פרוגרסיבי

זה קשוח.

מכבי חיפה עושה מנהל מקצועי כשמכבי תל אביב מוותרת על הרעיון זמנית לפחות. ובהפועל ב״ש לא רוצים.

גם מכבי תל-אביב וגם הפועל ב״ש מדגימות בעונה הנוכחית איך מטפלים במשברים שבאים אחרי עונות מוצלחות בלי מנהל ספורטיבי. זה לא נראה משהו. מינוי של מנהל ספורטיבי חדש זה לתת מבט רענן מבחוץ על המערכת. הבעיה היא שבמערכות חזקות עם אנשים דומיננטיים שכבר הוכיחו את עצמם מיתקשים מאד להכניס גורם ניהולי חדש ולתת לו סמכות.

מכבי תל אביב משכה את ההתקשרות עם ג׳ורדי קרוייף גם כשהיה מובן שהוא לא מצליח לבנות סגל מחודש עונה אחרי עונה ויותר גרוע מזה מפסיק לפתח את המועדון ולהעלות את הסטנדרטים שלו. נהפוכו. ג׳ורדי קרוייף איבד את המבט שלו מבחוץ על המערכת והפך לשבוי שלה. גם שחקנים טובים שהביא לא הצליחו להישתלב בקבוצה מקובעת ויהירה. ג׳ורדי קרוייף התחיל לקנות את הנארטיב של שחקנים ישראלים. וככה בדיוק מחסלים מועדון שרוצה להיות אירופאי.  אין למכבי תל אביב היום שום יתרון מקצועי על קבוצות ישראליות טיפוסיות. ובטח שלא הבנה טקטית. הבעיה שצריכה להטריד היא שזה היה תהליך. עם כל עונה שעברה בלי שהסגל עבר שינוי מאסיבי יכולת לראות לאן זה מוביל. מהיציע. מהספה בסלון. חילופי המאמנים רק מיסכו את הבעיה.  ג׳ורדי קרוייף התרגל לחברה הישראלית שהיא מאד ילדותית וחברית.  חברה שבה מגוננים על הילדים של כולנו. חסרי אחריות. חסרי הבנה של מה זה להיות מבוגר ולבד. אם יש פה סיבה מוטמנת לזה שמגבילים שחקנים זרים ומוותרים על צוותים מקצועיים זרים היא אחת ויחידה שהילדים  יישארו קרוב לבית. שלא ייצאו חלילה להתמודד עם קשיים. כי סיבה מקצועית אין.

הפועל ב״ש מנסה מודל אחר. ניהול ישראלי. מאמן צעיר ומבריק שאמור להפוך למנג׳ר שמוביל את המועדון במשך הרבה שנים. זה מודל שיש בו מלכודת. כי בלי קונפליקטים אין תנועה ואין היתפתחות. והנטייה של אנשים שמקבלים סמכות בילתי מוגבלת היא להימנע מקונפליקטים. לבצר את מעמדם. לא אחת בשיטות מגונות. גם כשהם אנשים נחמדים. מנג׳ר- מאמן שרוצה להיתפתח בתוך מועדון חייב להקיף את עצמו באנשים שיתנו לו רעיונות חדשים. שיאתגרו אותו ילחיצו אותו וידחפו אותו ללמוד. ובשביל זה הם צריכים להיות אנשי מקצוע מרשימים עם יידע עדיף על שלו. כלומר עוזרי מאמן תוצרת חוץ. ועוד אנשי צוות מקצועי בתוך המועדון תוצרת חוץ.  אסור לו לפחד מאנשים דומיננטים כי כל דבר שמריח מעודפים של נוחיות ידפוק את המועדון. וכל מה שייתן לברק בכר היתנגדות חזקה להתמודד מולה ולצאת משם יותר טוב וחזק יועיל למועדון.

במדינת כדורגל נורמלית ג׳ורדי קרוייף היה מכשיר מחליף לתפקידו המקורי כבר לפני שתי עונות ומיתקדם ליעד הבא. גם ברק בכר יכול היה להיתקדם לקבוצה חדשה. רק שזה אומר במקרה שלו לקבוצה בחו״ל. וזה כבר פחות פשוט כשמגיעים ממדינת כדורגל פרמיטיבי. מן הסתם היה נאלץ לסגת מעמדות מסויימות שהיתרגל אליהן. אבל הרצון לשנות ולהיתפתח זה מנוע. בהעדר רצון כזה ונכונות ללמוד ולשפר את עצמך מיתקבעים. מתנוונים. המטרות המקוריות נשכחות והרעיון של הישרדות אישית מוביל את ההחלטות.

אם היו פה לפחות שש קבוצות עם מאמנים זרים – מאמנים צעירים היו יודעים שחלק אינטגרלי של קריירת אימון זה עבודה בחוץ.  זה לא רק אינטרס מקצועי. התמודדות עם קשיים וניכור ועם תרבויות שונות מוסיפה הרבה לבן אדם שרוצה לנהל מערכת. אם היו מאשרים שחקנים זרים כמעט ללא הגבלה, מנהלים מקצועיים כמו ג׳ורדי קרוייף היו יכולים לבנות פה קבוצות הרבה יותר טובות. הנימוק שהוא לא מצליח להביא אפילו ארבעה זרים מגוחך. קבוצה שיש לה בסגל נגיד שמונה שחקנים זרים טובים אמורה להציג כדורגל יותר מעודכן ולשדר מסר יותר פתוח לעולם החופשי. יש במכבי תל אביב עמדות חסרות כבר כמה עונות אבל הנטייה במצב הנוכחי תהיה לנסות להדביק לשם שחקן ישראלי ואפילו לאלתר. מספיק שאתה רוצה להמר על שני קשרים וחלוץ זרים בשביל לנסות להחליף את התפוקה של ערן זהבי וזה נראה לך יותר דחוף. הלחץ שמופעל היום על סקאוטינג להביא גיימ צ׳יינג׳ר הוא פשוט לא הגיוני. יש מספיק שחקנים טובים וסבירים במונחים של כדורגל אירופאי שיכולים לתת המון לכל קבוצה ישראלית ולהעלות את הסטנדרטים. זה גם ידחוף שחקנים שלנו לצאת למקומות בהם צריך ללבוש סוודר בחורף ולהילחם על מה ששלך לקחת. לבד.

עכשיו מכבי חיפה. המועדון נותן לבן אדם עם מבט מבחוץ לנהל את הענינים ואתה מרגיש את זה.  באיך שהמועדון בנוי ומגיב.  כמו שג׳ורדי קרוייף הגיע למכבי תל אביב.  זה רק מחדד את ההבנה עד כמה מכבי חיפה היתה היסטרית למשל כשדיווחה כל דקה שהכל בשליטה. מוחמד אלאך עובד בלי לדחוף לנו את זה בתצורה של הודעה לתקשורת. בכלל מכבי חיפה החדשה מדירה את התקשורת מהיתערבות מופרזת בעניני הקבוצה. אלאך חיבק את גיא לוזון מבחינה תיקשורתית ולא תמך בהיסטריה הקולקטיבית. למעשה לא שמעת ממנו כלום. פעל בצורה מדורגת. הביא עוזר מאמן הולנדי מה שבטוח הלחיץ את הצוות המקצועי ואחר כך נפרד בצורה מנומסת. זה קשוח.  בלי לגרור את המאמן על המדרכות. עד שהוא הגיע זה בדיוק מה שעשו במכבי חיפה. גררו את המאמנים שלהם על המדרכות ואז זרקו אותם. מודל שמעמיד את הברברים בכניסה.  שלא לדבר על כנופיות שחקנים. אלאך משדר משהו חדש וטוב. דברים אלמנטרים. כמו שההדלפה הכי נועזת שיכולה לצאת היום מחדר ההלבשה זה שהיה אימון.

