לידס יונייטד. דרכים צדדיות. כניסה אחורית.

מתיאש ופאבל. מאמן מוחק שני שחקנים. פולנים. רק אומרת.

לידס  שני משחקים אחרונים תיקו 1-1 במחזור קודם עם אסטון וילה וניצחון 3-1 על qpr שזה קווינס פארק ריינג׳רס – המפורקת אני אוהבת אותם אבל הם מיתעסקים בשטויות והמאמן שלהם יותר חבר של מישהוא מאשר מאמן של מישהוא. או של משהוא. קווינס פארק ריינג׳רס הם קבוצה שאני אוהדת אם לידס לא בפריימ. משחק בין לידס לקווינס פארק ריינג׳רס זה בעיה גדולה. אז אני אקח את זה מכאן. לידס במקום שביעי, חוזרת למירוץ של פליי אוף גם אם מהדלת האחורית. עוד לא בטופ 6. בלי השחצנות של פתיחת העונה. יותר מרגיש כמו עבודה קשה.  התיקו עם אסטון וילה  יותר חשוב כי הוא שינה את הנוסחה שלפיה לידס נחותה בהרבה מכל הקבוצות החזקות בצ׳מפיונשיפ.

והנה החדשות הטובות. ללידס יונייטד יש שני שחקני רכש שהגיעו בקיץ ויושבים מאז ביציע. מתיאש קליש קשר פולני שמשחק גם בנבחרת פולניה האיכותית. הגיע מטוונטה. ופאבל סיביצקי. סוג של חלוץ. היה שייך למאלמו. אני הייתי מהמרת שהם קשורים לסוכן הלא נכון. לבנים מדי. עגומים מדי. דומים למלפפון ירוק. לא רואים את משחקי הכס. הכדורגל שלהם פשוט מדי. או מסובך מדי. אחד כבר בן 27. הג׳ינס שלהם קרוע. יש להם כתם בוץ בכניסה לבית. כזה שלא יורד. או שזה פשוט סתם מאמן דפוק שלא רואה שני שחקנים טובים כשהם עומדים מולו.

מתיאש ופאבל קשוחים וסולידים וגם יכולים לפתוח הגנות. שחקנים איכותיים. זה מובן שיש להם מה לתת לקבוצה במיוחד בימים שלידס עושה פייד אאוט.  יותר מזה מתיאש ופאבל מאד מתאימים לכדורגל אנגלי  ויש עוד המון שחקנים פולנים שמתאימים לכדורגל האנגלי. זה דבר כזה. אומה שמייצרת מלבד רגשות אשמה גם שוערים טובים ושחקנים שהם גם קשוחים וגם אינטלגנטים ועוד כאלו שחושבים מהר מספיק בשביל לעשות את הדבר שלהם.

וזה די מדהים שמאמן שעשה רוטציה מופרעת בהתחלת העונה וזרק את כולם לדשא. גם אפסנאים שעברו בטעות. ושהקבוצה שלו הפסידה בכמויות בילתי ניתפסות ושיחקה גרוע בכמה מישחקים מרשה לעצמו למחוק שני שחקנים. או שזה פוליטיקה או שזאת דרך להגדיר את עצמו. מה שבטוח שכשמאמן מודיע לנו ששחקנים נכשלו באימונים והם אפילו לא יושבים על הספסל אז בטח הם ממש גרועים. ותקשיבו בלידס משחקים העונה גם שחקנים צעירים, מאד לא יציבים, בטח לא בשלים. זה בא לידי ביטוי בתוצאות ובמד כוח של קבוצה. המאמן רוצה שנחשוב שפאבל ומתיאש גרועים מהם. אני שונאת שמאמנים מוחקים שחקנים בלי שאנחנו יכולים להבין למה. במחלקת הסקאוט של לידס חשבו שהם טובים. המועדון רכש אותם. הרזומה שלהם מונח על השולחן. זה תמיד מריח מנקמנות, מארוגנטיות.

תומס כריסטיאנסן כניראה רוצה לזרוק אותם מהחלון כדי לפנות תקציב. והסקאוט שמאד נחשב אצל אנדראה רדריצאני בטח כופף יד של מישהוא בשביל להושיב את פאבל לפחות על הספסל. ואז מה שקרה זה ששחקן אחד מאד אוברייטד נפצע והמאמן היה חייב להכניס את פאבל בדקה השלושים ומשהו. לא בדקה השמונים כמו שבטח תכנן כדי להוכיח שפאבל לא שווה כלום. עכשיו קרה בדיוק מה שהמאמן לא רצה. ראינו את פאבל. וגם העיתונאים והבלוגרים שמתעדים את לידס ראו. והם אמרו שהכניסה שלו היתה מהפכנית והשפיעה על איכות המשחק של הקבוצה. נתן גם אסיסט.  שהוא חד. מסוכן. שיש לו טאצ׳ בכדור. ולגמרי חתיכת חלוץ ששוה להריץ. אופס.  אז עכשיו נשאר רק מתיאש. עוד פולני. קשר שיודע גם לעשות הגנה חזקה וגם לתת אסיסטים וגולים. שמשחק בנבחרת פולנית מאד איכותית. וקשוחה. זה ישנה משהו? שראו את פאבל? עכשיו יבינו שאולי גם למתיאש יש כדורגל?  פאבל  ימשיך לשחק?  זה מטריד כי יש בלידס כמה שחקנים שהם אוברייטד ושהתרומה הכי משמעותית שלהם זה חוסר יציבות כרוני. ויותר מעליב את כולם זה שהם בכמה דרגות מתחת לשחקנים של הקבוצות החזקות בליגה. זה מטריד כי זה אומר שהטעם של המאמן שלנו בשחקנים הוא לא משהו. זה מטריד כי אני שונאת מאמנים שמוחקים שחקנים רק כי הם יכולים.

