לידס יונייטד. דרכים צדדיות. עוד אחד.

לא מאכילים את המיפלצת.

לידס יונייטד עם עוד אחד. הניצחון על ברנסלי. קבוצה של אף אחד שתקועה במקום ה – 17 בצ׳מפיונשיפ. על אף זאת  2-0 על ברנסלי בחוץ ומשחק שהוא שלך לקחת בשביל לידס בסיטואציה הנוכחית זה חתיכת הישג. והכי חשוב זה מראה שהמערכת יודעת לטפל במשבר שנכנה אותו משבר של ציפיות. ולכן גם תיכף נכניס לפה יוטיוב על סדינים. ולמי מגיע סדינים או לא.

כשהפער בין ציפיות למציאות חשוף, קבוצה יכולה להידרדר למטה עד ששומעים חבטה ואז עוד יותר למטה. קחו את מכבי חיפה. אז שני נצחונות של לידס אחד על קבוצה בסדר גודל שלה – בורו ושני על קבוצה נחותה ממנה – ברנסלי מוכיחים שמועדון יכול להראות לשחקנים שלו איפה עובר הקו האדום. לא מדובר על יציאה ממשבר כי באמצע היתה עוד תבוסה לקבוצה עדיפה. אבל כשסיטואציה נהיית מביכה (הפער בינך לבין מי שהחשבת כיריבות שלך) מגוחכת (אתה עדיין רץ לכל התארים) יש לזה פוטנציאל לפרק אותך ולכן מועדון חייב להישאר פרקטי. להציב יעדים הגיונים אך קשיחים. המטרה של לידס היא להמשיך ולנצח את מי שאמורים לנצח. קבוצות תחתית ומרכז. ובשביל זה כל המערכת עובדת שעות נוספות.

אם לבעלים של לידס יש כוונות לזרוק את המאמן ואין לו – זה לא על השולחן. המועדון לא מגיב בשום דרך שידועה לעסקני הליגה הישראלית ולפיכך למין האנושי לשמועות על חילופי מאמן. לא מגיבים גם לדרישות ותלונות של אוהדים. לא מאכילים את המיפלצת. בחלקים מהראיונות שתומס כריסטיאנסן נותן לפני ואחרי משחקים אתה יכול להרגיש עבודה של דוברות. יש למועדון נייר עמדות  והמאמן לא מודר ממנו. ואז אין לשחקנים יותר מדי מה לעשות חוץ מלהגיע בבקר לעבודה. ככל הידוע להם המאמן יכול להיכשל גם עוד עשרים שנה ועדיין להישאר הבוס שלהם. זאת המערכת.

אפילו ההדלפות מסוננות. אתה תשמע רק על שחקנים שהמועדון רוצה להביא בחלון. לא תשמע על אף שחקן שבדרך החוצה. לא תשמע על אף שחקן שמאכזב או לא עומד בציפיות. לא בהקשר של שחקני רכש נגד שחקני בית. או שחקני נוער. ובטח לא בהקשר של לאום. פשוט לא מאכילים את המיפלצת. ואז מה הסיכוי ששחקן שנזרק ליציע יחליט שהוא הולך הביתה לפני שהמשחק מתחיל? מה הסיכויים שאוהדים או אפילו תיקשורת ספורט יגבו שחקן כזה? נכון זה קל להתנהג ככה כשחצי קבוצה שלך חדשה. שיש לך שחקנים צעירים מאד וכשיש לך שחקנים שעושים קאמבק שנורא חשוב להם והם לא רוצים לחבל בו. אבל זה בדיוק הענין. גם הפייק טופ פליירס של מכבי חיפה שמפרקים את הקירות הדלתות והחלונות של המועדון בעונות האחרונות הם בסיכומו של יום שחקנים שעושים קאמבק לא מוצלח. ולא יותר מזה.