 

בדיחה ושמה כדור הזהב
נו האדל

67 Comments

מתן גילור 11 בדצמבר 2017

תודה ורד.
את הדיון לגבי שחקנים זרים כבר ניהלנו ולא אפתח אותו שוב.
מאד מסכים איתך לגבי אנשי מקצוע זרים. פשוט למכבי אין סבלנות לאורך השנים.
אוהרין – הוא ביסס שיטה שלמה על תלי חורבות במרכז המגרש כשמספיקה חצי הזדמנות שבניון או דורו יארגנו למזרחי וזה ניצחון. ביום בו מזרחי עזב מכבי היתה ברבע גמר גביע המחזיקות ורק 3 נקודות מהמקום הראשון, כשמזרחי עם 14 שערים ב-15 משחקים בליגה ו-7 שערים ב-6 משחקים באירופה. כשמזרחי עזב קרסה השיטה והוא פוטר, ולא ניתנה לו הזדמנות לבנות מחדש שיטה על שחקנים אחרים (עם כל הכבוד לרונן חרזי וויקטור פאצ'ה של אותה העונה).
סטנוייביץ' – התפטר בעצמו, אז באמת שאין תלונות למועדון.
מולנסטיין – כשפירקו לו את הסגל הוא היה במקום ה-3, 4 נקודות ממקום שני. ואנחנו מדברים על מחזור 15. איפה זה ואיפה נהיה העונה אחרי מקום 15? בכל מקרה, אחרי שבנו לו סגל מחדש נתנו לו 3 משחקים בהם השיג 4 נקודות, כולל תיקו סביר מול ת"א, שהיא קבוצה עדיפה, ואז הוא פוטר. צריך לזכור שהוא לא היה חלק מההכנה לעונה.

בכל מקרה, מה שאני רוצה לומר הוא שלא מספיק להביא אנשי מקצוע זרים, אלא אשכרה צריך לתת להם מרווח טעות כמו לישראלים. אולי אפילו יותר כי לוקח זמן להיכנס לעניינים מתרבות כדורגל לתרבות כדורגל ישראלי.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

מתן, מולסטיין במחזור 15 (או 13 נניח) היה באותו מרחק מהמקום הראשון כמו לוזון, לא? מה שקרה השנה (מעבר לזה שב"ש השיגו פחות ארבע נקודות) שהקבוצות במקומות 2 ו-3 השיגו הרבה יותר נקודות. אבל זו לא הנקודה אלא יותר מה באמת החבל שמשחררים לאלאח (אם יענקלך נפגש עם הסופר אייג'נט בענייני שחקנים זה מבשר רעות מבחינתכם) ומה הפעולות שלו.

מתן גילור 11 בדצמבר 2017

ההבדל בין מקום 3 ל-8 נמדד רק בהפרש ממקום 1? לא לדעתי.
אם אלאך תיאם עם שחר שיפעיל את הקשרים עם זהבי ויביא שמות של מגנים שמאליים זה מבשר רעות כי?

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

לגבי המשולש אלאך-זהבי-שחר בגלל שהצלע השלישית בעייתית ושגם אנשים כמוך היו חשדנים (ובצדק) אפילו לגבי התואר המדויק של אלאך, הייתי מצפה שתהיה פגישה משולשת ולא שזהבי יפגש עם שחר ותצא הודעה כלשהי שהם דנו על צירוף מגן שמאלי ושהפגישה על דעתו של אלאך. זו התנהלות עקומה (לפחות בעיניי), מראית העין מאוד חשובה.

מתן גילור 11 בדצמבר 2017

"תצא הודעה" זה הז'רגון הבאר-שבעי לדיווח בוואלה ספורט?

מתן גילור 11 בדצמבר 2017

או בפחות ציניות – אני ממש לא מצפה שהמועדון יוציא הודעה על כל פגישה עם סוכן שחקנים ומה היה בה.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

לא ירדת לסוף דעתי, לא צריכה לצאת שום הודעה אבל ברגע שזהבי ושחר נפגשו אפילו אם זו הייתה פגישה חברתית בלבד אתה יכול לעשות שלושה דברים: להוציא הודעה לקונית, למסור תגובה בלתי רשמית שהפגישה חברתית או מה שקרה בפועל, למסור תגובה בלתי רשמית (בהנחה שהכתב לא ממציא) שהפגישה על דעת אלאך. זה בעיניי, כמביט מהצד, הכי גרוע. אבל אם זה מניח את דעתך, קטונתי.

צביקה פחחות 11 בדצמבר 2017

קטנונת

vered s 11 בדצמבר 2017

פעם ראשונה שמכבי חיפה מכניסה איש מקצוע זר לתוך ההנהלה שלה. לנהל אותה. התהליך בשביל להגיע לזה היה ארוך ומתיש אבל המשמעות היא ש-אלאך בכלל לא עומד למבחן. הוא חלק של מכבי חיפה. זה משנה במכבי חיפה ובכן… את הכל. השקט שאתה שומע עכשיו במועדון זה דממה של מבוכה. מכבי חיפה במשך שנים התרגלה שאנשי מינהלה וצוות מקצועי בכל המחלקות עובדים מול הבעלים ברמה כזאת או אחרת וכניראה ידעו על איזה כפתורים ללחוץ אצלו ואצל מקורביו ואיך לעבוד מול תיקשורת ספורט ושחקנים. בעונות האחרונות זה הגיע לקריסה של המועדון. ועכשיו זה נגמר. שחר לקח פה החלטה משמעותית . במובן מסויים הוא מנתק ומשאיר את ההחלטות לניהול עניני וקר. משהוא שאולי ציפו לו במכבי חיפה אבל לא חשבו שיגיע. במכבי תל אביב זה היה קל בעלים חדש שלא עוסק בכדורגל ולא גר כאן. במכבי חיפה זה משהו הרבה יותר גדול. גם אם אלאך יעבוד פה כמה שנים ואז מישהוא יחליף אותו. יש הרגשה שמדובר בהחלטה אסטרטגית של יעקוב שחר. הדרך שבה ניפרדו מהמאמן מראה ששחר רציני לגמרי הפעם. זה כבר לא מסחטת רגשות ומחנות מנצחים. יש שם מתווך שפועל בקור רוח ובמקצועיות ואף אחד לא יכול להרגיש זחוח. בקשר לאוהרין. הוא היה מאמן גדול. תקופה אחרת. זה שזרקו אותו מתאים מאד למה שאתה אומר. קרלסן ומולנסטיין היו חלק מתהליך שלא הבשיל אצל שחר. שניהם הגיעו בתור אנשי מקצוע והיה קל לאנשים מתוך המועדון שחקנים תיקשורת ספורט לחסל אותם. גם אם לאלאך אין את הרבע מהיידע שיש לקרלסן על איך בונים קבוצה מאוזנת ומחוייבת זה כבר לא משנה. אלאך קיבל משחר סמכויות וניראה שהוא יודע לקחת אותן. יותר ויותר אנשים במועדון יצטרכו להיתיישר לפי החלטות שלו. והוא גם ימנה אנשים משלו לכל מיני עמדות.