 

 

 

תחנה אחת מלונדון ברידג׳
יומן אליפות צהובה (24) - נו שויין

7 Comments

משה אהרון 10 בדצמבר 2017

לא מעט טורי דעה נכתבו ביממה האחרונה על העניין הזה עם שניהם וגם שם קושרים ביניהם (למרות שיש להם סוכנים שונים, לפחות לפי האתר transfermarket.com). בעיקר מה שנכתב הוא שלקליץ' יש תקווה לראות דקות משחק בגלל שיתופו המוצלח של צ'יביקי.
מה שכן, ממה שאני מצליח להבין, שני השחקנים האלו נחשבים "החתמה של מאמן", כך שבאמת לא ברור מה העניין עם הספסול.
אבל בלי מילה על רוף? זו הבשורה אולי הגדולה ביותר שיצאה מהמשחק הזה אני חושב (זה והעובדה שאין מנוס מלמצוא שוער חדש בינואר…)

vered s 10 בדצמבר 2017

היי אני שמחה מאד שהיו כמה טורי דיעה כאלו. שזה נחשף. ושכולם רואים. גם ההרגשה שלי שאולי עכשיו גם מתיאש הפולני ישחק. מגניב שככה חושבים גם בממלכה. רק שזה מאמן עקשן אז לך תדע. הבשורה הגדולה שיצאה מהמשחק הזה היא שהמאמן מוחק שחקנים בלי סיבה. ושעם שני חלוצים טובים ואפילו משלימים כל אחד יכול לבוא לידי ביטוי. זה פשוט יבאס לגמרי כי בזמן שאנחנו הסתכלנו על ההגנה ועל הקישור זה בעצם שהחלוץ היה צריך עוד חלוץ טוב שישחק איתו.

משה אהרון 10 בדצמבר 2017

אני לא חושב שעד היום הסתכלו על רוף כעל חלוץ מטרה בכלל למרות שהמקום זו העמדה שבה הוא שיחק לפני שהגיע ללידס. הגובה ובמהירות שלו גרמו לכריס כמו גם למונק להציב אותו בעמדת attacking winger או מאחורי החלוץ.

vered s 10 בדצמבר 2017

אז הנה אני חושבת שמה שראינו במשחק האחרון זה שילוב מוצלח מאד של שחקנים בהתקפה של לידס, מה זה משנה איך מגדירים. יש שחקנים בכושר טוב שמתאימים לשחק אחד עם השני. שילובים כאלו קורים לא אחת בקבוצות אחרי חילופים שנכפים על מאמן. עכשיו אם יחזור למערך אימפוטנטי תהיה לו בעיה.

vered s 10 בדצמבר 2017

ולא ידעתי שהם היו היו שחקני רכש שהמאמן הביא. נכון. מוזר מאד אם ככה.

7even 10 בדצמבר 2017

הוילה עם 18 שערים ב 21 משחקים? WTF?

אלי 12 בדצמבר 2017

לידס צברה מספר נקודות לאחרונה אבל רחוקה 4 נקודות מהפלייאוף במקום השביעי. מצד שני, יש מיני מהפך בתוך הפלייאוף. שפילד יונייטד שהייתי בטוח שהם בדרך הנכונה נתקעה וירדה מהמקום השלישי למקום השישי. במקומה בריסטול עם 40 נקודות דרבי (אני בעד) 38 אסטון וילה ושפילד יונייטד עם 37 נקודות. איך זה קרה ? מבחינת דרבי הרי שמדובר ברצף ניצחונות בבית ובחוץ. מכאן אני מסיק שהכל חוזר להיות פתוח. בשבת אני יושב עם הסלולרי ועוקב אחרי השידור החי הכתוב באתר של דרבי. אפשר גם לעשות מנוי על שידור רדיו, צפיה בתשלום של מנוי חודשי או שנתי וצפיה במשחק בודד. רק תבחר. אני מסתפק כרגע בכתוב. את השערים ניתן לראות אחרי יום יומיים בפייסבוק של הקבוצה או באתר הקבוצה

Comments closed