ויש גם צד שני למישוואה. הטעות שהמאמן עשה עם רוטציה כרונית תוקנה והקבוצה משחקת עם הרכב כמעט קבוע. מן הסתם הוא לא שינה את דעתו על איך צריך לאמן קבוצה אבל הוא בטוח הבין את סדר העדיפויות החדש. בשביל לשרוד הקבוצה חייבת לגדל אופי וזה יכול לקרות רק כשכמה שחקנים בטוחים שהקבוצה שלהם. כשיש הררכיה אתה יכול לראות שחקנים לוקחים יותר אחריות. הגנה יותר בטוחה בעצמה, שחקני קישור משוחררים יותר. שחקנים שלא עומדים מול סכנת חיסול אחרי כל משחק נוטים לטעות פחות כתוצאה מלחץ  ובטח להיות פחות אגואיסטים. כולם  מיתפנים לעשות את הדבר שלהם בשביל הקבוצה. ואתה רואה יותר מחויבות ושיפור ברמה של כל שחקן בלידס. זה לא אומר הרבה. זה לא אומר שאלו השחקנים שיובילו את לידס לפרמייר ליג. זה אומר שבלידס יודעים איך להתנהג.

יכול להיות שמחלקים סמי הזיה בקבוצה ומאידך יכול להיות שהעקשנות תישתלם ולידס תשחק מדהים ותגיע לפרמייר ליג.

 

נו האדל
סאונד צ׳ק

5 Comments

holden 28 בנובמבר 2017

כמעט ולא יוצא לי לראות את הליגה השניה באנגליה, הרבה יותר מזדמן לי לצפות בבונדסליגה-2,
בשבת בצהריים היה משחק משעמם בין המוליכה הולסטיין קייל מעיר הנמל שמפורסמת במספנה שלה, היא התמודדה מול אינגלשטאט שבה אלמוג כהן משחק, אלמוג נכנס בדקה ה 70 לערך מלבד תאקל וכרטיס צהוב לא הרשים במיוחד.
אתמול להבדיל היה משחק חלומי:
פורטונה דיסלדורף נגד דינמו דרזדן שמשחקת באותם מדים של ביתר ירושלים, דינמו בשיפולי הטבלה באה למשחק חוץ נגד פורטונה שבמקום השני,

פתיחה מסחררת של כדורגל גרמני:
דקה 4, דקה 5 ודקה 9 על הלוח :3-0 לדינמו דרזדן,
פורטונה לא ויתרה, ההיפך תקפה גלים גלים ובדקה ה 30 החלוץ הנפלא שלה הבלגי עם השם הכה איטלקי: בניטו כבש שער סטייל בני טבק,
3-1 דקה 30 ומכאן התפתח משחק חתול ועכבר, ככה הסתיים המשחק,
בשבת הקרובה משחק העונה : פורטונה בבית נגד קיל, מקום ראשון נגד מקום שני,
בכייף הייתי מביא החלוץ 9 של פורטונה למכבי חיפה, בטוח הוא עדיף על קאיו ועל אופיר מזרחי

נמרוד 28 בנובמבר 2017

כל כך מתאימה האנלוגיה למכבי חיפה. שנים מחכה שייצאו מהקיפאון ויתחילו לשחק כבר כדורגל.
סחתיין על הקישורים למוזיקה!

הנץ ממלטה 28 בנובמבר 2017

ואני אוהד את שתיהן…
האנלוגיה למכבי חיפה מתאימה בול ובכלל לכדורגל הישראלי, המחשבה של: אני ואפסי עוד.
מה שכן, משחק כל שלושה ימים לא נותן יותר מדי זמן להתבחבש עם התקשורת והקהל (אם לא שיחקת) או להתאושש 100% פיזית (אם כן שיחקת) ומעטים השחקנים המשחקים 90 דקות בכל משחק.
Marching on together!
והנה דרך להנצחת שחקן גדול:
http://www.bremnersquare.com

אלי 28 בנובמבר 2017

האם בערוץ הספורט אוהדים את לידס ?
ביום שישי שודר המשחק נגד ברנסלי. ראיתי קצת. גם את הגול השני של אליוסקי אני חושב (שיער מחומצן). וביום שישי הקרוב יש שידור של לידס נגד אסטון וילה באלנד רואד. 21:40. זה יהיה משחק קשה כי אסטון וילה כרגע בפלייאוף וניצחון שלה יגדיל את הפער בין שתי הקבוצות.

kirma der faux 28 בנובמבר 2017

הגישה שהסמכות המקצועית היא הדבר הבטוח היא המתכון למערכת בריאה. אם למאמן צעיר יש מספיק גב ומספיק שכל וצניעות ללמוד ולהתפתח יוצאים בסוף הישגים יפים.

Comments closed