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2017

לחסל זה קצת קיצוני, לא? ואם אלאך הוא כל-כך קר ומחושב למה הוא הגיע באמצע עונה? אם התהליך מבשר על שינוי אינהרנטי של ה-דיאנאיי או לפחות רצון לשינוי כזה למה להביא מנהל כזה באמצע עונה? כי פוס משחק ומעאאאאאאאאאכשיו?

קרלסן הובא כדי להכשל בדיוק כפי שקרלסן הביא מישהו כדי שהכוח יישאר אצלנו ומי שהחליף אותם הגיע על תקן איש משימות מיוחדות ולא ממש יכל להשפיע על המבנה. האם הפעם המבנה ישתנה? אני עדיין לא מזהה נקודת התחלה חדשה.

קורא 11 בדצמבר 2017

ורד, אני אוהד של חיפה, אבל הניתוח שלך פשוט מנותק מהמציאות. ההיפרדות מלוזון היתה נח בשבע שגיאות. גם שיחררו אותו מאוחר מדי (ולא לפני הפגרה), גם חיכו לעוד הפסד ולעוד תיקו (שלא היו מחוייבי המציאות), וגם לא אירגנו מחליף מראש.

אני באמת רוצה את המשקפיים הוורודות שלך, אבל לתחושתי, שום דבר לא השתנה, לפחות בינתיים.

איאן ראש 11 בדצמבר 2017

גם אני אוהד חיפה ולא משוכנע ששחר "שיחרר". צריך עוד זמן, גם בהגעת קרלסן חשבנו שהנה יש שינוי. מה גם ששחר נפגש עם זהבי מה שאומר שהוא עדיין מעורב ולא מנותק.

אלכס 11 בדצמבר 2017

+1

הראל 11 בדצמבר 2017

אמנם הפסדנו עוד כמה נק' בעונה אבודה, אבל הרווחנו עמידה בסטנדרטים חדשים שנרוויח, אינשאללה, לעוד הרבה שנים. (וורד תכתבי יותר, לא יכול להיות שהקבוצה עם הקהל הכי גדול בארץ תקבל כ"כ מעט התייחסות באתר ספורט הכי מקצועי שיש)

vered s 11 בדצמבר 2017

הראל.צודק. ובטח פשוט תקופת המעבר הזאת היתה מאד לא מענינת. היה מובן שזה לא הולך לשום מקום. היה מבאס ששחקנים כמו גארי קאגלמאכר ואצק ולטעמי אפילו הנורבגי נזרקו מהקבוצה סתם כי המאמן יכול. בשביל כלום. מבאס שנבנתה קבוצה על שחקנים ותיקים רחוקים מהשיא שרגישים לאגו שלהם. ששחקנים מפציצים בתיקשורת בכל פעם שהם לא בהרכב או בסגל בשעה שאף אחד מהם מעודו לא עשה טוב למכבי חיפה. מבאס שהפכנו לחוות שיקום קריירות. שעמית זנטי לא משחק. שויתרו על כדורגל מכל סוג שהוא. שאוהדים מעריצים שחקן כשהלך הביתה כי לא היה בסגל ולא נשאר לראות את החברים שלו משחקים. שאין שום חיבור בין שחקנים לקבוצה ולמועדון. שאחד כמו גארי קאגלמאכר שהיה לו תמיד אכפת על המגרש הולך הביתה ובשביל מי? זה הרגיש שמכבי חיפה לא ראויה שידברו עליה. שעדיף גם למועדון שלא יתייחסו למהתלה. עכשיו יש הרגשה שלפחות מתייחסים ברצינות למועדון. אז בטח. עוד.

הראל 11 בדצמבר 2017

הלוואי שאת צודקת, מכולם הכי עצוב על גארי, לא יאומן שקבוצה שלא פוגעת בזרים מוותרת על באנקר כזה. זה היה נטו אגו של לוזון.
תודה תמשיכי. כותבת מרתק ומיוחד

גורביץ' 11 בדצמבר 2017

amen sister

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

מה את חושבת שעוד ניתן להשיג מהעונה הזאת שלא ניתן היה להשיג עם לוזון? רק אל תגידי לי גביע. איפה שאת רואה החלטה כזו קרה כדי לחתוך עניינים, אני רואה העדר של מהלכים פשוטים ורגועים אחד אחרי השני שמכינים אלטרנטיבה. מה בעצם הדבר אומר על ההחלטה הגדולה יותר של שחר? ניסיון אחרון לקבוע עובדות בשטח? לי נראה שהקהל ממש היה צריך איזה קתרזיס אז סיפקו לו אחד. מזכיר לי את מפלגת העבודה…

vered s 12 בדצמבר 2017

מהלכים פשוטים ורגועים במכבי חיפה הנוכחית זה לתת רשיון לחבורת שחקנים אינטרסנטיים שלא מחוברים לכלום להמשיך לייצג את מכבי חיפה ולעסקנים ואנשי מקצוע להסתובב במסדרונות המועדון הריקים. מכבי חיפה הנוכחית היא קבוצה ריקה וזה יותר מפחיד מכל מה שהיה לנו קודם. הצוות המקצועי שהולך הביתה רוקן את הקבוצה מתוכן. לזרוק את השחקן היחיד שהראה שהוא באמת מחפש להפוך את מכבי חיפה לבית שלו – גארי קאגלמאכר זה סוג של אקט מייצג. הביאו שחקנים שמזוהים עם מכבי תל אביב כשהם גמורים הביאו עוד ועוד לגיונרים שחוקים שלא יכול להיות אכפת להם פחות. זרקו שחקני בית החוצה מהחלונות. הביאו שחקני רכש זרים שיוכלו להביא הישגים לטווח קצר. משיקולים של אגו ונסיון לנכס לעצמם את אותם הישגים מדומים. הצוות המקצועי ממש בנה לעצמו קבוצה. מופרטת. שלו. אתה יודע מי זאת מכבי חיפה? כי אני לא. קרלסן ומולנסטיין היו הרבה יותר קוהרנטיים. שחקני בית, זרים חרוצים עם אופי טוב, בהם צעירים שרוצים הזדמנות ורוצים להפוך את הקבוצה לבית, ניסיון לבנות קבוצה שמשחקת יותר מהר ואינטליגנטי ותגדל אופי. זה היה אמור להיות תהליך. שייקח זמן. מחקו את זה. נשארנו עם קבוצה ריקה. ולא אני לא אגיד לך הישגים כי זאת בדיוק הטעות שהמועדון עושה עונה אחרי עונה. במקום לחזור לבייסיק. לבנות קבוצה שיכולה לגדל אופי. להדיר את תקשורת הספורט מעמדת הכוח הלא הגיונית שלה במועדון. מספיק שיגיע בן אדם שיבעט לכולם בתחת ויתחיל לבנות קבוצה. זה לא יכול להיות מוקדם מדי.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

לגבי בכר, יש המון שמועות אבל אם נתעלם מהן המעמד שלו מאוד חזק, אבל למיטב ידיעתי העוזרים שלו מאוד דומיננטיים והוא דורש מהם לאתגר אותו (כנראה שבגלל זה אדון אסף נימני עזב בסוף עונת האליפות הראשונה). אחרי השנה שעברה ובהתחשב בסוכן שלו, מעריך שהיו לו הצעות, ברור שהוא לא מוריניו או פפ (זה המעמד שלו בב"ש) ולכן זה מן הסתם חלק מהשיקולים.
לגבי אלאך, לא הייתי מתרשם מהשקט. יש בפניו החלטות הרות גורל לגבי המשך דרכו, בואי נראה מה יעשה. אבל לפני זה, בואי נראה ששחר באמת הולך צעד אחורה ולא מתערב.

vered s 11 בדצמבר 2017

איזה שמועות?

