתי לחשוב שאם כבר ככה לשחק ואתם מיתחלקים על התחת במידרון אז תביאו גולר. אפשר לנצח ככה בינתיים. וגם איזה קשר אחורי מפחיד.

kirma der faux 6 בנובמבר 2017

מצוין ורד.
היתרון מבחינתכם של המרתון המטורף שהוא הצ'מפיושיפ זה שכמו שעכשיו אתם צוברים הפסדים בקצב, בהמשך תוכלו לצבור נקודות במהירות. בסופו של דבר מספיק להגיע למקום השישי בכושר חזק באפריל – מאי בשביל לעלות.
מבחינת הסיגנון, מאלו שנחקקו אצלי בזיכרון היו בשנים האחרונות שלוש קבוצות שעלו כשהן נשענות על סגנון התקפי מובהק: סאות'המפטון, וויגאן וסוואנסי. שלושת אלו היו באמת תענוג לצפיה בעונת העליה, אפשר במחשבה שניה להוסיף אליהן את בורנמות', שאומנם היתה יותר קשוחה, אבל נשענה על התקפה מאסיבית. בדרך כלל עד כמה ששמתי לב עולות קבוצות מאוזנות וקשוחות יותר.

דורון יצחקי 21 בנובמבר 2017

סוף סוף מנצחים ואין טור חדש (-;
מחר כבר יכול להיות מאוחר מדי……

Comments closed