גיא זהר 12 בדצמבר 2017

אני אצטט את מקורבי אוחנה: "ברגע שעזבתי את דהאן המעמד שלי ירד".

7even 11 בדצמבר 2017

למה לייפות את העניין של מכבי ת"א כדורגל?
זו היתה (ועודנה) קבוצה בינונית שנהנתה מ3-4 עונות של השחקנים הכי מוכשרים שצמחו פה.
גם איתו היא שמטה אליפות, 3 גביעים, ועלתה רק פעם אחת לאלופות לקמפיין מביך.
ברגע שהוא התעופף מפה, היא חזרה לבינוניות אפילו ברמה המביכה של הליגה שכאן.

Ollie Wiiliams 11 בדצמבר 2017

נכון שאתה מרגיש עכשיו כ"כ שונה ומיוחד?

נועם 11 בדצמבר 2017

הנימה שלו אולי קנטרנית וקיצונית א, תוכן הדברים לא משולל יסוד.
ערן זהבי הוא אכן נדבך חשוב מאוד בהצלחה של מכבי ת"א וההצלחה שלו ואיתו היא די מזליקית, גם קרויף כשהחתים אותו לא חלם על כזה מימד של הצלחה.
מצד שני ערן זהבי היה הבפועל ונכל בפאלרמו, כלומר המערכת הראשונה שהצליחה למקסם את היכולות שלו זו מכבי ת"א ובאספקט הזה בטח שלא היתה מקריות.
מצד שלישי באה באר שבע שמשייטת בקלילות לאליפות שלישית עם תקציב נמוך משמעותית משל מכבי ת"א ומבלי לרכוש שחקנים בהרבה מיליונים כמו ראיקוביץ' וקיארטנסון ותרצה או לא, זה שם באור קצת פחות סקסי את היכולות ה"מיתולוגיות" של ג'ורדי קרויף לייצר כאן מועדון מצליח.

בלייק 11 בדצמבר 2017

ערן זהבי היה נדבך חשוב, אבל האליפות הראשונה, זאת שהושגה אחרי 10 שנות…, הוא אולי באזור המקום ה-15-20 ברשימת הקרדיטים.
ההצלחה של שנואיך (לא אתה אישית, קרא את זה כפתגם) היא תמיד מזליקית. מה זה חשוב מה קרויף חשב? דראפיץ' ידע שדיא סבא יהיה כל כך טוב העונה? כי את הקרדיט הוא מקבל בכיף… לקרויף היתה מדיניות של החזרת כל ליגיונר סביר, ובמסגרת המדיניות הזאת הגיע זהבי והפך למפלצת. זה לגמרי על קרויף, כמו גם הכשלונות שלו ברכש (קצרה היריעה). אורלנדו סה הוא הצלחה או כישלון של קרויף?
לגבי ב"ש, אני כמובן מאוד מעריך ומפרגן, אבל המכסה של ב"ש לא בהכרח מתאים לסיר של מכבי, ולהפך. קרויף "הצעיר" זיהה מהר מאוד את מוקדי הבעיות במכבי (קהל, תקשורת, אגו) ושינה מדיניות בכל הקשור אליהם. ההצלחה היתה מטאורית בזכות התקציב של גולדהאר והניהול של קרויף עצמו. לצערי, הוא כבר לא מסוגל כנראה להסתכל למציאות במועדון בעיניים, או שהוא מסוגל אבל לא יודע איך לפתור את הבעיות. לא היה קורה שום דבר רע אם, כמו שורד כתבה, הוא היה מכשיר מחליף כבר לפני שנתיים ולא נאחז בקרנות המזבח.

Ollie Wiiliams 11 בדצמבר 2017

אני פשוט חושב שרדוקציה של "אם מישהו טועה עכשיו אז בהכרח כל מה שעשה אי פעם זו טעות" זה טענה של דמגוגים ו/או טיפשים.

Ollie Wiiliams 11 בדצמבר 2017

לדוגמה: העובדה שיעקב שחר עושה המון טעויות בשנים האחרונות לא אומרת שכל מה שהשיג בעבר הוא פוקס.

יואב 11 בדצמבר 2017

מהמר על האפשרות השניה.

Ollie Wiiliams 11 בדצמבר 2017

לצערי לא חסרים מכביסטים שחושבים באותה צורה.

יואב 11 בדצמבר 2017

ברור

צביקה פחחות 11 בדצמבר 2017

משהו ממה שהוא כתב לא נכון?

Lord Anthony 11 בדצמבר 2017

הכל

יואב 11 בדצמבר 2017

מאד קל- ב22 פעמיפ שבהם היא לקחה אליפות, זאת היתה הליגה הכי חלשה שהיתה. זה בדוק ונעול.
הוכחה אחת מיני רבות? עלתה לליגת האלופות רק פעם אחת… באזל של סלאח עלתה על הבלוף מזמן.

נועם 11 בדצמבר 2017

ריבוי ה 'י' קצת (הרבה) מציק בעין – לתשומת ליבך.

לנושא – יש לי הרגשה שקודם סימנת את המטרה ולאחר מכן מיקמת את החץ.
לקבוע על סמך ההתנהלות במקרה לוזון על אופיו של אלאך, ובטח ובטח על שינוי אסטרטגי של שחר (בגילו המאוד מופלג ולאחר שנים על גבי שנים של קבעון והתעקשות לחזור שוב ושוב על אותן טעויות, נראה לי נמהר ופזיז מדי וחסר כל קשר למציאות.
לנו אוהדי מכבי חיפה מודל המנהל המקצועי יושב לנו כאיזה נמסיס בראש שלא מרפה, נמסיס בדמותו של ג'ורדי קרויף שהוא אחד האחראים לכך שאנחנו הולכים בחושך כבר כמה שנים (יש שותפים נוספים לפשע אבל הוא המוציא לפועל) ולפיכך אנחנו מחפשים במנהל המקצועי שלנו את הקוים שאפיינו את ג'ורדי קרויף בתחילת דרכו.
זה שאלאך עובד במנותק מהתקשורת זה טבעי ביותר, הוא בקושי שבועיים כאן, הוא לא מכיר אף אחד, שום עצונאי לא הספיק לשבת לו על הוריד, הוא עדיין לא נחשף ליחסי הגומלין המעוותים שבין עיתונאי ספורט ובין אנשי מקצוע בספורט הישראלי.
גם קרלסן בתחילת דרכו שידר ניחוח אירופאי ומין התנשאות שחצנית על תקשורת הספורט הרכלנית והתככנית הישראלית ובסוף נשאב כבמטה קסם לקשר החולני עם התקשורת הישראלית, גם הוא הבין שיתכן שעדיף להשקיע בכתבי חצר במקום בעבודה קשה ובתוצאות על המגרש.

באופן אישי אני מאוד סקפטי באשר למסוגלות של שחר לשחרר שליטה, אני לא מאמין שאנשים מסוגלים להשתנות בגיל הזה ובטח כשמדובר בעקשן ידוע כמו שחר.
למנות מנהל במקצועי באמצע עונה כושלת זה מהלך לא חכם בלשון המעטה, זה מציב אותו בעמדה שיש לו רק מה להפסיד ועם מרווח מאוד מאוד קטן לטעויות.
עכשיו מצפים ממנו בינואר לתקן כשהלחץ מסביב מבעבע והעונה כבר עמוק בפח והאנרגיות השליליות מסביב לקבוצה חוגגות. על הצד שמאוד סביר שהוא לא יפגע עם הרכש בינואר הוא די מחוק כאן. תקשורת הספורט המאוסה תלבה את המרמור הקיים של האוהדים ותיצור לחץ היסטרי סביבו עד שלא תהיה לו אפשרות להצליח. אלא אם הוא אדם ממש ממש חזק עם גב בלתי מוגבל מההנהלה (כאמור, אני סקפטי).

נ.ב גם לגבי הקביעה שלך שמאמן צריך לאתגר את עצמו ע"י אנשים בעלי ידע רב משלו אני לא מסכים בכלל, בכלל אני חושב שעולם הכדורגל (בפרט בפן הטקטי) מתקדם הרבה הרבה פחות ממה שהפרשנים שמחוייבים למכסות מילים נוטים לצייר. כדורגל בהגדרתו הוא ספורט עם מרווח מאוד לא גדול לטקטיקה ועם אפשרויות מוגבלות באופן יחסי. לצורך הדוגמה – אני לא רואה את פפ גווארדיולה עושה בסיטי משהו אחר ממה שעבד לו בברצלונה וממה שעבד לו גם בבאיירן.
המקומות העיקריים שבהן טווח השיפור יכול להיות רחב יותר הינן ההיבט הפיזולוגי והמדעי (סטטיסטיקה וכו,) ובהן בוודאי שמאמן חייב להקיף עצמו באנשי מקצוע מהסיבה הפשוטה שזהו לא תחום התמחותו בניגוד אליהם.

איאן ראש 11 בדצמבר 2017

הבעיה עם הגעה באמצע עונה היא דווקא שאולי אתה לא משיג את האנשים שאתה רוצה אבל אם שחר בכל מקרה התכוונן להעסיק את אלאך אז התזמון מעולה. יש לו זמן ללמוד את הקבוצה והמאמן ואת ינואר לתיקון קל ואת הקיץ לתוספות משמעותיות. העונה הוא ישפט כלל (לא לשכוח שהוא מנהל מקצועי) ורק שנה הבאה יוכלו להעריך אותו (וגם זה לא מספיק אם הוא אמור לחלוש על כל המחלקות)

vered s 11 בדצמבר 2017

איאן מסכימה איתך. אמצע העונה זה טוב כמו כל דבר. מכבי חיפה מחזיקה כל כך הרבה שחקנים לא מתאימים. התקציב שלה מפוצץ גם ככה. זרים באים והולכים. שגם בקיץ זה בעיה גדולה מאד לנסות לסדר את זה. פנוי. רוצה. יש היזדמנות. לוקחים. אבל אני חושבת שגם ישפיע. כבר העונה. מספיק שיבוא בן אדם וייתן לאנשים שם בעיטה בתחת. שיבהיר שיש סמכות שמנותקת מקשרים אישיים ומעיתונאים- שיחליף כמה שחקנים בחלון – שיביא זר או שניים – שיחליט ביחד עם המאמן או מאמנים לאיזה שחקנים נותנים היזדמנות להוביל. דברים אלמנטריים. שאם יקרו המועדון לפחות ישיג את הכרטיס לליגה האירופאית.

אלכס 11 בדצמבר 2017

+1 על היוד

אם כבר תיקונים אז "ממקם חץ ואז מסמן מטרה" הפוך.

קטנוניות בצד, מה שאני לא מבין זה חוסר סבלנות באוהדים (בטח מבין, אבל לצורך העניין). אני גם במחנה שלא משוכנע ששחר יכול לשחרר ושבטוח ששחר עוד לא שיחרר.
ההערה שלי על חוסר סבלנות נגעה לעיתוי. תפטר מישהו באמצע עונה כושלת ונכנסים בך על מה אפשר להשיג עם זה\מאוחר מידי\מה לא. תפטר בסוף עונה כושלת ופתאום זה היה בזבוז שלא פיטרת באמצע והתחלת לעבוד כבר אז.
אני ברוגז עם שחר כבר שנים (כמובן, זה ממש מזיז לו), ואני מאחל שהוא יפסיק עם הקרקס של לרצות אוהדים על פני השטח ולחזור על אותן השטויות שוב מתחת, אבל אם הבנאדם הגיע כדי לבנות את השנה הבאה, תן לזה זמן.

+1 גם על אבחון של "כולה שבועיים" לפני שאדם משתלח בתקשורת על בוס חדש, קודם הוא מבין איפה הוא עומד, האם כדאי ומה יכולות להיות ההשלכות של זה. זה מה שנראה לי שקורה עכשיו ולא שום ניחוח אירופי. הקרקס, לצערי, עוד יגיע.

vered s 11 בדצמבר 2017

נועם – גו׳רדי קרוייף ואלאך לא נראים לי דומים. אולי רק בזה שהם משדרים שהגיעו לנהל מועדון ושהם לא עומדים למבחן. לפחות בשלב ראשון. שזה הגיוני. בקשר לתיקשורת והדלפות אז איך זה שהם לא פחדו עם הקודמים. תמיד נתנו בתיקשורת הוראות הפעלה , נזיפות והסתייגויות מהמאמן מנהל מקצועי חדש מהשניה שנכנס למועדון. עיתונאים בפרינט אתרי ספורט ומקומונים הם דוברים של שחקנים ומקורבים. המדליפים מפחדים עכשיו. זה השינוי.

פרלה 11 בדצמבר 2017

תודה על הפוסט.
מצטרף לדעה שעדיין מאד מוקדם לקבוע.
גם בעוד מס' חודשים יהיה מוקדם לקבוע, כי כל עוד אלאך לא הלך, אני מניח שקשה יהיה לקבל ראיות ממשיות ביחס למשקל העמדה שלו מול העמדה של שחר בתוך תהליך קבלת ההחלטות.
הרווח המיידי הוא צ'אנס מהקהל וקצת סבלנות. הסבלנות כלפי תור ורנה בהחלט התבזבזה בפירוק הסגל עוד לפני חלון ההעברות. ההחלטה לשחרר את מריו מוסא, למשל, היתה מס' שבועות לפני החלון ומיד לאחריו נחתכו גם מוגרבי ואחרים וכך הסגל דולל בצורה מחפירה. אז הנה החלטה מקצועית שכבר בזמן אמת נראתה בעייתית מאד, אפילו שהתקבלה לכאורה ע"י אנשי מקצוע.

גיא זהר 11 בדצמבר 2017

מי אמר שההחלטה על השחרורים התקבלה על ידי קרלסן/ ומולסטיין או אחד משניהם? אולי שחר החליט?

פרלה 11 בדצמבר 2017

אולי. לעולם לא נדע.
מנהל מקצועי שנשאר רגע אחד אחרי שמפרקים לו את הסגל כנראה ממילא לא היה שווה הרבה לפני.
קרלסן התראיין ו"פתח" על התקופה שלו יותר מפעם אחת מאז שחרורו. לא עלתה טענה כזו, למיטב זכרוני.
באופן הזה גם לא ניתן לדעת אף פעם מי אחראי למהלכים שאינם כוללים את המינויים של מנהלי העבר וההווה (שפיגל/תור/אלאך).
אולי גם שחר בחר את רוב מאס. אולי.

vered s 11 בדצמבר 2017

פרלה אני מסכימה איתך בקשר לזה שבחינה של שינוי נעשיית לאורך זמן. שצריך להמתין למיידע אמין. אבל אני אגיד לך משהו הדממה שעולה עכשיו ממכבי חיפה היא דממה של מבוכה. זה אומר לדעתי בודאות ש-שחר מפנה אנשים עם תלונות בעיות ושאלות לאלאך. ענין של הרגשה. מכבי מישתקפת מצוין בתקשורת הספורט ומקומונים – ואתה ממש יכול להרגיש עכשיו שאריות של הדלפות שיש אנשים שסגרו את הברז או מסתפקים בלצטט את שחר – ממתינים להחלטות של אלאך- יש ניסיונות קלושים לדבר על סרט קפטן או להדליף משהו על כמה מילים שאלאך אמר באימון. אתה משווה את זה לאיך שקיבלו פה כל מאמן או מנהל מקצועי ישראלי או זר בעונות האחרונות? תמיד זה לווה בהערות ואזהרות וסייגים והגדרות תפקיד מופחתות ומיתנגדים. הפעם כלום. וזה כניראה ששחר הבהיר איזו נקודה. לוזון הוחלף בהודעת דובר במהירות. אלאך עוד לא נתן מסיבת עיתונאים אחת וייתן כזאת רק ביום רביעי. עוזר המאמן ההולנדי כבר כאן. עוד פעם בלי טענות ומענות של מקורבים ומדליפים. זה אומר הרבה. מספיק אם שחר חתך והודיע לאנשים שהמנהל הספורטיבי מחליט ושנמאס לו. מי אמר ששחר לא צריך להיות שותף להחלטות על שחקנים לעבוד עם סוכנים שלו. אנחנו מדברים על מינונים ועל העובדה שלא היה מנהל או מאמן איכותיים שנתנו להם לבנות קבוצה מאוזנת ואיכותית. אם את זה יתנו לאלאך לעשות הבעיה ניפתרה. זכותו של שחר להיות מעורב. אני חושבת שהרבה אוהדים לא קוראים נכון את הבעיות במכבי חיפה. שחר הוא מנוסה ויש לו רעיונות טובים. הבעיה היתה עודף שליטה וזה ששחקנים ואנשי מקצוע עקפו את הסמכות המקצועית ופנו ישירות אליו לחצו והשפיעו ושנתנו המון כוח לתקשורת ספורט ושלאט לאט זה גרם לזה שהמועדון נחלש ואנישם בתוכו היתחזקו. שם היו הבעיות. שהמועדון לא יכל להכיל שום גורם מקצועי ובטח לתת לו לעבוד. בוא נראה לדוגמא מה קורה עם זנאטי עכשיו. איזה זרים יגיעו. את מי ישחררו. על האיך נדמה לי שכבר לא צריך להתווכח. אלאך נראה מאד קשוח. מנומס וקשוח. והוא לא נראה בן אדם שיישאר דקה אם לא יתנו לו לעבוד. אבל לדבר עם הבעלים? למה לא?

אלכס 11 בדצמבר 2017

לגבי הדממה, מהפה שלך לשמיים. אני גם מייחל שהדממה הזו היא כי החסינות של גורמים מסויימים הוסרה (מה שגרם להם, בעבר, לא לפחד לרוץ לתקשורת מיד כשהגיע גורם מקצועי חדש).

+1 על זה שמעורבות בעלים זה לא נורא.

גורביץ' 11 בדצמבר 2017

הניסיון הזה להידמות ככל האפשר למודל שעבד למכבי תל אביב הוא מאד בעייתי לדעתי, לא מאמין שגם הניסיון הזה יצלח. בשנים האחרונות שחר מזגזג בין אותי אף אחד לא ילמד לבין בואו נעתיק את מה שעבד למכבי ת"א.
מעדיף את האופציה הראשונה, לפחות שמה הוא פוגע מדי פעם.
איפה שחר הפורץ הדרך שנותן קרדיט לרוני לוי מהנוער בקדנציה הראשונה, אלישע לוי שבית שאן הייתה שיא הקריירה שלו עד אז, שומי שהיה העוזר הנצחי, ואני לא מדבר על הצלחה / כישלון שלהם, אלא על עצם הרעיון לתת להם את המפתחות והביטחון להוביל קבוצה לאליפות בדרך שלהם.
איפה שחר שיזהה כישרון כמו סלובו דראפיץ' את ברדה שמתאימים כמו כפפה לד.נ.א של חיפה, איפה שחר שיעשה פאוזה בכדור שלג הזה, יגיד שהולכים לעונה פיננסית ומריץ סגל אחיד לאיזה שנה-שנתיים. (עבד יופי בתקופת גאידמק)
בעלים שבוחר את גיא לוזון לאמן את הקבוצה שלו, נותן לו קרדיט ואת התקציב הכי גדול אי פעם אחרי פליאוף מביך, ומשאיר אותו בתפקיד אחרי 0 ניצחונות חוץ ו-13 משחקים על האפס, לא כשיר לקבל החלטות יותר, ובגלל זה אני לא מאמין גם בהחלטה הנוכחית שהוא קיבל.

גיל שלי 11 בדצמבר 2017

ניתוח מעולה של מה שקורה במכבי בעידן קרויף, וגם של החשיבות במינוי מנהל ספורטיבי, עדיף זר

יואב 11 בדצמבר 2017

מה שגיל כתב.

בלייק 11 בדצמבר 2017

האמת שאני לא בטוח שאלאך הוא ה-man שמכבי חיפה צריכה, אבל אולי היה עדיף לבחור ב- This monkey's gone to heaven לגבי המאמן היוצא…

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2017

החלק הראשון של הפוסט מעולה. פחות התחברתי לקטע עם מכבי חיפה פשוט כי חובת ההוכחה עוד עליהם. אני אאמין לזה כשאני אראה את זה קורה. בינתיים, אלאך הוא עוד מישהו בשרשרת ששחר הביא כדי להסיט את האחריות ממנו

vered s 11 בדצמבר 2017

אריאל תבחין שהתגובות של המועדון למינוי המנהל הספורטיבי זה מבוכה. הוא מבצע פעולות במהירות. בלי התנגדות ובלי הדלפות ובלי שמגחיכים אותו נוזפים בו ומאיימים עליו. שזה בדיוק מה שעשו במכבי חיפה מול כל גורם מקצועי שהגיע. עם תיקשורת ספורט. זה לא דומה לשום דבר שמכבי חיפה עשתה בעונות האחרונות לאנשים שהגיעו לאמן או לנהל אותה. מכבי חיפה זאת קבוצה שמישתקפת בתקשורת ספורט בעונות האחרונות מצוין. אני לא יודעת מה האיכות של ההחלטות המקצועיות שלו. אבל זה מובן לגמרי שמי שלא יתיישר עם זה שהמועדון ביום אחד הפך להיות חזק מכל השחקנים – עובדים שלו לא יישאר במערכת. וזה כבר מהפכני. לגמרי.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2017

כמו שאמרתי, אני אאמין בזה כשאראה את זה. אני מתקשה להאמין שמישהו כמו שחר בגילו פתאום ישנה את דרכיו

vered s 11 בדצמבר 2017

אריאל אני רואה בך מישהוא שממפה את המועדונים והליגות בישראל. כמו עיתונאי במובן הישן והטוב. אז דיון איתך זה משהו אחר. אבל הנה שאלה : אם אתה צריך בשליפה להגיד מה הן הדרכים של שחר שלא ישנה בגילו? שנראות לך מפריעות להיתפתחות ולניהול תקין של מועדון. גם טו סטייט דה אוביאס.

holden 11 בדצמבר 2017

אמנם אני לא אריאל, אבל שחר ישנה את דרכו ביום שכיפת הזהב בחיפה תהיה כחולה.
שחר עקשן מדי, מבוגר מדי ,
שחר זה כמו נניח חוואי עשיר מזדקן שבחיים לא יתן לרוכב סוסים צעיר לרכב על הסוסה הותיקה והאהובה שלו, שחר מתקשה לשחרר את המושכות.
הלוואי ואני טועה ואלאך יעשה לנו את השינוי לעונה הבאה

vered s 12 בדצמבר 2017

holden אני חושבת שאת השינוי תראה כבר העונה. לטעמי השחקנים של מכבי חיפה הם חבורה גרועה במיוחד. אבל אני מניחה שבהינתן מאמן איכותי אפילו הנוכחיים איתי מרדכי והההולנדי שיעבדו איתם ללא פניות ויעמידו ביפנהם דרישות מינימליות שנידרשות משחקני כדורגל , ינפו את הלא מוצלחים, יקפידו על שחקנים מחוייבים יותר אז יצופו אלו שעדיין נשאר להם כדורגל. אה…אם אני אראה את וורמוט כשחקן מוביל בהרכב אז הכל אבוד.

holden 12 בדצמבר 2017

חבורה גרועה במיוחד זו מחמאה,
הם כמעט כולם שודדים עם חליפות ספורט,
ורמוט גם בשיא הקריירה שלו היה שחקן שנותן הצגות פה ושם ונעלם,

דמארי איבד את הבטחון בעצמו, הוא מוכשר טכנית אבל כשלון פרקטית, דמארי זה טל בן חיים הצ'כי,

השוער כשלון טוטאלי, מחר בבקר אני מפטר את אוי דוידוביץ'
מאבוקה התחיל יפה ונסוג, רץ דיו דיו ללא מחשבה,
קאיו? אוכל הרבה שווארמות בחיפה

הבולגרי מוצא חן בעיני , משתדל, נלחם רץ, מתקל פה ושם,
רועי קהת-אחד הטובים מבין הגרועים
דוס סנטוס-אגדה בירוק
רמי גרשון—– חושך
גל אלברמן, הולך עם הכדור אחורה במקום קדימה
מה שבטוח שמו אלאך יכול לשחק אותה בהחלט, אני מחזיק מאיתי מרדכי כי מהמצב העגום של חיפה גרוע יותר לא יהיה,

יש בהחלט הרגשה בעיר שלאחר הדלקת נר חמישי של חנוכה חיפה יתפוצצו על בני יהודה

shadow 12 בדצמבר 2017

בניגוד אליכם אני חושב שעל הנייר יש לחיפה סגל לאליפות. השאלה מה עושים עם זה.

הפיטורים של לוזון הם התחלה טובה.

MOBY 11 בדצמבר 2017

הלוואי,
אני כבר בים, אפילו גלים אין בחורף הזה.

רומן 13 בדצמבר 2017

רק תגידו לי מי זה האלאח הזה, כי אני לא בקיא בנבחי הכדורגל ההולנדי. מה הוא עשה? איזה קבלות יש לו? איזה כדורגל הוא אוהב לשחק? קצת תרבות של ילידים יש לנו "הנה בא המומחה מהולנד" זוכרים את טום קאנן? יושב אלי גוטמן בבית, חיפאי אסלי שיודע את הדרך הקצרה ביותר בלי וויז מלאו בק לרמות רמז, מישהו עם מזוודה של קבלות בכדורגל הישראלי, מישהו שיודע משהו על לבנות קבוצה שרצה למה לא הוא?

אורן השני 13 בדצמבר 2017

האמת שבמפתיע הכתבה עליו הצליחה לעניין אותי, תחפש "מו אלאך וואלה"

vered s 13 בדצמבר 2017

רומן היקר זה בדיוק כמו שמדינות מערביות מפותחות לא מהססות לקחת מומחים ישראלים בתחומים של בטחון וצבא. מדינות פחות מפותחות יעשו את זה ביותר היתלהבות ועדיין גם הגדולות והמפותחות לא יהססו להזמין מומחים שמרשימים אותם. בכל תחום. ראה את הפרמייר ליג. רצו לתקן שם את החולשה של קבוצות אנגליות באלופות והכניסו המון מאמנים זרים. ושם זה עוד נתון לויכוח כי הכדורגל האנגלי גם מפסיד מההצפה הזאת. לכדורגל הישראלי כמעט ואין מה להפסיד. ואת המעט שיש לו להפסיד בעיקר סוג של חוצפה אנחנו מאבדים בגלל כוחנות והיסתגרות. הטלנטים שלנו משחקים ברמה של שכונה לעומת הכדורגל האירופאי. להגיד שאתה יודע הכל ולא צריך ללמוד כלום מאף אחד זאת תכונה מוכרת ואף מוערכת מאד בישראל. ואז להתעלם מבעיות עד שהכל מיתפרק. הפערים ביננו לבין משחק הכדורגל גודלים עכשיו בזמן שאנחנו מדברים. זה לא שראנדומלית אנשי מקצוע אירופאים נכנסים וישראלים יוצאים. אין תנועה כזאת. וזה מוכיח שיש פה תקלה. למאמן הישראלי אין דרייב לצאת לעבוד באירופה ולהישתלב בהתאם למעמדו בליגות חלשות או בתפקידים זוטרים. נוח לו פה והמועדונים מוכנים לשלם את המחיר של הנוחיות הזאת שזה הגדלת הפערים. מהירות, אגרסיביות. הבנה טקטית. עבודה על המגרש. שחקנים ישראלים לא רגילים לשחק באינטנסיביות ולהשקיע את העבודה הנידרשת. מי אחראי על זה? למה אתה מניח שאנחנו אמורים להיסגר בפני השפעות חיצוניות? מה האידיאלוגיה מאחורי זה? במכבי חיפה אתה יכול לראות שחקנים זרים שהיו מוכנים להשאיר את הזיעה על הדשא בשביל הקבוצה והתנהגו למופת ולעומת זאת שחקני רכש ישראלי ששמים על המועדון זין. אז על מה אתה מדבר? שחקנים זרים שרצו תשעים דקות ושחררו כדור בנגיעה ועשו הגנה בכל המגרש רק בשביל לשמוע שזה לא מתאים לאיזה פייק טופ פלייר ישראלי שמשחק לאט ומארגן לינץ׳ על שחקן זר שביקש ממנו לעשות הגנה. יש פה מאכניזם כביכול פטריוטי שדורש להעדיף אנשי מקצוע ישראלים כושלים על פני אנשי מקצוע זרים אפילו רק מהפחד שהם יתחילו לשפוט את השחקנים ללא פניות והוא מגובה בתיקשורת ספורט אגרסיבית. רק בשביל למחוק את הזחיחות והכוחניות הזאת שווה להביא לפה אנשי מקצוע זרים. בכל פעם שמגיע לפה מאמן זר אפילו לשתי דקות ומראה העדפה לשחקן נוער שלא סומן על ידי הגורמים הנכונים זורקים עליו בוץ. אם היו מאמנים ישראלים שמוכנים להביא אנשי מקצוע זרים לסייע להם היית יכול להגיד שסבבה הם רוצים ללמוד אבל זה בנוי על לחלק את המישרות האלו לישראלים כי מאמן שיביא אנשי מקצוע זרים ייכנס לרשימה של לא רצויים. והנה הענין : ג׳ורדי קרוייף לא הגיע עם רזומה מאד עשיר בשביל שנוכל לבחון את הסגנון ואת שיטות העבודה שלו כמנהל ספורטיבי. על אף הקשרים המשפחתיים והעובדה שהגיע כשחקן ממועדונים גדולים בחר להתחיל מלמטה בליגות קטנות שבהן העריך שיינתן לו מעמד חזק ליישם את הרעיונות שלו וזה כבר היה יפה. היום אנחנו יכולים לתאר יותר טוב את החוזקות והחולשות שלו בעיקר ביחס לעבודה בליגה שיש בה הגבלת זרים ומוסר עבודה נמוך. ועדיין נכון לומר שהיידע שהביא איתו מהבית ומהמועדונים בהם שיחק הספיק. אחרי שעברו דרך ולמדו הדרישות של מכבי תל אביב צריכות כבר להיות יותר ספציפיות ומותאמות. אולי סקאוטינג יותר מוצלח. אולי נסיון בפיתוח שחקני נוער יותר מרשים. בטח יכולת טובה להישתלב במיפעלים אירופאיים. מכבי חיפה עוד לא שם. והפוסט הזה לא בוחן את עבודתו של אלאך בהולנד. מכבי חיפה צריכה קודם כל מבט של איש מקצוע מבחוץ ולתת לו סמכות לעשות סדר בארגון מפורק.

רומן 13 בדצמבר 2017

אוקיי קודם כל תודה על התגובה המעניינת.
ביקשת שמאמנים ישראלים ילכו לעבוד בחול, אז הנה לוזון הלך….
בלי קשר אני חלקית מסכים איתך, ז"א עוד לא החלטתי אם את צודקת או לא, יש המון הגיון בדברים שלך.
הטענה שיש גלובליזציה של הכדורגל ואנחנו נשארים מאחור כי אנחנו לא נפתחים היא טענה חזקה מאוד, זה יכול להסביר למה פעם היו פה ברקוביץ' ורוזנטל והיום יש את ערן זהבי, כי פעם לא היתה גלובליזציה אז נקודת הפתיחה שלנו היתה לא פחות טובה מהאירופאים.
הראש לגמרי מסכים איתך, אבל בתור צפוני, בתור מישהו שגר שנים בחיפה, שעובד בחיפה, שלמד בחיפה, הלב רוצה קבוצה פרובינציאלית, זה סוג של פטריוטיזם, אני לא רוצה שישחק ברזילאים בנבחרת ישראל ואני לא רוצה שמאמן הולנדי מנוכר יאמן אותנו ואני גם לא רוצה לשחק בבני עופר. זה מוציא לי את החשק ואת החיבור לקבוצה.

רומן 13 בדצמבר 2017

*בסמי עופר

vered s 13 בדצמבר 2017

מי שהפך את מכבי חיפה לקבוצה מנוכרת ואינדפרנטית זה דווקא הרכש הישראלי של העונות האחרונות. שחקנים שמונעים מאינטרסים אישיים ומוכנים לפרק את המועדון אם מבקשים מהם להיות סופרסאב או לעשות הגנה. מי שרצה לשחק עם נוער זה קרלסן ומולנסטיין שהריצו את עמית זנטי את יניב בריק ועוד שחקנים. מי שזרק את כל שחקני הבית והעלים את שחקני הנוער בטענה שהם לא טובים. זה מאמן ישראלי. ככה שאתה מבין שמדובר במצג שווא. גארי קאגלמאכר. קרלוס גרסייה. אלון חרזי זה ענין של אופי. כאלו מכבי חיפה צריכה. ונוער ורכש זר. הבעיה של מכבי חיפה זה המירדף הלא הגיוני אחרי פייק טופ פליירס ישראלים שפירקו את המועדון ופרעו את הזהות שלו.

רומן 13 בדצמבר 2017

מעולה, מסכים עם כל מילה!
יאלללה שכנעת אותי.
שיהיה לנו בהצלחה

vered s 13 בדצמבר 2017

יושב אלאך במסיבת עיתונאים ואומר שהוא בא מהבית הספר ההולנדי לכדורגל התקפי ושאחרי שיחות עם אנשים ממכבי חיפה הבין שפה זה אותו דבר. שזה מה שמכבי חיפה מחפשת. אומר שאוהדים צריכים להנות מהמשחק וזה בדיוק כמו שדיברו פעם במכבי חיפה. אומר שהדבר הכי חשוב שאנחנו צריכים לעשות עכשיו לחפש את שיטת המשחק. את הדי אנ איי של מכבי חיפה. אז כן זה מה שאני רוצה. לא דיבורים על להחזיר את המועדון לגדולתו ולא על פליי אוף ולאריצה לתארים ולא ניראה יותר טוב ולא לזרוק ולקנות. בוא נבין מי אנחנו קודם. בוא נחזור לסגנון של מכבי חיפה. בקשה. הוא אפילו אמר שהוא לא מחפש שחקנים או מאמנים (גם אם זה לא נכון זה לא משנה) כי קודם הם צריכים לדעת לאן הם מגיעים. בייסקילי הוא אמר בוא נמצא את מכבי חיפה. השמחה. אני מחבבת אותו.

רומן 14 בדצמבר 2017

+1000

Comments closed